Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
06.01. klo 12:00 Loppiaishallit Tulokset (päivitetty: 17:07 06.01.2017)
Loppiaishallit
Pohjan Koitto
06.01.2017

M 60m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   7,75              
2)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   8,20              
3)   Julius Mursu                     PohjKoi                   8,24              
4)   Pauli Rytiahti                   LapLu                     9,12              
     Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   DNS               


N 60m
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,11              
2)   Laura Kemppainen                 LapLu                     8,36              
3)   Ellinoora Ylimäki		      AlatPi			8,50
4)   Laura Auno			      LapLu			8,65
5)   Iida Pahtaja		      PohjKoi			8,69
6)   Taru Väisänen		      PohjKoi			9,06              
  

Alkuerät
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,12              
2)   Laura Kemppainen                 LapLu                     8,42              
3)   Laura Auno                       LapLu                     8,53              
4)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,55              
5)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,62              
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,62              
7)   Taru Väisänen                    PohjKoi                   8,93              
8)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   9,52              
     Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,12              
2)   Laura Kemppainen                 LapLu                     8,42              
3)   Laura Auno                       LapLu                     8,53              
4)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,62              
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,62              

Alkuerät erä 2
1)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    8,55              
2)   Taru Väisänen                    PohjKoi                   8,93              
3)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   9,52              
     Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             DNS               


M 200m
Loppukilpailu
1)   Julius Mursu                     PohjKoi                   27,24             
2)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   28,99             
3)   Pauli Rytiahti                   LapLu                     31,23             
     Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   DNS               


N 200m
Loppukilpailu
1)   Laura Kemppainen                 LapLu                     27,26             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   27,33             
3)   Ellinoora Ylimäki                AlatPi                    29,21             
     Emilia Segerlund                 Haparanda SKT             DNS               


M 1000m
Loppukilpailu
1)   Matti Uusitalo                   KuivAu                    2.52,54           
2)   Arvi Hyvönen                     LapLu                     3.04,19           
3)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   3.15,95           


N 1000m

M Kolmiloikka

P5 40m

T5 40m
Loppukilpailu
1)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   9,59              
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   10,93             
3)   Ellen Hovila                                               14,06             
     Saana Daavittila                 PohjKoi                   DNS               


P5 Pallonheitto

T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   7,40              
     7,40   4,06   3,47   4,24   

2)   Fanni Pahtakari                  PohjKoi                   4,21              
     3,46   4,06   4,21   4,02   

3)   Ellen Hovila                                               2,61              
     2,52   2,26   1,77   2,61   

     Saana Daavittila                 PohjKoi                   DNS               


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Eetu Juopperi                    LapLu                     8,04              
2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 8,13              
3)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     9,60              
4)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   9,84              
5)   Niila Moilanen                   PohjKoi                   10,64             
6)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   11,04             


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     8,93              
2)   Oona Illikainen                                            9,50              
3)   Karin Hovila                     LapLu                     10,00             
4)   Sini Kramsu                      AlatPi                    10,30             


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 13,74             
     12,79  11,92  13,64  13,74  

2)   Miro Alapalosaari                PohjKoi                   10,30             
     10,30  7,96   8,09   9,01   

3)   Kosti Tervo                                                9,21              
     5,56   6,66   6,78   9,21   

4)   Eetu Juopperi                    LapLu                     9,06              
     7,54   6,27   3,43   9,06   

5)   Niila Moilanen                   PohjKoi                   7,53              
     7,53   4,01   5,57   6,92   

6)   Elmo Tervo                                                 5,25              
     4,12   4,13   5,25   4,27   

7)   Emil Mikkola                     LapLu                     5,05              
     3,22   5,05   3,64   3,90   

8)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4,78              
     0,56   3,29   4,78   4,08   

9)   Jere Virtanen                    PohjKoi                   3,48              
     x      3,48   2,82   3,30   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lara Sainio                      LapLu                     5,45              
     3,53   4,18   3,96   5,45   

2)   Sini Kramsu                      AlatPi                    5,36              
     4,75   4,23   3,47   5,36   

3)   Oona Illikainen                                            4,80              
     3,93   4,80   2,49   3,72   

4)   Karin Hovila                     LapLu                     4,02              
     2,30   4,02   2,18   2,27   



P9 40m
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,12              
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,69              
3)   Niiles Anttila                   LapLu                     7,73              
4)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     7,82              
5)   Pete Karppinen                                             7,89              
6)   Niko Virranmäki                  LapLu                     7,93              
6)   Nooa Halme                                                 7,93              
8)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   8,11              
9)   Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   8,12              
10)  Nikolai Mursu                    PohjKoi                   8,29              
11)  Hugo Mattila                     PohjKoi                   8,45              
12)  Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   8,61              
13)  Jimi Jussila                     LapLu                     8,75              

Loppukilpailu erä 1
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     7,73              
2)   Niko Virranmäki                  LapLu                     7,93              
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   8,29              
4)   Hugo Mattila                     PohjKoi                   8,45              
5)   Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   8,61              
6)   Jimi Jussila                     LapLu                     8,75              

Loppukilpailu erä 2
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,12              
2)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,69              
3)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     7,82              
4)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   8,11              
5)   Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   8,12              

Alkuerät erä 3
1)   Pete Karppinen                                             7,89              
2)   Nooa Halme                                                 7,93              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Alissa Goman                     PohjKoi                   8,10              
2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   8,60              
3)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   8,91              
4)   Siiri Jylhä                                                9,18              


P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 25,35             
     20,40  23,95  24,61  25,35  

2)   Eero Ranta-Valkama               PohjKoi                   20,27             
     19,30  20,27  15,46  14,85  

3)   Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   19,93             
     12,23  17,75  18,59  19,93  

4)   Nooa Halme                                                 17,90             
     14,11  17,90  10,53  15,13  

5)   Pete Karppinen                                             17,68             
     13,50  17,68  11,80  14,61  

6)   Niiles Anttila                   LapLu                     17,33             
     17,33  16,27  17,21  14,89  

7)   Niko Virranmäki                  LapLu                     13,02             
     9,71   8,83   10,22  13,02  

8)   Hugo Mattila                     PohjKoi                   13,01             
     9,71   12,74  13,01  12,21  

9)   Jimi Jussila                     LapLu                     12,49             
     5,21   11,61  6,89   12,49  

10)  Aamos Oinas                      PohjKoi                   12,10             
     9,68   11,24  12,10  8,83   

11)  Aapeli Lindgren                  LapLu                     11,81             
     8,76   9,10   9,95   11,81  

12)  Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,16             
     10,74  10,35  11,16  4,03   

13)  Vili Mikkola                     LapLu                     10,97             
     10,49  8,44   8,38   10,97  

14)  Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,58              
     9,26   8,21   9,58   6,86   



T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen                   PohjKoi                   10,53             
     5,07   5,98   6,34   10,53  

2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   8,83              
     8,83   8,74   6,41   5,73   

3)   Siiri Jylhä                                                5,47              
     5,29   4,33   3,19   5,47   

4)   Alissa Goman                     PohjKoi                   4,23              
     3,19   3,74   4,23   3,43   



P11 60m
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,37              
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,70              
3)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   9,87              
4)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   10,08             
5)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     10,31             
6)   Aatu Iivari                      PohjKoi                   10,56             
7)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,61             
8)   Topi Karppinen                                             11,30             

Loppukilpailu erä 1
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    9,70              
2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     10,31             
3)   Aatu Iivari                      PohjKoi                   10,56             
4)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,61             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   9,37              
2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   9,87              
3)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   10,08             
4)   Topi Karppinen                                             11,30             


T11 60m
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,23              
2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   9,87              
3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,98              
4)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,03             
5)   Noora Joki                       PohjKoi                   10,13             
6)   Aada Virta                       PohjKoi                   10,37             
7)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,66             
8)   Julia Goman                      PohjKoi                   10,81             

Loppukilpailu erä 1
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   9,98              
2)   Aada Virta                       PohjKoi                   10,37             
3)   Laura Ojala                      PohjKoi                   10,66             
4)   Julia Goman                      PohjKoi                   10,81             

Loppukilpailu erä 2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,23              
2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   9,87              
3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,03             
4)   Noora Joki                       PohjKoi                   10,13             


P11 200m
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   32,91             
2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   33,45             
3)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    34,18             
4)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   35,61             
5)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     36,53             
6)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   38,53             

Loppukilpailu erä 1
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   33,45             
2)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    34,18             
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   38,53             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   32,91             
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   35,61             
3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     36,53             


T11 200m
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   32,70             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   35,09             
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   35,82             
4)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   36,48             
5)   Laura Ojala                      PohjKoi                   37,87             
6)   Julia Goman                      PohjKoi                   39,08             
     Heta Ruotsala                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   36,48             
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   37,87             
3)   Julia Goman                      PohjKoi                   39,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   32,70             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   35,09             
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   35,82             
     Heta Ruotsala                    PohjKoi                   DNS               


P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Santeri Kramsu                   AlatPi                    7,52              
     7,52   7,46   7,27   7,40   
                                 

2)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     7,43              
     6,93   7,04   7,01   7,43   
                                 

3)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,12              
     6,86   x      6,99   7,12   
                                 

4)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   7,07              
     x      x      6,88   7,07   
                                 

     Nils Veinbergs                   PohjKoi                                     
     Valtteri Vaarala                 PohjKoi                                     


T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   8,88              
     8,56   8,88   8,61   8,48   
                                 

2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   8,15              
     7,75   8,15   8,05   7,72   
                                 

3)   Olivia Laine                     PohjKoi                   7,75              
     x      7,70   7,75   7,41   
                                 

4)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   7,73              
     7,50   7,67   7,73   7,59   
                                 

5)   Noora Joki                       PohjKoi                   7,49              
     7,41   7,49   x      7,44   
                                 

6)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   7,43              
     7,43   7,29   7,29   7,23   
                                 

7)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   7,06              
     7,06   6,79   6,76   6,63   
                                 

8)   Aada Virta                       PohjKoi                   6,88              
     6,88   x      6,79   x      
                                 

9)   Julia Goman                      PohjKoi                   6,30              
     x      6,22   6,30   6,00   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     8,69              
2)   Veeti Seljänperä                 PohjKoi                   9,21              
3)   Vertti Turkki                    LapLu                     9,44              
4)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     9,89              
5)   Rasmus Pääkkönen                 PohjKoi                   10,12             


T13 60m
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    9,06              
2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,30              
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,53              
4)   Aada Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,83              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    9,83              
6)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   9,95              
     Sofia Maaranto                   LimNM                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,53              
2)   Aada Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,83              
3)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   9,95              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    9,06              
2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,30              
3)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    9,83              
     Sofia Maaranto                   LimNM                     DNS               


P13 200m
1)   Juho Kallio                      LapVi                     28,07             
2)   Jaakko Honka                     LimNM                     29,77             
3)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     35,08             
     Vertti Turkki                    LapLu                     DNS               
     Rasmus Pääkkönen                 PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Juho Kallio                      LapVi                     28,07             
2)   Jaakko Honka                     LimNM                     29,77             
3)   Kasper Alakunnas                 LapLu                     35,08             

Loppukilpailu erä 2
     Rasmus Pääkkönen                 PohjKoi                   DNS               
     Vertti Turkki                    LapLu                     DNS               


T13 200m
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    30,39             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   30,51             
3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   31,48             
4)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   33,64             
5)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   33,66             
     Aada Hirsivaara                  VeitsilKV                 DNS               
     Sofia Maaranto                   LimNM                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   31,48             
2)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   33,64             
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   33,66             
     Aada Hirsivaara                  VeitsilKV                 DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    30,39             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   30,51             
     Sofia Maaranto                   LimNM                     DNS               


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jaakko Honka                     LimNM                     10,23             
     10,06  9,90   10,23  10,00  
                                 

2)   Vertti Turkki                    LapLu                     8,87              
     8,84   8,87   8,64   8,84   
                                 

     Kasper Alakunnas                 LapLu                     DNS               


T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   9,33              
     x      x      9,33   9,26   
                                 

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,41              
     8,18   8,04   8,17   8,41   
                                 

3)   Aada Hirsivaara                  VeitsilKV                 7,92              
     7,92   7,91   7,87   -      
                                 

4)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   7,77              
     7,53   7,05   7,77   7,58   
                                 

5)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    7,61              
     7,52   7,61   7,53   7,54   
                                 

6)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,08              
     6,77   x      7,08   x      
                                 

     Sofia Maaranto                   LimNM                     DNS               


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Otto Kemppainen                  LapLu                     8,62              
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   8,64              
3)   Tomi Seppänen                    LapLu                     8,81              
4)   Heikki Honka                     LimNM                     8,91              
5)   Topi Still                       LapLu                     9,16              
6)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   9,64              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Nea Pääkkönen		      PohjKoi			8,99
2)   Elmi-Liinu Mulari		      LapLu			9,06
3)   Sanni Iivari		      PohjKoi			9,13
4)   Anni Karanta		      PohjKoi			9,34
5)   Enni Aula			      PohjKoi			9,37
6)   Fella Mekki		      PohjKoi			9,56

Alkuerät
1)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   9,00              
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   9,14              
3)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     9,22              
4)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,38              
5)   Fella Mekki                      PohjKoi                   9,46              
6)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,50              
7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   9,76              
8)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   10,01             
     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     9,22              
2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,38              
3)   Fella Mekki                      PohjKoi                   9,46              
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,50              
5)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   9,76              

Alkuerät erä 2
1)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   9,00              
2)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   9,14              
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   10,01             
     Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   DNS               


P15 200m
Loppukilpailu
1)   Otto Kemppainen                  LapLu                     29,99             
2)   Heikki Honka                     LimNM                     33,01             


T15 200m
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,97             
2)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   31,26             
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   31,37             
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   31,40             
5)   Enni Aula                        PohjKoi                   32,90             
6)   Fella Mekki                      PohjKoi                   33,04             
7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   34,05             
8)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   35,00             

Loppukilpailu erä 1
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   32,90             
2)   Fella Mekki                      PohjKoi                   33,04             
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   34,05             
4)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   35,00             

Loppukilpailu erä 2
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,97             
2)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   31,26             
3)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   31,37             
4)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   31,40             


P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Heikki Honka                     LimNM                     9,67              
     9,67   9,53   x      9,25   
                                 



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,15              
     8,83   9,01   8,95   9,15   
                                 

2)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,07              
     8,85   9,07   9,02   8,86   
                                 

3)   Fella Mekki                      PohjKoi                   8,58              
     8,40   8,20   8,43   8,58   
                                 

4)   Anni Karanta                     PohjKoi                   8,44              
     8,44   8,25   8,34   x      
                                 

5)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,37              
     8,37   8,10   8,24   8,16   
                                 

6)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   8,34              
     x      x      8,34   x