Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
12.04. klo 15:00 Halliultramoniotteluiden MM-kilpailut Tulokset (päivitetty: 07:13 14.04.2014)
Tetradecathlon			60 m LJ 800 m SP 400 m HJ 3000 m / 60 m H PV 1500 m WT 200 m TJ 5000 m

Senior women

Matleena Helander FIN 	   5205  9,46 438 2.51,94  9,21 73,18 139 13.44,77 11,14 145 6.13,78  9,13 32,79  9.46 24.53,61

Women U20

Lisanne van Manen NED 	   5381  9,44 427 2.48,50  7,97 73,01 157 14.09,98 11,41 185 6.13,09  9,63 32,48  9.32 24.53,67
Hilla Laakkonen FIN 	   3435  9,48 392 3.03,25  6,10 80,78 106 15.00,89 12,64 175 6.41,52  6,56 34,79  8.16 25.43,75

Women U18

Jolana Jaakkola FIN 	   4469  9,53 371 2.48,51  6,72 72,71 118 12.48,91 12,38 165 5.58,65  5,88 33,25  7.92 23.29,64

Senior men

Joey Blangé NED 	   7592  7,80 594 2.08,93 10,25 55,77 166 10.17,84 10,28 275 4.36,24  7,50 25,13 12.36 18.25,08
Cédric Bouele SUI 	   6170  8,15 497 2.20,47  7,28 59,05 151 10.44,38 10,36 235 4.50,62  9,02 27,65 10.95 18.41,26
AJ Roth USA 		   5737  8,42 426 2.21,59 12,18 60,66 163 11.18,69 11,80 295 5.01,60 11,65 29,32 10.31 21.53,79
Martin MeijerNED 	   3030  8,55 453 2.49,20  9,12 70,47 148 13.40,03 13,48 205 6.31,65  4,67 30,24  8.84 28.10,01

Men U23

Dennis Coehoorn NED 	   7176  7,52 604 2.13,71  8,54 53,32 178 11.40,48 10,97 345 4.57,37  7,04 24,24 11.69 20.55,08
Tyrone Fowler GBR 	   5125  8,14 431 2.18,24  7,86 60,14 139 10.52,34 12,29 195 4.52,34  4,82 27,25  8.82 19.22,78

Men U18

Jere Liskojärvi FIN 	   5448  8,06 527 2.32,67  8,80 61,31 157 12.25,43 10,07 265 5.35,33  8,01 26,62 10.65 22.49,94
Amos Häikiö FIN 	   3923  8,65 419 2.39,43  7,20 67,18 124 12.00,18 12,29 165 5.16,76  6.48 27,99  8.50 20.44,31

Men 35

Alessandro Giannotti ITA   6273  7,64 522 2.22,44  9,82 57,92 151 12.21,18 10,07 265 5.29,91  8,47 26,32 10.51 22.07,51
Jeroen Vis NED 		   5617  8,16 491 2.18,31  9,21 57,45 145 13.14,52 10,77 255 5.20,28  8,51 26,29  9.98 25.15,90
Jarno Warsa-Ritaranta FIN  3001  9,12 391 2.43,37  8,06 70,92 118 12.59,77 20,88 155 5.48,71  4,96 31,00  8.25 22.34,79

Men 40

Chris Ness GBR 		   6584  8,58 461 2.15,73  6,72 59,56 151 10.19,86 11,07 165 4.44,05  5,21 28,11  9.54 18.17,60
Geoff Butler GBR 	   5403  8,84 466 2.37,01  7,91 65,72 157 12.02,82 11,69 195 5.41,29  7,77 29,37  9.53 20.40,70
Markus Stiegler GER 	   5216  8,30 483 2.49,83  7,82 64,42 148 12.56,87 11,24 255 5.57,65  6,26 28,97 10.36 24.01,69

Men 45

Esa Paukku FIN 		   6971  8,91 487 2.39,22  9,02 70,11 151 11.47,68 10,78 305 5.29,27  9,20 29,50 11.34 21.16,22
Herman van de Velde BEL    6651  8,66 413 2.18,94  7,20 60,54 133 11.09,29 12,09 175 4.55,91  5,54 27,30  9.10 19.26,37
Günther Schmid GER 	   5945  8,41 460 2.36,46  8,13 63,86 127 12.45,89 11,97 225 5.41,24  7,29 27,61  8.95 22.53,59

Men 50

Tuomo Vanhanen FIN 	   8409  8,44 485 2.23,65 10,36 61,99 148 11.19,10 11,00 195 5.01,86  9,40 26,97 10.31 19.49,21

Men 55

Juha Helander FIN 	   7576  9,19 421 2.36,54  9,13 66,02 133 11.47,83 12,37 235 5.37,77  9,67 30,03  8.66 21.07,56
Dirk Jan Giskes NED 	   7081  9,37 438 2.37,58  7,39 68,58 145 13.06,82 12,25 225 5.51,34 11,56 31,29  9.12 23.45,67

Men 60

Wim Threels NED 	   8987  8,79 472 2.39,76  9,23 64,92 154 11.56,77 11,24 185 5.44,53 11,44 29,48  8.33 21.29,48
Lasse Kyrö FIN 		   7188  9,31 444 2.55,90  9,45 74,24 127 13.50,83 11,93 255 6.15,80 10,15 33,21  8.46 24.30,34
Reinhard Rhaue GER 	   6865  9,03 443 2.52,75  9,07 70,52 130 14.58,45 12,68 215 6.46,15 10,72 30,29  8.72 29.21,83