Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
21.06. klo 18:00 Vattenfall-seuracup Lapin piirin 1. osakilpailu Tulokset (päivitetty: 17:32 22.06.2016)
Vattenfall-seuracup Lapin piirin 1. osakilpailu
Saarenkylän kenttä
21.6.2016

M 200m (-0,3)
1)    Aaro Davidila                  LapLu                          24,78    
2)    Juha-Pekka Holm                KivijKi                        30,03
3)    Pauli Rytilahti		     LapLu			    31,02	


M Kolmiloikka
(ei urheilijoita)

M Kuula
(ei urheilijoita)

N 200m
1)    Tiia Heikkinen                 TamPy                          NM    
2)    Essi Hannunkivi                VeitsilKV                      NM  

N Kolmiloikka
(ei urheilijoita)

N Kuula
(ei urheilijoita)

P11 60m (-0,4)
1)    Aleksanteri Mursu              PohjKoi                        9,71     
2)    Niklas Yliniva                 LapLu                          9,83     
3)    Valtteri Vaarala               PohjKoi                        10,15    
4)    Taneli Mattila                 LapLu                          10,19    
5)    Eliel Ketola                   LapLu                          10,32    
6)    Vili Still                     LapLu                          10,43    


P11 1000m
1)    Aleksanteri Mursu              PohjKoi                        3.38,10  
2)    Kasper Kähkönen                PohjKoi                        3.39,71  
3)    Benjamin Middleton             LapLu                          3.45,24  
      Valtteri Vaarala               PohjKoi                        DNS      


P11 Pituus
1)    Niko Paadar                    LapLu                          4,17     
            -      4,17   4,03   4,13   
2)    Aleksanteri Mursu              PohjKoi                        3,80     
            3,80   3,73   3,55   -      
3)    Taneli Mattila                 LapLu                          3,63     
            3,35   3,28   3,14   3,63   
4)    Niklas Yliniva                 LapLu                          3,39     
            3,39   3,25   3,06   x      
5)    Valtteri Vaarala               PohjKoi                        3,35     
            3,35   3,04   -      
      Eliel Ketola                   LapLu                          DNS      


P11 Kiekko
1)    Veeti Seljänperä               PohjKoi                        20,20    
            11,49  20,20  14,62  14,20
2)    Aku Rohula                     KasköIK                        17,20    
            17,20  x      10,84  x      
3)    Timi Lempinen                  LapLu                          11,45    
            10,94  x      9,42   11,45  
4)    Valtteri Vaarala               PohjKoi                        10,95    
            9,79   10,26  10,95  8,80   
      Topias Dementjeff              LapLu                          DNS      


P11 4x50m viesti
1)    Lapin Lukko						    31,36
      Ben Middleton, Timi Lempinen, Niko Paadar, Vili Still
2)    Pohjan Koitto						    34,38
      Valtteri Vaarala, Juho Seljänperä, Aleksanteri Mursu, Kasperi Kähkönen


T11 60m
1)    Jenni Enbuska                  PohjKoi                        9,31     
2)    Helmi Kunnari                  PohjKoi                        10,18    
3)    Nella Hiltunen                 PohjKoi                        10,21    
4)    Taru Repo                      PohjKoi                        10,56    
5)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        10,62    
6)    Aada Virta                     PohjKoi                        10,70    
7)    Sointu Oinas                   PohjKoi                        10,82    
8)    Sandra Öqvist                  PohjKoi                        11,06    
9)    Laura Ojala                    PohjKoi                        11,09    
10)   Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        11,10    
      Sani Tieranta                  LapLu                                   

Loppukilpailu erä 1 (-0,3)
1)    Jenni Enbuska                  PohjKoi                        9,31     
2)    Nella Hiltunen                 PohjKoi                        10,21    
3)    Taru Repo                      PohjKoi                        10,56    
4)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        10,62    
      Sani Tieranta                  LapLu                                   

Loppukilpailu erä 2 (-0,3)
1)    Helmi Kunnari                  PohjKoi                        10,18    
2)    Aada Virta                     PohjKoi                        10,70    
3)    Sointu Oinas                   PohjKoi                        10,82    
4)    Sandra Öqvist                  PohjKoi                        11,06    
5)    Laura Ojala                    PohjKoi                        11,09    
6)    Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        11,10    


T11 1000m
1)    Viivi Raudasoja                PohjKoi                        3.52,22  
2)    Mona Pitkänen                  PohjKoi                        3.55,94  
3)    Sointu Oinas                   PohjKoi                        3.58,06  
4)    Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        4.03,73  
5)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        4.07,32  
6)    Elina Kansanaho                LapLu                          4.18,41  
7)    Laura Ojala                    PohjKoi                        4.20,27  
8)    Julia Goman                    PohjKoi                        4.30,60  


T11 Pituus
1)    Jenni Enbuska                  PohjKoi                        4,23     
            4,20   4,23   4,20   4,00   
2)    Sointu Oinas                   PohjKoi                        3,68     
            3,46   3,65   3,52   3,68   
3)    Nella Hiltunen                 PohjKoi                        3,64     
            3,61   3,52   3,53   3,64   
4)    Heta Ruotsala                  PohjKoi                        3,31     
            3,31   3,31   3,21   3,17   
5)    Hilpi Ruotsala                 PohjKoi                        3,30     
            3,16   3,13   3,14   3,30   
6)    Helmi Kunnari                  PohjKoi                        3,23     
            3,21   3,23   3,13   3,17   
7)    Aada Virta                     PohjKoi                        3,09     
            3,09   2,94   3,06   2,78   
8)    Taru Repo                      PohjKoi                        3,09     
            3,09   3,01   2,96   2,94   
9)    Layla Koivisto                 LapLu                          2,89     
            2,89   2,86   2,78   2,77   
10)   Laura Ojala                    PohjKoi                        2,87     
            2,87   2,84   2,68   -      
11)   Sandra Öqvist                  PohjKoi                        2,72     
            2,72   2,43   2,59   2,62   
12)   Julia Goman                    PohjKoi                        2,66     
            2,66   2,54   2,28   -      


T11 Kiekko
1)    Viivi Raudasoja                PohjKoi                        22,83    
            22,83  x      x      15,92  
2)    Aada Virta                     PohjKoi                        8,60     
            x      7,76   8,60   7,56   


T11 4x50m viesti
1)    Pohjan Koitto oranssi          PohjKoi                        32,87  
      Jenni Enbuska, Heta Ruotsala, Hilpi Ruotsala, Helmi Kunnari  
2)    Pohjan Koitto valkoinen        PohjKoi                        35,27    
      Mona Pitkänen, Laura Ojala, Sointu Oinas, Taru Repo
3)    Pohjan Koitto musta            PohjKoi                        36,26    
      Nella Hiltunen, Julia Goman, Aada Virta, Sandra Öqvist


P13 60m (-0,1)
1)    Teemu Tieranta                 LapLu                          9,24     
2)    Veeti Seljänperä		     PohjKoi			    9,51
3)    Anttu Takkunen                 LapLu                          9,92     
4)    Niko Karvonen                  LapLu                          10,81    


P13 1000m
1)    Otto Kemppainen                LapLu                          3.27,44  
2)    Erkki Ikäläinen                PohjKoi                        3.31,77  
3)    Anttu Takkunen                 LapLu                          5.13,15  
4)    Niko Karvonen                  LapLu                          5.13,22  


P13 Korkeus
1)    Lauri Vetri                    LapLu                          140      
            105    110    115    118    123    126    132    135    140    143    
            o      o      o      o      o      o      o      o      o      x--    
2)    Valtteri Raudasoja             PohjKoi                        115      
            100    105    110    115    118    
            o      o      xo     o      xxx    


P13 Keihäs
1)    Tomi Seppänen                  LapLu                          37,05    
            x      37,05  37,04  35,47  
2)    Mika Niskala                   PohjKoi                        34,91    
            31,68  34,04  29,60  34,91  
3)    Antton Heikkinen               PohjKoi                        22,70    
            22,70  x      22,08  19,78  
      Jesperi Kemppainen             PohjKoi                        DNS      


P13 4x100m viesti
      Lapin Lukko						    DQ
      Kalle Ovaskainen, Otta Kemppainen, Lauri Vetri, Teemu Tieranta
      Pohjan Koitto						    DQ
      Erkki Ikäläinen, Veeti Seljänperä, Valtteri Raudasoja, Joakim Pitkänen


T13 60m
1)    Iida Pahtaja                   PohjKoi                        8,86     
2)    Jenni Posio                    PosPy                          9,02     
3)    Jenni Ojala                    PohjKoi                        9,20     
4)    Anni Karanta                   PohjKoi                        9,21     
5)    Nea Tenno                      PohjKoi                        9,27     
6)    Sanni Iivari                   PohjKoi                        9,53     
      Enni Aula                      PohjKoi                        DNS         
      Sara Niukkanen                 PohjKoi                        DNS         

Loppukilpailu erä 2 (+0,7)
1)    Iida Pahtaja                   PohjKoi                        8,86     
2)    Jenni Posio                    PosPy                          9,02     
3)    Jenni Ojala                    PohjKoi                        9,20     
4)    Anni Karanta                   PohjKoi                        9,21     

Loppukilpailu erä 1 (+0,1)
1)    Nea Tenno                      PohjKoi                        9,27     
2)    Sanni Iivari                   PohjKoi                        9,53     
      Enni Aula                      PohjKoi                        DNS        
      Sara Niukkanen                 PohjKoi                        DNS        



T13 1000m
1)    Jenni Ojala                    PohjKoi                        3.35,09  
2)    Monica Kähkönen                PohjKoi                        3.55,49  


T13 Korkeus
1)    Anni Karanta                   PohjKoi                        135      
            105    110    115    120    123    126    129    132    135    137    
            o      o      o      o      xxo    o      o      xo     o      xxx    
2)    Sanni Hirttiö                  LapLu                          126      
            105    110    115    120    123    126    129    
            o      xo     xo     xo     o      xxo    xxx    


T13 Kiekko
1)    Enni Aula                      PohjKoi                        36,99    
            x      x      x      33,82  36,99  x      
2)    Anni Karanta                   PohjKoi                        24,49    
            23,03  18,49  24,49  23,04  x      18,22  


T13 Keihäs
1)    Sanni Hirttiö                  LapLu                          30,27    
            27,34  30,27  x      x      
2)    Enni Aula                      PohjKoi                        22,71    
            22,71  22,25  22,04  x      


T13 4x100m viesti
1)    Pohjan Koitto oranssi          PohjKoi                        57,76
      Sara Niukkanen, Anni Karanta, Jenni Ojala, Iida Pahtaja    
2)    Pohjan Koitto valkoinen        PohjKoi                        1.02,31  
      Nea Tenno, Enni Aula, Sanni Iivari, Monica Kähkönen


P15 100m (+0,5)
1)    Julius Mursu                   PohjKoi                        13,35    
2)    Veeti Huokuniemi               PosPy                          13,50    
      Eetu Leinonen                  LapLu                          DNS      
      Iiro Pitkänen                  PohjKoi                        DNS      
      Aleksi Huotari                 PohjKoi                        DNS      


P15 2000m
1)    Eetu Petrelius                 PohjKoi                        7.08,32  
2)    Teemu Sotaheimo                PohjKoi                        7.31,50  
      Joakim Pitkänen                PohjKoi                        DNS      


P15 Seiväs
      Sami Laakkonen                 HKV                            370 (KUP)
            360    370    380    
            xo     xxo    xxx    


P15 Kuula
1)    Julius Mursu                   PohjKoi                        9,41     
            8,46   8,19   8,34   9,41   
2)    Väinö Suoniemi                 LapLu                          8,72     
            8,35   8,72   -      -      
3)    Veeti Huokuniemi               PosPy                          8,06     
            8,06   x      7,47   7,74   


P15 4x100m viesti
1)    Pohjan Koitto						    52,97
      Julius Mursu, Eetu Petrelius, Teemu Sotaheimo, Iiro Pitkänen
2)    Lapin Lukko						    56,69
      Topi Still, Veeti Hakola, Väinö Suoniemi, Eetu Leinonen

T15 100m
1)    Emma Mäkikallio                PohjKoi                        13,14    
2)    Elli-Noora Ylimäki             AlatPi                         13,59    
3)    Adeliina Kemppainen            PohjKoi                        14,15    
4)    Anna Sieppi                    PohjKoi                        14,35    
5)    Saana Kokkonen                 LapLu                          14,48    
6)    Emilia Irvankoski              PohjKoi                        14,59    
7)    Hanna Havela                   PohjKoi                        14,63    
8)    Nea Pääkkönen                  PohjKoi                        14,66    
9)    Piia Juola                     PohjKoi                        15,16    
10)   Aada Seljänperä                PohjKoi                        15,29    
11)   Jasmin Satta                   PohjKoi                        15,36    
12)   Ira Heiskari                   PohjKoi                        15,37    

Loppukilpailu erä 1 (-0,3)
1)    Anna Sieppi                    PohjKoi                        14,35    
2)    Hanna Havela                   PohjKoi                        14,63    
3)    Nea Pääkkönen                  PohjKoi                        14,66    
4)    Piia Juola                     PohjKoi                        15,16    
5)    Jasmin Satta                   PohjKoi                        15,36    
6)    Ira Heiskari                   PohjKoi                        15,37    

Loppukilpailu erä 2 (-0,3)
1)    Emma Mäkikallio                PohjKoi                        13,14    
2)    Elli-Noora Ylimäki             AlatPi                         13,59    
3)    Adeliina Kemppainen            PohjKoi                        14,15    
4)    Saana Kokkonen                 LapLu                          14,48    
5)    Emilia Irvankoski              PohjKoi                        14,59    
6)    Aada Seljänperä                PohjKoi                        15,29    


T15 2000m
1)    Enni Petrelius                 PohjKoi                        7.32,60  
2)    Emilia Kähkönen                PohjKoi                        8.02,38  
3)    Piia Juola                     PohjKoi                        8.44,63  
      Elmi-Liinu Mulari              LapLu                                   
      Henna Hamari                   LapLu                                   


T15 Seiväs
1)    Milla Nevalainen               PohjKoi                        240      
            220    240    251    
            o      xxo    xxx    
      Anniina Rissanen               LapLu                          251 (KUP)
            220    240    251    260    
            o      xo     xxo    xxx    


T15 Kuula
1)    Hanna Hirttiö                  LapLu                          8,66     
            8,66   8,38   8,51   8,07   
2)    Adeliina Kemppainen            PohjKoi                        7,81     
            7,81   7,64   7,54   x      
3)    Jasmin Satta                   PohjKoi                        5,43     
            5,43   5,43   5,33   5,32   


T15 4x100m viesti
1)    Pohjan Koitto oranssi          PohjKoi                        54,28    
      Aino Rajanen, Adeliina Kemppainen, Milla Nevalainen, Emma Mäkikallio
2)    Pohjan Koitto valkoinen        PohjKoi                        56,99
      Anna Sieppi, Neea Pääkkönen, Emilia Irvankoski, Aada Seljänperä    
3)    Pohjan Koitto musta            PohjKoi                        59,84    
      Ira Heiskari, Enni Petrelius, Piia Juola, Kiia Perkaus


M17 200m (-0,3)
1)    Sampo Ala                      PohjKoi                        25,93    
2)    Topias Kontio                  LapLu                          26,02    


M17 Kolmiloikka
1)    Aleksi Huotari                 PohjKoi                        9,74   
            9,74   9,24   9,40   -      


M17 Kuula
1)    Aaro Davidila                  LapLu                          10,06    
            9,24   9,70   10,02  10,06  


N17 200m (-1,8)
1)    Aino Rajanen                   PohjKoi                        28,96    
2)    Saana Kokkonen                 LapLu                          29,94    
3)    Anniina Rissanen               LapLu                          30,23    
4)    Anna Sieppi                    PohjKoi                        30,69    
5)    Eerika Ervasti                 LapLu                          31,30    
      Viivi Laaksonen                LapLu                                   


N17 Kolmiloikka
1)    Sara Niukkanen                 PohjKoi                        9,05     
            9,02   8,95   9,05   9,02   
2)    Nea Pääkkönen                  PohjKoi                        8,50     
            8,42   8,50   7,90   8,33   


N17 Kuula
1)    Laura Auno                     LapLu                          6,57     
            6,42   6,57   6,40   6,12   
2)    Aada Seljänperä                PohjKoi                        6,46     
            6,33   6,46   6,32   5,84   


N17 4x100m viesti
(ei urheilijoita)