Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
23.07. kans Moukaripörssin kiekkokisa Pori - 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Kankaanpää - 
24.07. seura Seurakisat Säkylä - 
24.07. kans Moukarikilpailu Noormarkku 24.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Noormarkku - 
25.07. seura Seurakisat III Lavia 24.07. 23:59 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
29.07. seura Seurakisat Sastamala - 
30.07. pm Piirinmestaruus M/N 17 Huittinen 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Parkano 28.07. 23:59 
01.08. am Aluemestaruuskilpailut M/N 19 Huittinen 26.07. 23:59 
01.08. pm Piirinmestaruus M/N 17 Huittinen 28.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat IV Lavia 31.07. 23:59 
03.08. pm Sisuviestit Sastamala 31.07. 23:59 
04.08. kans Kunnon Nuorisokisat Punkalaidun 02.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Eura - 
05.08. kans Timanttikisat 2013 Sastamala 03.08. 23:59 
06.08. kans Nordean avoimet aluekilpailut Nakkila 04.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Parkano 04.08. 23:59 
07.08. kans Kokemäen kaupunginmestaruuskilpailut Kokemäki 04.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Säkylä - 
08.08. seura Seurakisat V Lavia 07.08. 23:59 
08.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
10.-11.08. pm Piirihuipentuma Pori 07.08. 23:59 
14.08. kans Vattenfall- piirifinaali II Noormarkku 12.08. 23:59 
15.08. kans Eeliksen muistokisat 2013 Eura 13.08. 23:59 
17.08. nk Nuorten Timanttikisat Sastamala 15.08. 23:59 
17.08. maantie Kansallinen 11. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaraton Eurajoki - 
19.08. seura Seurakisat Eura - 
19.08. seura Seurakisat Sastamala - 
20.08. kans Osuuspankin Hippokisat Kankaanpää 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Parkano 18.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Noormarkku - 
21.08. kans Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 19.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Eura - 
26.08. kans Seurayhtymäkisat Pori 24.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Sastamala - 
28.08. kans Nopsan mestaruuskilpailut Noormarkku 27.08. 23:59 
28.08. seura Silja Line Seurakisat Noormarkku - 
29.08. seura PorY seurakisat Pori - 
04.09. seura Silja Line Seurakisat Noormarkku - 
08.09. kans 4. Nahkiaisjuoksu Nakkila 31.08. 23:59 
10.09. kans Heittojen syysaluekisa Kankaanpää 08.09. 23:59 
16.09. kans aa. Moukaripörssin syyskiekko Pori - 
21.09. kans Seuraottelu KKV, Luja, VsV , Triangeli, Ladytrinageli, Minitriangeli Sastamala 19.09. 23:59 
19.10. kans IX Kankaanpää Maraton Kankaanpää - 
02.11. kans Rautaveden maraton, puolimaraton ja kymppi Sastamala 02.11. 23:59 
05.11. kans Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 04.11. 23:59 
30.11. kans Avoimet Hallikisat Pori 27.11. 23:59 
31.12. maantie XXVIII Kansallinen Eurajoen Uudenvuodenjuoksu Eurajoki - 
05.01. maraton Tykköön Loppiaismaraton Jämijärvi - 
11.01. kans SatY:n Flying Finns hallitonnit Pori 10.01. 23:59 
14.01. kans Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 13.01. 23:59 
25.01. halli Kajastuksen kansalliset Pori 22.01. 23:59 
08.02. kans Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 05.02. 23:59 
01.03. kans Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 26.02. 23:59 
01.03. SM Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut Pori 23.02. 23:59 
13.03. kans Seurakilpailut NoNo, NaVi, PoTa, PorY, UST Pori 12.03. 23:59 
06.04. pm Pm maantiejuoksu ja Viking Line osakilpailu nuorille Sastamala 03.04. 23:59 
12.04. maantie 37.Karhuviesti Rauma,Eurajoki,Pori - 
15.04. kans Seurakilpailut NoNo, NaVi, PoTa, PorY, UST Pori 13.04. 23:59 
26.04. kans Sprinttimaastot Parkano 23.04. 23:59 
14.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
15.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
17.05. maraton Yyterimaraton ja puolimaraton Pori - 
20.05. seura Seurakisat Ulvila - 
21.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
24.05. pm piirimestaruusmaastot Ulvila 21.05. 23:59 
24.05. kans Moukaripörssin kevät Pori - 
24.05. kans Niinisalon kymppi Kankaanpää - 
27.05. seura Seurakisat Ulvila - 
27.05. seura Seurakisat Parkano 25.05. 23:59 
27.05. kans Toukokuun aluekilpailut Kankaanpää 25.05. 23:59 
28.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
28.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
29.05. kans Hölkkä- / maastojuoksutapahtuma Kankaanpää - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
01.06. kans 5. Nahkiaisjuoksu NAKKILA 26.05. 23:59 
01.06. kans Moukaripörssin kevät Pori - 
01.06. nk 17.Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 30.05. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
02.06. seura Seurakisat Sastamala - 
04.06. kans Keulan perinteiset avoimet Keulakisat Rauma 01.06. 23:59 
04.06. kans Nordea-kisat Pori, Noormarkku 03.06. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
05.06. seura Seurakisat Pori - 
05.06. seura Seurakisat Säkylä - 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
09.06. seura Seurakisat Sastamala - 
10.06. seura Seurakisat Parkano 08.06. 23:59 
11.06. kans Vattenfall Superliiga I-osakilpailu Pori, Noormarkku 09.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
12.06. seura Seurakisat Säkylä - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Lavia 11.06. 23:59 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
14.06. kans Noormarkun 1. pikajuoksukarnevaalit Pori, Noormarkku 12.06. 23:59 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
16.06. seura Seurakisat Sastamala - 
17.06. pm Sisuviestit Kankaanpää 13.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Parkano 15.06. 23:59 
19.06. kans Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 17.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
23.06. seura Seurakisat Sastamala - 
24.06. seura Seurakisat Parkano 22.06. 23:59 
26.-27.06. karn Kiekko- ja Kuulakarnevaalit Kokemäki 23.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Säkylä - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Lavia 25.06. 23:59 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
30.06. seura Seurakisat Sastamala - 
01.07. kans Kankaanpää Games Kankaanpää 29.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Parkano 29.06. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Pori - 
03.07. seura Seurakisat Säkylä - 
06.07. kans Heittokisat Säkylä 04.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
07.07. seura Seurakisat Sastamala - 
08.07. pm PM-ratakävelyt Nakkila 06.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Parkano 06.07. 23:59 
10.-11.07. pm Satakunnan Piirinmestaruus N/M 17 Punkalaidun 07.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Säkylä - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Lavia 09.07. 23:59 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
14.07. seura Seurakisat Sastamala - 
15.07. pm Satakunnan piirinmestaruuskisat N/M 1.päivä Pori 12.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Parkano 13.07. 23:59 
17.07. pm Satakunnan piirinmestaruuskisat N/M 2.päivä Kankaanpää 15.07. 23:59 
17.07. seura Seurakisat Säkylä - 
19.07. kans Seppo Välimäki aluekilpailut Noormarkku 17.07. 23:59 
21.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
21.07. kans Timanttikisat 2014 Sastamala 19.07. 23:59 
22.07. kans Viren aluekilpailut Nakkila 20.07. 23:59 
23.07. kans Pyhäjärvi Games Eura 21.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
26.-27.07. pm Satakunnan piirihuipentuma Sastamala 24.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
29.07. seura Seurakisat Parkano 27.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Säkylä - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Lavia 30.07. 23:59 
04.08. kans Vattenfall seuracup II osakilpailu Sastamala 02.08. 23:59 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
05.08. seura Seurakisat Parkano 03.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Säkylä - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Lavia 06.08. 23:59 
09.-10.08. SM SM-kilpailut M/N19 Huittinen 01.08. 23:59 
09.08. pm Piirihuipentuma - ottelut, osa 1 Noormarkku 07.08. 23:59 
11.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
11.08. seura Seurakisat Sastamala - 
12.08. seura Seurakisat Parkano 10.08. 23:59 
12.08. kans Tuloskunnon ulosmittauskisat Kankaanpää - 
13.08. kans Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 11.08. 23:59 
14.08. kans Eeliksen Muistokisat 2014 Eura, Kiukaisten kylä 12.08. 23:59 
14.08. kans Moukaripörssin kesä Pori - 
16.08. nk Nuorten Timanttikisat Sastamala 14.08. 23:59 
16.08. maraton Kansallinen 12. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaraton Eurajoki - 
18.08. seura Seurakisat Sastamala - 
19.08. kans Hippokisa Kankaanpää 17.08. 23:59 
19.08. kans Heittokisat Säkylä 17.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Parkano - 
20.08. kans Porin aluekisat Pori 18.08. 23:59 
21.08. kans Ennätysten murskajaiset Pori - 
25.08. seura Seurakisat Sastamala - 
26.08. kans Keihäs- ja kuulakilpailut Säkylä 24.08. 23:59 
01.09. kans Sastamalan kaupungin avoimet yu-mestaruuskilpailut Sastamala 30.08. 23:59 
03.09. kans Mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 02.09. 23:59 
04.09. kans Ulvila Sport Team mestaruuskilpailut Ulvila 02.09. 23:59 
07.09. pm Satakunnan piiriottelut 9-13-vuotiaat Sastamala 05.09. 23:59 
09.09. seura Seurakisat Pori - 
11.09. kans Ulvila Sport Teamin korkeuskisa Ulvila 09.09. 23:59 
14.09. kans Syysaluekilpailut Kankaanpää 12.09. 23:59 
14.09. kans Kokemäen kaupunginmestaruuskilpailut Kokemäki - 
16.09. kans Moukaripörssin syksy Pori - 
17.09. kans PorY:n mestaruuskilpailut Pori - 
20.09. am Maantiekävelyn aluemestaruuskisat Huittinen 14.09. 23:59 
20.09. kans Seuraottelu KKV,Luja,VsV,Triangeli,Ladytriangeli,Minitriangeli Huittinen 18.09. 23:59 
21.09. kans Punkalaitumen 375-vuotisjuhlakilpailut Punkalaidun 19.09. 23:59 
18.10. maraton X Kankaanpää Maraton Kankaanpää - 
01.11. kans Rautaveden 40. juhlamaraton Sastamala - 
15.11. kans Avoimet Hallikisat Pori 13.11. 23:59 
09.12. pk Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 08.12. 23:59 
31.12. maantie XXIX Kansallinen Eurajoen Uudenvuodenjuoksu Eurajoki - 
20.01. pk Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 18.01. 23:59 
31.01. halli Kajastuksen kansalliset Pori 28.01. 23:59 
15.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 12.02. 23:59 
24.02. pk Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 22.02. 23:59 
28.02. SM Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut Pori 22.02. 23:59 
14.03. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 11.03. 23:59 
29.03. pk Reijon Tupla 50 / Niinisalon kevätmaraton Kankaanpää - 
07.04. pk Seurakilpailut NoNo, NaVire, PoTa, PorY, UST Pori 06.04. 23:59 
11.04. maantie 38.Karhuviesti Rauma-Eurajoki-Pori - 
14.04. seura Seurakisat Kankaanpää - 
17.04. pk Nuorten seiväs- ja pituuskisat Pori - 
21.04. seura Seurakisat Kankaanpää - 
28.04. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 28.04. 23:59 
02.05. pm Piirimaastot Sastamala 30.04. 23:59 
16.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
17.05. pk Moukaripörssin kevätkisat Pori - 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 19.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Kankaanpää - 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Pori - 
20.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
21.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 12.05. 23:59 
23.-24.05. am Aluemestaruusottelut ja M/N19 aluemestaruusesteet Sastamala 20.05. 23:59 
24.05. pm PM esteet nuoret Sastamala 20.05. 23:59 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 26.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Karvia - 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Parkano 24.05. 23:59 
26.05. pk Toukokuun aluekilpailut Kankaanpää 24.05. 23:59 
27.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
28.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
31.05. kans 18. Kirkon vaiheil-kisat 70-vuotisjuhlakilpailut Nakkila 29.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
01.06. seura Seurakisat Sastamala - 
02.06. seura Seurakisat Karvia - 
03.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
03.06. pk Moukarinpörssin kesä Pori - 
04.06. seura Seurakisat Säkylä - 
06.06. pk Power Run-Puolimaraton Rauma 28.02. 23:59 
06.06. kans Uudistetun Pahkalanniemen kentän avajais kilpailu Parkano 01.06. 23:59 
08.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
09.06. seura Seurakisat Karvia - 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Lavia 08.06. 23:59 
09.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 07.06. 23:59 
10.06. pk Avoimet perinteiset Keulakisat Raumalla Rauma 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
11.06. seura Seurakisat Säkylä - 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 14.06. 23:59 
17.06. seuracup Vattenfall Seuracup, 1.osakilpailu Pori, Noormarkku 15.06. 23:59 
18.06. pk Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 15.06. 23:59 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Harjavalta - 
22.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
23.06. seura Seurakisat Karvia - 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Lavia 22.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 21.06. 23:59 
23.06. seura Silja Line Seurakisat Pori - 
25.-26.06. karn Kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 22.06. 23:59 
28.06. pk Kiekko ja kuulakarnevaalien leirikilpailu Kokemäki - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
30.06.-01.07. pm Avoimet Satakunnan N/M pm-kisat Pori 26.06. 23:59 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 28.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Säkylä - 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 05.07. 23:59 
08.-09.07. pm Satakunnan mestaruuskilpailut N/M 17 Eura 05.07. 23:59 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
11.07. pk Moukaripörssi heinäkisat Pori - 
13.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 11.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 14.07. 23:59 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 12.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Kokemäki - 
16.07. pk Viren aluekilpailut Nakkila 14.07. 23:59 
18.07. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 16.07. 23:59 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
21.07. pk Kankaanpää Games Kankaanpää 19.07. 23:59 
22.07. pm pm-ratakävelyt Nakkila 19.07. 23:59 
22.07. seura Seurakisat Kokemäki - 
23.07. seura Seurakisat Säkylä - 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
25.07. pm Satakunnan piiriottelut 9-15-vuotiaat Sastamala 23.07. 23:59 
25.07. kans Nuorten Timanttikisat ja Timanttikisat Sastamala 22.07. 23:59 
26.07. pk Kunnon Nuorisokilpailut Punkalaidun 23.07. 23:59 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
28.07. pk Satakunnan piiriottelut 9-13 vuotiaat Kokemäki 26.07. 23:59 
28.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 26.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Kokemäki - 
30.07. pk Keihäskoulun kisailta Säkylä - 
30.07.-02.08. SM Kalevan kisat Pori 22.07. 23:59 
31.07.-02.08. pk Nuortenlajit Kalevan kisojen yhteydessä Pori - 
03.08. seuracup Vattenfall seuracup II osakilpailu Sastamala 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Sastamala, Suodenniemi - 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Parkano 02.08. 23:59 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Lavia 03.08. 23:59 
06.08. pk Ulvilan Kaupungin 650 v Juhlakilpailu Ulvila 05.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Säkylä - 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
08.08. pm Sisuviestit Parkano 04.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Sastamala - 
11.08. pk Ulvila Sport Team mestaruuskilpailut Ulvila 10.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Parkano 09.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Lavia 10.08. 23:59 
12.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 10.08. 23:59 
15.-16.08. pm Pm-sisulisähuipentuma Kankaanpää 12.08. 23:59 
15.08. maraton Kansallinen 13. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaraton Eurajoki - 
18.08. pk Hippokisat Ulvila - 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Parkano 16.08. 23:59 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Lavia 17.08. 23:59 
18.08. seura Silja Line Seurakisat Pori - 
20.08. pk Eeliksen muistokisat 2015 Eura, Kiukaisten kylä 18.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
24.08. seura Seurakisat Sastamala - 
26.08. pk Porin Aluekisat Pori 25.08. 23:59 
01.09. pk Syysaluekilpailut Kankaanpää 30.08. 23:59 
05.-06.09. SM SM-moniottelut M/N22,19,17, P/T15,14 Sastamala ja Huittinen 28.08. 23:59 
10.09. pk Huittisten kaupungin mestaruuskilpailut Huittinen 07.09. 23:59 
12.09. pk Moukaripörssin syyskisat Pori - 
14.09. pk Syyskisat Pori 13.09. 23:59 
20.09. pk Triangeliottelu (Luja - VsV - KK-V) Kokemäki 18.09. 23:59 
17.10. pk XI Kankaanpää Maraton Kankaanpää - 
31.10. maraton Rautaveden Maraton Sastamala - 
28.11. pk Avoimet Hallikisat Pori 26.11. 23:59 
12.12. pk Nopsa- LeKi seuraottelu Pori 10.12. 23:59 
31.12. maantie XXX Kansallinen Eurajoen Uudenvuodenjuoksu Eurajoki 31.12. 23:59 
02.01. pk Tykköön Talvimaraton Jämijärvi - 
12.01. pk Seurakisat Pori 11.01. 23:59 
30.01. kans Kajastuksen kansalliset Pori 27.01. 23:59 
06.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 03.02. 23:59 
16.02. pk Seurakisat 2 Pori 15.02. 23:59 
27.02. SM Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut Pori 21.02. 23:59 
12.03. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 09.03. 23:59 
29.03. pk Kuulakisat Pori 28.03. 23:59 
09.04. maantie Karhuviesti Raumalt - Porrii Rauma - Pori - 
17.04. pk Karhuhallin seiväskisat Pori 15.04. 23:59 
26.04. pk SATY:n heittokoulun kisat Pori - 
26.04. seura Seurakisat Kankaanpää - 
03.05. pk SATY:n heittokoulun kisa II Pori - 
05.05. pm Avoimet Satakunnan mestaruusmaastot Säkylä 03.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Kankaanpää - 
10.05. pk SATY:n heittokoulun kisa III Pori - 
17.05. pk SATY:n heittokoulun kisa IV Pori - 
18.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
18.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 19.05. 23:59 
19.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
21.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
24.05. seura Seurakisat Parkano 22.05. 23:59 
24.05. pk Toukokuun aluekilpailu Kankaanpää 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
25.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
26.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 25.05. 23:59 
28.05. kans Parkano Games Parkano 26.05. 23:59 
29.05. kans 19. Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 27.05. 23:59 
31.05. pm Satakunnan pm-ratakävelyt Nakkila 29.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
01.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 01.06. 23:59 
02.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
06.06. seura Seurakisat Sastamala - 
07.06. seura Seurakisat Karvia - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 05.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
08.06. seuracup Vattenfall seuracup, 1.osakilpailu Pori, Noormarkku 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
09.06. seura Seurakisat Säkylä - 
11.06. pk Seiväskilpailu Pori, Noormarkku 11.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Sastamala - 
14.06. seura Seurakisat Karvia - 
14.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 12.06. 23:59 
15.06. pk Perinteiset keulakisat Rauma 12.06. 23:59 
15.06. am Aluemestaruusviestit Huittinen 10.06. 23:59 
15.06. pk Heittokisat Säkylä 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
16.06. seura Seurakisat Säkylä - 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
18.06. pk Sisulisäviestit Kankaanpää 15.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Sastamala - 
21.06. seura Seurakisat Karvia - 
21.06. seura Seurakisat Kankaanpää - 
21.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 19.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
23.06. pk Punkalaitumen Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 18.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Sastamala - 
28.06. po Piiriottelut 9-13v Kokemäki 26.06. 23:59 
28.06. seura Silja Line Seurakisat Parkano 26.06. 23:59 
29.06. pk Miesten ja naisten 100m kilpailu Pori, Noormarkku 28.06. 23:59 
30.06. karn Nuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 27.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Säkylä - 
30.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
01.07. karn Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 28.06. 23:59 
04.07. pk Porilaiskisat Pori 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Sastamala - 
05.07. seura Seurakisat Karvia - 
05.07. seura Seurakisat Kankaanpää - 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 03.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Säkylä - 
11.07. seura Seurakisat Sastamala - 
12.-13.07. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Karvia - 
12.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 10.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Säkylä - 
14.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
16.07. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 14.07. 23:59 
17.07. kans Nuorten Timanttikisat ja Timanttikisat Sastamala 13.07. 23:59 
19.07. pk Kankaanpää Games Kankaanpää 17.07. 23:59 
19.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 17.07. 23:59 
21.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 18.07. 23:59 
23.07. pk Säkylän I Mansikkamaraton Säkylä - 
25.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Parkano 24.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Säkylä - 
28.07. pk Viren aluekilpailut Nakkila 26.07. 23:59 
01.08. pk Porilaiskisat 2 Pori 31.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Sastamala - 
04.08. seuracup Vattenfall seuracup II osakilpailu Sastamala 01.08. 23:59 
08.08. po Piiriottelu Parkano 03.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Sastamala - 
09.08. pk Ulvila Sport Team mestaruuskilpailut Ulvila 08.08. 23:59 
10.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 08.08. 23:59 
10.08. pk Seiväs kisa Nakkila 10.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Säkylä - 
11.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
13.-14.08. pm Pm-sisulisähuipentuma Pori 10.08. 23:59 
16.08. pk Ulvilan Kaupungin mestaruuskisat Ulvila 15.08. 23:59 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Parkano 14.08. 23:59 
18.08. pk Eeliksen Muistokisat 2016 Eura 16.08. 23:59 
22.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
23.08. pk Hippokisat Ulvila 19.08. 23:59 
24.08. pk Aluekisojen lisälaji Pori 22.08. 23:59 
24.08. pk Porin Aluekisat Pori 23.08. 23:59 
31.08. pk Mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 30.08. 23:59 
08.09. pk Seiväskilpailu Pori - 
11.09. po Nuorten 09-15 piiriottelut Punkalaidun 09.09. 23:59 
18.09. pk Triangeliottelut (VsV-Luja-KKV) Sastamala 15.09. 23:59 
18.09. pk Moukaripörssin syysheitot I Pori - 
20.09. pk Huittisten kaupungin mestaruuskilpailut Huittinen 18.09. 23:59 
25.09. pk Moukaripörssin syksy II Pori - 
15.10. pk XII Kankaapää maraton Kankaanpää - 
05.11. pk Rautaveden maraton Sastamala - 
10.11. pk Karhuhallikisat 1 Pori 09.11. 23:59 
19.11. pk Avoimet hallikisat Pori 16.11. 23:59 
19.11. pk Nakkilan maantiejuoksusarja 2016-2017 Nakkila - 
10.12. pk Seuraottelu Nopsa - Lempäälän Kisa Pori 08.12. 23:59 
17.12. pk Nakkilan maantiejuoksusarja 2016-2017 Nakkila - 
21.01. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 18.01. 23:59 
28.01. maantie Nakkila Cup maantiejuoksu 3/5 Nakkila - 
28.01. halli Kajastuksen kansalliset Pori 25.01. 23:59 
11.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 09.02. 23:59 
18.02. SM Kiekon talvimestaruuskilpailut Pori 12.02. 23:59 
18.02. maantie Nakkila Cup maantiejuoksu 4/5 Nakkila - 
28.02. pk Porilaiskisat Pori 26.02. 23:59 
11.03. maantie Nakkila Cup maantiejuoksu 5/5 Nakkila - 
01.04. maantie 40.Karhuviesti Rauma - 
08.04. pm Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut Nakkila 06.04. 23:59 
25.04. seura Seurakisat Pori 23.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Pori 30.04. 23:59 
06.05. pk Vesitornin valloitus Rauma - 
09.05. seura Seurakisat Pori 07.05. 23:59 
09.05. pk SATY:n heittokoulun kisat Pori - 
13.05. pm Satakunnan Pm maastot Ulvila 10.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
18.05. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
20.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
23.05. pm Pm-Sisulisäkävelyt Pori 20.05. 23:59 
23.05. pk Porin moukaripörssin kevätkisa Pori - 
23.05. seura Seurakisat Parkano 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
24.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
28.05. kans 20. Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 26.05. 23:59 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 29.05. 23:59 
30.05. pk Porin moukaripörssin kisat Pori - 
31.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
31.05. seura Silja Line Seurakisat Kokemäki - 
01.06. seura Seurakisat Pori 30.05. 23:59 
01.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
05.06. seura Seurakisat Sastamala - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
06.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 05.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Parkano 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Karvia - 
07.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Kokemäki - 
08.06. pk Perinteiset Keulakisat Raumalla Rauma 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Säkylä - 
10.06. kans Parkano 150v juhlakilpailu Parkano 07.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Sastamala - 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
13.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Karvia - 
13.06. seura Seurakisat Parkano 11.06. 23:59 
14.06. seuracup Seuracup I-osakilpailu Pori, Noormarkku 12.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
15.06. pk Eurajoki Junior Games Eurajoki 12.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Säkylä (Kankaanpään kylä) - 
15.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
16.06. pk Kesäkuun moukarikisa Kankaanpää 14.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Sastamala - 
19.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
20.06. pk Niinisalojuoksut Kankaanpää 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Karvia - 
20.06. seura Seurakisat Parkano 18.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
22.06. pk Punkalaitumen Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 20.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Säkylä - 
26.06. seura Seurakisat Sastamala - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
27.06. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 24.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Karvia - 
27.06. seura Seurakisat Parkano 26.06. 23:59 
29.06. karn Nuorten kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 23.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Säkylä - 
29.06. seura Seurakisat Pori 27.06. 23:59 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
01.07. karn Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 27.06. 23:59 
02.07. pk Kiekko- ja kuulakarnevaalit leirikilpailu Kokemäki - 
03.07. seura Seurakisat Sastamala - 
03.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
04.07. pk Aitajuoksut Kankaanpää 02.07. 23:59 
04.07. pk ParkU kesäkisat Parkano 02.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Karvia - 
09.07. pk Moukaripörssin heinäkisat Pori - 
10.07. pk Porilaiskisat Pori 09.07. 23:59 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
10.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
11.07. pm Avoimet Satakunnan mestaruuskilpailut N/M,N17/M17 Pori 09.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Parkano 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Säkylä 13.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Pori 11.07. 23:59 
13.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
15.07. kans Nuorten Timanttikisat Sastamala 12.07. 23:59 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
18.07. seura Seurakisat Parkano 16.07. 23:59 
19.07. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 17.07. 23:59 
20.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Pori 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Säkylä - 
22.07. pm Piiriottelut 9-13 v Harjavalta 19.07. 23:59 
22.07. pk Säkylän II Mansikkamaraton Säkylä - 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
25.07. seura Seurakisat Parkano 24.07. 23:59 
26.07. am Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19 KILPAILUT PERUUTETTU Sastamala 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kokemäki - 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
30.07. pk Eurajoen Veikkojen 85-vuotiskisat Eurajoki 27.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Sastamala - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
02.08. seura Seurakisat Kokemäki - 
03.08. seuracup Seuracup II-osakilpailu Huittinen 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Säkylä (Kankaanpään kylä) - 
07.08. pk Porin aluekisat Pori 05.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Sastamala - 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
09.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 07.08. 23:59 
12.-13.08. pm Pm-sisuliähuipentuma Parkano 09.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Parkano 14.08. 23:59 
17.08. pk Huittisten kaupungin mestaruuskisat Huittinen 15.08. 23:59 
17.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
19.08. pm Sisulisäviestit Sastamala 16.08. 23:59 
19.08. pk Perinteinen Allianssi ry järjestämä Aikuisurheilun kansallinen yleisurheilukilpailu Harjavalta 10.08. 23:59 
23.08. pk Mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 22.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Pori 22.08. 23:59 
27.08. pk Miesten ja naisten kuulakilpailu PERUUTETTU Pori 26.08. 23:59 
02.09. pk Seuracup Kilosarjan finaali Eura 30.08. 23:59 
02.09. pk Seuracup Giga-sarjan Finaali Sastamala 30.08. 23:59 
06.09. pm Satakunnan 9-15-v. pm-moniottelut Pori 03.09. 23:59 
09.09. pk Moukaripörssin syysheitot Pori - 
16.09. pk Teljänhölkkä Kokemäki 15.09. 23:59 
17.09. pk Noormarkku 1/2-maraton Pori, Noormarkku - 
24.09. po Triangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli (Seuraottelu LLuja - VsV - KK-V) Huittinen 21.09. 23:59 
30.09. pk Huittisten Hullu Hölkkä Huittinen - 
21.10. pk XIII Kankaanpää maraton Kankaanpää - 
04.11. maraton Rautaveden maraton Sastamala - 
11.11. pk Nakkila Cup maantiejuoksusarja 1/5 Nakkila - 
11.11. pk Avoimet hallikisat Pori, Karhuhalli 09.11. 23:59 
09.12. pk Nakkila Cup maantiejuoksusarja 2/5 Nakkila - 
12.12. pk Porilaiskisat Pori 11.12. 23:59 
13.01. pk Nakkila Cup maantiejuoksusarja 3/5 Nakkila - 
20.01. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 18.01. 23:59 
27.01. kans Kajastuksen Kansalliset Pori 25.01. 23:59 
03.02. SM Kiekon talvimestaruuskilpailut Pori 28.01. 23:59 
17.02. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 15.02. 23:59 
17.02. pk Nakkila Cup maantiejuoksusarja 4/5 Nakkila - 
10.03. pk SATY:n heittokoulun ja piirileirityksen kiekkokisa Pori - 
10.03. pk Nakkila Cup maantiejuoksusarja 5/5 Nakkila - 
10.03. pm Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut Nakkila 07.03. 23:59 
07.04. maantie 41.Karhuviesti Raumalt./ Eurajoelt..Porrii Rauma, Eurajoki /Pori - 
17.04. pk Karhuhallikisat Pori 16.04. 23:59 
24.04. pk Leirikilpailu Pori 23.04. 23:59 
28.04. pk Leirikilpailut Pori 26.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Pori 01.05. 23:59 
06.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
08.05. pk Leirikilpailut Pori 07.05. 23:59 
10.05. pm PM-maastot Nakkila 06.05. 23:59 
12.05. pk Raumanmeren Maraton Rauma - 
16.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
18.05. pk Toukokuun moukarikisa Kankaanpää 17.05. 23:59 
19.05. maraton Yyteri maraton ja puolimaraton Pori - 
22.05. pk Moukaripörssin toukokisat Pori 21.05. 23:59 
22.05. seura Seurakisat Parkano 21.05. 23:59 
23.05. pm Pm-Sisulisäkävelyt Pori 21.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
23.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
24.05. seura Seurakisat Nakkila - 
27.05. kans 21. Kirkon vaiheill-kisat Nakkila 25.05. 23:59 
28.05. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
29.05. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 28.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Pori 28.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
30.05. seura Seurakisat Kokemäki - 
04.06. seura Seurakisat Sastamala - 
04.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Pori 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
09.06. pk Seppo Välimäki aluekisat Pori, Noormarkku 07.06. 23:59 
10.06. pk Eurajoen Kesäkisa EURAJOKI 07.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Sastamala - 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
12.06. pk Kankaanpään aluekilpailut Kankaanpää 11.06. 23:59 
12.06. seura Silja Line Seurakisat Ulvila 11.06. 23:59 
12.06. pk Kankaanpään aluekilpailut Kankaanpää 10.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Parkano 11.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
14.06. seura Seurakisat Säkylä 14.06. 23:59 
17.06. kans Parkano Games Parkano 14.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Sastamala - 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
19.06. seura Seurakisat Parkano 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Kokemäki - 
21.06. pk Punkalaitumen Kunnon Juhannuskisat Punkalaidun 19.06. 23:59 
25.06. seura Seurakisat Sastamala - 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
26.06. seuracup Seuracup I osakilpailu Sastamala 24.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Parkano 25.06. 23:59 
28.06. karn Kiekko- ja kuulakarnevaalit Kokemäki 22.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Säkylä - 
30.06. karn Kansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisat Kokemäki 26.06. 23:59 
01.07. pk Avoimet piirikunnalliset Kokemäki 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Pori 30.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Sastamala - 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
03.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut Pori 30.06. 23:59 
03.07. seura Seurakisat Parkano 02.07. 23:59 
04.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut Pori 01.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat SEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila - 
08.07. kans Kankaanpää Games Kankaanpää 05.07. 23:59 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
10.07. pk ParkU kesäkisat Parkano 08.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Parkano 08.07. 23:59 
12.07. pk Avoimet aluekisat Nakkila 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Säkylä - 
14.07. kans Timanttikisat Sastamala 11.07. 23:59 
14.07. pk Timanttikisojen lisälaji Sastamala 13.07. 23:59 
14.07. pk Säkylän III Mansikkamaraton Säkylä - 
16.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
17.07. pm Pm-ottelut 9-13v Parkano 14.07. 23:59 
19.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 16.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Pori 21.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Sastamala - 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
28.-29.07. pm Satakunnan 9-15 v. pm-huipentuma Sastamala 24.07. 23:59 
29.07. pk Heinäkuun kuulakisa Kankaanpää 27.07. 23:59 
30.07. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
31.07. seura Seurakisat Parkano 30.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracupin II-osa Kankaanpää 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Säkylä - 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Harjavalta - 
06.08. seura Seurakisat Sastamala - 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
08.08. seura Seurakisat Pori 06.08. 23:59 
08.08. pk 100 metrin kilpailu Pori, Noormarkku 07.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Kokemäki - 
13.08. seura Silja Line Seurakisat Sastamala - 
14.08. seura Seurakisat Parkano 13.08. 23:59 
15.08. pk Porin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailu Pori 13.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Pori 13.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Kokemäki - 
16.08. seura Silja Line Seurakisat Nakkila - 
18.08. pm Satakunnan piirin sisulisäviestit Kankaanpää 15.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Parkano 20.08. 23:59 
22.08. pk Tyttö- ja poikaolympialaiset Kokemäki 20.08. 23:59 
22.08. pk Nopsan mestaruuskilpailut Pori, Noormarkku 21.08. 23:59 
25.08. pk Kansallinen 16. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaraton Eurajoki - 
27.08. pk Eurajoki Junior Games EURAJOKI 25.08. 23:59 
28.08. pk Moukaripörssin kiekko ja keihäs Pori 27.08. 23:59 
04.09. pk Moukaripörssin moukari ja kuula Pori 03.09. 23:59 
05.09. pm Pm-ottelut 9-15v Pori 03.09. 23:59 
08.09. pk Moukaripörssin heittokinkerit Pori 07.09. 23:59 
11.09. pk Moukaripörssin syksyn kiekko ja kuula Pori 10.09. 23:59 
23.09. pk Triangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli (Seuraottelu LLuja - VsV - KK-V) Kokemäki 20.09. 23:59 
29.09. pk Huittisten Hullu Hölkkä Huittinen 25.09. 23:59 
20.10. pk XIV Kankaanpää maraton Kankaanpää - 
03.11. maraton Rautaveden maraton Sastamala - 
17.11. pk Avoimet hallikisat Pori 15.11. 23:59 
17.11. pk Nakkila Cup maantiejuoksu 1/5 Nakkila - 
13.12. pk Porilaiskisat Pori 12.12. 23:59 
15.12. pk Nakkila Cup maantiejuoksu 2/5 Nakkila - 
19.01. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 17.01. 23:59 
19.01. pk Nakkila Cup maantiejuoksu 3/5 Nakkila - 
26.01. halli Kajastuksen kansalliset Pori 24.01. 23:59Ilmoittaudu
02.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 29.01. 23:59Ilmoittaudu
09.02. SM Kiekon talvimestaruuskisat Pori 03.02. 23:59Ilmoittaudu
06.07. kans Timanttikisat Sastamala 03.07. 23:59Ilmoittaudu