Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
19.11. klo 15:00 Marrashallit Tulokset (päivitetty: 20:39 19.11.2017)
Marrashallit
Liikuntamylly
19.11.2017

TULOKSET

P7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             7,46 
  2. Kaapro Kesälä                           2011 HelsTa               7,74 
  3. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                7,97 
  4. Samu Piispanen                          2010 NastNa               8,03 
  5. Nici Salonen                                 PadasjY              8,53 
  6. Akseli Laiho                            2011 TapE                 8,92 
  7. Elmo Laiho                              2011 TapE                 8,98 

Erä 1                

  1. Nici Salonen                                 PadasjY              8,53 
  2. Akseli Laiho                            2011 TapE                 8,92 
  3. Elmo Laiho                              2011 TapE                 8,98 

Erä 2                

  1. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             7,46
  2. Kaapro Kesälä                           2011 HelsTa               7,74 
  3. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                7,97
  4. Samu Piispanen                          2010 NastNa               8,03 

P7 Pituus

  1. Kaapro Kesälä                           2011 HelsTa               2,87                   
          2,87  2,47  2,63  2,50
                                
  2. Emil Rautiainen                         2011 EspTa                2,78                   
          2,62  2,72  2,68  2,78
                                
  3. Nici Salonen                                 PadasjY              2,71                   
          2,71  2,71  2,67  2,66
                                
  4. Julius Laakso                           2010 KeskiUYU             2,70                   
          2,70  2,55  2,69     X
                                
  5. Samu Piispanen                          2010 NastNa               2,47                   
          2,47  2,46  2,45  2,30
                                
  6. Akseli Laiho                            2011 TapE                 2,45                   
          2,36  2,36  1,74  2,45
                                
  7. Elmo Laiho                              2011 TapE                 2,15                   
          1,81  1,71  1,97  2,15
                                

P9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  6,41 
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                6,49 
  3. Viljami Eronen                          2008 LahdA                6,60 
  4. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               6,65 
  5. Kalle Lehtoranta                        2008 HKV                  6,77 
  6. Joel Räsänen                            2009 EspTa                6,87 
  7. Nuutti Leppänen                         2008 KeskiUYU             6,91 
  8. Jussi Wesanko                           2009 HKV                  6,95 
  9. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                6,95 
 10. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             6,97 
 11. Urho Keisanen                           2009 VantSa               7,07 
 12. Karo Majuri                             2009 VantSa               7,11 
 13. Daniel Ehrnsten                         2008 LänsiUU              7,11 
 14. Jonne Saraniemi                         2008 PorvU                7,25 
 15. Daniel Nylund                           2008 LänsiUU              7,30 
 16. Jere Paananen                           2009 NurmijYU             7,37 
 17. Elis Sundholm                           2009 HKV                  7,38 
 18. Mats Veskimäe                           2009 PorvU                7,40 
 19. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             7,45 
 20. Joel Tulikoura                          2008 TFEspoo              7,59 
 21. Jooa Mitsui                                  ViipU                7,68 
 22. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa               7,95 
 23. Aapo Odiah                              2009 PorvU                8,02 
 24. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                8,08 
 25. Roope Luoma                             2008 KU-58                8,32 

Erä 1                

  1. Joel Räsänen                            2009 EspTa                6,87 
  2. Urho Keisanen                           2009 VantSa               7,07 
  3. Joel Tulikoura                          2008 TFEspoo              7,59 
  4. Jooa Mitsui                                  ViipU                7,68 
  5. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa               7,95 
  6. Roope Luoma                             2008 KU-58                8,32 

Erä 2                

  1. Karo Majuri                             2009 VantSa               7,11
  2. Jere Paananen                           2009 NurmijYU             7,37
  3. Mats Veskimäe                           2009 PorvU                7,40
  4. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             7,45
  5. Aapo Odiah                              2009 PorvU                8,02
  6. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                8,08

Erä 3                

  1. Nuutti Leppänen                         2008 KeskiUYU             6,91
  2. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                6,95
  3. Daniel Ehrnsten                         2008 LänsiUU              7,11
  4. Jonne Saraniemi                         2008 PorvU                7,25 
  5. Daniel Nylund                           2008 LänsiUU              7,30
  6. Elis Sundholm                           2009 HKV                  7,38

Erä 4                

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  6,41 
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                6,49
  3. Viljami Eronen                          2008 LahdA                6,60
  4. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               6,65
  5. Kalle Lehtoranta                        2008 HKV                  6,77 
  6. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             6,97 

Erä 5                

  1. Jussi Wesanko                           2009 HKV                  6,95 

P9 Pituus

  1. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  3,85                   
          3,85  3,82  3,56  3,61
                                
  2. Anton Myrtenblad                        2008 PorvU                3,78                   
          3,78  3,52  3,31  3,28
                                
  3. Casper Häkkinen                         2008 EspTa                3,76                   
          3,45  3,76  3,73  3,74
                                
  4. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             3,66                   
          3,66  3,55  3,55  3,50
                                
  5. Daniel Ehrnsten                         2008 LänsiUU              3,66                   
          3,66  2,94  3,29  3,22
                                
  6. Viljami Eronen                          2008 LahdA                3,57                   
          3,57  3,46  3,43  3,46
                                
  7. Jonne Saraniemi                         2008 PorvU                3,50                   
          3,50  3,45  3,45  3,45
                                
  8. Nuutti Leppänen                         2008 KeskiUYU             3,42                   
          3,42  3,35  3,42  3,21
                                
  9. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               3,42                   
          3,42  3,17  3,04  3,27
                                
 10. Jere Paananen                           2009 NurmijYU             3,12                   
          3,12  2,95  3,05     X
                                
 11. Mats Veskimäe                           2009 PorvU                3,01                   
          2,87  3,01  2,99  2,80
                                
 12. Joel Räsänen                            2009 EspTa                2,93                   
          2,87  2,93  2,72  2,90
                                
 13. Jooa Mitsui                                  ViipU                2,91                   
          2,91     X     X  2,51
                                
 14. Elis Sundholm                           2009 HKV                  2,90                   
          2,85  2,74  2,76  2,90
                                
 15. Karo Majuri                             2009 VantSa               2,87                   
          2,82  2,87  2,67  2,75
                                
 16. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             2,82                   
          2,81  2,77  2,82  2,69
                                
 17. Urho Keisanen                           2009 VantSa               2,80                   
          2,57  2,51     X  2,80
                                
 18. Joel Tulikoura                          2008 TFEspoo              2,73                   
          2,67  2,65  2,65  2,73
                                
 19. Leo Laaksonen                           2008 HelsTa               2,71                   
          1,97  2,32  2,65  2,71
                                
 20. Aapo Odiah                              2009 PorvU                2,66                   
          2,65  2,41  2,66     X
                                
 21. Daniel Nylund                           2008 LänsiUU              2,59                   
          2,59  2,53  1,73  1,72
                                
 22. Roope Luoma                             2008 KU-58                2,54                   
          2,30  2,46     X  2,54
                                
 23. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                2,53                   
          2,33     X  2,53     X
                                

P9 Kuula

  1. Jesse Kaipiainen                        2008 KeskiUYU             9,70 
           8,80   9,70   8,32   8,90
  2. Abdulrahman Imoro                       2008 HKV                  8,03 
           8,03   7,42   7,79   7,89
  3. Viljami Eronen                          2008 LahdA                6,99 
           6,45   6,24   6,83   6,99
  4. Joona Paananen                          2008 NurmijYU             5,97 
           5,84   5,97   5,89   5,67
  5. Mats Veskimäe                           2009 PorvU                5,81 
           5,50   5,34   5,81   4,15
  6. Urho Keisanen                           2009 VantSa               5,37 
           5,37   5,14   4,98   4,95
  7. Elis Sundholm                           2009 HKV                  5,21 
              X   4,24      X   5,21
  8. Adrian Jakobsson                        2009 EsboIF               5,14 
              X   4,86   5,14   4,69
  9. Leevi Piispanen                         2008 KU-58                5,13 
           4,30   5,13   4,25   4,41
 10. Daniel Nylund                           2008 LänsiUU              5,10 
           5,06   4,88   5,06   5,10
     Joel Tulikoura                          2008 TFEspoo                NM 
              X             X       

P11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Roni Heikkonen                          2006 NurmijYU             8,67 
  2. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,73 
  3. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa                8,86 
  4. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                8,89 
  5. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                8,93 
  6. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              9,01 
  7. Aaro Kivilevo                           2006 OrimJy               9,03 
  8. Tumi Siranko                            2006 VantSa               9,05 
  9. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               9,08 
 10. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU             9,13 
 11. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            9,13 
 12. Maxim Både                              2006 HKV                  9,16 
 12. Oiva Odiah                              2007 PorvU                9,16 
 14. Niilo Mölsä                             2006 PorvU                9,34 
 15. Eelis Rahkamaa                          2006 EspTa                9,37 
 16. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               9,43 
 17. Edvard Lindroos                         2006 NastNa               9,45 
 18. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             9,61 
 19. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,70 
 20. Juulio Vahla                            2006 EspTa                9,75 
 21. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,81 
 22. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,96 
 23. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            10,23 
 24. Ville Korhonen                          2006 KU-58               11,34 

Erä 1                

  1. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             9,61
  2. Juulio Vahla                            2006 EspTa                9,75
  3. Evert Engberg                           2007 HIFK                 9,81
  4. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  9,96
  5. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            10,23 
  6. Ville Korhonen                          2006 KU-58               11,34

Erä 2                

  1. Maxim Både                              2006 HKV                  9,16
  1. Oiva Odiah                              2007 PorvU                9,16
  3. Eelis Rahkamaa                          2006 EspTa                9,37 
  4. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               9,43
  5. Edvard Lindroos                         2006 NastNa               9,45
  6. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                9,70 

Erä 3                

  1. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                8,93
  2. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              9,01
  3. Aaro Kivilevo                           2006 OrimJy               9,03
  4. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               9,08
  5. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU             9,13
  6. Niilo Mölsä                             2006 PorvU                9,34 

Erä 4                

  1. Roni Heikkonen                          2006 NurmijYU             8,67
  2. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei             8,73 
  3. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa                8,86
  4. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                8,89 
  5. Tumi Siranko                            2006 VantSa               9,05 
  6. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            9,13 

P11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Roni Heikkonen                          2006 NurmijYU            29,38 
  2. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei            29,87 
  3. Tumi Siranko                            2006 VantSa              30,15 
  4. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            30,59 
  5. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               30,74 
  6. Maxim Både                              2006 HKV                 30,87 
  7. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa               31,06 
  8. Aaro Kivilevo                           2006 OrimJy              31,07 
  9. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             31,25 
 10. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              31,29 
 11. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF              31,37 
 12. Edvard Lindroos                         2006 NastNa              31,91 
 13. Eelis Rahkamaa                          2006 EspTa               32,08 
 14. Markus Hakala                           2006 EspTa               32,42 
 15. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa               32,47 
 16. Niilo Mölsä                             2006 PorvU               32,83 
 17. Evert Engberg                           2007 HIFK                33,05 
 18. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU            33,37 
 19. Rasmus Laapas                           2006 NurmijYU            33,41 
 20. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                 33,78 
 21. Juulio Vahla                            2006 EspTa               34,23 
 22. Emil Alhopuro                           2007 EspTa               34,55 
 23. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            34,88 
 24. Ville Korhonen                          2006 KU-58               42,83 

Erä 1                

  1. Edvard Lindroos                         2006 NastNa              31,91 
  2. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                 33,78 
  3. Juulio Vahla                            2006 EspTa               34,23 
  4. Ville Korhonen                          2006 KU-58               42,83 

Erä 2                

  1. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa               31,06 
  2. Markus Hakala                           2006 EspTa               32,42 
  3. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa               32,47 
  4. Emil Alhopuro                           2007 EspTa               34,55 
  5. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU            34,88 

Erä 3                

  1. Maxim Både                              2006 HKV                 30,87 
  2. Aaro Kivilevo                           2006 OrimJy              31,07 
  3. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF              31,37 
  4. Eelis Rahkamaa                          2006 EspTa               32,08 
  5. Evert Engberg                           2007 HIFK                33,05 

Erä 4                

  1. Santeri Purokoski                       2007 EspTa               30,74
  2. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF              31,29
  3. Niilo Mölsä                             2006 PorvU               32,83
  4. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU            33,37 
  5. Rasmus Laapas                           2006 NurmijYU            33,41

Erä 5                

  1. Roni Heikkonen                          2006 NurmijYU            29,38
  2. Benjamin Stenbacka                      2006 VeikkVei            29,87
  3. Tumi Siranko                            2006 VantSa              30,15
  4. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU            30,59
  5. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU             31,25

P11 Pituus

  1. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            4,51                   
          4,32  4,38  4,44  4,51
                                
  2. Tumi Siranko                            2006 VantSa               4,31                   
          4,15  3,92  4,31  4,07
                                
  3. Jonatan Österholm                       2006 EsboIF               4,20                   
          4,20  4,06  4,16  4,19
                                
  4. Eeli Rovasalo                           2007 HyvsU                4,17                   
          4,08  4,17  4,00  4,02
                                
  5. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               4,14                   
          4,14  3,02  3,72  3,78
                                
  6. Edvard Lindroos                         2006 NastNa               4,05            
          4,01  4,05  3,92  3,87
                                
  7. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              4,05                   
          3,99  3,95  4,00  4,05
                                
  8. Jonne Isoherranen                       2006 EspTa                4,03                   
          3,94  4,03  3,88  3,87
                                
  9. Oiva Odiah                              2007 PorvU                3,85                   
          3,80  3,59     X  3,85
                                
 10. Maxim Både                              2006 HKV                  3,83                   
          3,13  3,32  3,83  3,83
                                
 11. Niilo Mölsä                             2006 PorvU                3,83                   
          3,70  3,73  3,78  3,83
                                
 12. Eelis Rahkamaa                          2006 EspTa                3,82                   
          3,82  3,68  3,56  3,60
                                
 13. Aaro Kivilevo                           2006 OrimJy               3,81                   
          3,59  3,74  3,72  3,81
                                
 14. Santeri Purokoski                       2007 EspTa                3,63                   
          3,56  3,63  3,57  3,56
                                
 15. Alex Brofeldt                           2006 KeskiUYU             3,62                   
          3,62  3,62     X     X
                                
 16. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                3,59                   
          3,56  3,54  3,59  3,45
                                
 17. Rasmus Bergholm                         2006 EsboIF               3,39                   
          3,39  3,13  3,21  3,26
                                
 18. Otso Sieppi                             2007 TapE                 3,35                   
          3,35  3,18  3,01     X
                                
 19. Juulio Vahla                            2006 EspTa                3,28                   
          3,28     X  3,20  3,12
                                
 20. Ohto Heiskanen                          2007 HKV                  3,27                   
          2,99  3,27  2,98  3,20
                                
 21. Aapo Ruhanen                            2006 NurmijYU             3,24                   
          3,24  3,18  3,08     X
                                
 22. Aarni Ikäheimo                          2007 EspTa                2,99                   
          2,88  2,99  2,84  2,95
                                

P11 Kuula

  1. Aatu Kangasniemi                        2006 PorvU               12,45 
          12,00  12,14  12,45  12,06
  2. Mikael Böckerman                        2006 EsboIF               9,81 
           9,52   9,52   8,99   9,81
  3. Akseli Pränni                           2006 TFEspoo              8,96 
           8,31   8,96   8,96   8,44
  4. Aapo Vanhanen                           2007 EspTa                8,53 
              X   8,25      X   8,53
  5. Rihard Käärid                           2006 HelsKT               8,33 
           8,05   7,89   7,25   8,33
  6. Valtteri Vasama                         2006 NurmijYU             8,06 
           7,95   8,06      X      X
  7. Ilari Ala-Harja                         2006 EspTa                7,44 
           7,17   7,44   6,94   6,45
  8. Juulio Vahla                            2006 EspTa                7,42 
           7,42   7,12   7,02   7,03
  9. Tuomas Rättö                            2006 HämeenlTa            7,10 
           7,10   6,88   6,84   6,59
 10. Elias Hietanen                          2006 RiihimKi             6,99 
           6,95   6,82   6,99   6,90
 11. Jesse Kettunen                          2007 LänsiUU              6,82 
           6,38   6,69   6,82   6,61
 12. Arttu Rouhiainen                        2006 OrimJy               5,46 
           4,76   5,46   5,25   4,60
 13. Ville Korhonen                          2006 KU-58                4,37 
              X   4,37   4,04   3,08

P13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Sami Bärlund                            2004 TapE                26,01 
  2. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            26,08 
  3. Johannes Hakala                         2004 EspTa               26,45 
  4. Miska Koponen                           2004 ViipU               26,61 
  5. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 26,80 
  6. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                27,06 
  7. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                 27,10 
  8. Daniil Melnikov                         2004 HIFK                27,20 
  9. Lassi Lehtimäki                         2004 EspTa               27,48 
 10. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa               27,48 
 11. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                 27,65 
 12. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               27,92 
 13. Timo Kukk                                    NurmijYU            28,28 
 14. Emil Hamström                           2004 KU-58               28,51 
 15. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               28,68 
 16. Aapo Nikkola                            2004 HKV                 28,71 
 17. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               28,79 
 18. Lassi Pajarinen                         2004 EspTa               29,19 
 19. Eino Sormunen                           2006 HKV                 29,74 
 20. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 29,78 
 21. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               29,82 
 22. Eero Sormunen                           2006 HKV                 29,91 
 23. Joona Koskinen                          2004 EspTa               29,97 
 24. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            30,20 
 25. Jim Herlevi                             2005 OrimJy              30,68 
 26. Micke Bärlund                           2005 TapE                30,77 
 27. Tuomas Toivonen                         2005 OrimJy              31,28 
 28. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 31,29 
 29. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 31,99 
 30. Einari Tiainen                          2005 VantSa              32,15 

Erä 1                

  1. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK                27,06 
  2. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU               27,92 
  3. Timo Kukk                                    NurmijYU            28,28 
  4. Emil Hamström                           2004 KU-58               28,51 
  5. Mortti Metsäkoivu                       2004 ViipU               29,82 

Erä 2                

  1. Lassi Pajarinen                         2004 EspTa               29,19
  2. Jim Herlevi                             2005 OrimJy              30,68
  3. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 31,29
  4. Mikke Järvelin                          2005 HKV                 31,99
  5. Einari Tiainen                          2005 VantSa              32,15

Erä 3                

  1. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 29,78
  2. Joona Koskinen                          2004 EspTa               29,97
  3. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU            30,20
  4. Micke Bärlund                           2005 TapE                30,77
  5. Tuomas Toivonen                         2005 OrimJy              31,28 

Erä 4                

  1. Daniil Melnikov                         2004 HIFK                27,20
  2. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa               27,48
  3. Aapo Nikkola                            2004 HKV                 28,71
  4. Eino Sormunen                           2006 HKV                 29,74 
  5. Eero Sormunen                           2006 HKV                 29,91 

Erä 5                

  1. Miska Koponen                           2004 ViipU               26,61
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                 27,10
  3. Lassi Lehtimäki                         2004 EspTa               27,48
  4. Sajan Irincheev                         2004 ViipU               28,68
  5. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU               28,79 

Erä 6                

  1. Sami Bärlund                            2004 TapE                26,01
  2. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU            26,08
  3. Johannes Hakala                         2004 EspTa               26,45
  4. Simeon Vorselman                        2004 HKV                 26,80
  5. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                 27,65 

P13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Samuel Shams                            2004 KU-58             1.39,87 
  2. Lassi Lehtimäki                         2004 EspTa             1.40,72 
  3. Alfons Pöntinen                         2004 HIFK              1.47,92 
  4. Miska Koponen                           2004 ViipU             1.48,57 
  5. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU             1.48,87 
  6. Luukas Parkkila                              NurmijYU          1.50,87 
  7. Jyri Säyriö                             2005 ValkKa            1.52,67 
  8. Sajan Irincheev                         2004 ViipU             1.54,91
  9. Waltteri Koenkytö                       2005 EspTa             2.01,98 
 10. Tuomas Toivonen                         2005 OrimJy            2.03,41 
 11. Einari Tiainen                          2005 VantSa            2.03,98 

P13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  9,56 
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,70 
  3. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  9,89 
  4. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU            10,44 
  5. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 10,76 
  6. Eliel Mulari                            2004 KarhKa              11,59 
  7. Joona Koskinen                          2004 EspTa               11,79 
  8. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 12,94 

Erä 1                

  1. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                 10,76
  2. Eliel Mulari                            2004 KarhKa              11,59
  3. Joona Koskinen                          2004 EspTa               11,79
  4. Pyry Koskiniemi                         2004 HKV                 12,94 

Erä 2                

  1. Lassi Pihlavisto                        2004 HKV                  9,56 
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  9,70
  3. Aapo Nikkola                            2004 HKV                  9,89
  4. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU            10,44 

P13 Korkeus

  1. Sami Bärlund                            2004 TapE                  145 
         120 125 130 135 140 145 150
           O  XO   O   O   O  XO XXX
  2. Aapeli Hatanpää                         2004 ViipU                 140 
         130 135 140 145
           O XXO   O XXX
  3. Eliel Mulari                            2004 KarhKa                140 
         115 120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O   O XXO XXX
  4. Aapo Nikkola                            2004 HKV                   140 
         130 135 140 145
           O  XO XXO XXX
  5. Miro Heikkonen                          2004 KeskiUYU              130 
         130 135
           O XXX
  6. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU              130 
         115 120 125 130 135
           O  XO   O XXO XXX
  7. Iivo Hämäläinen                         2004 ViipU                 125 
         120 125 130
           O   O XXX

P13 Pituus

  1. Samuel Shams                            2004 KU-58                5,51                   
          5,51     X  5,50  5,17
                                
  2. Ville Kylmäpuro                         2004 HKV                  5,07                   
          5,07     X     X  3,51
                                
  3. Simeon Vorselman                        2004 HKV                  4,98                   
          4,90  4,77     X  4,98
                                
  4. Johannes Hakala                         2004 EspTa                4,93                   
          4,33  4,39  4,55  4,93
                                
  5. Sami Bärlund                            2004 TapE                 4,73                   
          4,30  4,54  4,40  4,73
                                
  6. Eero Sormunen                           2006 HKV                  4,45                   
          4,36  4,29  4,22  4,45
                                
  7. Kalle Hirvi                             2005 KirkkonU             4,32                   
          3,96  3,83  4,32  4,14
                                
  8. Timo Kukk                                    NurmijYU             4,32                   
          3,89  3,96  3,94  4,32
                                
  9. Alec Ekblom                             2005 HIFK                 4,08                   
          4,08     X  3,79  3,86
                                
 10. Jim Herlevi                             2005 OrimJy               4,03                   
          3,90  3,89  3,83  4,03
                                
 11. Johannes Mäkelä                         2004 HKV                  4,02                   
          3,92     X  3,40  4,02
                                
 12. Lassi Pajarinen                         2004 EspTa                3,97                   
          3,86  3,24  3,94  3,97
                                
 13. Mikke Järvelin                          2005 HKV                  3,91                   
          3,42  3,64     X  3,91
                                
 14. Joona Koskinen                          2004 EspTa                3,89                   
          3,89  3,61  3,77  3,16
                                
 15. Einari Tiainen                          2005 VantSa               3,89                   
             X     X     X  3,89
                                
 16. Tuomas Toivonen                         2005 OrimJy               3,85                   
          3,60  3,85     X  2,58
                                
     Eino Sormunen                           2006 HKV                    NM                   
             X     X     -     -
                                

P15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Matvei Telov                            2002 HIFK                24,17 
  2. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                24,74 
  3. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               24,79 
  4. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa               24,90 
  5. Hugo Limnell                            2003 HIFK                25,01 
  6. Miki Laakso                             2003 HKV                 25,13 
  7. Bienvenu Boukono                        2002 RekRai              25,42 
  8. Tomas Jatsko                            2002 TapE                25,66 
  9. Jere Raunio                             2003 HKV                 25,78 
 10. Benjamin Lee                            2003 HKV                 26,09 
 11. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 26,58 
 12. Paavo Niinikoski                        2003 HKV                 26,64 
 13. Oliver Westerlund                       2003 HKV                 26,84 
 14. Daniel Äikäs                            2003 KU-58               27,85 
 15. Joel Heinonen                           2003 HKV                 27,89 
 16. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM              29,66 
 17. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               30,23 
     Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU               DQ 

Erä 1                

  1. Joel Heinonen                           2003 HKV                 27,89
  2. Akseli Eskelinen                        2003 LappUM              29,66
  3. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               30,23

Erä 2                

  1. Benjamin Lee                            2003 HKV                 26,09
  2. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 26,58
  3. Paavo Niinikoski                        2003 HKV                 26,64
  4. Daniel Äikäs                            2003 KU-58               27,85
     Rasmus Kujala                           2003 KeskiUYU               DQ 

Erä 3                

  1. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa               24,79
  2. Hugo Limnell                            2003 HIFK                25,01
  3. Tomas Jatsko                            2002 TapE                25,66
  4. Jere Raunio                             2003 HKV                 25,78
  5. Oliver Westerlund                       2003 HKV                 26,84

Erä 4                

  1. Matvei Telov                            2002 HIFK                24,17
  2. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                24,74
  3. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa               24,90
  4. Miki Laakso                             2003 HKV                 25,13
  5. Bienvenu Boukono                        2002 RekRai              25,42 

P15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Benjamin Lee                            2003 HKV               1.33,37 
  2. Jonatan Sperryn                         2003 EspTa             1.33,83 
  3. Jere Raunio                             2003 HKV               1.35,01 
  4. Jussi Alastalo                          2002 RiihimKi          1.35,46 
  5. Daniel Äikäs                            2003 KU-58             1.37,74 
  6. Miro Kallio                             2003 HIFK              1.41,46 
  7. Sebastian Torkkel                       2003 ViipU             1.43,26 
  8. Joona Heikkerö                          2003 PorvU             1.53,24

P15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                8,61 
  2. Matvei Telov                            2002 HIFK                 8,61 
  3. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,86 
  4. Oliver Westerlund                       2003 HKV                  9,69 
  5. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             9,84 
  6. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               11,66 
     Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo               DNF 

Erä 1                

  1. Sampo Väyrynen                          2004 KeskiUYU             9,84 
  2. Joona Heikkerö                          2003 PorvU               11,66 
     Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo               DNF 

Erä 2                

  1. Ibrahim El Mrabt                        2002 EspTa                8,61
  2. Matvei Telov                            2002 HIFK                 8,61
  3. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                 8,86
  4. Oliver Westerlund                       2003 HKV                  9,69

P15 Korkeus

  1. Matvei Telov                            2002 HIFK                  160 
         140 145 150 153 160 165
           O   O   O   O   O XXX
  2. Jonathan Lindroos                       2003 EspTa                 150 
         130 135 140 145 150 153
           O   O   O   O   O XXX
  2. Joel Heinonen                           2003 HKV                   150 
         125 130 135 140 145 150 153
           O   O   O   O   O   O XXX
  4. Abdirahiim Salah                        2003 HIFK                  145 
         140 145 150
           O  XO XXX
  5. Joona Heikkerö                          2003 PorvU                 145 
         125 130 135 140 145 150
           O   O  XO  XO XXO XXX

P15 Kolmiloikka

  1. Aarni Lemetti                           2003 HKV                 11,29             
         10,64 10,90 11,29     - 10,98 11,16
                                            
  2. Paavo Niinikoski                        2003 HKV                 10,75                   
             X     X     X 10,75     X     X
                                            
  3. Patrick Lindberg                        2003 KarkkPo             10,49                   
         10,36     X     X 10,49     - 10,48
                                            
  4. Joona Heikkerö                          2003 PorvU                9,11                   
          8,55  8,91  8,41  8,80  8,94  9,11
                                            

F7 40 m                             Loppukilpailu

  1. Meri Henttonen                          2010 HKV                  7,39 
  2. Vera Ahlfors                            2010 NurmijYU             7,63 
  3. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                7,72 
  4. Lilia Latvala                           2010 SeinäjSU             7,94 
  5. Saara Torro                             2011 KU-58                8,22 
  6. Sanelma Lahti                           2011 EspTa                8,35 
  7. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                8,36 
  8. Ilona Liimatta                          2010 HIFK                 8,69 
  9. Isabel Nylund                           2011 LänsiUU              8,92 
 10. Essi Lopperi                            2010 MäntsU               9,03 
 11. Helmi Ritaranta                         2011 HelsTa               9,49 

Erä 1                

  1. Lilia Latvala                           2010 SeinäjSU             7,94 
  2. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                8,36 
  3. Ilona Liimatta                          2010 HIFK                 8,69 
  4. Isabel Nylund                           2011 LänsiUU              8,92 
  5. Helmi Ritaranta                         2011 HelsTa               9,49 

Erä 2                

  1. Meri Henttonen                          2010 HKV                  7,39 
  2. Vera Ahlfors                            2010 NurmijYU             7,63 
  3. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                7,72
  4. Saara Torro                             2011 KU-58                8,22
  5. Sanelma Lahti                           2011 EspTa                8,35 
  6. Essi Lopperi                            2010 MäntsU               9,03

F7 Pituus

  1. Maiju Mäittälä                          2010 PorvU                3,12                   
          2,97  2,83  3,04  3,12
                                
  2. Meri Henttonen                          2010 HKV                  3,08                   
          2,99  2,90  2,98  3,08
                                
  3. Fianna Myllyniemi                       2010 HKV                  3,02            
          2,97  2,95  3,01  3,02
                                
  4. Vera Ahlfors                            2010 NurmijYU             2,98                   
          2,98  2,95  2,98  2,79
                                
  5. Lilia Latvala                           2010 SeinäjSU             2,85                   
          2,74  2,76  2,82  2,85
                                
  6. Saara Torro                             2011 KU-58                2,82           
          2,30  2,52  2,82  2,82
                                
  7. Verna Kivistö                           2010 TapE                 2,54                   
          2,43  2,31  2,34  2,54
                                
  8. Essi Lopperi                            2010 MäntsU               2,24                   
          1,93  2,01  1,99  2,24
                                
  9. Isabel Nylund                           2011 LänsiUU              2,14                   
          2,14     -  1,92  1,86
                                
 10. Ilona Liimatta                          2010 HIFK                 2,13                   
          2,01  2,03  2,07  2,13
                                
 11. Ella Tuparinne                          2011 PorvU                2,13                   
          2,13     X  1,90  2,02
                                
 12. Helmi Ritaranta                         2011 HelsTa               2,03                   
          1,82  2,02  2,03     X
                                

F9 40 m                             Loppukilpailu

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               6,59 
  2. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             6,84 
  3. Stella Andberg                          2008 EspTa                7,00 
  4. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                7,00 
  5. Kaija Ilomäki                           2008 HKV                  7,07 
  6. Piitu Tourunen                          2008 KärkKV               7,09 
  7. Veera Seppälä                           2008 HKV                  7,09 
  8. Nicole Vicary                           2008 EspTa                7,10 
  9. Nella Eiroma                            2008 HKV                  7,11 
 10. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               7,12 
 11. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,17 
 12. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                7,19 
 13. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 7,20 
 14. Veronika Nanje                          2009 TFEspoo              7,23 
 15. Sinja Ohra-Aho                          2008 KangasnKa            7,29 
 16. Taika Henttonen                         2008 HKV                  7,31 
 17. Jenna Pyykkö                            2009 NurmijYU             7,33 
 18. Anni Lindroos                           2008 EspTa                7,40 
 19. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              7,46 
 20. Britten Vosu                            2008 KerU                 7,49 
 21. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU                7,51 
 22. Ada Lindblad                            2008 KU-58                7,55 
 23. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU                7,56 
 24. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             7,56 
 25. Matilda Krause                          2009 HIFK                 7,58 
 26. Hertta Sääksjärvi                       2009 HämeenlTa            7,70 
 27. Amanda Dillström                        2008 KU-58                7,75 
 28. Ida Piispanen                           2008 NastNa               7,79 
 29. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 7,92 
 30. Mette Honkala                           2009 KU-58                7,95 
 31. Silva Salin                             2009 HKV                  7,96 
 32. Usva Torro                              2009 KU-58                7,98 
 33. Sara Tuparinne                          2009 PorvU                8,03 
 34. Matilda Suokas                          2009 KU-58                8,17 
 35. Jenna Kainulainen                       2009 KU-58                8,26 
 36. Julianna Lehtovuori                     2009 KU-58                8,81 

Erä 1                

  1. Veronika Nanje                          2009 TFEspoo              7,23 
  2. Britten Vosu                            2008 KerU                 7,49 
  3. Ada Lindblad                            2008 KU-58                7,55 
  4. Hertta Sääksjärvi                       2009 HämeenlTa            7,70 
  5. Silva Salin                             2009 HKV                  7,96 
  6. Jenna Kainulainen                       2009 KU-58                8,26 

Erä 2                

  1. Veera Seppälä                           2008 HKV                  7,09 
  2. Nicole Vicary                           2008 EspTa                7,10 
  3. Nella Eiroma                            2008 HKV                  7,11 
  4. Anni Lindroos                           2008 EspTa                7,40 
  5. Matilda Krause                          2009 HIFK                 7,58 
  6. Amanda Dillström                        2008 KU-58                7,75 

Erä 3                

  1. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU                7,56
  2. Mette Honkala                           2009 KU-58                7,95
  3. Usva Torro                              2009 KU-58                7,98
  4. Sara Tuparinne                          2009 PorvU                8,03 
  5. Matilda Suokas                          2009 KU-58                8,17
  6. Julianna Lehtovuori                     2009 KU-58                8,81 

Erä 4                

  1. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 7,20
  2. Jenna Pyykkö                            2009 NurmijYU             7,33
  3. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU                7,51
  4. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             7,56 
  5. Ida Piispanen                           2008 NastNa               7,79 
  6. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 7,92 

Erä 5                

  1. Stella Andberg                          2008 EspTa                7,00
  2. Kaija Ilomäki                           2008 HKV                  7,07
  3. Petra Pennanen                          2009 HKV                  7,17 
  4. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                7,19
  5. Sinja Ohra-Aho                          2008 KangasnKa            7,29 
  6. Taika Henttonen                         2008 HKV                  7,31 

Erä 6                

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               6,59 
  2. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             6,84
  3. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                7,00
  4. Piitu Tourunen                          2008 KärkKV               7,09 
  5. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               7,12 
  6. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              7,46 

F9 Pituus

  1. Vilma Luontila                          2008 TampPy               3,93                   
          3,73  3,79  3,78  3,93
                                
  2. Nella Eiroma                            2008 HKV                  3,72                   
          3,42  3,65  3,71  3,72
                                
  3. Aino Pirhonen                           2008 PorvU                3,64                   
          3,49  3,38  3,46  3,64
                                
  4. Piitu Tourunen                          2008 KärkKV               3,60                   
          3,43  3,39  3,55  3,60
                                
  5. Petra Pennanen                          2009 HKV                  3,52                   
             X  3,43  3,52  3,50
                                
  6. Stella Andberg                          2008 EspTa                3,50                   
          3,26  3,50  3,35  3,33
                                
  7. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               3,46                   
             X  3,40  3,46  3,39
                                
  8. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             3,42                   
          3,42  3,06  3,33  3,15
                                
  9. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             3,37                   
          3,15  3,24  3,37  3,27
                                
 10. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 3,34                   
          3,26  3,34  3,18  3,24
                                
 11. Sinja Ohra-Aho                          2008 KangasnKa            3,30                   
          3,08  3,06  3,24  3,30
                                
 12. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                3,23                   
          3,17  3,09  3,23  3,12
                                
 13. Veera Seppälä                           2008 HKV                  3,17                   
          2,99  3,17  2,95  2,92
                                
 14. Nicole Vicary                           2008 EspTa                3,13                   
          2,81  3,08  3,13  3,10
                                
 15. Elina Rastas                            2008 TapE                 3,12                   
          2,80  2,99  2,96  3,12
                                
 16. Miisa Mäittälä                          2008 PorvU                3,10                   
          2,89  2,74  2,86  3,10
                                
 17. Hertta Sääksjärvi                       2009 HämeenlTa            3,08                   
          2,79  2,90  3,06  3,08
                                
 18. Ada Lindblad                            2008 KU-58                3,06                   
          3,06  2,85  2,85  2,90
                                
 19. Veronika Nanje                          2009 TFEspoo              3,00                   
             X  2,94  2,93  3,00
                                
 20. Britten Vosu                            2008 KerU                 2,94                   
          2,91  2,94  2,79  2,92
                                
 21. Jenna Pyykkö                            2009 NurmijYU             2,94                   
          2,79  2,94  2,87  2,87
                                
 22. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 2,90                   
          2,86  2,87  2,90  2,89
                                
 23. Ida Piispanen                           2008 NastNa               2,89                   
          2,89  2,71  2,78  2,81
                                
 24. Mette Honkala                           2009 KU-58                2,85                   
          2,46  2,82  2,77  2,85
                                
 25. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU                2,84                   
          2,66  2,84  2,48  2,48
                                
 26. Taika Henttonen                         2008 HKV                  2,82                   
             X  2,82     X     X
                                
 27. Matilda Krause                          2009 HIFK                 2,77                   
          2,60  2,73  2,64  2,77
                                
 28. Sara Tuparinne                          2009 PorvU                2,76                   
             X  2,62  2,57  2,76
                                
 29. Matilda Suokas                          2009 KU-58                2,75                   
          2,74  2,68  2,56  2,75
                                
 30. Usva Torro                              2009 KU-58                2,71           
          2,57  2,43  2,70  2,71
                                
 31. Julianna Lehtovuori                     2009 KU-58                2,30                   
          2,30     -     -     -
                                
 32. Jenna Kainulainen                       2009 KU-58                1,83                   
             X  1,74  1,62  1,83
                                

F9 Kuula

  1. Viiviliina Nurminen                     2008 NurmijYU             6,45 
           6,14   6,30   5,89   6,45
  2. Veera Seppälä                           2008 HKV                  5,89
           5,89   5,24   5,76   5,53
  3. Vilma Luontila                          2008 TampPy               5,86 
           5,80   5,72   5,86   4,83
  4. Eerika Nieminen                         2008 JanJa                5,23 
           5,06   5,11   5,11   5,23
  5. Petra Pennanen                          2009 HKV                  5,07 
           4,94   4,07   4,07   5,07
  6. Meea Kettunen                           2009 LänsiUU              5,07 
           5,07   4,77   4,56   4,14
  7. Nella Eiroma                            2008 HKV                  5,00 
              X   4,95   5,00   4,18
  8. Frida Blomfelt                          2008 EsboIF               4,98 
           4,45   4,92   4,72   4,98
  9. Stella Andberg                          2008 EspTa                4,73 
           4,19      X   4,73   4,50
 10. Hanna Kotakallio                        2008 KirkkonU             4,50 
           4,50   4,19   4,32   4,29
 11. Piitu Tourunen                          2008 KärkKV               4,46 
           4,01   4,46   4,16   4,38
 12. Lotta Larjava                           2008 KirkkonU             4,43 
           4,43   4,18   4,32   4,42
 13. Britten Vosu                            2008 KerU                 4,43 
           4,00   4,43   4,13      X
 14. Amanda Dillström                        2008 KU-58                4,42 
           4,19   3,62   4,15   4,42
 15. Kaija Ilomäki                           2008 HKV                  4,36 
           4,36      X   4,05   3,15
 16. Elsa Kariluoma                          2008 ViipU                4,34 
           4,17   4,20   4,34   4,23
 17. Liia Suurjoki                           2009 TapE                 4,34 
           3,87   3,96   4,03   4,34
 18. Veronika Nanje                          2009 TFEspoo              4,33 
              X   4,33   3,92   4,24
 19. Jenna Lindberg                          2008 TapE                 3,99 
           3,62   3,99   3,87   3,64
 20. Ida Piispanen                           2008 NastNa               3,75 
           3,44   3,27   3,18   3,75
 21. Esme Lopperi                            2008 MäntsU               3,72 
           3,72   3,56   3,34   3,72
 22. Usva Torro                              2009 KU-58                3,64
           3,57   3,64      X   3,40
 23. Jenna Kainulainen                       2009 KU-58                3,59 
           3,59   3,53      X      X
 24. Matilda Suokas                          2009 KU-58                3,59 
           3,06   3,59   3,14   3,14

F11 60 m                            Loppukilpailu

  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,59 
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                8,72 
  3. Sofia Puolakanaho                       2006 KärkKV               8,78 
  4. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,81 
  5. Venla Reunanen                          2007 HKV                  8,98 
  6. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,99 
  7. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU             9,00 
  8. Emilia Chandras                         2006 EspTa                9,02 
  9. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               9,14 
 10. Isabella Aaltonen                       2006 HKV                  9,18 
 11. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 9,22 
 12. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            9,28 
 13. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa                9,28 
 14. Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                  9,29 
 15. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,38 
 16. Jenni Väänänen                          2007 HämeenlTa            9,46 
 17. Matilda Lahti                           2007 EspTa                9,49 
 18. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,55 
 19. Iida Rautio                             2006 TFEspoo              9,56 
 20. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            9,59 
 21. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                9,60 
 22. Elsa Paananen                           2006 TapE                 9,63 
 23. Pinja Lindstedt                         2007 PorvU                9,69 
 24. Venla Noronen                           2007 EspTa                9,81 
 25. Elli Rantala                            2006 EspTa                9,87 
 26. Joanna Enström                          2006 HIFK                 9,91 
 27. Sarla Kakkola                           2007 NurmijYU             9,96 
 28. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               9,97 
 29. Celina Salonen                          2007 PadasjY              9,98 
 30. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa               9,99 
 31. Jenniina Eronen                         2006 EspTa               10,00 
 32. Elviira Jaalama                         2006 HämeenlTa           10,03 
 33. Edit Palmén                             2007 EspTa               10,09 
 34. Helmina Silfver                         2007 HIFK                10,11 
 35. Helmi Mäkinen                           2006 TapE                10,15 
 36. Armi Piispanen                          2006 PorvU               10,17 
 37. Tara Hatakka                            2006 VantSa              10,21 
 38. Eevi Hirsi                              2007 HIFK                10,21 
 39. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              10,22 
 40. Alva Kollin                             2007 EsboIF              10,26 
 41. Iines Holopainen                        2007 EspTa               10,57 
 42. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU               10,59 
 43. Johanna Pavord                          2007 HIFK                10,62 
 44. Noelle Kollin                           2007 EsboIF              10,90 

Erä 1                

  1. Helmi Mäkinen                           2006 TapE                10,15 
  2. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU               10,59 
  3. Noelle Kollin                           2007 EsboIF              10,90

Erä 2                

  1. Elviira Jaalama                         2006 HämeenlTa           10,03
  2. Tara Hatakka                            2006 VantSa              10,21
  3. Eevi Hirsi                              2007 HIFK                10,21 
  4. Iines Holopainen                        2007 EspTa               10,57
  5. Johanna Pavord                          2007 HIFK                10,62

Erä 3                

  1. Joanna Enström                          2006 HIFK                 9,91
  2. Jenniina Eronen                         2006 EspTa               10,00
  3. Edit Palmén                             2007 EspTa               10,09
  4. Armi Piispanen                          2006 PorvU               10,17 
  5. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              10,22 
  6. Alva Kollin                             2007 EsboIF              10,26 

Erä 4                

  1. Pinja Lindstedt                         2007 PorvU                9,69
  2. Elli Rantala                            2006 EspTa                9,87 
  3. Sarla Kakkola                           2007 NurmijYU             9,96 
  4. Celina Salonen                          2007 PadasjY              9,98 
  5. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa               9,99 
  6. Helmina Silfver                         2007 HIFK                10,11 

Erä 5                

  1. Emilia Chandras                         2006 EspTa                9,02
  2. Matilda Lahti                           2007 EspTa                9,49
  3. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              9,55
  4. Elsa Paananen                           2006 TapE                 9,63
  5. Venla Noronen                           2007 EspTa                9,81 
  6. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               9,97 

Erä 6                

  1. Venla Reunanen                          2007 HKV                  8,98
  2. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa                9,28
  3. Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                  9,29 
  4. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               9,38
  5. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            9,59 
  6. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                9,60 

Erä 7                

  1. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU             9,00
  2. Isabella Aaltonen                       2006 HKV                  9,18 
  3. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 9,22 
  4. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            9,28 
  5. Jenni Väänänen                          2007 HämeenlTa            9,46 
  6. Iida Rautio                             2006 TFEspoo              9,56 

Erä 8                

  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU                8,59
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                8,72
  3. Sofia Puolakanaho                       2006 KärkKV               8,78
  4. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             8,81
  5. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 8,99 
  6. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               9,14 

F11 200 m                           Loppukilpailu

  1. Kiia Äikää                              2006 HIFK                29,14 
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa               29,14 
  3. Saara Eriksson                          2006 PorvU               29,19 
  4. Chantelle Peter                         2006 HKV                 29,40 
  5. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                30,06 
  6. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                30,70 
  7. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,85 
  8. Venla Reunanen                          2007 HKV                 31,14 
  9. Isabella Aaltonen                       2006 HKV                 31,56 
 10. Emilia Chandras                         2006 EspTa               31,65 
 11. Elsa Paananen                           2006 TapE                31,73 
 12. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           31,90 
 13. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            31,92 
 14. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa               32,10 
 15. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU            32,19 
 16. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy              32,23 
 17. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            32,40 
 18. Emma Väänänen                           2006 VantSa              32,77 
 19. Iida Rautio                             2006 TFEspoo             32,95 
 20. Jenni Väänänen                          2007 HämeenlTa           32,95 
 21. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU             33,04 
 22. Jenniina Eronen                         2006 EspTa               33,39 
 23. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa              33,48 
 24. Celina Salonen                          2007 PadasjY             33,65 
 25. Venla Noronen                           2007 EspTa               34,07 
 26. Pinja Lindstedt                         2007 PorvU               34,09 
 27. Edit Palmén                             2007 EspTa               34,14 
 28. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF              34,49 
 29. Elviira Jaalama                         2006 HämeenlTa           34,58 
 30. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              34,76 
 31. Nora Korelin                            2006 HKV                 34,86 
 32. Sonja Koskela                           2007 RiihimKi            35,17 
 33. Eevi Hirsi                              2007 HIFK                35,36 
 34. Helmina Silfver                         2007 HIFK                35,58 
 35. Minni Tuppura                           2007 NurmijYU            35,90 
 36. Johanna Pavord                          2007 HIFK                35,92 
 37. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU               36,35 
 38. Armi Piispanen                          2006 PorvU               36,39 
 39. Iines Holopainen                        2007 EspTa               36,52 
 40. Pihla Perkiömäki                             TapE                37,32 
 41. Amanda Vitikka                          2006 RekRai              38,13 
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi              DNS 

Erä 1                

  1. Pinja Lindstedt                         2007 PorvU               34,09 
  2. Minni Tuppura                           2007 NurmijYU            35,90 
  3. Iines Holopainen                        2007 EspTa               36,52 

Erä 2                

  1. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa               32,10 
  2. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF              34,49 
  3. Sonja Koskela                           2007 RiihimKi            35,17 
  4. Armi Piispanen                          2006 PorvU               36,39 

Erä 3                

  1. Emilia Chandras                         2006 EspTa               31,65 
  2. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU            32,19 
  3. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa              33,48 
  4. Elviira Jaalama                         2006 HämeenlTa           34,58 
  5. Ramatulai Ben Mahmoud                   2007 ViipU               36,35 

Erä 4                

  1. Emmi Piispanen                          2007 NastNa              30,85 
  2. Eevi Hirsi                              2007 HIFK                35,36 
  3. Johanna Pavord                          2007 HIFK                35,92 
  4. Pihla Perkiömäki                             TapE                37,32 
  5. Amanda Vitikka                          2006 RekRai              38,13 

Erä 5                

  1. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            32,40
  2. Celina Salonen                          2007 PadasjY             33,65 
  3. Edit Palmén                             2007 EspTa               34,14 
  4. Ella Råstedt                            2006 EsboIF              34,76
  5. Helmina Silfver                         2007 HIFK                35,58 

Erä 6                

  1. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                30,70
  2. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa           31,90
  3. Emma Väänänen                           2006 VantSa              32,77
  4. Venla Noronen                           2007 EspTa               34,07
  5. Nora Korelin                            2006 HKV                 34,86

Erä 7                

  1. Saara Eriksson                          2006 PorvU               29,19
  2. Elsa Paananen                           2006 TapE                31,73
  3. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            31,92
  4. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU             33,04
  5. Jenniina Eronen                         2006 EspTa               33,39

Erä 8                

  1. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                30,06
  2. Venla Reunanen                          2007 HKV                 31,14
  3. Isabella Aaltonen                       2006 HKV                 31,56
  4. Iida Rautio                             2006 TFEspoo             32,95 
  5. Jenni Väänänen                          2007 HämeenlTa           32,95 

Erä 9                

  1. Kiia Äikää                              2006 HIFK                29,14
  2. Elmiina Siikala                         2006 EspTa               29,14
  3. Chantelle Peter                         2006 HKV                 29,40
  4. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy              32,23 
     Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi              DNS 

F11 Pituus


Erä 1 (A-N)         

  1. Adriana Kalymialaris                    2007 HIFK                 4,46                   
          4,20  4,24  4,29  4,46
                                
  2. Isabella Aaltonen                       2006 HKV                  4,38           
          4,35  4,38  4,22  4,33
                                
  3. Saara Eriksson                          2006 PorvU                4,38           
             X  4,38  4,30  4,35
                                
  4. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            4,35                   
          4,35  4,04  4,03  4,05
                                
  5. Sofia Puolakanaho                       2006 KärkKV               4,34                   
          4,25  4,03  4,34  4,31
                                
  6. Venla Reunanen                          2007 HKV                  4,30                   
          4,08  4,12  4,13  4,30
                                
  7. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU             4,27                   
          4,25  4,26  4,27  4,16
                                
  8. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 4,20            
          4,16  4,20  4,11  3,99
                                
  9. Elmiina Siikala                         2006 EspTa                4,18                   
          3,83  4,07  3,98  4,18
                                
 10. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             4,09                   
          3,88  4,09  3,92  3,90
                                
 11. Emilia Chandras                         2006 EspTa                4,04                   
          4,04  3,94  4,01  4,03
                                
 12. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa                4,03                   
          3,96  3,72  4,01  4,03
                                
 13. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi             4,03                   
          3,71  3,90  4,03     -
                                
 14. Tilda Sokolnicki                        2006 HKV                  3,97                   
          3,97  3,97  3,95  3,86
                                
 15. Kiia Äikää                              2006 HIFK                 3,95                   
          3,95  3,79  3,72  3,80
                                
 16. Elviira Jaalama                         2006 HämeenlTa            3,89          
             X  3,74     X  3,89
                                
 17. Saara Hokkanen                          2006 EspTa                3,88                   
          3,64  3,88  3,83  3,82
                                
 18. Emma Väänänen                           2006 VantSa               3,87                   
          3,75  3,77  3,81  3,87
                                
 19. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            3,80                   
          3,67  3,73  3,72  3,80
                                
 20. Elli Rantala                            2006 EspTa                3,76                   
          3,57  3,63  3,38  3,76
                                
 21. Monamaria Pyhältö                       2006 TampPy               3,74                   
          3,69  3,69  3,67  3,74
                                
 22. Venla Noronen                           2007 EspTa                3,73         
          3,73  3,71  3,59  3,63
                                
 23. Jenni Hirvonen                          2007 EsboIF               3,71                   
          3,65  3,71     X     X
                                
 24. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               3,70           
          3,65  3,70  3,67  3,59
                                
 25. Matilda Lahti                           2007 EspTa                3,70                   
          3,62  3,70  3,60     -
                                
 26. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              3,69                   
          3,52  3,69  3,69  3,62
                                
 27. Elsa Paananen                           2006 TapE                 3,63                   
          3,63  3,61  3,25  3,49
                                
 28. Natalie Saarinen                        2007 EspTa                3,57          
          3,57  2,88  3,52  3,42
                                
 29. Jenniina Eronen                         2006 EspTa                3,56                   
          3,56  3,46  3,49  3,46
                                
 30. Ingrid Lindroos                         2007 NastNa               3,55          
          3,47  3,41  3,49  3,55
                                
 31. Ella Råstedt                            2006 EsboIF               3,54                   
          3,54     X  3,51  3,50
                                
 32. Sarla Kakkola                           2007 NurmijYU             3,53                   
          3,36  3,44  3,52  3,53
                                
 33. Alva Kollin                             2007 EsboIF               3,45                   
          3,45  3,34  3,36  3,33
                                
 34. Helmi Mäkinen                           2006 TapE                 3,39                   
          3,39  3,12  3,36  2,97
                                
 35. Joanna Enström                          2006 HIFK                 3,39                   
          3,26  3,34  3,23  3,39
                                
 36. Celina Salonen                          2007 PadasjY              3,39                   
          3,28  3,30  3,26  3,39
                                
 37. Armi Piispanen                          2006 PorvU                3,39                   
             X  3,30  3,39  2,30
                                
 38. Sara Wiik                               2006 KirkkonU             3,36                   
          3,36  3,24  3,08     X
                                
 39. Nora Korelin                            2006 HKV                  3,35                   
          3,32  3,24  3,35  3,22
                                
 40. Eevi Hirsi                              2007 HIFK                 3,34                   
          3,34  3,33  3,22  3,04
                                
 41. Tara Hatakka                            2006 VantSa               3,33                   
          3,31  3,30  3,14  3,33
                                
 42. Nea Pyykkö                              2007 NurmijYU             3,28                   
          2,98  2,95  3,28  3,16
                                
 43. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               3,23                   
          3,11  3,23  3,10  3,11
                                
 44. Helmina Silfver                         2007 HIFK                 3,21                   
          3,20  3,21  3,10  3,19
                                
 45. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 3,18                   
          3,18  3,02  2,71  3,08
                                
 46. Edit Palmén                             2007 EspTa                3,16                   
          3,02  2,94  3,00  3,16
                                
 47. Amanda Vitikka                          2006 RekRai               3,14                   
          3,10  3,13  3,14  3,02
                                
 48. Minni Tuppura                           2007 NurmijYU             3,02                   
          3,02  2,88  2,82  2,81
                                
 49. Pihla Perkiömäki                             TapE                 2,97                   
          2,95  2,94  2,77  2,97
                                
 50. Noelle Kollin                           2007 EsboIF               2,91                   
          2,91  2,81  2,72  2,67
                                

F11 Kuula

  1. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           11,30 
          10,15  10,41  11,30  11,27
  2. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU            10,55
          10,03  10,41  10,55  10,25
  3. Sanni-Veera Viertola                    2006 RiihimKi            10,15 
           9,07   9,16  10,15   9,43
  4. Emma Väänänen                           2006 VantSa               9,10 
           8,18   8,83   8,26   9,10
  5. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                 8,61
           8,61   8,37   8,05   7,97
  6. Natalie Saarinen                        2007 EspTa                8,39 
           7,61   8,23   8,39      X
  7. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU             8,00 
           6,78   7,51   8,00      X
  8. Senni Ohra-Aho                          2006 KangasnKa            7,92 
           7,92   6,92   7,72   7,25
  9. Jenni Väänänen                          2007 HämeenlTa            7,75 
           7,75      X   7,21   7,45
 10. Aino Ikäheimo                           2006 EspTa                7,55 
           7,53   7,21   7,24   7,55
 11. Kaisa Kivinen                           2006 EspTa                7,48 
           7,32   7,29   7,48   6,57
 12. Sofia Puolakanaho                       2006 KärkKV               7,38 
           6,67   6,74   7,38   6,72
 13. Emilia Rättö                            2006 HämeenlTa            7,34 
           6,62   7,01   7,34   6,66
 14. Sarla Kakkola                           2007 NurmijYU             7,09 
           6,82   5,97   7,04   7,09
 15. Peppi Ehrnsten                          2006 LänsiUU              6,99 
           6,97   6,92   6,99   6,63
 16. Emilia Chandras                         2006 EspTa                6,75 
           6,75   6,21   6,29   6,30
 17. Emmi Piispanen                          2007 NastNa               6,25 
           5,69   5,82   5,94   6,25
 18. Jenniina Eronen                         2006 EspTa                6,24 
           6,24   6,10   5,95   5,78
 19. Nathalie Jakobsson                      2006 EsboIF               6,18 
           5,37      X   6,18   5,68
 20. Nea Pyykkö                              2007 NurmijYU             5,64 
           5,64   4,56   5,20   5,38
 21. Minni Tuppura                           2007 NurmijYU             5,61 
           4,70   5,61   5,29   4,84
 22. Celina Salonen                          2007 PadasjY              5,59 
           5,54   5,14   5,59   5,48
 23. Tara Hatakka                            2006 VantSa               5,57 
              X   5,57   5,34   5,02
 24. Sara Wiik                               2006 KirkkonU             5,25 
           5,13      X   5,25   4,59
 25. Iines Holopainen                        2007 EspTa                4,99 
           4,31   4,99      X   4,75
 26. Johanna Pavord                          2007 HIFK                 4,26 
           4,26   4,11   3,49   4,22
     Sonja Koskela                           2007 RiihimKi               NM 
              X

F13 200 m                           Loppukilpailu

  1. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV            26,61 
  2. Milka Ukkonen                           2004 LahdA               27,51 
  3. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              28,08 
  4. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               28,10 
  5. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 28,15 
  6. Wilma Viksten                           2004 OrimJy              28,16 
  7. Vivian Tran                             2005 HIFK                28,48 
  8. Edesa Gashi                             2005 HKV                 28,64 
  9. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           28,86 
 10. Laura Kiviluoma                         2004 HKV                 29,39 
 11. Saana Talsta                            2005 HKV                 29,75 
 12. Siiri Siirtola                          2005 HKV                 29,77 
 13. Isabella Hale                           2005 HKV                 30,12 
 14. Mona Korelin                            2004 HKV                 30,23 
 15. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            30,35 
 16. Hanna Holst                             2004 HKV                 30,58 
 17. Inkeri Paavola                          2005 EspTa               30,58 
 18. Ronja Orivuori                          2005 ViipU               30,90 
 19. Julia Suhonen                           2004 ViipU               31,05 
 20. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            31,10 
 21. Aleksandra Chudova                      2004 HIFK                31,11 
 22. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               31,18 
 23. Josefina Silfver                        2004 HIFK                31,57 
 24. Ella Perttula                           2005 KU-58               31,61 
 25. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               31,70 
 26. Anna Rantanen                                TapE                31,89 
 27. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                31,90 
 28. Veera Spartioti                         2004 EspTa               32,05 
 29. Saga Höijer                             2005 EsboIF              32,34 
 30. Iida Hyvärinen                          2005 PorvU               32,56 
 31. Erika Myller                            2004 HIFK                33,15 
 32. Segolene Van Der Hoeven                 2004 HIFK                33,46 
 33. Talvikki Suomala                        2005 ViipU               33,60 
 34. Alice Ranger                            2004 HIFK                33,73 
 35. Pinja Lehtinen                          2005 ViipU               33,84 
 36. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                36,20 
     Sanja Siurala                           2005 EspTa                 DNS 

Erä 1                

  1. Josefina Silfver                        2004 HIFK                31,57 
  2. Segolene Van Der Hoeven                 2004 HIFK                33,46 
  3. Talvikki Suomala                        2005 ViipU               33,60 

Erä 2                

  1. Saana Talsta                            2005 HKV                 29,75 
  2. Aleksandra Chudova                      2004 HIFK                31,11 
  3. Maria Lindbohm                          2005 HIFK                31,90 
  4. Alice Ranger                            2004 HIFK                33,73 

Erä 3                

  1. Ronja Orivuori                          2005 ViipU               30,90 
  2. Emma Gokkonen                           2005 ViipU               31,18 
  3. Anna Rantanen                                TapE                31,89 
  4. Saga Höijer                             2005 EsboIF              32,34 
  5. Erika Myller                            2004 HIFK                33,15 

Erä 4                

  1. Julia Suhonen                           2004 ViipU               31,05
  2. Ella Perttula                           2005 KU-58               31,61
  3. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               31,70
  4. Iida Hyvärinen                          2005 PorvU               32,56
  5. Hilal Yildirim                          2005 HIFK                36,20

Erä 5                

  1. Isabella Hale                           2005 HKV                 30,12
  2. Mona Korelin                            2004 HKV                 30,23
  3. Inkeri Paavola                          2005 EspTa               30,58
  4. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU            31,10
  5. Veera Spartioti                         2004 EspTa               32,05 

Erä 6                

  1. Vivian Tran                             2005 HIFK                28,48
  2. Laura Kiviluoma                         2004 HKV                 29,39
  3. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU            30,35 
  4. Hanna Holst                             2004 HKV                 30,58 
     Sanja Siurala                           2005 EspTa                 DNS 

Erä 7                

  1. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 28,15
  2. Edesa Gashi                             2005 HKV                 28,64 
  3. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           28,86 
  4. Siiri Siirtola                          2005 HKV                 29,77 
  5. Pinja Lehtinen                          2005 ViipU               33,84 

Erä 8                

  1. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV            26,61 
  2. Milka Ukkonen                           2004 LahdA               27,51
  3. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa              28,08
  4. Hilla Saarinen                          2005 EspTa               28,10 
  5. Wilma Viksten                           2004 OrimJy              28,16 

F13 600 m                           Loppukilpailu


  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK              1.43,32 
  2. Teresa Perttilä                         2005 HIFK              1.45,68 
  3. Emma Nyström                            2004 HIFK              1.46,56 
  4. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi          1.49,45 
  5. Chantelle Peter                         2006 HKV               1.51,35 
  6. Mona Korelin                            2004 HKV               1.53,89 
  7. Saana Talsta                            2005 HKV               1.54,36 
  8. Ida-Sofia Simola                        2004 HämeenlTa         1.55,05 
  9. Greta Laukala                           2005 NurmijYU          1.58,09 
 10. Isabella Hale                           2005 HKV               1.58,76 
 11. Lumia Soininen                          2004 EspTa             2.01,98 
 12. Milja Majuri                            2005 VantSa            2.12,45 
     

F13 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Noomi Malmgren                          2004 SjundeåIF            9,64 
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,70 
  3. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,90 
  4. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,92 
  5. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           10,31 
  6. Carmen Vaha                             2005 ViipU               10,36 
  7. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 10,39 
  8. Greta Laukala                           2005 NurmijYU            10,83 
  9. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            11,01 
 10. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            11,08 
 11. Julia Suhonen                           2004 ViipU               11,24 
 12. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               11,32 
 13. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU            11,41 
 14. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               11,71 
 15. Milja Majuri                            2005 VantSa              11,87 
 16. Edesa Gashi                             2005 HKV                 11,94 
 17. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           12,08 
 18. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                12,17 
 19. Miina Turpeinen                         2005 HKV                 12,46 
Erä 1                

  1. Lumia Laakso                            2006 KeskiUYU            11,08 
  2. Julia Suhonen                           2004 ViipU               11,24 
  3. Charlotte Kajander                      2006 NurmijYU            11,41 

Erä 2                

  1. Mila Heikkonen                          2006 KeskiUYU            11,01 
  2. Jenna Tarvo                             2005 EspTa               11,71
  3. Milja Majuri                            2005 VantSa              11,87
  4. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa           12,08 
  5. Sara Ahlfors                            2006 HIFK                12,17 

Erä 3                

  1. Kerttu Niemi                            2005 HKV                 10,39
  2. Greta Laukala                           2005 NurmijYU            10,83
  3. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa               11,32
  4. Edesa Gashi                             2005 HKV                 11,94
  5. Miina Turpeinen                         2005 HKV                 12,46 
     
Erä 4                

  1. Noomi Malmgren                          2004 SjundeåIF            9,64
  2. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  9,70 
  3. Minea Fogelholm                         2004 EspTa                9,90
  4. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               9,92
  5. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa           10,31 
  6. Carmen Vaha                             2005 ViipU               10,36 

F13 Korkeus

  1. Gerli Kumar                             2004 HelsKT                155
         135 140 145 150 155 157
           O   O   O   O XXO XXX
  2. Lumo Keisanen                           2005 VantSa                150 
         130 135 140 145 150 155
           O   O   O XXO   O XXX
  3. Aino-Maria Ainasoja                     2005 HKV                   150 
         135 140 145 150 155
           O  XO  XO XXO XXX
  4. Melissa Hänninen                        2004 HKV                   145 
         135 140 145 150
           O   O   O XXX
  5. Saga Bergholm                           2005 EsboIF                135
         120 125 130 135 140
           O   O  XO  XO XXX
  6. Micaela Hänninen                        2004 HKV                   135 
         115 120 125 130 135 140
           O   O   O  XO XXO XXX
  7. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi              130 
         125 130 135
           O XXO  XX
  7. Ella Westerlund                         2005 EsboIF                130
         115 120 125 130 135
           O   O   O XXO XXX
  9. Greta Laukala                           2005 NurmijYU              125 
         115 120 125 130
           O  XO   O XXX
 10. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU              125 
         120 125 130
           O  XO XXX
 11. Julia Suhonen                           2004 ViipU                 120 
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
 12. Vilma Pietikäinen                       2004 HelsKT                120 
         105 110 115 120 125
           O  XO   O   O XXX
 13. Ronja Orivuori                          2005 ViipU                 110 
         110 115
          XO XXX

F13 Pituus

  1. Inka Pöyry                              2004 HIFK                 5,14                   
          5,07  5,14  5,08  4,88
                                
  2. Hilla Saarinen                          2005 EspTa                4,83                   
          4,61     X  4,61  4,83
                                
  3. Teresa Perttilä                         2005 HIFK                 4,75           
          4,44  4,75  4,41  4,72
                                
  4. Siiri Siirtola                          2005 HKV                  4,71                   
          4,59     X  4,66  4,71
                                
  5. Aino Ojaniemi                           2005 HämeenlTa            4,62                   
          4,62  4,51  4,49     X
                                
  6. Kerttu Niemi                            2005 HKV                  4,42                   
          4,33  4,28  4,20  4,42
                                
  7. Saana Talsta                            2005 HKV                  4,41                   
          3,96  4,41  4,13  4,19
                                
  8. Jenna Vakkilainen                       2005 VantSa               4,39                   
          4,35  4,18  4,39  4,25
                                
  9. Vivian Tran                             2005 HIFK                 4,32                   
          4,32     X  3,78  4,03
                                
 10. Milka Ukkonen                           2004 LahdA                4,31                   
          4,31     X     X  3,23
                                
 11. Hille Kankaanpää                        2004 KeskiUYU             4,27                   
          4,09     X  4,27  3,97
                                
 12. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU             4,25                   
          4,25     X     X     X
                                
 13. Melissa Hänninen                        2004 HKV                  4,13                   
          4,09  4,08  4,02  4,13
                                
 14. Edith Puhakka                           2005 HKV                  4,10                   
          4,10  3,69  4,00  4,07
                                
 15. Emmi Ronkainen                          2004 KeskiUYU             4,05                   
          3,63  3,99  4,05     X
                                
 16. Lumo Keisanen                           2005 VantSa               4,05                   
          4,05  3,72  3,39  3,71
                                
 17. Micaela Hänninen                        2004 HKV                  4,01                   
          3,40  3,85  4,01  3,44
                                
 18. Inkaliina Nurminen                      2004 NurmijYU             3,95                   
          3,95  3,84  3,89  3,85
                                
 19. Olivia Siitarinen                       2005 EspTa                3,95                   
          3,22  3,88  3,95  3,73
                                
 20. Ella Perttula                           2005 KU-58                3,92                   
             X  3,92  3,83  3,76
                                
 21. Henna-Maria Ahlgren                     2005 HIFK                 3,91                   
          3,77  3,91  3,61  3,74
                                
 22. Helmi Eklund                            2005 EspTa                3,89                   
          3,89  3,81  3,78     X
                                
 23. Milja Majuri                            2005 VantSa               3,85                   
          3,85     X  3,68  3,52
                                
 24. Josefina Silfver                        2004 HIFK                 3,81                   
          3,81  3,80     X     X
                                
 25. Dana Makarevitch                        2005 EspTa                3,77                   
          3,72     X  3,51  3,77
                                
 26. Ella Westerlund                         2005 EsboIF               3,75                   
          3,75  3,67     X     X
                                
 27. Emilia Alakoski                         2005 HIFK                 3,75                   
          3,75  3,11  3,53  3,66
                                
 28. Lilli Lehto                             2005 HelsKT               3,69                   
          3,69  3,61  3,37  3,47
                                
 29. Camilla Oksanen                         2004 HIFK                 3,67                   
          3,62  3,58  3,62  3,67
                                
 30. Inkeri Paavola                          2005 EspTa                3,67                   
          3,61  3,67  3,31     X
                                
 31. Pinja Lehtinen                          2005 ViipU                3,61                   
          3,61  3,52     X  3,38
                                
 32. Venla Vehviläinen                       2004 HIFK                 3,61            
             X  3,61     X     X
                                
 33. Anna Rantanen                                TapE                 3,56                   
          3,55  3,18  3,56  3,28
                                
 34. Vilma Pietikäinen                       2004 HelsKT               3,33                   
          3,25  3,18  3,33  3,29
                                
 35. Sanna Ohrankämmen                       2004 HIFK                 3,32                   
             X  3,26  3,32     X
                                
 36. Neea Leppäluoto                         2005 HIFK                 3,23                   
          2,91  2,94  3,00  3,23
                                
 37. Mette Saarinen                          2005 HIFK                 2,98                   
          2,55  2,52  2,41  2,98
                                
 38. Olivia Kollin                           2005 EsboIF               2,97                   
          2,64  2,97     X     X
                                
     
                    
                    

F15 200 m                           Loppukilpailu

  1. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                25,96 
  2. Linda Leveelahti                        2003 HKV                 26,59 
  3. Anna Pursiainen                         2003 EspTa               26,60 
  4. Vilma Hakala                            2002 EspTa               27,08 
  5. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF           27,22 
  6. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            27,23 
  7. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               27,38 
  8. Vilja Ketolainen                        2002 ViipU               27,86 
  9. Alisa Tikkanen                          2004 EspTa               27,86 
 10. Noora Hietala                           2003 HyvsU               27,92 
 11. Senja Roos                              2003 KärkKV              28,01 
 12. Jutta Seppänen                          2002 EspTa               28,06 
 13. Roosa Toivonen                          2002 HKV                 28,09 
 14. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            28,12 
 15. Eeva Samberg                            2002 HKV                 28,49 
 16. Olivia Marttila                         2003 VantSa              28,58 
 17. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           28,58 
 18. Oona Vasilev                            2003 TapE                28,68 
 19. Saara Rantanen                          2002 HyvsU               28,71 
 20. Kiia Brandes                            2003 HyvsU               28,79 
 21. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU            28,84 
 22. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            28,96 
 23. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               29,18 
 24. Julia Ihantola                          2003 EspTa               29,22 
 25. Tia Palmunen                            2002 HyvsU               29,31 
 26. Fanni Jokinen                           2003 EspTa               29,32 
 27. Julianna Moberg                         2003 MäntsU              29,57 
 28. Olivia Chandras                         2002 EspTa               30,18 
 29. Sanni Markkanen                         2003 HKV                 30,19 
 30. Sanni Suhonen                           2003 EspTa               30,30 
 31. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU               30,56 
 32. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU            30,86 
 33. Essi Hietula                            2003 TapE                31,51 
 34. Ronja Takanen                           2003 HIFK                31,60 
 35. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              34,23 
  

Erä 1                

  1. Roosa Toivonen                          2002 HKV                 28,09 
  2. Oona Vasilev                            2003 TapE                28,68
  3. Sanni Suhonen                           2003 EspTa               30,30
  4. Essi Hietula                            2003 TapE                31,51
  5. Ronja Takanen                           2003 HIFK                31,60
  6. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              34,23 

Erä 2                

  1. Saara Rantanen                          2002 HyvsU               28,71
  2. Julia Ihantola                          2003 EspTa               29,22
  3. Fanni Jokinen                           2003 EspTa               29,32
  4. Sanni Markkanen                         2003 HKV                 30,19 
  5. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU               30,56

Erä 3                

  1. Noora Hietala                           2003 HyvsU               27,92
  2. Kiia Brandes                            2003 HyvsU               28,79
  3. Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU            28,96
  4. Olivia Chandras                         2002 EspTa               30,18 
  5. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU            30,86 

Erä 4                

  1. Jutta Seppänen                          2002 EspTa               28,06
  2. Eeva Samberg                            2002 HKV                 28,49
  3. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU            28,84
  4. Minea Fogelholm                         2004 EspTa               29,18
  5. Tia Palmunen                            2002 HyvsU               29,31

Erä 5                

  1. Alisa Tikkanen                          2004 EspTa               27,86
  2. Aino Koskela                            2003 RiihimKi            28,12 
  3. Olivia Marttila                         2003 VantSa              28,58 
  4. Julianna Moberg                         2003 MäntsU              29,57 
  

Erä 6                

  1. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF           27,22
  2. Janette Lohilahti                       2002 NurmijYU            27,23
  3. Vilja Ketolainen                        2002 ViipU               27,86
  4. Senja Roos                              2003 KärkKV              28,01 
  5. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa           28,58 

Erä 7                

  1. Sandra Piippo-Pinho                     2002 HIFK                25,96
  2. Linda Leveelahti                        2003 HKV                 26,59
  3. Anna Pursiainen                         2003 EspTa               26,60 
  4. Vilma Hakala                            2002 EspTa               27,08 
  5. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU               27,38 

F15 600 m                           Loppukilpailu


  1. Laura Nissinen                          2003 EspTa             1.46,89 
  2. Hanna-Maija Siltanen                    2003 KeskiUYU          1.47,57 
  3. Noora Hietala                           2003 HyvsU             1.50,15 
  4. Vilma Ahvenainen                        2003 HIFK              1.50,23 
  5. Emma Rovasalo                           2003 HyvsU             1.50,75 
  6. Tia Palmunen                            2002 HyvsU             1.51,56 
  7. Heta Neuvonen                           2003 EspTa             1.55,52 
  8. Essi Hietula                            2003 TapE              1.55,95 
  9. Pihla Poikolainen                       2002 HyvsU             1.56,66 
 10. Aino Tengvall                           2003 RekRai            1.57,13 
 11. Fanni Jokinen                           2003 EspTa             1.57,29 
 12. Saara Rantanen                          2002 HyvsU             1.57,41
 13. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa            2.18,03 

F15 60 m aj                         Loppukilpailu

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                  9,13 
  2. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,16 
  3. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU             9,30 
  4. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV             9,51 
  5. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 9,53 
  6. Mimi Kontala                            2003 HKV                  9,63 
  7. Senja Roos                              2003 KärkKV               9,72 
  8. Jutta Seppänen                          2002 EspTa                9,82 
  9. Alisa Tikkanen                          2004 EspTa                9,83 
 10. Rosa Salonen                            2002 KU-58                9,86 
 11. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa            9,88 
 12. Julianna Moberg                         2003 MäntsU               9,94 
 13. Roosa Toivonen                          2002 HKV                 10,11 
 14. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            10,25 
 15. Kerttu Valtonen                         2003 EspTa               10,49 
 16. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              12,88 
     Eeva Samberg                            2002 HKV                   DNF 
     Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU              DNF 

Erä 1                

  1. Iina Holopainen                         2003 HIFK                 9,53 
  2. Jutta Seppänen                          2002 EspTa                9,82
  3. Rosa Salonen                            2002 KU-58                9,86
  4. Roosa Toivonen                          2002 HKV                 10,11 
  5. Ingrid Jalas                            2002 HelsTa              12,88
     Eeva Samberg                            2002 HKV                   DNF 

Erä 2                

  1. Helmi Isometsä                          2004 IFSibboV             9,51
  2. Senja Roos                              2003 KärkKV               9,72
  3. Enni Saarinen                           2002 HämeenlTa            9,88
  4. Emmi Hietanen                           2004 RiihimKi            10,25 
  5. Kerttu Valtonen                         2003 EspTa               10,49 
     Nora Koskela-Koivisto                   2004 KeskiUYU              DNF 

Erä 3                

  1. Linda Leveelahti                        2003 HKV                  9,13
  2. Carla Liukkonen                         2004 SjundeåIF            9,16
  3. Liina Tervo                             2004 KeskiUYU             9,30
  4. Mimi Kontala                            2003 HKV                  9,63
  5. Alisa Tikkanen                          2004 EspTa                9,83 
  6. Julianna Moberg                         2003 MäntsU               9,94 

F15 Korkeus

  1. Iina Holopainen                         2003 HIFK                  156
         140 145 150 153 156 160
           O   O   O  XO XXO XXX
  2. Aino Koskela                            2003 RiihimKi              153
         120 125 130 135 140 145 150 153 156
           O   O   O   O   O   O  XO XXO XXX
  3. Aino Aalto                              2006 HämeenlTa             145 
         130 135 140 145 150
           O   O   O XXO XXX
  4. Mimi Kontala                            2003 HKV                   140 
         125 130 135 140 145
           O   O XXO   O XXX
  5. Helmi Niemi                             2003 RekRai                130 
         120 125 130 135
           O XXO  XO XXX
  6. Olivia Chandras                         2002 EspTa                 125 
         120 125 130
           O  XO XXX

F15 Kolmiloikka

  1. Essi Eriksson                           2002 HKV                 10,18                   
          9,82 10,01  9,90  9,93     X 10,18
                                            
  2. Ida Cardona                             2004 KeskiUYU            10,12                   
          9,29  9,89  9,96     X 10,00 10,12
                                            
  3. Julianna Moberg                         2003 MäntsU               9,95                   
          9,69     X  9,69  9,95  9,55  9,58
                                            
  4. Elisa Alastalo                          2004 RiihimKi             9,77                   
          9,37  9,51  9,77  9,73  9,73  9,48
                                            
  5. Lumo Keisanen                           2005 VantSa               9,46                   
             -     -     -     -  9,46  9,04
                                            
  6. Amanda Ekblom                           2003 HIFK                 9,31                   
             X  9,31     X     X     -     -
                                            
  7. Venla Lindroos                          2003 RekRai               9,01                   
             X     X  9,01     X  8,72  8,66