Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.04. klo 11:00 Ultramoniotteluiden MM-hallikilpailut Tulokset (päivitetty: 15:32 23.04.2018)
SM  Tetradecathlon		      60 m  LJ   800 m    SP 400 m  HJ   3000 m 60m H  PV  1500 m  WT*  200 m    TJ   5000 m

 1. Sébastien Biau FRA 	     WR 8478  7,74 631 2.09,28 10,48 55,24 175  9.58,73  9,39 430 4.41,61  9,24 25,14 11,61 17.45,25
 2. Dennis Coehoorn NED 	7322  7,51 603 2.12,63  9,45 53,22 178 11.28,06 10,21 350 4.58,17  8,16 23,71 10,62 22.09,93
 3. Lennart Teunissen NED 	6695  7,76 617 2.20,54  9,05 55,73  NH 11.50,14  9,42 350 5.26,93  7,59 24,63 13,70 21.14,79
 4. James Shaw GBR 		6051  7,46 572 2.22,61  9,22 55,61 154 13.24,83 10,53 280 5.43,39 10,08 24,63 10,53 23.45,84
 5. Cédric Bouele SUI 		5655  8,19 483 2.23,97  7,03 57,97 145 11.28,71 10,20 240 5.08,38  7,73 26,64 10,22 20.24,96
 6. Gaetan Piette BEL 		5379  7,90 478 2.12,81  8,57 59,04 130 11.09,32 11,65 210 4,59,19  5,46 26,81  8,81 20.10,60 
 7. Miikka Kuisma FIN 		4847  8,24 518 2.26,08  8,10 60,62 142 12.16,75 11,66 200 5.27,75  7,13 27,34 10,72 23.36,71
 8. Stefan in 't Hout NED 	4163  8,34 462 2.22,09  6,07 62,51 142 11.13,23 13,18 150 5.07,67  1,59 28,06  6,57 20.18,37
 9. Martin Meijer NED 		3548  8,37 449 2.49,89  9,14 68,78 157 15.16,76 11,27 220 6.44,04  6,68 29,48 10,06 29.45,38
    Florian Herr GER		 DNF  7,75 581 1.59,59  6,48 52,81 160  9.06,97   DNS              5,30

MU23  Tetradecathlon

 1. Bram van Hastenberg NED 	6541  7,75 552 2.13,36  9,25 53,99 148 11.44,35 10,05 250 5.06,81  7,44 24,12 10,78 21.24,60
 2. Martijn Flipsen NED 	3729 10,21 344 2.38,67 10,53 76,09 163 10.24,73 15,76  NH 4.51,28  5,84 36,60  6,50 17.46,29
    Nils Hasselberg GER          DNF  8,06 483     DNS
  
MU20  Tetradecathlon
          
 1. Jere Liskojärvi FIN      WR 8168  7,63 639 2.17,47 11,86 55,84 169 11.15,83  8,64 400 4.59,17 12,44 24,71 12,40 21.14,53
 2. Bart Mulder NED 		7547  7,76 580 2.15,46  9,80 54,71 181 11.29,82  9,08 350 4.59,13  9,72 24,74 11,35 20.38,52

M35  Tetradecathlon

 1. Benedikt Nolte GER 		8040  7,92 557 2.06,11  9,14 54,49 160 10.13,17  9,79 360 4.39,54  7,88 24,95 11,35 17.59,94
 2. Martin Mooney IRL 		5646  8,51 450 2.19,85  8,30 61,67 154 10.45,04 11,68 230 4.57,80  7,13 28,21  9,24 19.11,86
 3. Joe McGrath GBR 		5324  8,23 487 2.17,04  6,55 60,10 139 10.29,58 11,35 280 5.16,21  4,11 27,85  9,53 23.27,73
 4. Teppo Lintula FIN 		2336  9,34 392 3.01,44  8,19 75,06 136 14.18,32 14,14 200 6.42,33  5,73 34,46  8,02 25.39,12
    Carl McMullen GBR 		 DNF  7,38 618 2.18,31  9,04 53,86 157 11.06,23  9,34 210     DNS  6,47
   
M40  Tetradecathlon
           
 1. Jeroen Vis NED 		5142  8,43 432 2.37,67  9,66 62,83 139 14.21,89 11,42 220 5.58,39 12,35 26,49  8,06 31.02,60
 2. Jarno Warsa-Ritaranta FIN 	3174  9,22 409 2.58,20  8,61 73,51 115 13.24,20 15,04 160 6.01,69  5,75 31,72  8,04 24.07,07
    
M45  Tetradecathlon
         
 1. Henry Andberg FIN 	     WR 8485  8,00 544 2.23,85 10,95 60,08 166 11.43,54 10,25 320 5.23,07  9,59 26,15 11,00 20.57,93
 2. Lee Faulkner USA 		7033  8,21 522 2.38,99  8,95 61,31 154 13.14,10 10,44 320 5.35,52  8,15 27,87 10,15 23.51,16
 3. Chris Ness GBR 		6839  8,76 436 2.19,89  7,17 60,63 148 10.52,35 11,67 190 4.54,76  4,87 28,08  9,27 18.54,70
 4. Markus Stiegler GER 	6482  8,33 461 2.40,31  8,00 62,63 151 12.46,30 10,34 270 5.46,00  5,92 27,48 10,10 23.30,02
 5. Ari Perälä FIN 		5356  9,16 433 2.33,40  7,21 66,44 157 11.56,27 12,59 140 5.48,53  5,80 30,64  9,75 22.59,17
 6. Geoff Butler GBR 		4798  9,20 425 2.48,92  7,65 68,82 148 13.16,46 12,73 190 6.17,39  7,00 30,80  8,83 22.50,49
 7. Bogdan Bacescu ROU 		2936  9,77 332 2.56,82  5,91 72,82 112 13.28,10 24,57  NH 6.09,37  4,11 32,70  6,91 23.41,97
              
M50  Tetradecathlon

 1. Günther Schmid GER 		6481  8,53 420 2.34,01  8,14 63,04 133 13.08,37 11,06 210 5.37,58  8,08 28,73  8,51 23.30,12
 2. Matteo Semprini Cesari ITA 	6244  8,88 412 2.43,84  7,66 67,94 139 12.37,91 11,40 260 5.52,90  8,25 30,43  8,94 22.16,66
 3. Jukka Hannula FIN 		6135  8,60 485 2.49,54  9,05 70,76 148 14.08,36 11,35 280 6.42,39  9,50 29,83  9,20 25.28,01
 4. Hannu Koskela FIN 		5611  9,26 387 2.46,86  9,48 71,44 139 13.18,85 11,35 260 6.05,78  9,20 32,60  8,01 24.18,29
 5. Esa Paukku FIN 		4069  9,22 451 3.10,01  9,99 79,83 136 15.57,88 15,41 220 7.05,44 10,01 37,14  8,09 25.53,64
    Jari Jokinen FIN             DNF 11,28 232 4.07,03 6,73 102,52 115 20.47,38   DNS
   
M55  Tetradecathlon 
  
 1. Yukio Sasano JPN 		7669  8,70 459 2.33,23  7,40 64,48 124 11.53,14 11,36 170 5.25,89  8,44 29,03  8,56 20.07,58
 2. John Dickinson GBR 		6946  8,69 447 2.35,11  7,63 64,30  NH 12.46,77 11,59 260 5.45,28  7,09 28,10  8,38 23.01,06
 3. Jukka-Pekka Hassinen FIN 	6799  9,44 403 2.38,98  7,69 70,20 130 12.06,88 12,18 270 5.37,77  7,31 32,04  8,41 21.41,46
 4. Andy Smerdon GBR 		6649  8,38 418 2.43,12  7,44 65,46 136 14.20,50 11,68 210 6.12,53  6,88 28,04  8,69 26.10,10
  
M60  Tetradecathlon
           
 1. Juha Helander FIN 		7737  9,39 400 2.42,10  9,52 68,17 133 12.28,07 12,50 210 5.44,38  9,77 31,23  8,59 21.41,51
 2. Dirk Jan Giskes NED 	5808  9,71 397 2.58,74  7,53 72,55 133 15.00,28 12,55 190 7.03,62 12,13 34,57  7,22 26.57,43
       
M65  Tetradecathlon  
  
 1. Wim Threels NED 	    WR 10339  8,74 444 2.33,97  9,32 63,84 154 11.54,39 11,36 210 5.40,11 10,89 28,80  8,99 21.22,28
 2. Reinhard Rhaue GER 		7631  9,13 427 2.55,74  8,67 69,80 133 15.05,42 13,18 220 6.39,68 10,40 30,98  8,15 28.09,68
 3. Lasse Kyrö FIN 		6485  9,61 408 3.17,14  9,26 80,91 127 15.28,14 12,72 220 7.29,22 10,25 35,19  8,07 28.02,28
 4. Reinhardt Engert GER 	4915 10,70 315 3.04,58  5,81 93,88 115 12.48,53 15,15  NH 6.12,79  4,35 38,77  6,38 22.29,94
     
M70  Tetradecathlon 
    
 1. Lauri Laakso FIN 	     WR 1529 13,43 221 4.10,48  6,83 119,40 85 22.20,11 29,51 120 10.21,92 6,73 79,36    NM 38.59,31

*) Men's weight throw outdoors as 1st even 14 Apr

SW  Tetradecathlon

 1. Linda Holmström SWE 	6923  8,70 458 2.38,18  8,26 66,30 139 12,23,47 10,76 200  5.39,86  8,12 29,12 10,70 21.40,74
 2. Christelle Pardon BEL 	5138  9,01 460 3.08,57  7,83 76,52 136 14.59,67 11,13 310  6.40,88  8,92 33,24  9,64 27.45,24
 3. Judith Kas NED 		4290  8,96 445 3.08,77  8,89 80,85 142 14.42,93 11,67 130  6.59,79  6,26 32,57  8,80 26.36,41

W35  Tetradecathlon  
          
 1. Melanie Englmann GER 	5151  9,98 385 2.47,25  6,72 77,95 127 12.43,57 13,12 220  5.41,43  5,10 32,81  8,41 21.48,25
 2. Sara Lehtovuori FIN 	4896  9,30 366 2.45,25  6,53 70,38 115 13.04,62 13,68 140  5.55,75  6,48 30,93  6,99 22.35,27

W45  Tetradecathlon   
 
 1. Marja Eskelinen FIN      WR 6457  9,45 359 3.26,48  9,80 81,88 136 14.40,57 11,82 240  6.49,56  8,68 33,59  8,25 26.17,07
 2. Pirjo Ruuskanen FIN 	2765 10,24 310 3.49,21  6,19 99,75 112 17.06,28 15,90  NH  8.05,48  6,64 38,89  6,19 30.31,61

W50  Tetradecathlon      
        
 1. Geraldine Finegan IRL   WR 10274  9,00 432 2.40,85 10,84 67,15 139 13.09,56 10,71 230  5.50,86  9,26 30,67  9,23 22.44,46
 2. Virve Riikonen FIN 		3939 10,69 337 3.46,66  5,82 95,30 115 17.46,51 13,30 130  8.04,17  5,56 38,09  7,22 31.00,73
 3. Barbara Hillmann GER 	3731 10,32 328 3.46,96  6,30 97,74 100 17.21,02 13,72 140  8.04,04  4,56 37,51  6,53 30.14,71
 4. Annelie Schöldström SWE 	2635 11,48 310 4.21,11 9,67 105,76 118 21.37,53 14,35 160 10.00,02    NM 46,09  6,58 37.16,83

W55  Tetradecathlon    
         
 1. Tuija Varsala FIN 	     WR 5686 10,78 360 4.00,60  8,76 99,02 133 17.55,79 15,37 180  8.10,03  9,06 37,20  7,71 31.39,27

W60  Tetradecathlon

 1. Sinikka Illaru FIN 	     WR 6120 10,54 269 3.31,11  6,57 91,36 100 16.10,85 14,12 120  7.27,27  7,18 37,25  6,15 28.37,04

Heptathlon scores

SM
1. Sébastien Biau FRA 		4326 7,74 631 10,48 175 9,39 430 3.09,99
2. Dennis Coehoorn NED 		3840 7,51 603 9,45 178 10,21 350 3.19,02
3. James Shaw GBR 		3158 7,46 572 9,22 154 10,53 280 3.44,79
4. Lennart Teunissen NED 	3121 7,76 617 9,05 NH 9,42 350 3.43,98
5. Cédric Bouele SUI 		2618 8,19 483 7,03 145 10,20 240 3.33,11
6. Gaetan Piette BEL 		2452 7,90 478 8,57 130 11,65 210 3.25,00
7. Miikka Kuisma FIN 		2316 8,24 518 8,10 142 11,66 200 3.44,83
8. Martin Meijer NED 		2187 8,37 449 9,14 157 11,27 220 4.30,87
9. Stefan in 't Hout NED 	1928 8,34 462 6,07 142 13,18 150 3.28,78
MU23          
1. Bram van Hastenberg NED 	3101 7,75 552 9,25 148 10,05 250 3.30,92
2. Martijn Flipsen NED 		1703 10,21 344 10,53 163 15,76 NH 3.19,78
MU20          
1. Jere Liskojärvi FIN 		4394 7,63 639 11,86 169 8,64 400 3.21,11
2. Bart Mulder NED 		3960 7,76 580 9,80 181 9,08 350 3.21,95
M35
1. Benedikt Nolte GER 		3814 7,92 557 9,14 160 9,79 360 3.10,12
2. Martin Mooney IRL 		2567 8,51 450 8,30 154 11,68 230 3.24,94
3. Joe McGrath GBR 		2543 8,23 487 6,55 139 11,35 280 3.38,99
4. Teppo Lintula FIN 		1451 9,34 392 8,19 136 14,14 200 4.27,07
M40        
1. Jeroen Vis NED 		2591 8,43 432 9,66 139 11,42 220 4.06,00
2. Jarno Warsa-Ritaranta FIN 	1628 9,22 409 8,61 115 15,04 160 4.05,14
M45        
1. Henry Andberg FIN 		4435 8,00 544 10,95 166 10,25 320 3.32,76
2. Lee Faulkner USA 		3913 8,21 522 8,95 154 10,44 320 3.47,78
3. Markus Stiegler GER 		3466 8,33 461 8,00 151 10,34 270 3.54,04
4. Chris Ness GBR 		3050 8,76 436 7,17 148 11,67 190 3.19,19
5. Ari Perälä FIN 		2468 9,16 433 7,21 157 12,59 140 4.01,91
6. Geoff Butler GBR 		2431 9,20 425 7,65 148 12,73 190 4.09,17
7. Bogdan Bacescu ROU 		1285 9,77 332 5,91 112 24,57 NH 4.05,02
M50        
1. Günther Schmid GER 		3265 8,53 420 8,14 133 11,06 210 3.46,97
2. Jukka Hannula FIN 		3486 8,60 485 9,05 148 11,35 280 4.31,00
3. Matteo Semprini Cesari ITA 	3186 8,88 412 7,66 139 11,40 260 3.56,97
4. Hannu Koskela FIN 		3082 9,26 387 9,48 139 11,35 260 4.10,00
5. Esa Paukku FIN 		2469 9,22 451 9,99 136 15,41 220 4.49,97
M55        
1. Yukio Sasano JPN 		3566 8,70 459 7,40 124 11,36 170 3.37,02
2. Andy Smerdon GBR 		3516 8,38 418 7,44 136 11,68 210 4.04,92
3. Jukka-Pekka Hassinen FIN 	3405 9,44 403 7,69 130 12,18 270 3.45,92
4. John Dickinson GBR 		3263 8,69 447 7,63 NH 11,59 260 3.53,03
M60        
1. Juha Helander FIN 		3695 9,39 400 9,52 133 12,50 210 3.53,19
2. Dirk Jan Giskes NED 		3073 9,71 397 7,53 133 12,55 190 4.41,13
M65        
1. Wim Threels NED 		5043 8,74 444 9,32 154 11,36 210 3.52,15
2. Reinhard Rhaue GER 		4184 9,13 427 8,67 133 13,18 220 4.10,11
3. Lasse Kyrö FIN 		3656 9,61 408 9,26 127 12,72 220 5.19,23
4. Reinhardt Engert GER 	2355 10,70 315 5,81 115 15,15 NH 4.07,96
M70        
1. Lauri Laakso FIN 		997 13,43 221 6,83 85 29,51 120 7.00,08