Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
to-su 29.06.-02.07. | karn | Moukarikarnevaalit | Kaustinen | 26.06. | - |
to-su 29.06.-02.07. | karn | Jämsän kestävyysjuoksu-, pituus- ja 3-loikkakarnevaalit | Jämsä | 26.06. | - |
to-su 29.06.-02.07. | karn | Keihäskarnevaalit | Pihtipudas | 25.06. | - |
to-su 29.06.-02.07. | karn | Someron Esan 100-vuotisjuhlakarnevaalit | Somero | 26.06. | - |
la-su 01.-02.07. | karn | Karnevaalikisat | Kauhava | 27.06. | - |
la 01.07. | pk | Yleisurheilukisat | Ranua | 26.06. | - |
la 01.07. | pm | Sisuottelut | Ranua | 26.06. | - |
la 01.07. | maraton | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 01.07. | pk | Heittokisat Ratakatu | Iisalmi | 28.06. | - |
la 01.07. | pk | Veteraanikansalliset | Joensuu | 27.06. | - |
la 01.07. | pk | Kansalliset aikuisurheilun Mastokisat | Lahti | - | - |
la 01.07. | maantie | Vetelin 24. kansallinen markkinahölkkä | Veteli | - | - |
la 01.07. | maraton | Mikkeli juoksu | Mikkeli | - | - |
la 01.07. | karn | Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit | Kokemäki | 27.06. | - |
la 01.07. | karn | Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu | Ruovesi | 29.06. | - |
la 01.07. | pk | Keihäskarnevaalien leirikilpailut | Pihtipudas | 30.06. | - |
la 01.07. | pk | Someron seiväskarnevaalit A-kilpailu | Somero | 26.06. | - |
su 02.07. | karn | Korkeuskarnevaalit, Leirikilpailu | Ruovesi | 26.06. | - |
su 02.07. | pk | Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailu | Somero | 26.06. | - |
su 02.07. | pk | Kiekko- ja kuulakarnevaalit leirikilpailu | Kokemäki | - | - |
su 02.07. | pk | Yleisurheilukisat | Ranua | 26.06. | - |
su 02.07. | pk | Kestilä-päivien nuorisokisat | Kestilä | - | - |
su 02.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 28.06. | - |
su 02.07. | pk | Kipinän Kisat | Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI | 29.06. | - |
su 02.07. | pk | Marttilanharjun juoksu | Ylikiiminki (Oulu) | 29.06. | - |
su 02.07. | pk | Someron seiväskarnevaalit B-kilpailu | Somero | 26.06. | - |
su 02.07. | pk | Someron seiväskarnevaalit C-kilpailu | Somero | 26.06. | - |
ma 03.07. | pk | Seuracup Turun lohko I osakilpailu | Paimio | 01.07. | - |
ma 03.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Tampere | 02.07. | - |
ma 03.07. | pk | Reisjärven aluekilpailut | Reisjärvi | 30.06. | - |
ma 03.07. | pk | Nuorten yu-kilpailut | Loviisa | 01.07. | - |
ma 03.07. | pk | Piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailut | Savonlinna, Kerimäki | 29.06. | - |
ma 03.07. | pk | Avoimet aluekilpailut | Joutsa | 01.07. | - |
ma 03.07. | pk | Östra kretsens juniortävling 3 | Lovisa | 30.06. | - |
ma 03.07. | pk | Regiontävling, Oravais | Oravais, Vörå | 01.07. | - |
ma 03.07. | pk | Maanantaikisat | Leppävirta | 03.07. | - |
ma 03.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 03.07. | seura | Seurakisat | SOTKAMO | - | - |
ma 03.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 03.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Vaasa | - | - |
ma 03.07. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 03.07. | seura | Seurakisat | Multia | - | - |
ma 03.07. | pk | Koiton pk-kisat | Vieremä | 29.06. | - |
ma 03.07. | pk | Regiontävling Kristinestad | Kristinestad | - | - |
ma 03.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 04.07. | pk | Viikkokisa | Alavieska | - | - |
ti 04.07. | kans | HämeGames | Riihimäki | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Kuopion Reippaan kuukausikisat 3/5 | Kuopio | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Myyrmäen heitot | Vantaa | 03.07. | - |
ti 04.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kuopio | 02.07. | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Lieksa | - | - |
ti 04.07. | pk | Imatran INKERI kisat | Imatra | 29.06. | - |
ti 04.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 04.07. | kans | Kurikan Ryhdin Kansalliset | Kurikka | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Viiskuntakisat | Ähtäri | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | S-Market aluekisa | Kalajoki | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) | Savonlinna | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Kuohun hyppykisat | Juankoski | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | KU-68 Viikkokisa II | Kangasala | 03.07. | - |
ti 04.07. | pk | Järvituuli Cup osa 4 | Keuruu | 03.07. | - |
ti 04.07. | pk | Aitajuoksut | Kankaanpää | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | ParkU kesäkisat | Parkano | 02.07. | - |
ti 04.07. | pk | Riennon ABC-kisan lisälaji | Savonlinna | 02.07. | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Punkaharju | - | - |
ti 04.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 03.07. | - |
ti 04.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Viitasaari | - | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Karvia | - | - |
ti 04.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 03.07. | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Kangasala | 03.07. | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Pyhtään kirkonkylä | 04.07. | - |
ti 04.07. | seuracup | Seuracup 1. divisioona 1. osa | Lempäälä | 03.07. | - |
ti 04.07. | seuracup | Salon ja Loimaan alueen 1. seuraottelu | Somero | 30.06. | - |
ti 04.07. | seuracup | Seuracup I | Mynämäki | 01.07. | - |
ti 04.07. | seuracup | Seuracup, Ykköslohko | Naantali | 30.06. | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Myrskylä | - | - |
ti 04.07. | seura | Seurakisat | Haapavesi | - | - |
ti 04.07. | pk | Siikalatvacup | Siikalatva/Pulkkila | - | - |
ke 05.07. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 02.07. | - |
ke 05.07. | pk | HämeGamesJunior | Riihimäki | 02.07. | - |
ke-to 05.-06.07. | pm | Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut | Outokumpu | 01.07. | - |
ke-to 05.-06.07. | am | Aluemestaruusmoniottelut M/N-M/N17, Pohjois-Karjala, Etelä-Savo ja Pohjois-Savo | Outokumpu | 01.07. | - |
ke 05.07. | kans | Virtain Kansalliset | Virrat | 02.07. | - |
ke 05.07. | pk | Tarmon piirikunnalliset (Sisuhuipentuman esteet T/P14 ja 15) | Kälviä | 01.07. | - |
ke 05.07. | pk | XXXV Knattekarnevalen Vasa | Vasa | - | - |
ke 05.07. | pk | Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 | Borgå - Porvoo | - | - |
ke 05.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 05.07. | pk | Posion moukarikisat | Posio | 04.07. | - |
ke 05.07. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 05.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Juva | - | - |
ke 05.07. | kans | Vihdin Kansalliset kisat | Vihti | 02.07. | - |
ke 05.07. | pk | Alahärmän Kisan 100-vuotis juhlakisa | Alahärmä/ Kauhava | 03.07. | - |
ke 05.07. | pk | Forssan Salaman juniorikilpailut | Forssa | 03.07. | - |
ke 05.07. | pk | Suomi 100 - Keihäs, Kuula, 400 m ja 800 m | Siilinjärvi | 02.07. | - |
ke 05.07. | pk | Viikkokisat | Urjala | 04.07. | - |
ke 05.07. | pk | Heinäheitot | Laitila | 02.07. | - |
ke 05.07. | pk | Visa-Veto-Vire seuraottelu | Iisalmi | 01.07. | - |
ke 05.07. | pm | Kainuun piirin sisumoniottelut 1 | Kajaani | 03.07. | - |
ke 05.07. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
ke 05.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 05.07. | seura | Seurakisat | Pieksämäki | - | - |
ke 05.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappajärvi | 05.07. | - |
ke 05.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Vantaa | 04.07. | - |
ke 05.07. | seura | Hippo-kisat | Peräseinäjoki | 04.07. | - |
ke 05.07. | pk | Regiontävling | Närpes | 03.07. | - |
ke 05.07. | seura | Seurakisat | Ylitornio | 03.07. | - |
to 06.07. | pk | SeivästalliCup/ 19v EM-karsinta, A-kilpailu | Kaavi | 01.07. | - |
to 06.07. | kans | Ilkka Games | Ilmajoki | 05.07. | - |
to 06.07. | seura | Seurakisat | Lieksa | - | - |
to 06.07. | pk | Fazer Reilu Cup IV | Lahti (Nastola) | 03.07. | - |
to 06.07. | seura | Seurakisat | Kyröskoski | - | - |
to 06.07. | seura | Seurakisat | Lahti (Nastola) | 03.07. | - |
to 06.07. | seuracup | HämSY:n Seuracup 2.div 1. osa | Valkeakoski | 02.07. | - |
to 06.07. | pk | Puuhamaa-cup | Turenki, Janakkala | 04.07. | - |
to 06.07. | pk | Sisulisät | Orivesi | 04.07. | - |
to 06.07. | pk | Huiluukisat | Maaninka | 04.07. | - |
to 06.07. | pk | Viispiikkinen Cup | Saarijärvi / Pylkönmäki | - | - |
to 06.07. | pk | Tuupovaaran heinäkuun luokittelukisa | Joensuu/Tuupovaara | - | - |
to 06.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Keitele | - | - |
to 06.07. | seura | Seurakisat | Asikkala | - | - |
to 06.07. | pk | Tonnisarja 2017 | Koria | - | - |
pe-su 07.-09.07. | pk | SAUL:n yleisurheilun SM-kilpailut | Lohja | 27.06. | - |
pe 07.07. | pk | Seiväshypyn torikisa | Kaavi | 03.07. | - |
pe 07.07. | pk | Säästöpankki Games | Kristiinankaupunki | 05.07. | - |
pe 07.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
la-su 08.-09.07. | SM | SM-viestit | Tampere | 30.06. | - |
la 08.07. | pk | Lasten ja nuorten kilpailut | Keitele | 06.07. | - |
la 08.07. | pk | Aluekisat ja heittöpörssin osakilpailu | Lieto | 04.07. | - |
la 08.07. | pm | Avoimet pm-moukari M/N, M/N17 | Lieto | 04.07. | - |
la 08.07. | pk | Pihtiputaan Tuiskun kilpailut | Pihtipudas | 03.07. | - |
la 08.07. | pk | Lasten ja nuorten kilpailut, lisälajit | Keitele | 06.07. | - |
la 08.07. | maantie | Hauki-Hölkkä | Mikkeli / Haukivuori | 01.07. | - |
la 08.07. | pk | Albin Stenroosin muistojuoksu | Vehmaa | - | - |
la 08.07. | pk | Seinäjoen keihäskisa | Seinäjoki | - | - |
la 08.07. | pk | Kihaushölkkä | Rääkkylä | - | - |
la 08.07. | kans | VIII Rantalakeusjuoksu | Liminka | 05.07. | - |
la 08.07. | pk | Suomi-juoksu | Joensuu | - | - |
su 09.07. | pk | Vehmaan aluekilpailut | Vehmaa | 06.07. | - |
su 09.07. | pk | Posion heittokisat | Posio | 08.07. | - |
su 09.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kokkola | - | - |
su 09.07. | pk | Moukaripörssin heinäkisat | Pori | - | - |
ma 10.07. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 10.07. | pk | PoU/OkuP Seuracup 3/4 | Outokumpu | 09.07. | - |
ma 10.07. | pk | Virkiän avoimet aluekisat | LAPUA | 08.07. | - |
ma 10.07. | pm | Hämsyn pm-sisulisäottelut T/P9, T10, T/P14 | Akaa / Viiala | 07.07. | - |
ma 10.07. | pk | Porilaiskisat | Pori | 09.07. | - |
ma 10.07. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 10.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 10.07. | seura | Seurakisat | Lappeenranta (Joutseno) | 07.07. | - |
ma 10.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 10.07. | seura | Seurakisat | Alajärvi | - | - |
ma 10.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 10.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 11.07. | pk | Seiväskisa | Rovaniemi | 08.07. | - |
ti 11.07. | pk | Pituuskisa | Rovaniemi | 10.07. | - |
ti 11.07. | pm | Hämsyn sisulisäottelut 12-13v | Hämeenlinna | 08.07. | - |
ti 11.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kotka | - | - |
ti 11.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 11.07. | kans | Kannuksen Uran Kansalliset | Kannus | 09.07. | - |
ti 11.07. | pk | Viiskuntakisat Lehtimäki | Alajärvi | 09.07. | - |
ti 11.07. | pk | OP Oulu Tiistaikisa III | Oulu | 09.07. | - |
ti 11.07. | pk | Eteläisen ja kaakkoisen alueen M/N AM kilpailut 1.kilpailupäivä | Vihti | 08.07. | - |
ti 11.07. | pk | Asikkalan Heittocup 3/4 | Asikkala | 06.07. | - |
ti 11.07. | pk | Piirin myöntämä kkilpailu | MUURAME | 10.07. | - |
ti 11.07. | pk | Kuohun heinäkuun kisat | Juankoski | 10.07. | - |
ti 11.07. | pk | Lärkkulla Games klubbmästerskap | Raseborg/Karis | 09.07. | - |
ti 11.07. | pk | Ok Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 10.07. | - |
ti 11.07. | pk | Kivakisat | Kuhmo | - | - |
ti 11.07. | pk | Järvituuli Cup osa 5 | Keuruu | 10.07. | - |
ti 11.07. | pm | Sisukävelyt | vähäkyrö | 10.07. | - |
ti 11.07. | pm | Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut (2. pv) | Raisio | 06.07. | - |
ti 11.07. | pm | Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 | Pori | 09.07. | - |
ti 11.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 10.07. | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Parkano | 10.07. | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Heinävesi | 07.07. | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Uukuniemi | - | - |
ti 11.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Kajaani | 10.07. | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Teuva | - | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Myrskylä | - | - |
ti 11.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 12.07. | pk | Paunucup III | Jämsä | 09.07. | - |
ke 12.07. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 11.07. | - |
ke 12.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Ylöjärvi | - | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Ii | - | - |
ke 12.07. | pk | Tähtikisa 3/4 | Lieksa | 10.07. | - |
ke 12.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 12.07. | pk | Viikkokisat | Lappeenranta | - | - |
ke 12.07. | pm | pm-sisulisämoniottelut T9-15 | Laitila | 07.07. | - |
ke 12.07. | pm | Pm-ottelut T/P 9-15, osa 1 | Kouvola | 06.07. | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Heinola | 09.07. | - |
ke 12.07. | eliit | Joensuun Eliittikisat | Joensuu | 02.07. | - |
ke 12.07. | pk | Avoimet Orivesi games aikuiskisat | Orivesi | 09.07. | - |
ke 12.07. | pk | Regiontävling i Nedervetil | Kronoby | 10.07. | - |
ke 12.07. | pk | Viispiikkinen Cup | Karstula | 11.07. | - |
ke 12.07. | pm | Sisulisäottelut P10, P/T11 ja P/T15 | Akaa, Toijala | 09.07. | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | - | - |
ke 12.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Kalajoki | - | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | KEMI | - | - |
ke 12.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappeenranta, Ylämaa | 12.07. | - |
ke 12.07. | seura | Seurakisat | Tervo | 12.07. | - |
ke 12.07. | pk | NoU:n Kiekko Ranking | Nokia | 10.07. | - |
ke 12.07. | pk | Myyrmäen aitakisa | Vantaa | 10.07. | - |
to 13.07. | ne | Nuorten Eliittikisat | Valkeakoski | 09.07. | - |
to 13.07. | pk | Team Sportia Junior Games | Raasepori - Raseborg | 08.07. | - |
to 13.07. | pk | Fazer Reilu Cup V | Lahti | 10.07. | - |
to 13.07. | pk | LeKi YU:n viikkokisa | Lempäälä | 12.07. | - |
to 13.07. | pm | pm-sisulisäottelut 9-15v pojat | Turku | 08.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 12.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Puumala | - | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Tornio | 10.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Pyhäjoki | 12.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Lahti | 10.07. | - |
to 13.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
to 13.07. | pk | Piirinkunnalliset | Kurikka | 12.07. | - |
to 13.07. | pk | 3.seurakisat ja luokittelukilpailut | Ristiina | - | - |
to 13.07. | pk | Piirin myöntämä heinäkuun kisa | Kaavi | 12.07. | - |
to 13.07. | pk | Sisulisät | Orivesi | 11.07. | - |
to 13.07. | pk | Eteläisen ja kaakkoisen alueen M/N AM kilpailut 2.kilpailupäivä | Vihti | 08.07. | - |
to 13.07. | pk | Harjulinnan torstaikisa | parikkala | 07.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Kaavi | 12.07. | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Pori | 11.07. | - |
to 13.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Ranua | 11.07. | - |
to 13.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Akaa, Toijala | - | - |
to 13.07. | seura | Seurakisat | Säkylä | 13.07. | - |
to 13.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Merijärvi | - | - |
pe-la 14.-15.07. | kans | Hannes Junior Games | Kuopio | 10.07. | - |
pe 14.07. | pm | HämSYn M/N pm-kisat ( 2. päivä) | Tampere | 11.07. | - |
pe 14.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17 | Kauhava | 12.07. | - |
pe-su 14.-16.07. | kans | Janakkala Games | Turenki, Janakkala | 12.07. | - |
pe 14.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
la 15.07. | kans | Nuorten Timanttikisat | Sastamala | 12.07. | - |
la 15.07. | pk | SAUL SM-moniottelut | Laukaa | 04.07. | - |
la 15.07. | pm | sisulisä pm ottelut | Äänekoski | 10.07. | - |
la 15.07. | pm | Knattestafett DM 9-15 | Pedersöre | 11.07. | - |
la 15.07. | am | Aluemestaruuskisat 2. päivä MN, MN17 | Seinäjoki | 11.07. | - |
la-su 15.-16.07. | kans | Mondo Games | Lappeenranta | 09.07. | - |
la 15.07. | pk | 43. Pentin Olympialaiset | Saarijärvi / Pylkönmäki | - | - |
la 15.07. | pk | Ylöjärven Kesäkisat | Ylöjärvi | 13.07. | - |
la 15.07. | pk | POPPI-Olympialaiset | Kannonkoski | 14.07. | - |
la-su 15.-16.07. | pm | Avoimet pm-kilpailut | Lappeenranta | 09.07. | - |
la 15.07. | maraton | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi | Hämeenlinna | - | - |
la 15.07. | kans | Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut (aluemestaruuskilpailut) 2. osa | Kajaani | 10.07. | - |
su 16.07. | pk | Porvoon Huippukisat - Borgå Topgames | Porvoo - Borgå | 11.07. | - |
su 16.07. | seura | Seurakisat | SOTKAMO | - | - |
su 16.07. | pk | EPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu | Lappajärvi | 14.07. | - |
su 16.07. | kans | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 11.07. | - |
su 16.07. | pk | Naantalin Aurinkokävelyt | Naantali | 11.07. | - |
su 16.07. | pk | Vakkahölkkä | Toivakka | - | - |
su 16.07. | pk | Alavieska päivät kilpailu | Alavieska | 15.07. | - |
su 16.07. | pk | KEV-kisat | Kuusamo | 14.07. | - |
su 16.07. | eliit | Lapinlahden Eliittikisat | Lapinlahti | 06.07. | - |
ma 17.07. | pk | Maanantaikisat | Leppävirta | 17.07. | - |
ma 17.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
ma 17.07. | seura | Seurakisat | Raisio | 15.07. | - |
ma 17.07. | pk | Ylivieskan Kuulan aluekilpailut | Ylivieska | 15.07. | - |
ma 17.07. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 17.07. | - |
ma 17.07. | pm | HämSY:n pm-rata - ja sisukävelyt | Nokia | 14.07. | - |
ma 17.07. | seura | Seurakisat | Kestilä | - | - |
ma 17.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 17.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 17.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 18.07. | kans | Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset | Veikkola, Kirkkonummi | 16.07. | - |
ti 18.07. | pk | Motonet-kuukausikisat | Joensuu | 17.07. | - |
ti 18.07. | kans | Gatorade kansalliset Savonlinna | Savonlinna | 13.07. | - |
ti-ke 18.-19.07. | pm | Pm-kilpailut 9-13v. 1.osa. | Heinola | 13.07. | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 18.07. | pk | Fyrrypinkaasut | vähäkyrö | 17.07. | - |
ti 18.07. | pk | KaJu juoksuilta | Kalajoki | 16.07. | - |
ti 18.07. | pk | Vakka-Suomen mestaruuskilpailut | Mynämäki | 15.07. | - |
ti 18.07. | pk | Seurakilpailu | Kouvola | - | - |
ti 18.07. | pk | Ok Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 17.07. | - |
ti 18.07. | pk | Järvituuli Cup osa 6 | Keuruu | 17.07. | - |
ti 18.07. | pk | Heinäkoitokset | Rovaniemi | 15.07. | - |
ti 18.07. | pm | HämSY:n 17v pm-kilpailut 1.päivä | Kangasala | 14.07. | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Parkano | 16.07. | - |
ti 18.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Kajaani | 17.07. | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Ähtäri | - | - |
ti 18.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 19.07. | pk | Tarmon viikkokisat | Hämeenlinna | 17.07. | - |
ke 19.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Ylöjärvi | - | - |
ke 19.07. | pk | Seppo Välimäki aluekisat | Pori, Noormarkku | 17.07. | - |
ke 19.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 19.07. | pk | Distriktstävling / Piirikunnallinen kilpailu | Sibbo/Sipoo | 18.07. | - |
ke 19.07. | seura | Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 19.07. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 19.07. | pk | Keihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 18.07. | - |
ke 19.07. | pk | SiiPo 110v. juhlakisa - Seiväs, pituus, pikamatkat | Siilinjärvi | 17.07. | - |
ke 19.07. | pk | Spotox Heittopörssi ja pituus,17v kuula | Koski Tl | 17.07. | - |
ke 19.07. | pk | Akilles mästerskap del 1 | Borgå | - | - |
ke 19.07. | pk | DT (öppen distriktstävling) | Mariehamn | - | - |
ke-to 19.-20.07. | pm | Kymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 1 | Kotka | 14.07. | - |
ke 19.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Mäntyharju | 18.07. | - |
ke 19.07. | seura | Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 18.07. | - |
ke 19.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 19.07. | seura | Seurakisat | Forssa | 18.07. | - |
ke 19.07. | seura | Seurakisat | Haukipudas, Oulu | - | - |
to 20.07. | pk | Forssan ratakymppi | Forssa | 18.07. | - |
to 20.07. | seura | Seurakisat | Nilsiä | 19.07. | - |
to-su 20.-23.07. | SM | Kalevan kisat | Seinäjoki | 12.07. | - |
to 20.07. | seura | Seurakisat | Akaa / Viiala | - | - |
to 20.07. | pk | Sisulisät | Orivesi | 18.07. | - |
to 20.07. | pk | Pyhäjärvi Games | Eura | 18.07. | - |
to 20.07. | pk | Pyhäselän heinäkisat | Joensuu | - | - |
to 20.07. | pk | Polvijärven pitäjänmestaruuskilpailut | Polvijärvi | - | - |
to 20.07. | seura | Seurakisat | Pori | 18.07. | - |
to 20.07. | seura | Seurakisat | Säkylä | - | - |
to 20.07. | seura | Seurakisat | Valtimo | - | - |
to 20.07. | seura | Silja Line Seurakisat | NIVALA | - | - |
to 20.07. | pk | Polvijärvi-päivien ratakymppi | Polvijärvi | 20.07. | - |
pe 21.07. | pk | Jakob Marathon, DM maraton | Pietarsaari | 14.07. | - |
pe 21.07. | seura | Seurakisat | Oulu | - | - |
pe 21.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
la-su 22.-23.07. | pk | Kuparivuoren Kuninkaalliset | Naantali | 18.07. | - |
la 22.07. | pk | Juhlakisa, Juva 575 ja Suomi 100 | Juva | 19.07. | - |
la 22.07. | pk | Säkylän II Mansikkamaraton | Säkylä | - | - |
la 22.07. | pk | YppU:n Heitot | Pyhäjoki | 20.07. | - |
la 22.07. | pm | Piiriottelut 9-13 v | Harjavalta | 19.07. | - |
la 22.07. | pk | Ike-hölkkä ja lasten Kids- juoksu | Lokalahti | - | - |
su 23.07. | pk | Aikuisurheilukilpailut | Ristiina | 19.07. | - |
su 23.07. | pk | Korian Ponnen Kansalliset Kilpailut | Koria | 20.07. | - |
su 23.07. | pk | Susirajan seiväskoulun tuloskisa 3 | Lieksa | - | - |
su 23.07. | pk | Varstakisat | Urjala | 22.07. | - |
su 23.07. | seura | Seurakisat | Punkaharju | 23.07. | - |
ma 24.07. | pk | Viikkokisat | Lappeenranta | - | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | LAPUA | - | - |
ma 24.07. | pk | Virtun 4. Viikkokisat | Virrat | 21.07. | - |
ma 24.07. | pk | Hartolan Voiman 90v. juhlakilpailut | Joutsa | 20.07. | - |
ma 24.07. | pk | Avoimet Etelä-Karjala-Kymenlaakso-Lahti Kävelyt | Kouvola Koria | 21.07. | - |
ma 24.07. | pk | Luokittelukilpailut / KeU Cup3 | Savonlinna, Kerimäki | - | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Siilinjärvi | 22.07. | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kerava | 23.07. | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 24.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 25.07. | pk | Järvituuli Cup osa 7 | Keuruu | 24.07. | - |
ti 25.07. | pk | Pyrinnön Aitajuoksut | Oulu | 24.07. | - |
ti 25.07. | kans | Karhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 3. osakilpailua | Kauhajoki | 23.07. | - |
ti 25.07. | pk | Aikuisurheilijoiden piirikunnalliset heinäkuun heittokisat | Savonlinna | - | - |
ti 25.07. | pm | NÅID Mångkamp 9-13 | Parainen | 22.07. | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Riihimäki | 20.07. | - |
ti 25.07. | pk | Fazer Reilu Cup VI | Lahti | 23.07. | - |
ti-ke 25.-26.07. | pm | Sisulisähuipentuma, Länsi-Pohja | KEMI | 21.07. | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kotka | - | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Lahti | 22.07. | - |
ti 25.07. | seuracup | Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu | Joensuu | 22.07. | - |
ti 25.07. | pk | Suomen Kultapörssikisat | Akaa / Viiala | 24.07. | - |
ti 25.07. | pk | OP Oulu Tiistaikisa IV | Oulu | 23.07. | - |
ti 25.07. | pk | Kiskon mestaruuskisat - hypyt | Riihimäki | 23.07. | - |
ti 25.07. | pk | Veikkolan Veikkojen viikokisa 4 | Veikkola | 23.07. | - |
ti 25.07. | pk | Östra kretsens juniortävling | Liljendal | - | - |
ti 25.07. | pk | Heittokisat | kuusamo | 23.07. | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 24.07. | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Parkano | 24.07. | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Kouvola/Anjala | - | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Heinävesi | 21.07. | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 23.07. | - |
ti 25.07. | pk | RT i Bennäs, Pedersöre | Pedersöre | 24.07. | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Haapavesi | - | - |
ti 25.07. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 26.07. | pk | Tarmon viikkokisat | Hämeenlinna | 24.07. | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Ylöjärvi | - | - |
ke-to 26.-27.07. | am | Eteläisen- ja Kaakkoisen alueen mestaruuskilpailut 19/17 | Vantaa | 23.07. | - |
ke 26.07. | pk | Tähtikisa 4/4 | Lieksa | 25.07. | - |
ke 26.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 26.07. | pk | Avoimet Limingan kunnanmestaruuskisat | Liminka | 24.07. | - |
ke 26.07. | pk | Tähtikisa 4/4 lisälaji | Lieksa | 25.07. | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 26.07. | pk | Viiskunta-kisat | Soini | 25.07. | - |
ke 26.07. | pk | Kalannin Vankan heittokisat | Kalanti | 21.07. | - |
ke 26.07. | pk | Kansalliset Töysän Korppukisat HUOM Kilpailu siirtyy myöhempään ajankohtaan | Töysä, Alavus | 26.07. | - |
ke 26.07. | pk | Aluekilpailut | Kajaani | 24.07. | - |
ke 26.07. | pk | Akilles mästerskap del 2 | Borgå | - | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Kalajoki | - | - |
ke 26.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 26.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappajärvi | - | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Forssa | 25.07. | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Kristiinankaupunki | - | - |
ke 26.07. | am | Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19 KILPAILUT PERUUTETTU | Sastamala | 23.07. | - |
ke 26.07. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu | Kajaani | 24.07. | - |
ke 26.07. | seura | Seurakisat | Kokemäki | - | - |
to 27.07. | pk | Avoimet pitäjänmestaruuskisat | Posio | 24.07. | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Posio | - | - |
to 27.07. | seuracup | Vattenfall seuracup II-osa | Ristiina | 24.07. | - |
to 27.07. | pk | LeKi YU:n viikkokisa | Lempäälä | 26.07. | - |
to 27.07. | pk | Oma Sp avoimet junnuheitot | Jalasjärvi | 25.07. | - |
to 27.07. | pm | pm-kilpailut 9-15 v I osa | Parikkala | 21.07. | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 26.07. | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Kyröskoski | - | - |
to 27.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
to 27.07. | kans | Kansallinen 3.Tilastopajacup | Turku | 25.07. | - |
to 27.07. | pk | Sisulisät | Orivesi | 25.07. | - |
to 27.07. | pk | Vesan Kisat | Raahe | 25.07. | - |
to-pe 27.-28.07. | pk | Öppna ÅM | Mariehamn | 26.07. | - |
to 27.07. | pm | Avoimet pm-esteet M/N, M/N19 | Turku | 25.07. | - |
to 27.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Akaa, Toijala | - | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Jakobstad | 27.07. | - |
to 27.07. | seura | Seurakisat | Asikkala | - | - |
to 27.07. | pk | Kymijoki-Kymppi | Kouvola | 21.07. | - |
to 27.07. | pk | Vauhti-kasit | Outokumpu | 26.07. | - |
pe-su 28.-30.07. | pk | Lohja Junior Games | Lohja | 25.07. | - |
pe 28.07. | seura | Seurakisat | Tervakoski | 25.07. | - |
pe 28.07. | kans | 10. Suupohja Games | Kauhajoki | 27.07. | - |
pe-la 28.-29.07. | pm | DM för 14-15-17-19 | Närpes | 23.07. | - |
la-su 29.-30.07. | pm | Keski-Pohjanmaan 9-15v piirihuipentuma | NIVALA | 25.07. | - |
la-su 29.-30.07. | pm | HämSY:n pm-sisulisähuipentuma | Tampere | 25.07. | - |
la-su 29.-30.07. | kans | Kouvola Junior Games | Kouvola | 24.07. | - |
la 29.07. | pk | Crusell Hölkkä | Uusikaupunki | - | - |
la 29.07. | pk | Heittokoitokset | Rovaniemi | 28.07. | - |
la 29.07. | tähti | Orimattilan Tähtikisat | Orimattila | 26.07. | - |
la 29.07. | pm | Sisuottelut osa 1. | LIMINKA | 26.07. | - |
su 30.07. | pk | Eurajoen Veikkojen 85-vuotiskisat | Eurajoki | 27.07. | - |
ma 31.07. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pihtipudas | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ma 31.07. | ne | Nuorten eliittikisat | Vantaa | 27.07. | - |
ma 31.07. | pk | Pm-kilpailut 9-15 v II osa | Imatra | 25.07. | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 30.07. | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
ma 31.07. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu, itäinen alue | Lapua | 29.07. | - |
ma 31.07. | pk | Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisat (Saul) | Laihia | 30.07. | - |
ma 31.07. | pk | Kiekko ja pituus | Siilinjärvi | 28.07. | - |
ma 31.07. | pk | Ratakusiaiset | Paimio | 26.07. | - |
ma 31.07. | pk | Kivakisat | Kuhmo | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kempele | 29.07. | - |
ma 31.07. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 31.07. | seura | Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 31.07. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 01.08. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 29.07. | - |
ti-ke 01.-02.08. | pm | Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma | Savonlinna | 27.07. | - |
ti 01.08. | seura | Seurakisat | Lieksa | - | - |
ti 01.08. | seura | Seurakisat | Taivalkoski | - | - |
ti 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 01.08. | seuracup | Seuracup piirikisa 2 | Ilmajoki | 31.07. | - |
ti 01.08. | seuracup | Seuracup 2 osaottelu Turun lohko | Kaarina | 28.07. | - |
ti 01.08. | seuracup | Seuracup | Iitti | 30.07. | - |
ti 01.08. | pk | Elokuun kisat, VKV:n 80-vuotisjuhlakisat | KEMI | 28.07. | - |
ti 01.08. | pk | Seuranmestaruuskisat | Urjala | 31.07. | - |
ti 01.08. | pk | Seuracup II | Uusikaupunki | 28.07. | - |
ti 01.08. | pk | Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 | Veikkola | 30.07. | - |
ti 01.08. | pk | Kuohun elokuun kisat | Juankoski | 31.07. | - |
ti 01.08. | pk | Juuan Urheilijoiden 50-vuotisjuhlakisat | Juuka | 30.07. | - |
ti 01.08. | pk | Porvoo viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 | Porvoo - Borgå | 28.07. | - |
ti 01.08. | pk | Ok Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 31.07. | - |
ti 01.08. | pm | HämSY:n N/M 17 pm-kilpailut 2..päivä ja aikuisten pikamatkat | Tampere | 30.07. | - |
ti 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 01.08. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ti 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 30.07. | - |
ti 01.08. | seura | Seurakisat | Kajaani | 31.07. | - |
ti 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 30.07. | - |
ti 01.08. | pk | Siikalatvacup | Siikalatva/Piippola | - | - |
ke 02.08. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 30.07. | - |
ke 02.08. | pk | KeskisMikon Mittelöt HUOM Kilpailut siirtyy myöhempään ajankohtaan | Töysä | 28.07. | - |
ke 02.08. | pk | Seuracup osa 2 | Jämsä | 30.07. | - |
ke 02.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ylöjärvi | - | - |
ke 02.08. | kans | Vetelin elokansalliset | Veteli | 30.07. | - |
ke 02.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Kerava | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Raahe | - | - |
ke 02.08. | seuracup | Seuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2 | Varkaus | 30.07. | - |
ke 02.08. | pk | Seuracup 2. osakilpailu | Loimaa | 30.07. | - |
ke 02.08. | pk | RT Malax | Malax | 31.07. | - |
ke 02.08. | pm | Öppna ÅM | Mariehamn | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Hyrylä | 01.08. | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
ke 02.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Pieksämäki | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Pello | - | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Peräseinäjoki | 01.08. | - |
ke 02.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappeenranta, Ylämaa | 02.08. | - |
ke 02.08. | pk | Suupohjacup | Kauhajoki | 01.08. | - |
ke 02.08. | seura | Seurakisat | Kokemäki | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Kiiminki | 03.08. | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Lieksa | - | - |
to 03.08. | maantie | Iitti-hölkkä | Iitti | 30.07. | - |
to 03.08. | pk | LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 02.08. | - |
to 03.08. | pk | OmaSP Sporttikisat | Joensuu | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 02.08. | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Akaa / Viiala | - | - |
to 03.08. | seuracup | Seuracup II-osakilpailu | Huittinen | 01.08. | - |
to 03.08. | pk | Teuvan Rivakan YU-Kilpailut | Teuva | 02.08. | - |
to 03.08. | pk | Sisulisä | Orivesi | 01.08. | - |
to 03.08. | pk | Piiriottelu Kymenlaakso - Etelä-Karjala - Lahti | Kouvola | 27.07. | - |
to 03.08. | pk | Lärkkulla Games klubbmästerskap | Raseborg/Karis | 01.08. | - |
to 03.08. | pk | KU-68 Viikkokisa III | Kangasala | 02.08. | - |
to 03.08. | pk | Samarbetstävling - Yhteistyökisat | Inkoo | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Säkylä (Kankaanpään kylä) | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Vaala | 01.08. | - |
to 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Tampere | 02.08. | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Ähtäri | - | - |
to 03.08. | seura | Seurakisat | Kangasala | 02.08. | - |
to 03.08. | seuracup | Seuracupin 2. osakilpailu | Veteli | 30.07. | - |
to 03.08. | seuracup | Seuracupin Pohjois-Pohjanmaan kakkososa | RAAHE | 31.07. | - |
to 03.08. | seuracup | Seuracup II | Raisio | 30.07. | - |
to 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Valtimo | - | - |
to 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | NIVALA | - | - |
pe-su 04.-06.08. | SM | SM-kilpailut M/N22,19 | Kauhava | 27.07. | - |
pe 04.08. | seura | Seurakisat | Parola | 02.08. | - |
pe 04.08. | seura | Seurakisat | Oulu | - | - |
pe 04.08. | pk | Perhon Yöjuoksu | Perho | 04.08. | - |
la 05.08. | maantie | PNM Trail | Nousiainen | - | - |
la 05.08. | pk | Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 | Joensuu | 02.08. | - |
la 05.08. | pk | Elokuun juoksukisat | Joensuu | 03.08. | - |
la 05.08. | pk | Perinneurheilun SM | Varkauden Kangaslampi | 02.08. | - |
la 05.08. | pk | Erän lajicup 2 | Helsinki | 04.08. | - |
la 05.08. | pm | Lapin Piirin sisuhuipentuma | Rovaniemi | 01.08. | - |
la-su 05.-06.08. | pm | ÖID Knattefinalen 9-13 | Jakobstad | 01.08. | - |
la 05.08. | maantie | Karhu Hölkkä | Ranua | 04.08. | - |
la 05.08. | kans | Ford Games | Helsinki | 02.08. | - |
la 05.08. | kans | Iin kisat | Ii | 01.08. | - |
la 05.08. | pk | Heittokisat seuranmestaruus | Iisalmi | 02.08. | - |
la 05.08. | pk | Kuula ja Moukari | Maaninka | 04.08. | - |
la 05.08. | maraton | Twilight Run | Helsinki | - | - |