Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
22.06. EA Kuortane Games Kuortane 15.06. 23:59 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Kauhava - 
25.06. seura Seurakisat Teuva - 
25.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 23.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Alavus 30.06. 23:59 
02.07. pk Fyrrypinkaasut Vähäkyrö, Vaasa 30.06. 23:59 
03.07. pk Piirikunnalliset kisat Alahärmä / Kauhava 30.06. 23:59 
04.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 02.07. 23:59 
04.07. pk Kuulantyönnön iltakisat Seinäjoki 03.07. 23:59 
06.-07.07. am Avoimet Am-ottelut Kauhava 02.07. 23:59 
06.07. pm pm-sisuottelut Kauhava 02.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Isojoki - 
07.07. pk Kävelykisat Kauhava 05.07. 23:59 
08.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 07.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Alajärvi - 
08.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
10.07. tähti Seinäjoen Tähtikisat Seinäjoki 07.07. 23:59 
13.07. pk Karhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailu Kauhajoki 11.07. 23:59 
14.07. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 12.07. 23:59 
16.07. pk Kansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisat Töysä 14.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Teuva - 
16.07. pk Viiskuntakisat Lehtimäki Lehtimäen Rannankylän kenttä 14.07. 23:59 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Soini - 
19.07. pk KeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisat Töysä 17.07. 23:59 
20.07. pk Aikuisurheilijoiden heittokisat Seinäjoki 18.07. 23:59 
20.07. am Aluemestaruuskilpailut 1. osa Ilmajoki 16.07. 23:59 
21.07. am Aluemestaruuskilpailut 2.osa Seinäjoki 16.07. 23:59 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
24.07. pk Ilkka Games 15 Ilmajoki 23.07. 23:59 
25.07. pk Suupohja Cup Kauhajoki 24.07. 23:59 
27.-28.07. pk pm-sisumestaruuskisat T/P 9-15 Alavus 24.07. 23:59 
29.07. pk yleisurheiluveteraanien pm kilpailut ja kansalliset Laihia 28.07. 23:59 
30.07. pk Viiskuntakisat Soini 28.07. 23:59 
31.07. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 29.07. 23:59 
01.08. pk Aviisi Games Kauhava 31.07. 23:59 
01.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 31.07. 23:59 
03.08. pm pm- kävelyt 9-15v. Töysä 02.08. 23:59 
03.08. pk Ivar Wilskman. heitot Töysä 02.08. 23:59 
05.08. pk Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailu Kurikka 04.08. 23:59 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Kauhava - 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
07.08. pk Seuracup piirikisa 2 (läntinen) Kauhajoki 06.08. 23:59 
07.08. pk Seuracup piirikisa 2 (itäinen) Alavus 05.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Lapua - 
08.08. pk Avoin miesten seiväshyppykisa Ähtäri 07.08. 23:59 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
15.08. pk Pohojalaasen Timanttiliigan osakilpailu Kuortane 12.08. 23:59 
17.-18.08. pm Avoimet pm-supersisuottelut Kauhava 12.08. 23:59 
17.-18.08. pm Avoimet pm-supersisuottelut Lapua 12.08. 23:59 
17.-18.08. ak Kymmeottelukisa Kauhava 09.08. 23:59 
17.-18.08. ak Ottelukisa Lapua 09.08. 23:59 
17.-18.08. SM SM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14 Kauhava 09.08. 23:59 
17.-18.08. SM SM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14 Lapua 09.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Alavus 18.08. 23:59 
24.08. pk Ekin kisat Töysä 23.08. 23:59 
25.08. pm Pm-sisuviestit Seinäjoki 20.08. 23:59 
25.08. pk SSU:n lajikisa Seinäjoki 24.08. 23:59 
31.08. seuracup Seuracup Superfinaali Seinäjoki 29.08. 23:59 
04.09. pk Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.09. 23:59 
05.09. pk Viiskunta-kisat Kuortane 02.09. 23:59 
07.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 02.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet seiväskilpailut Ähtäri 06.09. 23:59 
07.09. pk Epun kie-kuu cup:n osakilpailu Jalasjärvi 05.09. 23:59 
08.09. pk Töysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaiset Töysä 06.09. 23:59 
10.09. pk Yleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-Teuva Kristiinankaupungin urheilukenttä - 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu Jalasjärvi 10.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
21.09. pk Lujan piirikunnallinen keihäskisa Laihia 20.09. 23:59 
21.09. pk Ähtärin halliseiväs Ähtäri 19.09. 23:59 
22.09. pk Ähtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisa Ähtäri 21.09. 23:59 
23.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
29.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 27.09. 23:59 
30.09. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
05.10. pk Kurikan SM-maastojen esikisat Kurikka 30.09. 23:59 
07.10. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
24.11. pk EPUn eliittifinaali-hallikilpailu Kuortane 22.11. 23:59 
06.01. pk Loppiaisen leiskautukset Kuortane 04.01. 23:59 
06.01. halli Virkiän loppiaishallit Lapua 04.01. 23:59 
12.01. halli Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni Kuortane 10.01. 23:59 
25.01. halli Botnia Junior Games Vaasa 19.01. 23:59 
09.02. halli Avoimet Pohjanmaan hallikisat Kuortane 07.02. 23:59 
15.02. pk Avoin seiväskilpailu ähtäri 14.02. 23:59 
08.03. pk Avoin seipään hallikisa Kuortane 06.03. 23:59 
16.03. pk Maallisheitot Kurikka 16.03. 23:59 
22.03. halli Avoimet Sisuikäisten pm-hallit. KILPAILU PERUTTU. Kuortane 13.03. 23:59 
26.03. pk KLL Pohjanmaan alakouluhallit, KILPAILU PERUTTU KORONAVIRUKSEN VUOKSI Kuortane 20.03. 23:59 
28.03. pk Keihään talvikisat Mustasaari 23.03. 23:59 
01.06. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 31.05. 23:59 
01.06. pk Seiväs-kisa vähäkyrö, Vaasa 31.05. 23:59 
06.06. pk Korona Junior Games Seinäjoki 05.06. 23:59 
06.06. pk Korona Games Seinäjoki 05.06. 23:59 
07.06. ak Virkiä Games Lapua 04.06. 23:59 
08.06. pk Juoksukoulun pikamatkat Kurikka 07.06. 23:59 
09.06. pk Juniorien moukarikilpailut Ilmajoki 08.06. 23:59 
11.06. pk Power Park Games Alahärmä 09.06. 23:59 
13.-14.06. pk M 10 ottelun kutsukilpailu Lappajärvi - 
13.06. pk Keihään lajipäivä ja N/M seiväskisa Kuortane 08.06. 23:59 
13.06. ak Alavuden Kisat Alavus 11.06. 23:59 
14.06. pk Korona Junior Games 2 Seinäjoki 13.06. 23:59 
14.06. pk Korona Games 2 Seinäjoki 13.06. 23:59 
15.06. pk Viiskuntakisat Ähtäri 13.06. 23:59 
16.06. pk E-PUV Tilastoheitot Kurikka 14.06. 23:59 
16.06. pk Juniorien kiekkokilpailut Ilmajoki 15.06. 23:59 
17.06. pk Seiväskisa Ähtäri 17.06. 23:59 
21.06. pk Korona Junior Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
21.06. pk Korona Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
22.06. pk Piirikunnalliset LAPPAJÄRVI 21.06. 23:59 
23.06. pk Kiekkokilpailut Ilmajoki 22.06. 23:59 
23.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 21.06. 23:59 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
27.06. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 25.06. 23:59 
27.06. pk Alavuden aitajuoksu- ja moukarikisat Alavus 25.06. 23:59 
28.06. pk Korona Junior Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
28.06. pk Korona Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
29.06. pk Keskis-Mikon Mittelöt Töysä 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Alajärvi - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
02.07. pk NYQS yleisurheilukilpailut 3. Ilmajoki 01.07. 23:59 
02.07. pk Seiväskisa 2 Ähtäri 01.07. 23:59 
04.-05.07. am Avoimet AM moniottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
04.07. pm sisuottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
06.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 05.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
08.07. pk Härmäläiset yleisurheilukisat Alahärmä 06.07. 23:59 
11.07. am Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut Kauhava 07.07. 23:59 
11.07. pm Sisukävelyt Kauhava 09.07. 23:59Ilmoittaudu
12.07. am Aluemestaruuskilpailu 2. päivä Alajärvi 08.07. 23:59 
14.07. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-Cup Teuva 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Kansalliset aik.urh. Töysän Korppukisat Töysä 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Virkiän myötätuulisprintit Lapua 14.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. ak Karhu Junior Games Kauhajoki 16.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. seura Seurakisat Kauhava - 
20.07. pk Kurikan Ryhdin piirinkunnalliset Kurikka 19.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Ilmajoki Games Ilmajoki 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Ivar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu) Töysä 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
25.-26.07. pm Pm- sisuhuipentuma Lapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä) 22.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk av. kiekonheitto kilpailu Jalasjärvi 22.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul Laihia 25.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
28.07. pk Viiskuntakisat Soini 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pm Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailut Töysä 28.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. ak Kauhavan nuorisokilpailut Kauhava 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. GP Motonet GP Kuortane Kuortane 25.07. 23:59 
03.08. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö, Vaasa 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
05.08. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 03.08. 23:59Ilmoittaudu
09.08. seura Seurakisat Kauhava - 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
12.08. seuracup Seuracup piirikisa Alavus 10.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ekin muistokisat Töysä 13.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Aviisi Games Kauhava 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Viiskuntakisat Töysä 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
22.08. pm Pm-sisuviestit Lapua 17.08. 23:59 
30.08. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu JALASJÄRVI 26.08. 23:59 
01.09. pk Avoimet aikuisurheilukilpailut Lappajärvi 30.08. 23:59 
02.09. pk Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 31.08. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 31.08. 23:59 
09.09. pk Viiskuntakisat Kuortane 06.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 10.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. pk Kesän ennätysten murskajaiset Töysä 10.09. 23:59Ilmoittaudu
26.09. SM SM-maantiekävelyt Lapua 19.09. 23:59 
26.09. pk Flying Finns -junnumaastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pm Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot Jalasjärvi 24.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. SM SM-maastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu