Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
22.06. EA Kuortane Games Kuortane 15.06. 23:59 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Kauhava - 
25.06. seura Seurakisat Teuva - 
25.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 23.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Alavus 30.06. 23:59 
02.07. pk Fyrrypinkaasut Vähäkyrö, Vaasa 30.06. 23:59 
03.07. pk Piirikunnalliset kisat Alahärmä / Kauhava 30.06. 23:59 
04.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 02.07. 23:59 
04.07. pk Kuulantyönnön iltakisat Seinäjoki 03.07. 23:59 
06.-07.07. am Avoimet Am-ottelut Kauhava 02.07. 23:59 
06.07. pm pm-sisuottelut Kauhava 02.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Isojoki - 
07.07. pk Kävelykisat Kauhava 05.07. 23:59 
08.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 07.07. 23:59 
08.07. seura Seurakisat Alajärvi - 
08.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
10.07. tähti Seinäjoen Tähtikisat Seinäjoki 07.07. 23:59 
13.07. pk Karhu Junior Games, Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 3.osakilpailu Kauhajoki 11.07. 23:59 
14.07. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 12.07. 23:59 
16.07. pk Kansalliset aikuisurheilijoiden Töysän korppukisat Töysä 14.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Teuva - 
16.07. pk Viiskuntakisat Lehtimäki Lehtimäen Rannankylän kenttä 14.07. 23:59 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Soini - 
19.07. pk KeskisMikon Mittelöt ja kentän 30 v juhlakisat Töysä 17.07. 23:59 
20.07. pk Aikuisurheilijoiden heittokisat Seinäjoki 18.07. 23:59 
20.07. am Aluemestaruuskilpailut 1. osa Ilmajoki 16.07. 23:59 
21.07. am Aluemestaruuskilpailut 2.osa Seinäjoki 16.07. 23:59 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
24.07. pk Ilkka Games 15 Ilmajoki 23.07. 23:59 
25.07. pk Suupohja Cup Kauhajoki 24.07. 23:59 
27.-28.07. pk pm-sisumestaruuskisat T/P 9-15 Alavus 24.07. 23:59 
29.07. pk yleisurheiluveteraanien pm kilpailut ja kansalliset Laihia 28.07. 23:59 
30.07. pk Viiskuntakisat Soini 28.07. 23:59 
31.07. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 29.07. 23:59 
01.08. pk Aviisi Games Kauhava 31.07. 23:59 
01.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 31.07. 23:59 
03.08. pm pm- kävelyt 9-15v. Töysä 02.08. 23:59 
03.08. pk Ivar Wilskman. heitot Töysä 02.08. 23:59 
05.08. pk Etelä-Pohojalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailu Kurikka 04.08. 23:59 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Kauhava - 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Ähtäri - 
07.08. pk Seuracup piirikisa 2 (läntinen) Kauhajoki 06.08. 23:59 
07.08. pk Seuracup piirikisa 2 (itäinen) Alavus 05.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Lapua - 
08.08. pk Avoin miesten seiväshyppykisa Ähtäri 07.08. 23:59 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
15.08. pk Pohojalaasen Timanttiliigan osakilpailu Kuortane 12.08. 23:59 
17.-18.08. pm Avoimet pm-supersisuottelut Lapua 12.08. 23:59 
17.-18.08. pm Avoimet pm-supersisuottelut Kauhava 12.08. 23:59 
17.-18.08. ak Kymmeottelukisa Kauhava 09.08. 23:59 
17.-18.08. ak Ottelukisa Lapua 09.08. 23:59 
17.-18.08. SM SM-moniottelut M22, M19, N17, T15, P14 Kauhava 09.08. 23:59 
17.-18.08. SM SM-moniottelut N22, N19, M17, P15, T14 Lapua 09.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Alavus 18.08. 23:59 
24.08. pk Ekin kisat Töysä 23.08. 23:59 
25.08. pm Pm-sisuviestit Seinäjoki 20.08. 23:59 
25.08. pk SSU:n lajikisa Seinäjoki 24.08. 23:59 
31.08. seuracup Seuracup Superfinaali Seinäjoki 29.08. 23:59 
04.09. pk Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.09. 23:59 
05.09. pk Viiskunta-kisat Kuortane 02.09. 23:59 
07.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 02.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet seiväskilpailut Ähtäri 06.09. 23:59 
07.09. pk Epun kie-kuu cup:n osakilpailu Jalasjärvi 05.09. 23:59 
08.09. pk Töysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaiset Töysä 06.09. 23:59 
10.09. pk Yleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-Teuva Kristiinankaupungin urheilukenttä - 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu Jalasjärvi 10.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
21.09. pk Lujan piirikunnallinen keihäskisa Laihia 20.09. 23:59 
21.09. pk Ähtärin halliseiväs Ähtäri 19.09. 23:59 
22.09. pk Ähtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisa Ähtäri 21.09. 23:59 
23.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
29.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 27.09. 23:59 
30.09. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
05.10. pk Kurikan SM-maastojen esikisat Kurikka 30.09. 23:59 
07.10. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
24.11. pk EPUn eliittifinaali-hallikilpailu Kuortane 22.11. 23:59 
06.01. halli Virkiän loppiaishallit Lapua 04.01. 23:59Ilmoittaudu
12.01. halli Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni Kuortane 10.01. 23:59Ilmoittaudu
25.01. halli Botnia Junior Games Vaasa 19.01. 23:59Ilmoittaudu
09.02. halli Avoimet Pohjanmaan hallikisat Kuortane 07.02. 23:59Ilmoittaudu
22.03. halli Avoimet Sisuikäisten pm-hallit Kuortane 20.03. 23:59Ilmoittaudu