Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
16.06. klo 18:00 Forte Sport ratajuoksut ja Forte Sport Minimaraton Tulokset (päivitetty: 22:36 16.06.2014)
Forte Sport ratajuoksut ja Minimaraton Siilinjärvi, Ahmo 16.6.2014

--Käsiaika

TULOKSET

M 1500 m

  1. Teemu Toivanen                          LeppävVi           4.13,7h
  2. Arttu Kärkiö                            KeitKu             4.14,5h
  3. Gharbi Sellami                          PolvijU            4.16,7h
  4. Mikko Hirvonen                          KuopRei            4.17,4h
  5. Jukka Rahkonen                          PolvijU            4.18,8h
  6. Toni Juvonen                            SiilPo             6.16,2h


M50 1500 m

  1. Veli-Matti Kauppinen                    SuonVa             5.13,4h


M60 1500 m

  1. Risto Komulainen                        LeppävU            5.26,7h


P15 1500 m

  1. Karthik Väisänen                        VesU               6.08,1h


P13 800 m

  1. Juuso Kuosma                            MaanMa             2.36,4h
  2. Antti-Jussi Räsänen                     KaavKai            2.45,0h
  3. Miro Tuppurainen                        SiilPo             2.47,6h
  4. Niko Korhonen                           RautU              2.48,6h
  5. Saku Toikkanen                          RautU              2.54,8h
  6. Ville Korhonen                          SiilPo             3.03,5h
  7. Eeti Kyllönen                           SiilPo             3.11,4h
     Tiitus Länsivuori                       SiilPo                DNS


P11 800 m

  1. Veeti Hautala                           SiilPo             3.16,2h
  2. Tuisku Miettinen                        SiilPo             3.41,1h
     Eetu Kammonen                           SiilPo                DNS


P9 800 m

  1. Tuomas Meis                             SiilPo             3.27,3h


P8 800 m

  1. Akseli Kirjavainen                      KuopRei            3.12,5h
  2. Samu Miettinen                          SiilPo             3.13,0h
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo             3.18,5h
  4. Alex Kraft                              SiilPo             3.20,3h
  5. Jesse Räsänen                           SiilPo             3.32,6h


P7 800 m

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei            3.20,8h
  2. Lucas Kraft                             SiilPo             3.27,1h
  3. Eeti Soininen                           SiilPo             3.52,9h
  4. Lauri Juvonen                           SiilPo             3.56,6h
  5. Aatu Savinainen                         SiilPo             5.03,2h
  6. Miko Merivalo                           SiilPo             5.30,2h
     Jimi Kokkarinen                         SiilPo                DNS

P6 400 m
  
  1. Aaro Kirjavainen			     KuopRei		1.45,8h
  2. Leevi Turunen			     SiilPo		1.53,1h
  3. Petrus Räsänen			     SiilPo		1.57,8h
  4. Eliel Länsivuori			     SiilPo		1.59,6h
  5. Samu Hirvonen			     SiilPo		2.00,3h
  6. Olavi Juvonen			     SiilPo		2.15,6h
     Tatu Metsärinne			     SiilPo		  DNS

P5 400 m

  1. Henry Kraft			     SiilPo		2.01,4h
  2. Arttu Pitkänen			     SiilPo		2.26,7h
  3. Viljami Kainulainen		     SiilPo		2.32,1h
  4. Olavi Meis				     SiilPo		2.33,8h
  5. Kasper Ossi			     SiilPo		2.37,2h
  6. Juho-Antti Nevalainen		     SiilPo		2.55,3h
  7. Otso Huuskonen			     SiilPo		3.01,6h

P4 400m

  1. Tuomas Waljus			     Siilinjärvi	3.04,2h


N 1500 m


  1. Eija Hartikainen                        MikkKV             5.30,5h
     Iida Haataja                            LapLu                 DNS


N35 1500 m

  1. Beatrice Kraft                          SiilPo             7.50,8h


T15 1500 m

  1. Johanna Laakkonen                       KuopRei            5.52,1h
  2. Siiri Räsänen                           KaavKai            5.53,8h


T14 1500 m

  1. Saija Taattola                          NilsNu             5.55,5h
  2. Vilma Niemilä                           NilsNu             6.37,0h
  3. Lotta Malinen                           NilsNu             6.37,1h


T13 800 m

  1. Julia Siimento                          SiilPo             2.51,6h
  2. Tuuli Metsärinne                        SiilPo             2.59,6h
  3. Veera Pölhö                             SiilPo             3.36,0h

T12 800 m

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo             2.43,7h
  2. Anni Vartiainen                         MaanMa             2.45,0h
  3. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo             3.00,3h
  4. Nina Kärnä                              SonkajPa           3.03,7h
  5. Tessa Tiihonen                          SiilPo             3.10,2h
  6. Vilma Meis                              SiilPo             3.13,2h


T11 800 m

  1. Sini Rahkonen                           ViitVie            3.01,3h
  2. Unna Kyllönen                           SiilPo             3.58,7h


T10 800 m

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo             3.05,0h
  2. Emma Kammonen                           SiilPo             3.08,0h
  3. Pihla Länsivuori                        SiilPo             3.09,6h
  4. Iina Savolainen                         SiilPo             3.23,7h
  5. Emmi Kärnä                              SonkajPa           3.33,1h


T9 800 m

  1. Seela Länsivuori                        SiilPo             3.23,4h
  2. Piitu Soininen                          SiilPo             3.31,3h


T8 800 m

  1. Nea Savolainen                          MaanMa             3.25,9h
  2. Inka Toikkanen                          RautU              3.41,5h
  3. Elli Savolainen                         SiilPo             3.56,0h
  4. Alisa Kärnä                             SonkajPa           4.02,6h


T7 800 m

  1. Iiris Airaksinen                        SiilPo             3.56,4h
  2. Viivi Rahkonen                          ViitVie            4.05,6h
  3. Wenla Waljus                            Siilinjärvi        4.13,7h
  4. Anni Törrönen                           SiilPo             4.24,6h
  5. Kristiina Nevalainen                    SiilPo             4.30,0h
  6. Maiju Eronen                            SiilPo             4.46,8h

T6 400 m

  1. Jonna Kärnä			     SonkajPa		1.57,0h
  2. Noora Savolainen			     MaanMa		2.00,6h
  3. Milja Leskinen			     SiilPo		2.04,1h
  4. Petra Roivainen			     SiilPo		2.09,3h
  5. Iisa Holappa			     SiilPo		2.17,8h
  6. Minttu Pakkanen			     SiilPo		2.23,9h
  7. Anna Kinnunen			     SiilPo		2.33,4h
     Emma Hiltunen			     SiilPo		   DNS

T5 400 m

  1. Noora Waljus			     Siilinjärvi	2.19,5h
  2. Senja Merivalo			     SiilPo		2.20,1h
  3. Minttu Saarinen			     SiilPo		2.24,8h
  4. Liinu Eronen			     SiilPo		2.25,5h
     Elli Pohjanjousi			     SiilPo		   DNS

T4 400 m

  1. Aurora Kirjavainen			     KuopRei		2.15,0h
  2. Tinja Jalava			     SiilPo		2.47,7h
  3. Annika Sairanen			     SiilPo		2.53,5h
  4. Juni Kyllönen			     SiilPo		3.33,9h