Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
06.08. klo 12:00 Lapin piirin sisuhuipentuma Tulokset (päivitetty: 17:39 07.08.2016)
Miniottelut sunnuntai

Miniottelu Pituus / Keihäs									
					
		Pituus		Keihäs		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	YHTEENSÄ
Julia Goman	301	130	8,31	70	200
Sointu Oinas	361	208	6,98	55	263
Usva Teppo	283	110	5,44	39	149
Lumia Nurmela	237	68	5,27	37	105
Alissa Goman	258	86	4,48	29	115
Olivia Laine	331	166	10,88	101	267
Aada Virta	318	150	8,55	73	223

Miniottelu Kuula / Keihäs									
					
		Kuula		Keihäs		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	YHTEENSÄ
Helmi Kunnari	5,25	210	10,73	99	309
Alissa Goman	2,01	58	4,48	29	87
Aada Virta	5,02	198	8,55	73	271
Julia Goman	4,95	195	8,31	70	265

Miniottelu Kuula / Pituus									
					
		Kuula		Pituus		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	Yhteensä
Helmi Kunnari	5,25	210	328	162	372
Alissa Goman	2,01	58	258	86	144
Aada Virta	5,02	198	318	150	348
Julia Goman	4,95	195	301	130	325

Miniottelu Kuula / Pituus									
					
		Kuula		Pituus		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	Yhteensä
Juho Daavittila	2,82	93	229	61	154
Erkka Petrelius	4,64	179	297	125	304
Aukusti Lindgren5,18	207	348	189	396
Mico Orajärvi	5,07	201	269	96	297

Miniottelu Pituus / Keihäs					
				
					
		Pituus		Keihäs		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	YHTEENSÄ
Augusti Lindgren348	189	8,73	75	264
Erkka Petrelius	288	115	18,05	191	306
Miko Orajärvi	269	96	14,66	147	243

Miniottelu Kuula / Keihäs									
					
		Kuula		Keihäs		
Kilpailija	tulos	pist.	tulos	pist.	YHTEENSÄ
Aukusti Lindgren5,18	207	8,73	75	282
Mico Orajärvi	5,07	201	14,66	147	348
Erkka Petrelius	4,64	179	18,05	191	370

Tulokset lauantai & sunnuntai

P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     7,33              
2)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     7,52              
3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   8,06              
4)   Hugo Mattila                     PohjKoi                   9,14              


T9 40m
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   7,09              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   7,15              
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   7,31              
4)   Usva Teppo                       PohjKoi                   7,32              
5)   Laura Ojala                      PohjKoi                   7,53              
5)   Hanna Rantala                    PohjKoi                   7,53              
7)   Julia Goman                      PohjKoi                   7,62              
8)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,70              
9)   Alissa Goman                     PohjKoi                   8,59              
10)  Lumia Nurmela                    LapLu                     8,69              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   7,09              
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   7,15              
3)   Aada Virta                       PohjKoi                   7,31              
4)   Julia Goman                      PohjKoi                   7,62              
5)   Adele Huhtinen                   LapLu                     7,70              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Usva Teppo                       PohjKoi                   7,32              
2)   Hanna Rantala                    PohjKoi                   7,53              
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   7,53              
4)   Alissa Goman                     PohjKoi                   8,59              
5)   Lumia Nurmela                    LapLu                     8,69              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     4.17,86           
2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   4.18,00           
3)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     4.18,87           
4)   Hugo Mattila                     PohjKoi                   5.15,40           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.57,33           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   4.04,53           
3)   Adele Huhtinen                   LapLu                     4.16,70           
4)   Aada Virta                       PohjKoi                   4.19,89           
5)   Julia Goman                      PohjKoi                   4.28,87           
6)   Hanna Rantala                    PohjKoi                   4.41,74           


P9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     115               
     80     85     90     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Paavo Höynälänmaa                LapLu                     100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      xo     xxo    xo     xxx    

3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   85                
     80     85     90     
     xo     xo     xxx    



T9 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   100               
     75     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Julia Goman                      PohjKoi                   80                
     75     80     85     
     o      o      xxx    

2)   Usva Teppo                       PohjKoi                   80                
     80     85     
     o      xxx    

4)   Lumia Nurmela                    LapLu                     80                
     75     80     85     
     o      xxo    xxx    

     Alissa Goman                     PohjKoi                   NH                
     75     80     
     xx-    ---    


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     3,48 +1,3          
     3,20   3,48   3,43   3,44   
     +1,4   +1,3   -0,6   +1,6   

2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   2,97 +1,9          
     x      2,97   2,82   2,88   
            +1,9   -0,3   +1,2   

3)   Mico Orajärvi                    LapLu                     2,69 +1,7          
     2,69   2,52   2,50   2,53   
     +1,7   +1,3   +1,4   +2,3   

4)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,29 +1,5          
     2,29   2,14   1,94   1,97   
     +1,5   +1,0   +0,6   +1,3   



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3,61 +0,7          
     3,60   3,61   3,55   3,57   
     -0,1   +0,7   +0,8   +1,0   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   3,31 -0,2          
     3,31   3,18   3,21   3,16   
     -0,2   +1,4   +1,0   +0,8   

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   3,28 +1,4          
     3,10   3,16   3,28   3,20   
     -1,0   +0,6   +1,4   +1,1   

4)   Aada Virta                       PohjKoi                   3,18 +2,3  3,14 +0,6
     3,14   3,10   3,02   3,18   
     +0,6   +1,2   +1,5   +2,3   

5)   Julia Goman                      PohjKoi                   3,01 +1,0          
     2,83   2,91   3,01   2,69   
     +1,2   +0,7   +1,0   +0,8   

6)   Usva Teppo                       PohjKoi                   2,83 +1,0          
     2,58   2,71   2,83   2,79   
     +0,6   +1,6   +1,0   +0,9   

7)   Alissa Goman                     PohjKoi                   2,58 +1,1          
     2,29   2,58   2,56   2,54   
     +1,5   +1,1   +1,5   +1,8   

8)   Lumia Nurmela                    LapLu                     2,37 +1,7          
     2,37   2,12   x      x      
     +1,7   +0,7                 


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     5,18              
     5,18   4,43   4,19   5,05   

2)   Mico Orajärvi                    LapLu                     5,07              
     4,86   4,61   x      5,07   

3)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   4,64              
     4,62   4,64   4,43   4,26   

4)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,82              
     2,42   1,93   1,90   2,82   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   5,25              
     5,13   5,05   5,14   5,25   

2)   Aada Virta                       PohjKoi                   5,02              
     4,82   4,66   5,02   3,93   

3)   Julia Goman                      PohjKoi                   4,95              
     4,13   4,95   4,75   4,21   

4)   Alissa Goman                     PohjKoi                   2,01              
     1,70   1,44   1,62   2,01   


P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   18,05             
     16,13  18,05  14,37  11,43  

2)   Mico Orajärvi                    LapLu                     14,66             
     13,82  13,72  13,35  14,66  

3)   Aukusti Lindgren                 LapLu                     8,73              
     6,84   8,73   



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,88             
     10,88  9,96   9,30   10,83  

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,73             
     8,31   9,03   8,59   10,73  

3)   Aada Virta                       PohjKoi                   8,55              
     6,03   7,78   7,34   8,55   

4)   Julia Goman                      PohjKoi                   8,31              
     7,68   5,24   7,56   8,31   

5)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   6,98              
     3,28   6,11   6,98   4,79   

6)   Usva Teppo                       PohjKoi                   5,44              
     4,27   5,18   5,44   3,67   

7)   Lumia Nurmela                    LapLu                     5,27              
     x      5,22   5,27   4,56   

8)   Alissa Goman                     PohjKoi                   4,48              
     x      4,48   x      4,15   


P11 60m
1)   Ukko Teppo                       PohjKoi                   9,22              
2)   Benjamin Middleton               LapLu                     9,42              
3)   Veeti Seljänperä                 PohjKoi                   9,60              
4)   Topias Dementjeff                LapLu                     9,74              
4)   Timi Lempinen                    LapLu                     9,74              
6)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   10,99             
7)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   11,10             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,6
1)   Benjamin Middleton               LapLu                     9,42              
2)   Veeti Seljänperä                 PohjKoi                   9,60              
3)   Timi Lempinen                    LapLu                     9,74              
3)   Topias Dementjeff                LapLu                     9,74              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1
1)   Ukko Teppo                       PohjKoi                   9,22              
2)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   10,99             
3)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   11,10             


T11 60m
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,98              
2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   10,01             
3)   Noora Joki                       PohjKoi                   10,35             
4)   Elina Kansanaho                  LapLu                     10,51             
5)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,76             
6)   Kaisa Koikkalainen               PohjKoi                   10,89             
7)   Olivia Gullsten                  PohjKoi                   11,60             
     Sani Tieranta                    LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,2
1)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   9,98              
2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   10,01             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,76             
4)   Kaisa Koikkalainen               PohjKoi                   10,89             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Noora Joki                       PohjKoi                   10,35             
2)   Elina Kansanaho                  LapLu                     10,51             
3)   Olivia Gullsten                  PohjKoi                   11,60             
     Sani Tieranta                    LapLu                     DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas               PohjKoi                   3.23,94           
2)   Kasper Kähkönen                  PohjKoi                   3.37,86           
3)   Timi Lempinen                    LapLu                     4.06,71           
4)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   4.45,37           
     Ukko Teppo                       PohjKoi                   DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   3.46,76           
2)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   3.47,78           
3)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   3.55,58           
4)   Nanna Halme                      LapLu                     4.03,28           
5)   Matilda Jauhojärvi               LapLu                     4.03,61           
6)   Elina Kansanaho                  LapLu                     4.08,18           
7)   Olivia Gullsten                  PohjKoi                   4.41,68           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Niko Paadar                      LapLu                     11,01             
     Benjamin Middleton               LapLu                                       


T11 60m aidat
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   11,73             
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,73             
3)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   12,88             
4)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   12,91             
5)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,78             
6)   Elina Kansanaho                  LapLu                     14,90             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   12,88             
2)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   12,91             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   13,78             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,9
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   11,73             
2)   Noora Joki                       PohjKoi                   12,73             
3)   Elina Kansanaho                  LapLu                     14,90             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     131               
     120    123    126    131    133    
     xo     o      o      o      xxx    

     Vili Still                       LapLu                                       
     120    
     DNS    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Noora Joki                       PohjKoi                   110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     4,05 -1,0          
     4,04   4,05   3,97   3,98   
     +0,6   -1,0   +1,5   -0,4   

2)   Benjamin Middleton               LapLu                     3,79 +1,1          
     -      -      3,79   3,33   
                   +1,1   -0,3   

3)   Timi Lempinen                    LapLu                     3,58 -0,4          
     3,48   x      3,47   3,58   
     +1,5          +0,9   -0,4   

4)   Topias Dementjeff                LapLu                     3,45 +0,8          
     3,39   x      3,45   2,56   
     +0,7          +0,8   -0,6   

     Ukko Teppo                       PohjKoi                   DNS               
     Vili Still                       LapLu                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   3,64 -1,0          
     3,50   3,47   3,64   3,56   
     +0,5   +0,2   -1,0   +1,2   

2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   3,60 -0,5          
     3,49   3,49   3,60   3,53   
     +1,3   -0,5   -0,5   -0,4   

3)   Nanna Kylmänen                   PohjKoi                   3,39 -1,2          
     3,23   3,39   3,25   3,23   
     +0,4   -1,2   +0,5   -0,8   

4)   Matilda Jauhojärvi               LapLu                     3,25 -0,8          
     2,97   3,12   3,20   3,25   
     +0,9   -0,9   -0,4   -0,8   

5)   Taru Repo                        PohjKoi                   3,21 -0,6          
     3,12   2,94   3,01   3,21   
     +0,7   -0,9   -1,1   -0,6   

6)   Kaisa Koikkalainen               PohjKoi                   3,05 -0,7          
     2,47   3,05   2,94   2,97   
     +1,0   -0,7   +0,1   -0,7   

7)   Elina Kansanaho                  LapLu                     3,01 -1,2          
     2,90   3,00   3,01   2,78   
     +0,5   +0,7   -1,2   -0,2   



T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nanna Halme                      LapLu                     8,30 +1,3          
     8,01   8,30   x      7,76   
     +0,1   +1,3          +0,9   

2)   Nella Hiltunen                   PohjKoi                   7,58 +1,9          
     7,58   7,58   7,35   7,45   
     +1,0   +1,9   +1,0   +1,3   

3)   Noora Joki                       PohjKoi                   7,29 +1,1          
     x      7,08   7,29   7,10   
            +2,3   +1,1   +0,3   

4)   Matilda Jauhojärvi               LapLu                     7,27 -0,6          
     6,96   6,88   7,08   7,27   
     +0,1   +3,0   +0,5   -0,6   



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Niko Paadar                      LapLu                     7,98              
     7,98   7,66   7,72   7,80   

     Oliver Mattila                   PohjKoi                   DNS               


T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   7,63              
     7,63   7,35   7,09   7,22   

2)   Matilda Jauhojärvi               LapLu                     4,86              
     4,64   4,70   4,85   4,86   



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veeti Seljänperä                 PohjKoi                   22,33             
     x      x      16,65  22,33  19,74  22,33  



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   23,24             
     22,71  23,24  19,57  22,20  x      x      


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Santeri Kotila                   PohjKoi                   34,72             
     -      34,72  33,32  31,51  33,14  33,10  

2)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   14,08             
     11,20  11,81  14,08  11,98  11,68  13,89  



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Viivi Raudasoja                  PohjKoi                   20,20             
     19,03  -      16,96  20,20  17,68  19,24  

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   10,16             
     -      9,38   10,16  7,86   -      -      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Otto Kemppainen                  LapLu                     8,66              
2)   Vertti Turkki                    LapLu                     9,18              
3)   Luka Kuittinen                   LapLu                     9,22              
4)   Teemu Gullsten                   LapLu                     9,31              
     Topi Still                       LapLu                     DNS               


T13 60m
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,92              
2)   Jenni Posio                      PosPy                     9,00              
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   9,15              
4)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   9,35              
5)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,46              
6)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,84              
7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   10,02             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,1
1)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   9,15              
2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   9,46              
3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   9,84              
4)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   10,02             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   8,92              
2)   Jenni Posio                      PosPy                     9,00              
3)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   9,35              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Otto Kemppainen                  LapLu                     29,50             
2)   Vertti Turkki                    LapLu                     31,87             


T13 200m
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,95             
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   30,34             
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   30,83             
4)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     30,99             
5)   Anni Karanta                     PohjKoi                   31,99             
6)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   32,04             
7)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   32,57             
8)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   34,20             
9)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   34,21             
     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Emilia Parkkinen                 PohjKoi                   32,04             
2)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   32,57             
3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   34,20             
4)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   34,21             
     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   29,95             
2)   Nea Tenno                        PohjKoi                   30,34             
3)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   30,83             
4)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     30,99             
5)   Anni Karanta                     PohjKoi                   31,99             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Joakim Pitkänen                  PohjKoi                   3.15,55           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   3.29,82           
2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   3.31,61           
3)   Monica Kähkönen                  PohjKoi                   3.59,91           
     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Lauri- Vetri                     LapLu                     13,00             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     11,21             
2)   Anni Karanta                     PohjKoi                   11,65             
3)   Enni Aula                        PohjKoi                   12,10             


T13 200m aidat
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   39,30             
2)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   41,65             
     Sanni Hirttiö                    LapLu                     DNF               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lauri- Vetri                     LapLu                     135               
     110    115    120    123    126    129    132    135    138    
     -      -      -      o      -      xo     o      o      xxx    

2)   Erno Virtanen                    PosPy                     132               
     110    115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      -      o      o      xxo    o      xo     xxx    

2)   Jenni Posio                      PosPy                     132               
     110    115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

3)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   123               
     110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     120               
     110    115    120    123    126    
     o      xo     o      -      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   190               
     180    190    200    
     xo     o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vertti Turkki                    LapLu                     3,78 +1,9          
     3,39   x      3,78   -      
     +0,3          +1,9          

2)   Lauri- Vetri                     LapLu                     3,75 +0,9          
     3,75   3,70   -      -      
     +0,9   +1,3                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Posio                      PosPy                     4,53 +1,5          
     4,19   4,34   4,48   4,53   
     +0,8   +0,9   -1,1   +1,5   

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   4,29 +1,2          
     3,96   4,18   x      4,29   
     +0,6   -0,4          +1,2   

3)   Anni Karanta                     PohjKoi                   4,19 -0,3          
     4,10   x      4,19   x      
     +0,4          -0,3          

4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   4,14 -0,6          
     x      4,10   4,14   x      
            +0,7   -0,6          

5)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   3,99 -0,5          
     3,96   3,92   3,99   3,90   
     +0,5   +1,6   -0,5   +1,6   

6)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   3,92 -0,5          
     3,79   x      3,92   x      
     +0,7          -0,5          

7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   3,41 +0,4          
     x      3,41   x      x      
            +0,4                 

     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                                     


P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Vertti Turkki                    LapLu                     8,65 +0,9          
     8,65   8,49   8,62   -      -      -      
     +0,9   +0,7   +0,7                        



T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jenni Posio                      PosPy                     9,46 +0,2          
     9,19   9,09   9,46   -      -      -      
     +1,4   +1,3   +0,2                        

2)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     9,20 +0,8          
     8,67   8,94   8,94   8,99   9,20   9,20   
     +1,0   +2,1   +1,0   +0,6   +0,9   +0,8   

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   8,82 +1,3          
     8,30   8,59   8,61   x      8,82   x      
     +1,8   +1,2   +0,7          +1,3          

4)   Venla Polojärvi                  PohjKoi                   8,78 +0,7          
     8,62   8,38   8,58   8,78   8,74   8,68   
     +0,8   -0,1   +1,0   +0,7   +2,4   +0,7   

     Emma-Leena Portimojärvi          PohjKoi                   DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Luka Kuittinen                   LapLu                     8,99              
     8,47   -      8,21   -      8,06   8,99   

2)   Erno Virtanen                    PosPy                     7,99              
     7,56   7,99   -      -      -      -      

3)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   6,87              
     6,87   6,87   -      -      -      -      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   11,05             
     11,05  10,52  10,42  10,76  10,64  x      

2)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   9,44              
     8,27   7,27   8,24   9,44   8,32   7,90   

3)   Sara Niukkanen                   PohjKoi                   6,59              
     6,24   6,59   6,19   -      -      -      



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   16,45             
     13,75  x      16,45  x      x      x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   37,67             
     29,86  32,65  35,31  x      37,67  37,00  

2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   23,14             
     17,00  23,14  x      x      18,50  15,14  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   20,52             
     x      x      19,66  x      18,17  20,52  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tomi Seppänen                    LapLu                     38,75             
     35,77  -      37,41  35,95  34,91  38,75  

2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   38,68             
     36,44  35,56  35,43  -      38,68  36,21  

3)   Jesperi Kemppainen               PohjKoi                   37,28             
     34,59  33,98  33,69  34,69  37,28  34,82  

4)   Topi Still                       LapLu                     34,32             
     34,32  -      30,55  33,81  -      -      

5)   Erno Virtanen                    PosPy                     24,68             
     -      -      23,62  20,55  -      24,68  

6)   Valtteri Raudasoja               PohjKoi                   21,91             
     19,28  21,91  -      20,40  -      -      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    LapLu                     34,15             
     30,50  31,06  29,84  31,53  -      34,15  

2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   24,29             
     22,78  22,54  20,04  22,54  22,66  24,29  

3)   Neea-Maria Joki                  PohjKoi                   18,02             
     15,30  17,35  15,89  18,02  -      15,68  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     13,23             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DNS               
     Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   DQ                


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   13,16             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,11             
3)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   14,28             
4)   Julia Lindgren                   LapLu                     14,48             
5)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     14,51             
     Laura Kemppainen                 LapLu                     DNS               

1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   13,16             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,11             
3)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   14,28             
4)   Julia Lindgren                   LapLu                     14,48             
5)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     14,51             
     Laura Kemppainen                 LapLu                     DNS               


Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,6
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   13,16Q            
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,05q            
3)   Emilia Irvankoski                PohjKoi                   14,68             
4)   Aada Seljänperä                  PohjKoi                   14,90             
5)   Sara Törmänen                    PohjKoi                   14,96             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Laura Kemppainen                 LapLu                     13,47Q            
2)   Julia Lindgren                   LapLu                     14,40q            
3)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,52             
4)   Ira Heiskari                     PohjKoi                   15,10             
5)   Piia Juola                       PohjKoi                   15,42             

Alkuerät erä 3, Tuuli: -1,1
1)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   14,26Q            
2)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     14,49q            
3)   Jasmin Satta                     PohjKoi                   15,51             
     Saana Portimojärvi               PohjKoi                   DNS               


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Iiro Pitkänen                    PohjKoi                   42,60             
2)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   45,55             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Laura Kemppainen                 LapLu                     44,18             
2)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   47,77             
3)   Emilia Irvankoski                PohjKoi                   47,98             
4)   Aada Seljänperä                  PohjKoi                   50,41             
5)   Piia Juola                       PohjKoi                   52,89             
     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   DNS               


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   2.32,15           
2)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   2.32,78           
3)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.34,47           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Emilia Irvankoski                PohjKoi                   2.38,53           
2)   Emilia Kähkönen                  PohjKoi                   2.39,09           
3)   Piia Juola                       PohjKoi                   2.40,22           
4)   Henna Hamari                     LapLu                     2.42,10           
     Saana Portimojärvi               PohjKoi                   DNS               


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   7.45,38           
2)   Teemu Sotaheimo                  PohjKoi                   7.46,28           
3)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     8.02,27           


T15 2000m
Loppukilpailu
     Enni Petrelius                   PohjKoi                   DNS               
     Henna Hamari                     LapLu                     DNS               
     Saana Portimojärvi               PohjKoi                   DNS               


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   14,44             
2)   Aada Seljänperä                  PohjKoi                   14,78             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   56,04             


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   5.30,15           


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anu Toivonen                     LapLu                     147               
     126    132    135    138    141    144    147    149    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Sofia Simonen                    PohjKoi                   123               
     110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      xxx    



T15 Seiväs
Alkuerät
1)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   240               
     240    250    
     xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sampo Ala                        PohjKoi                   5,37 +1,6          
     x      x      5,27   5,37   
                   +1,4   +1,6   

2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     4,61 +1,4          
     4,61   4,58   4,55   -      
     +1,4   +1,6   +1,2          

     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   NM                
     x      x      x      -      
                                 


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   5,15 +2,4  4,99 +1,0
     x      5,15   4,99   x      
            +2,4   +1,0          

2)   Elmi-Liinu Mulari                LapLu                     4,67 +2,3  4,54 +1,9
     4,47   4,67   4,54   4,44   
     +1,6   +2,3   +1,9   +1,0   

3)   Emilia Irvankoski                PohjKoi                   4,43 +1,5          
     x      x      4,04   4,43   
                   +0,9   +1,5   

4)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   4,28 +1,3          
     4,18   x      4,28   -      -      -      
     +0,8          +1,3                        

5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   4,18 +0,5          
     4,12   4,15   4,18   x      
     +1,7   +2,0   +0,5          

6)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   4,17 +0,5          
     x      x      4,16   4,17   
                   +2,2   +0,5   

7)   Piia Juola                       PohjKoi                   4,12 +2,3  3,76 +1,1
     3,94   4,12   3,96   3,76   
     +2,5   +2,3   +2,1   +1,1   

8)   Aada Seljänperä                  PohjKoi                   4,11 +3,2  4,01 +1,3
     3,92   4,11   4,01   3,93   
     +2,1   +3,2   +1,3   +1,3   

9)   Ira Heiskari                     PohjKoi                   3,68 +1,0          
     3,65   3,60   3,68   3,64   
     +0,9   +1,3   +1,0   +0,7   



P15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   10,06 +0,7          
     x      9,70   9,83   x      10,06  x      
            +0,4   +1,4          +0,7          

2)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     9,65 +2,1  9,60 +0,6
     9,65   9,53   9,60   -      -      -      
     +2,1   -0,5   +0,6                        



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sara Törmänen                    PohjKoi                   8,68              
     8,10   8,62   8,68   8,37   7,86   7,86   

2)   Anu Toivonen                     LapLu                     8,59              
     8,18   8,32   8,30   8,55   8,44   8,59   

3)   Jasmin Satta                     PohjKoi                   7,09              
     6,63   6,74   7,09   5,07   6,44   6,28   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Veeti Huokuniemi                 PosPy                     23,98             
     17,32  19,16  23,74  23,98  x      x      

2)   Eetu Petrelius                   PohjKoi                   17,69             
     13,38  16,88  x      x      x      17,69  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
     Anu Toivonen                     LapLu                     DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Wiljami Nurminen                 LapLu                     45,42             
     45,42  44,02  45,02  -      44,15  42,01  

2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   30,55             
     -      -      30,55  29,73  -      -      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Hanna Hirttiö                    LapLu                     35,06             
     33,16  33,82  35,06  -      34,78  33,61  

2)   Sara Törmänen                    PohjKoi                   30,34             
     30,34  25,72  27,69  28,64  27,26  27,81  

3)   Anu Toivonen                     LapLu                     29,27             
     -      29,27  28,71  26,24  24,59  26,12  

4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   15,81             
     15,81  12,84  15,52  11,92  14,06  12,65