Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
19.01. klo 10:00 pm-hallit Tulokset (päivitetty: 15:34 21.01.2014)
pm-hallit 2014
Ouluhalli
19.1.2014

TULOKSET

M 60 m Finaali: 1) Tatu Vähäkangas OulPy 7,10, 2) Jussi Vähätiitto OulPy 7,25, 3) Heikki Polojärvi OulPy 7,33, 4) Marko
Matinlompolo KuivAu 7,59, 5) Nicholas Gill KuivAu 7,64, 6) Juho Miilukangas RaahVe 7,64.

M 60 m Alkuerä: 1) Tatu Vähäkangas OulPy 7,11, 2) Jussi Vähätiitto OulPy 7,22, 3) Heikki Polojärvi OulPy 7,32, 4) Marko
Matinlompolo KuivAu 7,63, 5) Juho Miilukangas RaahVe 7,67, 6) Nicholas Gill KuivAu 7,69, 7) Janne Keskikastari OulHui 7,79, Kilpailun ulkopuolella:
Mauri Kaattari HimU 7,39, Antti Kokkonen VeitsilKV 7,24, Kilpailun ulkopuolella: Eemeli Kaartinen LapLu 7,58, Janne Turpeenniemi RovanLa 7,41,
Kilpailun ulkopuolella: Jari Haverinen KajKi 7,55, Tero Ojala LohtVei 7,31. Erä 1: 1) Heikki Polojärvi OulPy 7,32, 2) Janne Keskikastari
OulHui 7,79, Kilpailun ulkopuolella: Mauri Kaattari HimU 7,39, Janne Turpeenniemi RovanLa 7,41, Kilpailun ulkopuolella: Tero Ojala LohtVei 7,31,
Erä 2: 1) Tatu Vähäkangas OulPy 7,11, 2) Marko Matinlompolo KuivAu 7,63, 3) Nicholas Gill KuivAu 7,69, Kilpailun ulkopuolella: Antti
Kokkonen VeitsilKV 7,24, Erä 3: 1) Jussi Vähätiitto OulPy 7,22, 2) Juho Miilukangas RaahVe 7,67, Kilpailun ulkopuolella: Eemeli
Kaartinen LapLu 7,58, Jari Haverinen KajKi 7,55.

M 60 m toinen juoksu: 1) Antti Kokkonen VeitsilKV 7,20, 2) Eemeli Kaartinen LapLu 7,52, 3) Jari Haverinen KajKi 7,54, 4) Janne Keskikastari OulHui
7,76, Riku Maliniemi AlatPi DNS.

M 400 m: Kilpailun ulkopuolella: Timo Törmänen LapLu 53,38.

M 1500 m: 1) Antti Taini YlikNM 4.08,94, 2) Arttu Liipo OulPy 4.14,26, 3) Samuli Huusko OulPy 4.18,73, 4) Ville Jussila 4.19,17, 5) Janne Moilanen
PudasjU 4.20,17, 6) Markku Nikkanen LimNM 4.27,30, 7) Jani Määttä LimNM 4.30,96, Kilpailun ulkopuolella: Tapani Kärjä KalajJu
4.08,62.

M Korkeus: : Kilpailun ulkopuolella: Mauri Kaattari HimU 200, 

M Seiväs: : 1) Jussi Vähätiitto OulPy 490, 2) Markus Tornberg RaVe 370, Kilpailun ulkopuolella: Markus Eronen HaapajKi 410, Johannes
Eronen HaapajKi 450, 

M Pituus: Kilpailun ulkopuolella: Daniel Strandvall IFÅsar , Mauri Kaattari HimU , Kilpailun ulkopuolella: Henri Väyrynen KajKi 7,70, Tero
Ojala LohtVei 6,48. 

M Kolmiloikka: Kilpailun ulkopuolella: Daniel Sjölind IFÅsar NM. 

M Kuula: 1) Kari Alapirtti TaivKuo 13,26, 2) Jari Kuopio KiimU 12,74, Kilpailun ulkopuolella: Mauri Kaattari HimU 14,29, Tero Ojala LohtVei 13,70. 

M17 60 m: 1) Tuomas Määttä OulPy 7,54, Kilpailun ulkopuolella: Riku Maliniemi AlatPi 7,53, Tuomas Pussinen InarinY 7,68, Kilpailun
ulkopuolella: Sebastian Rosenqvist HKV 7,84, Peetu Puumala AlatPi 8,00.

M17 300 m: 1) Peetu Puumala AlatPi 40,78, 2) Juha-Matti Broström OulPy 40,96, Kilpailun ulkopuolella: Sebastian Rosenqvist HKV 39,42.

M17 1500 m: 1) Lasse Moilanen PudasjU 4.35,77, 2) Jarkko Paukkeri LimNM 4.37,44, 3) Edvard Kotajärvi KempKi 5.09,02, Kilpailun ulkopuolella:
Mikko Rahkola LapLu 4.13,99.

M17 60 m aj: 1) Tuomas Määttä OulPy 8,69.

M17 Seiväs: : 1) Joni Heikkinen OulPy 250, 2) Roope Kariniemi OulPy 250, Kilpailun ulkopuolella: Johan-Antti Kivilahti HaapajKi 360, 

M17 Pituus: 1) Akseli Myllymäki OulPy 4,80, Kilpailun ulkopuolella: Juho Mäntynen LapLu . 

M17 Kolmiloikka: 1) Joni Heikkinen OulPy 12,73, 2) Roope Kariniemi OulPy 10,25. 

M17 Kuula: 1) Niko Tohola MerijKe 12,79, 2) Jyri Isokääntä MerijKe 11,97. 

M19 60 m toinen juoksu: 1) Birhan Pieskä KuivAu 7,11, 2) Philippe Nkansi OulPy 7,25, 3) Jyri Kangasharju OulPy 7,33, 4) Jere Posti OulPy 7,48,
Sakari Lehtola SalSa DNS.

M19 60 m: 1) Birhan Pieskä KuivAu 7,17, 2) Philippe Nkansi OulPy 7,20, 3) Jyri Kangasharju OulPy 7,32, 4) Jere Posti OulPy 7,43, 5) Sakari
Lehtola SalSa 7,56.

M19 Seiväs: : Kilpailun ulkopuolella: Veli-Matti Kivilahti HaapajKi 420, 

M19 Pituus: 1) Jyri Kangasharju OulPy 6,01. 

M19 Kuula: 1) Antti-Pekka Rönkkö KiimU 13,75, 2) Kasperi Pulkkinen KempKi 11,21. 

M35 60 m aj: 1) Tero Valta OulPy 9,39, 2) Juha Valta OulPy 9,76.

N 60 m Finaali: 1) Johanna Rajavaara OulPy 7,93, 2) Essi Kurtti OulPy 8,35, Tiia Melantie RaahVe DNS.

N 60 m Alkuerä: 1) Johanna Rajavaara OulPy 7,92, 2) Essi Kurtti OulPy 8,35, 3) Tiia Melantie RaahVe 8,41, Kilpailun ulkopuolella: Tiia
Järvinen VeitsilKV 8,10, Krista Tirkkonen KajKi 8,28, Kilpailun ulkopuolella: Maiju Ylitalo KajKi 8,09, Annika Haverinen KajKi 8,15. Erä 1:
1) Essi Kurtti OulPy 8,35, Kilpailun ulkopuolella: Krista Tirkkonen KajKi 8,28, Annika Haverinen KajKi 8,15, Erä 2: 1) Johanna Rajavaara OulPy
7,92, 2) Tiia Melantie RaahVe 8,41, Kilpailun ulkopuolella: Tiia Järvinen VeitsilKV 8,10, Maiju Ylitalo KajKi 8,09.

N 60 m toinen juoksu: 1) Tiia Järvinen VeitsilKV 7,91, 2) Maiju Ylitalo KajKi 8,18, 3) Annika Haverinen KajKi 8,20, 4) Ainomari Kangas LapLu
8,23, 5) Krista Tirkkonen KajKi 8,31, 6) Tiia Heikkinen TampPy 8,65.

N 800 m: 1) Roosa Taulavuori OulPy 2.57,92.

N Seiväs: : Kilpailun ulkopuolella: Jatta Salmela VasaIS 370, 

N Pituus: 1) Tiia Melantie RaahVe 5,23, Kilpailun ulkopuolella: Matleena Kuure VeitsilKV 5,15. 

N Kuula: Kilpailun ulkopuolella: Leena Kallo PellPo 9,14. 

N17 60 m Finaali: 1) Sini Oikarinen OulPy 8,06, 2) Sara Walsh OulPy 8,47, 3) Emmi Erikkilä SalSa 8,55, 4) Hilla Haapakoski RaahVe 8,76, 5)
Anastassia Litvinets SalSa 9,07, Rosa Karppinen OulPy DNS.

N17 60 m Alkuerä: 1) Sini Oikarinen OulPy 8,13, 2) Rosa Karppinen OulPy 8,31, 3) Sara Walsh OulPy 8,35, 4) Emmi Erikkilä SalSa 8,58, 5)
Hilla Haapakoski RaahVe 8,77, 6) Anastassia Litvinets SalSa 8,99, 7) Titta Lotvonen KuivAu 9,05, Katri Mikkonen RaahVe DQ, Kilpailun ulkopuolella:
Tiia Heikkinen TampPy 8,63. Erä 1: 1) Sara Walsh OulPy 8,35, 2) Anastassia Litvinets SalSa 8,99, 3) Titta Lotvonen KuivAu 9,05, Katri Mikkonen
RaahVe DQ, Kilpailun ulkopuolella: Tiia Heikkinen TampPy 8,63, Erä 2: 1) Sini Oikarinen OulPy 8,13, 2) Rosa Karppinen OulPy 8,31, 3) Emmi
Erikkilä SalSa 8,58, 4) Hilla Haapakoski RaahVe 8,77.

N17 300 m: 1) Julia Karjalainen OulPy 43,39, 2) Emmi Erikkilä SalSa 45,49, 3) Nea Heilala RaahVe 45,77, 4) Wilma Isokääntä RaahVe
45,77, Kilpailun ulkopuolella: Tiia Heikkinen TampPy 45,55, Ninni Löf KalajJu 48,86. Erä 1: 1) Emmi Erikkilä SalSa 45,49, 2) Nea
Heilala RaahVe 45,77, Kilpailun ulkopuolella: Ninni Löf KalajJu 48,86, Erä 2: 1) Julia Karjalainen OulPy 43,39, 2) Wilma
Isokääntä RaahVe 45,77, Kilpailun ulkopuolella: Tiia Heikkinen TampPy 45,55.

N17 800 m: 1) Ella-Sofia Metsävainio OulPy 2.26,75, 2) Olivia Jokinen KuivAu 2.27,35, 3) Elina Heikkinen OulPy 2.34,73, Kilpailun ulkopuolella:
Ella-Noora Rahkola 2.27,44.

N17 60 m aj: 1) Julia Karjalainen OulPy 9,51, 2) Veera Möttönen RaahVe 9,51.

N17 Korkeus: : 1) Sanna Rautio OulPy 155, 2) Katri Mikkonen RaahVe 145, 

N17 Seiväs: : 1) Elina Lampela OulPy 360, 2) Henriikka Könönen KuivAu 350, 

N17 Pituus: 1) Rosa Karppinen OulPy 5,19, 2) Jessika Raudaskoski OulPy 4,80, 3) Karoliina Bogdanoff RaahVe 4,35, Julia Mustonen KuivAu DNS. 

N17 Kolmiloikka: 1) Veera Möttönen RaahVe 10,67, 2) Nea Heilala RaahVe 9,81, 3) Helmi Nikula OulPy 9,49, 4) Oona Heilala RaahVe 9,04, Jenni
Marjomaa OulPy DNS. 

N17 Kuula: Janika Ahola RaahVe DNS. 

N19 60 m: 1) Enna Hassinen OulPy 8,22, 2) Enni Hietapelto OulPy 8,32, 3) Emma Fingerroos RaahVe 8,32, 4) Paula Mikkonen RaahVe 8,66, Kilpailun
ulkopuolella: Ainomari Kangas LapLu 8,25, Jenna Turpeenniemi RovanLa 8,63.

N19 800 m: 1) Mira Taulavuori OulPy 2.25,56.

N19 60 m aj: 1) Saara Hiltunen KuivAu 9,87.

N19 Seiväs: : Enna Hassinen OulPy DNS, 

N19 Pituus: 1) Saara Hiltunen KuivAu 5,07, 2) Eveliina Bogdanoff RaahVe 5,04, 3) Enni Hietapelto OulPy 4,93, 4) Paula Mikkonen RaahVe 4,54, Kilpailun
ulkopuolella: Elina Halonen LapLu 4,93. 

N19 Kolmiloikka: 1) Saara Hiltunen KuivAu 10,21, Kilpailun ulkopuolella: Elina Halonen LapLu 10,36.