Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
05.08. klo 11:00 Lapin Piirin sisuhuipentuma Tulokset (päivitetty: 16:40 06.08.2017)
Lapin Piirin sisuhuipentuma
Pohjan Koitto
05.08.2017

P9 2-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     7,30              
2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   7,31              
3)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,45              
4)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   7,72              
5)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   7,99              
6)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   8,14              


T9 2-ottelu  40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   6,99              
2)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,19              
3)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,73                            


P9 2-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.59,45           
2)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   4.00,42           
3)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   4.06,23           
4)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   4.06,55                       


T9 2-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4.13,66           
2)   Adele Huhtinen                   LapLu                     4.14,47           


P9 2-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     110               
     70     75     80     85     90     95     100    110    
     o      o      o      o      o      xo     o      o      

2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     85                
     70     75     80     85     90     
     xo     o      o      xxo    xxx    
2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   80                
     70     75     80     85     
     o      o      o      xxx    



T9 2-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   95                
     80     85     90     95     100    
     o      xo     o      o      xxx    

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    



P9 2-ottelu 1000m + korkeus
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   240               


P9 2-ottelu 40m + 1000m
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   363               
2)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   294               
3)   Sebastian Palojärvi              PohjKoi                   275               
4)   Lauri Vaarala                    PohjKoi                   269               


T9 2-ottelu 40m + 1000m
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   377               
2)   Adele Huhtinen                   LapLu                     341               


P9 2-ottelu 40m + korkeus
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     367               
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     246               


T9 2-ottelu 40m + korkeus
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   351               
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   231               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Leevi Välimaa                    LapLu                     9,92              
2)   Mio Lampinen                     LapLu                     10,37             
     Sakari Keskitalo                 PohjKoi                   DNS               
     Sammeli Keskitalo                PohjKoi                   DNS               
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   DNS               


T11 60m
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,13              
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   9,63              
3)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   9,83              
4)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,87              
5)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,04             
6)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,61             
7)   Sofia Palojärvi                  PohjKoi                   11,59             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +3,3
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   9,83              
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,04             
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,61             
4)   Sofia Palojärvi                  PohjKoi                   11,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,13              
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   9,63              
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,87              
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   3.37,15           
     Sakari Keskitalo                 PohjKoi                   DNS               
     Sammeli Keskitalo                PohjKoi                   DNS               
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.52,27           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.54,05           


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   125               
     90     95     100    105    110    115    120    125    132    
     o      o      o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Ilona Ylitapio                   PohjKoi                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      xo     xxx    

5)   Sofia Palojärvi                  PohjKoi                   90                
     70     75     80     85     90     95     
     xo     o      o      o      xo     xxx    

            


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,87 +2,8  8,85 -0,2
     7,22   8,86   8,87   8,76   7,33   8,85   
     +0,8   +2,8   +2,8   +3,3   +2,5   -0,2   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   7,91 +0,7          
     7,82   7,81   7,91   7,82   x      7,51   
     +2,7   +3,7   +0,7   +0,6          +0,7   

3)   Noora Joki                       PohjKoi                   7,85 +2,3  7,74 +0,4
     7,59   7,70   7,57   x      7,74   7,85   
     +2,7   +4,7   +0,5          +0,4   +2,3   

4)   Ilona Ylitapio                   PohjKoi                   7,63 -0,5          
     7,39   7,48   7,62   7,44   7,20   7,63   
     +3,6   +0,8   +1,2   +1,4   +1,6   -0,5   

5)   Sofia Palojärvi                  PohjKoi                   5,64 +2,9  5,60 +1,9
     5,60   x      5,52   5,37   5,64   x      
     +1,9          +0,6   +2,1   +2,9          

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   5,47              
     5,34   5,41   4,97   5,47   

2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   5,44              
     5,05   5,37   5,44   5,30   

     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               

P11 keihäs
Loppukilpailu
1) Leevi Välimaa                      LapLu                     19,56
     16,75  15,36  18,51  19,56

T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   16,56             
     16,56  14,20  14,44  13,77  

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   16,39             
     14,06  16,39  15,61  14,96  

3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   10,79             
     10,79  10,33  9,88   8,79   

4)   Sofia Palojärvi                  PohjKoi                   10,01             
     8,52   7,12   9,91   10,01  



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,8
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     9,01              
2)   Vertti Turkki                    LapLu                     9,16              
3)   Niko Paadar                      LapLu                     9,44              
4)   Hannes Gyldén                    LapLu                     9,59              
     Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   DNS               


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,60              
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,21              
3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,23              
4)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,35              
5)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,54              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     3.42,34           
     Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   3.47,73           


T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   35,97             
2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   39,21             


T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   195               
     150    160    170    175    180    185    190    195    200    
     xo     o      o      o      o      o      o      o      xxx    



P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vertti Turkki                    LapLu                     9,12 +3,0  9,03 +0,5
     9,12   x      x      9,03   x      x      
     +3,0                 +0,5                 



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,56 +2,3  9,51 +1,6
     9,36   9,55   x      9,51   x      9,56   
     +3,3   +2,2          +1,6          +2,3   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     7,95              
     7,95   7,94   7,88   7,68   -      -      

2)   Hannes Gyldén                    LapLu                     6,76              
     6,61   6,10   6,29   6,49   6,25   6,76   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   7,16              
     6,94   7,01   7,13   7,16   7,16   7,11   

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   6,33              
     6,08   x      6,25   6,33   -      -      

3)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   5,62              
     5,22   5,53   5,34   5,36   5,62   5,04   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   43,34             
     37,83  39,31  39,68  41,57  43,34  -      

2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   42,39             
     -      39,04  -      39,87  -      42,39  

     Vili Still                       LapLu                     DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   21,73             
     17,24  21,02  -      21,73  20,93  -      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1)   Jonathan Gyldén                  LapLu                     12,58             
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   13,08             
3)   Tomi Seppänen                    LapLu                     13,33             
4)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   14,23             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,0
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,71             
2)   Johanna Alanenpää                AavasU                    14,05             
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   14,38             
     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               
     Jenni Ojala                      PohjKoi                   DNS               
     Nea Tenno                        PohjKoi                   DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Johanna Alanenpää                AavasU                    2.36,59           
2)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   2.39,29           
3)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   2.56,45           
4)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   2.57,64           
     Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   DNS               


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   50,29             
2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   54,76             
     Enni Aula                        PohjKoi                   DNS               


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     5.24,26           


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Anni Jauhola                     AlatPi                    6.12,02           
     Eerika Rahko                     PohjKoi                   6.49,92           
     Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   6.49,15           


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Anni Karanta                     PohjKoi                   195               
     150    160    170    175    180    185    190    195    200    
     o      o      o      -      xo     o      o      xo     xxx    



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,77 +3,4  9,72 +1,0
     9,54   9,77   9,72   9,67   9,72   9,47   
     +2,3   +3,4   +1,0   +2,0   +2,7   +1,0   

2)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,24 +3,7  9,20 +1,0
     8,76   8,43   8,84   9,04   9,20   9,24   
     +2,0   +3,8   -0,3   +0,6   +1,0   +3,7   

3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,94 +1,6          
     8,71   x      8,94   8,86   x      8,70   
     +3,6          +1,6   +1,5          +1,1   

     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               
     Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   10,88             
     10,88  10,31  x      x      x      10,66  

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,75              
     8,63   8,78   8,92   x      9,75   x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tomi Seppänen                    LapLu                     29,54             
     26,36  27,90  29,54  -      28,98  -      

2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   19,24             
     18,08  19,24  -      -      -      -