Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
10.08. klo 17:00 Seuracup 2. osakilpailu Tulokset (päivitetty: 22:50 10.08.2017)
Seuracup 2. osakilpailu
Pohjan Koitto
10.08.2017

Pistemäärä:
Pohjan Koitto 9832 (2 osakilpailussa yhteensä 21185)
Lapin Lukko   2203 (2 osakilpailussa yhteensä 4683)

P11 150m
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   23,06             
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   24,97             
3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     25,30             
4)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     25,41             
5)   Aatu Iivari                      LapLu                     25,69             
6)   Kauri Kilpala                    LapLu                     27,71             
7)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     27,75             
8)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   30,26             
9)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   31,32             
     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   23,06             
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   24,97             
3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     25,30             
4)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     25,41             
5)   Aatu Iivari                      LapLu                     25,69             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Kauri Kilpala                    LapLu                     27,71             
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     27,75             
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   30,26             
4)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   31,32             
     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     DNS               


T11 150m
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   22,75             
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   24,20             
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   24,37             
4)   Aada Virta                       PohjKoi                   25,10             
5)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   25,82             
6)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   25,84             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   22,75             
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   24,37             
3)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   25,84             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   24,20             
2)   Aada Virta                       PohjKoi                   25,10             
3)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   25,82             


P11 60m aidat
1)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   12,20             
2)   Aatu Iivari                      LapLu                     13,01             
3)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     13,79             
4)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     13,81             
5)   Kauri Kilpala                    LapLu                     14,82             
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   15,28             
7)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   18,03             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   12,20             
2)   Aatu Iivari                      LapLu                     13,01             
3)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     13,79             
4)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     13,81             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Kauri Kilpala                    LapLu                     14,82             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   15,28             
3)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   18,03             


T11 60m aidat
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   11,17             
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,73             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   11,83             
4)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,01             
5)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   13,31             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   11,17             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   11,83             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,2
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   11,73             
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,01             
3)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   13,31             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

2)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     95                
     80     85     90     95     100    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     80                
     75     80     85     
     o      xo     xxx    

     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   DNS                 


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      -      o      o      o      o      xxx    

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS                 


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   7,19              
     6,81   7,09   5,94   7,19   

2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   5,95              
     5,91   5,95   x      x      

3)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     5,69              
     5,51   5,69   5,56   x      

4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   5,42              
     2,98   5,42   x      x      

5)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     4,82              
     4,50   4,72   4,69   4,82   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   6,08              
     5,94   5,79   6,08   5,72   

2)   Aada Virta                       PohjKoi                   6,06              
     5,96   5,80   6,06   5,70   

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   5,60              
     x      5,60   4,75   5,39   



P11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   7.27,53           


T11 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   7.49,65           
2)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   8.03,45           
     Olivia Laine                     PohjKoi                   DNS               


T/P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   9.01,00           
   1) Veikka Mäki-Runsas 2) Laura Ojala, 
   3) Nils Veinbergs, 4) Mona Pitkänen
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   9.30,75           
   1) Valtteri Vaarala, 2) Hilpi Ruotsala, 
   3) Nikolai Mursu, 4) Heta Ruotsala


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     30,22             
2)   Roope Stålnacke                  LapLu                     32,09             
3)   Hannes Gyldén                    LapLu                     33,01             
4)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   37,11             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,32             
     Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   DNS               


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   11,55             
2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   12,36             
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   12,50             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     4,05 -1,3          
     x      x      4,05   3,90   
                   -1,3   -0,9   

2)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   3,79 -0,9          
     3,76   3,71   3,79   3,77   
     +0,1   -1,1   -0,9   -1,0   

3)   Timi Lempinen                    LapLu                     3,72 -1,7          
     3,16   3,66   3,66   3,72   
     -1,0   -1,2   -0,6   -1,7   



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,39 +0,1          
     4,39   x      x      x      
     +0,1                        

2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,31 -0,9          
     4,13   4,31   x      x      
     +0,2   -0,9                 

3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   3,92 +0,1          
     3,92   x      3,81   x      
     +0,1          -0,8          



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   7,59              
     6,91   6,91   7,59   7,25   

2)   Hannes Gyldén                    LapLu                     7,03              
     7,03   6,44   6,63   6,39   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,06              
     6,73   6,88   7,06   6,68   



T13 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   6.54,38           


T/P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   8.30,77           
   1) Sampo Peltovuoma, 2) Nanna Kylmänen, 
   3) Kasper Kähkönen, 4) Eerika Rahko


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Jonathan Gyldén                  LapLu                     42,19             
2)   Jussi Rantala                    PohjKoi                   46,69             
3)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   47,65             
     Joona Rissanen                   LapLu                     DNS               


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   40,99             


T15 80m aidat
Loppukilpailu
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,28             
2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   14,94             
3)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   15,16             


P15 100m aidat
Loppukilpailu
     Teemu Gullsten                   PohjKoi                   DNS                  


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   6,84 -0,2          
     6,84   6,61   6,72   6,71   
     -0,2   +0,1   -1,0   -0,1   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,84 +0,1          
     9,54   9,84   9,78   9,67   
     -0,3   +0,1   +0,1   -1,0   

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,62 -0,4          
     9,62   9,38   9,53   9,57   
     -0,4   +0,1   -0,7   -0,8   

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,54 +0,3          
     9,43   9,54   9,45   x      
     -0,5   +0,3   -0,4          

4)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,01 -0,5          
     x      8,26   9,01   x      
            +0,7   -0,5          

5)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,95 -0,8          
     8,95   x      8,21   x      
     -0,8          -0,2          



P15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   16,06             
     12,69  9,70   14,75  16,06  

2)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   12,67             
     9,25   x      11,69  12,67  



T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   33,63             
     29,49  32,29  31,68  33,63  

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   20,32             
     20,32  20,28  18,49  19,58  



T15 1000m kävely
Loppukilpailu
1)   Anni Karanta                     PohjKoi                   7.28,43           
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   7.40,78           
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   7.41,38           


T/P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   10.31,62          
   1) Jussi Rantala, 2) Jenni Ojala, 
   3) Erkki Ikäläinen, 4) Emilia Irvankoski


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Elias Mekki                      PohjKoi                   2.17,95           
2)   Jussi Rantala                    PohjKoi                   2.32,86           
3)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   2.36,40  
     Topias Kontio                                              DNF


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Nea Tenno                        PohjKoi                   2.41,17           
     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS 
     Sanni Iivari                                               DNF              



N17 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   265               
     220    240    250    260    265    271    
     o      xo     xo     xxo    o      xxx    

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xxx    



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jesperi Kemppainen               PohjKoi                   23,84             
     20,14  21,79  23,54  23,84  



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   20,61             
     x      20,61  19,77  19,28  

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   16,48             
     13,22  14,46  14,35  16,48