Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
16.07. klo 11:00 avoin TUL kyvyt esiin mestaruuskilpailu Tulokset (päivitetty: 15:48 16.07.2016)
Av TUL:n nuorten mestaruuskilpailut
Äänekoski
16.-17.7.2016

TULOKSET

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Daniel Harju                            2007 ViipU                6,91
  2. Veeti Vehkala                           2007 SuolU                7,27
  3. Aleksi Kinnunen                         2007 SuolU                7,33
  4. Eetu Viitanen                           2007 SuolU                7,48
     Eric Rinne                              2009 LahdA                 DNS

P9 600 m kävely


  1. Olli Mäkäläinen                         2007 JyväskKU          5.07,03

P9 Pituus

  1. Veeti Vehkala                           2007 SuolU                3,36 -1,6           
          3,15  3,36  3,32  2,59  2,47  3,02
          -1,2  -1,6  -0,6  +1,9  -5,4  -0,1
  2. Aleksi Kinnunen                         2007 SuolU                3,05 -3,7           
          2,82  2,66  3,01  2,74     -  3,05
          -3,4  +1,1  +0,4  -3,2        -3,7
  3. Olli Mäkäläinen                         2007 JyväskKU             2,78 -1,3           
          2,78  2,77  2,73  2,59  2,69  2,73
          -1,3  -1,5  -3,4  -2,6  -0,9  -2,0
     Eetu Viitanen                           2007 SuolU                 DNS                
        
        
     Aapo Rasi                               2007 PihtipTui             DNS                
        
        
     Eric Rinne                              2009 LahdA                 DNS                
        
        

P9 Kuula

  1. Aleksi Kinnunen                         2007 SuolU                6,66
           6,50   6,20   6,30   5,97   5,06   6,66
  2. Eetu Viitanen                           2007 SuolU                5,27
              -   5,27   5,14      -   4,93   4,68

P10 60 m


                     Tuuli: +0,2

  1. Tommi Järvenpää                         2006 KeurKi               9,38
  2. Topi Räsänen                            2006 ViitVie              9,77
  3. Kasperi Kankkunen                       2006 SuolU                9,98

P10 Pituus

  1. Antto-Ville Heinonen                    2006 JyväskKU             3,91 -3,0           
          3,73  3,60  3,67  3,84  3,91  3,88
          -3,2  -1,4  -3,2  -1,6  -3,0  -3,2
  2. Tommi Järvenpää                         2006 KeurKi               3,91 -0,7           
             -  3,61  3,70  3,91  3,81  3,69
                -1,3  -1,7  -0,7  +0,9  -2,1
  3. Topi Räsänen                            2006 ViitVie              3,88 -1,5           
          3,62  3,87  3,56     -     -  3,88
          -2,3  -0,8  -1,8              -1,5
  4. Kasperi Kankkunen                       2006 SuolU                3,66 +1,0           
          3,57  3,42  3,66  3,33     -     -
          -0,8  +0,5  +1,0  -0,3            
  5. Santtu Kynnäs                           2006 SaarijPu             3,06 -3,3           
          3,03  3,03  2,99  3,06  3,06  2,56
          -1,2  -0,6  -0,7  -1,2  -3,3  -3.1

P10 Kuula

  1. Topi Räsänen                            2006 ViitVie              9,27
              -      -      -   8,24      -   9,27
  2. Kasperi Kankkunen                       2006 SuolU                7,65
           6,69   6,85   7,65   5,87      -      -
  3. Tommi Järvenpää                         2006 KeurKi               7,36
           7,03   6,83   7,24   7,05   6,68   7,36
  4. Antto-Ville Heinonen                    2006 JyväskKU             6,78
           6,74   6,54      -      -   6,66   6,78
  5. Santtu Kynnäs                           2006 SaarijPu             6,61
           6,61   6,18   6,32   6,25   6,47      -

P11 60 m


                     Tuuli: +1,3

  1. Aksu Kauppinen                          2005 SuolU               10,02
  2. Leo-Matti Heinänen                      2005 SuolU               10,15
  3. Kimi Vehkala                            2005 SuolU               11,06

P11 Kolmiloikka

  1. Aksu Kauppinen                          2005 SuolU                8,32 +0,2           
          8,32  8,08  7,94  7,99  8,23  7,79
          +0,2  +0,1  +0,8   0,0  -0,3  +0,9
  2. Leo-Matti Heinänen                      2005 SuolU                7,76 -0,2           
          7,22  7,26  7,26  7,68  7,76  7,69
          +0,8  +0,4  +0,4  +1,1  -0,2  +0.9

P11 Kiekko

  1. Leo-Matti Heinänen                      2005 SuolU               20,39
              -  16,72  18,55  16,35  17,68  20,39
  2. Paavo Puro                              2005 SuolU               17,62
              -      -      -  17,62      -      -
  3. Kimi Vehkala                            2005 SuolU               17,15
              -  16,52  17,15  14,83  13,51  15,80
  4. Aksu Kauppinen                          2005 SuolU               11,35
          11,35      -      -      -      -      -

P12 60 m


                     Tuuli: -0,3

  1. Aleks Norontaus                         2004 SuolU                8,97
  2. Jaakko Honka                            2004 LimNM                8,99
  3. Tuomas Koivisto                         2004 SäynRie              9,17
  4. Elias Lundberg                          2004 HankasHa             9,44
  5. Tuukka Vehkala                          2004 SuolU               10,05
  6. Niku Minkkinen                          2004 SuolU               13,16

P12 Korkeus

  1. Aleks Norontaus                         2004 SuolU                 125
        
        
  2. Tuukka Vehkala                          2004 SuolU                 115
        
        

P12 Kolmiloikka

  1. Tuomas Koivisto                         2004 SäynRie              8,83 +1,0           
          8,66  8,55  8,62  8,77  8,67  8,83
          -0,3  -1,4  +1,8  -0,4  -0,9  +1,0
  2. Tuukka Vehkala                          2004 SuolU                8,09 +1,0           
          8,01  8,09  7,94  7,86  7,47  7,70
          -0,7  +1,0  +1,8  +0,5  +0,1  +0.2

P12 Kiekko

  1. Aleks Norontaus                         2004 SuolU               25,43
          21,75  20,29  21,23  25,43      -  23,70
  2. Tuukka Vehkala                          2004 SuolU               23,28
          23,28  18,31      -  19,99  20,50      -

P13 60 m


                     Tuuli: -0,3

  1. Santtu Vehkala                          2003 SuolU                9,58

P13 Pituus

  1. Santtu Vehkala                          2003 SuolU                4,18 +0,3           
          3,84  3,72  3,66  4,18  4,15  3,91
          +0,6  +0,2  -2,5  +0,3  +1,2  -0.2

P15 100 m


                     Tuuli: +0,1

  1. Jere Kautto                             2001 ÄänekU              12,49

P15 Pituus

  1. Jere Kautto                             2001 ÄänekU               5,67 -0,5           
          5,31  5,67     -     -  5,23     -
          -0,4  -0,5              -2,0      
  2. Pietari Valoranta                       2000 JyväskKU             4,12 -0,2           
             -     -     -     -     -  4,12
                                        -0.2

M17 100 m


                     Tuuli: +0,1

  1. Pietari Valoranta                       2000 JyväskKU            11,95

T9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Venla Honkonen                          2007 SuolU                7,22
  2. Pinja Heino                             2007 JyväskKU             7,38
  3. Aino Kinnunen                           2008 SuolU                7,70
  4. Annika Liekkinen                        2008 SuolU                8,31

T9 600 m kävely


  1. Aino Kinnunen                           2008 SuolU             4.39,88
  2. Annika Liekkinen                        2008 SuolU             4.43,97

T9 Pituus

  1. Venla Honkonen                          2007 SuolU                3,37 -0,9           
          3,37  3,15        3,22  3,12  3,10
          -0,9  -1,1  -1,0  -0,7  -3,5  -1,2
  2. Pinja Heino                             2007 JyväskKU             2,95 +0,2           
          2,50  2,55  2,95  2,57  2,70     -
                -5,5  +0,2  -1,3  +0,2      
  3. Aino Kinnunen                           2008 SuolU                2,63                
          2,63  2,47  2,51  2,60  2,53  2,55
                -0,7  -1,2  -2,2  +1,1  -0,6
  4. Annika Liekkinen                        2008 SuolU                2,44 -3,1           
          2,44  2,32  2,18  2,18  2,20  2,35
          -3,1  -4,4  -1,3  +0,7  -0,9  -1.1

T9 Kuula

  1. Pinja Heino                             2007 JyväskKU             4,40
           4,35   4,15   4,40   4,21   3,67   4,39
  2. Venla Honkonen                          2007 SuolU                4,24
           4,24   4,13   4,18   4,10   3,85   3,58
  3. Aino Kinnunen                           2008 SuolU                3,81
           3,70   3,48   3,81   3,39   3,54   3,13
  4. Annika Liekkinen                        2008 SuolU                3,28
           3,13   2,96   3,19      -      -   3,28

T10 60 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Emma Vainio                             2006 SuolU                9,56
  2. Ninni Korpinen                          2006 SuolU               10,01
  3. Senja Norontaus                         2006 SuolU               10,08
  4. Emmi Viitanen                           2006 SuolU               10,31
  5. Selma Möller                            2006 SuolU               10,63
  6. Ronja Vehkala                           2006 SuolU               11,14
     Sofia Rinne                             2006 LahdA                 DNS

T10 Pituus

  1. Senja Norontaus                         2006 SuolU                3,37 -1,0           
          3,31  3,37  3,16  3,17  3,22     -
          -1,4  -1,0  -1,9  -0,9  -1,1      
  2. Emma Vainio                             2006 SuolU                3,36 -2,2           
          3,33  3,33  3,24  3,36  3,03  3,26
          -4,7  -0,8  -0,9  -2,2  -1,3  +0,4
  3. Ninni Korpinen                          2006 SuolU                3,36 -0,3           
          3,36  3,02  2,97  2,76  2,33  2,71
          -0,3  -4,1  -1,8  -1,9  -0,5  -0,4
  4. Emmi Viitanen                           2006 SuolU                3,30 -2,2           
          3,12  3,14  3,17     -  3,20  3,30
          -0,4  -1,3  +0,8        -2,2  -2,2
  5. Selma Möller                            2006 SuolU                3,20 -1,7           
          2,92  2,94     -  2,93  3,02  3,20
          -0,6  -2,2        +0,6  +0,1  -1,7
  6. Ronja Vehkala                           2006 SuolU                2,80 -3,1           
          2,80  2,70  2,75     -  2,55  2,73
          -3,1  -1,5  -0,2        +0,2  +0,1
  7. Moona Lahtinen                          2006 SuolU                2,69 -0,3           
          2,56  2,69  2,66     -  2,62  2,63
          -1,4  -0,3  -0,6        -0,4  -0,6
     Sofia Rinne                             2006 LahdA                 DNS                
        
        

T10 Kuula

  1. Senja Norontaus                         2006 SuolU                7,10
           6,78   6,65      -  71,01      -   6,44
  2. Emmi Viitanen                           2006 SuolU                5,49
           5,19   4,90   5,48   5,28   5,07   5,49
  3. Ninni Korpinen                          2006 SuolU                5,47
           5,38   5,47   5,00   5,23   5,09      -
  4. Moona Lahtinen                          2006 SuolU                4,91
           4,91   4,32   4,66   4,56   4,67   4,84

T11 60 m


                     Tuuli: -0,5

  1. Henna Strengell                         2005 OrivPo               9,77
  2. Vilma Honkonen                          2005 SuolU                9,78
  3. Emma Liimatainen                        2005 SuolU               10,08
     Hilma Kinnunen                          2005 JyväskKU              DNS
     Justine Hämäläinen                      2005 HankasHa              DNS

T11 1000 m kävely


  1. Emma Liimatainen                        2005 SuolU             7.53,89

T11 Korkeus

  1. Emma Liimatainen                        2005 SuolU                 125
        
        

T11 Kolmiloikka

  1. Henna Strengell                         2005 OrivPo               8,50 -0,3           
          8,50  7,81  8,19  7,95  7,84     -
          -0,3  +1,0  +0,7  -0,1  +2,2      
  2. Vilma Honkonen                          2005 SuolU                7,82 -0,2           
          7,79  7,82  7,63  7,62     -     -
          -0,3  -0,2  -0,6   0,0            
     Hilma Kinnunen                          2005 JyväskKU              DNS                
        
        

T11 Kiekko

  1. Emmi Mäkäläinen                         2005 JyväskKU            18,57
          14,77      -  15,39  13,99  18,57      -
  2. Vilma Honkonen                          2005 SuolU               17,12
          15,15  17,12  14,90  14,80  17,07  14,49
  3. Moona Lahtinen                          2006 SuolU               14,23
          11,82  14,23  12,59  14,02      -  11,64
  4. Anja Savolainen                              ÄänekU              13,75
          12,07  12,44  13,75      -  13,70  13,16

T12 60 m


                     Tuuli: +0,4

  1. Elli Huovinen                                JyväskKU             9,22
  2. Helmiina Kynnäs                         2004 SaarijPu             9,25
  3. Ilona Järvenpää                         2004 KeurKi               9,96
  4. Nelli Pajula                            2004 JyväskKU             9,97
  5. Inka Nahkala                            2004 SuolU               10,53
  6. Netta Liekkinen                         2004 SuolU               11,05
     Aure Kuosmanen                          2004 SuolU                 DNS

T12 2000 m kävely


  1. Sinna Korpinen                          2004 SuolU            14.53,29
  2. Netta Liekkinen                         2004 SuolU            16.17,95

T12 Korkeus

  1. Helmiina Kynnäs                         2004 SaarijPu              140
        
        
  2. Ilona Järvenpää                         2004 KeurKi                130
        
        
  3. Nelli Pajula                            2004 JyväskKU              110
        
        
     Aure Kuosmanen                          2004 SuolU                 DNS
        
        

T12 Kolmiloikka

  1. Elli Huovinen                                JyväskKU             8,90 +1,9           
          8,90  8,53  8,59     -  8,68  8,72
          +1,9  +1,7  +2,4        +1,1  +0,8
  2. Nelli Pajula                            2004 JyväskKU             7,85 -1,4           
          7,34  7,44  7,85  7,70  7,56  7,52
          +1,8  +1,2  -1,4  +0,7  +0,6  -1,0
  3. Netta Liekkinen                         2004 SuolU                6,56 +0,4           
          6,56     -  6,11  5,80  5,86     -
          +0,4        +0,9  +0,3  +1,0      
  4. Inka Nahkala                            2004 SuolU                6,33 +1,3           
             -     -     -     -  6,33  5,69
                                  +1,3  +2.4

T12 Kiekko

  1. Nelli Pajula                            2004 JyväskKU            22,65
              -  20,82  22,65  22,49  20,58  18,66
  2. Inka Nahkala                            2004 SuolU               17,03
          11,28  11,86  11,57  12,50  17,03      -
  3. Sinna Korpinen                          2004 SuolU               14,49
              -  14,49      -      -  14,38      -
  4. Netta Liekkinen                         2004 SuolU               13,72
          12,44  10,71  12,08  12,64  13,72      -

T13 60 m


                     Tuuli: +0,9

  1. Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU             8,82
  2. Milja Lahtinen                          2003 SuolU                9,60
  3. Jenna Lahti                             2003 SuolU               10,10

T13 Pituus

  1. Varpu-Sofia Heinonen                    2003 JyväskKU             4,50 -0,9           
          4,42  4,48  4,50  4,39  4,26  4,45
          -1,3  -0,6  -0,9  -0,3  +0,6  +0,1
  2. Milja Lahtinen                          2003 SuolU                4,02 -0,8           
          3,79     -  4,02  3,90     -  3,92
          -3,8        -0,8  -0,3        -0,1
  3. Jenna Lahti                             2003 SuolU                3,26 -3,8           
          3,08     -  3,26     -     -     -
          -1,4        -3,8                  

T13 Keihäs

  1. Milja Lahtinen                          2003 SuolU               20,85
          20,85  20,70  20,62  19,81      -  19,96
  2. Vilma Räsänen                           2003 ViitVie             18,04
              -      -  15,00  18,04      -      -

T15 100 m


                     Tuuli: +0,3

  1. Laura Koivisto                          2001 JyväskKU            13,31
  2. Sanni Möller                            2002 SuolU               16,23
     Venla Saari                             2003 JyväskKU              DNS

T15 Pituus

  1. Laura Koivisto                          2001 JyväskKU             4,88 +0,1           
             -     -  4,82     -     -  4,88
                      -2,5              +0,1
     Annika Ahonen                           2002 JyväskKU                                 
              
              

N17 100 m


                     Tuuli: +0,3

  1. Emma Kääriäinen                              JyväskKU            14,53
  2. Siiri Möller                            1999 SuolU               14,75
  3. Camilla Andersin                        2000 MuurY               15,55
     Elina Nieminen                          2000 SuolU                 DNS

N17 800 m


  1. Venla Saari                             2003 JyväskKU          2.22,49
  2. Siiri Möller                            1999 SuolU             2.33,08
  3. Jenna Maukonen                          2003 SuolU             2.53,64

N17 3000 m kävely


     Elina Nieminen                          2000 SuolU                 DNF

N17 Korkeus

  1. Katri Katainen                          1999 KeurKi                155
        
        
     Siiri Möller                            1999 SuolU                 DNS
        
        

N17 Kiekko

  1. Taija Tirkkonen                         2000 KeitKu              38,05
          32,56  36,09  38,05  37,60  35,97  36,64
  2. Elina Nieminen                          2000 SuolU               16,46
          15,79  16,46      -  13,14  15,32      -