Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 25.04. | pk | Maastot | Vantaa | - | - |
ti 25.04. | seura | Seurakisat | Pori | 23.04. | - |
ke 26.04. | pk | Vakka-maastot | Kalanti | 22.04. | - |
ke 26.04. | pk | Östra kretsens terräng | Lovisa | 24.04. | - |
to 27.04. | pk | Tarmon kevätottelut | Helsinki | 26.04. | - |
to 27.04. | pk | Raahen seiväskoulun kevätkisa | Raahe | 24.04. | - |
to 27.04. | pm | HämSY:n pm-maastot M,M19,M17,N,N19 ja N17 | Valkeakoski | 21.04. | - |
to 27.04. | po | Terrängcup 3/ÅM | Eckerö | - | - |
to 27.04. | pk | 71. Kuvansin Halkujuoksu | Joroinen | 25.04. | - |
la 29.04. | maraton | SAUL SM-puolimaraton | Pyhtää | 21.04. | - |
la 29.04. | maraton | Pyhtään Yrityksen puolimaraton (SAUL SM-puolimaratonin yhteydessä) | Pyhtää | 21.04. | - |
la 29.04. | pm | Uudyn pm-junnumaastot | Mäntsälä | 25.04. | - |
la 29.04. | pm | Nåid dm-terräng - Nåid pm-maastojuoksun mestaruuskilpailut 9-15år/vuotta | Kyrkslätt/ Kirkkonummi | 27.04. | - |
la 29.04. | maantie | Aluemestaruusmaastot ja sisulisämaastot | Liminka | 27.04. | - |
la 29.04. | pk | Moukari-Cup I | Kaustinen | 25.04. | - |
la 29.04. | pk | Simajuoksu | Joensuu | - | - |
la 29.04. | pm | Sisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N17,19 | Keuruu | 24.04. | - |
la 29.04. | maantie | Helsinki Central Park Run | Helsinki | - | - |
la 29.04. | pk | Karttulan Asics Katujuoksu | Kuopio, Karttula | 25.04. | - |
la 29.04. | pk | Aluemestaruusmaastot Eteläinen alue - Ragional terräng mästerskap Södra region | Kyrkslätt/ Kirkkonummi | 27.04. | - |
la 29.04. | seura | Seurakisat | Iitti | 28.04. | - |
la 29.04. | pk | Erän kevätsarjakisa 4. | Helsinki | 28.04. | - |
la 29.04. | am | Avoimet aluemestaruusmaastot, SM-maastojen esikisat | Heinola | 24.04. | - |
la 29.04. | pk | Härmän hölkkä | Alahärmä/ Kauhava | 27.04. | - |
la 29.04. | maantie | 5.Aurajoen yöjuoksu | Turku | 29.04. | - |
su 30.04. | maantie | Kansainvälinen 45. Pyynikki-juoksu | Tampere | 24.04. | - |
su 30.04. | pk | Keski-Pohjanmaan maantieviestit | Kälviä | 25.04. | - |
ma 01.05. | maraton | Saarijärven Vappumaraton | Saarijärvi | 27.04. | - |
ma 01.05. | pk | Aluemestaruustiejuoksut sekä 15-9-v. pm-tiejuoksut | Ilmajoki | 28.04. | - |
ma 01.05. | pk | Vappuhölkkä | Ristiina | - | - |
ma 01.05. | pk | 43. Vappuhölkkä | Lohijärvi, Ylitornio | 26.04. | - |
ma 01.05. | pk | XIX Sittalammen ympärijuoksu | Lieksa | 30.04. | - |
ma 01.05. | seura | Seurakisat | Iitti | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | Kuopion Reippaan kuukausikisat 1/5 | Kuopio | 30.04. | - |
ti 02.05. | seura | Seurakisat | Kuopio | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | VehU Katujuoksu | Tampere | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | Telkkälän Lenkki | Taipalsaari | 29.04. | - |
ti 02.05. | pk | Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 Hamina | Hamina | 25.04. | - |
ti 02.05. | seura | Seurakisat | Pori | 30.04. | - |
ti 02.05. | pk | Muhos-juoksu | Muhos | - | - |
ke 03.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 03.05. | pm | Helsyn pm-maastot 9-15 v. | Helsinki | 01.05. | - |
ke 03.05. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
ke 03.05. | seura | Seurakisat | Heinola | 01.05. | - |
to 04.05. | pk | Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviesti | Vehmaa | 02.05. | - |
pe 05.05. | pk | Espoo Iltajuoksu | Espoo | - | - |
la 06.05. | pk | Ylermin Heitot | Tampere | 04.05. | - |
la 06.05. | pk | Vesitornin valloitus | Rauma | - | - |
la 06.05. | pk | Heittojen leirikilpailut | Savonlinna | - | - |
la 06.05. | maraton | Etelä-Saimaa puolimaraton ja Vartti hölkkä | Lappeenranta | 29.05. | - |
la 06.05. | maantie | Sukarin Masku Maraton | Masku | - | - |
la 06.05. | pk | Taaborin Olympiakävelyt (Uudy, Helsy, NåiD aluemestaruuskilpailu sekä Helsy ja NåiD pm 9-15v.) | Tuusula | 03.05. | - |
la 06.05. | pk | Klaukkalan kevätmoukari 1 | Nurmijärvi | 03.05. | - |
la 06.05. | pk | Kaisun Hölkkä | Koria | 05.05. | - |
la 06.05. | maantie | Flying Finns -junnumaastot | Heinola | 30.04. | - |
su 07.05. | pk | Pääkaupunkiseudun keihäscup, 2. osakilpailu | Vantaa | 04.05. | - |
su 07.05. | pk | Myyrmäen heitto 5-ottelu | Vantaa | 05.05. | - |
su 07.05. | pk | Helmin Heitot | Tampere | 04.05. | - |
su 07.05. | pk | Riksun rinkikisat | Riihimäki | 05.05. | - |
su 07.05. | pk | Kinnin Kuhien Ukonmäen kierros | Mäntyharju | 03.05. | - |
su 07.05. | SM | SM-maastot | Heinola | 30.04. | - |
su 07.05. | pk | Tavastkenkä-hölkkä | Pyhäntä | 05.05. | - |
su 07.05. | pk | Kevään ensi kokelut | Leppävirta | - | - |
su 07.05. | pk | Av. E-P:n kevät moukari-cup | Töysä / Alavus | 05.05. | - |
ma 08.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 08.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 07.05. | - |
ma 08.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ti 09.05. | pk | Savonlinnan Katuviesti | Savonlinna | 05.05. | - |
ti 09.05. | pk | Veikkolan Veikkojen viikokisa 1 | Veikkola | 07.05. | - |
ti 09.05. | pk | Pyhäselän toukokisat | Joensuu | - | - |
ti 09.05. | seura | Seurakisat | Pori | 07.05. | - |
ti 09.05. | pk | SATY:n heittokoulun kisat | Pori | - | - |
ti 09.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 10.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 10.05. | pk | Toukoseiväs | Haaparanta | 10.05. | - |
ke 10.05. | seura | Seurakisat | Janakkala | 08.05. | - |
ke 10.05. | seura | Seurakisat | Heinola | 08.05. | - |
ke 10.05. | pk | Mikkelin katuviesti | Mikkeli | 05.05. | - |
to 11.05. | pk | Klaukkalan kevätmoukari 2 | Nurmijärvi | 08.05. | - |
to 11.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 09.05. | - |
to 11.05. | pk | Asikkalan Heittocup 1/4 | Asikkala | 08.05. | - |
to 11.05. | pm | pm-sisulisämaastot | Salo | 06.05. | - |
to 11.05. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
to 11.05. | pk | KePYn Juoksu-Cup osakilpailu | Toholampi | 09.05. | - |
pe 12.05. | maantie | Kokkola City Run | Kokkola | - | - |
pe 12.05. | seura | Seurakisat | Oulu | - | - |
pe-la 12.-13.05. | pk | ANMJ-leirin leirikilpailu | Tammela | - | - |
la 13.05. | maraton | Joensuu Run | Joensuu | - | - |
la 13.05. | pk | Porvoon kevätheitot - Borgå Vårkast | Porvoo | 10.05. | - |
la 13.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 12.05. | - |
la 13.05. | pk | Kainuun avoimet pm-maastot | Suomussalmi | 12.05. | - |
la 13.05. | pk | Erän heittocup 1. | Helsinki | 12.05. | - |
la 13.05. | pm | HämSY:n pm-sisulisämaastot | Valkeakoski | 09.05. | - |
la 13.05. | pm | Satakunnan Pm maastot | Ulvila | 10.05. | - |
la 13.05. | pk | Äitienpäiväheitot | Leppävirta | 10.05. | - |
la 13.05. | pm | Pm-maastot | Heinävesi | 07.05. | - |
la 13.05. | pk | Piirinmestaruus maastojuoksut | Imatra | 09.05. | - |
la 13.05. | pk | Liikuntarieha | Helsinki | 10.05. | - |
la 13.05. | pk | ANMJ-leirikisa | Kuortane | - | - |
la 13.05. | am | Rataraasto | Kempele | 12.05. | - |
su 14.05. | pk | Porvoon kevätheitot - Borgå Vårkast | Porvoo | 01.05. | - |
su 14.05. | pk | Avoin kansallinen yleisurheilukilpailu | Kouvola, Inkeroinen | 11.05. | - |
su 14.05. | kävely | Joensuun ratakävelyt | Joensuu | 10.05. | - |
ma 15.05. | pk | Hallikauden päätösseiväs | Helsinki | - | - |
ma 15.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 15.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 14.05. | - |
ma 15.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 15.05. | pk | Viiskuntakisat | Töysä / Alavus | 13.05. | - |
ma 15.05. | pk | KU-58:n CUP | Vantaa | 13.05. | - |
ma 15.05. | seura | Seurakisat | Vantaa | 13.05. | - |
ma 15.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappeenranta, Ylämaa | 15.05. | - |
ma 15.05. | seura | Seurakisat | Pyhtää | 14.05. | - |
ti 16.05. | pk | Heittokilpailut | Jyväskylä | 15.05. | - |
ti 16.05. | pk | Veikkolan Veikkojen viikokisa 2 | Veikkola | 14.05. | - |
ti 16.05. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 16.05. | pk | Tonnisarja 2017 | Elimäki | - | - |
ti 16.05. | pk | Seurakilpailu | Kouvola | 14.05. | - |
ti 16.05. | pk | Porvoo viikkokisa - Borgå veckotävling | Porvoo - Borgå | - | - |
ti 16.05. | pm | Pohjois-Karjalan pm-maastot | Liperi | 14.05. | - |
ti 16.05. | seura | Seurakisat | Iitti | 15.05. | - |
ti 16.05. | seura | Seurakisat | vähäkyrö, Vaasa | - | - |
ti 16.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 17.05. | pk | Silja Line Koulukisat Iitin koululaisille | Iitti | 12.05. | - |
ke 17.05. | pk | Otaniemi Junior Games | Espoo | 14.05. | - |
ke 17.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 17.05. | pk | Toukokisat | Haaparanta | - | - |
ke 17.05. | seura | Seurakisat | Heinola | 15.05. | - |
ke 17.05. | pk | Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu | Sibbo / Sipoo | 16.05. | - |
ke 17.05. | pk | OP-cup | Seinäjoki/Peräseinäjoki | 15.05. | - |
ke 17.05. | pk | Testijuoksusarjan ratakymppi | Ii | - | - |
ke 17.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Korpo | - | - |
ke 17.05. | seura | Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 17.05. | po | Ungdomsserie (utomhus), omgång 1 | Lemland | - | - |
ke 17.05. | seura | Seurakisat | Kokemäki | - | - |
to 18.05. | pk | Fazer Reilu Cup I | Lahti | 15.05. | - |
to 18.05. | pk | KUY:n seuran mestaruuskilpailut | Järvenpää | 15.05. | - |
to 18.05. | pk | Eltsukisat | Helsinki | 16.05. | - |
to 18.05. | seura | Seurakisat | Lahti | 15.05. | - |
to 18.05. | pk | Hippo Viikkokisa | Valkeakoski | 15.05. | - |
to 18.05. | pk | 1.seurakisat ja luokittelukilpailut | Ristiina | - | - |
to 18.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 16.05. | - |
to 18.05. | pk | pm sisulisämaastoviesti | Lieto | 13.05. | - |
to 18.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä kiekko, korkeus | Loviisa | 17.05. | - |
to 18.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 18.05. | seura | Seurakisat | Teuva | - | - |
to 18.05. | pk | Perinteinen Kurrenkierros | Kauniainen | 15.05. | - |
pe 19.05. | seura | Seurakisat | Vieremä | 17.05. | - |
la 20.05. | pk | Pyrinnön Heitto-cup | Pirkkahallin heittopuisto | 18.05. | - |
la 20.05. | maraton | Yyteri maraton ja puolimaraton | Pori | - | - |
la 20.05. | pk | Terwahölkkä ja -maraton | Oulu | - | - |
la 20.05. | pk | Inov-8 Turku Trail cup osakilpailu Polkujuoksu | Turku | 13.05. | - |
la 20.05. | pk | Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja | Savonlinna | 17.05. | - |
la 20.05. | pk | Aikuisurheilijoiden kisat | Helsinki | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Erän Lajicup | Helsinki | 19.05. | - |
la 20.05. | maraton | XXXIV Västilän maraton ja puolimaraton | Orivesi | - | - |
la 20.05. | pk | Moukari-Cup II | Kaustinen | 17.05. | - |
la 20.05. | pk | Kiekko-Kuulacup | Kauhajoki | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Nivankylän maantiejuoksut | Rovaniemi / Nivankylä | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Kuohun heittokisat | Juankoski | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Kivelä-hölkkä | Joensuu | 18.05. | - |
la 20.05. | pm | Sisumaastot | Tornio | 15.05. | - |
la 20.05. | seura | Seurakisat | Kiihtelysvaara | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 17.05. | - |
la 20.05. | pm | LasY:n pm-maastot 9-15 -vuotiaat | Lahti | 16.05. | - |
la 20.05. | pk | Löylyn kevätkisat | Naantali | 18.05. | - |
la 20.05. | pk | Lajipäiväkisat kuula ja moukari | Taipalsaari | 16.05. | - |
su 21.05. | pk | Pääkaupunkiseudun keihäscup, 3. osakilpailu | Vantaa | 18.05. | - |
su 21.05. | pk | Pyrinnön Heitto-cup | Pirkkahallin heittopuisto | 19.05. | - |
su 21.05. | pm | Uudyn pm-Junnuottelut 1. | Hyvinkää | 17.05. | - |
su 21.05. | pk | Palkintokeskuksen Junnukisat | Turku | 17.05. | - |
su 21.05. | pk | Aktia veteraanien yleisurheilukilpailut | Vantaa | 17.05. | - |
su 21.05. | pk | Aluekilpailu / keihäänheiton leirikilpailu | Kuortane | - | - |
su 21.05. | pk | Pm maastot/sisumaastohuipentuma | Veteli | 17.05. | - |
su 21.05. | pk | Rata-Avaus Kisa | Oulu | 18.05. | - |
su 21.05. | pk | Kalliojärvijuoksu | Valtimo | 19.05. | - |
su 21.05. | pk | Paras Rajahölkkä maastojuoksu | Parikkala | 14.05. | - |
su 21.05. | pk | Seuraottelu | Lempäälä | 08.05. | - |
su 21.05. | pk | Sotkuman polkujuoksu | Polvijärvi | 19.05. | - |
su 21.05. | pk | Susirajan seiväskoulun tuloskisa 1 | Lieksa | - | - |
su 21.05. | pk | Espoonlahden Heittokisat 2017 | Espoo | 18.05. | - |
ma 22.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 22.05. | seura | Seurakisat | Paimio | 21.05. | - |
ma-ti 22.-23.05. | pm | Helsyn pm-moniottelut 9-15 v. | Helsinki | 18.05. | - |
ma 22.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 22.05. | kans | MIKV kansalliset | Mikkeli | 19.05. | - |
ma 22.05. | pk | Heitto ilta | Kristiinankaupunki | 19.05. | - |
ma 22.05. | pk | Nuorisopiirikunnalliset | Alahärmä/ Kauhava | 21.05. | - |
ma 22.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, pallo | Pyhtää | 18.05. | - |
ma 22.05. | pk | Östra kretsens juniorstafetter | Borgå | - | - |
ti 23.05. | pk | School Athletic Games | Tammela | - | - |
ti 23.05. | pk | KLL maastojuoksut | Lempäälä | 18.05. | - |
ti 23.05. | pk | Toukokuun kisat | Jyväskylä | 19.05. | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Rovaniemi | - | - |
ti 23.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Espoo | - | - |
ti 23.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Salo | - | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 23.05. | pk | Viikkokisat | Urjala | 22.05. | - |
ti 23.05. | pk | Lajipäivät | Lappeenranta | 18.05. | - |
ti 23.05. | pk | Porin moukaripörssin kevätkisa | Pori | - | - |
ti 23.05. | pk | Kuohu toukokuun kisat | Juankoski | 22.05. | - |
ti 23.05. | pk | Naumasen kisat | Joensuu | - | - |
ti 23.05. | pm | Pm-Sisulisäkävelyt | Pori | 20.05. | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Kouvola | 20.05. | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Järvenpää | 22.05. | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Iitti | 22.05. | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Parkano | 21.05. | - |
ti 23.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Lappeenranta, Ylämaa | 23.05. | - |
ti 23.05. | am | Aluemestaruus maantiekävelyt | Laitila | 20.05. | - |
ti 23.05. | seura | Silja Line Seurakisat | NIVALA | - | - |
ti 23.05. | seura | Seurakisat | Somero | - | - |
ke 24.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 24.05. | pk | VirtUn Viikkokisat 1. | Virrat | 22.05. | - |
ke 24.05. | pk | Paunucup I | Jämsä | 21.05. | - |
ke 24.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä, kuula ja keihäs | Kouvola | 20.05. | - |
ke 24.05. | pk | Onsdagstävling / Keskiviikkokilpailu | Sibbo / Sipoo | 23.05. | - |
ke 24.05. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | - | - |
ke 24.05. | seura | Seurakisat | Huittinen (Vampula) | - | - |
ke 24.05. | pk | RT i Nykarleby | Nykarleby | 22.05. | - |
ke 24.05. | seura | Seurakisat | Kokemäki | - | - |
ke 24.05. | seura | Seurakisat | Ylitornio | - | - |
to 25.05. | pk | Pyrinnön Heitto-cup | Tampere | 24.05. | - |
to 25.05. | pk | Raision Kuulan aluekilpailut | Raisio | 22.05. | - |
to 25.05. | pm | NÅID P/F-stafett | Pargas | 20.05. | - |
to 25.05. | pk | Päijänne-juoksu | Padasjoki | 21.05. | - |
to 25.05. | pk | Piikkiön Kehityksen 95v juhlakilpailut | Kaarina | 22.05. | - |
to 25.05. | pm | Sisumaastot | Alavus | 22.05. | - |
to 25.05. | kans | 46. Toukokuun kisat | Helsinki | 22.05. | - |
to 25.05. | pk | Helatorstain avoimet piirikunnalliset | Kaavi | 23.05. | - |
to 25.05. | pk | Helatorstain nuorisokisat | Äänekoski | 22.05. | - |
to 25.05. | pk | 46. Toukokuun kisojen lisälaji N10000m | Helsinki | 21.05. | - |
to 25.05. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 24.05. | - |
to 25.05. | pk | RT i slägga i Nedervetil | Nedervetil | 24.05. | - |
to 25.05. | pk | Forssan moukarikilpailu | Forssa | 23.05. | - |
to 25.05. | seura | Seurakisat | Lappajärvi | 25.05. | - |
to 25.05. | seura | Seurakisat | Asikkala | - | - |
to 25.05. | pk | Seiväskoulun kevätkisa | Lahti | 22.05. | - |
to 25.05. | pk | Fazer Reilu Cup II | Lahti | 22.05. | - |
to 25.05. | seura | Seurakisat | Lahti | 22.05. | - |
to 25.05. | pk | Sisulisät | Orivesi | 23.05. | - |
to 25.05. | pm | DM i landsvägsgång Vasa | Vasa | 20.05. | - |
to 25.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Akaa, Toijala | - | - |
to 25.05. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
pe 26.05. | pk | Seiväskoulun kevätkisat | Somero | 23.05. | - |
pe 26.05. | seura | Seurakisat | Oulu | - | - |
la 27.05. | kans | Kultainen Keihäs | Vantaa | - | - |
la 27.05. | pk | Pääkaupunkiseudun keihäscup, 4. osakilpailu | Vantaa | 25.05. | - |
la-su 27.-28.05. | kans | PKO Games | Joensuu | 23.05. | - |
la 27.05. | kans | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 21.05. | - |
la 27.05. | pk | Liedon Säästöpankkikisat | Lieto | 23.05. | - |
la 27.05. | pm | Etelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksut | Mäntyharju | 20.05. | - |
la-su 27.-28.05. | am | Aluemestaruusottelut | Laitila | 24.05. | - |
la 27.05. | pk | Avoimet TUL:n naisten ja miesten yleisurheilunmestaruuskilpailut | Espoo | 23.05. | - |
la 27.05. | pk | Vaasa Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 1. osakilpailu | Vaasa | 25.05. | - |
la 27.05. | pk | Heittokisat Ratakatu | Iisalmi | 22.05. | - |
la 27.05. | pk | Juha Tiaisen muistokisat | Uukuniemi | 20.05. | - |
la 27.05. | pk | Ideapark-juoksu | Lempäälä | 26.05. | - |
la 27.05. | pk | Kouvolan Puolimaraton | Kouvola | 10.05. | - |
la 27.05. | pm | Uudyn pm-junnuviestit | Riihimäki | 24.05. | - |
la 27.05. | pk | Seuraottelu HIFK, Espoon Tapiot, Jyväskylän Kenttäurheilijat, Senäjoen Seudun Urhelijat | Helsingfors | 23.05. | - |
la 27.05. | kans | Laidunkauden avauskisa | Liminka | 24.05. | - |
la 27.05. | pk | Kauden avaus | Alavieska | 26.05. | - |
su 28.05. | pk | Peura maastot | Ranua | 22.05. | - |
su 28.05. | pk | Heittokisat | Vehmaa | 25.05. | - |
su 28.05. | pk | PKO Games - lisälajit | Joensuu | 23.05. | - |
su 28.05. | pk | Idän heittäjien leirikilpailut kiekossa, kuulassa ja keihäänheitossa | Savonlinna | - | - |
su 28.05. | pk | Aikuisurheilijoiden pm | Leppävirta | - | - |
su 28.05. | pm | Sisumaastot | Ranua | 22.05. | - |
su 28.05. | kans | Helsingin OP Junior GP | Helsinki | 24.05. | - |
su 28.05. | pk | Nuorison Kirmaisut | Tampere | 25.05. | - |
su 28.05. | pk | Forssan Salaman kiekkokisa | Forssa | 25.05. | - |
su 28.05. | pk | SAUL.n Kevätkansalliset | Vihti | 26.05. | - |
su 28.05. | seura | Seurakisat | SOTKAMO | - | - |
su 28.05. | kans | Tapiot Games -kansalliset | Espoo | 25.05. | - |
su 28.05. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 23.05. | - |
su 28.05. | kans | 20. Kirkon vaiheill-kisat | Nakkila | 26.05. | - |
su 28.05. | pm | LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa | Iitti | 24.05. | - |
su 28.05. | pk | 45.Kuulakisa | Hämeenkyrö | 23.05. | - |
ma 29.05. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 29.05. | pk | Seiväscup I | Urheilukatu 19,Hyvinkää | 26.05. | - |
ma 29.05. | seura | Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 29.05. | seura | Seurakisat | Kangasniemi | - | - |
ma 29.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Pyhtää | 28.05. | - |
ma 29.05. | pk | Pitkät ratamatkat | Paimio | 27.05. | - |
ma 29.05. | pk | Luokittelukilpailut / KeU Cup1 | Savonlinna, Kerimäki | - | - |
ma-ti 29.-30.05. | pm | Helsyn pm-viestit 9-15 v. | Kirkkonummi | 24.05. | - |
ma 29.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Ilmajoki | - | - |
ma 29.05. | seura | Silja Line Seurakisat | Pihtipudas | - | - |