Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
05.06. klo 17:00 Seuracup I osakilpailu Tulokset (päivitetty: 23:26 05.06.2018)
Seuracup I osakilpailu
Pohjan Koitto
05.06.2018

Pisteet: Pohjan Koitto 9134, Lapin Lukko 986

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1)   Álvaro Vela                      ESP                       22,77             
2)   Jesse Haikola                    PyhäjWi                   24,63             
     Mikko Rahkola                    PudU                      DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Paulus Aho                       LapLu                     9,82              
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     9,90              
3)   Anton Kontiosalo                 PohjKoi                   10,56             
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,73             
5)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   11,38             
6)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   12,89             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,1
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,43              
2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,70              
3)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   10,81             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3.55,41           
2)   Anton Kontiosalo                 PohjKoi                   4.06,92           
3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   4.06,99           
4)   Paulus Aho                       LapLu                     4.38,06                       


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.50,58           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   4.00,60           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,92              
     x      3,70   3,68   3,92   
                                 

2)   Paulus Aho                       LapLu                     3,51              
     3,14   3,51   3,04   x      
                                 

3)   Anton Kontiosalo                 PohjKoi                   3,39              
     3,24   3,22   3,31   3,39   
                                 

4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,16              
     2,92   3,16   3,14   3,14   
                                 

5)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3,04              
     3,04   3,03   -      -      
                                 

6)   Roope Oikarainen                 PohjKoi                   2,48              
     2,48   2,44   -      -      
                                 

7)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   2,41              
     2,41   2,25   2,26   x      
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,12              
     4,02   3,80   4,07   4,12   
                                 

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,10              
     x      x      x      4,10   
                                 

3)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,59              
     3,50   3,53   3,58   3,59   
                                 

4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,42              
     3,40   3,40   3,42   3,40   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Paulus Aho                       LapLu                     11,95             
     9,90   10,81  11,95  x      

2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   11,13             
     9,09   11,13  x      10,11  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   15,20             
     13,63  14,42  15,20  14,79  

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   10,58             
     7,13   x      8,71   10,58  

3)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   6,03              
     4,45   5,54   6,03   5,93   



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   39,65             
   1) Roope Oikarainen, 2) Aamos Oinas, 
   3) Nikolai Mursu, 4) Sebastian Palojärvi


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                                              33,33             
   1) Dagmar Kontiosalo, 2) Olivia Laine,
   3) Sointu Oinas, 4) Laura Ojala


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +5,4
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   8,68              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +5,4
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   8,77              
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   8,89              
3)   Nora Niukkanen                   PohjKoi                   9,49              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohK                      3.22,79           
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.36,36           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   4.04,42           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   129               
     110    113    116    120    123    126    129    133    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   129               
     120    123    126    129    133    
     o      -      o      xo     xxx    

3)   Taru Repo                        PohjKoi                   123               
     110    113    116    120    123    126    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   42,08             
     39,60  x      34,61  42,08  

2)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   38,38             
     36,06  33,63  36,59  38,38  

3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   21,21             
     19,20  19,52  21,21  17,49  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   22,47             
     x      19,37  22,47  20,95  

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,28             
     x      10,37  13,28  10,20  




T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                                              1.00,61   
    1) Eerika Rahko, 2) Jetamio Juopperi, 
    3) Nora Niukkanen, 4) Viivi Raudasoja            


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     13,32             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Saana Peura                      TervTe                    13,47             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   13,90             
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   14,33             
4)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   14,39                           



T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   7.28,80                       


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   160               
     135    140    145    150    153    156    160    162    
     o      o      o      o      xxo    o      xxo    xxx    




T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   270               
     230    240    250    260    270    280    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   240               
     190    210    220    230    240    250    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

3)   Ella Niskala                     OulPy                     230               
     190    210    220    230    240    
     o      o      xxo    o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   6,51              
     6,33   6,13   6,38   6,51   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   10,66             
     x      x      9,26   10,66  

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   6,76              
     6,37   6,73   6,76   6,76   



T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,29             
   1) Sanni Iivari, 2) Kiia Perkaus, 
   3) Jenni Ojala, 4) Iida Pahtaja


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,35             
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   26,13             
3)   Joona Rissanen                   LapLu                     27,23             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +6,1
1)   Maria Peura                      TervTe                    27,92             
2)   Saana Peura                      TervTe                    28,15                            


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    156               
     150    156    160    
     o      xo     xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   240               
     230    240    250    
     xo     o      xxx    



M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   11,73 +5,8          
     11,59  11,73  x      11,53         
     +1,4   +5,8   +3,7   +3,0       

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,53 +1,7          
     9,15   9,53   9,27   9,40           
     +1,0   +1,7   +5,8   +3,2                 



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    11,67 +5,5         
     11,00  11,20  11,67  11,29    
     +2,2   +4,4   +5,5   +2,8    

2)   Saana Peura                      TervTe                    10,21 +1,7          
     10,04  10,21  9,93   x           
     -0,1   +1,7   +4,7   +4,9   

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,91 +1,7
     9,84   9,61   9,91   x           
     +0,2   +1,7   +1,7   +5,3     

4)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,46 +3,9          
     9,37   x      x      9,46        
     +2,6   +2,6   +2,7   +3,9                 



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   10,06             
     9,77   x      10,06  x      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,59              
     9,21   9,59   x      x      

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   8,38              
     8,38   7,66   7,12   7,52