Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
13.06. klo 17:00 Seuracup 1. osakilpailu Tulokset (päivitetty: 21:34 13.06.2017)
Seuracup 1. osakilpailu
Pohjan Koitto
13.06.2017

P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,14              
2)   Milo Haapaniemi                  ElimVau                   9,16              
3)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   9,56              
4)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     9,83              
5)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   9,96              
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,62             


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,89              
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,66              
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,75              
4)   Aada Virta                       PohjKoi                   9,99              
5)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,22             
6)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   11,62             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   3.23,69           
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.35,95           
3)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   3.54,45           
4)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   3.59,45           
5)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     4.32,56           
6)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   4.51,05           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.53,14           
     Heta Ruotsala                    PohjKoi                   DNS               
     Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   DNS               
     Mona Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,23              
     4,23   4,15   3,85   3,78   
                                 

2)   Milo Haapaniemi                  ElimVau                   4,08              
     x      4,08   3,84   3,83   
                                 

3)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   3,65              
     3,65   3,57   3,39   3,34   
                                 

4)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,36              
     3,32   3,35   3,01   3,36   
                                 

5)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   2,52              
     2,27   2,52   -      -      
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,44              
     4,44   4,33   4,32   4,44   
                                 

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,90              
     3,79   3,90   3,70   3,70   
                                 

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   3,83              
     3,72   3,83   3,62   3,63   
                                 

4)   Taru Repo                        PohjKoi                   3,65              
     3,21   3,65   3,61   3,60   
                                 

5)   Aada Virta                       PohjKoi                   3,60              
     3,47   3,53   3,55   3,60   
                                 

6)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3,49              
     3,49   3,20   3,15   2,94   
                                 

7)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   2,64              
     2,46   2,64   2,48   2,46   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   13,60             
     13,60  x      x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   14,41             
     13,93  13,96  x      14,41  

2)   Aada Virta                       PohjKoi                   12,28             
     x      12,28  x      11,29  

     Sointu Oinas                     PohjKoi                   DNS               


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   32,54             


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   30,39             
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   34,09             


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,8
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     8,86              
2)   Hannes Gyldén                    LapLu                     9,51              
3)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   9,73              
     Roope Stålnacke                  LapLu                     DNS               


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,3
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,45              
2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,02              
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,19              
     Eerika Rahko                     PohjKoi                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     3.36,86           
2)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   3.38,28           
3)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   3.39,06           
     Roope Stålnacke                  LapLu                     DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   3.46,62           
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   3.57,23           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     133               
     120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Milo Haapaniemi                  ElimVau                   125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   110               
     110    
     xxo    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      xxo    o      o      x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   44,07             
     38,46  x      43,22  44,07  

2)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   38,21             
     38,21  36,51  x      36,76  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   22,87             
     22,87  22,24  18,72  21,89  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.05,68           


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   56,82             


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Adam Mekki                       PohjKoi                   13,40             
2)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   14,02             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               
     Jonathan Gyldén                  LapLu                     DNS               


T15 100m
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,91             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,49             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,54             
4)   Nea Tenno                        PohjKoi                   13,95             
5)   Saana Peura                      TervTe                    14,10             
6)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   14,12             
7)   Safia Mekki                      PohjKoi                   14,30             
8)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,37             
9)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   14,38             
10)  Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   14,44             
11)  Enni Aula                        PohjKoi                   14,94             
12)  Fella Mekki                      PohjKoi                   15,11             

Alkuerät erä 1, Tuuli: +3,1
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   14,30             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,37             
3)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   14,38             
4)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   14,44             
5)   Enni Aula                        PohjKoi                   14,94             
6)   Fella Mekki                      PohjKoi                   15,11             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,0
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,91             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,49             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,54             
4)   Nea Tenno                        PohjKoi                   13,95             
5)   Saana Peura                      TervTe                    14,10             
6)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   14,12             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   6.52,88           
2)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   6.53,93           
3)   Joona Rissanen                   LapLu                     6.54,13           


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   7.20,21           
2)   Alina Vuokila                    Haparanda skt             7.44,45           
3)   Emilia Kähkönen                  PohjKoi                   7.49,39           
4)   Monica Kähkönen                  PohjKoi                   8.32,52           
5)   Piia Juola                       PohjKoi                   9.39,95           
6)   Hanna Havela                     PohjKoi                   10.23,02          


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   215               
     205    215    225    
     xo     xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olivia Härkönen                  VeitsilKV                 310               
     300    310    320    
     o      o      xxx    

2)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   250               
     205    215    225    235    245    250    255    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   6,57              
     6,57   x      x      x      



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,62              
     9,20   9,62   x      x      

2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   9,32              
     9,12   9,06   9,32   8,97   

3)   Saana Peura                      TervTe                    7,37              
     6,90   6,92   7,37   7,10   

4)   Fella Mekki                      PohjKoi                   7,05              
     6,01   6,61   7,05   6,79   



P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,10             


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto 1                  PohjKoi                   53,11             
2)   Pohjan Koitto 3                  PohjKoi                   59,75             
3)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   1.00,66           


M17 200m
Loppukilpailu
1)   Elias Mekki                      PohjKoi                   26,42             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,0
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   27,72             
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   28,67             
3)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   29,20             
     Anna Sieppi                      PohjKoi                   DNS               
     Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   DNS               


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     14,03 +1,4          
     13,99  14,03  13,78  x      
     +2,7   +1,4   +1,5   +1,2   

2)   Elias Mekki                      PohjKoi                   10,22 +2,8  NM +2,0 
     9,39   x      9,98   10,22  
     +3,2   +2,0   +2,3   +2,8   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    10,60 +2,3          
     10,33  10,60  10,31  10,50  
     +3,4   +2,3   +2,5   +2,4   

2)   Saana Peura                      TervTe                    10,22 +4,1  9,78 +1,9
     10,22  9,88   9,78   9,74   
     +4,1   +2,4   +1,9   +2,4   

3)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,95 +1,3          
     9,90   9,77   9,95   x      
     +2,9   +1,8   +1,3   +1,4   

4)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,60 +1,4          
     9,37   9,30   9,02   9,60   
     +2,7   +3,4   +2,6   +1,4   

5)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,55 +1,4          
     9,06   x      8,99   9,55   
     +1,9   +2,0   +2,2   +1,4   



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elias Mekki                      PohjKoi                   9,80              
     8,26   9,07   9,80   9,28   

     Julius Mursu                     PohjKoi                   DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,16             
     10,48  10,35  10,73  11,16  

2)   Maria Peura                      TervTe                    9,83              
     9,21   9,83   9,33   9,19