Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 25.07. | seura | Seurakisat | Pihtipudas | 22.07. | - |
ma 25.07. | pk | Piirinmestaruuskilpailut 9-13 v 1. päivä | Rautjärvi | 20.07. | - |
ma 25.07. | pk | P-K:n Vattenfall-seuracupin 2. osakilpailun lisälaji N 200m | Lieksa | 24.07. | - |
ma 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 23.07. | - |
ma 25.07. | seuracup | Pohjois-Karjalan Vattenfall-seuracup 2. osakilpailu | Lieksa | 20.07. | - |
ma 25.07. | pk | Laihian Lujan yu-veteraanien kansalliset | Laihia | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | Pk i Oravais | Vörå | 23.07. | - |
ma 25.07. | pk | Aikuisurheilun pm kilpailut | Leppävirta | 25.07. | - |
ma 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Siilinjärvi | 23.07. | - |
ma 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Nakkila | - | - |
ma 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Himanka | - | - |
ma 25.07. | seura | Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 25.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Pietarsaari | - | - |
ma 25.07. | seuracup | Vattenfall Seuracup | Kuhmo | 24.07. | - |
ma 25.07. | pk | Iltakisa | Alavieska | - | - |
ti 26.07. | pk | Prisma Personal Best -junnukisat | Lahti | 23.07. | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Lahti | 23.07. | - |
ti 26.07. | pk | Tarmon Viikkokisat | Hämeenlinna | 24.07. | - |
ti-ke 26.-27.07. | pm | Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumat | Savonlinna | 22.07. | - |
ti 26.07. | pk | Piirinmestaruuskilpailut 9-13 v 2 päivä | Imatra | 20.07. | - |
ti 26.07. | pk | Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 5 | Veikkola Kirkkonummi | 24.07. | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 26.07. | kans | Kannuksen Uran Avoin aluekilpailu | Kannus | 24.07. | - |
ti 26.07. | pk | Viiskunta-kisat | Soini | 25.07. | - |
ti 26.07. | pk | LETE-luokittelut | Juuka | 25.07. | - |
ti 26.07. | pk | Östra kretsens juniortävling | Liljendal | - | - |
ti 26.07. | pk | Pihtiputaan Tuiskun kilpailut | Pihtipudas | 23.07. | - |
ti 26.07. | pk | Askon harkkakisa | Iitti | - | - |
ti 26.07. | pm | av.aluekisat ja pm-esteet | Vähäkyrö, Vaasa | 25.07. | - |
ti-ke 26.-27.07. | pm | Kymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13, osa 1 | Kotka | 21.07. | - |
ti 26.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Parkano | 24.07. | - |
ti 26.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 26.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 25.07. | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Punkaharju | - | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Ikaalinen | 25.07. | - |
ti 26.07. | seura | Seurakisat | Vesanto | - | - |
ke 27.07. | pk | Unikeon seiväskisa | Naantali | 26.07. | - |
ke 27.07. | kans | Ilkka Games | Ilmajoki | 26.07. | - |
ke 27.07. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 25.07. | - |
ke-to 27.-28.07. | am | Etelä Aluen AM M/N 19,17 vuotta, NÅID DM P/F 14,15 år | Raseborg | 24.07. | - |
ke 27.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 27.07. | pk | Akilles mästerskap del 2 | Borgå | - | - |
ke 27.07. | seura | Seurakisat | Liminka | 26.07. | - |
ke 27.07. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | 26.07. | - |
ke 27.07. | seuracup | Vattenfall-seuracup Lapin piirin 2. osakilpailu ja Avoimet kisat | Posio | 24.07. | - |
ke 27.07. | seuracup | Vattenfall 2.osakilpailu | Lapinlahti | 24.07. | - |
ke 27.07. | kans | Kans. 3.Tilastopajacup | Turku | 25.07. | - |
ke 27.07. | pk | Ylöjärven Kaupunginmestaruuskilpailut | Ylöjärvi | 24.07. | - |
ke 27.07. | pk | Paunucup V | Jämsä | 24.07. | - |
ke 27.07. | pk | Yitornion piirikunnallinen kilpailu | Ylitornio | - | - |
ke 27.07. | pk | Aluekilpailut | Kajaani | 25.07. | - |
ke 27.07. | pm | Avoimet M/N, M/N19 pm-esteet | Turku | 22.07. | - |
ke 27.07. | seura | Seurakisat | Lappajärvi | 27.07. | - |
ke 27.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Mäntyharju | 26.07. | - |
ke 27.07. | seura | Seurakisat | Kalajoki | - | - |
ke 27.07. | pk | Suupohja cup | Kauhajoki | 27.07. | - |
ke 27.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Somero | - | - |
to 28.07. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 25.07. | - |
to 28.07. | pk | Aviisi Games V | Kauhava | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Riihimäki | 26.07. | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Mikkeli | - | - |
to 28.07. | tähti | Orimattilan Tähtikisat | Orimattila | 25.07. | - |
to 28.07. | maantie | Iitti-Hölkkä | Iitti | - | - |
to 28.07. | pk | LeKi YU:n viikkokisat | Lempäälä | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Raisio | - | - |
to 28.07. | pk | Avoimet kaupungin mestaruuskilpailut | Orivesi | 27.07. | - |
to 28.07. | pk | OP-Viikkokisat 5.osa | Lohja | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | KU-68 Viikkokisa III | Kangasala | 27.07. | - |
to 28.07. | pk | Viren aluekilpailut | Nakkila | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | Kiskon mestaruuskisat - hypyt | Riihimäki | 26.07. | - |
to 28.07. | pk | Tammelan Ryskeen mestaruuskilpailut | Tammela | 27.07. | - |
to 28.07. | pk | Vesan kisat | Raahe | 25.07. | - |
to 28.07. | pk | Pyhäselän heinäkuun lopun kisat | Joensuu | - | - |
to 28.07. | pm | N/M 17 pm-kilpailut, 1.päivä | Tampere | 26.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kempele | 26.07. | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Hyrylä | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Akaa, Toijala | - | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Kuusamo | 26.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Ähtäri | - | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Kuortane | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Asikkala | - | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Ylivieska | - | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Raahe | - | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Säkylä | - | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Kangasala | 27.07. | - |
to 28.07. | seura | Silja Line Seurakisat | NIVALA | - | - |
to 28.07. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
pe-la 29.-30.07. | am | Aluemestaruuskilpailu-M/N 17/19 | Alaveteli - Nedervetil | 24.07. | - |
pe 29.07. | seura | Seurakisat | Janakkala | - | - |
la 30.07. | pk | Heittopörssi osakilpailu | Lieto | 26.07. | - |
la 30.07. | pk | Nuorisotoimintakilpailun 9-13 -v moniottelut | Juva | 27.07. | - |
la-su 30.-31.07. | pm | Pohjois-Savon piirihuipentumat 9-15-vuotiaille | Leppävirta | 25.07. | - |
la-su 30.-31.07. | kans | Kouvola Junior Games | Kouvola | 25.07. | - |
la-su 30.-31.07. | kans | KUY:n Nuorisokansallinen | Tuusula | 28.07. | - |
la 30.07. | pm | pm-moukari M/N,M/N 19,M/N 17 | Lieto | - | - |
la 30.07. | pm | Avoimet moukarinheiton pm-kisat | Lieto | 26.07. | - |
la 30.07. | pk | Yppärin Urheilijoiden heittokisat | Pyhäjoki | 28.07. | - |
la 30.07. | pk | Aikuisurheilukilpailut | Ristiina / Mikkeli | 26.07. | - |
la 30.07. | kans | Pudasjärven Nuorisokisat, Isosyöte cup osakilpailu | Pudasjärvi | 26.07. | - |
la 30.07. | pk | Crusell-hölkkä | Uusikaupunki | 26.07. | - |
la 30.07. | seura | Seurakisat | Sotkamo | - | - |
la 30.07. | kans | Keskustorin pituus- ja seiväskisa | Tampere | 25.07. | - |
la 30.07. | eliit | Joensuun Eliittikisat | Joensuu | 20.07. | - |
la 30.07. | maraton | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton | Hämeenlinna | 25.07. | - |
su 31.07. | pk | Saumalaakso Games lisälajit | Helsinki | 30.07. | - |
su 31.07. | kans | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 26.07. | - |
su 31.07. | kans | Saumalaakso Games | Helsinki | 29.07. | - |
su 31.07. | pk | Eläinpuistokisat | Ähtäri | 29.07. | - |
su 31.07. | pk | Varstakisat | Urjala | 29.07. | - |
su 31.07. | seura | Silja Line Seurakisat | Merijärvi | - | - |
ma 01.08. | ne | Nuorten eliittikisat | Hyvinkää | 29.07. | - |
ma 01.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 01.08. | pk | Motonet-kuukausikisat | Joensuu | 30.07. | - |
ma 01.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 01.08. | - |
ma 01.08. | pk | Porilaiskisat 2 | Pori | 31.07. | - |
ma-ti 01.-02.08. | pm | Pm-kilpailut 9-13 v. osa 2 | Lahti | 27.07. | - |
ma 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 30.07. | - |
ma 01.08. | pk | Ylivieskan avoimet aluekilpailut 3 | Ylivieska | 30.07. | - |
ma 01.08. | pk | Kurikan Ryhdin aluekisat | KURIKKA | 31.07. | - |
ma 01.08. | pk | Viiskuntakisat | Virrat | 30.07. | - |
ma 01.08. | pk | LUM viikkokisat | Lappeenranta | - | - |
ma 01.08. | pk | DT på 4 x 400m | Mariehamn | - | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Kerava | 31.07. | - |
ma 01.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Joutseno, Lappeenranta | 29.07. | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 01.08. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 01.08. | pm | ÅM i friidrott 2016 | Mariehamn | - | - |
ti 02.08. | pk | Vattenfall seuracup II osaottelu Turun lohko | Kaarina | 30.07. | - |
ti 02.08. | pk | Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 6 | Veikkola Kirkkonummi | 31.07. | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 02.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Kotka | - | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Jalasjärvi | - | - |
ti 02.08. | pk | Suomen Kultapörssikisat | Akaa / Viiala | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Seuranmestaruuskisat | Urjala | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Kuohun elokuun kisa | Juankoski | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Einarin tonni | Mäntsälä | 01.08. | - |
ti 02.08. | pk | Tiistaikisa 4 | Oulu | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Porvoon viikkokisa - Borgå veckotävling | Porvoo - Borgå | 30.07. | - |
ti 02.08. | pk | KEV-kisat | Kuusamo | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Ok. Maakunnan lasten kisailut | Kajaani | 31.07. | - |
ti 02.08. | pk | Pihtiputaan Tuiskun kilpailut | Pihtipudas | 30.07. | - |
ti 02.08. | pk | RT med klubbkamp | Korsholm | 31.07. | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Ylämaa | 02.08. | - |
ti 02.08. | seura | Seurakisat | Kajaani | - | - |
ti 02.08. | seuracup | Vattenfall seuracup ll | Turku | 29.07. | - |
ti 02.08. | pk | Siikalatvacup | Pulkkila | - | - |
ke 03.08. | pk | Tähtikisan 5/5 lisälaji seiväs | Lieksa | - | - |
ke 03.08. | kans | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Kuopion Reippaan kuukausikisat: Osakilpailu 4. | Kuopio | 31.07. | - |
ke 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Kuopio | 31.07. | - |
ke 03.08. | pk | Vattenfall-seuracup 2. osakilpailu (läntinen) | Ilmajoki | 02.08. | - |
ke 03.08. | pk | Tähtikisa 5/5 | Lieksa | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Saarijärvi | 02.08. | - |
ke 03.08. | pk | avoin aluekilpailu | suomussalmi | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu | Loimaa | 31.07. | - |
ke 03.08. | pm | HämSY:n M/N 17 pm-kilpailut | Hämeenlinna | 31.07. | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Lapinlahti | - | - |
ke 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 03.08. | seura | Seurakisat | Ylitornio | - | - |
ke 03.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hankasalmi | 01.08. | - |
ke 03.08. | seuracup | Vattenfall seuracup 2. osakilpailu Itäinen alue | Lappajärvi | 01.08. | - |
ke 03.08. | seuracup | Vattenfall seuracup 2. osakilpailu | Veteli | 30.07. | - |
ke 03.08. | seuracup | Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu | Laitila | 01.08. | - |
ke 03.08. | pk | Mettäperän lenkki | Muhos | - | - |
ke 03.08. | pm | ÅM i friidrott 2016 | Mariehamn | - | - |
to 04.08. | pk | Espoonlahden Heittokisat | Espoo | 01.08. | - |
to 04.08. | seuracup | Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu | Heinola | 31.07. | - |
to 04.08. | seuracup | Vattenfall seuracup II-osa | Ristiina / Mikkeli | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Eltsukisat | Helsinki | 03.08. | - |
to 04.08. | seuracup | Vattenfall Seuracup 2. osakilpailu | Nurmijärvi, Klaukkala | 01.08. | - |
to 04.08. | seuracup | Vattenfall seuracup II osakilpailu | Sastamala | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Sisulisä | Orivesi | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | Hippo Viikkokisa / Hakan mestaruuskisat | Valkeakoski | 02.08. | - |
to 04.08. | pk | Kiekko ja pituus | Siilinjärvi | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | KU-68 Viikkokisa IV | Kangasala | 03.08. | - |
to 04.08. | pk | Viispiikkinen-Cup | Kannonkoski | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Kouvola | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 04.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Helsinki | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Kangasala | 03.08. | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Valtimo | - | - |
to 04.08. | seuracup | Vattenfall cup del I | Raseborg | 01.08. | - |
to 04.08. | pk | Teuvan Rivakan yu-kilpailut / Suupohjacup | Teuva | 02.08. | - |
to 04.08. | pk | Haapajärven aluekisa | Haapajärvi | - | - |
to 04.08. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
pe-su 05.-07.08. | SM | SM-kilpailut M/N22,19 | Lappeenranta | 28.07. | - |
pe-su 05.-07.08. | pk | Aikuisurheilun SM-kilpailut | Iisalmi | 25.07. | - |
pe 05.08. | kans | Tapiot Games nuorisokansalliset | Espoo | 03.08. | - |
pe 05.08. | pk | Veteraaanikisat | Kalajoki Rautio | - | - |
pe 05.08. | pk | Himangan Urheilijain kisat | Himanka | 02.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | pm-sisulisähuipentuma | Turku | 01.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | 9-15-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma | Joensuu | 01.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pk | Sisulisähuipentuma | Tornio | 01.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pk | Pohjan stadionin sprintit | Tornio | 03.08. | - |
la 06.08. | pk | Erän LajiCup | Helsinki | 05.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Pm-Sisulisähuipentuma P/T9-15 | Jyväskylä | 01.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Pohjois-Pohjanmaan piirin Sisuhuipentuma 15-9v | Oulu | 02.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Knattefinalen P/F 9-13 | Närpes | 01.08. | - |
la 06.08. | pk | Aitajuoksun kutsukilpailu | Rovaniemi/S | - | - |
la 06.08. | pk | Karhu-hölkkä. | Ranua | 05.08. | - |
la 06.08. | pk | Kiekkokilpailu | Helsinki | 05.08. | - |
la 06.08. | pm | Sisuviestit 9-15v. | Kristiinankaupunki | 02.08. | - |
la-su 06.-07.08. | pm | Lapin piirin sisuhuipentuma | Rovaniemi | 02.08. | - |
la 06.08. | pk | Twilight Run | Helsinki | - | - |
su 07.08. | maantie | Hillamaastot | Ranua | 31.07. | - |
su 07.08. | pk | Seuraottelu Toijalan vauhti/Viialan Valtti- Forssan Salama | Forssa | 05.08. | - |
su 07.08. | pk | Nuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää | Pyhtää | 03.08. | - |
su 07.08. | pk | Tunturi satanen ja pituus | Rovaniemi | 04.08. | - |
su 07.08. | pk | OP sprintti | Oulu | 04.08. | - |
ma 08.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 08.08. | po | Piiriottelu | Parkano | 03.08. | - |
ma 08.08. | pm | Etelä-Savon 9-15 -vuotiaiden viestihuipentuma | Juva | 04.08. | - |
ma 08.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ilomantsi | - | - |
ma 08.08. | seuracup | Helsyn Vattenfall-piirikisa 2 | Kirkkonummi | 05.08. | - |
ma 08.08. | kans | MIKV avoimet aluekilpailut 5 | Mikkeli | 06.08. | - |
ma 08.08. | pk | Viiskunta nuorisokisat | Alavus | 07.08. | - |
ma 08.08. | pk | Akilles mästerskap del 4 | Borgå | - | - |
ma 08.08. | pk | Maanantaikisa | Leppävirta | - | - |
ma-ti 08.-09.08. | pm | Kainuun piirin sisuhuipentuma | Paltamo | 05.08. | - |
ma 08.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Siilinjärvi | 06.08. | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Pudasjärvi | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 08.08. | seura | Seurakisat | Töysä | - | - |
ti 09.08. | pk | Puuhamaa-cup | Janakkala | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 08.08. | - |
ti 09.08. | pk | Ulvila Sport Team mestaruuskilpailut | Ulvila | 08.08. | - |
ti 09.08. | pm | Sisulisäviestit Pohjois-Savon piiri | Kuopio | 03.08. | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Lieksa | - | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Kiiminki, Oulu | - | - |
ti 09.08. | seuracup | Vattenfall seuracup II-osakilpailu | Liminka | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Vattenfall II | Imatra | 04.08. | - |
ti 09.08. | pm | Kymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 | Hamina | 03.08. | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Puolanka | - | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ti 09.08. | seuracup | Vattenfall-seuracup HämSY 2 divisioona 2.osa | Kangasala | 06.08. | - |
ti 09.08. | pk | Karijoen avoin aluekilpailu | Karijoki | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Pohjankyrö-kisa finaali | Vähäkyrö, Vaasa | 08.08. | - |
ti 09.08. | pk | Avoin piirikilpailu | NIVALA | 29.07. | - |
ti 09.08. | pk | Lärkkulla Games klubbmästerskap | Karis Karjaa | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Imatran viikkokisa | Imatra | 07.08. | - |
ti 09.08. | pk | Värisilmä PRO kilpailut 2 | Karkkila | 09.08. | - |
ti 09.08. | seura | Seurakisat | Perniö | 07.08. | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 08.08. | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Espoo | - | - |
ti 09.08. | seuracup | Vattenfal Seuracup Hämsyn piirikisan 2.osakisa | Nokia | 06.08. | - |
ti 09.08. | pk | Släggcup III | Nedervetil | 08.08. | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Teuva | - | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Akaa / Viiala | - | - |
ti 09.08. | pk | Siikalatvacup | Piippola | - | - |
ti 09.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Somero | - | - |
ke 10.08. | pk | Av. VirtUn seuranmestaruuskisat | Virrat | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Seurakisat III - lisälaji | Hyvinkää | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Tyttö- ja poikaolympialaiset | Kokemäki | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Erän sarjakisat | Helsinki | 09.08. | - |
ke 10.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hyvinkää | 08.08. | - |
ke 10.08. | kans | Kans.4.Tilastopajacup | Turku | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 09.08. | - |
ke 10.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke-to 10.-11.08. | pm | Helsyn 15- ja 14 v. pm-kilpailut | Espoo | 07.08. | - |
ke 10.08. | seuracup | Vattenfall seuracup | Saarijärvi | 06.08. | - |
ke 10.08. | pk | Säästöpankin kesäkisat | Urjala | 09.08. | - |
ke 10.08. | pk | Forssan Salaman mestaruuskilpailut | Forssa | 08.08. | - |
ke 10.08. | pk | Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut | Sibbo / Sipoo | 09.08. | - |
ke 10.08. | pk | Seiväs kisa | Nakkila | 10.08. | - |
ke 10.08. | pm | Avoimet M/N17, P/T15 pm-esteet | Turku | 05.08. | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 10.08. | seura | Seurakisat | Kalajoki | - | - |
ke 10.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 10.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Riihimäki | 08.08. | - |
ke-to 10.-11.08. | am | Avoimet nuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailut | Kajaani | 04.08. | - |
ke 10.08. | seuracup | Vattenfall II | Vasa | 07.08. | - |
to 11.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Lieksa | - | - |
to 11.08. | pk | Hippo-olympialaiset | Akaa, Toijala | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | Savonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa) | Savonlinna | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | Pyhäselän Omat Kisat | Joensuu | - | - |
to 11.08. | pk | Parikkalan viikkokisa | Parikkala | - | - |
to 11.08. | pm | Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 | Kouvola | 05.08. | - |
to 11.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Lapua | - | - |
to 11.08. | kans | Äänekoski Games | Äänekoski | 08.08. | - |
to 11.08. | pk | Sisulisä | Orivesi | 10.08. | - |
to 11.08. | pk | Ekin Kisat | Töysä | 10.08. | - |
to 11.08. | pk | KePYn juoksucup/ KT / Kirkonmäen kenttä Kokkola | Kälviä | 08.08. | - |
to 11.08. | pk | Toivon Kipinä | Varkauden Kangaslampi | - | - |
to 11.08. | pk | Heittopörssi ja juoksucup | Kaarina | 06.08. | - |
to 11.08. | pk | KUY:n mestaruuskilpailut | Kerava | 09.08. | - |
to 11.08. | pk | Hyvän Tuulen Kisat 2. | Helsinki | 07.08. | - |
to 11.08. | pk | Hyvän Tuulen Kisat 2. toinen lyhyen juoksumatkan kilpailu | Helsinki | 07.08. | - |
to 11.08. | pk | 4.seurakisat ja luokittelukilpailut | Ristiina / Mikkeli | - | - |
to 11.08. | pk | Hyvän Tuulen Kisat 2. lisälajit | Helsinki | 07.08. | - |
to 11.08. | pk | Samarbetstävling - Yhteistyökisat 5/7 | Lojo | 10.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Ranua | 08.08. | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Hartola | - | - |
to 11.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Nakkila | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 11.08. | seura | Seurakisat | Säkylä | - | - |
to 11.08. | pk | Moukarikisa | Hämeenlinna | 11.08. | - |
pe 12.08. | pk | Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut | Somero | - | - |
la-su 13.-14.08. | pk | UUDY:n PM Junnukisat 9-15v | Hyvinkää | 10.08. | - |
la 13.08. | pk | Mustasaari, Meteoritmaraton | Mustasaari | - | - |
la-su 13.-14.08. | pm | Pm-sisulisähuipentuma | Pori | 10.08. | - |
la-su 13.-14.08. | kans | X Vääksyn kansainväliset moniottelut | Asikkala | 09.08. | - |
la 13.08. | pk | Yleisurheilukisat | Ranua | 08.08. | - |
la 13.08. | pk | PoU / OkuP seuracup 4. osakilpailu | Polvijärvi | 11.08. | - |
la 13.08. | pm | HämSY:n pm-sisulisäviestit | Forssa | 10.08. | - |
la 13.08. | pm | NÅID F/P mångkamp 9-13 år | Raseborg | 10.08. | - |
la-su 13.-14.08. | am | Aluemestaruusottelut | Vääksy | 10.08. | - |
la 13.08. | kans | Iin kisat | Ii | 09.08. | - |
la 13.08. | pk | Kangasalan puolimaraton | Kangasala | - | - |
la 13.08. | pk | Aluekilpailu II | Uusikaupunki | 10.08. | - |
la 13.08. | pk | Junior Athletics Meeting - JAM | Jyväskylä | 08.08. | - |
la 13.08. | pk | Moukarikilpailu | Kaustinen | 13.08. | - |
la 13.08. | pm | 9-13-v pm-moniottelut | Juankoski | 07.08. | - |
la 13.08. | tähti | 9. Suupohja Games-Tähtikisa | Kauhajoki | 11.08. | - |
la 13.08. | pk | 9.Suupohja Games-Tähtikilpailun lisälajit | Kauhajoki | 11.08. | - |
la 13.08. | pk | Moukarikilpailu | Alavieska | - | - |
su 14.08. | seura | Seurakisat | Sotkamo | - | - |
su 14.08. | pk | 49. Auliksen olympialaiset | Jämsä | 11.08. | - |
su 14.08. | pm | pm-sisulisäviestit | Raisio | 09.08. | - |
su 14.08. | pk | Avoin piirikunnallinen Sirkjärven ympärijuoksu | Lappeenranta, Ylämaa | 08.08. | - |
su 14.08. | kans | Toijala Junior Games | Akaa, Toijala | 12.08. | - |
su 14.08. | pk | Lieksan kaupunginmestaruuskilpailut | Lieksa | 12.08. | - |
su 14.08. | kans | Kokkolan kansalliset | Kokkola | 11.08. | - |
su 14.08. | pm | 14-15v pm esteet | Kokkola | 11.08. | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | 14.08. | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Mikkeli | - | - |
ma 15.08. | pk | Borgå stavcup 4 - Porvoon seiväscup 4 | Borgå - Porvoo | - | - |
ma 15.08. | pk | YU-CUP 4 ja luokittelukilpailut | Savonlinna / Kerimäki | - | - |
ma 15.08. | pk | HIPPO yleisurheilukisat | Pudasjärvi | 13.08. | - |
ma 15.08. | pk | Aikuisurheilun pm kilpailut II osa | Leppävirta | 15.08. | - |
ma 15.08. | pk | Seuraottelu KU-58 - VaSat | Vantaa | 12.08. | - |
ma 15.08. | pk | LUM kuukausikisat | Lappeenranta | - | - |
ma 15.08. | pk | TNT- heitot III | Helsinki | 14.08. | - |
ma-ti 15.-16.08. | pm | Kymenlaakson Pm-kisat T/P 9-13 osa 2 | Kuusankoski | 12.08. | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Posio | - | - |
ma 15.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 15.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Vaasa | - | - |
ti 16.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 15.08. | - |
ti 16.08. | am | Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N, M/N17 osa1 | Savonlinna | 10.08. | - |
ti 16.08. | kans | Kans. 5.Tilastopajacup | Turku | 14.08. | - |
ti 16.08. | pk | Ulvilan Kaupungin mestaruuskisat | Ulvila | 15.08. | - |
ti 16.08. | pk | Samarbetstävling - Yhteistyökisat 6/7 | Ingå | - | - |
ti 16.08. | pk | ktu:aluekilpailu | kokkola | - | - |
ti 16.08. | pk | av. piirikunnalliset | Jalasjärvi | 14.08. | - |
ti 16.08. | pk | KaJu aluekisa | Kalajoki | 14.08. | - |
ti-ke 16.-17.08. | pm | ÖIDM kilpailu M/N | Närpiö | 12.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Perniö | 14.08. | - |
ti 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Parkano | 14.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Järvenpää | 15.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Viitasaari | - | - |
ti 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 15.08. | - |
ti 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 15.08. | - |
ti 16.08. | seura | Seurakisat | Tammela | - | - |
ti 16.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Somero | - | - |
ke 17.08. | pk | Borgå stavcup 4 - Porvoon seiväscup 4 | Borgå - Porvoo | - | - |
ke 17.08. | pk | Lappajärven yleisurheilun mestaruuskisat sekä kansalliset aikuisyleisurheilukisat | Lappajärvi | 14.08. | - |
ke 17.08. | pk | 45. Vasakisa | Porvoo | 12.08. | - |
ke 17.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 17.08. | pk | Avoimet Limingan kunnanmestaruuskilpailut | Liminka | 16.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Leppävirta | - | - |
ke 17.08. | pk | Ylitornion piirikunnallinen kilpailu | Ylitornio | - | - |
ke 17.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Mäntyharju | 16.08. | - |
ke 17.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 17.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Alaveteli | 16.08. | - |
ke 17.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Vantaa | 16.08. | - |
ke 17.08. | seura | Seurakisat | Vieremä | 14.08. | - |
to 18.08. | pk | Heinola Games | Heinola | 15.08. | - |
to 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Raisio | - | - |
to 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
to 18.08. | pk | Sisulisä | Orivesi | 17.08. | - |
to 18.08. | pk | Piirin myöntämä kuukausikilpailu | Kaavi | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Eeliksen Muistokisat 2016 | Eura | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Lärkkulla Games klubbmästerskap | Karis Karjaa | 16.08. | - |
to 18.08. | pk | Viispiikkinen-Cup, VI -osakilpailu | Kyyjärvi | 17.08. | - |
to 18.08. | pk | Pargas IF klubbmästerskapSeuranmestaruuskisat 1 | Parainen | 17.08. | - |
to 18.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Raseborg | 16.08. | - |
to 18.08. | seura | Seurakisat | Kouvola | 15.08. | - |
pe-su 19.-21.08. | SM | SM-kilpailut M/N17,16 | Kajaani | 11.08. | - |
pe-su 19.-21.08. | SM | SM-kilpailut P/T15,14 | Hämeenlinna | 11.08. | - |
pe 19.08. | pk | Iltakisa | Alavieska | - | - |
la 20.08. | pk | NoU:n Moukarikisa | Tampere | 20.08. | - |
la 20.08. | pk | Niilon kymppi | Suonenjoki | 17.08. | - |
la 20.08. | pk | Kuula-Hölkkä | Alavus | 15.08. | - |
la 20.08. | seura | Seurakisat | Pyhäjoki | 18.08. | - |
su 21.08. | seura | Seurakisat | Juuka | - | - |
su 21.08. | pk | Kiekkokilpailu | Vaasa | 20.08. | - |
su 21.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Inari | - | - |
ma 22.08. | pk | Osuuspankin Hippo-viikkokisat | Tampere | 22.08. | - |
ma-ti 22.-23.08. | pm | Helsyn 9 v. miniottelut | Helsinki | 19.08. | - |
ma 22.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Juva | 22.08. | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | NASTOLA | 21.08. | - |
ma 22.08. | pk | Alavuden nuorisokisat | Alavus | 21.08. | - |
ma 22.08. | pk | YU-CUP 5 ja luokittelukilpailut | Savonlinna / Kerimäki | - | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Sonkajärvi | - | - |
ma 22.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Pietarsaari | - | - |
ma 22.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Sastamala | - | - |
ma 22.08. | seura | Seurakisat | Vieremä | 18.08. | - |
ti 23.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | Löylyn mestaruuskilpailut | Naantali | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | Nurmijärven Yleisurheilun mestaruuskilpailut | Nurmijärvi, Klaukkala | 20.08. | - |
ti 23.08. | pk | Lahden Hippokisat | Lahti | 19.08. | - |
ti 23.08. | pk | Urjalan kunnanmestaruuskisat | Urjala | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | KU-68 Viikkokisa V | Kangasala | 22.08. | - |
ti 23.08. | pk | Tiistaikisa 5 - Pohjois-pohjanmaan piirin Isosyötecup osakilpailu | Oulu | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Hippokisat | Ulvila | 19.08. | - |
ti 23.08. | pk | Avoimet Kokkolan kaupunginmestaruuskilpailut | Kokkola | 21.08. | - |
ti 23.08. | pk | Ratakymppi | Kaarina | - | - |
ti 23.08. | pk | Kuohun kisat | Juankoski | - | - |
ti 23.08. | pk | Ratajuoksut | Tampere | 23.08. | - |
ti-ke 23.-24.08. | pm | Aikuisurheilijoiden Kainuun piirin mestaruuskilpailut | Kajaani | 22.08. | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Viitasaari | - | - |
ti 23.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 23.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Iitti | 22.08. | - |
ti 23.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ikaalinen | 22.08. | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Mynämäki | - | - |
ti 23.08. | seura | Seurakisat | Kangasala | 22.08. | - |
ti 23.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Ylämaa | 23.08. | - |
ti 23.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Somero | - | - |
ke 24.08. | pk | Moukaricup | Kristiinankaupunki | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Tampereen mestaruuskilpailut | Tampere | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Porin Aluekisat | Pori | 23.08. | - |
ke 24.08. | pk | Aluekisojen lisälaji | Pori | 22.08. | - |
ke 24.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 24.08. | tähti | Karhula Games 2016 - Kotkan Tähtikisat | Kotka | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | avoin aluekilpailu | suomussalmi | 22.08. | - |
ke 24.08. | pk | Seuraottelu Veto-Visa-Vire III | Lapinlahti | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Paunucup VI | Jämsä | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Asikkalan Heittocup 4/4 | Asikkala | 21.08. | - |
ke 24.08. | pk | Kolmoslohkon kilpailut | Forssa | 22.08. | - |
ke 24.08. | pk | Akilles mästerskap del 6 | Borgå | - | - |
ke 24.08. | seura | Seurakisat | Vantaa | 23.08. | - |
ke 24.08. | seura | Seurakisat | Vieremä | - | - |
to 25.08. | pk | Imatran viikkokisa | Imatra | - | - |
to 25.08. | pk | LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut | Lempäälä | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | Seuraottelu: IK-SSU-KaWi-LapVi | Ilmajoki | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | 14. Naumasen kisat | Joensuu | - | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Lempäälä | 24.08. | - |
to 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hamina | - | - |
to 25.08. | pk | Avoimet seuran mestaruuskilpailut | Orivesi | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut | Äänekoski | 23.08. | - |
to 25.08. | pk | Juoksu-cup finaali | Kannus | 23.08. | - |
to 25.08. | pk | AK Maalahdessa | Maalahti | 23.08. | - |
to 25.08. | pk | Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut | Paimio | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | Pargas IF klubbmästerskap-seuranmestaruuskisat 2 | Parainen | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | Raahen Vesan seiväskisa | Raahe | 24.08. | - |
to 25.08. | pk | Samarbetstävling - Yhteistyökisat 7/7 | Sjundeå | - | - |
to 25.08. | pm | pm-ratakävelyt | Turku | 20.08. | - |
to 25.08. | pm | Avoimet M/N pm-kilpailut, 2.päivä / Pyrintö 120v. juhlakilpailu | Tampere | 21.08. | - |
to 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Oulu | 24.08. | - |
to 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Asikkala | - | - |
to 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Pello | - | - |
to 25.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Haukipudas | - | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Pertunmaa | 25.08. | - |
to 25.08. | seura | Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
la 27.08. | pk | Heitto-cupin osakilpailu | Tampere | - | - |
la-su 27.-28.08. | pm | Helsyn junnuhuipentuma 10-13 v. | Helsinki | 24.08. | - |
la-su 27.-28.08. | SM | SM-moniottelut N22, N19, M17, T15, P14 | Joensuu | 19.08. | - |
la-su 27.-28.08. | SM | SM-moniottelut M22, M19, N17, P15, T14 | Kuopio | 19.08. | - |
la 27.08. | maantie | Venetsialaismaraton | Kokkola | - | - |
la 27.08. | pk | 50. Oulun Juoksu | Oulu | - | - |
la 27.08. | pk | Nousiaisten heittokisat | Nousiainen | 24.08. | - |
la 27.08. | pk | Syykisa ja TUL seuraottelu | Lieto | 24.08. | - |
la 27.08. | pk | K-Rauta Naumanen Kuula ja Kiekko | Siilinjärvi | 25.08. | - |
la 27.08. | pm | Sisulisä pm-ottelut | Joutsa | 23.08. | - |
la-su 27.-28.08. | pm | NÅID F/P dagarna 9-13 år/ T/P päivät 9-13v | Pargas/Parainen | 22.08. | - |
la 27.08. | pk | Elokuun kisat 60 v. | Kemi | 23.08. | - |
la 27.08. | pk | XXIV Hervannan Juhlakilpailut | Tampere | 24.08. | - |
la 27.08. | pm | HämSYn pm 10 000m | Tampere | 24.08. | - |
la 27.08. | eliit | Lappeenranta Games | Lappeenranta | 18.08. | - |
la 27.08. | pk | Lohja Masters Games | Lohja | 24.08. | - |
la 27.08. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
su 28.08. | pk | Heitto-cupin osakilpailu | Tampere | - | - |
su 28.08. | pm | Sisuviestit | Keuruu | 23.08. | - |
su 28.08. | pk | Kaukajärvi Ympärijuoksu | Tampere | 26.08. | - |
su 28.08. | kans | Kans. 6.Tilastopajacup | Turku | 26.08. | - |
su 28.08. | pk | avoimet Kipinän mestaruuskilpailut | Lohja, Nummi | - | - |
su 28.08. | pk | Aluehuipentuma 12-13v | Veteli | 24.08. | - |
su 28.08. | pk | KEV-kisat | Kuusamo | 26.08. | - |
su 28.08. | pk | 86. Kaisaniemen Juoksu | Helsinki | - | - |
su 28.08. | pm | Muurolan Piikki | Muurola | - | - |
su 28.08. | pk | Suomen Aikuisurheiluliiton 10 km tiejuoksun SM-kilpailu | Tampere | - | - |
su 28.08. | pk | Arctic-heitot | Rovaniemi | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | - |
ma 29.08. | pk | Seurakisat IV - Lisälaji | Hyvinkää | 27.08. | - |
ma 29.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Hyvinkää | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 29.08. | - |
ma-ti 29.-30.08. | pk | HIK Friidrott Klubbmästerskap del 1 / Seurakilpailut osa 1 | Hangö / Hanko | 22.08. | - |
ma 29.08. | pk | Tuupovaaran Urheilijoiden 50 v. juhlakilpailu | Joensuu | 26.08. | - |
ma 29.08. | seura | Silja Line Seurakisat | Veikkola | 27.08. | - |
ma 29.08. | pk | Virin ja LepUn elokuun kilpailut | Leppävirta | 26.08. | - |
ma 29.08. | pk | Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 | Porvoo - Borgå | 26.08. | - |
ma 29.08. | pk | LUM viikkokisat | Lappeenranta | - | - |
ma 29.08. | seura | Seurakisat | Kuhmo | - | - |
ma 29.08. | seura | Seurakisat | Kestilä | - | - |