Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
08.04. klo 15:30 11th Helsinki Indoor Tetradecathlon Tulokset (päivitetty: 15:24 10.04.2017)
11th HELSINKI INDOOR TETRADECATHLON 8-9 APR 2017

  			   TETRAD  60 m   LJ    800 m     SP  400 m   HJ    3000 m     WT   60mH   PV    1500m  200 m     TJ    5000m  /1000m  HEPT

SENIOR WOMEN
1 Matleena Helander   	FIN  4492 10,59  418  2.49,37   8,61  73,52  136  14.38,26   9,13  12,91  150  6.14,60  33,44   9,79  25.40,14  4.09,0 2165
WU20
1 Yalda Amini     	AFG  1905  9,96  299  3.07,89   4,79  80,49   NH  16.17,19   5,06  14,30   NH  7.12,23  35,18   7,13  30.59,77  4.51,6  909
W35
1 Linda Holmström   	SWE  7769  8,49  493  2.33,72   8,73  64,22  139  12.27,69   6,57  10,38  210  5.36,14  28,24  10,67  21.51,67  3.47,0 3864
2 Melanie Englmann   	GER  5176  9,89  364  2.49,26   7,56  72,79  124  12.39,19   5,87  12,84  200  5.43,46  33,51   8,43  22.00,78  3.50,0 2499
W50
1 Barbara Hillmann   	GER  3920 10,25  311  3.41,00   6,40  92,28  106  16.43,83   4,48  13,31  140  7.42,74  37,37   6,60  29.00,50  5.08,5 2507

SENIOR MEN
1 Dennis Coehoorn   	NED  7607  7,56  618  2.12,16   9,06  53,23  181  11.21,01   8,30  10,37  390  4.56,65  23,99  11,17  20.38,71  3.18,9 3939
2 James Shaw     	GBR  5524  7,58  579  2.25,58   8,48  58,03  163  13.01,91   8,79  10,14   NH  5.49,30  25,89  10,85  24.32,49  4.00,9 2821
  Henry Andberg     	FIN  6444  7,86  553  2.23,57  10,47  58,27  178  11.39,78   7,21  10,64  320  5.13,90  26,17  11,04  20.54,82  3.30,5 3442
MU23
1 Martijn Flipsen   	NED  6695  7,86  537  2.09,11  10,09  60,93  172  10.16,10   4,60  11,69  240  4.45,00  25,65  11,00  17.33,64  3.13,8 3129
MU20
1 Jere Liskojärvi   	FIN  7841  7,52  648  2.21,05  11,24  55,83  172  11.24,49  12,22   8,98  390  5.09,34  25,13  11,71  21.25,13  3.26,7 4286
2 Bram van Hastenberg   NED  6613  7,67  547  2.17,36   8,74  53,84  160  12.02,57   8,86  10,08  270  5.19,18  24,28  10,88  20.55,01  3.40,9 3140
3 Arsi Leinonen     	FIN  3932  8,13  508  2.55,90   8,28  65,02  142  13.40,88   7,19  11,65  250  6.22,59  27,22   9,54  27.58,17  4.11,3 2290
MU18
1 Bart Mulder     	NED  7010  7,85  549  2.15,62  10,22  55,50  163  11.52,25   8,47   8,94  360  5.19,20  25,72  11,58  21.19,30  3.42,0 3650
M35
1 Carl McMullen     	GBR  7865  7,27  618  2.19,09   9,18  54,71  163  10.57,43   4,91   8,98  230  4.52,74  23,57  12,59  19.04,95  3.19,1 3957
2 Mikael Tåg     	FIN  2361  9,01  438  2.56,63   8,28  72,80  124  15.26,71   5,14  14,04  190  7.18,21  32,71   8,61  29.27,85  4.53,5 1446
M40
1 Henry Andberg     	FIN  7593  7,86  553  2.23,57  10,47  58,27  178  11.39,78   7,21  10,61  320  5.13,90  26,17  11,04  20.54,82  3.30,5 4033
2 Jeroen Vis     	NED  4841  8,70  416  2.37,19   9,29  59,75  145  14.39,94  10,74  12,04  230  6.25,42  27,06   8,17  28.16,68  4.08,5 2432
3 Jarno Warsa-Ritaranta FIN  2654  9,28  389  2.53,73   8,36  75,81  109  15.06,00   5,11  14,74  170  6.38,87  33,39   7,82  24.17,29  4.19,4 1487
4 Matts Nylund 		FIN  2644  9,28  420  2.54,04   8,91 118,67  139  15.59,49   7,07  14,76  120  7.44,22  32,02   8,58  29.48,02  5.04,1 1551
M45
1 Markus Stiegler 	GER  6146  8,18  494  2.38,94   8,33  63,74  154  13.14,07   5,70  10,29  240  6.14,99  28,21  10,01  25.55,82  4.06,1 3486
2 Geoff Butler 		GBR  5485  9,08  437  2.39,57   7,89  67,26  151  12.35,80   7,65  12,16  210  5.53,34  30,84   9,17  22.01,56  3.56,3 2732
M50
1 Tuomo Vanhanen 	FIN  7359  8,39  470  2.24,38   9,95  62,01  145  11.14,74   9,32  13,44  160  5.23,64  27,74   9,70  21.37,57  3.30,3 3334
2 Esa Paukku 		FIN  6922  8,88  484  2.51,81  10,17  73,32  151  13.06,77  11,58  10,66  280  5.59,71  30,59  10,83  23.30,83  3.59,8 3826
3 Günther Schmid 	GER  6748  8,39  445  2.31,27   8,24  62,07  133  13.04,37   7,63  11,22  230  5.39,91  27,69   8,40  23.00,41  3.45,4 3412
M55
1 Yukio Sasano 		JPN  6962  8,59  443  2.26,70   8,03  62,22  124  11.42,62   8,99  12,62  180  6.14,53  32,77   7,36  21.44,74  4.17,4 3145
2 Jukka-Pekka Hassinen 	FIN  6782  9,67  399  2.35,28   7,12  69,89  130  11.35,69   7,06  12,62  250  5.18,32  31,88   7,96  21.05,98  3.31,0 3287
3 Friedhelm Dreckmeier 	BEL  6137  8,50  438  3.07,90   9,49  69,39  148  15.07,86  11,46  11,46  220  6.56,48  32,31   7,13  27.10,65  4.38,5 3674
M60
1 Juha Helander 	FIN  8076  9,14  428  2.39,07  10,41  68,37  133  12.32,78  11,15  12,23  220  5.43,89  30,99   8,58  22.21,26  3.50,4 4008
M65
1 Adrian Essex 		GBR  8382  8,54  418  2.52,29   8,12  65,02  133  13.54,86   8,61  11,79  170  6.20,38  29,00   8,32  25.29,13  4.11,6 4285
2 Lasse Kyrö 		FIN  7318  9,37  415  3.04,23   9,31  75,70  130  14.33,54  10,75  14,54  240  6.51,01  32,87   8,78  26.29,23  4.42,3 3805
3 Risto Karasmaa 	FIN  4989  9,88  351  3.26,92   8,03  79,27  109  17.01,67   7,93  12,93  180  7.49,38  38,51   7,02  28.46,56  5.07,8 2979