Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
17.02. klo 11:00 Tunturihallit Tulokset (päivitetty: 16:54 17.02.2018)
Tunturihallit
Pohjan Koitto
17.02.2018

M 60m
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   8,01              


N 60m
1)   Lotta Makkonen                   KuusEV                    8,53              
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,60              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,61              


N 200m
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,53             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,11             



M Pituus
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   5,29              
     x      x      x      5,29   x      x      
                                               


N Pituus
1)   Lotta Makkonen                   KuusEV                    5,31              
     x      x      x      5,10   5,18   5,31   
                                               

T5 40m
1)   Iiri Veikkolainen                PohjKoi                   9,82              
2)   Ellen Eero                       PellPo                    10,01             
3)   Nella Vaattovaara                                          11,66             



T5 Pallonheitto
Alkuerät
1)   Ellen Eero                                                 3,52              
     3,52   

     Iiri Veikkolainen                PohjKoi                   DNS               


P7 40m
1)   Heikki Kontio                    PohjKoi                   9,34              
2)   Oiva Romakkaniemi                PohjKoi                   9,63              
3)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   9,95              
     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     DNS               


T7 40m
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   8,39              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   9,21              
3)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   9,84              
4)   Anneli Kontio                    PohjKoi                   42,69             
     Ellen Vierimaa                   LapLu                     DNS               


P7 Pallonheitto
1)   Heikki Kontio                    PohjKoi                   14,01             
     14,01  

2)   Oiva Romakkaniemi                PohjKoi                   7,71              
     7,71   

3)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   5,35              
     5,35   

     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     DNS               


T7 Pallonheitto
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   7,42              
     7,42   

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   5,49              
     5,49   

3)   Aimi Veikkolainen                PohjKoi                   5,47              
     5,47   

     Ellen Vierimaa                   LapLu                     DNS               


P9 40m
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,36              
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,59              
3)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,63              
4)   Jyri Mikkola                     PohjKoi                   7,64              
5)   Osku Kesti                                                 7,75              
6)   Joona Kivilompolo                PohjKoi                   7,79              
6)   Arttu Karjalainen                PohjKoi                   7,79              
8)   Eetu Pallari                     PohjKoi                   7,82              
9)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   7,97              
10)  Roope Oikarainen                 PohjKoi                   8,00              
11)  Jere Hiltunen                    PohjKoi                   8,05              
12)  Kasperi Kuusela                  PohjKoi                   8,13              
13)  Miro Veikkolainen                PohjKoi                   8,34              
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               
     Ante Pallari                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Santeri Puljula                  LapLu                     7,63              
2)   Jyri Mikkola                     PohjKoi                   7,64              
3)   Eetu Pallari                     PohjKoi                   7,82              
4)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   7,97              
5)   Roope Oikarainen                 PohjKoi                   8,00              
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,36              
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,59              
3)   Osku Kesti                                                 7,75              
4)   Joona Kivilompolo                PohjKoi                   7,79              
5)   Miro Veikkolainen                PohjKoi                   8,34              
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Arttu Karjalainen                PohjKoi                   7,79              
2)   Jere Hiltunen                    PohjKoi                   8,05              
3)   Kasperi Kuusela                  PohjKoi                   8,13              
     Ante Pallari                     PohjKoi                   DNS               
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               


T9 40m
1)   Justiina Aho                                               7,58              
2)   Pinja Hämäläinen                 OulPy                     7,63              
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   7,64              
4)   Ruusa Repo                       LapLu                     7,69              
5)   Lara Sainio                      LapLu                     8,14              
6)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     8,42              
7)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   8,68              
8)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,71              

Loppukilpailu erä 1
1)   Lara Sainio                      LapLu                     8,14              
2)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     8,42              
3)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   8,68              
4)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,71              

Loppukilpailu erä 2
1)   Justiina Aho                                               7,58              
2)   Pinja Hämäläinen                 OulPy                     7,63              
3)   Eden Sieppi                      Pohjkoi                   7,64              
4)   Ruusa Repo                       LapLu                     7,69              


P9 600m
1)   Osku Kesti                                                 2.22,46           
2)   Arttu Karjalainen                PohjKoi                   2.23,23           
3)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    2.27,07           
4)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   2.27,80           
5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2.30,24           
6)   Eetu Pallari                     PohjKoi                   2.31,31           
7)   Joona Kivilompolo                PohjKoi                   2.34,69           
8)   Roope Oikarainen                 PohjKoi                   2.36,12           
9)   Jyri Mikkola                     PohjKoi                   2.40,04           
10)  Miro Veikkolainen                PohjKoi                   2.42,66           
11)  Jere Hiltunen                    PohjKoi                   2.42,87           
12)  Jere Virtanen                    PohjKoi                   3.08,88           
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               
     Ante Pallari                     PohjKoi                   DNS               
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               
     Kasperi Kuusela                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    2.27,07           
2)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   2.27,80           
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2.30,24           
4)   Joona Kivilompolo                PohjKoi                   2.34,69           
5)   Roope Oikarainen                 PohjKoi                   2.36,12           
6)   Miro Veikkolainen                PohjKoi                   2.42,66           
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               
     Ante Pallari                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Osku Kesti                                                 2.22,46           
2)   Arttu Karjalainen                PohjKoi                   2.23,23           
3)   Eetu Pallari                     PohjKoi                   2.31,31           
4)   Jyri Mikkola                     PohjKoi                   2.40,04           
5)   Jere Hiltunen                    PohjKoi                   2.42,87           
6)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   3.08,88           
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               
     Kasperi Kuusela                  PohjKoi                   DNS               


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   2.24,59           
2)   Ruusa Repo                       LapLu                     2.33,46           
3)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     2.42,97           
4)   Pinja Hämäläinen                 OulPy                     2.43,51           
5)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2.48,82           
6)   Lyydia Kontiosalo                                          3.01,53           
7)   Lara Sainio                      LapLu                     3.14,00           
8)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   3.31,61           


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    4,52              
     4,18   4,45   4,29   4,48   4,03   4,52   

2)   Osku Kesti                                                 4,16              
     3,25   3,52   3,04   3,40   3,83   4,16   

3)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   3,53              
     x      3,53   3,33   -      -      -      

     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   4,37              
     4,37   3,88   3,96   4,13   3,53   3,94   

2)   Ruusa Repo                       LapLu                     3,50              
     3,25   3,50   3,08   2,90   2,23   3,08   

3)   Aino Herranen                    PohjKoi                   3,26              
     3,07   2,71   2,95   2,95   2,26   3,26   

4)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   2,99              
     2,99   2,63   2,96   x      2,86   2,95   

5)   Lara Sainio                      LapLu                     2,67              
     2,48   x      x      2,67   1,98   2,66   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     9,79              
1)   Paulus Aho                                                 9,79              
3)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   9,90              
4)   Joona Nissi                      LapLu                     10,14             
5)   Niiles Anttila                   LapLu                     10,21             
6)   Kauri Kilpala                    LapLu                     10,31             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,71              
2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,85              
3)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    10,02             
4)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   10,05             
5)   Miia Kokko                       PohjKoi                   11,15             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   4.05,20           
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     4.13,81           
3)   Joona Nissi                      LapLu                     4.15,12           
4)   Paulus Aho                                                 4.18,95           
5)   Aleksi Pirkonen                  PohjKoi                   4.30,32           
6)   Kauri Kilpala                    LapLu                     4.30,77           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.53,73           
2)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4.27,64           
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               
     Miia Kokko                       PohjKoi                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   3,58              
     3,58   3,30   3,43   3,52   
                                 

2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,49              
     2,96   3,48   3,38   3,49   
                                 

3)   Niiles Anttila                   LapLu                     3,36              
     3,36   2,91   3,12   x      
                                 

4)   Paulus Aho                                                 3,35              
     3,35   3,31   2,84   2,91   
                                 

5)   Joona Nissi                      LapLu                     3,29              
     3,15   3,18   3,22   3,29   
                                 

6)   Kauri Kilpala                    LapLu                     3,22              
     3,22   2,39   3,06   3,16   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,10              
     4,10   3,88   3,95   4,04   
                                 

2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,00              
     3,98   4,00   3,81   3,65   
                                 

3)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    3,89              
     3,50   3,53   3,89   3,65   
                                 

4)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,75              
     3,75   3,53   3,67   3,74   
                                 

     Olivia Laine                     PohjKoi                                     


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aleksi Pirkonen                  PohjKoi                   6,27              
     6,21   5,22   6,27   5,69   5,57   6,25   

2)   Joona Nissi                      LapLu                     6,20              
     5,75   5,22   5,74   x      6,20   5,82   

3)   Paulus Aho                                                 5,90              
     4,93   5,38   5,63   5,90   5,43   5,74   

4)   Onni Romakkaniemi                PohjKoi                   5,52              
     5,45   5,52   5,22   5,46   x      4,37   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Livia Kähtävä                    AlavVi                    8,33              
     7,43   7,25   7,81   7,20   7,80   8,33   

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,97              
     6,30   6,97   6,49   6,80   6,52   -      



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     8,66              
2)   Hannes Gyldén                    LapLu                     9,11              
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,51             
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   DNS               


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,09              
2)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   9,61              
3)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   9,69              
4)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,03             


P13 200m
Loppukilpailu
1)   Hannes Gyldén                    LapLu                     30,27             
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   DNS               


T13 200m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   31,35             
2)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   33,60             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   37,42             


P13 1000m
Loppukilpailu
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                                     


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   3.53,66           




T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   3,58              
     3,16   3,32   x      3,58   x      x      
                                               

2)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   3,53              
     3,40   3,28   3,46   3,53   3,23   3,51   
                                               

3)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   3,36              
     3,36   3,34   3,11   3,12   x      3,36   
                                               

           


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   8,07              
     7,65   7,67   7,96   7,72   7,93   8,07   

2)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   5,29              
     4,83   5,16   5,29   5,21   5,24   4,93   

3)   Sara Lonnakko                    LapLu                     4,77              
     4,23   4,62   4,66   4,77   4,08   4,45   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     8,32              
     Tomi Seppänen                    LapLu                     DNS               


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,61              
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   8,81              
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,19              
4)   Ilona Ropponen                   LapLu                     10,08             
5)   Nea Taavettila                   LapLu                     10,35             
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     41,53             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   49,41             
2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   50,30             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   4,56              
     4,56   4,38   4,48   4,45   4,30   4,42   
                                               

2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,53              
     4,53   4,46   4,45   x      x      x      
                                               

3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,41              
     4,36   4,41   4,30   4,09   4,38   x      
                                               

4)   Enni Aula                        PohjKoi                   4,39              
     4,13   4,39   4,35   4,28   x      4,38   
                                               

5)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   4,35              
     4,35   4,27   x      x      x      x      
                                               

6)   Fella Mekki                      PohjKoi                   4,12              
     3,91   4,11   4,12   4,01   3,89   4,01   
                                               

     Venla Polojärvi                  PohjKoi                   NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,05             
     x      x      x      10,96  x      11,05  

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,94              
     9,41   9,73   9,80   9,85   9,94   x      

3)   Fella Mekki                      PohjKoi                   7,88              
     7,14   7,88   7,60   -      -      -      

     Martta Koski-Vähälä              LiNM                      DNS               


M17 300m
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   40,10             
     Jesse Haikola                    PyhäjWi                   39,43             
     Mikko Rahkola                    PudasjU                   38,61             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DQ                
             


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Johanna Alanenpää                AavU                      2.43,52