Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
25.01. klo 12:00 Avoimet Keski-Suomen hallit, osa 1 Tulokset (päivitetty: 17:36 25.01.2014)
Avoimet Keski-Suomen hallit, osa 1
Hipposhalli
25.1.2014

TULOKSET

M 60 m                              Loppukilpailu

  1. Eetu Rantala                            OulPy                6,73
  2. Visa Hongisto                           ValkKa               6,79
  3. Olli Rantanen                           TampPy               6,86
  4. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,96
  5. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,08
  5. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,08
  7. Jere Lehto                              OulPy                7,19
  8. Niko Nyman                              ValtVa               7,21
  8. Petteri Monni                           JyväskKU             7,21
 10. Aaron Savolainen                        JyväskKU             7,24
 11. Mikko Laiho                             TampPy               7,26
 11. Jani Koskela                            TampPy               7,26
 13. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,33
 14. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,35
 15. Miska Sundberg                          JyväskKU             7,38
 16. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,46
     Eetu Viitala                            KuortKu               DNS
     Aleksi Honkavuori                       SaarijPu              DNS

Erä 1                

  1. Niko Nyman                              ValtVa               7,21
  2. Aaron Savolainen                        JyväskKU             7,24
  3. Mikko Laiho                             TampPy               7,26
  4. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,33
  5. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,35
  6. Miska Sundberg                          JyväskKU             7,38
  7. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,46
     Eetu Viitala                            KuortKu               DNS
     Aleksi Honkavuori                       SaarijPu              DNS

Erä 2                

  1. Eetu Rantala                            OulPy                6,73
  2. Visa Hongisto                           ValkKa               6,79
  3. Olli Rantanen                           TampPy               6,86
  4. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,96
  5. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,08
  5. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,08
  7. Jere Lehto                              OulPy                7,19
  8. Petteri Monni                           JyväskKU             7,21
  9. Jani Koskela                            TampPy               7,26

M 60 m                              Alkuerät

  1. Eetu Rantala                            OulPy                6,79
  2. Visa Hongisto                           ValkKa               6,83
  3. Olli Rantanen                           TampPy               6,91
  4. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,98
  5. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,09
  6. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,11
  7. Petteri Monni                           JyväskKU             7,13
  8. Jere Lehto                              OulPy                7,16
  9. Niko Nyman                              ValtVa               7,21
 10. Mikko Laiho                             TampPy               7,22
 11. Jani Koskela                            TampPy               7,25
 12. Aaron Savolainen                        JyväskKU             7,26
 13. Eetu Viitala                            KuortKu              7,30
 14. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,36
 15. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,37
 15. Miska Sundberg                          JyväskKU             7,37
 17. Aleksi Honkavuori                       SaarijPu             7,41
 18. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,43
 19. Daniel Lehtonen                         JyväskKU             7,44
 20. Matti Aaltonen                          MuurY                7,45
 21. Antti Raskinen                          AnjLi                7,47
 21. Jasu Asikainen                          MikkKV               7,47
 23. Stanislav Rjanzhin                      LappUM               7,49
 24. Orash Schmid                            JyväskKU             7,52
 25. Jussi Ihamäki                           TuUL                 7,56
 26. Taneli Monni                            JyväskKU             7,57
 27. Mikko Koli                              JyväskKU             7,58
 28. Janne Kämä                              JyväskKU             7,61
 29. Perttu Noponen                          MikkKV               7,63
 30. Juho Mäkipää                            LaukU                7,67
 30. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie            7,67
 32. Iiro Surkka                             JyväskKU             7,70
 33. Olli-Pekka Korhonen                     KaavKai              7,72
 34. Juha Keski-Korpela                      JyväskKU             8,27
 35. Jukka Mononen                           JyväskKU             8,32
 36. Arman Schmid                            JyväskKU             8,57
 37. Jarmo Huusko                            VetU                 8,98
     Ilari Manninen                          JyväskKU              DNS

Erä 1                

  1. Jani Koskela                            TampPy               7,25
  2. Eetu Viitala                            KuortKu              7,30
  3. Eerikki Pekkola                         TampKT               7,36
  4. Miska Sundberg                          JyväskKU             7,37
  5. Matti Aaltonen                          MuurY                7,45
  6. Taneli Monni                            JyväskKU             7,57
  7. Juha Keski-Korpela                      JyväskKU             8,27
  8. Jukka Mononen                           JyväskKU             8,32

Erä 2                

  1. Eetu Rantala                            OulPy                6,79
  2. Niko Nyman                              ValtVa               7,21
  3. Mikko Laiho                             TampPy               7,22
  4. Antti Ruuti                             JyväskKU             7,37
  5. Aleksi Honkavuori                       SaarijPu             7,41
  6. Jasu Asikainen                          MikkKV               7,47
  7. Janne Kämä                              JyväskKU             7,61
     Ilari Manninen                          JyväskKU              DNS

Erä 3                

  1. Samuli Pitkänen                         ÄänekU               6,98
  2. Petteri Monni                           JyväskKU             7,13
  3. Daniel Lehtonen                         JyväskKU             7,44
  4. Stanislav Rjanzhin                      LappUM               7,49
  5. Perttu Noponen                          MikkKV               7,63
  6. Juho Mäkipää                            LaukU                7,67
  7. Olli-Pekka Korhonen                     KaavKai              7,72
  8. Arman Schmid                            JyväskKU             8,57

Erä 4                

  1. Olli Rantanen                           TampPy               6,91
  2. Tatu Vähäkangas                         OulPy                7,09
  3. Aaron Savolainen                        JyväskKU             7,26
  4. Antti Raskinen                          AnjLi                7,47
  5. Orash Schmid                            JyväskKU             7,52
  6. Jussi Ihamäki                           TuUL                 7,56
  7. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie            7,67
  8. Jarmo Huusko                            VetU                 8,98

Erä 5                

  1. Visa Hongisto                           ValkKa               6,83
  2. Samuli Lehtinen                         LahdA                7,11
  3. Jere Lehto                              OulPy                7,16
  4. Jooel Savolainen                        JyväskKU             7,43
  5. Mikko Koli                              JyväskKU             7,58
  6. Iiro Surkka                             JyväskKU             7,70

M 200 m

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            22,40
  2. Samuli Lehtinen                         LahdA               22,55
  3. Antti Kokkonen                          VeitsilKV           22,69
  3. Juuso Hassi                             OrivPo              22,69
  5. Mikko Laiho                             TampPy              22,81
  6. Niko Nyman                              ValtVa              23,22
  7. Janne Kämä                              JyväskKU            23,51
  8. Matti Aaltonen                          MuurY               23,62
  9. Antti Raskinen                          AnjLi               23,69
 10. Eerikki Pekkola                         TampKT              23,72
 11. Taneli Monni                            JyväskKU            24,02
 12. Andreas Uthardt                         VasaIS              24,10
 13. Iiro Surkka                             JyväskKU            24,23
 14. Stanislav Rjanzhin                      LappUM              24,45
 15. Daniel Savolainen                       JyväskKU            24,48
 16. Mikko Koli                              JyväskKU            24,93
 17. Jasu Asikainen                          MikkKV              24,94
 18. Matti Mannberg                          KuopRei             25,13
 19. Kaapo Kangas                            JyväskKU            26,08
 20. Jukka Mononen                           JyväskKU            27,11
 21. Juha Keski-Korpela                      JyväskKU            27,40
 22. Jarmo Huusko                            VetU                30,03
     Daniel Lehtonen                         JyväskKU              DNS
     Aaron Savolainen                        JyväskKU              DNS
     Elmo Lakka                              JyväskKU               DQ

Erä 1                

  1. Stanislav Rjanzhin                      LappUM              24,45
  2. Daniel Savolainen                       JyväskKU            24,48
  3. Jukka Mononen                           JyväskKU            27,11
  4. Juha Keski-Korpela                      JyväskKU            27,40

Erä 2                

  1. Eerikki Pekkola                         TampKT              23,72
  2. Jasu Asikainen                          MikkKV              24,94
  3. Matti Mannberg                          KuopRei             25,13

Erä 3                

  1. Janne Kämä                              JyväskKU            23,51
  2. Matti Aaltonen                          MuurY               23,62
  3. Jarmo Huusko                            VetU                30,03

Erä 4                

  1. Antti Raskinen                          AnjLi               23,69
  2. Taneli Monni                            JyväskKU            24,02
  3. Kaapo Kangas                            JyväskKU            26,08

Erä 5                

  1. Juuso Hassi                             OrivPo              22,69
  2. Iiro Surkka                             JyväskKU            24,23
     Aaron Savolainen                        JyväskKU              DNS

Erä 6                

  1. Mikko Laiho                             TampPy              22,81
  2. Niko Nyman                              ValtVa              23,22
  3. Mikko Koli                              JyväskKU            24,93

Erä 7                

  1. Samuli Lehtinen                         LahdA               22,55
     Daniel Lehtonen                         JyväskKU              DNS
     Elmo Lakka                              JyväskKU               DQ

Erä 8                

  1. Petteri Monni                           JyväskKU            22,40
  2. Antti Kokkonen                          VeitsilKV           22,69
  3. Andreas Uthardt                         VasaIS              24,10

M 800 m


  1. Ilari Piipponen                         KarhKa            1.57,78
  2. Lauri Hassi                             OrivPo            1.58,22
  3. Dennis Rehnström                        JyväskKU          1.59,75
  4. Kalle Lipiäinen                         ImU               2.04,61
  5. Mikko Hirvonen                          KuopRei           2.08,72
     Jussi Huuskonen                         JyväskKU              DNS

M 3000 m


  1. Ilari Piipponen                         KarhKa            8.32,69
  2. Gharbi Sellami                          PolvijU           9.10,76
  3. Arttu Kärkiö                            KeitKu            9.12,48
  4. Samuli Huusko                           OulPy             9.13,35
  5. Marko Partanen                          KeurKi            9.16,92
  6. Jukka Rahkonen                          PolvijU           9.26,88
  7. Samu Nerg                               JyväskKU          9.28,79
  8. Juha-Pekka Kumpula                      TeuvRi            9.36,64
  9. Konsta Vilkman                          JyväskKU          9.37,77
 10. Niklas Valuri                           SaarijPu          9.48,66

M 60 m aj


  1. Elmo Lakka                              JyväskKU             8,15
  2. Ville Rajala                            AlajA                8,27
  3. Jere Lehto                              OulPy                8,40
  4. Ville Mylläri                           HeinävYU             8,57
  5. Juuso Hassi                             OrivPo               8,64
  6. Juho Mäkipää                            LaukU                8,90
  7. Antti Tanhuamäki                        SavonlRie            9,27
     Aki Salminen                            KuopRei               DNS
     Perttu Noponen                          MikkKV                DNS

M Kolmiloikka

  1. Aleksi Tammentie                        TampU               16,27                
         15,67     X     X 16,27     X 16,04
                                            
  2. Ville Mylläri                           HeinävYU            14,81                
         14,41 14,81     X     X     X     -
                                            

M Kuula

  1. Hannu Jalonen                           ParkU               16,19
          16,00      X      X      X  16,19  15,89
  2. Martti Rasimus                          TainTä              15,44
          15,13  15,30  15,43  15,44  15,33  15,42
  3. Matti Kahilainen                        PihtipTui           14,28
          14,04      X      X      X  14,28      X
  4. Juho Mäkipää                            LaukU               13,24
          13,11  13,06      X  13,24  12,88      X
     Tomi Nissinen                           MuurY                  NM
              X      X      X      X      X      X

M19 300 m


  1. Orash Schmid                            JyväskKU            38,26
  2. Antti Ruuti                             JyväskKU            38,27
  3. Kasperi Lantta                          ValkKa              39,70
Kilpailun ulkopuolella
     Jooel Savolainen                        JyväskKU            37,09

M19 3000 m


  1. Jussi Eskola                            JyväskKU          9.44,15

M19 60 m aj


  1. Riku Rundelin                           VarkKV               8,75

M19 Korkeus

  1. Samuli Eriksson                         SalVil                210
         190 193 196 199 203 207 210 213 215
           O   O   O   -  XO XX-   O XX-   X
  2. Valtteri Mattila                        ÄänekU                193
         185 190 193 196
           O   O  XO XXX
  3. Aleksi Klemola                          UllKi                 193
         180 185 190 193 196
           O   O  XO  XO XXX
  4. Matias Hakala                           MuurY                 175
         170 175 180
           O  XO XXX
Kilpailun ulkopuolella
     Lauri Stenroth                          JanJa                 196
         185 190 193 196 199
           O XXO   O   O XXX
     Panu Saramäki                           MultJy                185
         180 185 190
           O   O XXX

M19 Seiväs

  1. Tomas Wecksten                          KarhU                 495
         440 455 470 485 495 505
          XO   O   O  XO   O XXX

Kilpailun ulkopuolella
     Joonas Mikkanen                         LahdA                 485
         470 485 495 505
         XXO   O   - XXX
     Vesa Rantanen                           VirtU                 485
         470 485 495
           O  XO XXX
     Kalle Harmaala                          JyväskKU              455
         455 470
           O XXX
     Joonas Jokivartio                       OulPy                  NH
         485
         XXX
     Samuli Järvelä                          SoinSi                 NH
         505
         XXX

M19 Kolmiloikka

  1. Riku Rundelin                           VarkKV              13,73                
         13,73 13,22     X 13,05 13,25     X
                                            

M17 300 m

  1. Matti Mannberg                          KuopRei             39,92
  2. Marko Varvikko                          ValkKa              40,41
  3. Eetu Kananen                            ValkKa              41,00
  4. Eemeli Tikkanen                         HämeenlTa           41,32
  5. Arman Schmid                            JyväskKU            44,33
  6. Pietari Valoranta                       JyväskKU            49,50

Erä 1                

  1. Eemeli Tikkanen                         HämeenlTa           41,32
  2. Arman Schmid                            JyväskKU            44,33
  3. Pietari Valoranta                       JyväskKU            49,50

Erä 2                

  1. Matti Mannberg                          KuopRei             39,92
  2. Marko Varvikko                          ValkKa              40,41
  3. Eetu Kananen                            ValkKa              41,00

M17 1500 m


  1. Topi Lahtinen                           TampU             4.30,29

M17 60 m aj


  1. Miska Sundberg                          JyväskKU             8,56
  2. Elias Kokkonen                          KuopRei              9,58
     Ilari Manninen                          JyväskKU              DNS
     Santeri Vehviläinen                     KuopRei                DQ

M17 Korkeus

  1. Arttu Mattila                           ÄänekU                178
         160 165 170 175 178 180
           O   O   O   O  XO XXX
  2. Santeri Vehviläinen                     KuopRei               170
         160 165 170 175
           O  XO   O XXX
  3. Juho Nieminen                           JyväskKU              170
         160 165 170 175
           O   O  XO XXX

M17 Kolmiloikka

  1. Aatu Savolainen                         ÄänekU              12,20                
             X     X 12,20 12,19     X 12,19
                                            
  2. Elias Kokkonen                          KuopRei             11,41                
         11,02 10,82 11,41     X 11,01 11,28

P15 60 m

  1. Daniel Savolainen                       JyväskKU             7,59
  2. Jesse Väyrynen                          JyväskKU             7,78
  3. Eetu Kananen                            ValkKa               7,83
  4. Marko Varvikko                          ValkKa               7,88
  5. Juuso Peltola                           JyväskKU             7,92
  6. Kaapo Kangas                            JyväskKU             7,98
  7. Juho Nieminen                           JyväskKU             8,06
  8. Eemeli Tikkanen                         HämeenlTa            8,16
  9. Niclas Forsberg                         LaukU                8,54
 10. Pietari Valoranta                       JyväskKU             8,89

Erä 1                

  1. Daniel Savolainen                       JyväskKU             7,59
  2. Jesse Väyrynen                          JyväskKU             7,78
  3. Eetu Kananen                            ValkKa               7,83
  4. Marko Varvikko                          ValkKa               7,88
  5. Juuso Peltola                           JyväskKU             7,92
  6. Kaapo Kangas                            JyväskKU             7,98
  7. Juho Nieminen                           JyväskKU             8,06
  8. Eemeli Tikkanen                         HämeenlTa            8,16
  9. Niclas Forsberg                         LaukU                8,54

Erä 2                

  1. Pietari Valoranta                       JyväskKU             8,89

P15 1000 m


  1. Aaro Åivo                               VetU              3.26,51

P15 Kolmiloikka

  1. Pietari Valoranta                       JyväskKU             9,98                
          9,98
              

P15 Kuula

  1. Niclas Forsberg                         LaukU                9,71
           9,71  

P13 60 m


  1. Arttu Peltola                           JyväskKU             8,72
  2. Kristian Peltola                        JyväskKU             8,80
  3. Luukas Saari                            JyväskKU             9,15
  4. Elmeri Valkonen                         JyväskKU             9,29
  5. Heikki Vuorinen                         ÄänekU               9,49
  6. Eemil Kokkonen                          KuopRei              9,64
  7. Jarkko Karjalainen                      LaukU                9,84
     Jonatan Kinnunen                        SaarijPu              DNS

P13 1000 m


  1. Eemil Helander                          JyväskKU          3.06,61
  2. Valtteri Konttinen                      JyväskKU          3.26,65
  3. Olli Elo                                VaajKuo           3.28,70

P13 Kolmiloikka

  1. Kristian Peltola                        JyväskKU             9,98                
          9,98
              
  2. Arttu Peltola                           JyväskKU             8,94                
          8,94
              
  3. Dani Lirkki                             JyväskKU             8,51                
          8,51
              
  4. Jarkko Karjalainen                      LaukU                8,25                
          8,25
              
  5. Eemil Kokkonen                          KuopRei              8,12                
          8,12
              
  6. Elmeri Valkonen                         JyväskKU             7,89                
          7,89
              
  7. Oskari Valoranta                        JyväskKU             7,33                
          7,33
              
     Heikki Vuorinen                         ÄänekU                 NM                
             

P13 Kuula

  1. Juuso Peltola                           JyväskKU            12,03
          12,03
  2. Dani Lirkki                             JyväskKU             6,97
           6,97
  3. Arttu Peltola                           JyväskKU             6,66
           6,66
  4. Miika Huikko                            JyväskKU             6,49
           6,49
  5. Oskari Valoranta                        JyväskKU             5,22
           5,22
                                          

P11 60 m


  1. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             8,95
  2. Vertti Niskanen                         ÄänekU               9,53
  3. Miro Kuusjärvi                          JyväskKU             9,54
  4. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               9,95
  5. Joonas Tuomainen                        ÄänekU              10,57
  6. Alex Gustafsson                         JyväskKU            10,79
  7. Sisu Sorri                              JyväskKU            10,81

P11 1000 m


  1. Eemeli Katajalaakso                     KannU             3.38,14
  2. Sisu Sorri                              JyväskKU          4.05,38

P11 Kolmiloikka

  1. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               8,33                
          8,33
              
  2. Joonas Tuomainen                        ÄänekU               7,13                
          7,13
              

P11 Kuula

  1. Miro Kuusjärvi                          JyväskKU             7,69
           7,69
  2. Leevi-Kalle Heikkilä                    JyväskKU             6,71
           6,71
  3. Jussi Vuorinen                          ÄänekU               6,67
           6,67
  4. Arttu Leivonen                          JyväskKU             5,67
           5,67
  5. Alex Gustafsson                         JyväskKU             5,56
           5,56

N 60 m                              Loppukilpailu

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU             7,38
  2. Minna Laukka                            JyväskKU             7,64
  3. Elisa Leinonen                          PaltU                7,73
  4. Johanna Rajavaara                       OulPy                7,75
  4. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,75
  6. Milla Heiskanen                         IisVi                7,80
  7. Sanna Nygård                            VasaIS               7,89
  8. Taru Karejoki                           JoensKa              7,90
  8. Janita Tammisalo                        TampPy               7,90
  8. Felicia Åbacka                          IFFyren              7,90
 11. Senni Salminen                          ImU                  7,96
 12. Anna Julin                              IFNykn               7,98
 13. Inka Kassinen                           TampPy               8,03
 14. Emilija Manninen                        JyväskKU             8,18
     Suvi Eliasson                           LahdA                 DNS
     Elisa Pöyry                             MikkKV                DNS
     Laura Rautiainen                        SaarijPu              DNS
     Jonna Julin                             IFNykn                 DQ

Erä 1                

  1. Felicia Åbacka                          IFFyren              7,90
  2. Senni Salminen                          ImU                  7,96
  3. Anna Julin                              IFNykn               7,98
  4. Inka Kassinen                           TampPy               8,03
  5. Emilija Manninen                        JyväskKU             8,18
     Suvi Eliasson                           LahdA                 DNS
     Elisa Pöyry                             MikkKV                DNS
     Laura Rautiainen                        SaarijPu              DNS
     Jonna Julin                             IFNykn                 DQ

Erä 2                

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU             7,38
  2. Minna Laukka                            JyväskKU             7,64
  3. Elisa Leinonen                          PaltU                7,73
  4. Johanna Rajavaara                       OulPy                7,75
  4. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,75
  6. Milla Heiskanen                         IisVi                7,80
  7. Sanna Nygård                            VasaIS               7,89
  8. Taru Karejoki                           JoensKa              7,90
  8. Janita Tammisalo                        TampPy               7,90

N 60 m                              Alkuerät

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU             7,41
  2. Minna Laukka                            JyväskKU             7,61
  3. Lotta Harala                            TampPy               7,72
  4. Elisa Leinonen                          PaltU                7,74
  5. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,78
  6. Milla Heiskanen                         IisVi                7,82
  7. Noora Pesola                            LahdA                7,83
  8. Janita Tammisalo                        TampPy               7,85
  8. Johanna Rajavaara                       OulPy                7,85
 10. Taru Karejoki                           JoensKa              7,90
 11. Sanna Nygård                            VasaIS               7,96
 12. Senni Salminen                          ImU                  8,01
 13. Inka Kassinen                           TampPy               8,03
 13. Anna Julin                              IFNykn               8,03
 15. Felicia Åbacka                          IFFyren              8,04
 16. Salli Kokkinen                          OulPy                8,12
 17. Jonna Julin                             IFNykn               8,18
 17. Elisa Pöyry                             MikkKV               8,18
 19. Emilija Manninen                        JyväskKU             8,22
 19. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,22
 21. Suvi Eliasson                           LahdA                8,24
 22. Juulia Montonen                         MultJy               8,27
 23. Sini Kuronen                            MikkKV               8,29
 23. Noora Määttälä                          KokkVei              8,29
 25. Raakel Rekola                           JyväskKU             8,47
 26. Roosa Parkkinen                         MikkKV               8,63
 27. Vivi Koskinen                           MuurY                8,67
 28. Kirsti Siekkinen                        JyväskKU             8,68
 29. Eveliina Koskinen                       VarkKV               8,82
 30. Eerika Pöytäkangas                      JyväskKU             8,85
 31. Janina Jahkola                          JyväskKU             8,89
 32. Laura Lundberg                          VarkKV               8,96
 33. Janina Jaatinen                         JyväskKU             9,33
 34. Jenna Väyrynen                          JyväskKU             9,36

Erä 1                

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU                7,78
  2. Milla Heiskanen                         IisVi                7,82
  3. Taru Karejoki                           JoensKa              7,90
  4. Salli Kokkinen                          OulPy                8,12
  5. Juulia Montonen                         MultJy               8,27
  6. Sini Kuronen                            MikkKV               8,29
  7. Eerika Pöytäkangas                      JyväskKU             8,85
  8. Jenna Väyrynen                          JyväskKU             9,36

Erä 2                

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU             7,41
  2. Elisa Leinonen                          PaltU                7,74
  3. Johanna Rajavaara                       OulPy                7,85
  4. Senni Salminen                          ImU                  8,01
  5. Anna Julin                              IFNykn               8,03
  6. Elisa Pöyry                             MikkKV               8,18
  7. Janina Jahkola                          JyväskKU             8,89
  8. Laura Lundberg                          VarkKV               8,96

Erä 3                

  1. Minna Laukka                            JyväskKU             7,61
  2. Lotta Harala                            TampPy               7,72
  3. Janita Tammisalo                        TampPy               7,85
  4. Sanna Nygård                            VasaIS               7,96
  5. Emilija Manninen                        JyväskKU             8,22
  5. Laura Rautiainen                        SaarijPu             8,22
  7. Noora Määttälä                          KokkVei              8,29
  8. Vivi Koskinen                           MuurY                8,67
  9. Eveliina Koskinen                       VarkKV               8,82

Erä 4                

  1. Noora Pesola                            LahdA                7,83
  2. Inka Kassinen                           TampPy               8,03
  3. Felicia Åbacka                          IFFyren              8,04
  4. Jonna Julin                             IFNykn               8,18
  5. Suvi Eliasson                           LahdA                8,24
  6. Raakel Rekola                           JyväskKU             8,47
  7. Roosa Parkkinen                         MikkKV               8,63
  8. Kirsti Siekkinen                        JyväskKU             8,68
  9. Janina Jaatinen                         JyväskKU             9,33

N 200 m

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            23,80
  2. Minna Laukka                            JyväskKU            24,65
  3. Ida Aidanpää                            JyväskKU            24,89
  4. Anniina Kortetmaa                       KannU               25,04
  5. Milla Heiskanen                         IisVi               25,25
  6. Emma Koistinen                          JyväskKU            25,71
  7. Simone Wiklund                          IFNykn              25,92
  8. Jonna Julin                             IFNykn              26,41
  9. Anna Julin                              IFNykn              26,43
 10. Emilija Manninen                        JyväskKU            26,58
 11. Kristiina Halonen                       LappUM              26,69
 12. Kaisa Eronen                            RantsU              27,07
 13. Anni Halko                              JyväskKU            27,10
 14. Vilma Mainio                            JyväskKU            27,56
 15. Hanna Liupakka                          SaarijPu            27,66
 16. Noora Määttälä                          KokkVei             27,73
     Inka Kassinen                           TampPy                DNS
     Ella Kumpulainen                        SavonlRie              DQ

Erä 1                

  1. Simone Wiklund                          IFNykn              25,92
  2. Kristiina Halonen                       LappUM              26,69
  3. Kaisa Eronen                            RantsU              27,07

Erä 2                

  1. Jonna Julin                             IFNykn              26,41
     Inka Kassinen                           TampPy                DNS
     Ella Kumpulainen                        SavonlRie              DQ

Erä 3                

  1. Emma Koistinen                          JyväskKU            25,71
  2. Emilija Manninen                        JyväskKU            26,58
  3. Hanna Liupakka                          SaarijPu            27,66

Erä 4                

  1. Ida Aidanpää                            JyväskKU            24,89
  2. Milla Heiskanen                         IisVi               25,25
  3. Vilma Mainio                            JyväskKU            27,56

Erä 5                

  1. Anniina Kortetmaa                       KannU               25,04
  2. Anna Julin                              IFNykn              26,43
  3. Anni Halko                              JyväskKU            27,10

Erä 6                

  1. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            23,80
  2. Minna Laukka                            JyväskKU            24,65
  3. Noora Määttälä                          KokkVei             27,73

N 800 m


  1. Roosa Lahtinen                          TampPy            2.15,82
  2. Maria Murtorinne                        KuopRei           2.18,41
  3. Inna Anttila                            SaarijPu          2.20,37
  4. Meri Mahlamäki                          SeinäjSU          2.20,48
  5. Venla Mäkäräinen                        KuopRei           2.20,95
  6. Linnea Harala                           SomE              2.27,68
  7. Henriikka Virtanen                      JyväskKU          2.34,99
     Saija Seppä                             SuolU                 DNS

N 3000 m


  1. Minna Haka-Risku                        VammsVoi          9.46,20
  2. Hanna Raitanen                          JyväskKU         11.02,48
  3. Eija Kellokoski-Kari                    VetU             11.16,55
  4. Katri Niemistö                          JyväskKU         11.18,80
  5. Kirsti Ilomäki                          LahdA            11.22,03
  6. Mari Hyyppä                             JyväskKU         11.25,22
  7. Satu Soivanen                           MikkKV           11.43,08

N 60 m aj                           Loppukilpailu


  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,29
  2. Elisa Leinonen                          PaltU                8,31
  3. Lotta Harala                            TampPy               8,38
  4. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,50
  5. Sini Toivola                            JyväskKU             9,07
  6. Paula Kuronen                           MikkKV               9,11
  7. Suvi Eliasson                           LahdA                9,17
  8. Mervi Tulonen                           VeikkVei             9,66
     Simone Wiklund                          IFNykn                 DQ

N 60 m aj                           Alkuerät

  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,29
  2. Elisa Leinonen                          PaltU                8,34
  3. Lotta Harala                            TampPy               8,35
  4. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,49
  5. Sini Toivola                            JyväskKU             9,05
  6. Paula Kuronen                           MikkKV               9,19
  6. Simone Wiklund                          IFNykn               9,19
  8. Suvi Eliasson                           LahdA                9,26
  9. Mervi Tulonen                           VeikkVei            10,01
 10. Hanna Vuolteenaho                       YlivKu              10,93
     Viivi Avikainen                         MikkKV                DNS
     Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU              DNS

Erä 1                

  1. Nooralotta Neziri                       TuUL                 8,29
  2. Ida Aidanpää                            JyväskKU             8,49
  3. Sini Toivola                            JyväskKU             9,05
  4. Paula Kuronen                           MikkKV               9,19
  5. Hanna Vuolteenaho                       YlivKu              10,93
     Viivi Avikainen                         MikkKV                DNS

Erä 2                

  1. Elisa Leinonen                          PaltU                8,34
  2. Lotta Harala                            TampPy               8,35
  3. Simone Wiklund                          IFNykn               9,19
  4. Suvi Eliasson                           LahdA                9,26
  5. Mervi Tulonen                           VeikkVei            10,01
     Juuli-Anna Tauren                       JyväskKU              DNS

N Korkeus

  1. Sini Lällä                              OrivPo                177
         168 171 177 182
           O   O   O XXX
  2. Elin Pajunen                            IFÅsar                168
         160 164 168 171
           O   O  XO XXX
  3. Vilma Koskinen                          LempKi                168
         155 160 164 168 171
           O   O   O XXO XXX
  4. Hanna Vuolteenaho                       YlivKu                155
         145 150 155 160
           O   O  XO XXX
  5. Kaisu Uitamo                            MultJy                150
         145 150 155
           O   O XXX

N Seiväs

  1. Eeva Niemelä                            JyväskKU              370
         370 380
           O XX-
  2. Milla Mikkanen                          KuopRei               360
         350 360 370
          XO   O XXX

N Pituus

  1. Sanna Nygård                            VasaIS               6,17                
          5,72  5,84  5,86  5,96     X  6,17
                                            
  2. Marika Partinen                         JoensKa              5,83                
             X  5,69  5,83  5,45  5,58     X
                                            
  3. Noora Pesola                            LahdA                5,75                
          5,64  5,63  5,75  5,65  5,72  5,64
                                            
  4. Salli Kokkinen                          OulPy                5,30                
          5,18  5,30  5,28  5,18  5,29     X
                                            
  5. Reeta Parkkonen                         MuurY                5,28                
          5,28     X     X  5,07     X  5,01
                                            
  6. Sini Kuronen                            MikkKV               5,26                
          5,26  5,12  4,93  5,12  5,17  5,15
                                            
  7. Ria Ahonen                              ÄänekU               5,21                
          5,21     X  5,19     X     X     X
                                            
  8. Paula Kuronen                           MikkKV               5,12                
          5,12  5,10  4,94  5,10     X  4,98
                                            
  9. Mervi Tulonen                           VeikkVei             5,04                
          4,82  4,95  5,04
                          
 10. Tiia Melantie                           RaahVe               5,04                
             X  5,04  4,89
                          
 11. Hanna Vuolteenaho                       YlivKu               4,86                
          4,85  4,86  4,78
    
N19 Seiväs

  1. Jemina Turkia                           KarhKa                330
         290 300 310 320 330 340
           O   O   O   O  XO XXX

N19 Pituus

  1. Sini Sanaslahti                         KaipVi               5,57                
          5,33  5,57     X  5,54  5,45  5,22
                                            
  2. Senni Salminen                          ImU                  5,52                
          5,24  5,23  5,52  5,38     X  5,41
                                            
  3. Sini Toivola                            JyväskKU             5,27                
          5,27  5,07  5,14  5,10     X  5,21
                                            
  4. Johanna Hokkanen                        KangasnKa            5,23                
             X  5,23  5,18     X  5,23  5,18
                                            
  5. Juulia Montonen                         MultJy               5,12                
          5,12     X     X     X     X     X
                                            
  6. Kirsi Mehto                             ÄänekU               4,40                
             X  4,31     X     X  4,40     X
                                            

N19 Kuula

Kilpailun ulkopuolella
     Maarit Iso-Jaakkola                     PunkalKu            12,15
          12,15  
     Kirsti Siekkinen                        JyväskKU             9,81
           9,81              
  
N17 300 m

  1. Aino Pulkkinen                          ÄänekU              41,84
  2. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa           43,57
  3. Eveliina Ojala                          SoinSi              43,76
  4. Janina Jahkola                          JyväskKU            44,74
  5. Essi Väänänen                           KuopRei             44,93
  6. Heini Ikonen                            HankasHa            45,09
  7. Emilia Raatikainen                      KuopRei             46,12
  8. Vivi Koskinen                           MuurY               46,45
  9. Meri Kiiskinen                          KuopRei             46,75
     Felicia Åbacka                          IFFyren                DQ
     Laura Risto                             KuopRei                DQ

Erä 1                

  1. Vivi Koskinen                           MuurY               46,45
  2. Meri Kiiskinen                          KuopRei             46,75
     Laura Risto                             KuopRei                DQ

Erä 2                

  1. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa           43,57
  2. Janina Jahkola                          JyväskKU            44,74
  3. Heini Ikonen                            HankasHa            45,09
  4. Emilia Raatikainen                      KuopRei             46,12

Erä 3                

  1. Aino Pulkkinen                          ÄänekU              41,84
  2. Eveliina Ojala                          SoinSi              43,76
  3. Essi Väänänen                           KuopRei             44,93
     Felicia Åbacka                          IFFyren                DQ

N17 1500 m


  1. Lotta Mäkinen                           JyväskKU          5.08,10
  2. Jasmin Nyyssönen                        JyväskKU          5.26,94
  3. Jolana Jaakkola                         VirtU             5.43,82
  4. Karoliina Koskinen                      LahdA             5.48,06
  5. Eeva Linkovuori                         LahdA             5.50,07
     Linda Leppikorpi                        JyväskKU              DNS

N17 60 m aj


  1. Kristiina Halonen                       LappUM               9,10
  2. Sanni Salmio                            KuusKi               9,43
  3. Inka Sinivuori                          JyväskKU             9,64
  4. Essi Väänänen                           KuopRei              9,86
  5. Sara Heino                              JyväskKU            10,16
  6. Juulia Julkunen                         KuopRei             10,50
     Meri Kiiskinen                          KuopRei               DNS
     Helmi Kortetmaa                         KannU                 DNS

N17 Seiväs

  1. Sonja Hartio                            JyväskKU              340
         280 290 300 310 320 330 340 350
           O   -  XO   O  XO XXO XXO XXX
  2. Krista Koskinen                         KaipVi                320
         300 310 320 330
         XXO XXO  XO XXX
  3. Riikka Konttinen                        MultJy                280
         250 265 280 290
         XXO  XO   O XXX
  4. Emma Mäkelä                             MultJy                265
         250 265 280
           O   O XXX
  5. Milla Pohjola                           MultJy                265
         250 265 280
          XO  XO XXX

N17 Pituus

  1. Anna Pajunen                            IFÅsar               5,50                
             X  5,20  5,17  4,49  5,50     X
                                            
  2. Sanni Salmio                            KuusKi               5,41                
          5,30  5,36     X     X  5,30  5,41
                                            
  3. Kristiina Halonen                       LappUM               5,38                
          5,30  5,20     X     X  5,38  5,28
                                            
  4. Aino Pulkkinen                          ÄänekU               5,30                
          5,16  4,82  5,21  5,30     X     -
                                            
  5. Elisa Pöyry                             MikkKV               5,15                
          5,01  4,95  4,98  5,01  5,11  5,15
                                            
  6. Jenni Lappalainen                       PielavSa             5,11                
          4,84  4,96  5,02  5,05  5,05  5,11
                                            
  7. Roosa Mähönen                           JyväskKU             5,08                
          5,04     X  4,62     X     X  5,08
                                            
  8. Inka Sinivuori                          JyväskKU             5,03                
          4,73  5,03     X  5,03  4,84  4,67
                                            
  9. Laura Rautiainen                        SaarijPu             4,96                
          4,81  4,76  4,96
                          
 10. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa            4,93                
          4,93  4,80  4,84
                          
 11. Riina Puranen                           JyväskKU             4,86                
          4,86  4,80  4,85
                          
 12. Eerika Pöytäkangas                      JyväskKU             4,74                
          4,74  4,53  4,45
                          
 13. Saara Keskitalo                         EspTa                4,69                
          4,69  4,64     X
                          
 14. Jemina Savikari                         TampPy               4,68                
          4,58  4,68  4,56
                          
 15. Sara Heino                              JyväskKU             4,66                
          4,66     X     X
                          
 16. Raakel Rekola                           JyväskKU             4,59                
          4,59  4,45  4,28
                          
 17. Laura Risto                             KuopRei              4,53                
             X  4,53     X
                          
 18. Juulia Julkunen                         KuopRei              4,47                
          4,47  4,19  4,21
                          
 19. Riia Oikarinen                          ÄänekU               4,27                
          4,27  4,14  4,14
                          
 20. Meri Kiiskinen                          KuopRei              4,25                
          4,25  4,06  4,15
                          
Kilpailun ulkopuolella
     Vilma Mainio                            JyväskKU             5,00                
          5,00     X  4,80
     Kirsti Siekkinen                        JyväskKU             4,61                
             X  4,61  4,51
              

N17 Kuula

  1. Inka Sinivuori                          JyväskKU            12,36
          11,75  11,69      X  12,04  12,36      X
  2. Nea Hyvärinen                           HämeenlTa           11,41
          11,14  11,41      X      X  10,84      X
  3. Mirjam Savola                           SaarijPu            11,29
          10,81  11,23  11,29      X      X      X
  4. Sanni Salmio                            KuusKi              10,85
          10,60      X  10,45  10,85  10,74  10,83
  5. Inka Piipari                            HartVoi             10,44
           9,45   9,25  10,21   9,49   9,88  10,44
  6. Sara Heino                              JyväskKU             9,36
           8,76   9,36   9,20   9,29   8,97   8,83                        

T15 60 m

  1. Laura Risto                             KuopRei              8,38
  2. Saara Keskitalo                         EspTa                8,40
  3. Roosa Mähönen                           JyväskKU             8,43
  4. Heini Ikonen                            HankasHa             8,74
  5. Oona Nieminen                           LaukU                8,75
  6. Veera Mensonen                          MaanMa               8,76
  7. Ilona Ikäheimo                          KuopRei              8,79
  8. Anna Koivisto                           KaipVi               8,85
  9. Neea Flyktman                           KaipVi               8,95
 10. Heidi Haapamäki                         JyväskKU             9,11
 11. Saara Huhta                             JyväskKU             9,26
 12. Sanna Ruuti                             JyväskKU             9,33
 13. Unna Sinivuori                          JyväskKU             9,37
     Melissa Vesanen                         JyväskKU              DNS
     Siiri Rainio                            JyväskKU              DNS
     Aino Hovinen                            KaipVi                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Juulia Julkunen                         KuopRei              8,52
     Jemina Savikari                         TampPy               8,70

Erä 1                

  1. Oona Nieminen                           LaukU                8,75
  2. Heidi Haapamäki                         JyväskKU             9,11
  3. Saara Huhta                             JyväskKU             9,26
  4. Sanna Ruuti                             JyväskKU             9,33
  5. Unna Sinivuori                          JyväskKU             9,37
     Melissa Vesanen                         JyväskKU              DNS
     Aino Hovinen                            KaipVi                DNS
Kilpailun ulkopuolella
     Juulia Julkunen                         KuopRei              8,52
     Jemina Savikari                         TampPy               8,70

Erä 2                

  1. Laura Risto                             KuopRei              8,38
  2. Saara Keskitalo                         EspTa                8,40
  3. Roosa Mähönen                           JyväskKU             8,43
  4. Heini Ikonen                            HankasHa             8,74
  5. Veera Mensonen                          MaanMa               8,76
  6. Ilona Ikäheimo                          KuopRei              8,79
  7. Anna Koivisto                           KaipVi               8,85
  8. Neea Flyktman                           KaipVi               8,95
     Siiri Rainio                            JyväskKU              DNS

T15 1000 m


  1. Emma Katajalaakso                       KannU             3.15,75
  2. Siiri Möller                            SuolU             3.17,30
  3. Veera Mensonen                          MaanMa            3.20,32
  4. Emmi Pennanen                           JyväskKU          3.23,07
  5. Heidi Haapamäki                         JyväskKU          3.23,20
  6. Rosa-Maria Hämäläinen                   SuolU             3.24,63
  7. Saara Keskitalo                         EspTa             3.28,93
  8. Milla Huusko                            VetU              4.08,32
  9. Nina Kokko                              KangasnKa         4.11,39

T15 Kolmiloikka

  1. Saara Keskitalo                         EspTa               10,23                
         10,23
              
  2. Oona Nieminen                           LaukU               10,07                
         10,07
              
  3. Heidi Haapamäki                         JyväskKU             9,80                
          9,80
              
  4. Heta Herva                              JyväskKU             9,53                
          9,53
              
  5. Melissa Vesanen                         JyväskKU             9,22                
          9,22
              
  6. Neea Flyktman                           KaipVi               8,89                
          8,89
              
  7. Anna Koivisto                           KaipVi               8,82                
          8,82
              
     Katariina Saarelainen                   LaukU                  NM                
        
        
Kilpailun ulkopuolella
     Johanna Leivonen                        JyväskKU            10,27                
         10,27
     Sini Erämies                            JyväskKU             9,84                
          9,84              
     Anniina Ilanne                          JyväskKU             9,38                
          9,38
     Annika Savolainen                       JyväskKU             8,89                
          8,89             
     Heli Lehtinen                           JyväskKU             8,71                
          8,71              
             

T15 Kuula

  1. Maria Olkkonen                          HartVoi             10,35
          10,35
  2. Assi Jämsen                             JyväskKU             8,94
           8,94
  3. Pinja Piipari                           HartVoi              8,67
           8,67
  4. Ilona Ikäheimo                          KuopRei              8,35
           8,35
  5. Neea Flyktman                           KaipVi               7,73
           7,73
  6. Saara Huhta                             JyväskKU             7,63
           7,63
  7. Unna Sinivuori                          JyväskKU             7,59
           7,59
  8. Julia Pirhonen                          KangasnKa            7,56
           7,56
  9. Eeva Savolainen                         ÄänekU               7,43
           7,43

T13 60 m

  1. Anniina Haapala                         JoutsPo              8,57
  2. Jemina Savikari                         TampPy               8,58
  3. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,61
  4. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,81
  4. Janette Tanninen                        MultJy               8,81
  4. Kerttu Kinnunen                         JyväskKU             8,81
  7. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,10
  7. Ada Zitting                             JyväskKU             9,10
  9. Niia Salminen                           JyväskKU             9,11
 10. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             9,14
 11. Monica Piry                             JyväskKU             9,21
 12. Pinja Tenhunen                          ÄänekU               9,36
 13. Camilla Forsberg                        LaukU                9,46
 13. Saga Sievänen                           JyväskKU             9,46
 15. Johanna Tuomainen                       ÄänekU               9,47
 16. Emmi Pennanen                           JyväskKU             9,50
 17. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             9,51
 18. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             9,55
 19. Lotta Pylvänäinen                       KangasnKa            9,62
 20. Saana Nieminen                          LaukU                9,70
 21. Veera Koskinen                          KaustPV              9,88
 21. Siiri Salo                              JyväskKU             9,88
     Iina Sihvonen                           JyväskKU              DNS
     Annika Ahonen                           JyväskKU              DNS

Erä 1                

  1. Noora Katalkin                          JyväskKU             8,81
  2. Camilla Forsberg                        LaukU                9,46
  2. Saga Sievänen                           JyväskKU             9,46
  4. Lotta Pylvänäinen                       KangasnKa            9,62
  5. Saana Nieminen                          LaukU                9,70
  6. Veera Koskinen                          KaustPV              9,88
  6. Siiri Salo                              JyväskKU             9,88
     Iina Sihvonen                           JyväskKU              DNS

Erä 2                

  1. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             9,14
  2. Monica Piry                             JyväskKU             9,21
  3. Pinja Tenhunen                          ÄänekU               9,36
  4. Johanna Tuomainen                       ÄänekU               9,47
  5. Emmi Pennanen                           JyväskKU             9,50
  6. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             9,51
  7. Vilma Lehtoranta                        JyväskKU             9,55
     Annika Ahonen                           JyväskKU              DNS

Erä 3                

  1. Anniina Haapala                         JoutsPo              8,57
  2. Jemina Savikari                         TampPy               8,58
  3. Laura Koivisto                          JyväskKU             8,61
  4. Janette Tanninen                        MultJy               8,81
  4. Kerttu Kinnunen                         JyväskKU             8,81
  6. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,10
  6. Ada Zitting                             JyväskKU             9,10
  8. Niia Salminen                           JyväskKU             9,11

T13 1000 m


  1. Enni Katajalaakso                       KannU             3.24,88
  2. Niia Salminen                           JyväskKU          3.25,89
  3. Aada Miskala                            MikkKV            3.26,40
  4. Ina Pajunen                             IFÅsar            3.33,99
  5. Monica Piry                             JyväskKU          4.01,70

T13 Kolmiloikka

  1. Laura Koivisto                          JyväskKU            10,51                
         10,51
              
  2. Vilma Siirilä                           JyväskKU             9,96                
          9,96
              
  3. Janette Tanninen                        MultJy               9,76                
          9,76
              
  4. Kerttu Kinnunen                         JyväskKU             9,56                
          9,56
              
  5. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             9,18                
          9,18
              
  6. Niia Salminen                           JyväskKU             9,10                
          9,10
              
  7. Oosa Siukonen                           JyväskKU             9,07                
          9,07
              
  8. Joanna Wallinheimo                      JyväskKU             8,97                
          8,97
              
  9. Beda Salmi                              JyväskKU             8,82                
          8,82
              
 10. Saga Sievänen                           JyväskKU             8,72                
          8,72
              
 11. Emmi Sajasalo                           JyväskKU             8,67                
          8,67
              
 12. Johanna Tuomainen                       ÄänekU               8,32                
          8,32
              
 13. Siiri Salo                              JyväskKU             8,12                
          8,12
              
 13. Lotta Pylvänäinen                       KangasnKa            8,12                
          8,12
              
 15. Saana Nieminen                          LaukU                7,92                
          7,92
              
 16. Veera Koskinen                          KaustPV              7,85                
          7,85
              
 17. Veera Jauhiainen                        HankasHa             7,51                
          7,51
              

T13 Kuula

  1. Elisa Heikkala                          KaustPV             10,23
          10,23
  2. Camilla Forsberg                        LaukU                8,94
           8,94
  3. Vilma Siirilä                           JyväskKU             7,48
           7,48
  4. Anniina Haapala                         JoutsPo              7,20
           7,20
  5. Pinja Tenhunen                          ÄänekU               7,04
           7,04
  6. Veera Jauhiainen                        HankasHa             6,66
           6,66
  7. Wilhelmiina Harju                       JyväskKU             6,65
           6,65
  7. Aino Savolainen                         ÄänekU               6,65
           6,65
  9. Monica Piry                             JyväskKU             6,60
           6,60
 10. Veera Koskinen                          KaustPV              6,19
           6,19
 11. Ada Zitting                             JyväskKU             5,58
           5,58

T11 60 m

  1. Gea Zitting                             JyväskKU             9,23
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             9,29
  3. Maria Jääskä                            KaustPV              9,36
  4. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,49
  5. Annastiina Karvinen                     LaukU                9,65
  6. Anida Halttunen                         JyväskKU             9,66
  6. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,66
  8. Elsa Pasonen                            PertPo               9,86
  9. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,96
 10. Inka Häkkinen                           JyväskKU             9,97
 11. Iida Pajunen                            JyväskKU            10,06
 12. Salla Koskimäki                         VetU                10,07
 13. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            10,32
 14. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,37
 15. Jenna Lahti                             SuolU               10,62
 16. Alisa Lyyra                             JyväskKU            10,66
 17. Vera Vertanen                           JyväskKU            10,86
 18. Nelli Pajula                            JyväskKU            11,15
 19. Ellen Immonen                           JyväskKU            11,51
 20. Emilia Immonen                          JyväskKU            12,16
     Elli Huovinen                           JyväskKU              DNS
     Alisa Seilonen                          JyväskKU              DNS

Erä 1                

  1. Minttu Laaksonen                        JyväskKU             9,49
  2. Riikka Savolainen                       JyväskKU             9,66
  3. Inka Häkkinen                           JyväskKU             9,97
  4. Salla Koskimäki                         VetU                10,07
  5. Alisa Lyyra                             JyväskKU            10,66
  6. Nelli Pajula                            JyväskKU            11,15
  7. Ellen Immonen                           JyväskKU            11,51
  8. Emilia Immonen                          JyväskKU            12,16

Erä 2                

  1. Elsa Pasonen                            PertPo               9,86
  2. Iida Pajunen                            JyväskKU            10,06
  3. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU            10,32
  4. Viivi Raatikainen                       ViitVie             10,37
  5. Jenna Lahti                             SuolU               10,62
  6. Vera Vertanen                           JyväskKU            10,86
     Elli Huovinen                           JyväskKU              DNS

Erä 3                

  1. Gea Zitting                             JyväskKU             9,23
  2. Heidi Salminen                          JyväskKU             9,29
  3. Maria Jääskä                            KaustPV              9,36
  4. Annastiina Karvinen                     LaukU                9,65
  5. Anida Halttunen                         JyväskKU             9,66
  6. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               9,96
     Alisa Seilonen                          JyväskKU              DNS

T11 1000 m


  1. Heidi Salminen                          JyväskKU          3.43,62
  2. Anida Halttunen                         JyväskKU          3.52,98
  3. Iiris Helander                          JyväskKU          3.53,75
  4. Annastiina Karvinen                     LaukU             3.57,46
  5. Sini Rahkonen                           ViitVie           3.58,53
  6. Inka Häkkinen                           JyväskKU          4.03,94
  7. Iida Pajunen                            JyväskKU          4.13,44
  8. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU          4.19,35
  9. Salla Koskimäki                         VetU              4.32,31
 10. Nelli Pajula                            JyväskKU          4.33,20
 11. Ellen Immonen                           JyväskKU          4.42,45

T11 Kolmiloikka

  1. Gea Zitting                             JyväskKU             8,42                
          8,42
              
  2. Nanna Leivonen                          JyväskKU             8,00                
          8,00
              
  3. Riikka Savolainen                       JyväskKU             7,97                
          7,97
              
  4. Maria Jääskä                            KaustPV              7,93                
          7,93
              
  5. Piia Kalliomäki                         ÄänekU               7,67                
          7,67
              
  6. Inka Häkkinen                           JyväskKU             7,30                
          7,30
              
  7. Viivi Raatikainen                       ViitVie              7,05                
          7,05
              
  8. Vera Vertanen                           JyväskKU             6,93                
          6,93
              
  8. Alisa Lyyra                             JyväskKU             6,93                
          6,93
              
 10. Nelli Pajula                            JyväskKU             6,30                
          6,30
              

T11 Kuula

  1. Viivi Raatikainen                       ViitVie              8,73
           8,73
  2. Nanna Leivonen                          JyväskKU             7,77
           7,77
  3. Emma Siirilä                            JyväskKU             7,08
           7,08
  4. Gea Zitting                             JyväskKU             6,70
           6,70
  5. Vera Vertanen                           JyväskKU             6,64
           6,64
  6. Salla Koskimäki                         VetU                 6,26
           6,26
  7. Riikka Savolainen                       JyväskKU             5,78
           5,78
  8. Annastiina Karvinen                     LaukU                5,67
           5,67
  9. Mimosa Teerijoki                        JyväskKU             5,52
           5,52
 10. Alisa Lyyra                             JyväskKU             4,83
           4,83
 11. Nelli Pajula                            JyväskKU             4,19
           4,19
 12. Emilia Immonen                          JyväskKU             3,88
           3,88
 13. Jenna Lahti                             SuolU                3,54
           3,54