Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

20.12. klo 10:00 Ilmoittautumismaksujen kerääminen Kilpailukalenteri.fi:ssä

Seurat voivat kerätä ilmoittautumismaksut ilmoittautujilta ilmoittautumisen yhteydessä. Ilmoittautumismaksu maksetaan verkkopankissa ja edellyttää seuralta sopimusta maksuoperaattorin kanssa. Katso lisätietoja täältä.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Pe 26.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero23.05.
 seuraSeurakisatOulu -
La 27.05.pkAvoimet TUL:n naisten ja miesten yleisurheilunmestaruuskilpailutEspoo23.05.
 pkHeittokisat RatakatuIisalmi22.05.
 pkIdeapark-juoksuLempäälä26.05.
 pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi20.05.
 pkKauden avausAlavieska26.05.
 pkKouvolan PuolimaratonKouvola26.05.
 pkLiedon SäästöpankkikisatLieto23.05.
 pkPääkaupunkiseudun keihäscup, 4. osakilpailuVantaa25.05.
 pkSeuraottelu HIFK, Espoon Tapiot, Jyväskylän Kenttäurheilijat, Senäjoen Seudun UrhelijatHelsingfors23.05.
 pkVaasa Games, Etelä-Pohojalaasen timanttiliigan 1. osakilpailuVaasa25.05.
 aaHiirenkorvakisatRovaniemi21.05.
 aaKultainen KeihäsVantaa -
 aaLaidunkauden avauskisaLiminka24.05.
 aaPKO GamesJoensuu23.05.
 amAluemestaruusottelutLaitila24.05.
 pmEtelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksut Mäntyharju20.05.
 pmUudyn pm-junnuviestitRiihimäki24.05.
Su 28.05.pk Idän heittäjien leirikilpailut kiekossa, kuulassa ja keihäänheitossa Savonlinna -
 pk45.KuulakisaHämeenkyrö23.05.
 pkForssan Salaman kiekkokisaForssa25.05.
 pkHeittokisatVehmaa25.05.
 pkLajipäiväkisatImatra23.05.
 pkNuorison KirmaisutTampere25.05.
 pkPeura maastotRanua22.05.
 pkPKO Games - lisälajitJoensuu23.05.
 pkSAUL.n KevätkansallisetVihti26.05.
 aa20. Kirkon vaiheill-kisatNakkila26.05.
 aaHelsingin OP Junior GPHelsinki24.05.
 aaTapiot Games -kansallisetEspoo25.05.
 pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaIitti24.05.
 pmSisumaastotRanua22.05.
 seuraSeurakisatSOTKAMO -
Ma 29.05.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup1Savonlinna, Kerimäki -
 pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 pkPitkät ratamatkatPaimio27.05.
 pkSeiväscup IUrheilukatu 19,Hyvinkää26.05.
 pmHelsyn pm-viestit 9-15 v.Kirkkonummi24.05.
 seuraSeurakisatKangasniemi -
 seuraSeurakisatÄänekoski -
 seuraSilja Line SeurakisatPihtipudas -
 seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
Ti 30.05.pk3-lohkon kilpailutTammela28.05.
 pkKaJu juoksuiltaKalajoki28.05.
 pkKymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat, keihäsHamina27.05.
 pkOP Oulu Tiistaikisa IOulu28.05.
 pkPorin moukaripörssin kisatPori -
 pkRastin ratakisatSuomussalmi29.05.
 pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna28.05.
 seuraSeurakisatHaapavesi -
 seuraSeurakisatviitasaari -
 seuraSeurakisatElimäki29.05.
 seuraSeurakisatSalo -
 seuraSeurakisatJalasjärvi -
 seuraSeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatUlvila29.05.
 seuraSilja Line SeurakisatSalo -
Ke 31.05.pkBarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
 pkKU-58:n piirikunnalliset kisatVantaa28.05.
 pkLaihian Lujan piirikunnalliset, juniorilajit (Lujan kansallisten (aikuiset) yhteydessä)Laihia29.05.
 pkMarskin kisojen lisälajitLappeenranta25.05.
 pkOnsdagstävling / KeskiviikkokilpailuSibbo / Sipoo30.05.
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 pkPoU/OkuP Seuracup 1/4Outokumpu30.05.
 pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila28.05.
 aaLaihian Lujan kansallisetLaihia29.05.
 aaMarskin kisatLappeenranta25.05.
 poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Finström -
 seuraSeurakisatKEMI -
 seuraSeurakisatPello -
 seuraSeurakisatYlitornio -
 seuraSeurakisatSaarijärvi -
 seuraSeurakisatPyhtään kirkonkylä31.05.
 seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
 seuraSeurakisatLiminka -
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
 seuraSilja Line SeurakisatKokemäki -
 seuraSilja Line SeurakisatJuva -
 seuraSilja Line SeurakisatKorpo -
 seuraSilja Line SeurakisatVantaa30.05.
To 01.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
 pkEltsukisatHelsinki30.05.
 pkHippo ViikkokisaValkeakoski30.05.
 pkKymenlaakson lajipäiväKouvola28.05.
 pkSisulisätOrivesi30.05.
 pmAvoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut (1.pv)Turku27.05.
 seuraSeurakisatKuusamo -
 seuraSeurakisatEspoo -
 seuraSeurakisatHyrylä31.05.
 seuraSeurakisatAsikkala -
 seuraSeurakisatPori30.05.
 seuraSeurakisatJakobstad01.06.
 seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
Pe 02.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki31.05.
 seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki 31.05.
Su 04.06.tähtiKaris Telefon Games TähtikisatRaasepori - Raseborg29.05.
 pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
 pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
 pkPeU:n Suomi Finland 100 Yleisurheilukilpailut IPerniö29.05.
 pkPyhäjoen Wirran 10-vuotisjuhlakilpailuPyhäjoki02.06.
 pkTuiskun heittokisat IRusko01.06.