Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
16.07. klo 13:00 Pohjan Koitokset ja PSM-kisat Tulokset (päivitetty: 22:48 18.07.2016)
Pohjan Koitokset ja PSM-kisat
Pohjan Koitto
16.07.2016

M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Antti Kokkonen            OulPy                     22,27             
2)   Ville Heikkilä            LapVei                    23,90             
3)   Aleksi Kokkonen           LapLu                     23,95             
4)   Vesa Huokuniemi           PosPy                     24,36             
5)   Aaro Davidila             LapLu                     24,63             
6)   Niilo Kehus               VeitsilKV                 25,12             


N 200m
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Elli-Noora Ylimäki        AlatPi                    27,61             
2)   Essi Kurtti               OulPy                     27,67             
3)   Vilma Martin              PosPy                     28,12             
4)   Maria Mäntylä             OulPy                     28,85             
     Milla Nevalainen          PohjKoi                   DNS               
     Taru Väisänen             PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Ida Ravaska               VeitsilKV                 25,89             
2)   Ainomari Kangas           LapLu                     26,94             
3)   Laura Kemppainen          LapLu                     27,13             
4)   Emma Mäkikallio           PohjKoi                   27,58             
5)   Suvi-Maarit Uusitalo      OulPy                     27,79             
     Julia Karjalainen         OulPy                     DNF               


M 300m
Loppukilpailu
1)   Antti Kokkonen            OulPy                     34,38             


M 800m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola             PudasjU                   1.55,28           
2)   Kristian Vatne            Bul Tromso                2.00,96           
3)   Alexi Ruokamo             PosPy                     2.08,08           
4)   Mauri Holopainen          AlatPi                    2.13,94           
     Lauri Vuorinen            IFRaseb                   DNS               
     Markus Isola              MuurKV                    DNS               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Rosa Kilpi                OulPy                     2.28,08           
2)   Maria Virpi               HaukVei                   2.28,55           
3)   Heidi Kokko               IinY                      2.32,43           
     Johanna Matintalo         TuUL                      DNS               


M 5000m
Loppukilpailu
1)   Jani Ylisaukko-Oja        ArcticA                   16.50,12          
2)   Lauri Vuorinen            IFRaseb                   16.52,62          
3)   Antti Ojansivu            Jämin Jänne               16.59,27          
4)   Edvard Kotajärvi          KempKi                    17.13,83          
5)   Tesfahiwet Muhsentu       VeitsilKV                 17.28,16          
6)   Hansi Kitti               OulNMKY                   17.37,83          
7)   Jaakko Kotajärvi          KempKi                    17.57,29          
     Markus Isola              MuurKV                    DNS               


N 5000m
Loppukilpailu
1)   Johanna Matintalo         TuUL                      18.09,04          
2)   Iida Haataja              PudasjU                   19.06,70          
     Meri Kuha                 PosPy                     DNS               
     Tiia Hirvaskoski          PohjKoi                   DNS               
     Veera Mantere             PudasjU                   DNS               


M 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Jere Posti                OulPy                     57,44             


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Katriina Autti            KuivAu                    145               
     140    145    150    
     o      xo     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Osku Loukkola             OulPy                     6,39 -0,8          
     6,11   6,39   6,29   6,21   4,91   6,18   
     -0,8   -0,8   -1,0   -1,2   -0,3   -0,9   

2)   Ville Heikkilä            LapVei                    6,37 -0,1          
     6,07   5,94   6,10   6,37   6,26   6,22   
     +0,6   -1,4   -1,3   -0,1   -0,1   -0,5   

3)   Aaro Davidila             LapLu                     5,64 -0,3          
     5,43   5,62   x      5,64   5,50   5,35   
     -0,3   -0,2          -0,3   -0,6   -0,7   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Katja Kangas              PohjKoi                   5,79 -0,5          
     5,49   5,59   5,79   x      5,75   x      
     -0,5   -2,5   -0,5          -0,3          

2)   Lotta Makkonen            KuusEV                    4,98 -0,7          
     x      4,79   4,88   4,98   4,89   4,88   
            -0,5   -0,7   -0,7   -0,7   -0,5   

3)   Carita Barsk              PohjKoi                   4,98 -0,4          
     x      4,98   x      4,05   x      4,79   
            -0,4          -0,9          -0,7   

4)   Taru Väisänen             PohjKoi                   4,09 -2,1          
     4,09   3,91   3,93   4,03   3,98   x      
     -2,1   -0,2   -0,3   -1,4   -0,7          



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Sivonen             KuivAu                    16,31             
     16,31  x      x      -      -      -      

2)   Joni Lassila              SuomVa                    13,60             
     13,16  x      13,22  13,60  x      x      

3)   Raimo Hekkala             HaukVei                   10,53             
     10,41  x      x      x      10,53  10,33  



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen          PosPy                     10,59             
     9,77   9,85   10,52  10,59  9,96   10,02  

2)   Jenna Vanhala             KuivAu                    10,29             
     10,29  9,19   x      9,82   7,91   10,04  

3)   Marjo Sjögren             HaukVei                   8,17              
     8,06   8,17   x      7,65   x      x      



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Jyrki Mäkelä              PudasjU                   56,82             
     54,28  56,42  55,68  55,65  56,53  56,82  

2)   Jussi Syväniemi           ArcticA                   53,83             
     53,83  53,14  52,88  x      x      52,68  



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen          PosPy                     50,35             
     48,70  x      x      x      50,14  50,35  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Milja Lusila              AsikkRai                  49,04             
     44,80  43,33  45,58  49,04  x      47,46  



P7 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen           LapLu                     9,00              
2)   Nikolai Mursu             PohjKoi                   9,02              
3)   Aapeli Lindgren           LapLu                     9,17              
     Marius Pitkänen           PohjKoi                                     


T7 40m aidat
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen            PohjKoi                   11,21             


P7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen           LapLu                     8,04              
     7,82   7,82   x      8,04   

     Marius Pitkänen           PohjKoi                   DNS               


T7 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Milla Virtanen            PohjKoi                   6,34              
     5,48   6,34   5,65   5,29   

2)   Sini Kramsu               AlatPi                    3,97              
     3,81   3,35   2,81   3,97   



P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Santeri Kramsu            AlatPi                    4.01,41           
2)   Erkka Petrelius           PohjKoi                   4.11,83           
3)   Antti Kämäräinen          PohjKoi                   4.12,12           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas              PohjKoi                   3.55,17           
2)   Eevi Hasu                 VeitsilKV                 4.02,73           
3)   Laura Ojala               PohjKoi                   4.05,70           
4)   Helinä Niskanen           SuomVa                    4.09,98           
5)   Aada Virta                PohjKoi                   4.16,45           
6)   Adele Huhtinen                                      4.25,99           
7)   Julia Goman               PohjKoi                   4.33,15           


P9 40m aidat, Tuuli: +0,2 
Loppukilpailu
1)   Santeri Ukkola            KempKi                    9,01              
2)   Erkka Petrelius           PohjKoi                   9,09              
3)   Antti Kämäräinen          PohjKoi                   9,85              


T9 40m aidat, Tuuli: +0,2
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas              PohjKoi                   8,55              
2)   Aada Virta                PohjKoi                   8,84              
3)   Julia Goman               PohjKoi                   9,43              
4)   Laura Ojala               PohjKoi                   9,55              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aukusti Lindgren          LapLu                     3,37              
     3,37   2,95   3,18   2,29   
                                 

2)   Santeri Kramsu            AlatPi                    3,34              
     3,12   x      3,15   3,34   
                                 

3)   Santeri Ukkola            KempKi                    2,85              
     2,74   2,79   2,78   2,85   
                                 

4)   Antti Kämäräinen          PohjKoi                   2,64              
     2,64   2,64   2,57   2,54   
                                 

5)   Aapeli Lindgren           LapLu                     2,63              
     x      2,45   2,63   x      
                                 

5)   Nikolai Mursu             PohjKoi                   2,63              
     x      2,45   2,63   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas              PohjKoi                   3,50              
     3,50   3,45   3,38   3,41   
                                 

2)   Helinä Niskanen           SuomVa                    3,37              
     3,29   3,29   3,37   3,27   
                                 

3)   Aada Virta                PohjKoi                   2,99              
     2,99   2,79   2,79   x      
                                 

4)   Laura Ojala               PohjKoi                   2,67              
     2,66   2,62   2,67   2,67   
                                 

5)   Adele Huhtinen                                      2,59              
     2,58   2,30   2,34   2,59   
                                 

6)   Julia Goman               PohjKoi                   2,41              
     2,30   2,41   2,08   2,12   
                                 

7)   Milla Virtanen            PohjKoi                   1,97              
     1,97   1,85   1,46   1,73   
                                 

8)   Sini Kramsu               AlatPi                    1,53              
     1,45   1,31   1,26   1,53   
                                 



P9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Erkka Petrelius           PohjKoi                   19,52             
     18,87  19,52  18,45  18,07  

2)   Santeri Kramsu            AlatPi                    14,76             
     13,85  13,96  14,76  12,67  

3)   Antti Kämäräinen          PohjKoi                   11,30             
     8,65   x      10,74  11,30  



T9 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Ruut Kannala              VeitsilKV                 11,90             
     9,97   8,74   9,36   11,90  

2)   Aada Virta                PohjKoi                   9,20              
     9,20   7,67   7,22   8,60   

3)   Julia Goman               PohjKoi                   8,65              
     8,30   8,17   8,65   8,24   



P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Veikka Mäki-Runsas        PohjKoi                   3.25,09           
2)   Kasper Kähkönen           PohjKoi                   3.32,16           
3)   Aleksanteri Mursu         PohjKoi                   3.34,96           
4)   Sampo Peltovuoma          PohjKoi                   3.35,57           
5)   Valtteri Vaarala          PohjKoi                   3.58,21           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Sara Keskitalo            AlatPi                    3.45,83           
2)   Anna-Sofia Orajärvi       AlatPi                    3.47,32           
3)   Nanna Kylmänen            PohjKoi                   3.48,99           
4)   Viivi Raudasoja           PohjKoi                   3.52,32           
5)   Elsa Hasu                 VeitsilKV                 3.52,42           
6)   Hilpi Ruotsala            PohjKoi                   3.56,32           
7)   Elina Kansanaho           LapLu                     3.59,02           
8)   Heta Ruotsala             PohjKoi                   4.00,63           
9)   Weera Karhumaa            PohjKoi                   4.05,83           


P11 60m aidat Tuuli: 0,0
Loppukilpailu
1)   Roope Maaninka            PyhäsU                    11,55             
2)   Aleksanteri Mursu         PohjKoi                   11,76             
3)   Valtteri Vaarala          PohjKoi                   14,20             


T11 60m aidat
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Nanna Kylmänen            PohjKoi                   13,08             
2)   Noora Joki                PohjKoi                   13,12             
3)   Heta Ruotsala             PohjKoi                   13,44             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Jenni Enbuska             PohjKoi                   11,06             
2)   Eerika Rahko              PohjKoi                   11,68             
3)   Anna-Sofia Orajärvi       AlatPi                    12,22             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Hilpi Ruotsala            PohjKoi                   14,70             
2)   Elina Kansanaho           LapLu                     15,15             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu         PohjKoi                   3,75              
     3,70   3,67   3,67   3,75   
                                 

2)   Veikka Mäki-Runsas        PohjKoi                   3,33              
     3,33   3,29   3,26   3,32   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jenni Enbuska             PohjKoi                   3,97              
     3,82   3,97   x      3,82   
                                 

2)   Anna-Sofia Orajärvi       AlatPi                    3,71              
     x      3,48   3,71   3,62   
                                 

3)   Nella Hiltunen            PohjKoi                   3,64              
     3,37   3,01   3,64   3,40   
                                 

4)   Eerika Rahko              PohjKoi                   3,53              
     3,53   3,38   3,34   3,43   
                                 

5)   Nanna Kylmänen            PohjKoi                   3,51              
     3,30   3,35   3,43   3,51   
                                 

6)   Elina Kansanaho           LapLu                     3,33              
     3,12   3,33   3,07   2,81   
                                 

7)   Weera Karhumaa            PohjKoi                   3,27              
     3,25   3,21   3,17   3,27   
                                 

8)   Heta Ruotsala             PohjKoi                   3,23              
     3,13   3,12   3,10   3,23   
                                 

9)   Hilpi Ruotsala            PohjKoi                   3,20              
     3,09   3,00   3,20   3,13   
                                 

     Viivi Raudasoja           PohjKoi                   DNS               


P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Valtteri Vaarala          PohjKoi                   11,80             
     11,06  8,25   11,80  11,79  

     Roope Maaninka            PyhäsU                                      


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Ainasoja       HKV                       27,37             
     27,29  27,37  24,07  x      

2)   Viivi Raudasoja           PohjKoi                   22,43             
     x      x      19,39  22,43  

3)   Sirkku Kannala            VeitsilKV                 15,86             
     14,09  15,86  15,32  14,29  

4)   Anna-Sofia Orajärvi       AlatPi                    14,21             
     10,97  14,21  11,69  11,25  

5)   Noora Joki                PohjKoi                   10,71             
     10,71  10,58  7,67   8,77   


T13 200m
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Emma Raappana             AlatPi                    30,53             
2)   Enni Petrelius            PohjKoi                   31,68             
3)   Hilla Niskanen            SuomVa                    32,27             
4)   Venla Polojärvi           PohjKoi                   33,50             
5)   Monica Kähkönen           PohjKoi                   39,06             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Iida Pahtaja              PohjKoi                   30,36             
2)   Jenni Ojala               PohjKoi                   30,51             
3)   Katariina Pyörälä         IinY                      31,25             
4)   Sara Niukkanen            PohjKoi                   32,28             
5)   Jenni Enbuska             PohjKoi                   32,43             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sakari Ukkola             KempKi                    3.42,99           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Nea Tenno                 PohjKoi                   3.25,05           
2)   Ella Haataja              KuusEV                    3.26,80           
3)   Wiivi Karhumaa            PohjKoi                   3.28,51           
4)   Jenni Ojala               PohjKoi                   3.30,66           
5)   Katariina Pyörälä         IinY                      3.37,98           
6)   Emma Raappana             AlatPi                    3.45,10           
7)   Monica Kähkönen           PohjKoi                   3.57,71           
8)   Hilla Niskanen            SuomVa                    3.58,70           
     Emilia Kähkönen           PohjKoi                   3.28,58          (kulp) 
     Enni Petrelius            PohjKoi                   DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Sakari Ukkola             KempKi                    15,39             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Sanni Hirttiö             LapLu                     11,15             
2)   Enni Aula                 PohjKoi                   12,48             
3)   Venla Polojärvi           PohjKoi                   12,99             
4)   Neea-Maria Joki           PohjKoi                   13,68             


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea-Maria Joki           PohjKoi                   135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Emma Raappana             AlatPi                    125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Venla Polojärvi           PohjKoi                   120               
     105    110    115    120    125    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Noora Joki                PohjKoi                   95                
     95     100    
     o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja        PohjKoi                   3,07 +0,4          
     2,66   x      2,97   3,07   2,74   1,68   
     -0,2          -1,1   +0,4   -0,2   +0,0   



P13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Valtteri Raudasoja        PohjKoi                   17,31             
     14,75  16,82  x      16,64  17,31  x      



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                 PohjKoi                   33,86             
     31,79  30,13  33,12  x      x      33,86  

2)   Anette Saalismaa          OulPy                     30,62             
     x      30,62  29,13  x      x      x      

3)   Aino-Maria Ainasoja       HKV                       25,21             
     x      25,21  x      x      x      x      

4)   Enni Petrelius            PohjKoi                   22,25             
     21,76  22,25  17,73  x      x      19,58  

5)   Viivi Raudasoja           PohjKoi                   20,00             
     x      19,16  20,00  x      x      19,04  



P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Teemu Sotaheimo           PohjKoi                   28,66             
2)   Joakim Pitkänen           PohjKoi                   30,20             


T15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Johanna Alanenpää         AavasU                    29,84             
2)   Emilia Kähkönen           PohjKoi                   32,24             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Eetu Petrelius            PohjKoi                   2.21,61           
2)   Waltteri Karhumaa         PohjKoi                   2.25,24           
3)   Joakim Pitkänen           PohjKoi                   2.28,49           
4)   Teemu Sotaheimo           PohjKoi                   2.34,96           
5)   Markus Pyörälä            IinY                      2.43,10           


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Alina Vuokila             AlatPi                    2.34,17           
2)   Marianna Liukkonen        OulPy                     2.34,55           
3)   Johanna Alanenpää         AavasU                    2.35,45           
4)   Lumi Laitinen             OulPy                     2.36,41           
5)   Anna Okkonen              KuivAu                    2.41,12           
6)   Emilia Kähkönen           PohjKoi                   2.49,18           


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Eetu Petrelius            PohjKoi                   48,78             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Alina Vuokila             AlatPi                    53,21             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Emma Mäkikallio           PohjKoi                   5,04 -0,2          
     x      4,76   x      4,89   4,99   5,04   
            -0,4          -0,2   -0,4   -0,2   

2)   Iida Pahtaja              PohjKoi                   4,13 -0,5          
     3,83   3,95   x      4,05   4,13   4,09   
     -0,1   -1,7          +0,4   -0,5   -0,3   

3)   Sara Niukkanen            PohjKoi                   4,13 -0,3          
     3,99   4,13   4,05   3,85   4,01   x      
     +0,0   -0,3   +0,3   -2,3   -0,2          

4)   Enni Aula                 PohjKoi                   3,58 +0,7          
     3,58   x      -0,10  -      -      -      
     +0,7   +3,6                               

     Milla Nevalainen          PohjKoi                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Annukka Saalismaa         OulPy                     11,96             
     11,88  11,90  x      11,96  11,91  x      

2)   Anni Liikanen             KuusEV                    8,70              
     8,32   x      8,68   8,70   x      x      



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Annukka Saalismaa         OulPy                     32,92             
     x      x      31,04  x      32,92  x      

2)   Anni Liikanen             KuusEV                    27,01             
     25,31  25,74  26,74  x      x      27,01  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Wiljami Nurminen          LapLu                     41,78             
     32,84  x      x      41,78  x      x      



N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Katriina Autti            KuivAu                    27,73             
2)   Anniina Rissanen          LapLu                     29,49             


M17 800m
Loppukilpailu
1)   Samuli Ukkola             KempKi                    2.07,88           
2)   Teemu Pyörälä             IinY                      2.09,24           
     Topias Kontio             LapLu                     DNS               


N17 800m
Loppukilpailu
1)   Anniina Putkonen          KuivAu                    2.30,53           
2)   Marianne Myllylä          KuusEV                    2.37,70           
3)   Henriikka Majava          HaukVei                   2.42,82           


N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Krista Sjögren            HaukVei                   125               
     125    130    
     o      xxx    


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Krista Sjögren            HaukVei                   7,73              
     7,20   7,73   7,43   7,49   7,44   7,08