Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
05.03. klo 12:00 Hyppykisat Tulokset (päivitetty: 16:07 05.03.2017)
Live-tulokset nähtävissä täällä: http://live.tuloslista.com/1142

Hyppykisat
Pohjan Koitto
05.03.2017

M 60m
1. juoksu
1)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,91                          


2. juoksu
1)   Janne Keskikastari               OulHui                    7,88              


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    155               
     145    150    155    160    
     o      o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Anniina Rissanen                 LapLu                     245               
     235    245    250    
     xxo    o      xxx    



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    5,30              
     5,21   5,18   x      5,30   5,21   5,20   
                                               



T5 40m
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,19             
     Ellen Hovila                                               DNS               


T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   1,60              
     1,46   1,54   1,56   1,60   
                                 

     Ellen Hovila                                               DNS               


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Miska Anttila                                              8,96              
2)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   9,06              
3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     9,38              
4)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   11,45             
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               


T7 40m
Loppukilpailu
     Karin Hovila                     LapLu                     DNS               


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   2,25              
     2,22   2,19   2,10   2,25   
                                 

2)   Miska Anttila                                              2,22              
     1,79   2,22   2,10   2,00   
                                 

3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     2,14              
     1,74   1,70   2,04   2,14   
                                 

4)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   1,69              
     1,58   1,53   1,69   1,55   
                                 

     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
     Karin Hovila                     LapLu                     DNS               


P9 60m
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     10,80             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,67             
3)   Hugo Mattila                     PohjKoi                   12,54             
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


T9 60m
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   13,95             


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   4.03,78           
2)   Niiles Anttila                   LapLu                     4.14,87           
     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     2,91              
     2,58   2,89   2,78   2,91   
                                 

     Nikolai Mursu                    PohjKoi                   DNS               


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   2,46              
     2,46   2,07   1,73   2,44   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,51              
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   10,26             
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,95             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,88              
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   9,98              
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   10,22             
4)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,24             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   3.37,21           
     Nils Veinbergs                   PohjKoi                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.43,52           
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNS               


P11 Korkeus
Loppukilpailu
     Nils Veinbergs                   PohjKoi                                     


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   120               
     90     95     100    105    110    115    120    122    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   115               
     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      o      xxx    

4)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   105               
     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,16              
     4,16   x      4,16   3,85   
                                 

2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   3,70              
     3,56   3,67   3,45   3,70   
                                 

3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   3,50              
     3,50   3,45   3,46   3,43   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,47              
     4,38   4,47   4,46   4,38   
                                 

2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   4,11              
     4,00   3,93   4,11   3,95   
                                 

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   3,90              
     3,90   3,75   3,25   3,80   
                                 

4)   Taru Repo                        PohjKoi                   3,54              
     3,45   3,25   3,54   3,42   
                                 

5)   Aada Virta                       PohjKoi                   3,39              
     3,39   3,17   3,14   3,35   
                                 



T13 60m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,12              
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,28              
3)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,31              
4)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   10,53             


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   3.46,58           
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   4.00,70           


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   150               
     125    130    135    140    145    150    152    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      xxo    o      xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,48              
     4,37   4,48   x      x      x      x      
                                               

2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,42              
     x      x      4,42   x      x      x      
                                               

3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   4,05              
     4,05   3,85   -      -      -      -      
                                               



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   9,06              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,18              
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,50              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,61              
4)   Saana Peura                      TervTe                    8,82                         


Alkuerät erä 1
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,11              
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,51              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,54              

Alkuerät erä 2
1)   Saana Peura                      TervTe                    8,78              
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,88              
3)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,11              
     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               

Alkuerät erä 3
1)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   9,11              
2)   Ojanaho Ansa-Lotta               PohjKoi                   9,16              
3)   Fella Mekki                      PohjKoi                   9,28              
4)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   9,74              


P15 1000m
Loppukilpailu
1)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   3.17,46           
     Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               


T15 1000m
Loppukilpailu
1)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   3.36,33           
2)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   3.38,78           
3)   Ojanaho Ansa-Lotta               PohjKoi                   3.41,27           


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saana Peura                      TervTe                    150               
     120    125    130    135    140    145    150    152    
     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

     Enni Aula                        PohjKoi                   NH                
     120    
     x--    

     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS                 


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   227               
     200    205    210    215    220    225    227    230    
     o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   5,01              
     x      x      4,86   4,96   5,01   x      
                                               

2)   Saana Peura                      TervTe                    4,66              
     x      4,53   x      4,65   4,63   4,66   
                                               

3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   4,40              
     4,39   4,37   4,34   x      4,40   4,23   
                                               

4)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   4,38              
     4,38   4,31   4,29   -      -      -      
                                               

5)   Fella Mekki                      PohjKoi                   4,15              
     4,15   4,13   x      3,93   x      4,08   
                                               

6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   4,11              
     4,11   3,92   3,87   4,04   3,93   3,94   
                                               

7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   4,08              
     4,08   3,47   3,64   3,40   3,63   3,82   
                                               

8)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   4,06              
     4,06   x      3,92   4,05   -      3,94   
                                               

     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               


M17 1000m
Loppukilpailu
1)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   3.15,53