Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
09.06. klo 10:00 Youth Athletics Games Aikataulu (päivitetty: 11:16 08.06.2017)
VIRALLINEN AIKATAULU 
(muokattu 8.6.2017, klo 11:00: suorituspaikat lisätty)


Perjantai 09.06.17		
Urheilukeskus (Lahden stadion)		
		
11:00	P11	4 x 60m aj
	T14	Seiväs, fin	samalla paikalla kuin T15 seiväs
	T15	Seiväs, fin	samalla paikalla kuin T14 seiväs
11:10	T11	4 x 60m aj
11:30	P10	pituus, kars	paikka 3
	T10	pituus, kars	paikka 1: ryhmä 1, paikka 2: ryhmä 2
	P11	Kuula, fin
	P9	4 x 50m
11:40	T9	4 x 50m
11:55	P13	4 x 100m  
12:10	T13	4 x 100m  
12:30	N17	Kiekko, fin
	M17	Kiekko, fin
	N17 	Korkeus, fin
12:35	P15	4 x 100m  
12:45	P11	4 x 100m  
12:50	M17	3-loikka, fin	paikka 1
	P9	pituus, kars	paikka 3
13:00	T11	4 x 100m  
13:20	T15	4 x 100m  
13:50	T13	4 x 60m aj
14:00	P14	Seiväs, fin
	P15	Seiväs, fin
14:10	P13	4 x 60m aj
	T13	kuula fin
14:25	T11	4 x 600m
14:30	T9	pituus, kars	paikka 3: ryhmä 1, paikka 4: ryhmä 2
14:40	P13	4 x 600m
14:50	P12	Korkeus, fin
14:55	P11	4 x 600m
15:00	T11	pituus, kars	paikka 1: ryhmä 1, paikka 2: ryhmä 2
15:10	T13	4 x 600m
15:25	T15	4 x 800m
	P15	4 x 800m
15:30	T12	Kiekko, fin
15:40	P9	4 x 400m
15:55	T9	4 x 400m
16:15	M17	110m aj ae 
16:30	N17	100m aj ae
17:20	P15	4 x 80m aj
17:30	T15	4 x 80m aj
17:50	N17	100m aj fin
18:25	M17	110m aj fin


LAUANTAI 10.06.17			
Radiomäki			
			
09:30	P9,10,11  1000m kävely		
	P14	moukari fin	
09:45	T9,10,11  1000m kävely		
09:55	P10	keihäs fin	
10:00	T/P14,15    3000m kävely 		
10:15	T9	pituus fin	
	T14	moukari fin	
10:25	T/P12,13    2000m kävely 		
10:30	T11	kuula fin	
10:50	P9	40m ae	
11:20	T9	40m ae	
	P10	pituus fin	
11:25	T12	keihäs fin	
11:35	P13	moukari fin	
11:55	T10	60m ae	
12:25	P9	pituus fin	
12:30	P10	60m ae	
12:50	P11	60m ae	
13:00	T13	moukari fin	
13:05	P12	keihäs fin	
13:10	T11	60m ae	
13:30	T10	pituus fin	
13:55	T12	60m ae	
14:30	P12	60m ae	


LAUANTAI 10.06.17			
Urheilukeskus (Lahden stadion)			
			
10:30	P15	100m ae	
10:50	P14	100m ae	
11:00	N17	3-loikka fin	paikka 1
11:10	T15	100m ae	
11:30	M17	korkeus fin	
11:45	P15	Kuula	
12:00	T14	100m ae	
12:50	N17	100m ae	
13:10	T15	kiekko fin	
13:30	M17	100m ae	
13:45	P13	korkeus fin	
14:00	P15	100m A+B fin	
14:10	P14	100m A+B fin	
14:20	T14	100m A+B fin	
14:30	T15	100m A+B fin	
14:40	N17	100m A+B fin	
14:50	M17	100m A+B fin	
15:00	T14	pituus kars 	paikka 1: ryhmä 1, paikka 2: ryhmä 2
15:05	P13	60 ae	
15:15	P11	korkeus fin	
15:20	N17	kuula fin	
15:25	T13	60 ae	
16:20	T11	60m A+B fin	
16:30	T10	60m A+B fin	
	P12	pituus kars	paikka 3: ryhmä 1, paikka 4: ryhmä 2
16:40	T9	40m A+B fin	
16:50	P9	40m A+B fin	
17:00	P10	60m A+B fin	
	T11	pituus fin	paikka 1	
17:10	M17	kuula fin	
	P11	60m A+B fin	
17:20	P13	60m A+B fin	
17:30	T12	60m A+B fin	
17:40	T13	60m A+B fin	
17:45	P11	pituus kars	paikka 3: ryhmä 1, paikka 4: ryhmä 2
17:50	P12	60m A+B fin	
18:05	T15	300m fin	
18:30	T14	300m fin	
	P13	kuula fin	
	T12	pituus kars	paikka 1: ryhmä 1, paikka 2: ryhmä 2
19:00	P14	300m fin	
19:15	T13	pituus kars	paikka 3: ryhmä 1, paikka 4: ryhmä 2
19:20	P15	300m fin	
19:35	N17	300m fin	
20:10	M17	300m fin	


SUNNUNTAI 11.06.17			
Urheilukeskus (Lahden stadion)			
			
09:30	T12	60m aj ae	
	P10	kuula fin	
	T14	keihäs fin	
	P15	korkeus fin	paikka 1 (lähempänä keihäspaikkaa)
	T15	3-loikka fin 	[Kierrokset 1-3] paikka 1: ryhmä 1, paikka 2: ryhmä 2. [Kierrokset 4-6 (finaali)] paikka 1
10:00	T13	60m aj ae	
10:30	T11	korkeus fin	paikka 2 (lähempänä pääkatsomoa)	
10:35	P13	60m aj ae	
10:45	T12	pituus fin	paikka 4	
10:50	P12	60m aj ae	
11:00	T9	kuula fin	
11:10	T14	80m aj ae	
	T10	keihäs fin	
11:20	P13	pituus fin	paikka 1
	T13	korkeus fin	paikka 1 (lähempänä keihäspaikkaa)
11:35	T15	80m aj ae	
11:50	P12	pituus fin	paikka 4
12:00	P14	100m aj ae	
12:10	P15	100m aj ae	
12:30	P11	1000m fin	
	T15	kuula fin	
	P14	keihäs fin	
12:45	T12	1000m fin	
13:00	P12	1000m fin	
13:05	P15	3-loikka fin	paikka 2
	P11	pituus fin	paikka 3
13:10	T10	1000m fin	
13:25	T11	1000m fin	
13:40	P10	1000m fin	
	P12	kiekko fin	
	T12	korkeus fin	paikka 2 (lähempänä pääkatsomoa)
13:55	P13	1000m fin	
14:00	T11	keihäs fin	
14:05	T13	1000m fin	
	T10	kuula fin	
14:20	P14	pituus fin	paikka 1
14:25	T9	600m fin	
14:40	P9	600m fin	
	T13	pituus fin	paikka 4
14:55	T15	800m fin	
15:10	T14	800m fin	
15:15	P9	kuula fin	
15:20	T15	korkeus fin	paikka 1 (lähempänä keihäspaikkaa)
15:25	M17	800m fin	
15:35	N17	800m fin	
15:45	P15	800m fin	
	T14	pituus fin	paikka 4
15:55	P14	800m fin	
16:00	P11	keihäs fin	
16:20	P12	60m aj fin	
	P15	kiekko fin	
16:25	T12	60m aj fin	
16:30	P13	60m aj fin	
16:35	T13	60m aj fin	
16:55	P14	100m aj fin	
17:00	P15	100m aj fin	
17:15	T14	80m aj fin	
17:20	T15	80m aj fin	

Huom. kilpailunumeron nouto ei ole osanotonvarmistus. Osanotto varmistetaan sivuilta löytyvien ohjeiden mukaisesti.