Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
02.07. klo 18:00 Keihäs, 400m ja 800m Tulokset (päivitetty: 08:59 03.07.2014)
SiiPo Keihäs, 400m ja 800m Siilinjärvi, Ahmon Urheilualue 2.7.2014

--Käsiaika


TULOKSET


M19 800 m

  1. Hannes Rautiainen                       SiilHS             2.18,6h


M17 800 m

  1. Robin Ryynänen                          KeskiUYU           1.59,1h


M17 Keihäs

  1. Arttu Kekäläinen                        KuopRei             55,91
  2. Otto Kekäläinen                         KuopRei             46,80
  3. Santeri Hirvonen                        SiilPo              40,67


P15 800 m

  1. Jesse Pääkkönen                         SiilHS             2.50,1h


P15 Keihäs

     Jere Auvinen                            PielavA               DNS


P14 800 m

  1. Elmeri Voutilainen                      SiilPo             2.30,7h
  2. Anssi Kuittinen                         LeppävVi           2.36,8h


P13 400 m

  1. Miro Tuppurainen                        SiilPo             1.05,9h
  2. Juuso Kuosma                            MaanMa             1.10,0h
  3. Viljami Miettinen                       SiilPo             1.17,0h
  4. Eeti Kyllönen                           SiilPo             1.17,8h
  5. Ville Korhonen                          SiilPo             1.22,4h
  6. Tiitus Länsivuori                       SiilPo             1.25,5h


P13 Keihäs

  1. Atte Nyyssönen                          KaavKai             32,76
  2. Ville Korhonen                          SiilPo              29,28
  3. Miro Tuppurainen                        SiilPo              22,77
  4. Viljami Miettinen                       SiilPo              20,19
  5. Eeti Kyllönen                           SiilPo              19,31
  6. Tiitus Länsivuori                       SiilPo              14,84
     Samppa Auvinen                          PielavA               DNS


P12 400 m

  1. Karel Sylla                             JuankKuo           1.23,3h


P12 Keihäs

  1. Joonas Kekäläinen                       MaanMa              26,16
  2. Karel Sylla                             JuankKuo            20,59


P11 400 m


  1. Eetu Kammonen                           SiilPo             1.19,1h
  2. Pietari Porthan                         SiilPo             1.28,2h
  3. Veeti Hautala                           SiilPo             1.31,1h
  4. Taavi Miettinen                         SiilPo            	1.33,7h
  5. Tuisku Miettinen                        SiilPo             1.42,5h


P11 Keihäs

  1. Janne Heiskanen                         MaanMa              24,97
  2. Kasperi Soranta                         SiilPo              19,90
  3. Pietari Porthan                         SiilPo              18,53
  4. Eetu Kammonen                           SiilPo              14,53


P10 400 m

  1. Roope Kuosmanen                         IisVi              1.18,9h
  2. Eemi Naumanen                           SiilPo             1.20,8h
  3. Riku Tenhunen                           SiilPo             1.22,1h
  4. Jalmari Bergqvist                       MaanMa             1.22,7h
  5. Topi Huttunen                           VierKoi            1.27,0h
  6. Jyry Pesonen                            LieksU             1.35,2h


P10 Keihäs

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo              24,23
  2. Miika Kekäläinen                        MaanMa              16,87
  3. Jyry Pesonen                            LieksU              16,39
  4. Topi Huttunen                           VierKoi             14,98
  5. Jalmari Bergqvist                       MaanMa              12,78


P9 400 m

  1. Veeti Paavola                           SiilPo             1.20,6


P9 Keihäs

  1. Veeti Paavola                           SiilPo              18,79


P8 400 m

  1. Samu Miettinen                          SiilPo             1.27,2h
  2. Alex Kraft                              SiilPo             1.29,1h
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo             1.31,1h


P8 Keihäs

  1. Kaapo Korhonen                          SiilPo              15,25
  2. Miska Kekäläinen                        MaanMa              14,79
  3. Samu Miettinen                          SiilPo              13,76


P7 400 m

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei            1.27,3h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo             1.35,5h
  3. Eeli Häikiö                             SiilPo             1.41,2h
  4. Lauri Juvonen                           SiilPo             1.48,2h
  5. Eeti Soininen                           SiilPo             1.49,9h
  6. Eliel Länsivuori                        SiilPo             1.50,0h
  7. Henry Kraft                             SiilPo             1.57,6h
  8. Olavi Juvonen                           SiilPo             2.16,9h


P7 Junnukeihäs

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei              9,35
  2. Jimi Kokkarinen                         SiilPo               8,42
  3. Eeti Soininen                           SiilPo               8,20
  4. Olavi Juvonen                           SiilPo               6,27
  5. Lauri Juvonen                           SiilPo               4,80


M45 800 m

  1. Pekka Naumanen                          KuopRei            2.32,4h


M50 800 m

     Veli-Matti Kauppinen                    SuonVa                DNS


N 800 m

  1. Miia Kemppainen                         HyrynsI            2.31,6h


N19 800 m

  1. Saila Berg                              KajHi              3.03,8h


N17 800 m

  1. Aida-Linnea Kukila                      JuankKuo           2.30,2h
  2. Salla Voutilainen                       SiilPo             2.47,2h


T15 800 m

  1. Miida-Tuulia Kukila                     JuankKuo           2.36,4h
  2. Jaana Tolppanen                         KaavKai            3.07,4h
  3. Niina Asikainen                         JuankKuo           3.22,2h


T15 Keihäs

  1. Milja Pesonen                           LieksU              33,72
  2. Niina Asikainen                         JuankKuo            32,76


T14 800 m

  1. Irja Valta                              MaanMa             2.44,6h
  2. Saija Taattola                          NilsNu             2.45,7h
  3. Hannele Rautiainen                      SiilPo             2.57,3h
  4. Sini Asikainen                          JuankKuo           3.33,5h


T14 Keihäs

  1. Sini Asikainen                          JuankKuo            20,41


T13 400 m

  1. Aada Föhr                               NilsNu             1.09,9h
  2. Saara Porthan                           SiilPo             1.10,8h
  3. Veera Huoman                            HeinävYU           1.11,0h
  4. Julia Siimento                          SiilPo             1.12,1h
  5. Henni Tikkanen                          PielavSa           1.15,7h
  6. Tuuli Metsärinne                        SiilPo             1.15,9h
     Henni Sipola                            IisVi                 DNS
     Petra Turunen                           KuopRei               DNS


T13 Keihäs

  1. Saara Porthan                           SiilPo              26,78
  2. Julia Siimento                          SiilPo              22,96
  3. Veera Huoman                            HeinävYU            22,12


T12 400 m

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo            1.09,1h
  2. Reeta Kuosmanen                         IisVi             1.11,1h
  3. Essi Kuittinen                          LeppävVi          1.16,0h
  4. Iida Lehtonen                           MaanMa            1.22,1h
  5. Tessa Tiihonen                          SiilPo            1.23,3h


T12 Keihäs

  1. Riia Toivanen                           JuankKuo            29,59
  2. Milla Martikainen                       LieksU              27,63
  3. Iida Lehtonen                           MaanMa              20,85
  4. Jenni Takkunen                          SiilPo              17,43


T11 400 m

  1. Anni Föhr                               NilsNu            1.16,8h
  2. Annu Sipola                             IisVi             1.21,2h
  3. Unna Kyllönen                           SiilPo            1.41,8h
     Emmi Korhonen                           NilsNu                DNS


T11 Keihäs

  1. Viivi Raatikainen                       ViitVie             28,31
  2. Emmi Korhonen                           NilsNu              19,37
  3. Annu Sipola                             IisVi               11,42
  4. Laura Huoman                            HeinävYU            11,29
  5. Unna Kyllönen                           SiilPo               9,52


T10 400 m

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo             1.21,6h
  2. Emma Kammonen                           SiilPo             1.22,0h
  3. Pihla Länsivuori                        SiilPo             1.27,6h


T10 Keihäs

  1. Minttu Turunen                          KuopRei             21,10
  2. Tilda Korhonen                          SiilPo              12,00
  3. Emma Kammonen                           SiilPo              11,94
  4. Pihla Länsivuori                        SiilPo               9,91


T9 400 m

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo             1.20,1h
  2. Seela Länsivuori                        SiilPo             1.26,6h
  3. Eveliina Sairanen                       SiilPo             1.28,0h
  4. Liinu Heiskanen                         VierKoi            1.32,9h
  5. Piitu Soininen                          SiilPo             1.34,7h


T9 Keihäs

  1. Liinu Heiskanen                         VierKoi             10,88
  2. Amanda Lehtonen                         MaanMa               9,67
  3. Piitu Soininen                          SiilPo               8,76
  4. Pinja Laasanen                          SiilPo               8,68
  5. Eveliina Sairanen                       SiilPo               8,39


T8 Keihäs

  1. Aino Pohjanjousi                        SiilPo               7,04


T7 400 m


  1. Saimi Miettinen                         SiilPo             1.51,4h
  2. Maiju Eronen                            SiilPo             2.05,7h


T7 Junnukeihäs

  1. Piitu Heiskanen                         VierKoi              5,59
  2. Saimi Miettinen                         SiilPo               5,48
  3. Maiju Eronen                            SiilPo               4,88