Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.06. klo 18:00 Seuraottelu KarkPo - NumTarmo - NuKi Tulokset (päivitetty: 14:14 01.07.2016)
Seuraottelu Nummen Kipinä - Nummelan Tarmo - Karkkilan Pojat
Nummen Urheilukenttä
30.6.2016

TULOKSET

P5 40 m

  1. Nooa Kuivalainen                        NummKip             10,19
  2. Eemil Siivonen                          VihdVie             10,36
  3. Santtu Salminen                         KarkkPo             12,79

P5 Pallonheitto

  1. Eemil Siivonen                          VihdVie             10,81
          10,81
  2. Nooa Kuivalainen                        NummKip              5,90
           5,90
  3. Santtu Salminen                         KarkkPo              4,07
           4,07

P7 40 m

  1. Vihtori Saukkola                        NummKip              7,70
  2. Ville Tanskanen                         VihdVie              7,89
  3. Joel Suominen                           VihdVie              8,76
  4. Nuutti Koivu                            KarkkPo              8,86
  5. Aaron Keränen                           KarkkPo              9,52
  6. Ossi Takari                             NummKip              9,53

P7 Pallonheitto

  1. Joel Suominen                           VihdVie             13,04
          13,04
  2. Ville Tanskanen                         VihdVie             12,32
          12,32
  3. Vihtori Saukkola                        NummKip             10,95
          10,95
  4. Ossi Takari                             NummKip              9,34
           9,34
  5. Aaron Keränen                           KarkkPo              8,21
           8,21
  6. Nuutti Koivu                            KarkkPo              7,24
           7,24

P9 60 m

  1. Aleksi Einesalo                         VihdVie             10,36
  2. Teemu Tanskanen                         VihdVie             10,86
  3. Amos Mela                               VihdVie             11,04
  4. Ismo Koski                              NummKip             12,75

P9 Pituus

  1. Jouni Suikki                            VihdVie              3,42                
          3,42
              
  2. Aleksi Einesalo                         VihdVie              3,18                
          3,18
              
  3. Amos Mela                               VihdVie              2,92                
          2,92
              
  4. Teemu Tanskanen                         VihdVie              2,88                
          2,88
              
  5. Ismo Koski                              NummKip              2,32                
          2,32
              
P11 60 m

  1. Jesse Suihkonen                         VihdVie              9,84
  2. Sisu Malvela                            VihdVie             10,09
  3. Onni Anttila                            KarkkPo             10,17
  4. Verneri Viljanen                        NummKip             11,47
     Mikke Majasalmi                         KarkkPo               DNS

P11 Pituus

  1. Onni Anttila                            KarkkPo              3,70                
          3,70
              
  2. Jesse Suihkonen                         VihdVie              3,64                
          3,64
              
  3. Sisu Malvela                            VihdVie              3,62                
          3,62
              
  4. Verneri Viljanen                        NummKip              3,21                
          3,21
              
     Mikke Majasalmi                         KarkkPo               DNS                 

P13 60 m            Tuuli: +2,3

  1. Tomi Heiskanen                          KarkkPo              8,88
  2. Jaakko Mustonen                         VihdVie              9,32
  3. Aatu Hellgren                           KarkkPo              9,40
  4. Joel-Oscar Kammarmäki                   NummKip              9,83

P13 Kuula

  1. John Ramsdedt                           NummKip              8,97
           8,97
  2. Tomi Heiskanen                          KarkkPo              7,17
           7,17
  3. Jaakko Mustonen                         VihdVie              6,80
           6,80
  4. Aatu Hellgren                           KarkkPo              5,56
           5,56
  5. Joel-Oscar Kammarmäki                   NummKip              4,10
           4,10

P15 100 m

  1. Mauno Havukorpi                         VihdVie             11,72
  2. Jaakko Matilainen                       VihdVie             12,97
  3. Aaron Utulahti                          VihdVie             13,33
  4. Tomi Salmela                            VihdVie             13,44
  5. Jan Koivukumpu                          KarkkPo             13,90
  6. Patrick Lindberg                        KarkkPo             14,22
  7. Pyry Mäenpää                            KarkkPo             14,24
     Joona Koski                             NummKip               DNS

Erä 1                Tuuli: +2,3

  1. Jaakko Matilainen                       VihdVie             12,97
  2. Tomi Salmela                            VihdVie             13,44
  3. Patrick Lindberg                        KarkkPo             14,22
     Joona Koski                             NummKip               DNS

Erä 2                Tuuli: +1,8

  1. Mauno Havukorpi                         VihdVie             11,72
  2. Aaron Utulahti                          VihdVie             13,33
  3. Jan Koivukumpu                          KarkkPo             13,90
  4. Pyry Mäenpää                            KarkkPo             14,24

P15 Korkeus

  1. Aaron Utulahti                          VihdVie               157
         130 135 140 145 150 155 157 159
           O   O   O   O   O XXO   O XXX
  2. Mauno Havukorpi                         VihdVie               150
         130 135 140 145 150 155
           O   O   O  XO XXO XXX
  3. Tomi Salmela                            VihdVie               145
         125 135 140 145 150
           O   O  XO   O XXX
  4. Jaakko Matilainen                       VihdVie               145
         120 125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O  XO XXO XXX
  5. Joona Koski                             NummKip               140
         130 140 150
           O   O XXX
  6. Patrick Lindberg                        KarkkPo               130
         120 125 130 135
          XO   O   O XXX
  7. Pyry Mäenpää                            KarkkPo               130
         120 125 130 135
           O   O XXO XXX

T5 40 m

  1. Sade Malvela                            VihdVie              9,25
  2. Sanni Sorola                            NummKip             10,47
  3. Alma Kojola                             NummKip             14,82

T5 Pallonheitto

  1. Sade Malvela                            VihdVie              7,40
           7,40
  2. Sanni Sorola                            NummKip              4,37
           4,37
  3. Alma Kojola                             NummKip              3,57
           3,57

T7 40 m

  1. Sara Salminen                           KarkkPo              7,98
  2. Oivi Heikinaho                          VihdVie              8,03
  3. Elli Lahti                              KarkkPo              8,14
  4. Siiri Lehtovaara                        NummKip              8,23
  5. Esteri Salmenpohja                      NummKip              9,03
  6. Fanni Långström                         NummKip             10,11

T7 Pallonheitto

  1. Elli Lahti                              KarkkPo             13,23
          13,23
  2. Oivi Heikinaho                          VihdVie             10,84
          10,84
  3. Sara Salminen                           KarkkPo              8,90
           8,90
  4. Esteri Salmenpohja                      NummKip              5,19
           5,19
  5. Fanni Långström                         NummKip              5,09
           5,09
  6. Siiri Lehtovaara                        NummKip              4,99
           4,99

T9 60 m

  1. Nea Hyrsylä                             VihdVie             10,18
  2. Wiona Nokio                             KarkkPo             10,19
  3. Maiju Salmela                           VihdVie             10,20
  4. Sara Markkula                           NummKip             10,23
  5. Viiu Liski                              NummKip             10,54
  6. Ronja Sundström                         KarkkPo             10,79
  7. Kiia Hyrsylä                            VihdVie             10,85
  8. Merihelmi Kuivalainen                   NummKip             10,88
  9. Liia Liski                              NummKip             11,14
 10. Pihla Koivu                             KarkkPo             11,67
 11. Sara Manninen                           NummKip             11,74
 12. Tilma Kojola                            NummKip             11,76

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Nea Hyrsylä                             VihdVie             10,18
  2. Wiona Nokio                             KarkkPo             10,19
  3. Sara Markkula                           NummKip             10,23
  4. Kiia Hyrsylä                            VihdVie             10,85
  5. Merihelmi Kuivalainen                   NummKip             10,88
  6. Sara Manninen                           NummKip             11,74

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Maiju Salmela                           VihdVie             10,20
  2. Viiu Liski                              NummKip             10,54
  3. Ronja Sundström                         KarkkPo             10,79
  4. Liia Liski                              NummKip             11,14
  5. Pihla Koivu                             KarkkPo             11,67
  6. Tilma Kojola                            NummKip             11,76

T9 Pituus

  1. Wiona Nokio                             KarkkPo              3,30                
          3,30
              
  2. Ronja Sundström                         KarkkPo              3,13                
          3,13
              
  3. Merihelmi Kuivalainen                   NummKip              3,03                
          3,03
              
  4. Sara Markkula                           NummKip              2,93                
          2,93
              
  5. Liia Liski                              NummKip              2,83                
          2,83
              
  6. Pihla Koivu                             KarkkPo              2,80                
          2,80
              
  7. Kiia Hyrsylä                            VihdVie              2,73                
          2,73
              
  8. Maiju Salmela                           VihdVie              2,71                
          2,71
              
  9. Tilma Kojola                            NummKip              2,65                
          2,65
              
 10. Viiu Liski                              NummKip              2,63                
          2,63
              
 11. Sara Manninen                           NummKip              2,44                
          2,44
              
     Nea Hyrsylä                             VihdVie               DNS                

T11 60 m

  1. Selma Kojola                            NummKip              9,07
  2. Henniina Närhi                          KarkkPo              9,10
  3. Anni Napari                             VihdVie              9,31
  4. Julia Suihkonen                         VihdVie              9,34
  5. Magdaleena Havukorpi                    VihdVie              9,77
  6. Vilma Sorola                            NummKip             10,17
  7. Wilma Nokio                             KarkkPo             10,25
  8. Meea Merinen                            KarkkPo             10,29
  9. Vilhelmiina Saukkola                    NummKip             10,35
 10. Kaisa Viljanen                          NummKip             10,46
 11. Pinja Sundström                         KarkkPo             10,82
 12. Aino Lahti                              KarkkPo             10,99
 13. Oona Saarelainen                        KarkkPo             11,71

Erä 1                Tuuli: +4,0

  1. Anni Napari                             VihdVie              9,31
  2. Vilma Sorola                            NummKip             10,17
  3. Meea Merinen                            KarkkPo             10,29
  4. Aino Lahti                              KarkkPo             10,99

Erä 2                Tuuli: +3,8

  1. Selma Kojola                            NummKip              9,07
  2. Henniina Närhi                          KarkkPo              9,10
  3. Magdaleena Havukorpi                    VihdVie              9,77
  4. Pinja Sundström                         KarkkPo             10,82

Erä 3                Tuuli: +2,3

  1. Julia Suihkonen                         VihdVie              9,34
  2. Wilma Nokio                             KarkkPo             10,25
  3. Vilhelmiina Saukkola                    NummKip             10,35
  4. Kaisa Viljanen                          NummKip             10,46
  5. Oona Saarelainen                        KarkkPo             11,71

T11 Korkeus

  1. Henniina Närhi                          KarkkPo               130
         090 095 100 105 110 115 120 125 130 135
           O   O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  2. Selma Kojola                            NummKip               125
         090 095 100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O   O   O   O XXX
  3. Anni Napari                             VihdVie               125
         090 095 100 105 110 115 120 125 130
           O   O   O   O   O   O   O  XO XXX
  4. Marianna Utulahti                       VihdVie               120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O  XO   O   O   O XXO   O XXX
  5. Magdaleena Havukorpi                    VihdVie               120
         090 095 100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O  XO  XO  XO XXX
  6. Pinja Sundström                         KarkkPo               110
         090 095 100 105 110 115
           O   O   O  XO   O XXX
  7. Aino Lahti                              KarkkPo               105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O XXO XXO   O XXX
  8. Wilma Nokio                             KarkkPo               105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O  XO XXX
  8. Julia Suihkonen                         VihdVie               105
         090 095 100 105 110
           O   O   O  XO XXX
 10. Oona Saarelainen                        KarkkPo               090
         080 085 090 095
           O   O XXO XXX
 11. Vilhelmiina Saukkola                    NummKip               085
         080 085 090
           O XXO XXX
     Vilma Sorola                            NummKip               DNS
        
T13 1000 m

  1. Jutta Heino                             KarkkPo           3.43,41
  2. Henriikka Närhi                         KarkkPo           3.49,25
  3. Viivi Nokio                             KarkkPo           3.52,34
  4. Aini Heikinaho                          VihdVie           4.09,59
  5. Matilda Havukorpi                       VihdVie           4.19,99
     Ruusa Keränen                           KarkkPo               DNS

T13 Keihäs

  1. Jutta Heino                             KarkkPo             21,40
          21,40
  2. Viivi Nokio                             KarkkPo             21,39
          21,39
  3. Henriikka Närhi                         KarkkPo             20,23
          20,23
  4. Ronja Koski                             NummKip             20,20
          20,20
  5. Matilda Havukorpi                       VihdVie             18,79
          18,79
  6. Ruusa Keränen                           KarkkPo             18,23
          18,23
  7. Siiri Viljanen                          NummKip             16,59
          16,59

T15 300 m

  1. Donna Laukka                            VihdVie             46,90
  2. Malla Majasalmi                         KarkkPo             47,46
  3. Jenni Heino                             KarkkPo             47,93
  4. Emmi Uusitalo                           KarkkPo             48,64
  5. Vilma Leivo                             VihdVie             49,42
  6. Varpu Virmavirta                        VihdVie             51,00
  7. Siiri Viljanen                          NummKip             52,85
  8. Ida Kurikka                             VihdVie             56,00

Erä 1                

  1. Donna Laukka                            VihdVie             46,90
  2. Malla Majasalmi                         KarkkPo             47,46
  3. Emmi Uusitalo                           KarkkPo             48,64
  4. Vilma Leivo                             VihdVie             49,42

Erä 2                

  1. Jenni Heino                             KarkkPo             47,93
  2. Varpu Virmavirta                        VihdVie             51,00
  3. Siiri Viljanen                          NummKip             52,85
  4. Ida Kurikka                             VihdVie             56,00

T15 Keihäs

  1. Malla Majasalmi                         KarkkPo             30,67
          30,67
  2. Emmi Uusitalo                           KarkkPo             27,10
          27,10
  3. Varpu Virmavirta                        VihdVie             13,72
          13,72
  4. Vilma Leivo                             VihdVie             11,77
          11,77
  5. Ida Kurikka                             VihdVie             10,40
          10,40
     Jenni Heino                             KarkkPo               DNS
        

Tytöt viesti (2*50m+3*100m)

  1. Karkkilan Pojat 1                                         1.02,27
     Sara Salminen, Wiona Nokio, Henniina Närhi, Viivi Nokio, Emmi Uusitalo

  2. Nummelan Tarmo                                            1.02,76
     Oivi Heikinaho, Maiju Salmela, Julia Suihkonen, Aini Heikinaho, Donna Laukka
     
  3. Karkkilan Pojat 2                                         1.03,48
     Elli Lahti, Ronja Sundström, Wilma Nokio, Henriikka Närhi, Malla Majasalmi

  4. Nummen Kipinä                                             1.04,61
     Siiri Lehtovaara, Sara Markkula, Selma Kojola, Ronja Koski, Siiri Viljanen

Pojat viesti (2*50m+3*100m)

  1. Nummelan Tarmo                                            1.00,30
     Ville Tanskanen, Aleksi Einesalo, Jesse Suihkonen, Jaakko Mustonen, Mauno Havukorpi
  
  2. Karkkilan Pojat                                           1.07,87
     Nuutti Koivu, Aaron Keränen, Onni Anttila, Patrik Lindberg, Pyry Mäenpää

  3. Nummen Kipinä                                             1.10,50
     Vihtori Saukkola. Ismo Koski, Kaisa Viljanen, Vilhelmiina Saukkola, Joel-Oscar Kammarmäki


Seurapisteet:     NuKi     NumTa      KaPo
T7  40m             5         5         11
T7  pallo           5         5         11
P7  40m             8         9          5
P7  pallo           7        12          3
T9  60m             5        11          6
T9  pituus          7         3         12
P9  60m             3        12          0
P9  pituus          3        12          0
T11 60m             9         7          6
T11 korkeus         6         7          9
P11 60m             3        12          4
P11 pituus          3         9          7
T13 1000m           0         7         12
T13 keihäs          6         3         12
P13 60m             3         5         11
P13 kuula           9         4          8
T15 300m            2        10          9
T15 keihäs          0         7         12
P15 100m            0        12          7
P15 korkeus         4        12          5
T viesti            2         4          7
P viesti            0         7          4
YHTEENSÄ:          90       175        161