Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
11.02. klo 11:00 Tunturihallit Tulokset (päivitetty: 17:00 11.02.2017)
Tunturihallit
Pohjan Koitto
11.02.2017

M 60m
Loppukilpailu
1)   Ville Jänikselä                  LapVi                     7,32              
2)   Ville Heikkilä                   LapVei                    7,33              
3)   Aleksi Kokkonen                  LapLu                     7,35              
4)   Johan Sundquist                  Riviera Friidrott         7,53              
     Philippe Nkansi                  OulPy                     DNS               
     Jere Posti                       OulPy                     DNS               

Alkuerät erä 1
1)   Ville Heikkilä                   LapVei                    7,27              
2)   Aleksi Kokkonen                  LapLu                     7,30              
3)   Ville Jänikselä                  LapVi                     7,33              
4)   Philippe Nkansi                  OulPy                     7,35              
5)   Jere Posti                       OulPy                     7,50              

Alkuerät erä 2
1)   Johan Sundquist                  Riviera Friidrott         7,50              
2)   Fredrik Wall                     Riviera Friidrott         7,53              
3)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   7,57              
4)   Niilo Kehus                      VeitsilKV                 7,82              
5)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   8,36              
     Julius Mursu                     PohjKoi                   DNS               


N 60m
Loppukilpailu
1)   Katja Kangas                     PohjKoi                   7,92              
2)   Emilia Segerlund                 HSKT                      8,18              
2)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         8,18              
4)   Laura Auno                       LapLu                     8,30              
5)   Taru Väisänen                    PohjKoi                   9,11              
     Elina Salmi                      LapLu                     DNS  
             
2.juoksu
1)   Emilia Segerlund                 HSKT                      8,17              
1)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         8,17    


M 400m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   52,24             
2)   Arvi Hyvönen                     LapLu                     1.00,53           


N 400m
Loppukilpailu
1)   Roosa Kouri                      AlatPi                    1.07,54           
2)   Emma Karjalainen                 KajKi                     1.08,24           


M Pituus
Loppukilpailu
1)   Johan Sundquist                  Riviera Friidrott         6,46              
     6,10   6,18   x      6,30   6,46   6,31   
                                               

2)   Ville Heikkilä                   LapVei                    6,00              
     5,95   5,94   5,98   x      6,00   5,89   
                                               

3)   Fredrik Wall                     Riviera Friidrott         5,53              
     x      5,36   x      5,53   x      5,48   
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Katja Kangas                     PohjKoi                   5,73              
     5,38   5,73   5,57   x      5,71   5,73   
                                               

2)   Yana Kornyeva                    Riviera Friidrott         4,73              
     x      x      4,28   4,34   4,70   4,73   
                                               

3)   Laura Auno                       LapLu                     4,23              
     4,04   4,23   4,23   -      4,15   -      
                                               

4)   Taru Väisänen                    PohjKoi                   4,04              
     4,03   x      4,00   4,04   3,87   3,87   
                                               



P5 40m
Loppukilpailu
1)   Kaarlo Junes                     AlatPi                    10,84             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   9,08              
2)   Seela Oinas                      PohjKoi                   10,26             
3)   Ellen Hovila                                               12,77             


P7 40m
Loppukilpailu
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,22              
2)   Eeli Junes                       AlatPi                    8,55              


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     10,24             


P9 40m
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     7,56              
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,66              
3)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   7,67              
4)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,76              
5)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,83              
6)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   7,90              
     Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   DNS               
     Turkka Katermaa                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aapeli Lindgren                  LapLu                     7,76              
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   7,90              
     Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   DNS               
     Turkka Katermaa                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     7,56              
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   7,66              
3)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   7,67              
4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    7,83              


T9 40m
Loppukilpailu
1)   Enna Timonen                     PohjKoi                   8,57              


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niiles Anttila                   LapLu                     95                
     80     85     90     95     100    
     xxo    o      o      xxo    xxx    

2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   80                
     80     85     
     o      xxx    

     Aapeli Lindgren                  LapLu                     DNS                  
     Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   DNS                  
     Turkka Katermaa                  PohjKoi                   DNS                  


T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Enna Timonen                     PohjKoi                   80                
     70     75     80     85     
     o      o      xo     xxx    



P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    3,93              
     3,63   3,83   3,70   3,38   3,93   3,49   

2)   Niiles Anttila                   LapLu                     3,90              
     3,89   3,76   3,78   3,48   3,65   3,90   

3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,79              
     3,79   3,22   x      3,38   3,13   3,15   

     Antti Kämäräinen                 PohjKoi                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kerttu Junes                     AlatPi                    4,25              
     3,92   3,74   3,64   4,25   4,01   3,78   

2)   Enna Timonen                     PohjKoi                   3,26              
     2,39   3,20   2,84   2,73   3,26   3,16   



P11 60m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   9,53              
2)   Farshid Haydari                  PohjKoi                   9,95              
3)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   10,42             
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   10,42             
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Elli Junes                       AlatPi                    9,97              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,15             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,15             
     Helmi Kunnari                    PohjKoi                   DNF               
     Mona Pitkänen                    PohjKoi                   DNS               


P11 200m
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   32,18             
2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   32,92             
3)   Farshid Haydari                  PohjKoi                   34,70             
4)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   35,37             
5)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   37,02             
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Farshid Haydari                  PohjKoi                   34,70             
2)   Nils Veinbergs                   PohjKoi                   35,37             
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   37,02             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   32,18             
2)   Valtteri Vaarala                 PohjKoi                   32,92             
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS               


T11 200m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   31,71             
2)   Elli Junes                       AlatPi                    34,84             
3)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   35,17             
     Taru Repo                        PohjKoi                   DQ                


P11 Korkeus
Loppukilpailu
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS                  
     Aukusti Lindgren                 LapLu                     DNS                  
     Nils Veinbergs                   PohjKoi                   DNS                  


T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      -      o      o      xxo    xxx    

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Taru Repo                        PohjKoi                   105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

     Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   DNS                  


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   6,86              
     6,41   6,86   6,68   6,79   6,52   5,21   

2)   Farshid Haydari                  PohjKoi                   5,52              
     x      x      x      5,12   5,52   x      

     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNS               
     Nils Veinbergs                   PohjKoi                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   5,68              
     5,13   5,60   5,42   5,68   5,66   5,51   

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   5,55              
     5,55   5,54   5,53   5,01   5,29   5,44   



P13 60m
Loppukilpailu
1)   Vertti Turkki                    LapLu                     9,25              
     Kasper Alakunnas                 LapLu                     DNS               


T13 60m
1)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    8,92              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,09              
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,28              
4)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    9,30              
5)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,38              
6)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    9,44              
7)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,70              
8)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   10,13             

Loppukilpailu erä 1
1)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    9,30              
2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   9,38              
3)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,70              
4)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   10,13             

Loppukilpailu erä 2
1)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    8,92              
2)   Safia Mekki                      PohjKoi                   9,09              
3)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   9,28              
4)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    9,44              


P13 200m
Loppukilpailu
     Kasper Alakunnas                 LapLu                     DNS                 


T13 200m
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    29,63             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   30,33             
3)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    30,63             
4)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    31,74             
5)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    32,30             
6)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   32,39             
7)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   32,50             
8)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   35,07             
     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   32,39             
2)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   32,50             
3)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   35,07             

Loppukilpailu erä 2
1)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    31,74             
2)   Anna-Sofia Orajärvi              AlatPi                    32,30             
     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Emma Raappana                    AlatPi                    29,63             
2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   30,33             
3)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    30,63             


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     4,01              
     3,98   x      x      4,01   3,02   -      
                                               

2)   Vertti Turkki                    LapLu                     3,93              
     3,60   x      3,66   3,92   3,93   3,90   
                                               

     Kasper Alakunnas                 LapLu                     DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   4,23              
     x      x      x      x      3,95   4,23   
                                               

2)   Emma Raappana                    AlatPi                    4,19              
     4,10   4,08   4,19   3,99   3,98   -      
                                               

3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,13              
     x      -      3,86   4,13   x      3,88   
                                               

4)   Emmi Heikkinen                   SuomRa                    3,91              
     3,66   3,91   3,74   3,80   3,78   x      
                                               

5)   Jetamio Juopperi                 PohjKoi                   3,70              
     3,63   3,65   3,70   3,38   3,45   3,46   
                                               

6)   Linnea Viitakoski                AlatPi                    3,70              
     x      x      3,70   3,49   x      -      
                                               

7)   Nanna Peteri                     PohjKoi                   3,59              
     3,32   3,59   3,00   3,30   3,30   3,31   
                                               



P13 Kuula
Loppukilpailu
     Kasper Alakunnas                 LapLu                     DNS               


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Anette Saalismaa                 OulPy                     12,42             
     x      12,42  11,90  x      x      x      

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,93              
     8,87   8,75   8,93   x      8,15   8,36   



P15 60m
Loppukilpailu
1)   Tomi Seppänen                    LapLu                     8,57              
2)   Joona Rissanen                   LapLu                     8,63              
3)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   9,04              
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   DNF               


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,22              
2)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    8,33              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,50              
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,69              
5)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   8,76              
6)   Saana Peura                      TervTe                    8,83                           


Alkuerät erä 1
1)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 8,21              
2)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    8,31              
3)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   8,56              
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,63              
     Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   8,76              
2)   Saana Peura                      TervTe                    8,77              
3)   Nea Tenno                        PohjKoi                   8,85              
4)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   8,97              
5)   Matleena Patosalmi               KuusEV                    9,08              

Alkuerät erä 3
1)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     8,88              
2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,05              
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   9,05              
4)   Enni Aula                        PohjKoi                   9,26              

Alkuerät erä 4
1)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   9,13              
2)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   9,16              
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   9,48              
4)   Fella Mekki                      PohjKoi                   9,49              
5)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,67              


P15 300m
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     43,44             
2)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   44,33             
3)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   48,15             
4)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   49,26             
5)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   49,83             

Loppukilpailu erä 1
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     43,44             
2)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   44,33             

Loppukilpailu erä 2
1)   Erkki Ikäläinen                  PohjKoi                   48,15             
2)   Teemu Gullsten                   PohjKoi                   49,26             
3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   49,83             


T15 300m
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   45,12             
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   46,89             
3)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    47,26             
4)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   47,31             
5)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   51,21             
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               
     Kiia Perkaus                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   47,31             
2)   Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   51,21             
     Fella Mekki                      PohjKoi                   DNS               
     Kiia Perkaus                     PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   45,12             
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   46,89             
3)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    47,26             


P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tomi Seppänen                    LapLu                     3,99              
     3,99   x      x      -      3,49   -      
                                               



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Bojang                    Haparanda SKT             5,26              
     5,26   5,05   5,25   5,24   x      x      
                                               

2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   4,89              
     x      x      4,86   4,89   x      x      
                                               

3)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 4,79              
     4,79   x      x      4,77   x      x      
                                               

4)   Saana Peura                      TervTe                    4,74              
     4,59   x      4,49   4,65   4,74   4,71   
                                               

5)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    4,74              
     x      4,74   x      4,49   x      x      
                                               

6)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     4,60              
     4,35   4,60   x      x      x      4,44   
                                               

7)   Vanessa Juntunen                 SuomRa                    4,55              
     4,55   x      4,53   4,38   x      x      
                                               

8)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   4,36              
     4,20   4,12   4,36   
                          

9)   Anni Karanta                     PohjKoi                   4,29              
     4,16   4,25   4,29   
                          

10)  Matleena Patosalmi               KuusEV                    4,24              
     4,15   x      4,24   
                          

11)  Enni Aula                        PohjKoi                   4,23              
     4,11   4,23   3,88   
                          

12)  Nea Pääkkönen                    PohjKoi                   4,20              
     4,17   4,02   4,20   
                          

13)  Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   4,05              
     4,04   x      4,05   
                          

14)  Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   3,99              
     x      3,99   3,99   
                          

15)  Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   3,99              
     3,99   3,87   3,88   
                          

16)  Venla Polojärvi                  PohjKoi                   3,82              
     3,49   3,82   x      
                          

17)  Fella Mekki                      PohjKoi                   3,81              
     3,59   x      3,81   
                          

18)  Sanni Iivari                     PohjKoi                   3,76              
     x      3,76   3,70   
                          

19)  Kiia Perkaus                     PohjKoi                   3,76              
     3,54   3,51   3,76   
                          

     Tiia-Noora Anttila               VeitsilKV                 DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   10,76             
     10,10  10,06  10,28  10,68  10,69  10,76  

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   8,64              
     7,66   x      8,11   7,66   8,17   8,64   

3)   Saana Peura                      TervTe                    7,63              
     7,63   x      7,51   7,60   7,31   7,49   

4)   Fella Mekki                      PohjKoi                   7,63              
     7,59   6,89   x      6,96   7,31   7,63   

5)   Anni Karanta                     PohjKoi                   7,41              
     7,01   7,00   6,53   7,07   6,51   7,41   

6)   Sanni Iivari                     PohjKoi                   6,61              
     6,35   6,14   6,33   6,09   6,52   6,61   



N17 60m
Loppukilpailu
1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     7,89              
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,00              
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 8,11              
4)   Mari Heinonen                    KajKi                     8,16              
5)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   8,73              
     Laura Kemppainen                 LapLu                     DNS               


Alkuerät erä 1
1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     7,99              
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   8,02              
3)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 8,15              
4)   Mari Heinonen                    KajKi                     8,24              
5)   Laura Kemppainen                 LapLu                     8,40              

Alkuerät erä 2
1)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   8,83              
2)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   9,39              
3)   Saana Portimojärvi               PohjKoi                   9,74              
     Viivi Laaksonen                  LapLu                     DNS               


M17 300m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   39,93             
     Julius Mursu                     PohjKoi                   DNS               


N17 300m
1)   Laura Kemppainen                 LapLu                     42,92             
2)   Mari Heinonen                    KajKi                     43,42             
3)   Venla Reponen                    KajKi                     46,09             
4)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    46,42             
5)   Anniina Putkonen                 KuivAu                    48,25             
6)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   49,33             
     Viivi Laaksonen                  LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    46,42             
2)   Anniina Putkonen                 KuivAu                    48,25             
3)   Savanna Kauppila                 PohjKoi                   49,33             
     Viivi Laaksonen                  LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Laura Kemppainen                 LapLu                     42,92             
2)   Mari Heinonen                    KajKi                     43,42             
3)   Venla Reponen                    KajKi                     46,09             


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenna Kokkonen                   KajKi                     5,65              
     4,90   x      5,65   5,49   5,43   5,42   
                                               

2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 5,16              
     4,98   5,00   5,05   x      4,98   5,16   
                                               

3)   Maria Peura                      TervTe                    4,99              
     x      4,83   4,87   4,84   4,94   4,99   
                                               

4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   4,24              
     4,23   x      x      4,24   4,14   x