Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 13.05. | ak | Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1 | Sipoo / Sibbo | 12.05. | F |
ma 13.05. | pk | Lilla stafettkarnevalen | Jakobstad | 10.05. | - |
ma 13.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Janakkala | - | - |
ma 13.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 13.05. | - |
ti 14.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti 14.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Rovaniemi | 12.05. | - |
ti 14.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kaarina | - | - |
ti 14.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 14.05. | seura | Metsä-Seurakisat | HAMINA | - | - |
ti 14.05. | pm | pm-sisulisämaastoviesti | Lieto | 09.05. | - |
ke 15.05. | pk | Harju Cup 1 - lisälajit | Jyväskylä | 12.05. | - |
ke 15.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Lempäälä | - | - |
ke 15.05. | ak | Harju Cup 1 | Jyväskylä | 12.05. | F |
ke 15.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 15.05. | pk | Masan ja Tapsan juniori kisat | Seinäjoki | 13.05. | - |
ke 15.05. | pk | OmaSp-kisat | Lieto | 12.05. | - |
ke 15.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Rauma | - | - |
ke 15.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ke 15.05. | ak | Matti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailu | Seinäjoki | 13.05. | - |
to 16.05. | pk | Seiväskisa | Helsinki | - | - |
to 16.05. | pk | Moukaripörssin kevätkiekko II | Pori | 14.05. | - |
to 16.05. | pk | Itä-Vantaan maastot 3/3 | Vantaa | 16.05. | - |
to 16.05. | pk | HSL Group moukari 1 | Nurmijärvi | 14.05. | - |
to 16.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Raisio | - | - |
to 16.05. | pk | Iin Testijuoksun ratakymppi | Ii | 14.05. | - |
to 16.05. | pk | Nuorten pituushyppyilta | Polvijärvi | 15.05. | - |
to 16.05. | pk | Kurrenkierros - Kurrerundan | Kauniainen | 13.05. | - |
to 16.05. | pk | Nouste keihäs,korkeus | Nousiainen | 14.05. | - |
pe 17.05. | ak | Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut | Lempäälä | 15.05. | F |
la 18.05. | pk | Varkaus Puolikas | Varkaus | - | - |
la 18.05. | pk | Yyteri maraton | Pori | 15.05. | - |
la 18.05. | pk | ANMJ-leirikilpailu | Kuortane | - | - |
la 18.05. | pk | Nuorten Kultainen Keihäs | Vantaa | 13.05. | - |
la 18.05. | pk | Kaarinan moniottelut | Kaarina | 15.05. | - |
la 18.05. | pm | pm-maastojuoksut | Lahti | 15.05. | - |
la-su 18.-19.05. | ak | Pyrinnön kansalliset moniottelut | Tampere | 13.05. | F |
la 18.05. | pk | Ahkeran kevätheitot - lisälajit | Lahti | 15.05. | - |
la 18.05. | pk | Reipas-Riento-Kataja seuraottelu | Kuopio | 14.05. | - |
la 18.05. | pk | Bror Wendelinin muistokisat | Turku | 12.05. | - |
la 18.05. | pm | Kainuun Pm-maantie ja nuorten maantietonni | SUOMUSSALMI | 17.05. | - |
la 18.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Rovaniemi | 15.05. | - |
la 18.05. | ak | Kultainen Keihäs | Vantaa | - | F |
la 18.05. | ak | Ahkeran kevätheitot | Lahti | 15.05. | F |
la 18.05. | kävely | Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt | Espoo | 15.05. | F |
la 18.05. | pk | Sotkuma-juoksu | Polvijärvi | 16.05. | - |
la 18.05. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 | Kouvola/Inkeroinen | 11.05. | - |
la 18.05. | pk | 4. Tunkiotyönnöt | Jalasjärvi | 15.05. | - |
la 18.05. | pk | EPU Eliittifinaali 2024 | Ilmajoki | 16.05. | - |
la 18.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Punkaharju | - | - |
la 18.05. | pk | Heinäpään heittokisat | Oulu | 16.05. | - |
su 19.05. | maantie | Pyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton) | Pyhtää | 12.05. | - |
su 19.05. | pk | Nouste moukari | Nousiainen | 17.05. | - |
su 19.05. | pm | Helsyn pm-ottelut 9-15v | Espoo | 16.05. | - |
su 19.05. | pk | Keihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisa | Luumäki | 16.05. | - |
su 19.05. | pk | Ratakauden Avauskisa | Oulu | 16.05. | - |
su 19.05. | ak | Pyrinnön toukokuun juoksut | Tampere | 15.05. | F |
su 19.05. | pk | KieKuMo 1 | Virrat | 16.05. | - |
su 19.05. | pk | Kevät moukarikisat | Töysä | 16.05. | - |
su 19.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Valkeala | - | - |
su 19.05. | pk | Keihäskoulun keihäskisa | Kuopio | 16.05. | - |
su 19.05. | ak | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 16.05. | F |
ma 20.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Joroinen | - | - |
ma 20.05. | pk | Heinolan Isku cup 1 | Heinola | 18.05. | - |
ma 20.05. | pk | Raision Kuulan aluekilpailut | Raisio | 17.05. | - |
ma 20.05. | ak | Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2 | Sipoo / Sibbo | 19.05. | F |
ma 20.05. | pk | Osuuspankin HIPPO-kilpailut | Lempäälä | 19.05. | - |
ma 20.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Himanka | - | - |
ma 20.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |
ma 20.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ma 20.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 20.05. | - |
ma 20.05. | pk | Urheilukoulun viikkokisa 1, Salamasprint | Forssa | 19.05. | - |
ti 21.05. | pk | Myyrmäen seiväskisa | Vantaa | 16.05. | - |
ti 21.05. | pk | Raahen Vesan seipään tuloskisat | Raahe | 19.05. | - |
ti 21.05. | pk | Tiistaikisa I | Oulu | 19.05. | - |
ti 21.05. | pk | Lajipäiväkisat | Lappeenranta | 17.05. | - |
ti 21.05. | pk | Veve-kisa 1 | Veikkola | 19.05. | - |
ti 21.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukari | Kouvola | 18.05. | - |
ti 21.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Iitti | 20.05. | - |
ti 21.05. | ak | Tilastopajacup 1 | Turku | 18.05. | F |
ti 21.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 20.05. | - |
ti 21.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 21.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
ti 21.05. | ak | Nykarleby Regiontävling | Nykarleby | 18.05. | F |
ti 21.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tuusula, Hyrylä | 20.05. | - |
ke 22.05. | pk | Motonet GP Jyväskylä - lisälajit | Jyväskylä | 15.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Lapinlahti | 20.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | HYVINKÄÄ | 22.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 22.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Janakkala | - | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | - | - |
ke 22.05. | pk | Kuulakisa | Lapinlahti | 20.05. | - |
ke 22.05. | pk | Junnut radalle | Tampere | 21.05. | - |
ke 22.05. | GP | Motonet GP Jyväskylä | Jyväskylä | 15.05. | D |
ke 22.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Laitila | 21.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 20.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Mäntyharju | 20.05. | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ke 22.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 22.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 22.05. | ak | Mikkeli avoin ABC1 kilpailu | Mikkeli | 20.05. | - |
to 23.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkat | Kotka | 19.05. | - |
to 23.05. | pk | Pyhäselän kevätkisat | Joensuu | 21.05. | - |
to 23.05. | pk | Pitkät ratamatkat | Paimio | 20.05. | - |
to 23.05. | pk | HSL Group moukari 2 | Nurmijärvi | 21.05. | - |
to 23.05. | pk | Hippokisa 1 -Heitot | Valkeakoski | 21.05. | - |
to 23.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Nakkila | 21.05. | - |
to 23.05. | pk | Teuvan Rivakka YU-Kilpailu | Teuva | 22.05. | - |
to 23.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
pe 24.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukari | Kotka | 22.05. | - |
pe 24.05. | GP | Motonet GP Lahti | Lahti | 16.05. | D |
pe 24.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Kankaanpää | - | - |
pe 24.05. | pk | Heittoryhmän kuulakilpailu | Kotka | 22.05. | - |
la 25.05. | maantie | 36. Terwahölkkä ja -maraton | Oulu | - | - |
la 25.05. | maantie | 19. Sarvilahden Maratontapahtuma | Loviisa | 15.05. | - |
la 25.05. | pk | Pyrinnön heittocup, 9-12v. | Tampere | 24.05. | - |
la 25.05. | pm | VARSY:n pm sisulisämoniottelut | Turku | 20.05. | - |
la-su 25.-26.05. | ak | Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut | Kalajoki | 17.05. | F |
la 25.05. | pk | Kansalliset SAUL-kisat | Kuortane | 23.05. | - |
la 25.05. | pm | Pohjois-Savon pm -maastot | Vieremä | 19.05. | - |
la 25.05. | pk | PrimaTimber kevätheitot | Liperi | 22.05. | - |
la 25.05. | pk | OP Pohjola Junior GP | Helsinki | 21.05. | - |
la 25.05. | ak | Lohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuula | Lohja | 23.05. | - |
su 26.05. | pk | Pyrinnön heittocup, 13-19v. | Tampere | 24.05. | - |
su 26.05. | pm | Uudy:n junnuottelut 1 | Janakkala | 23.05. | - |
su 26.05. | pk | Hiirenkorvakilpailuiden lisälajit | Rovaniemi | 19.05. | - |
su 26.05. | pk | Vilpas Track Games | Salo | 23.05. | - |
su 26.05. | ak | Hiirenkorvakisat | Rovaniemi | 19.05. | - |
su 26.05. | pk | SAUL kansallinen Kevätkisa | Vihti | 24.05. | - |
su 26.05. | pk | Aulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukari | Lappeenranta (Ylämaa) | 23.05. | - |
su 26.05. | pk | KieKuMo 2 | Virrat | 23.05. | - |
su 26.05. | ak | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 23.05. | F |
su 26.05. | kans | Toukokuun Kisat | Helsinki | 24.05. | E |
su 26.05. | am | Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue | Helsinki | 24.05. | - |
su 26.05. | ak | 27. Kirkon Vaiheill -kilpailu | Nakkila | 24.05. | F |
su 26.05. | pk | Pyhäselän seiväskisa | Joensuu | 23.05. | - |
su 26.05. | pk | Säästöpankin kisat | Akaa, Toijala | 24.05. | - |
ma 27.05. | pk | Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 25.05. | - |
ma 27.05. | pk | Paunu Games I | Jämsä | 24.05. | - |
ma 27.05. | pk | Parman mestaruuskilpailut 1 | Lieto | 24.05. | - |
ma 27.05. | ak | Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3 | Sipoo / Sibbo | 26.05. | F |
ma 27.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: keihäs | Hamina | 22.05. | - |
ma 27.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Himanka | - | - |
ma 27.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 27.05. | - |
ti 28.05. | pk | Lajipäiväkisat | Imatra | 24.05. | - |
ti 28.05. | pk | Kaarinan Uran viikkokisat 1 | Kaarina | 25.05. | - |
ti 28.05. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväs | Kotka | 25.05. | - |
ti 28.05. | ak | Uusimaa GP 1/4 | Vantaa | 25.05. | F |
ti 28.05. | ak | ABC-kilpailut | Savonlinna | 25.05. | F |
ti 28.05. | ak | Kuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliiga | Kuortane | 25.05. | - |
ti 28.05. | kävely | Landsvägsgång DM | Vasa | 25.05. | - |
ti 28.05. | pk | UrjU:n juoksukisat | Urjala | 26.05. | - |
ti 28.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 28.05. | ak | Ikaalisten aluekisa | Ikaalinen | 25.05. | F |
ti 28.05. | pk | Kaiun seiväskisa | KAAVI | 25.05. | - |
ke 29.05. | pk | Pyrinnön heittocup, 13-19v. | Tampere | - | - |
ke 29.05. | pk | Rimaralli 1 | Espoo | 26.05. | - |
ke 29.05. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 29.05. | ak | Tilastopajacup 2 | Turku | 26.05. | F |
ke 29.05. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 1 | Helsinki | 26.05. | F |
ke 29.05. | pk | Lasten ottelukilpailut | Varpaisjärvi | - | - |
ke 29.05. | pk | PrimaTimber keväthypyt | Polvijärvi | 27.05. | - |
ke 29.05. | pk | Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut | Siilinjärvi | 26.05. | - |
ke 29.05. | pk | Suomenselän kisat | ALAVUS | 27.05. | - |
ke 29.05. | pk | Porvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1 | Porvoo - Borgå | 24.05. | - |
ke 29.05. | pk | Viispiikkinen Cup | Saarijärvi | 26.05. | - |
ke 29.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Ylitornio | 28.05. | - |
ke 29.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Laitila | 28.05. | - |
ke 29.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Marttila | - | - |
ke 29.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Siilinjärvi | 26.05. | - |
to 30.05. | pk | Lajipäiväkisat Joutseno | Joutseno | 28.05. | - |
to 30.05. | seura | Metsä-Seurakisat | Paimio | 28.05. | - |
to 30.05. | pk | Raahen Vesan seipään tuloskisat | Raahe | 28.05. | - |
to 30.05. | pk | Moukaripörssin kevätkiekko III | Pori | 28.05. | - |
to 30.05. | pk | Toukokuun kisat | Äänekoski | 28.05. | - |
to 30.05. | pm | Pm-Sisukävelyt | Pori | 27.05. | - |
to 30.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 28.05. | - |
pe 31.05. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | - | - |
pe 31.05. | pk | Kiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekko | Riihimäki | 29.05. | - |
su 02.06. | pm | Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2. | Joensuu | 26.05. | - |
su 02.06. | pk | Rokuan Maastojuoksu | Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua | 27.05. | - |
su 02.06. | pk | Koskenkylän kymppi ja vitonen | Rovaniemi | 25.05. | - |
su 02.06. | pk | Kauko Rokalan muistokilpailu | Vantaa | 29.05. | - |
su 02.06. | pk | Seuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSU | Seinäjoki | 31.05. | - |
su 02.06. | ak | Laidunkauden avajaiskisat | Liminka | 30.05. | F |
su 02.06. | ak | PKO Games | Joensuu | 26.05. | - |
su 02.06. | pk | Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2 | Espoo | 30.05. | - |
su 02.06. | ak | Parkano Games | Parkano | 30.05. | F |
su 02.06. | pk | PeeÄssä Cup I-osakilpailu | Lapinlahti | 30.05. | - |
su 02.06. | pk | Kesäkuun tuloskisa | Lapinlahti | 30.05. | - |
ma 03.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 03.06. | ak | Klaukkala Junior GP | Nurmijärvi | 30.05. | F |
ma 03.06. | pk | Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset | Borgå - Porvoo | 31.05. | - |
ma 03.06. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 01.06. | - |
ma 03.06. | pk | Laitilan kesäkuun piirikunnalliset | Laitila | 31.05. | - |
ma 03.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituus | Pyhtää | 31.05. | - |
ma 03.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Perho | - | - |
ma 03.06. | ak | Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga | Kurikka | 02.06. | F |
ma 03.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 03.06. | - |
ma 03.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 04.06. | pk | Kultajousi kuukausikisa 1.osakilpailu | Kuopio | 02.06. | - |
ti 04.06. | pk | Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäivä | Naantali | 31.05. | - |
ti 04.06. | pm | Pm-ottelut 9-15-v. 1. osa | Orimattila | 04.06. | - |
ti 04.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti 04.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | - | - |
ti 04.06. | kans | Marskin kisat | Lappeenranta | 30.05. | - |
ti 04.06. | pk | Säästöpankkikisa | Salo | 01.06. | - |
ti 04.06. | pk | Kymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäs | Kouvola | 01.06. | - |
ti 04.06. | pm | Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17 | Kouvola | 01.06. | - |
ti 04.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 02.06. | - |
ti 04.06. | pk | Ylöjärven juoksuilta | Ylöjärvi | 02.06. | - |
ti 04.06. | pk | Tampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoret | Tampere | 28.05. | - |
ti 04.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 03.06. | - |
ti 04.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 04.06. | ak | Kesäkuun kisat | Ylivieska | 01.06. | - |
ti 04.06. | pk | Kaiun seiväskisa | KAAVI | 01.06. | - |
ke 05.06. | pm | Sisumaastot | Rovaniemi | 03.06. | - |
ke 05.06. | pk | Otaniemi Junior Games | Espoo | 02.06. | - |
ke 05.06. | pm | pm-ottelut 9-15v KeSY | Jyväskylä | 02.06. | - |
ke 05.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 05.06. | ak | Tilastopajacup 3 | Turku | 02.06. | F |
ke 05.06. | ak | Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4 | Sipoo / Sibbo | 04.06. | F |
ke 05.06. | pk | Nopsan piirikunnalliset | Noormarkku | 04.06. | - |
ke 05.06. | pk | NoU:n Kesäkuun kisa | Nokia | 02.06. | - |
ke 05.06. | pk | Nuorisokisat | Forssa | 02.06. | - |
ke 05.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Laitila | 04.06. | - |
ke 05.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Ylitornio | 04.06. | - |
ke 05.06. | ak | Mikkeli avoin ABC3 kilpailu | Mikkeli | 03.06. | - |
ke 05.06. | ak | Tomatspelen | Närpes | 03.06. | - |
to 06.06. | pk | Pk-heittokisat | Mikkeli / Ristiina | 04.06. | - |
to 06.06. | pm | Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt | Joensuu | 04.06. | - |
to 06.06. | seura | Metsä-Seurakisat | RAAHE | - | - |
to 06.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | 04.06. | - |
to 06.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | 05.06. | - |
to 06.06. | ak | Eltsu Junior GP | Helsinki | 02.06. | F |
to 06.06. | ak | Reilu Cup 2 | Lahti | 04.06. | F |
to 06.06. | pk | Kiskon mestaruus-hypyt ja moukari | Riihimäki | 04.06. | - |
to 06.06. | pk | Viikkokilpailu 1 | Lempäälä | 05.06. | - |
to 06.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lempäälä | 05.06. | - |
to 06.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kaarina | - | - |
to 06.06. | ak | Paimion Rata ja Kenttä 2024 | Paimio | 04.06. | F |
to 06.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Kuortane | - | - |
to 06.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 06.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
pe 07.06. | ak | Kuy GP | Tuusula | 04.06. | F |
pe 07.06. | ak | GIF:n aluekilpailut | Kokkola | 03.06. | F |
la 08.06. | pk | BMW Helsinki Half Marathon | Helsinki | - | - |
la-su 08.-09.06. | pk | KUY Games | Tuusula | 05.06. | - |
la-su 08.-09.06. | ak | Olli Teijonmaan muistokisat | Savonlinna | 03.06. | F |
la 08.06. | pk | Nastokisat 2024 | Lahti | 02.06. | - |
la 08.06. | pk | Stafett-DM ÖID | Närpes | 05.06. | - |
la 08.06. | pk | Paavon kisat | Saarijärvi | 05.06. | - |
la 08.06. | pm | Sisuottelut 9-15v | Oulu | 05.06. | - |
la 08.06. | ak | II Kangasalan Kisan kesäkisat | Kangasala | 05.06. | F |
la-su 08.-09.06. | ak | Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut | Helsinki | 06.06. | F |
la 08.06. | ak | Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä | Turku | 03.06. | - |
la 08.06. | kans | Alavuden Kansalliset | Alavus | 06.06. | F |
la 08.06. | pk | Vesan juoksu | Tervola | 06.06. | - |
la 08.06. | pk | Olli Teijonmaan muistokisan lisäjaji | Savonlinna | 05.06. | - |
la-su 08.-09.06. | ak | Porin Yleisurheilu Games | Pori | 04.06. | F |
su 09.06. | pk | PeU:n avoimet ka Aikuisurheilukilpailut | Perniö | 05.06. | - |
su 09.06. | pk | Heittokisat | Uusikaupunki | 06.06. | - |
su 09.06. | pk | Kiuruvesi Junior Games | Kiuruvesi | 04.06. | - |
su 09.06. | pm | Helsyn pm-viestit 15-9 v. | Helsinki | 04.06. | - |
su 09.06. | ak | Eeles Games | Akaa, Toijala | 07.06. | F |
su 09.06. | kans | Seinäjoen Kansalliset Kilpailut | Seinäjoki | 07.06. | - |
su 09.06. | kans | Kiuruvesi Games | Kiuruvesi | 04.06. | F |
ma 10.06. | pk | Paunu Games II | Jämsä | 07.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lappeenranta | - | - |
ma 10.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 10.06. | pk | Eekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 1 | Lappeenranta | 07.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Alavus | 09.06. | - |
ma 10.06. | pk | Kesäkuun iltakilpailu | Alavieska | 09.06. | - |
ma 10.06. | pk | Jopo 1 | Joutsa | 07.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Hamina | - | - |
ma 10.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 10.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Himanka | - | - |
ma 10.06. | pk | DT i Nedervetil | Nedervetil / Alaveteli | 08.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti-ke 11.-12.06. | ak | Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue | Nurmijärvi | 06.06. | F |
ti 11.06. | pk | Kesport kisat | Iisalmi | 05.06. | - |
ti 11.06. | pk | Ahkeran arkiheitot | Lahti | 08.06. | - |
ti 11.06. | pk | Veve-kisa 2 | Veikkola | 09.06. | - |
ti 11.06. | pk | Ryskeen kesäkisa I | Tammela | 08.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Iitti | 10.06. | - |
ti 11.06. | seuracup | Seuracup 1. osakilpailu | Lapua | 08.06. | - |
ti 11.06. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 08.06. | F |
ti 11.06. | pk | Hippokisat | Urjala | 09.06. | - |
ti 11.06. | pk | DT Jakobstad | Jakobstad | 09.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 09.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 10.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 11.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa | KÄLVIÄ | 09.06. | - |
ti 11.06. | ak | RT Jakobstad | Jakobstad | 08.06. | - |
ti 11.06. | pk | Kaiun seiväskisa | KAAVI | 07.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa I | Hämeenlinna | 10.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tyrnävä | - | - |
ke 12.06. | pk | JITA-kisat | Virrat | 09.06. | - |
ke 12.06. | pk | Seuraottelu KaPo-NuKi-ViVi | Vihti, Nummela | 10.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hannun heitot | Parikkala | 09.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hippokisa 2 | Valkeakoski | 10.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Laitila | 11.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Ylitornio | 11.06. | - |
to 13.06. | pk | Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat | Orivesi | 11.06. | - |
to 13.06. | ak | YAG Junior GP | Tampere | 09.06. | F |
to 13.06. | pk | Viikkokilpailu 2 | Lempäälä | 12.06. | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lempäälä | 12.06. | - |
to 13.06. | ak | Lampin aluekilpailut | Toholampi | 09.06. | F |
to 13.06. | pk | Piirikunalliset | Kurikka | 12.06. | - |
to 13.06. | pk | Metsolan heittokisa Mikkeli | MIKKELI | 10.06. | - |
to 13.06. | pk | Aktia Junior Games del 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 10.06. | - |
to 13.06. | pk | Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAUL | Kajaani | 09.06. | - |
to 13.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Kuortane | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 11.06. | - |
pe-su 14.-16.06. | ak | Youth Athletics Games | Tampere | 09.06. | - |
pe 14.06. | pk | Helsinki Central Park Run | Helsinki | - | - |
la 15.06. | maantie | Vieskamaraton | Ylivieska | - | - |
la 15.06. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 | Kouvola/Inkeroinen | 08.06. | - |
la 15.06. | pk | Kenttäkarhujen heitto- ja hyppykisat | Uusikaupunki | 13.06. | - |
la 15.06. | pk | Forssan Suvi-ilta | Forssa | 15.06. | - |
su 16.06. | pk | Iskun heittokisat | Mynämäki | 11.06. | - |
su 16.06. | pk | Apupapu Cup 1 | Orivesi | 13.06. | - |
ma 17.06. | pk | JoKu Kesäkisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 2 | Joutseno | 13.06. | - |
ma 17.06. | ak | Lival-Games | Sipoo / Sibbo | 15.06. | F |
ma 17.06. | kävely | Aluemestaruus ratakävelyt | Vantaa | 14.06. | F |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ma 17.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Sastamala | 14.06. | - |
ma 17.06. | pk | Junispelen | Oravais / Oravainen | 15.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Karvia | 17.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä-Seurakisat | Himanka | - | - |