Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota avoimet aluekilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
Ti 29.07.nkIlkka Games 10-vuotisjuhlakilpailuIlmajoki28.07.
 aaPeura kisaRanua24.07.
 aaPK PännäinenPännäinen28.07.
 aaPorvoon EnergiatonnitPorvoo -
 aaSiikalatvacupSiikalatava -
 aaTarmon viikkokisatHämeenlinna25.07.
 aaTiistaikisatOulu27.07.
 aaVattenfall Seuracup, Keski-Suomi, osa 2Pihtipudas24.07.
 aaVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 4Kirkkonummi /Veikkola27.07.
 pmpm-sisulisäottelut P9-15Salo24.07.
 seuraSeurakisatOulainen -
 seuraSeurakisatPunkaharju -
 seuraSeurakisatRaahe, Vihanti -
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSeurakisatParkano27.07.
 seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
 seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
Ke 30.07.aaLieksan Urheilijoiden Tähtikisa 5/5LIEKSA -
 aaLuokittelukilpailut/ KeU cup 4.Savonlinna, Kerimäki -
 aaMettäperän lenkkiMuhos -
 aaPauncup VJämsä27.07.
 aaPK KokkolaKokkola28.07.
 aaPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
 aaPoU seuracup 3/4Polvijärvi27.07.
 aaSilja-Line seurakisatMäntyharju29.07.
 aaSuupohja-cupKauhajoki28.07.
 aaVargspelen / SusikisatSibbo/Sipoo26.07.
 aaVattenfal Seuracup Hämsyn 1.Div 2.OsakisaNokia27.07.
 aaVattenfall Seuracup, 2 kilpailupäiväAkaa, Toijala28.07.
 aaVeteraanien avoimet Laihian Lujan aluekilpailutLaihia28.07.
 pmPiirinmestaruusviestit 9-13v.Luumäki24.07.
 seuraSeurakisatMyrskylä -
 seuraSeurakisatPaltamo -
 seuraSeurakisatSaarijärvi29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatVantaa29.07.
 seuraSilja Line SeurakisatJuva -
 seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli30.07.
 seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatKotka -
To 31.07.SMKalevan kisatKuopio23.07.
 aaEinarin TonniMäntsälä30.07.
 aaEspoonlahden heittokisatEspoo -
 aaFazerin Reilucup 5Lahti28.07.
 aaIitti hölkkäIitti -
 aaK-Supermarket maastokymppiKauhava29.07.
 aaKoillismaan mestaruuskisatKuusamo29.07.
 aaLETE-luokittelutJuuka -
 aaPohjankyrö cup 3. osakilpailuVaasa29.07.
 aaPyhäselän heinäkisatJoensuu -
 aaSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna28.07.
 aaTeuvan Rivakan avoin aluekilpailu / SuupohjacupTeuva30.07.
 aaVattenfall -seuracup II -osakilpailuLiminka28.07.
 aaVauhdin luokittelutPolvijärvi -
 pmSisulisäottelut tytöt 9-15v.Naantali26.07.
 seuraSeurakisatRaahe31.07.
 seuraSeurakisatÄhtäri31.07.
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatVaala -
 seuraSeurakisatSavonlinna28.07.
 seuraSilja Line SeurakisatLavia30.07.
 seuraSilja Line SeurakisatOulu -
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
 seuraSilja Line SeurakisatLahti28.07.
 seuraSilja Line SeurakisatAkaa, Toijala -
 seuraSilja Line SeurakisatNivala -
 seuraSilja Line SeurakisatLieksa -
Pe 01.08.aaViikkokisatLappeenranta30.07.
 seuraSilja Line SeurakisatSomero -
La 02.08.aaLieksan ottelutLieksa31.07.
 pmHämSY:n pm-maratonHämeenlinna23.07.
 pmKnattefinalen- pm-9-15Närpes28.07.
 pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane29.07.
 maratonHämeenlinnan KaupunkimaratonHämeenlinna23.07.
 maantiej.Karhu HölkkäRanua01.08.
Su 03.08.nkToijala Junior GamesAkaa01.08.
 aaHeittokisat IIIKuusamo01.08.
 aaKorian NuorisokansallisetKouvola31.07.
 aaKuntorantakisatVarkaus -
 aaPihtiputaan Tuiskun kilpailutPihtipudas01.08.
 maantiej.HillamaastotRanua30.07.
Ma 04.08.aaav. Ekin kisatTöysä03.08.
 aaAviisi Games VAlahärmä / Kauhava03.08.
 aaAvoimet aluekilpailutHollola01.08.
 aaHIPPO-ViikkokisatTampere04.08.
 aaMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
 aaVattenfall seuracup I-lohkoTurku31.07.
 aaVattenfall seuracup II osakilpailuSastamala01.08.
 aaVattenfall seuracup II Turun lohkoPaimio02.08.
 aaVattenfall Seuracup Kainuun 2. osakilpailuKuhmo01.08.
 pmPiirinmestaruuskilpailut 9-13 v 1. päiväLappeenranta31.07.
 seuraSeurakisatUtajärvi -
 seuraSeurakisatMikkeli -
 seuraSeurakisatSiikalatva -
 seuraSeurakisatMerijärvi -
 seuraSilja Line SeurakisatJärvenpää03.08.
 seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
 seuraSilja Line SeurakisatPyhtää03.08.
 seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
 seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
Ti 05.08.tähtiWasaGamesVaasa03.08.
 aaAvoin aluekilpailuNivala02.08.
 aaAvoin aluekilpailu: Viiskunta Y-nuorisokisaSoini03.08.
 aaJalas 100 vuotta - avoimet nuorisoaluekilpailutJalasjärvi02.08.
 aaLempäälän Kisan yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä04.08.
 aaSalon alueen 2. seuraotteluSomero01.08.
 aaSamarbetstävling - Yhteistyökisat 5/7Inkoo -
 aaSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala04.08.
 aaUrjU:n mestaruuskilpailutUrjala04.08.
 aaVattenfall Seuracup 2. osakilpailuNurmijärvi, Klaukkala02.08.
 aaVattenfall seuracup IIUusikaupunki02.08.
 aaVeikkolan Veikkojen Viikkokisa 5Kirkkonummi /Veikkola03.08.
 pmPiirinmestaruuskilpailut 9-13 v 2 päiväParikkala29.07.
 pmPiirinviestit 9-15 vuotiailleLeppävirta31.07.
 pmVattenfall seuracupin 2. osakilpailuOrimattila02.08.
 seuraSeurakisatLempäälä04.08.
 seuraSeurakisatPertunmaa05.08.
 seuraSeurakisatRaahe, Vihanti -
 seuraSeurakisatPuolanka -
 seuraSeurakisatIkaalinen05.08.
 seuraSeurakisatParkano -
 seuraSilja Line SeurakisatHelsinki, Oulunkylä -
Ke 06.08.nkEtelä-Suomen NuorisokansallinenTuusula02.08.
 aaÅsarnas släggcup IIIAlaveteli04.08.
 aaHelsyn Vattenfall-seuracup 2. osaVantaa03.08.
 aaLähiTapiola cup 5.Virrat04.08.
 aaLaukaan pitäjänmestaruuskilpailut / piirikunnalliset. yu-kilpailutLaukaa05.08.
 aaLieksan moukarikisaLieksa -
 aaPiirikunnallinenYlitornio05.08.
 aaPK MaalahtiMaalahti04.08.
 aaPuuhamaa-cupJanakkala03.08.
 aaUngdomsserie (ute), omgång 4Mariehamn -
 aaVattenfall 2. osakilpailuÄhtäri05.08.
 aaVattenfall seuracup 2.osakilpailuPosio04.08.
 aaVattenfall-seuracupVeteli02.08.
 aaVKV:n sarjakilpailut 5Kemi04.08.
 pmKainuun sisumoniottelut 2Suomussalmi03.08.
 pmVattenfall 2. osakilpailu (läntinen alue)Ilmajoki04.08.
 seuraSeurakisatKiuruvesi -
 seuraSeurakisatMyrskylä -
 seuraSilja Line SeurakisatLeppävirta -
 seuraSilja Line SeurakisatLapinlahti -
 seuraSilja Line SeurakisatKotka -
 seuraSilja Line SeurakisatRiihimäki -
 seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi03.08.
 seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
 seuraSilja Line SeurakisatSysmä -
To 07.08.aaAluekilpailutKajaani04.08.
 aaElo-Turre KisaTampere05.08.
 aaEtelä-Suomen nuorisokansallisen lisälajitTuusula02.08.
 aaFazerin Reilucup 3. osakilpailu (siirretty toukokuulta)Lahti03.08.
 aaM/N17 piiriotteluUusikaupunki03.08.
 aaPoppi-kisatJoensuu -
 aaUran pituuskisaKannus05.08.
 aaValkeakosken Hakan viikkokisatValkeakoski04.07.
 aaVasaman luokittelutValtimo -
 pmEtelä-Savon viestihuipentuma 9-15 -v Juva04.08.
 seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
 seuraSeurakisatValtimo -
 seuraSeurakisatSäkylä -
 seuraSeurakisatKokkola -
 seuraSilja Line SeurakisatAsikkala -
 seuraSilja Line seurakisatLahti -
 seuraSilja Line SeurakisatNivala -
 seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
 seuraSilja Line SeurakisatLavia06.08.
 seuraSilja Line SeurakisatLohja05.08.