Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
20.01. klo 10:00 Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 19:50 20.01.2018)
M 60m

1)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  7,18              
2)   Niko Kekki                       NoormNo                   7,37              
3)   Santeri Välimäki                 NoormNo                   7,53              

N 60m

1)   Suvi Mäkitalo                    NoormNo                   8,25              
2)   Senja Lammi                      KanksLei                  8,29              
3)   Mikaela Levo                     IkaalU                    8,41              
4)   Janina Laine                     NoormNo                   8,90              

M 200m

1)   Joonatan Huila                   SäkU                      25,00             

N 200m

1)   Mikaela Levo                     IkaalU                    27,08             

M 800m

1)   Joonatan Junkkala                VammsVoi                  2.03,07           

N 800m

1)   Fanni Landvik                    RaumU                     2.34,53           
2)   Johanna Nieminen                 VammsVoi                  2.34,71           
3)   Sara Jukko                       IkaalU                    2.57,77           

M 3000m

1)   Ilkka Varis                      RauU                      10.10,72          

N 3000m

1)   Laura Valli                      TuUL                      11.25,74          
2)   Viivi Lankinen                   TuUL                      11.27,86          
3)   Paula Nurmi                      NakkVire                  11.45,62          
4)   Heidi Färm                       PorinYU                   11.56,54          
5)   Sara Jukko                       IkaalU                    12.55,56          

N 60m aidat

1)   Senja Lammi                      KanksLei                  9,56              

M Seiväs

1)   Santtu Koskiaho                  KarT                      480               
     460    480    510    
     o      xo     xxx    

     Pinja Koivumäki                  LauttLu                   350               
     330    340    350    360    
     xo     o      o      xxx    

M Pituus

1)   Santeri Välimäki                 NoormNo                   6,42              
     6,24   x      4,79   6,41   x      6,42   
                                               
2)   Kimmo Mäkeläinen                 RaumTU                    5,01              
     4,64   4,69   4,89   5,01   4,42   4,99   
                                               
N Pituus

1)   Paula Vihtalahti                 NoormNo                   5,44              
     5,28   x      x      5,44   x      5,39   
                                               
N Kuula

1)   Virpi Laine                      LauttLu                   9,71              
     x      9,71   8,68   8,85   9,50   9,30   

2)   Krista Alm                       LUU                       8,36              
     8,36   x      7,45   x      7,60   x      

M Kiekko

1)   Juha Lahdenranta                 PorinYU                   53,48             
     52,42  50,74  53,30  x      53,48  52,57  

2)   Veikko Laitinen                  KeurKi                    47,00             
     45,32  45,57  44,55  43,79  45,46  47,00  

3)   Petri Satto                      JanJ                      30,13             
     x      x      30,13  x      x      27,69  

N Kiekko

1)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    45,03             
     45,03  42,57  44,65  x      42,65  

2)   Netta-Nana Mäkkylä               KanksLei                  42,47             
     x      42,47  x      x      x      x      

3)   Krista Alm                       LUU                       31,03             
     x      31,03  28,71  x      x      x      

4)   Anu Virtanen                     JanJ                      21,76             
     x      21,76  x      20,50  x      x      

M17 60m

1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  7,16              
2)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   7,51              
3)   Joonatan Huila                   SäkU                      7,59              
4)   Robert Silenko                   LauttLu                   7,64              
5)   Elmeri Eskola                    SäkU                      9,49              
                   
N17 60m
Loppukilpailu

1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,34              
2)   Saana Boelius                    PorinTa                   8,53              
3)   Meri Elomaa                      TampPy                    8,57              
4)   Sonja Puumalainen                SäkU                      8,69              
5)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,71              

Alkuerät erä 1
1)   Sonja Puumalainen                SäkU                      8,72q             
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,81              
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   9,10              

Alkuerät erä 2
1)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   8,67q             
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   8,76              
3)   Siiri Elomaa                     TampPy                    8,87              
4)   Saara Vahtokari                  RauU                      8,90              

Alkuerät erä 3
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   8,30q             
2)   Meri Elomaa                      TampPy                    8,50q             
3)   Saana Boelius                    PorinTa                   8,55q             
     Meri Suomalainen                 VähänkVie                 DQ                
     Vilma Lindroos                   PorinTa                   DQ                

M17 300m

1)   Robert Silenko                   LauttLu                   38,69             
UP)   Asseri Välimäki                  NoormNo                   36,57  

N17 300m

1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   43,77             
2)   Aada Puosi                       EurajVei                  45,95             
3)   Emilia Määttä                    EurV                      46,78             
4)   Sini Siro                        ParkU                     47,79             

Loppukilpailu erä 1
1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   43,77             
2)   Aada Puosi                       EurajVei                  45,95             

Loppukilpailu erä 2
1)   Emilia Määttä                    EurV                      46,78             
2)   Sini Siro                        ParkU                     47,79             

M17 800m

1)   Niklas Erkintalo                 NoormNo                   2.10,89           
2)   Eemeli Rantaneva                 MerikI                    2.15,64           
3)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.27,16           
4)   Oskari Palomäki                  UST                       2.30,48           

N17 800m

1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  2.30,76           
2)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   2.40,66           
3)   Sofia Hellman                    UST                       2.41,58           
4)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   2.42,69           
     Meri Suomalainen                 VähänkVie                 DNS               

M17 60m aidat

1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  8,16              

N17 60m aidat

1)   Sini Siro                        ParkU                     10,51             

M17 Korkeus

1)   Leevi Törölä                     UST                       165               
     155    160    165    170    
     o      o      o      xxx    

N17 Korkeus

1)   Siiri Tuominen                   KKV                       153               
     140    145    149    153    156    
     o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   145               
     135    140    145    149    
     o      o      xo     xxx    

3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

N17 Pituus

1)   Nelli-Rosa Korpua                PorinYU                   4,91              
     4,73   4,72   4,84   4,91   4,75   4,88   
                                               
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   4,84              
     x      x      x      4,84   x      4,75   
                                               
3)   Noora Rintala                    VammsVoi                  4,75              
     4,72   4,72   4,73   4,73   4,64   4,75   
                                               
4)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   4,64              
     4,59   4,62   4,64   4,49   4,57   4,54   
                                               
5)   Liina Mäkinen                    SäkU                      4,45              
     4,45   4,40   4,23   4,18   4,05   4,29   
                                               
6)   Liinu Karjala                    PorinYU                   4,36              
     4,36   4,31   x      4,16   4,23   x      
                                               
7)   Fanni-Maria Jäniskangas          KanksLei                  4,03              
     3,94   x      3,89   x      4,03   3,82   
                                               
M17 Kuula

1)   Joonatan Huila                   SäkU                      9,20              
     8,42   9,03   9,20   8,85   x      7,44   

2)   Elmeri Eskola                    SäkU                      8,90              
     8,50   8,61   8,90   8,43   8,43   8,63   

N17 Kuula

1)   Sini Siro                        ParkU                     11,08             
     10,21  11,08  10,92  10,69  10,78  11,01  

2)   Pritne Lember                    NoormNo                   9,85              
     9,51   9,85   9,71   9,10   9,75   8,90   

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,75              
     9,44   9,06   9,75   x      x      x      

4)   Sonja Puumalainen                SäkU                      9,14              
     8,83   x      9,05   8,53   8,82   9,14   

5)   Saana Boelius                    PorinTa                   9,09              
     8,22   9,09   9,03   8,48   8,71   8,94   

6)   Nelli Vihtalahti                 NoormNo                   8,83              
     8,82   8,66   8,55   8,66   8,83   8,57   

7)   Susanna Palomäki                 UST                       8,32              
     8,04   8,25   x      x      8,32   7,91   

8)   Jane Lember                      NoormNo                   8,15              
     8,11   7,97   x      7,77   x      8,15   

9)   Jemina Virtanen                  JanJa                     7,97              
     7,90   7,64   7,97   

10)  Liinu Karjala                    PorinYU                   7,19              
     7,19   7,15   7,12   

N17 Kiekko

1)   Pinja Pikkarainen                RiiK                      34,83             
     32,92  32,75  30,68  x      30,65  34,83  

2)   Maria Vähätupa                   KalV                      32,69             
     28,45  x      x      32,69  x      32,36  

3)   Meri Elomaa                      TampPy                    32,33             
     28,01  x      28,72  32,33  x      x      

4)   Siiri Elomaa                     TampPy                    27,01             
     x      24,52  27,01  25,83  x      x      

5)   Sini Siro                        ParkU                     23,84             
     20,26  x      20,83  23,84  19,03  20,02  

6)   Susanna Palomäki                 UST                       21,35             
     18,10  x      21,35  20,72  x      x      

7)   Jemina Virtanen                  JanJa                     20,55             
     19,94  18,77  20,13  20,55  x      x      

8)   Jane Lember                      NoormNo                   18,75             
     17,38  x      x      18,53  18,32  18,75  

M19 60m aidat

1)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  8,18              

N19 Kuula
1)   Helena Leveelahti                VirU                      13,54             
     x      13,49  x      13,54  x      x      

N19 Kiekko

1)   Helena Leveelahti                VirU                      50,19             
     50,19  x      x      x      45,65  x