Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
27.05. klo 15:00 21. Kirkon vaiheill-kisat Tulokset (päivitetty: 07:24 28.05.2018)
21. Kirkon vaiheill-kisat
Nakkilan Vire
27.05.2018

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      11,73             
2)   Patrik Jakonen                   PorinYU                   11,81             
3)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   12,09             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Martta Rautala                   ViipU                     13,05             


M 800m

N 800m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  2.30,67           
2)   Sofia Hellman                    UST                       2.42,23           


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Senja Lammi                      KanksLei                  15,98             


N Korkeus

M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kimmo Mäkeläinen                 RTU                       11,04 +1,5          
     10,60  11,04  x      x      x      -      
     +0,3   +1,5   -0,4   +0,0   -1,3          



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Venla Olli                       EurajVei                  47,72             
     47,64  47,72  x      x      x      x      

2)   Martta Rautala                   ViipU                     37,70             
     x      30,82  x      34,58  37,70  x      

3)   Johanna Sirviö                   VamU                      31,28             
     29,67  28,66  31,28  30,78  31,16  31,06  

     Tim Heininen                     RaumU                     35,34             
     34,68  35,34  x      x      x      33,24  



P9 150m
1)   Einari Kaipiainen                UST                       24,28             
2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   24,71             
3)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,91             
4)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  24,93             
5)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  25,74             
6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  25,88             
7)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   25,90             
8)   Severi Kiili                     UST                       26,01             
9)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  26,09             
10)  Hugo Salmi                       VammsVoi                  26,25             
11)  Jasper Jantunen                  UST                       26,33             
12)  Santeri Rantala                  NakkVire                  26,82             
13)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  26,97             
14)  Onni Unkuri                      NakkVire                  27,06             
15)  Luka Hohtari                     NakkVire                  27,54             
16)  Kasper Naski                     NakkVire                  28,10             
17)  Jami Nummi                       KiuK                      28,51             
18)  Daniel Huppunen                  KKV                       28,52             
19)  Jalmari Kiili                    UST                       28,84             
20)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  32,90             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   24,71             
2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  26,25             
3)   Jalmari Kiili                    UST                       28,84             
4)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  32,90             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  24,91             
2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  25,74             
3)   Severi Kiili                     UST                       26,01             
4)   Kasper Naski                     NakkVire                  28,10             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,2
1)   Einari Kaipiainen                UST                       24,28             
2)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   25,90             
3)   Santeri Rantala                  NakkVire                  26,82             
4)   Luka Hohtari                     NakkVire                  27,54             

Alkuerät erä 4, Tuuli: -1,6
1)   Joonatan Jalonen                 EurajVei                  26,09             
2)   Jasper Jantunen                  UST                       26,33             
3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  26,97             
4)   Onni Unkuri                      NakkVire                  27,06             

Alkuerät erä 5, Tuuli: -0,2
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  24,93             
2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  25,88             
3)   Jami Nummi                       KiuK                      28,51             
4)   Daniel Huppunen                  KKV                       28,52             


T9 150m
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,66             
2)   Fanni Harju                      UST                       25,02             
3)   Sara Kunnas                      RauU                      25,31             
4)   Iina Kuhanen                     UST                       25,61             
5)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  25,62             
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  26,04             
7)   Iina Kause                       PorinYU                   26,42             
8)   Maija Wallenius                  KiuK                      27,02             
9)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   27,29             
10)  Venla Murto                      NakkVire                  27,49             
11)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  27,74             
12)  Milja Anttila                    NakkVire                  27,95             
13)  Veera Niemi                      KanksLei                  28,64             
14)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  28,73             
15)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   28,88             
16)  Anni Hakasuo                     LauttLu                   29,18             
17)  Ilona Rantala                    NakkVire                  29,81             
18)  Sara Mattila                     UlvST                     43,05             

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,3
1)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  24,66             
2)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   27,29             
3)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   28,88             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Sara Kunnas                      RauU                      25,31             
2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  25,62             
3)   Venla Murto                      NakkVire                  27,49             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +1,1
1)   Fanni Harju                      UST                       25,02             
2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  26,04             
3)   Veera Niemi                      KanksLei                  28,64             
4)   Sara Mattila                     UlvST                     43,05             

Alkuerät erä 4, Tuuli: +0,4
1)   Iina Kause                       PorinYU                   26,42             
2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  27,74             
3)   Milja Anttila                    NakkVire                  27,95             
4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  29,81             

Alkuerät erä 5, Tuuli: +0,5
1)   Iina Kuhanen                     UST                       25,61             
2)   Maija Wallenius                  KiuK                      27,02             
3)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  28,73             
4)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   29,18             


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   3,64              
     3,62   x      3,57   3,64   
                                 

2)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  3,64              
     3,64   3,49   3,50   3,29   
                                 

3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  3,52              
     3,52   3,49   3,39   x      
                                 

4)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3,51              
     3,45   3,47   3,51   3,33   
                                 

5)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  3,49              
     3,25   3,26   3,49   3,49   
                                 

6)   Leevi Pein                       KanksLei                  3,47              
     3,02   3,47   3,39   3,15   
                                 

7)   Jasper Jantunen                  UST                       3,46              
     3,46   3,20   3,09   3,35   
                                 

8)   Severi Kiili                     UST                       3,42              
     3,42   3,27   x      3,30   
                                 

9)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   3,36              
     3,25   3,31   3,36   3,19   
                                 

10)  Santeri Rantala                  NakkVire                  3,29              
     x      x      3,29   x      
                                 

11)  Onni Unkuri                      NakkVire                  3,24              
     3,03   3,24   3,16   2,85   
                                 

12)  Luka Hohtari                     NakkVire                  3,15              
     3,15   2,96   x      2,99   
                                 

13)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  3,14              
     2,97   3,10   2,93   3,14   
                                 

14)  Jalmari Kiili                    UST                       3,00              
     3,00   2,80   x      2,65   
                                 

15)  Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    2,91              
     2,91   2,66   2,77   2,75   
                                 

16)  Jami Nummi                       KiuK                      2,88              
     2,88   2,71   2,60   x      
                                 

17)  Kasper Naski                     NakkVire                  2,81              
     2,77   2,81   2,75   2,71   
                                 

18)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  2,69              
     2,69   2,66   2,46   2,45   
                                 

19)  Daniel Huppunen                  KKV                       2,69              
     2,51   2,69   x      2,57   
                                 

20)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  2,63              
     2,56   2,61   2,63   2,62   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,62              
     3,62   3,35   3,41   3,47   
                                 

2)   Elea Nieminen                    NakkVire                  3,46              
     3,44   3,39   3,46   2,70   
                                 

3)   Sara Kunnas                      RauU                      3,41              
     3,41   3,29   3,38   3,34   
                                 

4)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  3,35              
     3,23   3,23   3,26   3,35   
                                 

5)   Iina Kuhanen                     UST                       3,35              
     3,35   3,20   3,07   3,18   
                                 

6)   Fanni Harju                      UST                       3,27              
     3,27   3,22   3,13   3,14   
                                 

7)   Venla Murto                      NakkVire                  3,27              
     3,13   3,27   3,17   3,07   
                                 

8)   Iina Kause                       PorinYU                   3,22              
     3,22   3,14   3,08   3,16   
                                 

9)   Vanessa Vesala                   ForssSa                   3,18              
     3,15   3,18   3,11   3,07   
                                 

10)  Jenny Viitanen                   NoormNo                   3,13              
     3,02   3,08   3,13   3,05   
                                 

11)  Maija Wallenius                  KiuK                      3,09              
     3,09   2,84   2,77   2,87   
                                 

12)  Anni Hakasuo                     LauttLu                   3,01              
     3,01   2,50   2,77   2,95   
                                 

13)  Minja Mäkelä                     NoormNo                   2,97              
     2,97   2,83   2,83   -      
                                 

14)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  2,91              
     2,74   2,91   2,80   2,76   


15)  Milja Anttila                    NakkVire
2,70
     2,55   2,56   2,47   2,70                             


16)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  2,69              
     2,69   -      2,67   2,47   
                                 

17)  Ilona Rantala                    NakkVire                  2,56              
     2,32   2,56   2,18   2,25   
                                 

    
P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niklas Lehtinen                  LaSa                      23,70             
     23,70  20,72  22,88  21,81  

2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  20,30             
     19,13  20,30  18,77  19,94  

3)   Santeri Rantala                  NakkVire                  19,70             
     18,06  18,96  18,97  19,70  

4)   Tapio Vuorentausta               KoskKai                   17,27             
     16,20  16,55  14,85  17,27  

5)   Arttu Rantala                    NakkVire                  17,22             
     16,04  17,22  14,30  16,68  

6)   Leevi Pein                       KanksLei                  17,16             
     13,79  13,29  15,42  17,16  

7)   Severi Kiili                     UST                       15,69             
     14,60  15,69  12,58  14,48  

8)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    14,00             
     13,04  11,82  12,07  14,00  

9)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  13,36             
     10,77  13,36  12,34  12,84  

10)  Kasper Naski                     NakkVire                  11,95             
     11,95  9,77   10,24  9,74   

11)  Paavo Jaakkola                   NakkVire                  11,70             
     11,27  10,82  10,46  11,70  

12)  Luka Hohtari                     NakkVire                  11,43             
     10,78  9,92   10,70  11,43  

13)  Jasper Jantunen                  UST                       11,00             
     8,75   10,72  11,00  9,68   

14)  Valtteri Luoma                   NakkVire                  10,94             
     8,20   9,47   10,94  8,46   

15)  Väinö Koivu                      VammsVoi                  10,32             
     8,08   7,52   10,32  9,87   

16)  Daniel Huppunen                  KKV                       10,02             
     9,20   10,02  8,40   8,23   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   13,06             
     11,22  12,28  13,06  12,68  

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  12,00             
     11,60  12,00  11,25  10,34  

3)   Iina Kause                       PorinYU                   11,81             
     11,67  11,52  11,52  11,81  

4)   Elea Nieminen                    NakkVire                  11,57             
     11,57  10,93  10,80  11,47  

5)   Venla Murto                      NakkVire                  11,33             
     9,60   10,33  11,29  11,33  

6)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   11,12             
     9,15   9,45   11,12  10,38  

7)   Maija Wallenius                  KiuK                      10,03             
     10,03  7,63   6,95   7,93   

8)   Fanni Harju                      UST                       9,60              
     7,40   8,18   8,35   9,60   

9)   Iina Kuhanen                     UST                       9,23              
     5,87   7,70   9,23   5,11   

10)  Anni Hakasuo                     LauttLu                   7,92              
     5,95   5,46   5,94   7,92   

11)  Vilmiina Mattila                 NakkVire                  7,72              
     7,72   7,00   5,90   6,63   

12)  Ilona Rantala                    NakkVire                  7,60              
     6,33   7,60   x      5,26   

13)  Ilona Äärelä                     NakkVire                  6,83              
     5,16   6,74   6,83   6,66   

14)  Sara Mattila                     UlvST                     5,40              
     5,40   4,84   4,96   5,36   



P11 60m
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,64              
2)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,53              
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,72              
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,75              
5)   Oskari Savolainen                IkaalU                    9,77              
6)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,80              
7)   Jeri Niinivirta                  UST                       10,05             
8)   Juho Unkuri                      NakkVire                  10,14             
9)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  10,17             
10)  Juho Viitanen                    NoormNo                   10,17             
11)  William Joukanen                 PorT                      10,24             
12)  Rasmus Salminen                  ForssSa                   10,50             
13)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,68             
14)  Onni Mäkelä                      UlvST                     10,91             
15)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,99             

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    9,77              
2)   Juho Viitanen                    NoormNo                   10,17             
3)   William Joukanen                 PorT                      10,24             
4)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   10,50             
5)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   10,68             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   9,80              
2)   Jeri Niinivirta                  UST                       10,05             
3)   Juho Unkuri                      NakkVire                  10,14             
4)   Onni Mäkelä                      UlvST                     10,91             
5)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     10,99             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,64              
2)   Martti Wallenius                 KiuK                      9,53              
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   9,72              
4)   Samuel Jussila                   NoormNo                   9,75              
5)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  10,17             


T11 60m
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,27              
2)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,32              
3)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,41              
4)   Vanessa Salminen                 ForS                      9,53              
5)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,69              
6)   Minttu Suomela                   LauL                      9,84              
7)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,88              
8)   Pinja Rintala                    LauttLu                   9,98              
9)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   9,99              
10)  Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,02             
11)  Liina Laine                      LauttLu                   10,11             
12)  Hilla Tenho                      NoormNo                   10,12             
13)  Ella Kause                       PorinYU                   10,15             
14)  Emilia Kallela                   NakkVire                  10,22             
15)  Minea Pyykkö                     NakV                      10,36             
16)  Emilia Palomäki                  UST                       10,61             
17)  Amanda Henttinen                 KKV                       10,61             
18)  Netta Nummi                      KiuK                      10,61             
19)  Emilia Arola                     UST                       10,67             
20)  Emma Suojanen                    KiukKis                   15,10             

Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,32              
2)   Emilia Helmi                     NoormNo                   9,41              
3)   Minttu Suomela                   LauL                      9,84              
4)   Ella Kause                       PorinYU                   10,15             
5)   Amanda Henttinen                 KKV                       10,61             

Alkuerät erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,69              
2)   Hilla Tenho                      NoormNo                   10,12             
3)   Minea Pyykkö                     NakV                      10,36             
4)   Emilia Palomäki                  UST                       10,61             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,1
1)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   9,88              
2)   Pinja Rintala                    LauttLu                   9,98              
3)   Liina Laine                      LauttLu                   10,11             
4)   Netta Nummi                      KiuK                      10,61             
5)   Emilia Arola                     UST                       10,67             

Alkuerät erä 4, Tuuli: +0,0
1)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,27              
2)   Vanessa Salminen                 ForS                      9,53              
3)   Eerika Tuovinen                  NoormNo                   9,99              
4)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   10,02             
5)   Emilia Kallela                   NakkVire                  10,22             
6)   Emma Suojanen                    KiukKis                   15,10             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Joel Peltonen                    PorinTa                   3.26,45           
2)   Niklas Lehtinen                  LaSa                      3.40,34           
3)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.41,11           
4)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3.44,09           
5)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   3.48,93           
6)   Joose Tiensuu                    VammsVoi                  3.54,71           
7)   Martti Wallenius                 KiuK                      3.54,73           
8)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4.00,79           
9)   Juho Viitanen                    NoormNo                   4.13,48           
10)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   4.15,26           
11)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     4.43,88           
12)  Onni Mäkelä                      UlvST                     4.44,89           
     Onni Unkuri                      NakkVire                  DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Ella Kause                       PorinYU                   3.25,93           
2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   3.29,52           
3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3.40,69           
4)   Emilia Helmi                     NoormNo                   3.42,15           
5)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3.55,22           
6)   Minttu Suomela                   LauL                      3.55,64           
7)   Emilia Palomäki                  UST                       3.57,96           
8)   Hilla Tenho                      NoormNo                   4.04,54           
9)   Emilia Arola                     UST                       4.17,95           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  4,52              
     4,52   4,27   4,34   4,38   
                                 

2)   Luukas Lehtinen                  LaSa                      4,50              
     4,45   4,40   4,39   4,50   
                                 

3)   Samuel Jussila                   NoormNo                   4,34              
     4,34   4,34   4,09   4,11   
                                 

4)   Oskari Savolainen                IkaalU                    3,83              
     3,49   3,83   3,77   3,80   
                                 

5)   Jeri Niinivirta                  UST                       3,70              
     3,70   3,54   3,48   2,99   
                                 

6)   Martti Wallenius                 KiuK                      3,60              
     3,47   3,55   3,60   3,51   
                                 

7)   William Joukanen                 PorT                      3,60              
     3,60   3,48   3,42   x      
                                 

8)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3,56              
     3,56   x      3,46   -      
                                 

9)   Juho Unkuri                      NakkVire                  3,54              
     3,42   3,28   3,54   3,02   
                                 

10)  Joose Tiensuu                    VammsVoi                  3,37              
     3,37   x      3,27   3,29   
                                 

11)  Rasmus Salminen                  ForssSa                   3,34              
     3,33   3,34   3,23   2,57   
                                 

12)  Sakari Mäkelä                    LauttLu                   3,24              
     3,24   3,17   3,06   3,14   
                                 

13)  Juho Viitanen                    NoormNo                   3,22              
     3,15   3,09   3,22   3,15   
                                 

14)  Aapo Mäkelä                      UlvST                     3,08              
     3,02   2,78   3,00   3,08   
                                 

15)  Onni Mäkelä                      UlvST                     2,99              
     2,53   x      2,99   2,78   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   4,23              
     4,05   4,22   4,23   4,18   
                                 

2)   Vanessa Salminen                 ForS                      4,20              
     4,17   4,20   4,03   3,80   
                                 

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   4,06              
     3,85   3,97   4,06   x      
                                 

4)   Ella Kause                       PorinYU                   3,97              
     3,66   3,91   3,88   3,97   
                                 

5)   Emilia Helmi                     NoormNo                   3,95              
     3,95   3,88   3,84   3,79   
                                 

6)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   3,81              
     3,81   3,72   x      3,78   
                                 

7)   Pinja Rintala                    LauttLu                   3,64              
     3,53   3,56   3,64   3,43   
                                 

8)   Hilla Tenho                      NoormNo                   3,39              
     3,39   3,29   x      x      
                                 

9)   Emilia Kallela                   NakkVire                  3,36              
     3,29   3,29   3,03   3,36   
                                 

10)  Sofia Sampolahti                 PorinTa                   3,34              
     3,26   3,13   3,19   3,34   
                                 

11)  Emilia Palomäki                  UST                       3,28              
     2,95   3,28   3,27   3,28   
                                 

12)  Eerika Tuovinen                  NoormNo                   3,28              
     3,10   3,28   3,17   2,99   
                                 

13)  Amanda Henttinen                 KKV                       3,27              
     3,27   3,26   3,14   3,21   
                                 

14)  Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3,26              
     3,05   3,23   3,16   3,26   
                                 

15)  Emilia Arola                     UST                       3,20 NM           
     3,20   3,14   x      2,79   
                                 

16)  Netta Nummi                      KiuK                      3,06              
     2,97   3,06   2,92   2,98   
                                 

17)  Emma Suojanen                    KiukKis                   3,06 NM           
     3,06   2,80   2,69   2,78   
                                 



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Luukas Lehtinen                  LaSa                      8,71              
     8,18   8,37   7,86   8,71   

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   7,15              
     6,72   7,15   x      7,01   

3)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  6,98              
     6,58   6,16   6,84   6,98   

4)   Kuisma Haapaniemi                KiukKi                    6,62              
     5,86   6,54   6,35   6,62   

5)   Jeri Niinivirta                  UST                       6,32              
     5,68   6,32   5,97   5,79   

6)   Onni Mäkelä                      UlvST                     5,97              
     5,97   5,88   5,65   5,29   

7)   Aapo Mäkelä                      UlvST                     5,72              
     5,32   5,58   5,11   5,72   

8)   Juho Viitanen                    NoormNo                   4,51              
     4,16   4,49   4,43   4,51   

     Eerik Lehtinen                   LauttLu                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   9,71              
     9,00   9,71   x      9,06   

2)   Nuppu Willman                    NoormNo                   9,57              
     9,57   8,52   9,08   7,43   

3)   Ella Kause                       PorinYU                   8,14              
     8,14   7,73   7,92   7,72   

4)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   7,49              
     7,49   7,28   x      6,88   

5)   Vanessa Salminen                 ForS                      7,28              
     6,71   6,96   7,28   6,84   

6)   Amanda Henttinen                 KKV                       6,23              
     6,02   5,48   6,23   5,92   

7)   Pinja Rintala                    LauttLu                   6,19              
     6,16   6,19   5,40   5,78   

8)   Liina Laine                      LauttLu                   6,09              
     5,56   5,24   6,01   6,09   

9)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   5,99              
     5,74   5,99   5,91   5,85   

10)  Emilia Arola                     UST                       5,17              
     5,17   5,13   4,86   4,88   

11)  Netta Nummi                      KiuK                      4,98              
     4,39   4,44   4,98   

12)  Eerika Tuovinen                  NoormNo                   4,94              
     4,33   4,94   4,88   4,87   



P13 200m
1)   Matias Henttinen                 KKV                       27,73             
2)   Juhana Siivonen                  SäkU                      31,15             
3)   Henri Hynnä                      SäkU                      32,51             
4)   Oskari Kallela                   NakkVire                  33,35             
5)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   34,68             
     Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Juhana Siivonen                  SäkU                      31,15             
2)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   34,68             
     Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Matias Henttinen                 KKV                       27,73             
2)   Henri Hynnä                      SäkU                      32,51             
3)   Oskari Kallela                   NakkVire                  33,35             


T13 200m
1)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    29,18             
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   30,76             
3)   Olivia Kärki                     LauL                      31,31             
4)   Emmiina Tammisto                 KiuK                      31,44             
5)   Neea Nummi                       KiuK                      32,20             
6)   Amanda Witikkala                 KKV                       32,33             
7)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   32,53             
8)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   33,14             
9)   Aino Anttila                     NakkVire                  34,97             
     Inkeri Kaseva                    ForssSa                   DNS               
     Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   DNS               
     Lotta Sjöblom                    NakkVire                  DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Olivia Kärki                     LauL                      31,31             
2)   Neea Nummi                       KiuK                      32,20             
3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   33,14             
     Inkeri Kaseva                    ForssSa                   DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Amanda Witikkala                 KKV                       32,33             
2)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   32,53             
3)   Aino Anttila                     NakkVire                  34,97             
     Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   DNS               

Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    29,18             
2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   30,76             
3)   Emmiina Tammisto                 KiuK                      31,44             
     Lotta Sjöblom                    NakkVire                  DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Matias Henttinen                 KKV                       10,34             
2)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   12,77             
3)   Severi Laine                     LauttLu                   13,12             
4)   Oskari Kallela                   NakkVire                  13,27             


T13 60m aidat
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,58             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,23             
3)   Siiri Pein                       KanksLei                  11,33             
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,88             
5)   Veera Vuorentausta               KoskKai                   13,00             
6)   Ilona Koivuranta                 LauttLu                   13,90             
     Lotta Sjöblom                    NakkVire                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,58             
2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   11,23             
3)   Siiri Pein                       KanksLei                  11,33             
4)   Nuppu Willman                    NoormNo                   11,88             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,0
1)   Veera Vuorentausta               KoskKai                   13,00             
2)   Ilona Koivuranta                 LauttLu                   13,90             
     Lotta Sjöblom                    NakkVire                  DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Severi Laine                     LauttLu                   120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Oskari Kallela                   NakkVire                  105               
     100    105    110    
     o      o      xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    4,64 -0,5          
     4,64   4,43   4,63   x      4,55   4,28   
     -0,5   -1,1   -0,2   +0,0   +1,1   -2,0   

2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   4,42 +0,0          
     x      4,09   4,26   4,13   x      4,42   
     +1,0   +0,9   -0,6   +0,0   -1,2   +0,0   

3)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,39 +0,3          
     4,21   4,32   4,30   4,31   4,30   4,39   
     -1,2   +1,0   -1,0   +0,3   +0,0   +0,3   

4)   Siiri Pein                       KanksLei                  4,20 +0,6          
     4,07   4,14   4,20   4,08   4,05   4,14   
     +0,3   +0,8   +0,6   +0,8   +1,7   -1,5   

5)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   4,17 -0,6          
     3,93   4,00   4,17   3,84   x      x      
     -0,2   +0,5   -0,6   +0,0   +0,5   -0,7   

6)   Neea Nummi                       KiuK                      4,13 -0,2          
     3,91   4,13   3,84   3,75   3,39   x      
     +0,0   -0,2   -1,0   +1,1   -1,3   +0,0   

7)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   3,99 -0,2          
     3,87   3,99   3,89   x      3,68   x      
     +0,8   -0,2   +0,0   +0,0   -1,8   +0,0   

8)   Emmiina Tammisto                 KiuK                      3,97 +0,2          
     3,97   3,72   3,58   3,67   3,80   3,47   
     +0,2   +0,0   -1,4   +1,0   +0,6   -1,0   

9)   Etti Saarni                      PorT                      3,60 +1,5          
     3,60   3,50   3,43   
     +1,5   +0,4   -1,5   

10)  Amanda Witikkala                 KKV                       3,54 -0,9          
     3,54   3,48   3,47   
     -0,9   -1,4   -1,1   

11)  Aino Anttila                     NakkVire                  3,41 -0,3          
     3,41   3,30   3,31   
     -0,3   -1,2   +0,2   

12)  Pinja Nieminen                   PorinYU                   3,35 +1,3          
     3,34   3,35   3,34   
     +0,7   +1,3   -1,0   

13)  Ilona Koivuranta                 LauttLu                   2,90 -0,6          
     x      2,90   x      
     +0,6   -0,6   +0,1   

     Lotta Sjöblom                    NakkVire                                    


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   PorinYU                   14,27             
     x      x      14,27  x      x      x      

2)   Matias Henttinen                 KKV                       9,97              
     9,89   9,97   9,90   x      x      x      

3)   Niilo Virta                      ForS                      9,39              
     8,00   8,27   9,39   x      x      9,25   

4)   Juhana Siivonen                  SäkU                      7,38              
     6,39   6,82   7,38   6,78   x      6,30   

5)   Ville Jokiranta                  KasköIK                   6,63              
     5,92   6,31   6,29   6,63   x      x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Pein                       KanksLei                  11,17             
     9,75   10,07  x      11,17  10,22  10,76  

2)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,01             
     9,52   x      9,73   10,01  x      x      

3)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   9,54              
     9,40   8,73   9,19   9,54   9,23   8,86   

4)   Inkeri Kaseva                    ForssSa                   9,45              
     9,43   9,45   x      8,86   x      x      

5)   Rebecca Nelimarkka               UST                       9,16              
     9,16   9,16   9,07   8,81   9,02   8,52   

6)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  8,72              
     8,20   8,49   8,37   8,72   8,15   8,35   

7)   Vilma Laaksonen                  PorinYU                   8,60              
     8,11   8,53   7,89   8,60   8,50   7,64   

8)   Emilia Muuvila                   KiuK                      8,41              
     8,41   8,21   8,38   x      8,20   7,84   

9)   Etti Saarni                      PorT                      7,19              
     7,19   6,92   6,66   

10)  Amanda Witikkala                 KKV                       6,71              
     5,73   6,71   5,75   

11)  Aino Anttila                     NakkVire                  5,35              
     4,82   5,09   5,35   

     Lotta Sjöblom                    NakkVire                                    


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   12,42             
2)   Carlos Peltonen                  SäkU                      12,51             
3)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  13,43             
4)   Niko Mikkola                     PorinYU                   13,64             
     Oskari Henttinen                 KKV                       DNS               


T15 100m
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,75             
2)   Viveka Loukola                   RaisKu                    13,19             
3)   Aada Puosi                       EurajVei                  13,39             
4)   Hilla Leväniemi                  RaumU                     13,58             
5)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      13,67             
6)   Ida Mäkinen                      KiuK                      13,78             
7)   Josefina Salmi                   IkaalU                    13,85             
8)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,36             
9)   Inari Leppäniemi                 KKV                       14,69             
10)  Anni Välimäki                    PorinYU                   15,28             
11)  Aino Manner                      NoormNo                   15,49             
12)  Helinä Koivuranta                LauttLu                   16,15             
     Aada Juhala                      PorinTa                   DNS               

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   12,75             
2)   Viveka Loukola                   RaisKu                    13,19             
3)   Aada Puosi                       EurajVei                  13,39             
4)   Hilla Leväniemi                  RaumU                     13,58             
5)   Aino Manner                      NoormNo                   15,49             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Ida Mäkinen                      KiuK                      13,78             
2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    13,85             
3)   Anni Välimäki                    PorinYU                   15,28             
     Aada Juhala                      PorinTa                   DNS               

Alkuerät erä 3, Tuuli: +0,6
1)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      13,67             
2)   Matilda Ojainmaa                 LauttLu                   14,36             
3)   Inari Leppäniemi                 KKV                       14,69             
4)   Helinä Koivuranta                LauttLu                   16,15             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Oskari Palomäki                  UST                       7.07,11           
2)   Sami Heino                       PorinYU                   7.14,72           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Aino Lausniemi                   LauttLu                   7.21,73           
2)   Aino Manner                      NoormNo                   7.51,11           
3)   Elli-Noora Raita                 PorinTa                   7.58,69           


T15 80m aidat
Loppukilpailu
1)   Viveka Loukola                   RaisKu                    12,48             
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   13,42             
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,15             
4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   16,08             
     Inkeri Ahokas                    PorinYU                   DNF               


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   5,28 -1,2          
     5,28   4,97   5,00   4,94   -      -      
     -1,2   +0,3   -1,2   -1,6                 

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  5,09 -1,1          
     5,09   5,01   4,59   4,98   x      4,88   
     -1,1   -1,5   -2,3   -1,0          -1,0   

3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   4,95 +0,0          
     4,95   4,61   4,87   4,80   4,85   4,71   
     +0,0   -2,0   -0,4   -0,4   -1,5   -1,1   

4)   Carlos Peltonen                  SäkU                      4,93 +0,0          
     4,87   4,93   4,81   x      4,81   4,89   
     +0,4   +0,0   -0,3   +0,0   -1,7   -0,1   

     Manu Kankaanniemi                VammsVoi                                    
     Oskari Henttinen                 KKV                                         
     Patrik Jakonen                   PorinYU                   5,79 -0,3          
     5,63   5,79   5,72   x      x      x      
     +0,1   -0,3   -0,8                        



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   4,86 -2,3          
     x      4,86   x      x      x      x      
     -0,5   -2,3   +1,1   -2,9   +0,0   -1,9   

2)   Ida Mäkinen                      KiuK                      4,68 +0,0          
     4,68   4,41   4,52   4,55   4,51   4,65   
     +0,0   -0,3   -1,6   -0,4   -1,0   +0,7   

3)   Nina Seppälä                     PorinYU                   4,58 +0,6          
     x      4,52   4,27   4,58   4,41   4,37   
     -0,3   +0,0   -1,2   +0,6   -1,4   -1,1   

4)   Liinu Karjala                    PorinYU                   4,51 +0,2          
     4,13   4,31   4,40   4,48   4,51   4,50   
     +0,0   -0,8   -2,7   -2,6   +0,2   +0,3   

5)   Josefina Salmi                   IkaalU                    4,30 -0,2          
     4,28   4,30   4,03   4,29   2,60   4,13   
     -1,1   -0,2   -1,1   -1,3   -0,9   +0,2   

6)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   4,26 -2,0          
     4,26   4,17   4,25   3,14   4,26   4,19   
     -0,4   -0,4   -0,5   -0,3   -2,0   -1,3   

7)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,26 -1,4          
     4,23   4,26   4,13   4,26   4,16   4,14   
     +0,5   -1,0   -0,9   -1,4   -1,4   -0,5   

8)   Kaisu Seppälä                    SäkU                      4,21 +0,0          
     3,44   4,21   4,01   3,62   3,60   3,46   
     +0,8   +0,0   +0,0   -0,6   -0,5   +0,0   

9)   Inari Leppäniemi                 KKV                       4,06 +0,0          
     3,96   4,06   3,83   
     -0,5   +0,0   +1,2   

10)  Hilla Leväniemi                  RaumU                     4,04 +2,1  3,59 -0,3
     3,59   x      4,04   
     -0,3   +0,0   +2,1   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kosti Saine                      KanksLei                  12,01             
     11,07  11,35  11,92  11,46  11,73  12,01  

2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  10,49             
     10,20  9,82   10,08  10,22  9,82   10,49  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Siiri Elomaa                     TampPy                    40,82             
     40,82  x      38,98  39,19  38,08  39,85  

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   35,90             
     35,20  35,10  34,26  35,90  32,97  32,07  

3)   Sani Rajala                      EurajVei                  35,06             
     33,60  35,06  33,61  31,20  33,78  32,71  

4)   Rebecca Nelimarkka               UST                       31,26             
     29,40  31,26  29,10  30,55  29,32  29,80  

5)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   30,85             
     28,78  x      x      30,38  x      30,85  



M17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,4
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   12,06             
2)   Lauri Niemi                      KanksLei                  12,38             
     Joonatan Huila                   SäkU                      DNS               


N17 100m
1)   Pritne Lember                    NoormNo                   13,02             
2)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   13,17             
3)   Sonja Puumalainen                SäkU                      13,45             
4)   Aino Eno                         LauttLu                   13,69             
5)   Noora Rintala                    VammsVoi                  13,88             
6)   Liina Mäkinen                    SäkU                      14,34             
7)   Saara Vahtokari                  RaumU                     14,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8
1)   Pritne Lember                    NoormNo                   13,02             
2)   Sonja Puumalainen                SäkU                      13,45             
3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      14,34             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,5
1)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   13,17             
2)   Aino Eno                         LauttLu                   13,69             
3)   Noora Rintala                    VammsVoi                  13,88             
4)   Saara Vahtokari                  RaumU                     14,59             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Kristian Nurmi                   PorT                      2.21,72           
2)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.24,95           
3)   Petri Hynnä                      SäkU                      2.31,09           


N17 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Aino Eno                         LauttLu                   16,15             


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   153               
     130    135    140    145    150    153    155    
     -      -      xo     o      o      xo     xxx    

2)   Minttu Peltonen                  KKV                       150               
     130    135    140    145    150    153    
     -      -      o      o      xxo    xxx    

3)   Liina Mäkinen                    SäkU                      145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Siiri Tuominen                   KKV                       145               
     130    135    140    145    150    
     -      -      o      xo     xxx    



M17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KKV                       330               
     310    320    330    340    350    
     -      -      o      -      xxx    

2)   Verneri Vesala                   ForssSa                   330               
     310    320    330    340    
     xxo    xo     o      xxx    



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aino Manner                      NoormNo                   220               
     140    160    170    180    190    200    210    220    230    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xo     x--    



M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aapo Karvinen                    VammsVoi                  13,31 -0,1          
     13,24  13,31  12,96  13,31  13,02  13,22  
     -0,1   -0,5   -0,1   -0,1   -0,1   -1,5   

2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   11,24 +0,3          
     10,56  x      10,70  10,87  x      11,24  
     +0,0   -0,8   +0,0   -0,2   +1,1   +0,3   



M17 Kuula

N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Meri Elomaa                      TampPy                    37,88             
     x      x      37,88  37,62  36,63  x      

2)   Jenny Virta                      UlvST                     30,90             
     30,90  x      x      x      30,66  x      

3)   Jane Lember                      NoormNo                   26,78             
     25,56  24,46  23,68  25,05  24,18  26,78