Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
18.07. klo 18:00 Heinäkoitokset Tulokset (päivitetty: 22:05 18.07.2017)
Heinäkoitokset
Pohjan Koitto
18.07.2017

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   12,04             
2)   Jesse Haikola                    PyhäjWi                   12,88             
3)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,22             
4)   Joona Rissanen                   LapLu                     13,87             
5)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,45             


N 100m
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,26             
2)   Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             13,31             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    13,69             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,82             
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,23             
6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,69             
7)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   15,37             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,69             
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   15,37             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,26             
2)   Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             13,31             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    13,69             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,82             
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,23             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   24,24             
2)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     25,06             
3)   Jesse Haikola                    PyhäjWi                   25,98             
4)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   26,73             
5)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   29,60             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             27,91             
2)   Ella Kokkinen                    KaipVi                    28,16             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    29,15             
4)   Roosa Kouri                      AlatPi                    29,51             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Alexi Ruokamo                    PosPy                     2.02,89           


N 800m
Loppukilpailu
1)   Venla Taulavuori                 AlatPi                    2.34,67           


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    160               
     140    145    150    155    160    162    
     o      o      xo     o      xxo    xxx    



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    10,98 +2,5  10,86 +0,5
     10,29  10,98  10,88  10,86  9,68   10,04  
     +1,3   +2,5   +2,4   +0,5   +1,7   +2,0   

2)   Ella Kokkinen                    KaipVi                    10,98 +0,7          
     -      10,98  10,74  10,69  10,67  10,74  
            +0,7   +1,1   +1,4   +0,3   +0,9   



P5 40m
Alkuerät
1)   Niilo Kyläkoski                                            11,77             


T5 40m
Alkuerät
1)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   10,62             
2)   Ellen Hovila                                               12,48             


P5 Pituus
Alkuerät
1)   Niilo Kyläkoski                                            1,43              
     1,43   1,37   -      1,12   
                                 



T5 Pituus
Alkuerät
1)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   1,50              
     1,50   1,28   1,26   1,26   
                                 

2)   Ellen Hovila                                               1,03              
     0,92   0,94   1,03   -      
                                 




T7 40m
Alkuerät
1)   Seela Kylmänen                                             8,89              
2)   Karin Hovila                     LapLu                     9,44              
3)   Alina Kyläkoski                                            9,63              
4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    9,77              
5)   Ruut Ravantti                    PohjKoi                   10,61             



T7 600m
Alkuerät
1)   Karin Hovila                     LapLu                     3.01,12           



T7 Pituus
Alkuerät
1)   Karin Hovila                     LapLu                     2,17              
     2,17   -      -      1,47   
                                 

2)   Alina Kyläkoski                                            2,00              
     1,84   2,00   1,95   1,96   
                                 

3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    2,00              
     -      2,00   1,66   1,69   
                                 

4)   Seela Kylmänen                                             1,98              
     1,64   1,94   1,86   1,98   
                                 

5)   Ruut Ravantti                    PohjKoi                   1,56              
     1,48   1,24   1,56   1,49   
                                 



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen                                            7,62              
2)   Joonatan Vaitiniemi                                        7,68              
3)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,88              
4)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   8,65              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   7,35              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,77              
3)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   7,81              
4)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   9,14              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen                                            2.16,48           
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2.19,01           
3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   2.40,48           


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   2.25,04           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     2,59              
     2,52   2,39   2,59   -      
                                 

2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   2,52              
     2,36   2,52   2,11   2,22   
                                 

     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,18              
     2,77   3,05   3,05   3,18   
                                 

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3,09              
     2,86   3,09   3,00   3,04   
                                 

3)   Siiri Jylhä                      PohjKoi                   1,76              
     -      -      1,76   1,09   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,84              
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     10,43             


T11 60m
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,83              
2)   Elli Junes                       AlatPi                    9,91              
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   10,15             
4)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,84             
5)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    10,95             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               
     Helmi Korpi                      AavasU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,83              
2)   Elli Junes                       AlatPi                    9,91              
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,4
1)   Aada Virta                       PohjKoi                   10,15             
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,84             
3)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    10,95             
     Helmi Korpi                      AavasU                    DNS               



T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Elli Junes                       AlatPi                    4.00,64           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   4.01,52           
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   4.07,80           
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    11,94             


T11 60m aidat
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,14             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   12,21             
3)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    14,32             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,14                         
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   12,21
3)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    14,32              
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                                     
     90     
     DNS    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,94              
     3,63   3,50   3,89   3,94   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,84              
     3,70   3,80   3,81   3,84   
                                 

2)   Aada Virta                       PohjKoi                   3,59              
     3,43   3,47   3,59   3,44   
                                 

3)   Inka Ylikitti                    AlatPi                    3,18              
     3,05   3,03   3,18   3,16   
                                 

4)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3,12              
     3,12   3,08   2,87   3,02   
                                 

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     30,02             
2)   Vertti Turkki                    LapLu                     31,79             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    30,73             
2)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    31,90             
3)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   32,25             
4)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   32,41             
5)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   32,57             
     Heli Korpi                       AavasU                    DNS               




T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   3.55,19           
2)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   3.57,94           
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   4.16,12           



T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    10,75             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    11,53             
3)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   11,55             
4)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    12,44             
5)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   12,66             



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    145               
     130    135    140    145    150    
     o      o      xxo    xo     xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vertti Turkki                    LapLu                     8,93 +2,0          
     8,93   x      8,80   x      x      8,52   
     +2,0          +2,9                 +1,4   



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,74 +0,6          
     9,71   9,51   9,32   9,73   9,59   9,74   
     +1,6   +1,3   +1,9   +1,2   +1,0   +0,6   

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,57 +1,2          
     7,57   7,53   x      7,42   -      -      
     +1,2   +1,0          +0,2                 



P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Jonathan Gyldén                  LapLu                     26,79             
2)   Joona Rissanen                   LapLu                     27,85             
3)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   30,49             


T15 200m
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,50             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   29,12             
3)   Nea Tenno                        PohjKoi                   29,27             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,33             
5)   Johanna Alanenpää                AavasU                    29,70             
6)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   30,34             
7)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   30,86             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 27,50             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   29,12             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Nea Tenno                        PohjKoi                   29,27             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,33             
3)   Johanna Alanenpää                AavasU                    29,70             
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   30,34             
5)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   30,86             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Nea Tenno                        PohjKoi                   2.30,81           
2)   Ella Haataja                     KuusEV                    2.31,18           
3)   Alina Vuokila                    AlatPi                    2.32,86           
4)   Anni Jauhola                     AlatPi                    2.33,14           
5)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.35,93           
6)   Johanna Alanenpää                AavasU                    2.45,86           
7)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   2.56,12           
8)   Monica Kähkönen                  PohjKoi                   3.03,19           
     Henna Korpi                      AavasU                    DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,53             
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   14,21             
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   14,94             
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   15,01             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   125               
     120    125    130    
     o      o      xxx    



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    9,85 +2,4  9,82 +0,6
     9,81   9,85   9,82   9,44   9,60   9,79   
     +1,4   +2,4   +0,6   +1,7   +0,9   +0,5   

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,73 +2,0          
     8,84   9,56   9,49   9,39   9,38   9,73   
     +1,0   +2,8   +0,8   +1,6   +1,6   +2,0   

3)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,65 +0,8          
     8,99   9,39   9,23   9,55   9,56   9,65   
     +0,6   +0,8   +3,1   +1,4   +1,7   +0,8