Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
23.04. klo 14:00 Kevätkoitokset Tulokset (päivitetty: 20:52 23.04.2017)
Live-tulospalvelu osoitteessa: http://live.tuloslista.com/1233

Kevätkoitokset
Pohjan Koitto
23.04.2017

N 60m
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,09              
2)   Laura Auno                       LapLu                     8,35              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,55              
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,55              
5)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   8,91              


M 200m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   25,29             


N 200m
Loppukilpailu
1)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   30,38             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Arvi Hyvönen                     LapLu                     2.19,21           
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   2.59,46           


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   9,31              
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   10,14             
3)   Aino Hiltunen                                              11,18             
4)   Ellen Hovila                                               12,52             


T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   1,97              
     1,97   1,92   1,94   
                          

2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   1,83              
     1,72   1,73   1,83   
                          

3)   Ellen Hovila                                               1,22              
     1,05   1,22   -      
                          



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   6,10              
     6,10   5,03   5,25   

2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4,32              
     4,32   x      4,15   

3)   Ellen Hovila                                               2,02              
     1,89   x      2,02   



P7 40m
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     9,15              
3)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     9,35              
4)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   9,64              
5)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   10,94             
     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 DNS               
     Mikael Huhtinen                  LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   9,64              
2)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   10,94             
     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     9,15              
3)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     9,35              
     Mikael Huhtinen                  LapLu                     DNS               


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     8,79              
2)   Karin Hovila                     LapLu                     9,17              
3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    9,52              


P7 600m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3.24,38           
2)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   4.03,73           
     Benjamin Huhtinen                LapLu                     DNS               
     Mikael Huhtinen                  LapLu                     DNS               
     Miro Alapalosaari                PohjKoi                   DNS               


T7 600m
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     2.46,71           
2)   Karin Hovila                     LapLu                     3.34,38           


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,30              
     2,30   2,12   2,22   
                          

2)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     2,12              
     2,09   1,96   2,12   
                          

3)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   2,00              
     2,00   1,70   1,20   
                          

4)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   1,45              
     1,45   1,36   1,23   
                          

     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 DNS               
     Mikael Huhtinen                  LapLu                     DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     2,20              
     2,20   2,09   2,10   
                          

2)   Karin Hovila                     LapLu                     2,08              
     2,08   1,87   1,76   
                          

3)   Sini Kramsu                      AlatPi                    1,83              
     1,76   1,83   1,70   
                          



P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   8,45              
     x      7,19   8,45   

2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     6,87              
     1,30   4,02   6,87   

3)   Benjamin Huhtinen                LapLu                     5,69              
     5,46   5,60   5,69   

4)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   4,13              
     4,13   2,14   3,18   

     Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                                   
     Mikael Huhtinen                  LapLu                                       


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     7,88              
     7,88   7,78   7,09   

2)   Karin Hovila                     LapLu                     5,71              
     3,33   5,71   4,77   



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,17              
2)   Tobias Kylmänen                                            7,85              
3)   Niko Virranmäki                  LapLu                     7,87              
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   8,61              
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


T9 40m
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,45              
2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   7,97              
3)   Neea Hiltunen                    LapLu                     8,17              
4)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   8,22              
5)   Iida Harju                       LapLu                     8,44              
6)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,80              
7)   Siiri Jylhä                      LapLu                     9,10              
8)   Venla Vuojärvi                   LapLu                     9,15              

Loppukilpailu erä 1
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,45              
2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   7,97              
3)   Neea Hiltunen                    LapLu                     8,17              
4)   Siiri Jylhä                      LapLu                     9,10              

Loppukilpailu erä 2
1)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   8,22              
2)   Iida Harju                       LapLu                     8,44              
3)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,80              
4)   Venla Vuojärvi                   LapLu                     9,15              


P9 600m
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen                                            2.18,59           
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2.20,49           
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               
     Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 DNS               


T9 600m
Loppukilpailu
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     2.28,76           
2)   Kiia Palolahti                   PohjKoi                   2.36,86           
3)   Iida Harju                       LapLu                     2.45,18           
4)   Venla Vuojärvi                   LapLu                     2.59,07           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 3,66              
     x      x      3,51   3,66   
                                 

2)   Tobias Kylmänen                                            2,87              
     2,70   1,76   2,87   -      
                                 

3)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   2,65              
     2,61   2,65   -      -      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Adele Huhtinen                   LapLu                     3,06              
     3,05   3,06   2,85   3,06   
                                 

2)   Iida Harju                       LapLu                     2,77              
     2,65   2,77   2,63   2,62   
                                 

3)   Enna Timonen                     PohjKoi                   2,52              
     2,52   2,27   2,34   2,41   
                                 

4)   Siiri Jylhä                      LapLu                     2,37              
     2,37   1,63   2,32   1,57   
                                 

5)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,26              
     2,26   2,24   1,60   1,44   
                                 

6)   Venla Vuojärvi                   LapLu                     1,83              
     1,53   1,83   1,74   1,65   
                                 



P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 26,86             
     21,52  24,93  26,86  

2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   19,46             
     19,46  19,32  19,27  



T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Iida Harju                       LapLu                     14,50             
     14,50  12,88  14,03  

2)   Adele Huhtinen                   LapLu                     14,38             
     10,09  14,38  13,59  

3)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,20              
     x      8,03   8,20   

4)   Enna Timonen                     PohjKoi                   7,89              
     7,89   6,87   7,28   

5)   Siiri Jylhä                      LapLu                     7,63              
     6,34   7,49   7,63   

6)   Venla Vuojärvi                   LapLu                     6,04              
     6,04   x      3,13   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   9,68              
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,69              
3)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    9,75              


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,02              
2)   Milla Kangas                     RantsRai                  9,32              
3)   Elli Junes                       AlatPi                    9,81              
4)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,87              


P11 200m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   33,06             
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    34,68             
3)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    35,37             


T11 200m
1)   Milla Kangas                     RantsRai                  32,50             
2)   Elli Junes                       AlatPi                    34,15             
3)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   34,39             
4)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   36,32             
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elli Junes                       AlatPi                    34,15             
2)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   34,39             
3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   36,32             

Loppukilpailu erä 2
1)   Milla Kangas                     RantsRai                  32,50             
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   3.50,06           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.46,07           
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.50,85           
3)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   3.57,21           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    125               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   110               
     85     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milla Kangas                     RantsRai                  120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   115               
     100    105    110    115    120    
     xo     o      o      o      xxx    

3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    3,78              
     3,49   3,61   3,58   3,78   
                                 

2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    3,76              
     3,64   3,47   3,55   3,76   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Kangas                     RantsRai                  4,02              
     3,83   3,77   4,02   3,50   
                                 

2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3,88              
     3,64   3,67   3,72   3,88   
                                 

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,66              
     3,66   3,59   3,36   3,13   
                                 

     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aatu Pesonen                     KuusEV                    5,82              
     5,81   x      5,82   5,47   5,34   5,59   



T11 Kuula
Loppukilpailu
     Safia Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Timi Lempinen                    LapLu                     9,28              
2)   Roope Stålnacke                  LapLu                     9,48              
3)   Vili Still                       LapLu                     9,51              


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,14              
2)   Nea Salo                         AlatPi                    9,15              
3)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    9,37              
4)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,43              
5)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   9,89              
     Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   DNS               


T13 200m
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    29,58             
2)   Nea Salo                         AlatPi                    30,87             
3)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    31,04             
4)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   32,11             
5)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    32,19             
     Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    29,58             
2)   Nea Salo                         AlatPi                    30,87             
3)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    32,19             

Loppukilpailu erä 2
1)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    31,04             
2)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   32,11             
     Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   3.40,09           
2)   Emma Raappana                    AlatPi                    3.45,18           
     Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    DNS               
     Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   DNS               
     Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   DNS               


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    4,46              
     4,26   4,24   4,46   x      
                                 

2)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    3,77              
     3,74   3,61   3,77   3,65   
                                 

3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   3,76              
     3,44   3,76   3,61   3,59   
                                 

4)   Janette Hintsala                 PohjKoi                   3,66              
     3,66   3,32   3,24   3,27   
                                 

5)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   3,43              
     3,22   3,38   3,43   3,14   
                                 

6)   Sara Lonnakko                    LapLu                     2,40              
     2,40   2,25   1,68   2,35   
                                 

     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   NM                
     x      x      x      x      
                                 



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,76              
     8,30   8,64   x      8,76   8,07   8,41   

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,20              
     7,02   6,67   x      6,87   7,20   6,85   

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   6,89              
     6,63   6,80   6,65   6,89   6,68   6,36   

4)   Sara Lonnakko                    LapLu                     4,24              
     3,47   3,54   4,13   3,76   3,63   4,24   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Jonathan Gylden                  LapLu                     8,08              
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   8,57              
3)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   8,99              


T15 60m
1)   Nea Tenno                        PohjKoi                   8,71              
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   8,81              
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,89              
3)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     8,89              
5)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   9,07              
6)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   9,09              
7)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,10              
8)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,15              
9)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,21              
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Tenno                        PohjKoi                   8,71              
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   8,81              
3)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     8,89              
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,89              
5)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,10              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   9,07              
2)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   9,09              
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,15              
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,21              
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               


P15 200m
Loppukilpailu
1)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   30,05             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               


T15 200m
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   27,03             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,72             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,85             
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   29,96             
5)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   30,43             
6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   30,50             
7)   Anni Karanta                     PohjKoi                   30,97             
8)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   31,17             
9)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   31,88             
10)  Venla Polojärvi                  PohjKoi                   32,12             
     Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     DNS               
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               
     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 1
1)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   30,43             
2)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   31,17             
     Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Anni Karanta                     PohjKoi                   30,97             
2)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   31,88             
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   32,12             
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   29,96             
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   30,50             
     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 4
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   27,03             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,72             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,85             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   2.53,40           
2)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   2.59,55           
     Nea Tenno                        PohjKoi                   DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   130               
     115    120    125    130    135    
     o      o      o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,42              
     4,42   x      4,20   4,29   
                                 

2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   4,40              
     4,29   4,40   4,25   4,27   
                                 

3)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     4,38              
     4,38   4,31   4,22   4,20   
                                 

4)   Enni Aula                        PohjKoi                   4,33              
     3,96   4,04   4,13   4,33   
                                 

5)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   4,09              
     3,88   4,04   4,04   4,09   
                                 

6)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   4,08              
     3,85   4,08   x      3,95   
                                 

7)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   4,04              
     3,81   3,81   x      4,04   
                                 

8)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   3,95              
     x      3,89   3,79   3,95   
                                 

     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   10,56             
     10,43  10,42  10,27  10,29  10,08  10,56  

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,06              
     8,67   8,71   x      9,00   8,71   9,06   

3)   Anni Karanta                     PohjKoi                   6,84              
     6,44   6,38   6,69   6,84   6,39   6,56   

     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS