Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
04.07. klo 18:00 Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 14:16 05.07.2018)
M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +5,2
1)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   11,21             
2)   Niko Kekki                       NoormNo                   11,42             
3)   Samuli Losoi                     NoormNo                   11,51             
4)   Joonatan Huila                   SäkU                      11,93             
5)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   12,12             

N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,0
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   12,51             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   12,63             
3)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,74             
4)   Jenni Lope                       NoormNo                   12,98             
5)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,69             
6)   Saara Vahtokari                  RaumU                     13,80             
     Heidi Parikka                    HKV                       DNS               
     Martta Rautala                   ViipU                     DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,2
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   12,55Q            
2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,75Q            
3)   Jenni Lope                       NoormNo                   12,87q            
4)   Saara Vahtokari                  RaumU                     13,76q            
5)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  13,77             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +4,6
1)   Martta Rautala                   ViipU                     12,57Q            
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   12,68Q            
3)   Heidi Parikka                    HKV                       12,90q            
4)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,51q            
5)   Nina Seppälä                     PorinYU                   14,40             

M 400m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Välimäki                  NoormNo                   50,60             
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   52,46             
3)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   53,04             
4)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   55,43             
5)   Kristian Nurmi                   PorinTa                   56,90             
     Axel Alander                     PorinYU                   DNS               
     Samuli Losoi                     NoormNo                   DNS               

N 400m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  1.02,32           
2)   Aino Eno                         LauttLu                   1.02,37           
3)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  1.04,88           

M 1500m
Loppukilpailu
1)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   4.39,59           

N 1500m
Loppukilpailu
1)   Pihla Salonen                    PorinYU                   5.17,78           
2)   Päivi Mäkelä                     VammsVoi                  6.30,59           
3)   Maarit Salomäki                  PorinYU                   7.03,64           

N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Heidi Parikka                    HKV                       15,07             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     15,37             
3)   Senja Lammi                      KanksLei                  15,97             
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   16,45             

M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   370               
     340    355    360    370    380    385    
     xxo    xo     -      o      -      xxx    

N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Kujala                     SeinäjSU                  340              
     280    290    300    310    320    330    340    350    
     -      -      o      -      o      o      o      xxx    

2)   Miisa Koskiaho                   KarijTa                   320              
     280    290    300    310    320    330    340    
     -      -      o      -      xo     -      xxx    

     Eerika Jouppila                  SeinäjSU                  NM                
     280    
     xxx    

M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kimmo Mäkeläinen                 RaumTU                    11,49 +3,4  10,74 +0,6
     10,74  11,01  11,16  11,22  11,45  11,49  
     +0,6   +2,1   +2,1   +3,7   +3,9   +3,4   

N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Paula Vihtalahti                 NoormNo                   11,94 +1,4          
     x      x      11,88  11,94  x      x      
            +1,1   +2,8   +1,4   +2,0   +2,8   

2)   Laura Koivukoski                 EurajVei                  10,37 +1,8          
     10,27  x      10,37  10,31  x      x      
     +2,6          +1,8   +3,1                 

3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   10,12 +3,1  9,73 +1,3
     10,12  9,73   9,92   x      9,58   x      
     +3,1   +1,3   +4,8          +1,8          

4)   Vera Karttunen                   PorinYU                   9,96 +2,8  9,82 +1,4
     9,89   9,82   9,74   9,86   9,86   9,96   
     +2,1   +1,4   +2,3   +2,5   +2,8   +2,8   

5)   Lilli Virtanen                   LauttLu                   9,68 +2,9  9,49 +1,4
     9,68   9,49   9,38   x      9,46   9,32   
     +2,9   +1,4   +3,4          +2,4   +2,0   

6)   Fanni-Maria Jäniskangas          KanksLei                  9,33 +3,0  9,01 +1,5
     8,98   x      8,94   9,01   9,33   9,02   
     +2,5          +4,1   +1,5   +3,0   +2,7   

7)   Amanda Huhtala                   PorinYU                   8,84 +2,1          
     x      8,84   8,82   x      8,75   8,79   
            +2,1   +3,3          +3,3   +2,5   

     Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               
M Moukari
Loppukilpailu
1)   Juha Rinta-Aho                   TöysVe                    60,20             
     58,84  60,20  59,98  58,39  x      58,48  

2)   Oskari Eskola                    SäkU                      50,81             
     50,81  49,79  48,75  47,66  50,01  50,38  

3)   Tomi Rantanen                    HarjavTU                  42,09             
     42,09  41,88  x      x      x      x      

M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jere Salo                        LauttLu                   69,90             
     69,90  67,71  69,24  x      65,58  x      

2)   Henri-Jussi Kurvinen             VehmU                     57,52             
     57,52  55,61  x      57,03  x      55,62  

N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenni Vuori                      SomE                      47,11             
     x      x      x      47,11  x      42,71  

2)   Venla Olli                       EurajVei                  44,17             
     42,09  44,17  43,50  42,32  41,90  x      

3)   Laura Lepistö                    PorinYU                   32,22             
     32,22  28,54  29,00  30,24  -      -      

     Martta Rautala                   ViipU                     DNS               

N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Aino Eno                         LauttLu                   15,86             
2)   Sini Siro                        ParkU                     17,67             
     Laura Koivukoski                 EurajVei                  DNF               

M17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Elmeri Eskola                    SäkU                      52,50             
     51,70  x      52,02  x      51,34  52,50  

2)   Manu Kurri                       NakkVire                  46,74             
     x      x      45,58  44,25  x      46,74  

N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Veera Sihvonen                   VirtU                     50,30             
     48,00  50,30  47,22  48,10  46,61  x      

2)   Aino-Kaisa Sihvonen              VirtU                     48,22             
     x      48,22  x      45,64  x      48,02  

3)   Tiia Lindgren                    PorinTa                   38,45             
     37,86  38,45  x      36,83  34,35  37,69  

4)   Susanna Palomäki                 UlvST                     28,29             
     24,36  x      x      x      27,79  28,29  

5)   Sini Siro                        ParkU                     26,67             
     25,46  26,67  x      x      x      x      

M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Eemeli Rantaneva                 MerikI                    49,24             
     46,86  49,24  x      46,22  x      46,52  

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenny Virta                      UlvST                     30,81             
     x      x      28,84  30,11  30,44  30,81  

2)   Jane Lember                      NoormNo                   27,18             
     x      21,82  x      23,94  25,37  27,18  

3)   Sini Siro                        ParkU                     24,34             
     23,67  21,22  23,56  22,87  24,34  24,18  

M19 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +4,2
1)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  14,53