Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31   1 2 3 4 5 6
32 7 8 9 10 11 12 13
33 14 15 16 17 18 19 20
34 21 22 23 24 25 26 27
35 28 29 30 31      
  Syyskuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35         1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30  
  Lokakuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39             1
40 2 3 4 5 6 7 8
41 9 10 11 12 13 14 15
42 16 17 18 19 20 21 22
43 23 24 25 26 27 28 29
44 30 31          
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 26.05.pkAvoimet kansalliset aikuisurheilukilpailutSeinäjoki24.05.
la-su 26.-27.05.aaPKO GamesJoensuu22.05.
la 26.05.pmUudyn pm-junnuviestitJärvenpää23.05.
la 26.05.aa47. Toukokuun KisatHelsinki23.05.
la 26.05.maantiej.Terwahölkkä ja -maratonOulu -
la 26.05.pkAktia VeteraanikilpailutVANTAA24.05.
la-su 26.-27.05.pkAluemestaruusottelut Kangasala22.05.
la 26.05.aaHiirenkorvakisatRovaniemi20.05.
la 26.05.pkMinnan portaatKuopio13.05.
la 26.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaJoensuu23.05.
la 26.05.pkStavtävling/Seiväskilpailu Larsmo IF 100Luodon Urheilupuisto/Larsmo Idrottspark26.05.
la 26.05.pkPihtiputaan Tuiskun toukokuun kisatPihtipudas22.05.
la-su 26.-27.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta19.05.
la 26.05.pkLajipäiväkisat kiekko ja kuulaTaipalsaari22.05.
la 26.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski23.05.
la 26.05.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 26.05.aaEtelä-Pohjalaasen TimanttiliigaKurikka24.05.
la 26.05.aaKultainen KeihäsVantaa -
su 27.05.pkHeitto-cupTampere26.05.
su 27.05.pkPKO Games lisälajitJoensuu -
su 27.05.pkVilpas Track GamesSalo24.05.
su 27.05.pkHeittokisatVehmaa24.05.
su 27.05.pmSisuottelu 1Oulu23.05.
su 27.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti25.05.
su 27.05.pkSeuraottelu SSU-JKU-HIFK-EspTaSeinäjoki24.05.
su 27.05.pkHeittokisatkuusamo25.05.
su 27.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti24.05.
su 27.05.aa21. Kirkon vaiheill-kisatNakkila25.05.
su 27.05.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 28.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto23.05.
ma 28.05.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää27.05.
ma 28.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailun lisälajiHelsinki23.05.
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma-ti 28.-29.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutHelsinki23.05.
ti 29.05.pkJärvituuliCup 1Keuruu27.05.
ti 29.05.pmSisuviestitRovaniemi25.05.
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila28.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatSalo -
ti 29.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatJalasjärvi29.05.
ti 29.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatJuuka27.05.
ti 29.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 29.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat ja seiväsKotka25.05.
ti 29.05.aaIkaalisten KansallisetIkaalinen27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero29.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 30.05.aaHyvinkään KansallisetHyvinkää27.05.
ke 30.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 30.-31.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitHelsinki26.05.
ke 30.05.pkBarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 30.05.pkWikärit 40 v juhlakilpailu Varkaus28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatPori28.05.
ke 30.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti27.05.
ke 30.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 30.05.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.05.pkPeU:n kilpailu IPerniö27.05.
ke 30.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki28.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi30.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatKarkkila29.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatSahalahti27.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 30.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo29.05.
ke 30.05.pkAvoin aluekilpailuKajaani28.05.
ke 30.05.pkHeitto-cupTampere29.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 30.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 30.05.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 30.05.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 30.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Hammarland -
to 31.05.seuraSeurakisatPaimio30.05.
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
to 31.05.tähtiTilastopaja TähtikisatTurku26.05.
to 31.05.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu28.05.
to 31.05.pkLaidunkauden avauskisaLiminka28.05.
to 31.05.seuraSeurakisatJakobstad30.05.
to 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat ja keihäsHamina28.05.
to 31.05.pkSisulisätOrivesi29.05.
to 31.05.pkToukokuun kisatJoensuu -
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkHeittokisatTyrnävä01.06.
su 03.06.pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala03.06.
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.pkKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.pkSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä06.06.
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 11.06.seuraSeurakisatKuhmo11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 11.06.seuraSeurakisatPudasjärvi10.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatVantaa 08.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus13.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere07.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 12.06.seuraSeurakisatSalo -
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatIi -
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä11.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.seuraSeurakisatParkano11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.pkAluekisatParainen10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo03.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka06.05.
ke 13.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 13.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 13.06.seuraSeurakisatForssa11.06.
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKarkkila12.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.pkHeittokisatkuusamo11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 13.06.pkPk-ottelutYlitornio12.06.
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
ke 13.06.seuraSeurakisatYlitornio12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 14.06.seuraSeurakisatRanua -
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio10.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 14.06.seuraSeurakisatKaavi13.06.
to 14.06.seuraSeurakisatSäkylä14.06.
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKitee -
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto14.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
la 16.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki13.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä15.06.
ti 19.06.pmSisuottelutRovaniemi15.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska -
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraOulujoki maasto-cup 1.osakilpailuMuhos20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio17.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.