Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
14.07. klo 18:00 Yara seiväs ja pikamatkat Tulokset (päivitetty: 23:41 14.07.2014)
Yara seiväs ja pikamatkat - Siilinjärvi - 14.7.2014

--Käsiaika

TULOKSET


M17 Seiväs

  1. Santeri Hirvonen                        SiilPo                3.10
     2.50/1 2.60/- 2.70/- 2.80/1 2.90/1 3.00/1 3.10/2 3.20/XXX


P15 Seiväs

  1. Tomi Koponen                            MaanMa                3.00
     2.50/1 2.60/- 2.70/- 2.80/1 2.90/2 3.00/1 3.10/XXX


P14 Seiväs

  1. Juuso Toivonen                          ÄhtU                  3.31
     2.80/1 2.90/- 3.00/1 3.10/3 3.20/1 3.31/1 3.41/XXX   
        
  2. Iiro Suutarinen                         ÄhtU                  3.20
     2.80/1 2.90/- 3.00/1 3.10/1 3.20/2 3.31/XXX


P13 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Miro Tuppurainen                        SiilPo                8,6h
  2. Eeti Kyllönen                           SiilPo                9,9h
  3. Tiitus Länsivuori                       SiilPo               10,2h


P13 Seiväs

  1. Pyry Suutarinen                         ÄhtU                  2.40
     2.00/1 2.10/- 2.20/1 2.30/1 2.40/1 2.50/XXX   
        
  2. Miro Tuppurainen                        SiilPo                2.30
     1.70/1 1.80/1 1.90/1 2.00/1 2.10/1 2.20/1 2.30/1 2.40/XXX  
        
  3. Eeti Kyllönen                           SiilPo                1.10
     0.80/1 0.90/- 1.00/1 1.10/1 1.20/XXX


P12 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Ville Toivonen                          ÄhtU                  8,6h
  2. Richard Liemula                         KuopRei               8,9h
  3. Jesse Lahti                             KuopRei               9,5h


P12 Seiväs

  1. Jesse Lahti                             KuopRei               1.70
     1.60/1 1.70/1 1.80/XXX   
        
     Ville Toivonen                          ÄhtU                  DNS


P11 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Pietari Porthan                         SiilPo               10,7h


P10 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo               10,4h
  2. Eemi Naumanen                           SiilPo               10,5h
  3. Eetu Tujunen                            SiilPo               11,6h


P9 40 m

                     Tuuli: NWND

  1. Veeti Paavola                           SiilPo                7,0h


P8 40 m

                     Tuuli: NWND

  1. Samu Miettinen                          SiilPo                7,1h
  2. Jesse Niemelä                           SiilPo                7,7h
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo                7,8h
  4. Jere Takkunen                           SiilPo                8,4h


P7 40 m

                     Tuuli: NWND

  1. Paavo Laasanen                          SiilPo                8,3h
  2. Eeli Häikiö                             SiilPo                8,7h
  3. Eliel Länsivuori                        SiilPo                9,2h
  4. Eeti Soininen                           SiilPo                9,3h
  5. Miko Merivalo                           SiilPo               10,3h


T14 Seiväs

  1. Netta Lappalainen                       SiilPo                1.60
     1.00/1 1.10/1 1.20/1 1.30/2 1.40/1 1.50/1 1.60/2 1.70/XXX


T13 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Saara Porthan                           SiilPo                9,9h
  2. Tuuli Metsärinne                        SiilPo               10,1h
  3. Enni Raatikainen                        SiilPo               10,3h
     Julia Siimento                          SiilPo                DNS


T13 Seiväs

  1. Saara Porthan                           SiilPo                1.40
     1.00/1 1.10/1 1.20/1 1.30/1 1.40/1 1.50/XXX    
        
  2. Tuuli Metsärinne                        SiilPo                1.20
     0.80/2 0.90/2 1.00/2 1.10/1 1.20/1 1.30/XXX   
        
  3. Enni Raatikainen                        SiilPo                1.00
     0.80/1 0.90/1 1.00/1 1.10/XXX


T12 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo                9,1h
  2. Milla Martikainen                       LieksU               10,1h


T12 Seiväs

  1. Milla Martikainen                       LieksU                2.00
     1.70/1 1.80/1 1.90/1 2.00/3 2.10/- 2.20/XXX   
        
  2. Jenni Takkunen                          SiilPo                1.40
     1.00/1 1.10/1 1.20/3 1.30/1 1.40/1 1.50/XXX


T11 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Unna Kyllönen                           SiilPo               11,2h


T11 Seiväs

     Unna Kyllönen                           SiilPo                 NH
     0.80/XXX
  

T10 60 m

                     Tuuli: NWND

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo               10,1h
  2. Pihla Länsivuori                        SiilPo               11,8h


 T9 40 m

                     Tuuli: NWND

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo                6,8h
  2. Nanna Savolainen                        IisVi                 7,0h
  3. Seela Länsivuori                        SiilPo                7,2h
  4. Eveliina Sairanen                       SiilPo                7,6h
  5. Piitu Soininen                          SiilPo                8,5h

     

T7 40 m

                     Tuuli: NWND

  1. Anni Törrönen                           SiilPo                8,7h
  2. Saimi Miettinen                         SiilPo                8,8h
  3. Iiris Airaksinen                        SiilPo                8,8h
  4. Kristiina Nevalainen                    SiilPo                9,0h
  5. Anna Tujunen                            SiilPo               10,0h
  6. Senja Merivalo                          SiilPo               10,6h