Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
10.05. klo 11:00 PM-maastot Tulokset (päivitetty: 22:33 10.05.2018)
Pm-maastot
Nakkilan Vire
10.05.2018


P9 1km
Loppukilpailu
1)   Samuel Salmela                   PunkalKu                  3.35           
2)   Måns Selivaara                   NakV                      3.39           
3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3.46           
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.48           
5)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  3.52           
6)   Kasper Naski                     NakkVire                  3.53           
7)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  3.53           
8)   Leevi Hesso                      KiukKi                    3.55           
9)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  3.56           
10)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  3.56           
11)  Vilho Willman                    NoormNo                   3.56           
12)  Joonatan Jalonen                 EurajVei                  3.57           
13)  Santeri Rantala                  NakkVire                  3.58           
14)  Einari Kaipiainen                UST                       3.59           
14)  Otto Boman                       NooN                      3.59           
16)  Miro Koski                       KiukKi                    4.00           
17)  Jasper Jantunen                  UlvST                     4.02           
18)  Vihtori Ali-Rantala              PunK                    	4.02           
19)  Juuso Virtaniemi                 NoormNo                   4.02           
20)  Luka Hohtari                     NakkVire                  4.06           
21)  Eemeli Poussu                    NoormNo                   4.06           
22)  Leevi Pein                       KanksLei                  4.09           
23)  Eemeli Lindfors                  NoormNo                   4.11           
24)  Mikael Saastamoinen              NoormNo                   4.11           
25)  Daniel Huppunen                  KKV                       4.13           
26)  Jami Nummi                       KiuK                      4.14           
27)  Mikko Mäkinen                    KanksLei                  4.17           
28)  Viljami Heino                    ParkU                     4.17           
29)  Teemu Kosonen                    PorinTa                   4.20           
30)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  4.22           
31)  Joona Kanerva                    NakkVire                  4.26           
32)  Antti Tuomisto                   VsV                       4.28           
33)  Tuomas Saarijoki                 KsL                       4.29           
34)  Aleksi Laaksonen                 UlvST                     4.29           
35)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  4.29           
36)  Visa Lampila                     VammsVoi                  4.34           
37)  Vesperi Laino                    KanksLei                  4.35           
38)  Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    4.36           
39)  Luca Peltonen                    NakkVire                  5.02           
40)  Pyry Irri                        VsV                       5.10  

P9 
Joukkuekilpailu 
1.Nakkilan Vire 9
Måns Selivaara 2
Arttu Rantala 3
Onni Unkuri 4

2. Nakkilan Vire 2 24
Paavo Jaakkola 5
Kasper Naski 6
Santeri Rantala 13

3. Vammalan seudun Voima 26
Toivo Koivu 7
Nico Välimäki 9
Hugo Salmi 10

4. Kiukaisten Kisailijat 50
Leevi Hesso 8
Miro Koski 16
Jami Nummi 26

5. Noormarkun Nopsa 44
Vilho Willman 11
Otto Boman 14
Juuso Virtaniemi 19

6. Ulvila Sport Team 65
Einari Kaipiainen 14
Jasper Jantunen 17
Aleksi Laaksonen 34

7. Noormarkun Nopsa 2 68
Eemeli Poussu 21
Eemeli Lindfors 23
Mikael Saastamoinen 24

8. Nakkilan Vire 3 81
Luka Hohtari 20
Valtteri Luoma 30
Joona Kanerva 31

9.Vammalan sudun Voima 111
Väinö Koivu 35
Visa Lampila 36
Pyry Irri 40

                                                
T9 1km
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   3.47           
2)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.48           
3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3.49           
4)   Leni Lehtinen                    KsL                       3.51           
5)   Lotta Kivioja                    NakV                      3.55           
6)   Fanni Harju                      UST                       3.56           
7)   Iina Kause                       PorinYU                   3.57           
8)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   3.59           
9)   Hilma Kangasperko                LauttLu                   4.06           
10)  Helmi Äärelä                     NakkVire                  4.07           
11)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   4.09           
12)  Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4.09           
13)  Aurora Lehtonen                  UST                       4.10           
14)  Aina Kuusisto                    VammsVoi                  4.16           
15)  Elea Nieminen                    NakkVire                  4.19           
16)  Niina Paasikas                   KiukKi                    4.20           
17)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  4.21           
18)  Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     4.23           
19)  Maija Wallenius                  KiuK                      4.25           
20)  Nelly Koski                      KiukKi                    4.26           
21)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   4.28           
22)  Venla Murto                      NakkVire                  4.29           
23)  Ilona Rantala                    NakkVire                  4.30           
23)  Janna-Sofie Junkkala             VsV                       4.30           
25)  Rosaliina Nelimarkka             UST                       4.32           
26)  Susanne Koivisto                 NoormNo                   4.33           
27)  Alissa Naski                     NakkVire                  4.40           
28)  Siiri Välimäki                   NoormNo                   4.41           
29)  Kiira Broman                     PorinYU                   4.42           
30)  Miia Kallio                      NoormNo                   4.44           
31)  Lotta Peltomäki                  PorinYU                   4.46           
32)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  4.47           
33)  Anna Saine                       KanksLei                  4.52           
34)  Henriikka Kinnanen               VammsVoi                  4.59           
35)  Elsa Rantanen                    KsL                       5.02 

T9 
Joukkuekilpailu
1. Vammalan seudun Voima 1 17
Sara Karimäki 2 
Essi Kinnanen 3 
Aina Kuusisto 12

2. Nakkilan Vire 1 30
Lotta Kivioja 5 
Helmi Äärelä 10 
Elea Nieminen 15

3. Noormarkun Nopsa 33
Iina Poussu 1
Jenny Viitanen 11
Minja Mäkelä 21

4. Porin Yleisurheilu 41
Iina Kause 7
Matleena Peltomäki 8
Kiira Broman 29

5. Ulvila Sport Team 44
Fanni Harju 6
Aurora Lehtonen 13
Rosaliina Nelimarkka 25

6. Kiukaisten Kisailijat 55
Niina Paasikas 16
Nelly Koski 20
Maija Wallenius 19

7. Nakkilan Vire 2 66
Vilmiina Mattila 17
Venla Murto 23
Ilona Äärelä 22

8. Kankaanpään Seudun Leisku 72
Leni Lehtinen 4
Anna Saine 33
Elsa Rantanen 35

9. Vammalan seudun Voima 2 89
Henriikka Kinnanen 34
Milla Ritvonen 12
Jenna-Sofie Junkkala 23

10. Noormarkun Nopsa 2 84
Susanne Koivisto 26
Siiri Välimäki 28
Miia Kallio 30          
     

P10 1,5km
Loppukilpailu
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   5.25           
2)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     5.37           
3)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  5.39           
4)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   5.49           
5)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   5.50           
6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     5.54           
7)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  5.55           
8)   Anselmi Kuoppala                 NakkVire                  5.59           
9)   Onni Salo                        KiukKi                    6.02           
10)  Roni Irri                        VsV                       6.03           
11)  Juuso Alasmaa                    KiukKi                    6.05           
12)  Ilari Metso                      NakV                      6.10           
13)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     6.13           
14)  Konsta Saari                     KiukKi                    6.15           
15)  Kalle Kyösti                     ParkU                     6.21           
16)  Juho Viitanen                    NoormNo                   6.22           
17)  Riki Honkanen                    ParkU                     6.25           
18)  Jeri Niinivirta                  UST                       6.35           
19)  Juho Honganpuhto                 ParkU                     6.47           
20)  Elmeri Hirvikoski                NakkVire                  6.53

P10 
Joukkuekilpailu 

1.Vammalan seudun Voima 20
Joose Tiensuu 3
Olavi Tuomisto 7
Roni Irri 10

2.Noormarkun Nopsa 22
Sakarja Koivisto 1
Elias Ruusuvuori 5
Juho Viitanen 16

3.Parkanon Urheilijat 34
Oula Kuusiluoma 2
Kalle Kyösti 15
Riki Honkanen 17

4.Kiukaisten Kisailijat 34
Onni Salo 9
Juuso Alasmaa 11
Konsta Saari 14

5.Ulvila Sport Team 37
Onni Mäkelä 6
Aapo Mäkelä 13
Jeri Niinivirta 18

6. Nakkilan Vire 40
Anselmi Kuoppala 8
Ilari Metso 12
Elmeri Hirvikoski 20           


T10 1,5km
Loppukilpailu
1)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    5.42           
2)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   5.46           
3)   Ida Luotonen                     PorinYU                   5.50           
4)   Stella Määttänen                 NoormNo                   5.51           
5)   Minttu Suomela                   LauL                      5.59           
6)   Liina Laine                      LauttLu                   6.02           
7)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   6.03           
7)   Venla Saari                      KiukKi                    6.03           
9)   Julia Koskinen                   PoYU                      6.13           
10)  Netta Nummi                      KiuK                      6.14           
11)  Inka Kuusiluoma                  ParkU                     6.16           
12)  Susanna Hakala                   NoormNo                   6.19           
13)  Emilia Arola                     UST                       6.21           
14)  Senni Kautto                     ParkU                     6.23           
15)  Oona Heino                       ParkU                     6.29           
16)  Minea Yli-Kärkelä                ParkU                     6.36           
17)  Ronja Niemenmaa                  ParkU                     6.38           
18)  Emma Lindfors                    NoormNo                   6.48           
19)  Daniela Snäll                    NoormNo                   6.54

T10 Joukkuekilpailu tulokset

1. Lauttakylän Luja 13
Eevi Pohjolainen 2
Minttu Suomela 5
Liina Laine 6

2. Kiukaisten Kisailijat 18
Jenna Pelkonen 1
Venla Saari 7
Netta Nummi 10

3. Porin Yleisurheilu 20
Ida Luotonen 3
Linnea Tuominen 8
Julia Koskinen 9

4. Noormarkun Nopsa 34
Stella Määttänen 4
Susanna Hakala 12
Emma Lindfors 18

5. Parkanon Urheilijat 40
Inka Kuusiluoma 11
Senni Kautto 14
Oona Heino 15
           
                                     
P11 1,5km
Loppukilpailu
1)   Aleksi Ahlfors                   RauU                      5.01           
2)   Joel Peltonen                    PorinTa                   5.07           
3)   Eetu Salmi                       NooN                      5.10           
4)   Arttu Kivioja                    NakkVire                  5.10           
5)   Juho Kallio                      NoormNo                   5.23           
6)   Olavi Nurmo                      PunK                      5.29           
6)   William Joukanen                 PorinTa                   5.29           
8)   Veli Lampila                     VammsVoi                  5.35           
9)   Sami Lähde                       VammsVoi                  5.40           
10)  Juho Unkuri                      NakkVire                  5.43           
11)  Herman Häkkinen                  PorinTa                   5.44           
12)  Samu Laaksonen                   NakV                      5.53           
13)  Vilho Sainio                     NakkVire                  6.00           
14)  Veikko Hesso                     KiukKi                    6.03           
15)  Frans Rintamäki                  KanksLei                  6.06           
16)  Juho Räikkälä                    KankLei                   6.07           
17)  Iivari Uusitalo                  KanksLei                  6.08           
18)  Martti Wallenius                 KiuK                      6.17           
19)  Joona Heino                      KiuK                      6.35           
20)  Lauri Meskanen                   PorinYU                   8.16           
                                        

P11 
Joukkuekilpailu 

1. Porin Tarmo 19
Joel Peltonen 2
William Joukanen 6
Herman Häkkinen 11

2. Nakkilan Vire 26
Arttu Kivioja 4
Juho Unkuri 10
Samu Laaksonen 12

3. Kankaanpään Seudun Leisku 48
Frans Rintamäki 15
Juho Räikkälä 16
Iivari Uusitalo 17

4. Kiukaisten Kisailijat 51
Veikko Hesso 14
Martti Wallenius 18
Joona Heino 19 


T11 1,5km
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   5.08           
2)   Ella Kause                       PorinYU                   5.09           
3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   5.26           
4)   Maija Vuori                      NakkVire                  5.33           
5)   Anni Teronen                     VammsVoi                  5.37           
6)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   5.44           
7)   Siiri Laino                      KanksLei                  5.46           
8)   Hilla Tenho                      NoormNo                   5.55           
9)   Emilia Palomäki                  UST                       6.01           
10)  Ella Harell                      PorinYU                   6.06           
11)  Iida Ilander                     PorinTa                   6.08           
12)  Janita Kinnanen                  VammsVoi                  6.15           
13)  Petra Broman                     PorinYU                   6.15           
14)  Peppi Lehtinen                   KsL                       6.28           
15)  Emmi Vidqvist                    UST                       6.31           
16)  Venla Raukola                    KanksLei                  6.36           
17)  Nette Järvinen                   UlvST                     6.49           
18)  Emilia Kallela                   NakkVire                  6.55           
                                        

T11
Joukkuekilpailu 

1. Noormarkun Nopsa 12
Nuppu Willman 1
Emilia Helmi 3
Hilla Tenho 8

2. Porin Yleisurheilu 25
Ella Kause 2
Ella Harell 10
Petra Broman 13

3. Kankaanpään Seudun Leisku 37
Siiri Laino 7
Peppi Lehtinen 14
Venla Raukola 16

4. Ulvila Sport Team 41
Emilia Palomäki 9
Emmi Vidqvist 15
Nette Järvinen 17

P12 2km
Loppukilpailu
1)   Tino Knuutila                    KanksLei                  6.52           
2)   Olli Lindroos                    NooN                      7.55           
3)   Rami Tuominen                    KanksLei                  8.10           
4)   Juho Herrala                     KKV                       8.16           
5)   Oskari Kallela                   NakkVire                  8.16           
6)   Niilo Ellä                       NakkVire                  8.24           
7)   Veikka Loikas                    PorinYU                   8.25           
8)   Onni Ruusunen                    PorinYU                   8.27           
9)   Niklas Ranne                     PorinYU                   8.27           
10)  Henri Saunaluoma                 KanksLei                  8.28           
11)  Esko Falck                       NakkVire                  10.15          


P12 
Joukkuekilpailu

1. Kankaanpään Seudun Leisku 14
Tino Knuutila 1
Rami Tuominen 3
Henri Saunaluoma

2. Nakkilan Vire 22
Oskari Kallela 5
Niilo Ellä 6
Esko Falck 11

3. Porin Yleisurheilu 24
Veikka Loikas 7
Onni Ruusunen 8
Niklas Ranne 9    


T12 2km
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   7.32           
2)   Venla Lehtonen                   UST                       7.59           
3)   Olivia Kärki                     LauL                      8.19           
4)   Emmi Niemenmaa                   ParkU                     8.23           
5)   Mette-Maria Myllykallio          SiikSIsu                  8.23           
6)   Lidia Haula                      NakkVire                  8.30           
7)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   8.33           
8)   Suvi-Ester Koivisto              NoormNo                   8.37           
9)   Anna Stenroos                    NakkVire                  8.42           
10)  Aino Anttila                     NakkVire                  8.45           
11)  Milja Perälä                     PoYU                      9.16           
12)  Iida Mikkelsson                  PorinYU                   9.55           
                                              

T12 
Joukkuekilpailu 

1. Porin Yleisurheilu 19
Sofia Sivunen 1
Maisa Aarikka 7
Milja Perälä 11

2. Nakkilan Vire 25
Lidia Haula 6
Anna Stenroos 9
Aino Anttila 10


P13 3km
Loppukilpailu
1)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   7.20           
2)   Juhana Siivonen                  SäkU                      7.27           
3)   Henri Hynnä                      SäkU                      7.39           
4)   Taneli Salminen                  NoormNo                   7.50           
5)   Oskari Laaksonen                 UlvST                     8.24           
6)   Justus Walli                     NoormNo                   9.48           
                                          


T13 3km
Loppukilpailu
1)   Elli Punto                       VsV                       7.24           
2)   Aleksanda Huhtala                PorinYU                   7.38           
3)   Pinja Mattila                    VammsVoi                  7.55           
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8.12           
5)   Emmi Patrikainen                 RauU                      8.25           
6)   Lotta Sjöblom                    NakkVire                  8.31           
7)   Heini Vuori                      NakkVire                  8.35           
8)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8.47           
9)   Emmi Harell                      PorinYU                   8.58           
10)  Meri Kumpulainen                 PorinYU                   9.03           
11)  Vehkala Anniina                  SiiS                      9.30           


T13 
Joukkkuekilpailu

1. Nakkilan Vire	17
Eveliina Haviala 4
Lotta Sjöblom 6
Heini Vuori 7

2. Porin Yleisurheilu	19
Aleksandra Huhtala 2
Pinja Nieminen 8
EMmi Harell 9



P14 3km
Loppukilpailu
1)   Niko Mikkola                     PorinYU                   10.14          
2)   Oskari Palomäki                  UST                       10.16          
3)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  10.24          
4)   Topias Salminen                  NooN                      11.05          
5)   Sami Heino                       PorinYU                   11.10          
6)   Jaakko Lakkamäki                 NakkVire                  11.38          
7)   Topias Stenroos                  NakV                      11.55          
8)   Aatu Hakanen                     NakV                      12.02          
9)   Ville Männistö                   UST                       12.33          
                                            

P14 
Joukkuekilpailu 

1. Nakkilan Vire 21
Jaakko Lakkamäki 6
Topias Stenroos 7
Aatu Hakanen 8


T14 3km
Loppukilpailu
1)   Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  10.34          
2)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  10.51          
3)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   10.54          
4)   Veera Niemenmaa                  ParkU                     11.00          
5)   Aino Manner                      NoormNo                   11.09          
6)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  11.16          
7)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  11.17          
8)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   12.21          
9)   Siiri Heikkilä                   NakkVire                  13.03          
10)  Pauliina Nurmo                   PunK                      13.06          
11)  Pinja Kallio                     NoormNo                   13.16          
12)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   14.16  


T14 
Joukkuekilpailu 

1. Vammalan seudun Voima 9
Pauliina Koivuniemi 1
Jessica Junkkala 2
Nina Välimäki 6
        
                                       
P15 3km
Loppukilpailu
1)  Santeri Oinonen                   VsV                       10.11          
                                        

T15 3km
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  10.33          
2)   Maria Juhala                     KanksLei                  12.16          
3)   Sofia Hellman                    UST                       12.40          
4)   Jenna Järvinen                   KanksLei                  14.16          
5)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  14.18          


T15
Joukkuekilpailu 

1. Kankaanpään Seudun Leisku 11
Maria Juhala 2
Jenna Järvinen 4
Eeva Heikkilä 5                                        


M17 4km
Loppukilpailu
1)   Samuli Kero                      VammsVoi                  14.20          
2)   Kristian Nurmi                   PorT                      15.55          
3)   Petri Hynnä                      SäkU                      16.00          
                                         

N17 4km
Loppukilpailu
1)   Julia Junkkala                   VammsVoi                  16.41          
2)   Ruut Nieminen                    KanksLei                  18.53          
3)   Susanna Palomäki                 UST                       19.06          
4)   Marjaana Nurmo                   PunK                      23.05         

                         
N19 4km
Loppukilpailu
1)   Katariina Nurmo                  PunK                      19.25 


N 4km
Loppukilpailu
1)   Anna-Liisa Häkkinen              PunK                      15.32          
2)   Roosa Marjaniemi                 NooN                      17.40          
3)   Päivi Mäkelä                     VammsVoi                  17.46          
4)   Terhi Männistö                   NakkVire                  18.43          
5)   Annika Mäkinen                   NakkVire                  19.45          


M 6km
Loppukilpailu
1)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   20.16         
2)   Mika Nurmo                       PunK                      20.48          
3)   Aaro Mattila                     PorinYU                   21.03         
4)   Juhani Kanerva                   NakkVire                  27.09         
5)   Mika Koivumäki                   NakkVire                  27.32