Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota avoimet aluekilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ti 22.07.kansValkeankaupungin Kisat Oulu17.07.
 neNuorten EliittikisatValkeakoski18.07.
 aaArcticA heitotRovaniemi20.07.
 aaKU-68 Viikkokisa IIIKangasala21.07.
 aaÖstra kretsens juniortävlingLiljendal -
 aaPK AlaveteliAlaveteli20.07.
 aaValkean Kaupungin Kisat lisälajitOulu21.07.
 aaVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 3Kirkkonummi /Veikkola20.07.
 aaViiskunta-Kisat LehtimäkiAlajärvi20.07.
 aaViren aluekilpailutNakkila20.07.
 pmÅländska Mästerskapen i friidrottMariehamn -
 pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-15, 1.osa Kotka, KarhulaKotka18.07.
 seuraSeurakisatSomero -
 seuraSeurakisatVaasan Vähäkyrö -
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSeurakisatLempäälä -
 seuraSilja Line SeurakisatParikkala22.07.
 seuraSilja Line SeurakisatMynämäki18.07.
Ke 23.07.kans3. TilastopajacupTurku21.07.
 nkKannuksen Uran NuorisokansallisetKannus22.07.
 aaAlavuden avoimet kisatAlavus21.07.
 aaAvoimet aluekilpailutSuomussalmi21.07.
 aaHellekisatTornio22.07.
 aaHyvän Tuulen Kisat IIHelsinki20.07.
 aakansall. yu-veter. Töysän KorppukisatTöysä21.07.
 aaKyvän Tuulen Kilpailut II - Toiset juoksutHelsinki20.07.
 aaPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 aaPyhäjärvi GamesEura21.07.
 aaUran avoimet aluekisatKannus22.07.
 aaViikkokisatLappeenranta21.07.
 aaXX Kosken Kohaushölkkä, 20-vuotisjuhlahölkkäKoski Tl -
 seuraSeurakisatKalajoki -
 seuraSeurakisatMerijärvi -
 seuraSeurakisatSaarijärvi22.07.
 seuraSeurakisatPaltamo -
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSilja Line SeurakisatLiminka -
 seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatOulu20.07.
 seuraSilja Line SeurakisatYlämaa22.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi20.07.
 seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti -
To 24.07.eliitJoensuun EliittikisatJoensuu16.07.
 nkKaris Telefon Junior GamesRaasepori Raseborg20.07.
 aaLempäälän Kisan viikkokisatLempäälä23.07.
 aaRatakusiaisetLieto21.07.
 aaRatakymppiForssa18.07.
 aaSisulisätOrivesi -
 aaValtimon luokittelutValtimo -
 aaViispiikkinen-Cup 2014Karstula23.07.
 seuraSeurakisatRaahe24.07.
 seuraSeurakisatValtimo -
 seuraSeurakisatKuusamo22.07.
 seuraSeurakisatRanua22.07.
 seuraSilja Line SeurakisatKyröskoski24.07.
 seuraSilja Line SeurakisatHaapajärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatLohja24.07.
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatSodankylä -
Pe 25.07.aaIkaalisten kiekonheittoIkaalinen23.07.
 maraton38 Jakob MarathonPietarsaari18.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
La 26.07.kansXVIII Lapin LeiskautuksetRovaniemi19.07.
 aaAikuisurheilijoiden SM-moniottelutHelsinki18.07.
 aaAvoimet Suomen Perinneurheiluliiton SM- kilpailutPieksämäen Jäppilä20.07.
 aaCrusell-hölkkäUusikaupunki21.07.
 aaSeuran mestaruuskilpailutRaasepori -
 amAluemestaruuskilpailut 17-19 v.Espoo23.07.
 amAluemestaruuskilpailut 17-19vRovaniemi20.07.
 amLäntisen alueen alumestaruuskisat N/M17 ja 19 - 2. osaLappajärvi21.07.
 amPohjois-Karjalan, Etelä- ja Pohjois-Savon 17-19-v. aluemestaruuskilpailutLieksa20.07.
 pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere22.07.
 pmKainuun pm-kilpailutKajaani23.07.
 pmKePYn piirihuipentuma 9-15-vuotiaatKalajoki22.07.
 pmSatakunnan piirihuipentumaSastamala23.07.
 pmSisulisä pm viestikisatÄänekoski21.07.
 maratonHeinolan kaupunkipuistojuoksuHeinola -
 seuraSilja Line SeurakisatInari24.07.
Su 27.07.aaSaarijärven UltrajuoksuSaarijärvi21.07.
 aaUnikeon AamuhölkkäNaantali24.07.
 amAluemestaruuskilpailut M/N17-19Orimattila22.07.
 amM/N19 aluemestaruuskilpailut (2.pvä)Raisio22.07.
 pmM/N17 Avoimet pm-kilpailut (2.pvä)Raisio22.07.
Ma 28.07.aaAvoimet Pohjois- Savon aikuisurheilun pm- kilpailutLeppävirta -
 aaAvoin aluekisaPosio26.07.
 aaLähiTapiola cup 4.Virrat26.07.
 pmPm-kilpailut 9-13-vuotiaille (2.osakilpailu)Iitti23.07.
 seuraSeurakisatKurikka27.07.
 seuraSeurakisatKuhmo -
 seuraSeurakisatPudasjärvi27.07.
 seuraSilja Line SeurakisatVeikkola, Kirkkonummi -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
 seuraSilja Line SeurakisatVaasa26.07.
 seuraSilja Line SeurakisatLapua -
 seuraSilja Line SeurakisatPyhtää27.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
Ti 29.07.nkIlkka Games 10-vuotisjuhlakilpailuIlmajoki28.07.
 aaPeura kisaRanua24.07.
 aaPK PännäinenPännäinen28.07.
 aaPorvoon EnergiatonnitPorvoo -
 aaSiikalatvacupSiikalatava -
 aaTarmon viikkokisatHämeenlinna25.07.
 aaTiistaikisatOulu27.07.
 aaVattenfall Seuracup, Keski-Suomi, osa 2Pihtipudas24.07.
 aaVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 4Kirkkonummi /Veikkola27.07.
 pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo24.07.
 seuraSeurakisatRaahe, Vihanti -
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSeurakisatParkano27.07.
 seuraSeurakisatPunkaharju -
 seuraSeurakisatOulainen -
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
 seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
 seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
Ke 30.07.aaLieksan Urheilijoiden Tähtikisa 5/5LIEKSA -
 aaLuokittelukilpailut/ KeU cup 4.Savonlinna, Kerimäki -
 aaMettäperän lenkkiMuhos -
 aaPauncup VJämsä27.07.
 aaPK KokkolaKokkola28.07.
 aaPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 aaPoU seuracup 3/4Polvijärvi27.07.
 aaSilja-Line seurakisatMäntyharju29.07.
 aaSuupohja-cupKauhajoki28.07.
 aaVargspelen / SusikisatSibbo/Sipoo26.07.
 aaVattenfal Seuracup Hämsyn 1.Div 2.OsakisaNokia27.07.
 aaVattenfall Seuracup, 2 kilpailupäiväAkaa, Toijala27.07.
 aaVeteraanien avoimet Laihian Lujan aluekilpailutLaihia28.07.
 pmPiirinmestaruusviestit 9-13v.Luumäki24.07.
 seuraSeurakisatMyrskylä -
 seuraSeurakisatPaltamo -
 seuraSeurakisatSaarijärvi29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatVantaa29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatKotka -
 seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatJuva -
 seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli29.07.
To 31.07.SMKalevan kisatKuopio23.07.
 aaEinarin TonniMäntsälä30.07.
 aaEspoonlahden heittokisatEspoo -
 aaFazerin Reilucup 5Lahti28.07.
 aaIitti hölkkäIitti -
 aaK-Supermarket maastokymppiKauhava29.07.
 aaKoillismaan mestaruuskisatKuusamo29.07.
 aaLETE-luokittelutJuuka -
 aaPohjankyrö cup 3. osakilpailuVaasa29.07.
 aaPyhäselän heinäkisatJoensuu -
 aaSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna28.07.
 aaTeuvan Rivakan avoin aluekilpailu / SuupohjacupTeuva30.07.
 aaVattenfall -seuracup II -osakilpailuLiminka28.07.
 pmSisulisäottelut tytöt 9-15v.Naantali26.07.
 seuraSeurakisatÄhtäri31.07.
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatSavonlinna28.07.
 seuraSeurakisatVaala -
 seuraSeurakisatRaahe31.07.
 seuraSilja Line SeurakisatNivala -
 seuraSilja Line SeurakisatLavia30.07.
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
 seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
 seuraSilja Line SeurakisatOulu -
 seuraSilja Line SeurakisatLahti28.07.