Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
04.06. klo 18:00 Savon Voima kuula ja 1000m kilpailu Tulokset (päivitetty: 08:25 05.06.2014)
Savon Voima kuula ja 1000m kilpailu - Siilinjärvi, Ahmo 4.6.2014

-käsiaika

TULOKSET

M 1000 m

  1. Jani Huovinen                           JoensKa            2.48,6
  2. Joona Rissanen                          SiilHS             3.05,0
  3. Aleksi Hirvonen                         SiilPo             3.09,1
  4. Markus Häikiö                           SiilPo             3.20,6


M Kuula

  1. Juho Nykänen                            NilsNu              14,76
  2. Kalle Savolainen                        KeitNu              14,70


M19 1000 m

  1. Hannes Rautiainen                       SiilHS             2.55,7
  2. Jari Hyvönen                            SiiHs              3.10,0


M19 Kuula

  1. Panu Tirkkonen                          KeitKu              16,56
     Hannes Rautiainen                       SiilHS                DNS


M17 1000 m

  1. Santeri Hirvonen                        SiilPo             3.39,0


M17 Kuula

  1. Panu Tirkkonen                          KeitKu              17,67
  2. Lauri Lindqvist                         SiilPo              15,68
     Santeri Hirvonen                        SiilPo                DNS


P15 Kuula

  1. Janne Ilvonen                           SiilPo              14,30


P13 1000 m

  1. Juuso Kuosma                            MaanMa             3.25,5
  2. Miro Tuppurainen                        SiilPo             3.46,8
  3. Ville Korhonen                          SiilPo             3.56,2
  4. Tiitus Länsivuori                       SiilPo             4.02,2
  5. Eeti Kyllönen                           SiilPo             4.02,4


P13 Kuula

  1. Miro Tuppurainen                        SiilPo               7,75
  2. Ville Korhonen                          SiilPo               7,44
  3. Eeti Kyllönen                           SiilPo               6,90
  4. Tiitus Länsivuori                       SiilPo               5,90


P11 1000 m

  1. Taavi Miettinen                         SiilPo             4.02,3
  2. Janne Heiskanen                         MaanMa             4.09,8
  3. Tuisku Miettinen                        SiilPo             4.12,8
  4. Juho Sirviö                             SiilPo             5.14,1


P11 Kuula

  1. Pietari Porthan                         SiilPo               7,68
  2. Eetu Kammonen                           SiilPo               7,05
  3. Janne Heiskanen                         MaanMa               7,03
  4. Juho Sirviö                             SiilPo               5,66
  5. Tuisku Miettinen                        SiilPo               4,54
  6. Taavi Miettinen                         SiilPo               4,43


P10 1000 m

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa             4.09,3


P10 Kuula

  1. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               5,63


P9 1000 m

  1. Jasper Nousiainen                       SiilPo             4.19,6
  2. Jani Sirviö                             SiilPo             5.57,0
     Veeti Paavola                           SiilPo                DNS


P9 Kuula

  1. Jani Sirviö                             SiilPo               5,27
  2. Jasper Nousiainen                       SiilPo               4,50
     Veeti Paavola                           SiilPo                DNS


P8 1000 m

  1. Samu Miettinen                          SiilPo             4.12,1
  2. Alex Kraft                              SiilPo             4.15,5
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo             4.16,1
  4. Akseli Kirjavainen                      KuopRei            4.16,4
  5. Jesse Räsänen                           SiilPo             4.24,9


P8 Kuula

  1. Kaapo Korhonen                          SiilPo               4,96
  2. Jesse Räsänen                           SiilPo               4,88
  3. Samu Miettinen                          SiilPo               4,67
  4. Akseli Kirjavainen                      KuopRei              4,22


P7 1000 m

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei            4.25,3
  2. Lucas Kraft                             SiilPo             4.32,8
  3. Eeli Häikiö                             SiilPo             4.38,0
  4. Eeti Soininen                           SiilPo             5.06,8
  5. Lauri Juvonen                           SiilPo             5.07,1
  6. Henry Kraft                             SiilPo             5.32,4
     Olavi Juvonen                           SiilPo                DNF


P7 Kuula

  1. Elias Vanhanen                          KuopRei              4,18
  2. Juuso Tuomela                           SiilPo               3,91
  3. Lauri Juvonen                           SiilPo               3,32
  4. Eeti Soininen                           SiilPo               3,18
  5. Jimi Kokkarinen                         SiilPo               3,00
     Olavi Juvonen                           SiilPo                DNS


N Kuula

  1. Tara Tuominen                           UudKK               14,03


N19 Kuula

  1. Tiia Tirkkonen                          KeitKu               9,87


N17 Kuula

  1. Eveliina Rouvali                        KuopRei             15,06 (PE)


N17 1000 m

  1. Veera Valta                             MaanMa             3.40,3


T15 1000 m

  1. Veera Mensonen                          MaanMa             3.16,4
     Aino Varkoi                             LapinlVe              DNS


T15 Kuula

  1. Aino Varkoi                             LapinlVe             9,78


T14 1000 m

  1. Saija Taattola                          NilsNu             3.47,3
  2. Jenna Niskanen                          NilsNu             4.02,1


T14 Kuula

  1. Kaisu Eskelinen                         MaanMa              11,75
  2. Jenna Niskanen                          NilsNu               8,20


T13 1000 m

  1. Aada Föhr                               NilsNu             3.25,6
  2. Irja Valta                              MaanMa             3.28,7
  3. Riina Niskanen                          NilsNu             3.30,5
  4. Julia Siimento                          SiilPo             3.37,3
  5. Tuuli Metsärinne                        SiilPo             4.09,6
     Meiju Eskelinen                         MaanMa                DNS


T13 Kuula

  1. Saara Porthan                           SiilPo              10,32
  2. Meiju Eskelinen                         MaanMa               9,58
  3. Veera Pölhö                             SiilPo               7,35
  4. Julia Siimento                          SiilPo               7,32


T12 1000 m

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo             3.31,0
  2. Reeta Kuosmanen                         IisVi              3.39,9
  3. Anni Vartiainen                         MaanMa             3.46,6
  4. Annastiina Niemi                        NilsNu             3.56,9
  5. Tessa Tiihonen                          SiilPo             4.15,3
     Ellinoora Tolvanen                      SiilPo                DNS


T12 Kuula

  1. Jenni Takkunen                          SiilPo               7,30
  2. Reeta Kuosmanen                         IisVi                6,75
  3. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo               5,95
  4. Tessa Tiihonen                          SiilPo               5,25


T11 1000 m

  1. Anni Föhr                               NilsNu             3.46,1
  2. Tiina Niskanen                          NilsNu             3.59,9
  3. Unna Kyllönen                           SiilPo             5.07,7


T11 Kuula

  1. Unna Kyllönen                           SiilPo               4,70


T10 1000 m

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo             3.53,4
  2. Pihla Länsivuori                        SiilPo             3.56,1
  3. Emma Kammonen                           SiilPo             4.02,8


T10 Kuula

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo               5,84
  2. Emma Kammonen                           SiilPo               5,16


T9 1000 m

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo             4.05,6
  2. Piitu Soininen                          SiilPo             4.35,0
  3. Eveliina Sairanen                       SiilPo             4.39,2
     Seela Länsivuori                        SiilPo                DNS

T9 Kuula

  1. Pinja Laasanen                          SiilPo               4,46
  2. Piitu Soininen                          SiilPo               3,94
  3. Eveliina Sairanen                       SiilPo               3,77
     Seela Länsivuori                        SiilPo                DNS


T8 Kuula

  1. Aino Pohjanjousi                        SiilPo               4,04


T7 1000 m

  1. Maiju Eronen                            SiilPo             5.41,5


T7 Kuula

  1. Maiju Eronen                            SiilPo               2,50