Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.05. klo 12:00 Avoimet TUL:n naisten ja miesten yleisurheilunmestaruuskilpailut Tulokset (päivitetty: 13:59 27.05.2017)
Avoimet TUL:n yleisurheilumestaruuskilpailut
Leppävaara, Espoo
27.5.2017

TULOKSET

M 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: -2,9

  1. Eljas Aalto                             IFSibboV            11,23    
  2. Samuli Eriksson                         SalVil              12,23  
  3. Veli-Matti Mannila                      HelsTa              13,70    

M 400 m                             loppukilpailu


  1. Julius Uutela                           HKV                 49,67  
  2. Heikki Leppänen                         EsboIF              56,54  
     Patrick Fält                            RekRai                DNS  

M 1500 m                            loppukilpailu


  1. Samiel Fishaye                          LeppSi            4.31,30  

M Korkeus                           loppukilpailu

  1. Samuli Eriksson                         SalVil                200  
         185 190 195 200 204
           O   O   O   O XXX
  2. Oskar Andersson                         IFSibboV              170  
         170 175
          XO XXX

M Kiekko                            loppukilpailu

  1. Oskari Perälampi                        LänsiUU             56,61    
          55,33  53,24  56,09  55,23  56,61      X
  2. Ville Tanskanen                         HelsTa              48,12    
          47,60  48,12  47,80  46,83      X  47,51
  3. Aleksanteri Sonninen                    VeikkVei            38,55  
          34,86  35,92  38,06  38,55  38,35  37,49
  4. Marko Honkaharju                        EspTa               32,67  
              X      X  32,67      X  32,60  32,65

N 100 m                             loppukilpailu


                     Tuuli: -3,7

  1. Johanna Piekkari                        EsboIF              14,08    
  2. Nea Kotilainen                          EsboIF              14,50    
  3. Rosa Lounela                            EspTa               15,42    

N 800 m                             loppukilpailu


  1. Anne Rajaniemi                          LahdA             2.30,85    
  2. Amanda Niinikoski                       TuUL              2.33,23    
  3. Anu Katajisto                           ViipU             2.34,19    
  4. Mona Af Forselles                       RekRai            2.34,34    
  5. Pinja Ohtonen                           HKV               2.36,85    
  6. Rosa Lounela                            EspTa             2.46,23    

N 400 m aj                          loppukilpailu


  1. Kristiina Halonen                       LappUM            1.02,88  
  2. Meri Suomalainen                        VähänkVie         1.12,20  

N Korkeus                           loppukilpailu

  1. Karoliina Isoaho                        EspTa                 153  
         135 140 145 150 153 155
           O   O   O XXO XXO XXX
  2. Joanna Sauren                           RekRai                140  
         135 140 145
           O   O XXX
  3. Gerli Kumar                             HelsKT                140  
         130 135 140 145
          XO   O   O XXX