Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
12.04. klo 14:00 9th Helsinki Indoor Tetradecathlon Tulokset (päivitetty: 13:41 15.04.2015)
Helsinki, 9th Helsinki Indoor Tetradecathlon 12.4.2015

	
M TETRADECATHLON
1. Joni van Loon NED 7444 10,55 7,84 594 2.14,34 9,79 55,16 169 10,39,98 9,72 340 5.06,70 25,58 12,40 21.05,24
1. Florian Grasl GER 5662 9,04 7,62 540 2.20,04 9,07 58,02 154 12.18,63 11,22 270 5.29,12 27,05 10,64 24.19,18
3. Mark Andrews GBR 5016 3,93 7,81 579 2.25,97 8,18 58,14 175 13.27,24 9,94 170 7.45,70 26,15 11,65 29.21,85
4. Esa Paukku FIN 4656 8,76 8,60 500 2.40,73 9,22 67,58 154 12.10,87 11,24 300 5.53,90 31,24 10,37 24.49,85

M17 TETRADECATHLON
1. Jere Liskojärvi FIN 6147 11,4 7,75 583 2.21,54 11,06 58,09 160 11.52,93 9,56 300 5.39,63 28,11 10,09 26.59,00

M35 TETRADECATHLON
1. Jeroen Vis NED 4726 10,88 8,11 498 2.23,53 8,89 58,89 145 14.07,67 12,84 240 6.33,30 27,57 9,35 29.42,68
2. Jarno Warsa-Ritaranta FIN 2787 5,59 9,14 401 2.48,12 8,60 70,38 118 13.14,08 14,06 170 6.10,63 32,47 8,12 25.20,75

M40 TETRADECATHLON
1. Jari Jaakkola FIN 5698 5,60 8,55 458 2.21,60 6,93 61,96 148 11.12,80 12,02 230 5.12,12 28,83 8,53 21.05,27

M45 TETRADECATHLON
1. Esa Paukku FIN 6389 8,76 8,60 500 2.40,73 9,22 67,58 154 12.10,87 11,20 300 5.53,90 31,24 10,37 24.49,85
2. Markus Stiegler GER 5753 6,42 8,25 477 2.44,95 8,23 66,16 148 13.20,89 11,46 240 6.11,30 29,65 9,89 24.41,90
3. Geoff Butler GBR 5432 6,99 8,96 433 2.38,94 8,06 67,80 154 12.30,99 12,13 210 5.50,15 31,65 8,69 22.46,81
4. Günther Schmid GER 5140 6,37 8,42 453 2.33,56 7,79 62,31 NH 12.48,32 13,62 190 5.53,48 36,68 7,98 28.02,70

M50 TETRADECATHLON
1. Tuomo Vanhanen FIN 7207 NM 8,39 478 2.25,54 9,98 62,18 142 11.34,46 11,44 200 5.19,48 28,39 9,07 21.28,62
2. Andy Smerdon GBR 6331 9,00 8,34 426 2.43,01 7,63 65,02 145 13.28,17 12,05 230 6.06,09 28,14 9,09 24.59,95
 
M60 TETRADECATHLON
1. Dirk Jan Giskes NED 7574 15,34 9,26 435 2.44,08 7,70 69,74 136 13.47,95 12,08 230 6.20,90 32,27 8,40 24.56,61
2. Reinhard Rhaue GER 6876 11,22 8,92 437 2.49,79 9,41 68,89 130 14.33,09 12,31 210 6.50,59 31,62 8,33 30.31,74

M65 TETRADECATHLON
1, Lasse Kyrö FIN 8083 10,92 9,26 443 3-01,88 8,74 74,31 130 14.06,20 11,75 240 6.36,96 33,90 8,59 25.49,32

W17 TETRADECATHLON
1. Jolana Jaakkola FIN 4141 6,42 9,58 352 2.46,48 7,11 76,18 118 12.50,97 12,33 150 6.06,42 35,50 7,33 23.53,28