Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
20.06. klo 17:00 Sisuviestit Tulokset (päivitetty: 22:46 20.06.2017)
Sisuviestit
Pohjan Koitto
20.06.2017

P9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                                              6.23,53           
Lauri Vaarala, Sebastian Palojärvi, Aamos Oinas, Erkka Petrelius


T9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                                            7.26,75           
Aamu Nykyri, Ainoliina Poikela, Seela Oinas, Roosa Teppola


T/P9 8x40m sukkulasekaviesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                                            1.08,71 
Lidia Sieppi, Aamos Oinas, Saana Daavittila, Juho Daavittila, 
Aida Sieppi, Miro Alapalosaari, Enna Timonen, Erkka Petrelius          
2)   Pohjan Koitto 2                                            1.09,76    
Aamu Nykyri, Ruut Ravantti, Ainoliina Poikela, Lauri Vaarala,
Kiia Palolahti, Ante Kangas, Roosa Teppola, Sebastian Palojärvi       


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   31,00             
Nils Veinbergs, Veikka Mäki-Runsas, Aleksanteri Mursu, Valtteri Vaarala
2)   Lapin Lukko 1                    LapLu                     34,51 
Paavo Höynälänmaa, Mio Lampinen, Kauri Kilpala, Aukusti Lindgren            
3)   Lapin Lukko 2                    LapLu                     38,68      
Niilo Höynälänmaa, Matias Rauhala, Eelis Naumanen, Pekko Peteri       
                   


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   33,80             
Heta Ruotsala, Hilpi Ruotsala, Laura Ojala, Mona Pitkänen
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   35,57             
Senja Sotaheimo, Lumia Kolari, Dagmar Kontiosalo, Alissa Goman


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   8.21,00           
Nils Veinbergs, Aleksanteri Mursu, Valtteri Vaarala, Veikka Mäki-Runsas
2)   Lapin Lukko 1                                              9.52,97  
Paavo Höynälänmaa, Pekko Peteri, Kauri Kilpala, Aukusti Lindgren         
3)   Lapin Lukko 2                                              9.58,09   
Niilo Hyönälänmaa, Matias Rauhala, Mio Lampinen, Antti Kämäräinen        
                   


T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   8.59,60           
Hilpi Ruotsala, Heta Ruotsala, Laura Ojala, Mona Pitkänen
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   10.09,78          
Senja Sotaheimo, Lumia Kolari, Dagmar Kontiosalo, Alissa Goman


P11 4x60m aitaviesti
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   49,18             
Aleksanteri Mursu, Nils Veinbergs, Veikka Mäki-Runsas, Valtteri Vaarala
2)   Lapin Lukko 1                                              59,11  
Paavo Höynälänmaa, Mio Lampinen, Kauri Kilpala, Aukusti Lindgren           
3)   Lapin Lukko 2                                              1.04,48           
Niilo Höynälänmaa, Matias Rauhala, Eelis Naumanen, Pekko Peteri               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lapin Lukko 1                                              59,11   
Paavo Höynälänmaa, Mio Lampinen, Kauri Kilpala, Aukusti Lindgren          
2)   Lapin Lukko 2                                              1.04,48
Niilo Höynälänmaa, Matias Rauhala, Eelis Naumanen, Pekko Peteri             

Loppukilpailu erä 2
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   49,18             
Aleksanteri Mursu, Nils Veinbergs, Veikka Mäki-Runsas, Valtteri Vaarala
                   


T11 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,87             
Hilpi Ruotsala, Mona Pitkänen, Laura Ojala, Heta Ruotsala


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko 1                                              58,91  
Roope Stålnacke, Timi Lempinen, Niko Paadar, Vili Still           
2)   Lapin Lukko 2                                              59,17  
Hannes Gylden, Vertti Turkki, Benjamin Middleton, Kasperi Setälä           
3)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.10,65           
Tuomas Pahtaja, Kasper Kähkönen, Sampo Peltovuoma, Nikolai Mursu


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.00,79           
Nanna Peteri, Sara Niukkanen, Nanna Kylmänen, Jetamio Juopperi


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko 1                                              8.30,88   
Vili Still, Roope Stålnacke, Niko Paadar, Timi Lempinen        
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   8.56,23           
Sampo Peltovuoma, Tuomas Pahtaja, Kasper Kähkönen, Nikolai Mursu
3)   Lapin Lukko 2                                              13.06,09  
Hannes Gylden, Vertti Turkki, Niko Paadar, Timi Lempinen        


T13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   11.27,16          
 Nanna Kylmänen, Jetamio Juopperi, Nanna Peteri, Sointu Oinas



T13 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   53,47             
Jetamio Juopperi, Nanna Kylmänen, Nanna Peteri, Safia Mekki


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko                                                59,26    
Topi Still, Jonathan Gylden, Tomi Seppänen, Joona Rissanen         


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   51,91             
Iida Pahtaja, Nea Tenno, Adeliina Kemppainen, Emma Mäkikallio
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   59,84             
 Jenna-Emilia Piirainen, Kiia Perkaus, Sanni Iivari, Emilia Parkkinen



T15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,58             
 Adeliina Kemppainen, Sanni Hirttiö, Venla Polojärvi, Enni Aula