Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Toukokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatLiminka30.07.
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti27.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.pkSeuracupImatra27.07.
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi01.08.
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la 04.08.pkAikuisurheilukisatLieto30.07.
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.pkSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.