Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
19.06. klo 17:00 Valkean Kaupungin Kisat Ilmoittautuneet
Käsiohjelmalistaus

M 100m

Eetu Rantala	Pudasjärven Urheilijat	10,57	10,30
Dennis Leal	Sweden	10,37	10,37
Jonathan Quarcoo	Norway	10,43	10,26
Otto Ahlfors	Ikaalisten Urheilijat	10,49	10,44
Janne Keskikastari	Oulaisten Huima		12,14
Veli Vuorenmaa	Oulun Pyrintö		11,87
Tuomas Hyykoski	Oulun Pyrintö	13,37	11,72
Samuel Purola	Oulun Pyrintö	10,53	10,31

M 400m

Iiro Pitkänen	Pohjan Koitto		
Roope Kangasvieri	Toholammin Urheilijat	52,74	52,74
Vesa Kittilä	Pyhäjoen Wirta	50,02	50,02
Jesse Haikola	Pyhäjoen Wirta		54,52

M 800m

Aarre Paukkeri	Limingan Niittomiehet	2.18,14	2.18,14
Jiri Juntunen	Limingan Niittomiehet		2.16,86
Johannes Helander	Limingan Niittomiehet		2.00,64

M 3000m

Emil Danielsson	Sweden		8.08,54
Jani Juntunen	Limingan Niittomiehet		9.14,82
Derow Husen	Oulun Pyrintö		
Tuomas Aho	Limingan Niittomiehet		9.09,34
Kari Poutiainen	Limingan Niittomiehet		8.56,94
Markku Nikkanen	Limingan Niittomiehet		8.39,64
Samuli Hussa	Limingan Niittomiehet		8.36,07
Miika Tenhunen	Nivalan Urheilijat		8.43,22
Simon Sundström	Sweden	8.15,11	8.15,11
Robin Ryynänen	Turun Urheiluliitto		8.11,83
Veeti Soikkeli	Oulun Pyrintö	
	
M 110m aidat

Joni Heikkinen	Oulun Pyrintö		16,87
Jere Lehto	Oulun Pyrintö		14,49

M Seiväs

Jere Keskinen	Vaasan Toverit		515
Albin Lundberg	Vasa IS	450	450
Juho Alasaari	Laihian Luja	431	431
Anton Purola	Oulun Pyrintö	400	400

M Pituus

Frans Häggblom	IK Falken		6,46
Osku Loukkola	Oulun Pyrintö		6,46
Otto Turunen	Kuivasjärven Aura	5,74	5,74

M Keihäs

Matias Päri	Limingan Niittomiehet		53,05
Taneli Juutinen	Kuopion Reipas	73,20	73,20
Antti Ruuskanen	Pielaveden Sampo		88,98
Jani Kiiskilä	Veitsiluodon Kisaveikot	70,63	78,41
Ville Miettinen	Juuan Urheilijat		65,95

N 100m

Maria Peura	Tervolan Terävä	13,11	13,11
Matilda Sakko	Oulun Pyrintö	13,80	13,77
Sini Oikarinen	Oulun Pyrintö		12,63
Annika Haverinen	Kajaanin Kipinä	12,21	11,89
Iiris Törrönen	Oulun Pyrintö		13,54
Jenna Kokkonen	Kajaanin Kipinä	12,79	12,36
Karoliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	13,09	13,09
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	12,72	12,64
Elisabet Salmela	Veitsiluodon Kisaveikot		12,28
Essi Kurtti	Oulun Pyrintö	13,33	12,97
Iina Takkula	Oulun Pyrintö	13,07	13,07
Veera Pudas	Veitsiluodon Kisaveikot	12,77	12,44
Tiia Järvinen	Veitsiluodon Kisaveikot	12,77	12,22
Laura Loponen	Oulun Pyrintö	13,06	13,06

N 400m

Vilma Jaatinen	Kalajoen Junkkarit	1.01,86	1.01,86
Katri Mustola	Kalajoen Junkkarit	55,54	53,20
Simone Wiklund	IF Nykarlebynejden		56,20
Iina Takkula	Oulun Pyrintö	1.01,39	1.01,39
Annina Walling	Savonlinnan Riento	1.01,61	58,77
Jeanine Nygård	IF Drott		55,07
Mari Heinonen	Kajaanin Kipinä		1.01,11
Hilla Uusimäki	Kenttäurheilijat -58	55,70	53,14
Ida Ravaska	Veitsiluodon Kisaveikot		57,07
Marianna Liukkonen	Oulun Pyrintö		1.05,60
Jonna Julin	IF Nykarlebynejden		55,40
Pinja Purola	Oulun Pyrintö	1.05,92	1.04,53
Erika Utriainen	Veitsiluodon Kisaveikot		59,96
Mette Baas	Veitsiluodon Kisaveikot		56,65

N 800m

Helmi Peipinen	Oulun Pyrintö		2.20,16
Johanna Ala-Pöntiö	Kälviän Tarmo	2.25,21	2.20,20

N 3000m

Marianne Myllylä	Kuusamon Erä-Veikot		
Lumi Laitinen	Oulun Pyrintö		11.05,44
Veera Mantere	Pudasjärven Urheilijat		11.06,01

N 100m aidat

Annika Kylmänen	Kuivasjärven Aura		14,14
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura		
Vilma Jaatinen	Kalajoen Junkkarit	15,64	15,64
Eveliina Bogdanoff	Kuivasjärven Aura	
	
N Seiväs

Henriikka Könönen	Kuivasjärven Aura	400	405
Erica Hjerpe	Vasa IS		425
Sofie Westerlund	Vasa IS	382	382
Emilia Tuomaala	Saloisten Salama	330	330
Essi Melender	Vaasan Vasama	360	360
Elina Lampela	Oulun Pyrintö	380	432
Jatta Salmela	Vasa IS	395	400
Olivia Härkönen	Veitsiluodon Kisaveikot	330	350

N Kolmiloikka

Lotta Makkonen	Kuusamon Erä-Veikot		10,81
Venla Rutanen	Kuivasjärven Aura		10,65
Veera Möttönen	Raahen Vesa		12,51
Ella Nisula	Kuivasjärven Aura	11,91	11,91
Maria Peura	Tervolan Terävä		11,03

N Kuula

Ronja Ruotanen	Ylivieskan Kuula	12,52	12,84