Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
18.04. klo 11:00 SM-maantiejuoksut Ilmoittautuneet
M Puolimaraton

     Thijs Feuth                         Turun Urheiluliitto                                           
     Jimmy Finnholm                      IK Falken                                                     
     Antti Hyttinen                      Vaajakosken Kuohu                                             
     Markus Hämäläinen                   Haminan Ponteva                                               
     Joni Jäntti                         Savonlinnan Riento                                            
     Jarkko Järvenpää                    Tampereen Pyrintö                                             
     Markku Kalliokoski                  Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Jukka Kero                          Turun Urheiluliitto                                           
     Väinö Klemola                       Kuopion Reipas                                                
     Matti Kärkkäinen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Lauri Lipiäinen                     Sjundeå IF                                                    
     Gustavo Lönngren                    IF Raseborg                                                   
     Petteri Muukkonen                   Sjundeå IF                                                    
     Samu Nerg                           Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Antti Nisonen                       Mikkelin Kilpa-Veikot                                         
     Aki Nummela                         Helsingin Kisa-Veikot                                         
     Mikko Patana                        Laihian Luja                                                  
     Mikko Pohjanvirta                   Rekolan Raikas                                                
     Matti Rauma                         Turun Urheiluliitto                                           
     Simeon Rissanen                     Vantaan Salamat                                               
     Eero Saleva                         Sjundeå IF                                                    
     Jukka Salo                          Kenttäurheilijat -58                                          
     Markku Siponen                      Kiuruveden Urheilijat                                         
     Jani Strömsholm                     Kenttäurheilijat -58                                          
     Miika Takala                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Marko Tuokko                        Naantalin Löyly                                               
     Sami Turkulainen                    Parikkalan Urheilijat                                         
     Mikko Tyni                          Vehkalahden Veikot                                            
     Jussi Utriainen                     Lahden Ahkera                                                 
     Matti Uusitalo                      Kuivasjärven Aura                                             
     Niklas Wihlman                      Pargas IF                                                     


M17 10 km

     Aaro Aho                            Valkeakosken Haka                                             
     Mikko Ahola                         Valkeakosken Haka                                             
     Jere Alen                           Karkkilan Pojat                                               
     Henrik Asklöf                       Espoon Tapiot                                                 
     Casimir Engblom                     Helsingfors IFK                                               
     Wilho Hautala                       Lahden Ahkera                                                 
     Joni Hava                           Kenttäurheilijat -58                                          
     Juuso Hava                          Kenttäurheilijat -58                                          
     Niklas Heikkilä                     Kuusankosken Urheiluseura                                     
     Valtteri Heikkinen                  Vehkalahden Veikot                                            
     Niilo Helkama                       Salon Vilpas                                                  
     Aleksi Hellman                      Liedon Parma                                                  
     Aleks Hiidenhovi                    Forssan Salama                                                
     Roope Hyvärinen                     Rauman Urheilijat                                             
     Jeremias Joutsensaari               Kangasalan Kisa                                               
     Matias Jukka                        Hyvinkään seudun Urheilijat                                   
     Aaro Julkunen                       Forssan Salama                                                
     Akseli Julkunen                     Forssan Salama                                                
     Otto Kaario                         Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Otto Kahilainen                     Kenttäurheilijat -58                                          
     Antti Kanerva                       Forssan Salama                                                
     Elmo Kekkonen                       Turun Urheiluliitto                                           
     Ville Kinnala                       Turun Urheiluliitto                                           
     Aleksi Kivelä                       Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
     Naveen Kohtaniemi                   Ykspihlajan Reima                                             
     Miikka Korhonen                     Tampereen Pyrintö                                             
     Akseli Kuusimaa                     Karhulan Katajaiset                                           
     Ville Laakso                        Janakkalan Jana                                               
     Arttu Laaksonen                     Salon Vilpas                                                  
     Niklas Lainto                       Turun Urheiluliitto                                           
     Eero Lapila                         Liedon Luja                                                   
     Matias Lehtiaho                     Turun Urheiluliitto                                           
     Miika Lehtinen                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Tomi Lehto                          Espoon Tapiot                                                 
     Max Mandelin                        Espoon Tapiot                                                 
     Matias Meriläinen                   Nurmijärven Yleisurheilu                                      
     Topias Niemi                        Viipurin Urheilijat                                           
     Kalle Parantainen                   Viipurin Urheilijat                                           
     Ville Parantainen                   Viipurin Urheilijat                                           
     Antti Pasi                          Kymin Koskenpojat                                             
     Konsta Pitkänen                     Tampereen Pyrintö                                             
     Konsta Puranen                      Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
     Anton Pyssysalo                     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                  
     Kasperi Reijonen                    Porvoon Urheilijat                                            
     Akseli Ruohola                      Liedon Parma                                                  
     Roope Ruuhiala                      Kiukaisten Kisailijat                                         
     Matias Salonen                      Viipurin Urheilijat                                           
     Kevin Sandell                       IK Falken                                                     
     Lauri Siltanen                      Helsingfors IFK                                               
     Miika Tala                          Viipurin Urheilijat                                           
     Tuomas Uusitalo                     Espoon Tapiot                                                 
     Ville Vakkila                       Kenttäurheilijat -58                                          
     Justus Vuori                        Turun Urheiluliitto                                           
     Viljami Vuorre                      Kuivasjärven Aura                                             
     Abdoullah Yousfi                    Turun Urheiluliitto                                           
     Juho Äyräs                          Salon Vilpas                                                  
     Hugo Åström                         Helsingfors IFK                                               


M19 10 km

     Topias Ahola                        Mikkelin Kilpa-Veikot                                         
     Kennedy Charicha                    Turun Urheiluliitto                                           
     Jussi Eskola                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Liiban Hagiali                      Espoon Tapiot                                                 
     Eero Heinonen                       Forssan Salama                                                
     Jussi Hirvelä                       Rekolan Raikas                                                
     Benjamin Holmgren                   IF Sibbo-Vargarna                                                                       
     Joona Huila                         Euran Raiku                                                   
     Arvi Hyvönen                        Lapin Lukko                                                   
     Aleksi Härkönen                     Pudasjärven Urheilijat                                        
     Antti Ihamäki                       Alajärven Ankkurit                                            
     Eero Jalli                          Forssan Salama                                                
     Jiri Karjalainen                    Joensuun Kataja                                               
     Okko Kettunen                       Karhulan Katajaiset                                           
     Jere Kommio                         Janakkalan Jana                                               
     Anton Kuukka                        Tampereen Pyrintö                                             
     Topi Lahtinen                       Tampereen Urheilijat -38                                      
     Antti Lehtinen                      Karhulan Katajaiset                     
     Arto Liipo                          Oulun Pyrintö                      
     Kalle Linnasaari                    Turun Urheiluliitto                                           
     Emil Lönnström                      Porvoon Urheilijat                                            
     Samu Mikkonen                       Kuopion Reipas                                                
     Pyry Mustonen                       Tampereen Pyrintö                                             
     Vili Mustonen                       Tampereen Pyrintö                                             
     Markus Nikander                     Länsi-Uudenmaan Urheilijat                                    
     Lari Pernu                          Sjundeå IF                                                    
     Jonne Pitkänen                      Tampereen Pyrintö                                             
     Tuomas Puputti                      IF Raseborg                                                   
     Mikko Rahkola                       Lapin Lukko                                                   
     Topi Raitanen                       Sjundeå IF                                                    
     Jaakko Ranta                        Yleisurheilu-Team                                             
     Aaro Ruohola                        Liedon Parma                                                  
     Robin Ryynänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                  
     Anton Salmenkylä                    Helsingin Kisa-Veikot                                         
     Jaakko Skog                         Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
     Eemeli Suominen                     IF Raseborg                                                   
     Miika Tenhunen                      Nivalan Urheilijat                                            
     Miska Tervala                       Forssan Salama                                                
     Teemu Visala                        Valkeakosken Haka                                             
     Juho Ylinen                         Mäntän Urheilijat                                             
Kilpailun ulkopuolella:
     Veli Kangas                         IF Raseborg                                                   
     Aki Saari                           Laihian Luja                                                  
     Arttu Syrjäläinen                   Sjundeå IF                                                    
     Lari Takanen                        Vehkalahden Veikot                                            
     Arto Talvinen                       IF Raseborg                                                   


N Puolimaraton

                                           
     Maija Dietrich                      Esbo IF                                                       
     Tiina Föhr                          Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Pia-Maria Grandell                  Turun Urheiluliitto                                           
     Iida Haataja                        Pudasjärven Urheilijat                                        
     Minna Haka-Risku                    Vammalan seudun Voima                                         
     Anna-Elina Heikkinen                Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Anni Hemminki                       Rovaniemen Roadrunners                                        
     Elli Hemminki                       Rovaniemen Roadrunners                                        
     Hanna Jantunen                      Espoon Tapiot                                                 
     Elisa Karhu                         Turun Urheiluliitto                                           
     Linda Karvonen                      Turun Weikot Yleisurheilu                                     
     Saara Kauranen                      Hämeenlinnan Tarmo                                            
     Oona Kettunen                       Karhulan Katajaiset                                           
     Tuula Laitinen                      Vihdin Viesti                                                 
     Minna Lamminen                      Helsingin Kisa-Veikot                                         
     Jaana Leivo                         Kenttäurheilijat -58                                          
     Anni Lepola                         Nokian Urheilijat                                             
     Katri Niemistö                      Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Marjo Niittynen                     Forssan Salama                                                
     Paula Nurmi                         Nakkilan Vire                                                 
     Sanna Oikarinen                     Helsingin Jyry                                                
     Riitta Paasio                       Esbo IF                                                       
     Paula Tukiainen                     Kenttäurheilijat -58                                          
     Mira Tuominen                       Valkeakosken Haka                                             
     Mirja Vartiainen                    Espoon Tapiot                                                 
     Jenny Vuonoranta                    Esbo IF                                                       
     Anna Vuorimaa                       Heinolan Isku                                                 
     Maria Westerlund                    IF Raseborg                                                   


N17 10 km

     Meri Alasaukko-Oja                  Helsingfors IFK                                               
     Agda Bredenberg                     Nagu IF                                                       
     Anna Dahlström                      IF Raseborg                                                   
     Lotta Eerola                        Tampereen Pyrintö                                             
     Alli Haavisto                       Raision Kuula                                                 
     Anniina Hakala                      Porin Yleisurheilu                                            
     Tuuli Heikkilä                      Veikkolan Veikot                                              
     Julia Himilä                        Karkkilan Pojat                                               
     Antonia Holmgren                    IF Sibbo-Vargarna                                             
     Anna Hyvärinen                      Turun Urheiluliitto                                           
     Jenni Ijäs                          Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Julia Ijäs                          Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Heini Ikonen                        Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Jolana Jaakkola                     Virtain Urheilijat                                            
     Ada Jalkanen                        Porvoon Urheilijat                                            
     Jonna Juva                          Salon Vilpas                                                  
     Sara Kivenmäki                      Kuortaneen Kunto                                              
     Veera Klemettinen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Sara Kurth                          Tampereen Pyrintö                                             
     Klaara Leponiemi                    Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
     Emma Metzner                        IF Raseborg                                                   
     Cindy Miettinen                     Turun Urheiluliitto                                           
     Lotta Mäkinen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Janette Niemi                       Haminan Ponteva                                               
     Enni Nurmi                          Espoon Tapiot                                                 
     Inka Nurminen                       Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Amy Nymalm                          Nagu IF                                                       
     Jasmin Nyyssönen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Roosa Pelkonen                      Mäntsälän Urheilijat                                          
     Riina Perkiö                        Espoon Tapiot                                                 
     Heidi Plit                          Espoon Tapiot                                                 
     Henna Pylvänäinen                   Anjalan Liitto                                                
     Jasmiina Rantala                    Rauman Urheilijat                                             
     Essi Rantanen                       Mynämäen Isku                                                 
     Sara-Elise Ruokonen                 Kuusjoen Humu                                                 
     Johanna Räsänen                     Nilsiän Nujakka                                               
     Ella Skog                           Lempäälän Kisa Yleisurheilu                                   
     Astrid Snäll                        Forssan Salama                                                
     Venla Turakainen                    Helsingin Tarmo                                               
     Elisa Viholainen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Jenny Vuori                         Turun Urheiluliitto                                           


N19 10 km

     Anna Haataja                        Lapin Lukko                                                   
     Janna Hautala                       Lahden Ahkera                                                 
     Enni Jalava                         Laitilan Jyske                                                
     Selja Kaartinen                     Salon Vilpas                                                  
     Lotta Kirvesmies                    Lahden Ahkera                                                 
     Aino Kivenmäki                      Kuortaneen Kunto                                              
     Julia Korpela                       Raahen Vesa                                                   
     Noora Koskinen                      Säkylän Urheilijat                                            
     Krista Lindholm                     Karhulan Katajaiset                                           
     Karoliina Martikainen               IF Sibbo-Vargarna                                             
     Silja Meronen                       Orimattilan Jymy                                              
     Sofia Muinonen                      Espoon Tapiot                                                 
     Henrika Parviainen                  Espoon Tapiot                                                 
     Janika Puikkonen                    Jyväskylän Kenttäurheilijat                                   
     Ella-Noora Rahkola                  Lapin Lukko                                                   
     Karoliina Ukskoski                  Perhon Kiri                                                   
     Hanna Uski                          Turun Urheiluliitto                                           
     Alisa Vainio                        Lappeenrannan Urheilu-Miehet                                  
     Anni Valtonen                       Nousiaisten Susi                                              
     Sonja Vikman                        Turun Urheiluliitto                                           
     Noora Wallenius                     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                                  
Kilpailun ulkopuolella:
     Niina Hulkkonen                     Kenttäurheilijat -58                                          
     Anna Kotkajuuri