Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.06. klo 13:00 Seppo Välimäki aluekisat Tulokset (päivitetty: 20:46 09.06.2018)
N 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1)   Annika Mäenpää                   NoormNo                   18,20             
2)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   19,04             
3)   Jenni Lope                       NoormNo                   19,61             

M 300m
Loppukilpailu
1)   Samuli Losoi                     NoormNo                   36,46             
2)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   41,13             

N 300m
Loppukilpailu
1)   Jenni Walli                      NoormNo                   42,84             
2)   Pritne Lember                    NoormNo                   42,96             
3)   Jenni Lope                       NoormNo                   43,72             
4)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  44,95             
5)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 46,15             

P9 40m
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  6,86              
2)   Eerik Häkli                      RaisKu                    6,87              
3)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,87              
4)   Otto Boman                       NoormNo                   6,88              
5)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   7,06              
6)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,11              
7)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,20              
8)   Juho Vihanto                     NoormNo                   7,58              
9)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,69              
10)  Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,72              
11)  Oskari Häkli                     RaisKu                    8,01              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  6,86              
2)   Eerik Häkli                      RaisKu                    6,87              
3)   Otto Boman                       NoormNo                   6,88              
4)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   7,06              
5)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,11              
6)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,20              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  6,87              
2)   Juho Vihanto                     NoormNo                   7,58              
3)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   7,69              
4)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,72              
5)   Oskari Häkli                     RaisKu                    8,01              

T9 40m
1)   Sara Kunnas                      RaumU                     6,70              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     6,95              
3)   Iina Kuhanen                     UlvST                     7,12              
4)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,15              
5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,17              
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,22              
7)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,24              
8)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,37              
9)   Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   7,39              
10)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,45              
11)  Bettina Rosendahl                PorinYU                   7,94              
12)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,40              
13)  Milla Isokorpi                   NoormNo                   8,64              
14)  Anette Nelimarkka                UlvST                     8,64              
15)  Anniina Hakala                   NoormNo                   9,42              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Sara Kunnas                      RaumU                     6,70              
2)   Fanni Harju                      UlvST                     6,95              
3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,15              
4)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,17              
5)   Iina Poussu                      NoormNo                   7,24              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Elea Nieminen                    NakkVire                  7,22              
2)   Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   7,39              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   7,45              
4)   Bettina Rosendahl                PorinYU                   7,94              
5)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,40              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Iina Kuhanen                     UlvST                     7,12              
2)   Iina Mansikka                    PorinYU                   7,37              
3)   Milla Isokorpi                   NoormNo                   8,64              
4)   Anette Nelimarkka                UlvST                     8,64              
5)   Anniina Hakala                   NoormNo                   9,42              

P9 600m
Loppukilpailu
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  2.02,71           
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  2.06,09           
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   2.12,89           
4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  2.13,18           
5)   Leevi Pein                       KanksLei                  2.14,71           
6)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   2.24,39           
7)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   2.34,88           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  2.10,15           
2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  2.16,57           
3)   Iina Poussu                      NoormNo                   2.17,53           
4)   Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   2.23,26           
5)   Iina Mansikka                    PorinYU                   2.24,04           
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  2.24,88           
7)   Fanni Harju                      UlvST                     2.27,61           
8)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   2.29,11           
9)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   2.35,83           
10)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   2.40,71           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,79              
     3,73   3,58   3,79   x      x      3,54   
                                               

2)   Otto Boman                       NoormNo                   3,75              
     3,75   3,12   3,49   3,32   3,22   3,61   
                                               

3)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,74              
     3,54   3,41   3,74   3,37   3,36   3,55   
                                               

4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3,49              
     3,19   3,49   3,19   3,27   3,27   3,27   
                                               

5)   Eerik Häkli                      RaisKu                    3,41              
     3,10   3,18   3,34   3,29   3,26   3,41   
                                               

6)   Leevi Pein                       KanksLei                  3,32              
     3,26   3,01   3,19   3,21   3,25   3,32   
                                               

7)   Juho Vihanto                     NoormNo                   3,20              
     3,00   2,91   2,80   3,13   3,17   3,20   
                                               

8)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   3,03              
     3,03   2,82   2,87   2,83   3,01   2,95   
                                               

9)   Oskari Häkli                     RaisKu                    2,77              
     2,77   x      x      
                          

10)  Daniel Huppunen                  KokemKV                   2,66              
     2,66   1,94   x      
                          
T9 Pituus
Loppukilpailu

1)   Iina Kuhanen                     UlvST                     3,70              
     3,70   3,64   -      3,13   3,37   3,30   
                                               
2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,64              
     3,64   3,48   3,55   x      3,53   x      
                                               
3)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,57              
     3,57   x      x      3,45   3,29   3,56   
                                               
4)   Fanni Harju                      UlvST                     3,47              
     3,35   3,42   3,32   3,32   3,47   3,33   
                                               
5)   Iina Poussu                      NoormNo                   3,45              
     3,31   3,37   3,45   3,37   3,29   3,33   
                                               
6)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3,41              
     3,41   3,32   3,36   3,34   3,27   3,40   
                                               
7)   Sara Kunnas                      RaumU                     3,34              
     3,33   3,33   3,28   3,30   3,34   3,20   
                                               
8)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,28              
     3,11   3,28   2,68   3,17   3,20   3,17   
                                               
9)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   3,04              
     2,87   3,04   3,02   
                          
10)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   3,03              
     3,03   2,90   x      
                          
11)  Olivia Jaakonsaari               PorinYU                   2,99              
     2,99   2,82   2,89   
                          
12)  Bettina Rosendahl                PorinYU                   2,92              
     2,78   x      2,92   
                          
13)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     2,46              
     2,39   2,31   2,46   -      
                                 
14)  Milla Isokorpi                   NoormNo                   2,34              
     2,31   2,34   -      
                          
15)  Anette Nelimarkka                UlvST                     2,25              
     2,19   x      2,25   
                          
16)  Anniina Hakala                   NoormNo                   2,21              
     1,99   2,21   2,10   
                          
P11 60m

1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,47              
2)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,48              
3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,55              
4)   Onni Papinaho                    UlvST                     9,66              
5)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,78              
6)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,83              
7)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,14             
8)   Jimi Salo                        NoormNo                   10,59             
9)   Aapo Manner                      NoormNo                   11,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,47              
2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,55              
3)   Onni Papinaho                    UlvST                     9,66              
4)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   9,78              
5)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,48              
2)   Joakim Kujala                    NoormNo                   9,83              
3)   Jimi Salo                        NoormNo                   10,59             
4)   Aapo Manner                      NoormNo                   11,13             


T11 60m
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,37              
2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,39              
3)   Hilla Tenho                      NoormNo                   9,73              
4)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   9,83              
5)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,95              
6)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,25             
7)   Moona Kivitie                    UlvST                     10,45             
8)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,50             
9)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,56             
10)  Ella Ruisniemi                   NoormNo                   10,73             
11)  Susanna Hakala                   NoormNo                   10,89             
12)  Janni Majuri                     HarjavJy                  10,93                          

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   9,37              
2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,39              
3)   Hilla Tenho                      NoormNo                   9,73              
4)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   9,83              
5)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,95              
6)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   10,56             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Moona Kivitie                    UlvST                     10,45             
2)   Iida Saariola                    PorinTa                   10,50             
3)   Ella Ruisniemi                   NoormNo                   10,73             
4)   Susanna Hakala                   NoormNo                   10,89             
5)   Janni Majuri                     HarjavJy                  10,93             
                 
Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   10,25             

P11 600m
Loppukilpailu

1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   1.51,76           
2)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   1.56,26           
3)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  2.05,64           
4)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   2.06,10           
5)   Onni Papinaho                    UlvST                     2.10,49           
6)   Joakim Kujala                    NoormNo                   2.13,78           
7)   Aapo Manner                      NoormNo                   2.16,46           
8)   Samuel Jussila                   NoormNo                   2.23,76           
9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   2.23,77           

T11 600m
Loppukilpailu
1)   Emilia Helmi                     NoormNo                   2.02,09           
2)   Hilla Tenho                      NoormNo                   2.08,21           
3)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   2.12,17           
4)   Iida Ilander                     PorinTa                   2.12,78           
5)   Susanna Hakala                   NoormNo                   2.13,81           
6)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   2.14,13           
7)   Ella Ruisniemi                   NoormNo                   2.21,53           
8)   Moona Kivitie                    UlvST                     2.25,20           
9)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   2.29,27           

T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni Jokela                     AlavU                     9,28              
     9,04   9,07   8,87   x      9,28   9,21   

2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   7,52              
     7,30   5,67   5,97   6,93   7,07   7,52   

3)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     7,24              
     6,60   7,09   7,24   7,05   7,04   6,82   

4)   Moona Kivitie                    UlvST                     6,34              
     6,13   6,34   5,99   5,90   5,71   5,57   

5)   Iida Saariola                    PorinTa                   6,17              
     5,23   5,84   6,17   5,56   6,03   5,42   

6)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   5,98              
     5,98   5,71   5,52   5,42   5,87   5,58   

7)   Cenja Vehmanen                   NoormNo                   5,79              
     5,49   5,55   5,48   5,24   5,27   5,79   

8)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   5,72              
     5,42   5,40   5,72   5,37   5,45   5,42   

9)   Susanna Hakala                   NoormNo                   5,52              
     5,30   5,22   5,52   

10)  Iida Ilander                     PorinTa                   5,02              
     4,75   5,02   4,13   

11)  Ella Ruisniemi                   NoormNo                   4,18              
     3,15   4,18   4,12   

P11 Keihäs
Loppukilpailu

1)   Jimi Salo                        NoormNo                   29,37             
     21,53  29,37  23,48  25,90  x      26,23  

2)   Onni Papinaho                    UlvST                     27,56             
     22,67  25,66  26,57  27,56  23,60  26,22  

3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   25,82             
     25,52  25,82  25,08  24,50  24,33  22,89  

4)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   23,72             
     20,38  20,02  23,72  22,19  21,15  19,84  

5)   Joakim Kujala                    NoormNo                   21,11             
     18,92  21,11  20,50  20,25  19,85  18,99  

6)   Sami Lähde                       VammsVoi                  19,51             
     18,82  19,08  17,60  19,51  17,07  17,59  

7)   Aapo Manner                      NoormNo                   17,90             
     17,90  12,63  17,12  15,06  13,58  15,53  

8)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  16,38             
     12,83  16,37  16,38  14,89  13,68  16,04  

9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   16,27             
     15,89  14,80  15,78  15,03  14,85  16,27  

P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4

1)   Matias Henttinen                 KokemKV                   27,45             
2)   Joona Nurmi                      NoormNo                   28,49             
3)   Tino Knuutila                    KanksLei                  29,36             
4)   Olli Lindroos                    NoormNo                   36,27             

T13 200m
1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   29,62             
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,77             
3)   Jessi Lope                       NoormNo                   31,83             
4)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   32,24             
5)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   32,53             
6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   32,58             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   29,62             
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   29,77             
3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   32,24             
4)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   32,53             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Jessi Lope                       NoormNo                   31,83             
2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   32,58             

P13 1000m
Loppukilpailu

1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  3.10,27           
2)   Olli Lindroos                    NoormNo                   3.40,48           

T13 1000m

Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   4.06,75          

2)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   4.12,85           

3)   Olga Kononen                     NoormNo                   4.15,58           


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu

1)   Joona Nurmi                      NoormNo                   9,83 +1,2          
     9,47   9,69   9,58   9,81   9,83   9,51   
     +0,0   +1,3   -1,2   +0,8   +1,2   +0,6   

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   8,84 -0,3          
     x      8,46   x      8,84   x      
     -2,0   +0,0   +0,9   -0,3   +1,3   

T13 Kuula
Loppukilpailu

1)   Siiri Pein                       KanksLei                  11,74             
     x      9,07   x      11,74  11,73  11,17  

2)   Minttu Laurila                   TuUL                      10,62             
     10,62  10,54  10,33  10,09  x      10,08  

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,78              
     8,82   9,59   x      9,55   x      9,78   

4)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,63              
     9,63   8,94   9,28   9,14   9,56   8,97   

5)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   8,98              
     x      8,98   8,52   8,52   8,64   x      

6)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     8,93              
     8,00   8,66   8,75   8,93   8,12   8,64   

7)   Sanni Jokela                     AlavU                     8,85              
     8,85   8,73   8,20   8,30   8,30   x      

8)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   8,80              
     8,80   8,41   8,60   8,18   8,03   8,18   

9)   Jessi Lope                       NoormNo                   7,85              
     7,85   7,40   7,72   

10)  Kiira Kautto                     PorinYU                   7,48              
     7,48   7,15   7,20   

P15 300m
Loppukilpailu

1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  43,35             

T15 300m

1)   Aada Juhala                      PorinTa                   45,57             
2)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   47,00             
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   47,40             
4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  48,34             
5)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  48,97             
6)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   48,99             
7)   Aino Manner                      NoormNo                   50,53             
8)   Olivia Kononen                   NoormNo                   51,83             

Loppukilpailu erä 1
1)   Aada Juhala                      PorinTa                   45,57             
2)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   47,00             
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   47,40             
4)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   48,99             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  48,34             
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  48,97             
3)   Aino Manner                      NoormNo                   50,53             
4)   Olivia Kononen                   NoormNo                   51,83             

P15 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7

1)   Valtteri Louko                   LapVi                     14,23             
2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  17,03             

P15 Seiväs
Loppukilpailu

1)   Oskari Henttinen                 KokemKV                   372               
     330    350    360    372    382    
     xo     o      o      o      xxx    

T15 Seiväs
Loppukilpailu

1)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 251               
     210    220    230    240    249    251    255    
     xxo    o      o      o      o      o      xxx    

2)   Aada Kivistö                     KalajJu                   220               
     180    190    200    210    220    230    
     o      o      xxo    o      o      xxx    

3)   Aino Manner                      NoormNo                   210               
     170    180    190    200    210    220    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Olivia Kononen                   NoormNo                   190               
     140    150    160    170    180    190    200    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

5)   Ronja Räsänen                    NoormNo                   170               
     140    150    160    170    180    
     o      xo     o      xxo    xxx    

T15 Keihäs
Loppukilpailu

1)   Kiira Kautto                     PorinYU                   34,94             
     28,56  24,29  30,52  26,79  34,94  33,09  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   30,65             
     28,32  29,74  30,65  30,45  x      28,65  

3)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  30,62             
     28,65  25,79  x      25,73  25,10  30,62  

4)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     29,17             
     29,04  27,92  27,79  24,99  26,49  29,17  

5)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  25,40             
     25,40  x      24,23  x      21,74  x      

6)   Aino Manner                      NoormNo                   21,15             
     21,15  16,29  17,67  18,44  x      19,87  

7)   Olivia Kononen                   NoormNo                   15,45             
     13,51  12,18  13,10  x      15,45  15,35  

N17 100m

1)   Pritne Lember                    NoormNo                   12,85             
2)   Saana Boelius                    PorinTa                   13,29             
3)   Sonja Puumalainen                SäkU                      13,49             
4)   Noora Rintala                    VammsVoi                  13,58             
5)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 13,67             
6)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,77             
7)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 14,05             
8)   Liina Mäkinen                    SäkU                      14,13             
9)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,22             
10)  Aino Lausniemi                   LauttLu                   14,66             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Pritne Lember                    NoormNo                   12,85             
2)   Saana Boelius                    PorinTa                   13,29             
3)   Sonja Puumalainen                SäkU                      13,49             
4)   Noora Rintala                    VammsVoi                  13,58             
5)   Meri Suomalainen                 VähänkVie                 13,67             

Alkuerät erä 2, Tuuli: NM

1)   Aada Juhala                      PorinTa                   13,77             
2)   Heidi Nyrhinen                   VähänkVie                 14,05             
3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      14,13             
4)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  14,22             
5)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   14,66             

M17 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8

1)   Lauri Niemi                      KanksLei                  18,60             
2)   Kristian Nurmi                   PorinTa                   18,62             
3)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   20,57             

M17 800m

Loppukilpailu
1)   Petri Hynnä                      SäkU                      2.29,11           

Kilpailun ulkopuolella:
     Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.18,50           

N17 Pituus
Loppukilpailu

1)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   5,08 +0,2          
     4,90   x      5,05   x      4,95   5,08   
     +0,0   +0,8   +0,0   +1,6   -1,1   +0,2   

2)   Nina Seppälä                     PorinYU                   4,81 +0,0          
     4,66   4,65   x      4,59   x      4,81   
     +2,7   +2,8   +0,0   +0,2   +0,0   +0,0   

3)   Noora Rintala                    VammsVoi                  4,78 +1,6          
     x      4,30   4,76   4,78   4,60   x      
     +0,0   +0,8   +1,9   +1,6   +0,0   +1,2   

4)   Liina Mäkinen                    SäkU                      4,58 +2,3  4,56 +0,4
     4,45   4,43   4,56   4,58   4,41   x      
     +0,0   +0,0   +0,4   +2,3   +0,0   +1,6   

5)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   4,49 +0,0          
     4,42   4,41   4,49   4,39   4,37   x      
     +0,9   +1,5   +0,0   +1,8   +0,0   +1,8   

6)   Vilma Meriläinen                 LänsiUU                   4,09 +0,5          
     3,93   4,05   4,00   4,09   x      4,01   
     +1,7   +1,6   +0,0   +0,5   +0,0   -0,1   

7)   Jane Lember                      NoormNo                   3,93 +0,0          
     3,93   3,88   x      3,78   3,82   3,56   
     +0,0   +1,6   +2,9   +2,3   +0,0   +0,5   

N17 Kuula
Loppukilpailu

1)   Jane Lember                      NoormNo                   9,91              
     9,91   x      x      x      x      9,73   

2)   Elisa Lähde                      VammsVoi                  8,63              
     8,63   8,18   8,32   7,72   8,26   8,45   

M17 Moukari
Loppukilpailu

1)   Oskari Lahtinen                  NoormNo                   70,02             
     68,84  70,02  68,38  69,80  x      x      

2)   Elmeri Eskola                    SäkU                      52,26             
     x      x      50,50  x      52,26  x      

3)   Manu Kurri                       NakkVire                  49,18             
     45,08  49,18  48,99  x      x      47,73  

M19 150m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9

1)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    16,95             
2)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   17,12             
3)   Valtteri Louko                   LapVi                     18,15             

M19 300m

Loppukilpailu
1)   Riku Ahvenniemi                  TampPy                    36,22             
2)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   36,65             

N19 Pituus
Kilpailun ulkopuolella:
     Paula Vihtalahti                 NoormNo                   5,48 -0,4          
     5,44   x      x      x      5,46   5,48   
     +1,4   +2,4   +1,1   +1,7   +0,0   -0,4