Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Paikkakunta |
Ilm. päättyy |
WA |
|
15.01. |
halli |
Urheiluoppilaitosten Hallimestaruuskilpailut |
Kuopio |
09.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Hallitonnit |
Kuopio |
13.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Kansalliset harjoitushallit |
Tampere |
17.01. 23:59 | - | |
17.01. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
15.01. 23:59 | - | |
17.01. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
16.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.01. |
halli |
200 metrin hallikisat |
Helsinki |
16.01. 23:59 | - | |
18.-19.01. |
halli |
Avoimet pm-hallit |
Joensuu |
13.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Avoimet Satakunnan piirihallit |
Pori |
16.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
14.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Lohtajan Hallikisat |
Lohtaja |
16.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
VARSY:n kansalliset |
Turku |
15.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
VARSY:n pm-hallimoniottelut |
Turku |
13.01. 23:59 | - | |
18.01. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyvinkää |
17.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
Junior Indoor Meeting - JIM |
Jyväskylä |
13.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Kuulan hallikisat |
Keitele |
16.01. 23:59 | - | |
18.01. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.01. |
pk |
Hallikilpailu |
Kajaani |
16.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
HSU:n hallihypyt |
Hyvinkää |
15.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Anmj leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
18.01. |
halli |
Öppna NÅID HALL mästerskapen i 9-15 årsklasser |
Helsinki |
15.01. 23:59 | - | |
19.01. |
halli |
Personal Best Pikajuoksucup 2/2 |
Lahti, Pajulahti |
15.01. 23:59 | - | |
19.01. |
SM |
Parayleisurheilun SM-hallikilpailut |
Lahti, Pajulahti |
08.01. 23:59 | - | |
19.01. |
halli |
Öppna NÅID hall mästerskap i 17, 19 och allmänna klasserna |
Helsinki |
15.01. 23:59 | - | |
19.01. |
halli |
Pikajuoksucup 2/2 |
Lahti, Pajulahti |
15.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Ruonalan tammihallit |
Kotka |
17.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
19.01. 23:59 | - | |
22.01. |
po |
Ungdomsserie (inomhus), omgång 1 |
Eckerö |
- | - | |
22.01. |
pm |
Vauhdittomien hyppyjen pm-kilpailut |
Kajaani |
20.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
24.01. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittoleirin moukarin leirikisa |
SAVONLINNA |
- | - | |
24.-25.01. |
halli |
Pohjois-Savon avoimet hallit |
Kuopio |
20.01. 23:59 | - | |
24.01. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
24.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.01. |
halli |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Tampere |
21.01. 23:59 | - | |
25.01. |
halli |
Botnia Junior Games |
Vaasa |
19.01. 23:59 | - | |
25.01. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan sisuhallit |
Oulu |
20.01. 23:59 | - | |
25.01. |
halli |
Karhuhallin kansalliset |
Pori |
23.01. 23:59 | - | |
25.01. |
pk |
Junnuviestit |
Helsinki |
20.01. 23:59 | - | |
25.01. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
25.01. |
pk |
Rakokiven kiekkokilpailu |
Lahti |
23.01. 23:59 | - | |
26.01. |
pm |
Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-hallit |
Oulu |
22.01. 23:59 | - | |
26.01. |
halli |
VARSY:n pm-halliviestit |
Turku |
21.01. 23:59 | - | |
26.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
23.01. 23:59 | - | |
26.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
22.01. 23:59 | - | |
30.-31.01. |
pk |
Make 70v 7-ottelu |
Helsinki |
- | - | |
30.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Aikuisurheilijoiden Hipposhallit |
Jyväskylä |
26.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalit |
Turku |
28.01. 23:59 | - | |
01.02. |
pk |
Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat |
Pori |
29.01. 23:59 | - | |
01.02. |
pk |
Kansallinen hallikilpailu |
Salo |
- | - | |
01.02. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyvinkää |
31.01. 23:59 | - | |
01.-02.02. |
halli |
Hipposhallit |
Jyväskylä |
27.01. 23:59 | - | |
01.02. |
pk |
VKV-hallit |
Haaparanta |
26.01. 23:59 | - | |
01.02. |
pk |
Jorkin Synttärikisat |
Leppävirta |
01.02. 23:59 | - | |
01.02. |
halli |
Seiväshypyn kv.kutsukilpailu |
Tampere |
- | - | |
01.-02.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
28.01. 23:59 | - | |
01.-02.02. |
halli |
Avoimet Helsyn halliottelut |
Helsinki |
28.01. 23:59 | - | |
02.02. |
halli |
Etelä-Savon Yleisurheilun avoimet pm-hallit |
Savonlinna |
29.01. 23:59 | - | |
02.02. |
halli |
VARSY:n pm-hallit 1 |
Turku |
28.01. 23:59 | - | |
02.02. |
kävely |
Arenakävelyt |
Espoo |
30.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (M/N, M/N19 ja M/N17) |
Kotka |
01.02. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pm |
Öppna hallDM |
Vasa |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
po |
Ungdomsserie (inomhus), omgång 2 |
Eckerö |
- | - | |
06.02. |
halli |
Pikamatkat ja kuula |
Kuopio |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Avoimet aitajuoksukilpailut |
Helsinki |
03.02. 23:59 | - | |
07.02. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Järvenpää |
06.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Himangan seiväskisa |
Himanka |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.02. |
SM |
Kiekon talvimestaruuskisat |
Pori |
02.02. 23:59 | - | |
08.02. |
halli |
Himangan Hallit |
Himanka |
06.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
SantaClaus hallin lisälajit |
Rovaniemi |
06.02. 23:59 | - | |
08.02. |
halli |
SantaClaus hallit |
Rovaniemi |
02.02. 23:59 | - | |
08.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat |
Tampere |
06.02. 23:59 | - | |
08.-09.02. |
halli |
VARSY:n pm-hallit 2 |
Turku |
03.02. 23:59 | - | |
08.02. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
07.02. 23:59 | - | |
08.02. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
07.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pm |
Avoimet Kainuun hallimestaruuskilpailut |
Kajaani |
06.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Kataja Indoor Games |
Joensuu |
05.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
05.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Avoimet Pohjanmaan hallikisat |
Kuortane |
07.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Kansalliset hallikisat |
Lahti |
06.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Hallikisa |
Mikkeli |
11.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kokkola |
13.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
HKV:n testikisa |
Helsinki |
12.02. 23:59 | - | |
15.02. |
halli |
Malja Sprintit |
Turku |
12.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Aikuisurheilijoiden 3-ottelu |
Kajaani |
13.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Avoin seiväskilpailu |
ähtäri |
14.02. 23:59 | - | |
15.02. |
halli |
Ystävyyskisat |
Haaparanta |
10.02. 23:59 | - | |
15.02. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
15.-16.02. |
SM |
SM-hallit |
Tampere |
09.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
11.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Seiväsryhmän hallikisa |
Lahti, Pajulahti |
15.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Kuukausikisat |
Lappeenranta |
14.02. 23:59 | - | |
19.02. |
halli |
Ruonalan helmihallit |
Kotka |
15.02. 23:59 | - | |
21.-23.02. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-halli kilpailut |
Tampere |
- | - | |
21.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.-23.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
22.02. |
pk |
TuUL kansallinen juniorihallikilpailu |
Turku |
19.02. 23:59 | - | |
22.02. |
pk |
Avoimet junioreiden helmihypyt II |
Oulu |
20.02. 23:59 | - | |
23.02. |
pk |
Talvi moukarikisat 1 |
Turku |
20.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Motonet Kuukausikisat |
Joensuu |
23.02. 23:59 | - | |
26.02. |
pk |
Avoimet pm-hallikilpailut |
Imatra |
20.02. 23:59 | - | |
26.02. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
- | - | |
26.02. |
po |
Ungdomsserie (inomhus), omgång 3 |
Eckerö |
- | - | |
27.-28.02. |
pk |
Pohjan koiton iltakisat |
Rovaniemi |
24.02. 23:59 | - | |
28.02. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Järvenpää |
27.02. 23:59 | - | |
29.02.-01.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
23.02. 23:59 | - | |
29.02. |
pk |
Karkaushallikisat |
Kaustinen |
26.02. 23:59 | - | |
29.02.-01.03. |
halli |
VARSY:n pm-hallihuipentuma |
Turku |
24.02. 23:59 | - | |
29.02. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
29.02. |
pk |
Karkauspäivän kuulakisa |
Leppävirta |
- | - | |
01.03. |
pk |
Junnuhallit |
Haaparanta |
27.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Nuorten hallikilpailut |
Kajaani |
28.02. 23:59 | - | |
02.03. |
pk |
Hyppykisat |
Rovaniemi |
29.02. 23:59 | - | |
06.-08.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
01.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittoleirin leirikisa |
Savonlinna |
06.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.03. |
pk |
VIII APK-hallimaraton |
Pori |
- | - | |
07.-08.03. |
pm |
Avoimet aikuisurheilijoiden pm-hallikilpailut |
Kajaani |
04.03. 23:59 | - | |
08.03. |
pk |
Talvi moukarikisat 2 |
Turku |
05.03. 23:59 | - | |
08.03. |
po |
Ungdomsserie (inomhus), omgång 4 |
Eckerö |
- | - | |
08.03. |
pk |
Avoin seipään hallikisa |
Kuortane |
06.03. 23:59 | - | |
11.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
08.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Maaliskuun kiekko koitos |
Rovaniemi |
11.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.03. |
pk |
Kansallinen moukarikilpailu |
Kaustinen |
08.03. 23:59 | - | |
14.03. |
pk |
Lohtajan hallikisat |
Lohtaja |
11.03. 23:59 | - | |
14.03. |
SM |
Moukarin talvimestaruuskilpailut |
Kaustinen |
08.03. 23:59 | - | |
14.03. |
halli |
VARSY:n pm-halliottelut ON PERUTTU |
Turku |
26.10. 23:59 | - | |
14.03. |
halli |
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit |
Jyväskylä |
09.03. 23:59 | - | |
14.03. |
pk |
Avoin lajiklinikan tuloskilpailu |
Keitele |
12.03. 23:59 | - | |
14.03. |
pk |
Av kuulantyönnön TUL Savon pm |
Leppävirta |
- | - | |
14.-15.03. |
pk |
Helsyn Junnuhallit ja kävelyt PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
15.03. |
pk |
Vasa Elektriska Games |
Vasa |
11.03. 23:59 | - | |
15.03. |
halli |
Keväthallit |
Savonlinna |
11.03. 23:59 | - | |
15.03. |
pk |
Nuorten hallikilpailut |
Kajaani |
13.03. 23:59 | - | |
16.03. |
pk |
Maallisheitot |
Kurikka |
16.03. 23:59 | - | |
17.03. |
halli |
VARSY:n lajikoulukisat ON PERUTTU |
Turku |
14.03. 23:59 | - | |
17.03. |
halli |
VARSY:n Juoksucupin hallitonnit ON PERUTTU |
Turku |
14.03. 23:59 | - | |
20.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.03. |
halli |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallit |
Kouvola |
16.03. 23:59 | - | |
21.-22.03. |
pm |
Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut Kilpailu on peruttu |
Kajaani |
17.03. 23:59 | - | |
21.03. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUUTETTU |
Vantaa |
- | - | |
21.03. |
maantie |
AM-Maantiejuoksut PERUUTETTU |
Vantaa |
18.03. 23:59 | - | |
21.03. |
pk |
Seuran hallimestaruuskilpailut, klubb hallmästerskap |
Espoo |
20.03. 23:59 | - | |
21.03. |
pk |
Uudyn pm junnuhallit 9-15v KILPAILU ON PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
22.03. |
pk |
HIK vintertävlingar |
hangö |
13.03. 23:59 | - | |
22.03. |
halli |
Avoimet Sisuikäisten pm-hallit. KILPAILU PERUTTU. |
Kuortane |
13.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
KLL Pohjanmaan alakouluhallit, KILPAILU PERUTTU KORONAVIRUKSEN VUOKSI |
Kuortane |
20.03. 23:59 | - | |
28.03. |
pk |
Keihään talvikisat |
Mustasaari |
23.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (P/T11, P/T13 ja P/T15) |
Kotka |
25.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
Palkintokeskuskisa ON PERUTTU |
Turku |
24.03. 23:59 | - | |
28.03. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan maantiejuoksun pm-kilpailut - HUOM PM-KILPAILU JA TESTIJUOKSU PERUTTU KORONA-VIRUKSEN TAKIA |
Ii |
25.03. 23:59 | - | |
28.03. |
pk |
Toholammin talvimaraton |
Toholampi |
- | - | |
28.03. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 PERUTTU |
Jyväskylä |
- | - | |
29.03. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
- | - | |
29.03. |
pk |
Karis Telefon Indoors |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.03. 23:59 | - | |
29.03. |
pm |
Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut PERUTTU/SIIRRETÄÄN |
Nakkila |
26.03. 23:59 | - | |
29.03. |
halli |
Keväthallit PERUUTETTU |
Helsinki |
25.03. 23:59 | - | |
01.04. |
seura |
Seurakisat - KILPAILU ON PERUTTU |
Nurmijärvi |
31.03. 23:59 | - | |
04.04. |
pk |
Askon Pytty kisan finaali |
Iisalmi KILPAILU PERUTTU |
- | - | |
05.04. |
pm |
DM i landsvägslöpning |
Malax |
31.03. 23:59 | - | |
05.04. |
halli |
Pohjola Junior GP PERUUTETTU |
Helsinki |
01.04. 23:59 | - | |
05.04. |
pk |
Avoimet pm-hallit 9-15v PERUUTETTU |
Lahti, Nastola |
02.04. 23:59 | - | |
11.04. |
pk |
Rane Sport ja Savo Sport Center -maantiejuoksu |
Leppävirta, KILPAILU PERUTTU |
08.04. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
Lohjan Heitto-cup 2020 osa 1/4 PERUTTU |
Lohja |
10.04. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
48. Malmijuoksu |
Joensuu |
11.04. 23:59 | - | |
15.04. |
seura |
Seurakisat KILPAILU SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAAN KORONAVIRUSEPIDEMIAN VUOKSI |
Nurmijärvi |
14.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
Kultajousi Running |
Kuopio : Peruttu |
10.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut PERUUTETTU |
Helsinki |
09.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
14th Helsinki Indoor Tetradecathlon PERUUTETTU |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
19.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
13.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pm |
Helsy junnumaantiejuoksut PERUUTETTU |
Helsinki |
14.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Lohjan Heitto-cup 2020 osa 2/4 |
Lohja |
16.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Tarmon kevätottelut PERUUTETTU |
Helsinki |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
kävely |
Espoon kevätkävelyt PERUUTETTU TOISTAISEKSI |
Espoo |
15.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pm |
HämSy pm-maastot/ Siirretty |
Nokia |
- | - | |
23.04. |
pk |
74. Kuvansin halkijuoksu |
Joroinen |
21.04. 23:59 | - | |
25.-26.04. |
pk |
Markun ja Tertun heitot SIIRRETTY |
Tampere |
23.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pm |
pm-maastot SIIRRETÄÄN SYKSYYN |
Rauma |
21.04. 23:59 | - | |
25.04. |
am |
AM-Maastojuoksu PERUUTETTU |
Vantaa |
23.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Norpan lenkki |
Kokkola |
23.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
PERUTTU Kaisun Hölkkä |
Koria |
24.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Helsinki10 PERUUTETTU/SIIRTYY |
Helsinki |
- | - | |
26.04. |
pk |
Aulankojuoksu PERUTTU |
Hämeenlinna |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pm |
Uudyn PM maantiejuoksut PERUTTU |
Karkkila |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
PERUTTU Teutjärven ympärijuoksu 2020 |
Loviisa |
24.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Toijala Hölkkä PERUUTETTU |
Akaa, Toijala |
24.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Avoimet pohjois-pohjanmaan piirin maastojuoksu mestaruus kilpailut |
Kempele |
24.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pk |
PERUTTU/SIIRRETÄÄN Vuoksenlenkki, Pm maantiejuoksu |
Imatra |
22.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pm |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-maastojuoksut |
Kotka |
24.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pk |
Spring Cup |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
22.03. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
Lohjan Heitto-cup 2020 osa 3/4 PERUTTU |
Lohja |
29.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
46. Vappuhölkkä Siirretty vuodelle 2021 |
Lohijärvi |
28.04. 23:59 | - | |
03.05. |
pk |
PERUTTU Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitot |
Lahti, Nastola |
01.05. 23:59 | - | |
03.05. |
maantie |
Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu/ SIIRRETÄÄN |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
04.05. |
pk |
PERUTTU/SIIRRETÄÄN Telkkälän Lenkki |
Taipalsaari |
01.05. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU |
Vantaa |
05.05. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
Klaukkalan kevätmoukari 1 PERUTTU |
Nurmijärvi |
03.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Keihäs - Matalankynnyksen harkka kisat |
Helsinki |
07.05. 23:59 | - | |
08.-09.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut PERUTTU |
Tammela |
- | - | |
09.05. |
pm |
HämSY:n Sisulisämaastot 9-15v / Siirretty |
Kangasala |
05.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pm |
Uudyn pm-maastot 9-15v. SIIRRETÄÄN SYKSYYN |
Mäntsälä |
09.10. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Baanarun - PERUTTU |
Kempele |
- | - | |
09.05. |
pk |
KePYn maantieviestit PERUTTU/SIIRRETÄÄN |
Toholampi |
- | - | |
09.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU |
Espoo |
06.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
PERUTTU Fazer Reilu Cup I |
Lahti |
06.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pm |
PERUTTU/SIIRRETÄÄN Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot |
Lappeenranta (Ylämaa) |
06.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
12.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 PERUUTETTU |
Veikkola |
12.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Heidehofin rykäisy PERUUTETTU |
Vantaa |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
PERUTTU/SIIRRETÄÄN Hannun heitot |
Parikkala |
08.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU |
Vantaa |
14.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
PERUTTU Kymenlaakson lajipäivä kiekko, korkeus |
Loviisa |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Sisulisät PERUTTU |
Orivesi |
- | - | |
16.05. |
pk |
Porvoon Kevärheitot - Borgå Vårkast |
Porvoo - Borgå |
- | - | |
16.05. |
pk |
Lahden piirin Heittocupin osakilpailu |
Asikkala |
14.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pm |
PERITTU LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat |
Kausala |
15.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pm |
pm-ottelut 9-15v |
Jyväskylä |
- | - | |
16.05. |
pk |
Klaukkalan kevätmoukari 2 PERUTTU |
Nurmijärvi |
14.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Rataraasto |
Kempele |
14.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Lohjan Heitto-cup 2020 osa 4/4 PERUTTU |
Lohja |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pm |
PERUTTU/SIIRRETÄÄN Junnu- ja pm-maastot |
Kannus |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
- | - | |
18.05. |
pk |
PERUTTU Kymenlaakson lajipäivä: |
Huutjärvi |
14.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
- | - | |
31.05. |
pk |
10000 m kutsukilpailu |
Vantaa |
- | - | |
01.06. |
pk |
Keihään kutsukilpailu |
Jyväskylä |
- | - | |
01.06. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Heittoryhmien rinkikilpailut |
Lahti |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
400 metrin juoksupäivä |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kesäkauden avaus |
Leppävirta |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kesäkuun Kisat |
Ylivieska |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Seiväs-kisa |
vähäkyrö, Vaasa |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Tuloskisa |
Liminka |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Distriktstävling |
Kristinestad |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
02.06. |
pk |
Kesäkoitokset |
Rovaniemi |
28.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Klaukkalan moukarikisat |
Nurmijärvi |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Klaukkalan sprintit |
Nurmijärvi |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Tuiskun heittokisat |
Rusko (Vahto) |
29.05. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
- | - | |
03.06. |
pk |
Verryttelykisa |
Helsinki |
- | - | |
03.06. |
pk |
Keihäskoulun kilpailu |
Joensuu |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.06. |
pk |
Keskuskenttä Memorial |
Joensuu |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Nuorten koronakisat |
Saarijärvi |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Huittinen (Vampula) |
- | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
03.06. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat |
Sibbo / Sipoo |
31.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Ylämaan Pyrkijöiden moukarikisa |
Lappeenranta, Ylämaa |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Heidehofin rykäisy |
Vantaa |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Pk-kisa |
Ylitornio |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
- | - | |
04.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 1/4 |
Kouvola/Inkeroinen |
01.06. 23:59 | - | |
04.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
04.06. |
pm |
Helsyn pm-tiejuoksut |
Vantaa |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
30.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
02.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut |
Kaustinen |
- | - | |
06.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
06.-07.06. |
pk |
Avoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut |
Leppävirta |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Harju Cup 1 |
Jyväskylä |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
TF Espoon heittokisa |
Espoo |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Jyrin korkeushyppykisat |
Liperi |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pm |
Kainuun maasstojuoksumestaruuskilpailut |
Kuhmo |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
UKK:n kisat |
Uusikaupunki |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Yyteri Maraton |
Pori, Yyteri |
- | - | |
06.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Karttulan katujuoksu |
Karttula |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Korona Junior Games |
Seinäjoki |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
ak |
Parkanon Urheilijat 80v juhlakilpailu |
Parkano |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Säästöpankin kevätheitot |
Somero |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Kouvola |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
TuULispäiden seiväs kutsukilpailu |
Turku |
- | - | |
06.06. |
ak |
Rajakisat |
Tornio |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Korona Games |
Seinäjoki |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Kaarinan junnukisat |
Kaarina |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Löylyn kesäkuun kisat 1. |
Naantali |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Lahden piirin Heittocupin osakilpailu |
Asikkala |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Rokuan Maastojuoksu |
Utajärvi Rokua |
03.06. 23:59 | - | |
07.06. |
ak |
Virkiä Games |
Lapua |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
KieKuMo Cup I |
Virrat |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Släggtävling / Moukarikilpailu |
Nedervetil / Alaveteli |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Seiväskoulun kevätkisat |
Somero |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Susirajan seipään tuloskisa |
Lieksa |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Uusi Alku kutsukilpailu |
Lahti |
03.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Lahden seiväsryhmän Alku-kisa |
Lahti |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup I, sarjat 8-11v |
Lahti |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
08.-09.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Alueelliset kesäkuun nuorisokisat |
Äänekoski |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pm |
Avoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisat |
Posio |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Juoksukoulun pikamatkat |
Kurikka |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
MIKV avoin ABC2 kilpailu |
Mikkeli |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 |
Porvoo - Borgå |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Tomatspelen |
Närpes |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Keuruu |
- | - | |
09.06. |
pk |
Savonlinnan Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Tilastopajacup Limited edition 1 |
Turku |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Juniorien moukarikilpailut |
Ilmajoki |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Keuruun kuulakisa |
Keuruu |
09.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
09.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
09.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 |
Veikkola |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
09.06. |
pk |
Piikkiön aluekisa |
Kaarina |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
- | - | |
10.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyvinkää |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kesäkuun Moukari |
Kankaanpää |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Paunu Games I |
Jämsä |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Hankasalmi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup I, sarjat 12-15v |
Lahti |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
HSU kilpailut |
Hyvinkää |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
NoU Kesäkuun Kisat |
Nokia |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pk-kilpailut |
Kajaani |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Huittinen (Vampula) |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat |
Sibbo / Sipoo |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Viispiikkinen Cup |
Saarijärvi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pk-kisa |
Ylitornio |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
- | - | |
10.06. |
pk |
VSVetU:n pm-kilpailut |
Salo |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
11.06. |
pm |
Sisumaastot |
Rovaniemi |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Kuulan kaarrejuoksukisat |
Raisio |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Heitto- ja hyppykilpailut |
Kaavi |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Power Park Games |
Alahärmä |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Pyhäselän kesäkuun kisat |
Joensuu |
- | - | |
11.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
11.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Sprinttikisat |
Espoo |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Vauhdin Ratajuoksut |
Kuusankoski |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
Sisumaastot |
Tornio |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Ilves Games |
Janakkala |
10.06. 23:59 | - | |
13.-14.06. |
pk |
Railin ja Kielon heittokisat |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Harju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15v |
Jyväskylä |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Marttilan Heittokisat |
Marttila |
10.06. 23:59 | - | |
13.-14.06. |
pk |
M 10 ottelun kutsukilpailu |
Lappajärvi |
- | - | |
13.06. |
pk |
Forssan Salaman hyppykisat |
Forssa |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Kalajoen kisat |
Kalajoki |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Keihään lajipäivä ja N/M seiväskisa |
Kuortane |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Keuruun Kesäkisat |
Keuruu |
- | - | |
13.06. |
pm |
Sisuottelu 1 |
Oulu |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
ak |
Alavuden Kisat |
Alavus |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Iskun heittokisat I |
Mynämäki |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Hyppykisat |
Imatra |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Kuulan kutsukilpailu |
Ikaalinen |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Tervolan 10 000m |
Tervola |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Lohjan ottelut |
Lohja |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Löylyn kesäkuun kisat 2. |
Naantali |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
am |
10000 m aluemestaruuskilpailu |
Helsinki |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
kans |
49. Toukokuun kisat |
Helsinki |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
KieKuMo Cup II |
Virrat |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Kisakauden avaus |
Alavieska |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Siikalatva cup |
Siikalatva |
- | - | |
14.06. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Korona Junior Games 2 |
Seinäjoki |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Korona Games 2 |
Seinäjoki |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP |
Tammela |
08.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / YU-Cup 1 |
Savonlinna, Kerimäki |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Seurakisat |
Espoo |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Veikkola |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Joutsan Pommin avoimet yu-kisat |
Joutsa |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Pk viikkokisat |
Leppävirta |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Pudasjärvi |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Vakka-ottelut |
Laitila |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Viiskuntakisat |
Ähtäri |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Vilpas Track Games |
Salo |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Distriktstävling |
Kristinestad |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Keuruu |
- | - | |
16.06. |
pk |
E-PUV Tilastoheitot |
Kurikka |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 1/4 |
Kuopio |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kuopio |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pm |
avoin pm moukari |
Turku |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup II, sarjat 8-11v |
Lahti |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Klaukkalan hyppykisat 1 |
Nurmijärvi |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Klaukkalan hyppykisat 1 (aikuisurheilijat) |
Nurmijärvi |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pyrinnön kesäkuun kisat |
Tampere |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Suomen Kultapörssikisat |
Akaa / Viiala |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
ak |
Tilastopajacup Limited edition 2 |
Turku |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
GIF:n piirikilpailut |
Kokkola |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Juhannusviikon pomput ja heitot |
Savonlinna |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Juniorien kiekkokilpailut |
Ilmajoki |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pk-kilpailu |
Kajaani |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
16.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
16.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
16.06. |
pk |
Släggtävling- Moukarikilpailu |
Vasa-Vaasa |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Viikkokisa Oulun Pyrintö |
Oulu |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Viikkokisat |
Imatra |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Yleisurheilukilpailut |
Muurame |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Piirikisa |
Nivala |
12.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
16.06. |
pk |
Kuulan kesäkisa |
Parkano |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
- | - | |
17.06. |
pk |
Helsinki Summer Meeting / Juhannuskisat |
Helsinki |
17.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Junnujen heittokisat |
Jyväskylä |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
kans |
Marskin kisat |
Lappeenranta |
12.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Otaniemen Seiväskilpailu |
Espoo |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup II, sarjat 12-15v |
Lahti |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Kuulan kesäkuun kisat 2 |
Raisio |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
17.06. |
pk |
TuWe:n Junnukisat 1 |
Turku |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Viikkokisat I |
Virrat |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Metalli Cup 1 |
Tornio |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
NÅID F/P mångkamp 9-13 år |
Sibbo / Sipoo |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
17.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
17.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
17.06. |
pk |
Pk-kisa |
Ylitornio |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
- | - | |
17.06. |
pk |
VSVetU:n pm-kilpailut |
Salo |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Seiväskisa |
Ähtäri |
17.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Keiteleen juhannusheitot |
Keitele |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
DT i Karis -Pk kisa |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tuusula, Kellokoski |
- | - | |
18.06. |
pk |
Pyhäselän juhannuskisat |
Joensuu |
- | - | |
18.06. |
pk |
SATYn kiekkokisa |
Pori |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Seivästallin juhannuksenaloituskisat |
Himanka |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Posion Pyrinnön juhannuskisat |
Posio |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Someron seiväskisat |
Somero |
16.06. 23:59 | - | |
20.06. |
kans |
Kansainväliset 84.Saarijärven Juhannuskisat |
Saarijärvi |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Juhannus kisat |
Leppävirta |
- | - | |
21.06. |
pk |
Korona Junior Games 3 |
Seinäjoki |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Korona Games 3 |
Seinäjoki |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Keihäsolympiadin leirikisa |
Lahti, Pajulahti |
17.06. 23:59 | - | |
22.06. |
ak |
LIVAL-Games |
Sipoo / Sibbo |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
22.06. |
pk |
Seiväs- ja heittokisat |
Rovaniemi |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisat |
Forssa |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Iskun kesäkuun kisat |
Mynämäki |
17.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Kesäkuun aitakisat |
Ylivieska |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Piirikunnalliset |
LAPPAJÄRVI |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
22.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Rantasalmi |
- | - | |
22.06. |
pk |
Forssan Salaman estetreenikilpalut |
Forssa |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Keuruu |
- | - | |
23.06. |
pk |
HSU:n aluekisat -lisälajit |
Hyvinkää |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Hyppykisat |
Rovaniemi |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
ak |
Hyvinkään aluekisat |
Hyvinkää |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Junioriheitot |
Tyrnävä |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Kiekkokilpailut |
Ilmajoki |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup seiväs |
Lahti |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pm |
9-13-vuotiaiden pm ottelut |
Sastamala |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Junnukisat, pikajuoksu |
Lieksa |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Savonlinnan Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyrylä, Tuusula |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Tilastopajacup limited edition 3 |
Turku |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
DT i Bennäs |
Pedersöre |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Keuruun seiväskilpailu |
Keuruu |
23.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 |
Porvoo - Borgå |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
23.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
23.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Tuloskilpailu |
Kempele |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Viiskuntakisa |
Alajärvi |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
24.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
- | - | |
24.06. |
pk |
Paunu Games II |
Jämsä |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Siilinjärvi |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
kans |
Virtain Kansalliset |
Virrat |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
23.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pm |
Kainuun sisuviestit |
Kajaani |
19.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Knattekarnevalen deltävling 1 |
Vasa |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
23.06. 23:59 | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
24.06. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat |
Sibbo / Sipoo |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
24.06. |
pk |
Tuloskisat II - hypyt |
Liminka |
23.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Haapajärven piirikisat |
Haapajärvi |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Pk-kisa |
Ylitornio |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
- | - | |
24.06. |
pk |
VSVetU:n pm-kilpailut |
Salo |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Pk-kilpailu |
Kajaani |
22.06. 23:59 | - | |
25.-27.06. |
karn |
Lohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntö |
Lohja |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Rastin Ratakisat 1 |
Suomussalmi |
24.06. 23:59 | - | |
25.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
25.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
25.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vaasa |
- | - | |
25.06. |
pk |
Kesäkuun kisat |
Paimio |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Outokummun kisat |
Outokumpu |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Pargas IF:n piirikisat |
Parainen |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Seurakisat |
Espoo |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
25.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
25.06. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
24.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
27.06. |
pk |
Klaukkalan hyppykisat 2 |
Nurmijärvi |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Klaukkalan hyppykisat 2 (aikuisurheilijat) |
Nurmijärvi |
25.06. 23:59 | - | |
27.-28.06. |
pk |
Pyrinnön kesäkirmaisut |
Tampere |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Muuruveden Perinnekisat |
Kuopion Muuruvesi |
- | - | |
27.06. |
pk |
pk-heittokisat |
Mikkeli / Ristiina |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Lasten ja nuorten kilpailut, lisälaji |
Keitele |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
4. KORENTOKANGAS - juoksu |
Pudasjärvi, Hirvaskosken koulu |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Kurikan Ryhdin aluekisat |
Kurikka |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Marttilanharjun juoksu |
Ylikiiminki, Oulu |
- | - | |
27.06. |
pm |
Sisuottelut Lappi ja Länsi-Pohja |
Ylitornio |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Veteraanikansalliset |
Outokumpu |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Alavuden aitajuoksu- ja moukarikisat |
Alavus |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Lasten ja nuorten kilpailut |
Keitele |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Kesäseiväs |
Laitila |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Teemakilpailu - Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
27.06. |
pk |
Espoo Liikkuu Games -juniorikävelyt |
Espoo |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Teemakilpailu - Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
16.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Harju Cup 3 |
Jyväskylä |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Tuiskun keihäskisat |
Nousiainen |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Heittojen tuloskisat |
Pyhäntä |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Kiekkokisa |
Alavieska |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Kipinän Kisat |
Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Rakokiven moukarikilpailu |
Lahti |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Susirajan seipään tuloskisa |
Lieksa |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Korona Junior Games 4 |
Seinäjoki |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Korona Games 4 |
Seinäjoki |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Keskis-Mikon Mittelöt |
Töysä |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / YU-Cup 2 |
Savonlinna, Kerimäki |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Hankasalmi |
09.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Hankasalmi |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
- | - | |
29.06. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
26.06. 23:59 | - | |
29.-30.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Knattekarnevalen deltävling 2 |
Vasa |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
LepU:n Viikkokokisat |
Leppävirta |
29.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Pudasjärvi |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Alajärvi |
- | - | |
29.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Pyhtää. Huutjärvi |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Keuruu |
- | - | |
30.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kesäheitot |
Kouvola/inkeroinen |
27.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Nuorten pituus ja kuula lajikisat |
Nakkila |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Testikisa |
Tornio |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Piirikunnallinen pikajuoksukisa |
Hamina |
26.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Aktia Junior Games del 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
27.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
KV:n iltakilpailut |
Kokkola |
26.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
30.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
30.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Vihdin Viestin kisat |
Vihti, Nummela |
27.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Visan viikkokisat |
Iisalmi |
26.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Seiväskoulun kisa |
Imatra |
30.06. 23:59 | - | |
01.-02.07. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut |
Outokumpu |
28.06. 23:59 | - | |
01.-02.07. |
pm |
HämSy:n 17 v pm-kilpailut |
Ylöjärvi |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.07. |
pk |
DT i Nedervetil / Alavetelin piirikilpailu |
Nedervetil / Alaveteli |
28.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pm |
Kainuun sisumoniottelut |
Kajaani |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
01.07. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat |
Sibbo / Sipoo |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Mäntyharju |
30.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
01.07. |
pk |
Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pm |
9-15v. Otteluhuipentuma |
Savonlinna |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1 |
Hamina |
25.06. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
02.07. |
pk |
Fazer Reilu Cup III, sarjat 8-15v |
Lahti |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Moukarikilpailu |
Pori, Moukaripörssi |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
NYQS yleisurheilukilpailut 3. |
Ilmajoki |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pm |
Pm moukari |
Pori, Moukaripörssi |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Järvenpää |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pm |
Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, (1. pvä) |
Naantali |
28.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Heitto- ja hyppykilpailut |
Kaavi |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Kev kisat |
Kuusamo |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pm |
Pm-sisukävelyt |
Pori |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Seiväskisa 2 |
Ähtäri |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Miesten 200 m |
Outokumpu |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
kans |
Valkean Kaupungin Kisat |
Oulu |
30.06. 23:59 | - | |
03.-05.07. |
ak |
KUY Games |
Tuusula |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Chydeniuksen kymppi ja 400 m juhlajuoksu |
Kokkola |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Lahden piirin Heittocupin osakilpailu |
Asikkala |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Tyttöjen estejuoksukilpailu |
Kokkola |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Vankan seiväskävelyt |
Uusikaupunki |
29.06. 23:59 | - | |
04.-05.07. |
pk |
Aikuisurheilun tuloskilpailut |
Lohja |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Aluekilpailut |
Lieto |
30.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Nuorten Timanttikisat |
Sastamala |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
kans |
Timanttikisat |
Sastamala |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Ahmon urheilukentän avajaiskisat |
Siilinjärvi |
01.07. 23:59 | - | |
04.-05.07. |
am |
Avoimet AM moniottelut |
Alajärvi |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Knattemångkamps DM |
Jakobstad |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Lapin Leiskautukset |
Rovaniemi |
28.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pm |
sisuottelut |
Alajärvi |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Juniorien heittokisat |
Oulu |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat |
Pihtipudas |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Someron seiväskisat |
Somero |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Kosken loikat |
Koski Tl |
30.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Matin karnevaalit |
Juva |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Summer Tour Pirkkola |
Helsinki |
- | - | |
05.07. |
pk |
Jorman Moukaripörssi |
Leppävirta |
05.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Heinäheitot |
Laitila |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.07. |
pk |
Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 |
Borgå - Porvoo |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Lisälaji Pituus aikuisurheilijoille |
Mikkeli |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Paimion yleisurheilukilpailut |
Paimio |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Lisälaji ABC3 |
Mikkeli |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
MIKV avoin ABC3 kilpailu |
Mikkeli |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
06.07. |
am |
Aluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinder |
Kyrkslätt |
02.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
06.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
07.07. |
pk |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
ak |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 2/4 |
Kuopio |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kuopio |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pm |
Avoimet pm esteet |
Turku |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Piirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1 |
Lappeenranta |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
ak |
Tilastopajacup 4 |
Turku |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 |
Urjala |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Keuruun pituuskisa |
Keuruu |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - juoksut |
Riihimäki |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
07.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
07.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
5-ottelun harjoituskisa |
Helsinki |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailu |
Orivesi |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Paunu Games III |
Jämsä |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 |
Hämeenlinna |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
07.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
pm-sisulisäottelut P9-15 |
Loimaa |
03.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.07. |
pk |
XIV Sirpa Holopaisen muistokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Härmäläiset yleisurheilukisat |
Alahärmä |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Knattekarnevalen deltävling 3 |
Vasa |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
GP |
Motonet GP Jyväskylä |
Jyväskylä |
29.06. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Salokylän moukarikisat |
Liperi |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
- | - | |
09.07. |
pk |
Hartolan voiman aluekilpailut |
Hartola |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
09.07. |
seura |
Seurakisat |
Ranua |
- | - | |
09.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
09.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Tyrnävä |
- | - | |
09.07. |
pk |
Veikkolan Nuorisokisat |
Veikkola |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Imatran INKERI kisat |
Imatra |
05.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
LeKi YU:n välikisa |
Lempäälä |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Släggtävling i Borgå 1 /Porvoon moukari 1 |
Borgå - Porvoo |
05.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 |
Akaa, Toijala |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Keihäs - Matalankynnyksen harkka kisat |
Helsinki |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Kesäkisa - 1 |
Helsinki |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Kesäkisa 1 - lisälajit |
Helsinki |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut T9-15 |
Mynämäki |
04.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Pyhäselän heinäkisat |
Joensuu |
- | - | |
09.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
09.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
09.07. |
pk |
Viispiikkis- cup |
Karstula |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Markkinakisat |
Himanka |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Kuulakisa |
Heinävesi |
09.07. 23:59 | - | |
11.-12.07. |
ak |
Hannes Junior Games |
Kuopio |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Kansaliset yleisurheilukilpailut |
Kouvola /Kuusankoski |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
KymiRing Running Day |
Iitti |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Moukarikisat I |
Nousiainen |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
Knattestafett DM i Korsholm |
Korsholm |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
am |
Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut |
Kauhava |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit |
Iisalmi |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Naantalin Aurinkokävelyt |
Naantali |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Sibbo höjdtävling / Sipoo korkeuskisat |
Sibbo / Sipoo |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
am |
Pohjois-Suomen mestaruuskilpailu |
Kajaani |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Summer Tour Kartanonkoski |
Vantaa |
- | - | |
11.07. |
pk |
Rantalakeusjuoksu |
Liminka |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
Sisukävelyt |
Kauhava |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Nuorten Paavonkisa |
Saarijärvi |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
ak |
Porvoon huippukisat - Borgå Topgames |
Porvoo - Borgå |
08.07. 23:59 | - | |
12.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailu 2. päivä |
Alajärvi |
08.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Kestilä-päivien nuorisokisat |
Siikalatva/Kestilä |
12.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Ylä-Karjalan Kymppi |
Valtimo |
- | - | |
12.07. |
pk |
Alavieska-viikon kilpailu |
Alavieska |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Iskun heittokisat II |
Mynämäki |
07.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
TOPGAMES Sprint |
Porvoo - Borgå |
08.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Luokittelukilpailut / YU-Cup 3 |
Savonlinna, Kerimäki |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
13.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat |
Hämeenlinna |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Joutsan Pommin avoimet yu-kisat |
Joutsa |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
13.07. |
pm |
Avoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisat |
Posio |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
LepU:n Viikkokokisat |
Leppävirta |
17.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Pudasjärvi |
- | - | |
13.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
HUUTJÄRVI |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Nykarleby |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Heinäkuun kisa |
Kankaanpää |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
MIKV nuorten pikamatkat |
Mikkeli |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 |
Parikkala |
10.07. 23:59 | - | |
14.07. |
ak |
Tilastopajacup 5 |
Turku |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Kipinän pk-kesäkisat I |
Kajaani |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
KV:n iltakisat II |
Kokkola |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Nummelan Tarmon Aluekilpailut |
Vihti, Nummela |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Kajaani |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
14.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
14.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-Cup |
Teuva |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Yleisurheilukilpailut |
Muurame |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Kansalliset aik.urh. Töysän Korppukisat |
Töysä |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu Vire-SaPu-OrPo |
Jämsä |
10.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Akilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelut |
Borgå - Porvooc |
- | - | |
15.07. |
pk |
Polvijärven heinäkuun kisat |
Polvijärvi |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Heinola |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Viikkokisat II |
Virrat |
13.07. 23:59 | - | |
15.-16.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväskisat |
Tampere |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Metalli Cup 2 |
Tornio |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Pk. kilpailu |
Kajaani |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
15.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
15.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
LIMINKA |
- | - | |
15.07. |
GP |
Motonet GP Lahti |
Lahti |
05.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 2/4 |
Kouvola/Inkeroinen |
- | - | |
16.07. |
ak |
Olli Teijonmaan muistokisa |
Savonlinna |
12.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
pk Aikuisurheilijoiden heinäkuun kisat |
Sulkava |
- | - | |
16.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
16.07. |
pk |
Karhulan keskuskentän avajaiskilpailut |
Kotka |
10.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Pyhäjärvi Games |
Eura |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Virkiän myötätuulisprintit |
Lapua |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Heinäkuun nuorisokisat |
Äänekoski |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Kesäkisa - 2 |
Helsinki |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
15.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Löylyn kiekkoesteet |
Naantali |
12.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Mahdin kisat |
Maaninka |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat |
Tammela |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
16.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
15.07. 23:59 | - | |
16.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
16.07. |
seura |
Seurakisat |
Pietarsaari |
15.07. 23:59 | - | |
17.-19.07. |
ak |
Janakkala Games |
Janakkala |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaa pm-kilpailut |
Oulu |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kokkola |
16.07. 23:59 | - | |
18.-19.07. |
ak |
Kouvola Junior Games |
Kouvola |
13.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
46. Pentin Olympialaiset |
Pylkönmäki |
16.07. 23:59 | - | |
18.-19.07. |
am |
Aluemestaruusottelut Etelä ja Kaakko |
Lahti |
14.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Heinäkuun heitot |
Kaustinen |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
ak |
Karhu Junior Games |
Kauhajoki |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Keihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailut |
Keitele |
16.07. 23:59 | - | |
18.-19.07. |
pk |
Avoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 v |
Kempele |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
ak |
Laitilan Nuorisokansalliset |
Laitila |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pm |
KNATTEFINALEN för 9-13 åringar |
Nedervetil / Alaveteli |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Hannun muistokilpailut |
Varpaisjärvi |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
SFI-Prologen |
Närpes |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
- | - | |
19.07. |
pk |
Moukarikisat 1 |
Rusko (Vahto) |
15.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
9-13 -v ottelut |
Mikkeli / Ristiina |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
20.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Iisalmi |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Moukarikilpailu |
Pori, Moukaripörssi |
19.07. 23:59 | - | |
20.-21.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nurmijärvi |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
20.07. |
pm |
Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2.pvä) |
Raisio |
15.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
DT Sprint |
Mariehamn |
20.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisat |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Kurikan Ryhdin piirinkunnalliset |
Kurikka |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Visan viikkokisat |
Iisalmi |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
21.07. |
kans |
Kansalliset Tähtien Kisat |
Orimattila |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Nuorten Tähtien Kisat |
Orimattila |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
ak |
Uran aluekisat |
Kannus |
19.07. 23:59 | - | |
21.-22.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut ti-ke 21-22.07 |
Rauma |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Keuruun 3-loikka |
Keuruu |
20.07. 23:59 | - | |
21.-22.07. |
pm |
Öppna DM 14-19 år |
Vasa |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Ratakusiaiset |
Lieto |
17.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Savonlinnan Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
21.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
21.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
21.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Viikkokisat |
Urjala |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Kuohun kisat |
Juankoski |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Oulun Pyrinnön Yu-kisat |
Oulu |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Ilmajoki Games |
Ilmajoki |
21.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pk |
58-Juniorisprintit |
Vantaa |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
21.07. 23:59 | - | |
22.07. |
ak |
Piiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala Lahti |
Kouvola Kuusankoski |
15.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.07. |
pk |
Akilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3 |
Borgå - Porvoo |
- | - | |
22.07. |
pk |
Pk. kilpailu |
Kajaani |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
22.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
22.07. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
- | - | |
22.07. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
22.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
22.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
TUPOS |
- | - | |
22.-23.07. |
ak |
Tampereen teemakisa |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Vireen seurakilpailut |
Varpaisjärvi |
- | - | |
22.07. |
pk |
Mettäperän lenkki |
Muhos |
- | - | |
22.07. |
pk |
5000 metrin juoksukilpailu |
Kokkola |
20.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Jakob Marathon |
Pietarsaari |
17.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Ranua |
- | - | |
23.07. |
pk |
Ivar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu) |
Töysä |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt |
Joensuu |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
23.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vaasa |
- | - | |
23.07. |
pk |
Fazer Reilu Cup IV |
Lahti |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
22.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
22.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - hypyt |
Riihimäki |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Merimajan heitot I ja II |
Pyhäjoki |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Hartola |
- | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
23.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Viispiikkinen Cup, III-osakilpailu |
Kyyjärvi |
22.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Pyhäselän heinäkisat 2 |
Joensuu |
- | - | |
24.-26.07. |
ak |
Lohja Junior Games 2020 |
Lohja |
22.07. 23:59 | - | |
24.-26.07. |
pm |
Pm-sisulisähuipentuma |
Jämsä |
18.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
MIKV korkeushyppy |
Mikkeli |
24.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
23.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
pm sisulisähuipentuma |
Turku |
20.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pk |
KePY piirihuipentuma 9-15 v |
Haapajärvi |
20.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
Pm- sisuhuipentuma |
Lapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä) |
22.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma |
Kuopio |
20.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
Satakunnan pm-huipentuma |
Kankaanpää |
21.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
ak |
Pohjan Koitokset |
Rovaniemi |
18.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Pyhännän heittokisat |
Pyhäntä |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
av. kiekonheitto kilpailu |
Jalasjärvi |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Säästöpankin heinäheitot |
Somero |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Polvijärven Ratakymppi |
Polvijärvi |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
LopU:n Kesämoukarit |
Loppi |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
DT i Malax 1/2 |
Malax |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Inari |
- | - | |
27.07. |
pk |
Unikeon seiväskisat |
Naantali |
26.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
24.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pm |
Etelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma |
Mikkeli |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Hankasalmi |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Paimio |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
27.07. |
kans |
Äänekoski Games |
Äänekoski |
23.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
DT i Malax 2/2 |
Malax |
26.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pm |
Hämsyn M/N pm-kisat |
Nokia |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Lisälaji - DT i Malax 2/2 |
Malax |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisa |
Pori |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
27.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Pudasjärvi |
- | - | |
27.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
HUUTJÄRVI |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Sommarsprinten 2 |
Mariehamn |
- | - | |
27.07. |
pk |
yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul |
Laihia |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
28.07. |
pm |
pm kymppi, nuorten esteet ja aitajuoksut |
Turku |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
ak |
Tilastopajacup 6 |
Turku |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
DT i Bennäs |
Pedersöre |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Heittokilpailut |
Mikkeli |
- | - | |
28.07. |
pk |
Kipinän pk-kesäkisat II |
Kajaani |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 |
Kouvola/Koria |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Kajaani |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
28.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
28.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Tuloskisa |
Oulu |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Viiskuntakisat |
Soini |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
29.07. |
pm |
Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailut |
Töysä |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Häme Games Junior |
Riihimäki |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Ola Fågelberg juoksut |
Helsinki |
- | - | |
29.07. |
ak |
Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu |
Pudasjärvi |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Nopsan mestaruuskilpailut |
Pori, Noormarkku |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Outokummun tuloskisat |
Outokumpu |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.-30.07. |
am |
Aluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Borgå - Porvoo |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Hannun heitot |
Parikkala |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuula |
Siilinjärvi |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Salaman Holjat nuorisokisat |
Forssa |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
29.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
29.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Siilinjärvi |
26.07. 23:59 | - | |
30.07. |
kans |
Häme Games |
Riihimäki |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
po |
Piiriottelu (SatY, VarSY, EPU, HämSY) |
PORI |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Vesan kisat |
Raahe |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
3.seurakisat ja luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
- | - | |
30.07. |
pk |
DT i Larsmo |
Larsmo |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
ak |
Kauhavan nuorisokilpailut |
Kauhava |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
30.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Sommarsprinten 3 |
Mariehamn |
- | - | |
31.07. |
pk |
Keihäskoulun keihäskisa |
Kuopio |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Seuracup piirikilpailu |
Veteli |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kokkola |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pm |
LaSY:n pm-huipentuma, osa 1 |
Asikkala |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Kaarinan kiekko ja kuula |
Kaarina |
28.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
pk |
Mondo myötätuulikisat |
Lappeenranta |
27.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
PNM Trail |
Nousiainen |
- | - | |
01.-02.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma |
Outokumpu |
26.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
pm |
Uudyn pm 9-15v |
Kerava |
29.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
pm |
PM-huipentuma 9-15v |
Kouvola/Kuusankoski |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), Pyhtää |
Pyhtää/Huutjärvi |
25.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Sisu huipentuma ja viestit Lappi Länsi-Pohja |
Kemi |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Toivon Kipinä |
Varkauden Kangaslampi |
- | - | |
01.08. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
29.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
pm |
Kainuun sisuhuipentuma |
Kajaani |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
karn |
Moukarikarnevaalit |
Kaustinen |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Tuisku heitot |
Rusko (Vahto) |
- | - | |
01.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Piirikunnallinen korkeuskilpailu |
Kuusankoski |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi |
Hämeenlinna |
- | - | |
01.08. |
pk |
Elokuun Kisat |
Kemi |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
GP |
Motonet GP Kuortane |
Kuortane |
25.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Helsinki Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
02.08. |
pm |
LaSY:n pm-huipentuma, osa 2 |
Lahti |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
am |
Aluemestaruusviestit |
Saarijärvi |
28.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
SAUL:n avoimet kansalliset yleisurheilukilpailut |
Kouvola/Inkeroinen |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Elokuun seiväs |
Tornio |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat |
Pihtipudas |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaan Toijala |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
KieKuMo Cup III |
Virrat |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Aktia-Maantiejuoksucup |
Vantaa |
02.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Siikalatva cup II osakilpailu |
Siikalatva |
- | - | |
02.08. |
am |
Aluemestaruusviestit |
Tampere |
28.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
03.08. |
ak |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seuracup |
Seuracup II-osa |
Mikkeli |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 2 |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
seuracup |
Seuracup kilpailu |
Sastamala |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
03.08. |
pk |
avoimet Vakka-Suomen ratakävelyt |
Mynämäki |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Elokuun Kisat |
Ylivieska |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Fyrrypinkaasut |
vähäkyrö, Vaasa |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
03.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Pudasjärvi |
- | - | |
03.08. |
pk |
Tampereen mestaruuskilpailut |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Nokian Kiekko Ranking 2020 |
Nokia |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Tammela |
- | - | |
03.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
04.08. |
pk |
Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu |
Riihimäki |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 3/4 |
Kuopio |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seuracup |
Seuracup piirikisa |
Oulu |
30.07. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kuopio |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
ak |
Tilastopajacup 7, Kalevan Kisojen esikisat |
Turku |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
K-Marketin kisat |
Joensuu |
- | - | |
04.08. |
pk |
Keuruun seiväskilpailu |
Keuruu |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 |
Porvoo - Borgå |
31.07. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Rastin kuulailta |
Suomussalmi |
04.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Riennon seiväskisa |
Savonlinna |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Seipään ja kuulan tuloskisa |
Kalajoki |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
- | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
- | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kiukainen |
04.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
26.07. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Paunu Games IV |
Jämsä |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
pk Aikuisurheilijoiden korkeushypyn tuloskisa |
Sulkava |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
- | - | |
05.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kerava |
05.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Viikkokisat III |
Virrat |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Alavuden nuorisokisat |
Alavus |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut |
Forssa |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
HSU kilpailut |
Hyvinkää |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Kuulakilpailu-Kultävling |
Vasa |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
LähiTapiolan Nuorisokisat |
Laitila |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Haukipudas |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Mäntyharju |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
LIMINKA |
- | - | |
05.08. |
pk |
Vääksyn heittokisa |
Asikkala |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Töysän Eloheitot |
Alavus/Töysä |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
VSVetU:n avoimet pm-kilpailut |
Salo |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Nykarleby |
05.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Janan mestaruuskisat |
Janakkala |
01.08. 23:59 | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
06.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nurmijärvi |
05.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Heitto- ja hyppykilpailut |
Kaavi |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Kev kisat |
Kuusamo |
02.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
- | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Hartola |
- | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
06.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Vks cup Pylkönmäki |
Pylkönmäki |
06.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Heidehofin rykäisy |
Vantaa |
03.08. 23:59 | - | |
07.-09.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N17-16 |
Pedersöre |
30.07. 23:59 | - | |
07.-09.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T 15-14 |
Naantali |
30.07. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Iitti-hölkkä |
Iitti |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Kempele Z- maraton |
Kempele |
02.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pm |
NÅID f/p mångkamp 9-13 år |
Pargas/Parainen |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kuula10ottelu |
Sulkava |
03.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Arctic Junior Games |
Rovaniemi |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Kuulan tuloskisa |
Seinäjoki |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Piirikunnalliset |
Lahti, Nastola |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
- | - | |
10.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
10.08. |
pk |
Viikkokisat |
Lappeenranta |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
MIKV avoin ABC4 kilpailu |
Mikkeli |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Plussa yu-kilpailut |
Joensuu |
08.08. 23:59 | - | |
10.-11.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Huutjärvi |
10.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Tarmon satanen |
Helsinki |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Nykarleby |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Hippokisat |
Salo |
07.08. 23:59 | - | |
11.08. |
iaaf |
Paavo Nurmi Games |
Turku |
- | - | |
11.08. |
pk |
Pohjan Koiton iltakisat |
Rovaniemi |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu |
Vihti, Nummela |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Lieksan kaupunginmestaruuskilpailut |
Lieksa |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Kipinän pk-kesäkisat III |
Kajaani |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
kokkolan työväen urheilijat aluekilpailut |
kokkola |
11.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Seuracup 2020 - piirikisat |
Iisalmi |
07.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Urjala |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Puolanka |
- | - | |
11.08. |
pk |
Sommartälingar i Friidrott 2020 |
Lemland |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
12.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / YU-Cup 4 |
Savonlinna, Kerimäki |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup 2, LaSY, KymY |
Lahti |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup KeSy |
Jyväskylä |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Ykköslohko seuracup |
Salo |
07.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div |
Tammela |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup |
Joensuu |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup piirikisa |
Alavus |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Seuracup Etelä-Karjalan piirikisa |
Imatra |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracupin piirikisa |
Vantaa |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
12.08. |
pk |
Tarmon kisat |
Pori |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Turun lohko seuracup |
Kaarina |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Föreningscupen |
Vasa |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Kainuun seuracup |
Suomussalmi |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Nåids föreningscup / Nåid:n seuracup |
Esbo - Espoo |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Salo-Loimaa lohko seuracup |
Loimaa |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa |
Nokia |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
12.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
12.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
12.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
12.08. |
seuracup |
Vakka-lohko Seuracup |
Laitila |
09.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Vireen seurakilpailut |
Varpaisjärvi |
12.08. 23:59 | - | |
13.-16.08. |
SM |
Kalevan Kisat |
Turku |
05.08. 23:59 | - | |
13.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
13.08. |
seura |
Seurakisat |
Paimio |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Jokela, Tuusula |
12.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
4.seurakisat ja luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
- | - | |
13.08. |
pk |
Avoimet seuran mestaruuskisat |
Orivesi |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Kuulan ja seipään tuloskisat |
Kalajoki |
12.08. 23:59 | - | |
13.08. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
12.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Pekka Vasala Games |
Mäntsälä |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
13.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kokkola |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Oravikosken kisat |
Leppävirta |
15.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Pärnä XC Run |
Liperi |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa |
Suomussalmi |
15.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
SAUL.n kansallinen Kuulakisa |
Vihti/Nummela |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Vetelin markkinahölkkä |
Veteli |
- | - | |
15.08. |
pk |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
15.08. |
pk |
Kalajoen Junkkarit 90v juhlakilpailu |
Kalajoki |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ekin muistokisat |
Töysä |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ryskeen Kesä-CUP |
Tammela |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
maantie |
17. Hamina puolimaraton |
Hamina |
11.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
53. Auliksen Olympialaiset |
Jämsä |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Einarin tonni |
Mäntsälä |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 |
Lieksa |
10.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
TUL Järvi- Suomen heitto-ottelut |
Leppävirta |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
LeKi YU:n vieraileva moukari |
Nokia |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pm |
Sisuhuipentuma I.kisapäivä |
Oulu |
11.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Hyvän Tuulen Seiväskisat |
Espoo |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Inari |
- | - | |
17.08. |
pk |
Seiväskisa |
Rovaniemi |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
49. Vasakisa |
Porvoo - Borgå |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Nurmijärvi |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Porin aitajuoksukarnevaali |
Noormarkku |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
ELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailut |
Kouvola/Valkeala |
12.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
PM-ottelut 9-15v |
Lappeenranta |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Seuraottelu HSU-Tarmo-Kisko |
Hyvinkää |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus |
Espoo / Esbo |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti |
Lahti |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
P/T13-15 pm sisulisäviestit |
Lieto |
13.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyrylä, Tuusula |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Aviisi Games ja juoksukoulun ratatonnit |
Kauhava |
17.08. 23:59 | - | |
18.-19.08. |
pm |
Avoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailut |
Kajaani |
12.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaan Toijala |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Koiton pk-kisat |
Vieremä |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Metalli Cup 3 |
Tornio |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat |
KANNUS |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
- | - | |
18.08. |
pk |
Seuraottelu KaPo-NuKi-NuTa |
Karkkila |
- | - | |
18.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
18.08. |
pk |
Teuvan Rivakan YU-Kilpailut |
Teuva |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 |
Veikkola |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Ville Pörhölä Games |
Tornio |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Heittoviisiottelu |
Oulu |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / YU-Cup 5 |
Savonlinna, Kerimäki |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
14.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus |
Espoo / Esbo |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Pihtiputaan Tuiskun tuloskisat |
Pihtipudas |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.08. |
pk |
Seppo Välimäki aluekisat |
Pori, Noormarkku |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailu |
Virrat |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Valtimon pitäjänmestaruuskilpailut |
Nurmes |
- | - | |
19.08. |
pk |
Viiskuntakisat |
Töysä |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut |
Kaustinen |
- | - | |
19.08. |
pk |
PeU:n 80 -vuotis kilpailu |
Perniö |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
19.-20.08. |
pm |
UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) |
Vihti/Lohja |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
DT Närpes |
Närpes |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden eloheitot |
Kouvola / Inkeroinen |
15.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä |
Naantali |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
20.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Vaasa |
- | - | |
20.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa / Viiala |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 2020 |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
OmaSp Sporttikisat |
Joensuu |
- | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut |
Äänekoski |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Juoksukisat |
Rovaniemi |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Juoksukisat lisälaji |
Rovaniemi |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap/ Seuran mestaruus 1 |
Parainen |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Pk. kilpailu |
Kajaani |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Hartola |
- | - | |
20.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Vakka-Suomen mestaruuskilpailut |
Mynämäki |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat |
Ylöjärvi |
18.08. 23:59 | - | |
21.-23.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N22-19 |
Kemi |
13.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu |
Lahti |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut |
Somero |
21.08. 23:59 | - | |
21.08. |
maantie |
Aurajoen Yöjuoksu |
Turku |
- | - | |
22.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
22.08. |
pk |
Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat |
Harjavalta |
12.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Pyrinnön heittokisat, moukari |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
22.-23.08. |
pk |
Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma |
Espoo |
17.08. 23:59 | - | |
22.-23.08. |
pm |
NÅID flick- o pojkdagar 9-13 år |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut |
Siilinjärvi |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit |
Kouvola/Kuusankoski |
13.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄ |
Heinola |
- | - | |
22.08. |
am |
13v aluehuipentuma, lounainen alue |
Forssa |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
KePY:n otteluhuipentuma 9-15v |
Kokkola |
15.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Kiekko ja pituus |
Polvijärvi |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
maantie |
Paavo Nurmi Marathon |
Turku |
- | - | |
22.08. |
pk |
Piirinmestaruusviestit 9-17 v |
Imatra |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Pm-sisuviestit |
Lapua |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Sisuhuipentuma II.kisapäivä |
Oulu |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Niilon kymppi |
Suonenjoki |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Someron seiväskisat |
Somero |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
YppU:n Heittokisat |
Pyhäjoki |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pm |
UUDY:n pm-junnuottelut 2 |
Riihimäki |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu |
Lahti, Nastola |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pm |
Satakunnan viestihuipentuma (T/P 9-15 ) |
Pori |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pm |
Helsyn 9-13 v. pm-kävelyt |
Espoo |
19.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Kaarinan Aluekilpailut |
Kaarina |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
ak |
KälviäGames |
Kälviä |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pyrinnön Seivästalli Cup |
Tampere |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Salonjokilaakso-juoksu |
Salo |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Susirajan seipään tuloskisa |
Lieksa |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempäälä |
20.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
24.08. |
pk |
Ahkeran seiväskisa |
Lahti |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-viestit 9-15v ja avoin viestikilpailu M/N |
Kotka |
20.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Hippo-yleisurheilukisat |
Joensuu |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut |
Paimio |
17.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
25.08. |
pm |
Lahden piirin pm-ottelut |
Joutsa |
19.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
pm kakkosmoniottelut P/T13 |
Raisio |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Iisalmi |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Syysmoukari 1 |
Nurmijärvi |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
25.08. |
pk |
Elokuun kuulakisa |
Keitele |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästerskap del 1 |
Sjundeå |
25.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Viikkokisa (avoin seurakisa) |
Nurmijärvi |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
DT i Jakobstad |
Jakobstad |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
P/T9-11 pm-sisulisäviestit |
Raisio |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Pyrinnön Ratakisat |
Oulu |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Sommartälingar i Friidrott 2020 omgång 2 |
Hammarland |
- | - | |
25.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Visan viikkokisat/seuranmestaruuskisat |
Iisalmi |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Etelä-Savon pm-viestit |
Savonlinna |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pm |
pm-viestit 9-15-v |
Jyväskylä |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Polvijärven limppu- ja möykkykisat |
Polvijärvi |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Säästöpankki Games |
Kristiinankaupunki |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Vetelin piirikunnalliset |
Veteli |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
tähti |
Eltsun tähtikisat |
Helsinki |
22.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
LETE-luokittelukisa |
Juuka |
21.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 |
Porvoo - Borgå |
21.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Haukipudas |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
- | - | |
26.08. |
seuracup |
Seuraottelu GIF- IF Åsarna - Larsmo IF |
Kokkola |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 |
Sibbo / Sipoo |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Värisilmä PRO kilpailut |
Karkkila |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
23. Kirkon vaiheill -kisat |
Nakkila |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
27.08. |
pk |
Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä |
Naantali |
22.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Pohjan Koiton iltakisat |
Rovaniemi |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Augustispelen |
Vöyri |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
ak |
Heinola Games UUSI PÄIVÄ |
Heinola |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Järvenpää |
26.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Släggtävling i Borgå 2 / Porvoon moukari 2 |
Borgå - Porvoo |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
XXI Naumasen kisat |
Joensuu |
- | - | |
27.08. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - heitot |
Riihimäki |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
26.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Mynämäen kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut |
Mynämäki |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Pk. kilpailu |
Kajaani |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
26.08. 23:59 | - | |
27.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
27.08. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Kivijärvi |
- | - | |
28.08. |
pk |
Paunu Games V |
Jämsä |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
MiKV:n seiväskoulun päätöskisa |
Mikkeli |
28.08. 23:59 | - | |
29.-30.08. |
SM |
SM-moniottelut M/N22-19-17 |
Hämeenlinna |
21.08. 23:59 | - | |
29.-30.08. |
SM |
SM-moniottelut T/P15-14 |
Janakkala |
22.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
TF Espoon heittokisa |
Espoo |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Helsyn 9-13 v. pm-viestit |
Espoo |
24.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Nåid F/P stafett |
Esbo - Espoo |
26.08. 23:59 | - | |
29.-30.08. |
pk |
Parayleisurheilun SM-kilpailut |
Turku |
16.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Elokuun kilpailu |
Alavieska |
28.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Kiiminki-Maraton |
Oulu |
- | - | |
29.08. |
pk |
Kuohun Tasoittava 5000m |
Jyväskylä / Vaajakoski |
- | - | |
29.08. |
pk |
Seuranmestaruus Heittokisat |
Iisalmi |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Sirkjärven ympärijuoksu |
Lappeenranta (Ylämaa) |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Tuiskun keihäskisat |
Nousiainen |
25.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
25.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Sata Hammer |
Pori, ilmailuopistontie 1 |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu |
JALASJÄRVI |
26.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-viestit |
Joensuu |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
Pohjois-Savon PM-viestit |
Lapinlahti |
26.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
HämSYn N/M pm 10 000m |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma |
Rovaniemi |
- | - | |
30.08. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit |
Oulu |
25.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
SAUL kansalliset Elokuun tuloskisa |
Vihti |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
UusiLahti -juoksu |
Lahti |
- | - | |
30.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Hervannan XXVIII Juhlakilpailut |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Vehmaan lenkki |
Juva |
23.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Hamiksen haamuheitot |
Joensuu |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
SSU Junior Games |
Seinäjoki |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu |
Vasa |
- | - | |
30.08. |
am |
PSM-viestit |
Oulu |
25.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
- | - | |
31.08. |
pk |
Raision kaupungin mestaruuskilpailut |
Raisio |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Sisulisäikäisten otteluiden kaupunginmestaruuskilpailut |
Pudasjärvi |
- | - | |
31.08. |
pk |
Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 |
Borgå - Porvoo |
- | - | |
31.08. |
seuracup |
K-Market cup 1.osakilpailu |
Vieremä |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Lisälaji ABC5 kilpailuun |
Mikkeli |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
MIKV avoin ABC5 kilpailu |
Mikkeli |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Uran nelisataset ja keihäs |
Kannus |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Viikkokisat ja aikuisten pm |
Leppävirta |
31.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Harju Cup 4 |
Jyväskylä |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 4/4 |
Kuopio |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Kuopio |
30.08. 23:59 | - | |
01.-02.09. |
am |
Aluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Hyvinkää |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Avoimet aikuisurheilukilpailut |
Lappajärvi |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
01.09. |
pk |
Savonlinnan Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Seipään ja kuulan tuloskisa |
Kalajoki |
31.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Syyskisat |
Kankaanpää |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Aktia Junior Games del 5 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Piikkiön Kehityksen aluekilpailu |
Kaarina |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Syysheitot I |
Jämsä |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pm |
Kainuun sisumoniottelut 2 |
Kajaani |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nurmijärvi |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Suupohja Cup |
Kauhajoki |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Syysseiväs |
Laitila |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Naisten 1000 m |
Borgå - Porvoo |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
02.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
HIFK Heittopäivä |
Helsinki |
02.09. 23:59 | - | |
03.-04.09. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs |
Riihimäki |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Ahkeran seiväskisa |
Lahti |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Seiväskisa 3 |
Ähtäri |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästerskap del 2 |
Sjundeå |
03.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Syyskisa ja TUL seuraottelu |
Salo |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
K-Market cup 2.osakilpailu |
Vieremä |
28.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Moukaripörssin syyskiekko |
Pori |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 |
Parainen |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
seura |
Seurakisat |
Hartola |
- | - | |
03.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Viestikisat |
Turku |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Lohja Sprint and Relay |
Lohja |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pentin Hölkkä |
Kouvola |
- | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup finaali A-sarja |
Ikaalinen |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Vaasa Maraton |
Vaasa |
- | - | |
05.09. |
pk |
Rauhalahti Kuopio Maraton |
Kuopio |
- | - | |
05.-06.09. |
pk |
SAKU ry:n Syyskisat |
Kalajoki |
19.08. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup finaali B-sarja |
Lempäälä |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup superfinaali |
Lahti |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seuracup |
Seuracup-finaali C-sarja |
Hämeenlinna |
03.09. 23:59 | - | |
05.-06.09. |
pk |
TUL av Järvi- Suomen Kyvyt esiin |
Leppävirta |
29.08. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Keihäskilpailu |
Nurmijärvi |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Maastojuoksu cup osa 1 sekä hölkkä ja patikka |
Joutsa |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Kuulakilpailu |
Keitele |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
po |
Höstkast 1 |
Vårdö |
- | - | |
06.09. |
pk |
Moukaripörssin syyskeihäs |
Pori |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
60. Pyhäntä-hölkkä |
Pyhäntä |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Avoimet hyppy- ja heittokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Espoo |
- | - | |
06.09. |
pk |
Syyssataset |
Lapinlahti |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Höstkast |
Malax |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Seipään ja kuulan tuloskisa |
Kalajoki |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Inari |
- | - | |
07.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
07.09. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 1/2 |
hangö |
03.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Ouneva Group junnukisat |
Joensuu |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU |
Tammela |
24.08. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
TuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelyt |
Turku |
02.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 |
Borgå - Porvoo |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pm |
Hämsyn pm-maastot |
Nokia |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
seuracup |
K-Market cup 3.osakilpailu |
Vieremä |
28.08. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Viestikarsinnat |
Lappeenranta |
- | - | |
08.09. |
pk |
Syysmoukari 2 |
Nurmijärvi |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
08.09. |
pk |
Fazer Reilu Cup pitkät matkat KILPAILUPAIKKA VAIHTUNUT |
Lahti |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Matin Kuntokymppi |
Lieksa |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Seuranmestaruustonnit |
Nurmijärvi |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Vihdin Viestin avoimet mestaruuskilpailut |
Nummela |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Aktia Junior Games del 4 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
04.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 |
Veikkola |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Helsinki |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
KeU:n mestaruuskilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Syysheitot II |
Jämsä |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Vänärin syyskisa |
Kuopio |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pm |
Pm-ottelut 9-15v |
Pori |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Viiskuntakisat |
Kuortane |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Akilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9 |
Borgå - Porvoo |
- | - | |
09.09. |
pk |
Metalli Cup 4 |
Tornio |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Riennon avoin korkeuskilpailu |
Savonlinna |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
seura |
Seurakisat |
Sahalahti |
- | - | |
09.09. |
po |
Höstkast 2 |
Hammarland |
- | - | |
10.-13.09. |
pk |
SAUL SM-kilpailut |
Jyväskylä |
01.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
- | - | |
10.09. |
pk |
Hippo-kisat |
Kemi |
06.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap - slägga |
hangö |
07.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Hösttävling släggkast i Borgå / Porvoon Syysmoukari |
Borgå - Porvoo |
06.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästeskap del 3 |
Sjundeå |
10.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisat |
Pori |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 |
Parainen |
09.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
08.09. 23:59 | - | |
11.09. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
10.09. 23:59 | - | |
12.-13.09. |
SM |
SM-viestit |
Kotka |
04.09. 23:59 | - | |
12.09. |
maantie |
39. Kullervo-puolimaraton |
Lappeenranta |
- | - | |
12.09. |
pk |
54. Oulun Juoksu |
Oulu |
- | - | |
12.09. |
pk |
90. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
Eläinpuistokisat |
Ähtäri |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pm |
Pohjois-Savon piirin pm-ja sisulisämaastot |
Leppävirta |
08.09. 23:59 | - | |
12.-13.09. |
pk |
Pyhäselän XX heitto-hyppypäivät |
Joensuu |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Sherwood Run |
Kerava |
- | - | |
12.09. |
po |
Sisulisäottelut ll |
Saarijärvi |
07.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Tuiskun heittokisat |
Rusko (Vahto) |
08.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Koski-Vähälän Karijasut |
Ylivieska |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
maantie |
Tampere Puolimaraton |
Tampere |
- | - | |
12.09. |
pk |
Sommartälingar i Friidrott 2020 omgång 3 |
Mariehamn |
- | - | |
12.09. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
48.Kuulakisa |
Hämeenkyrö |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Uusikaupunki |
07.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
46. Paimio juoksu |
Paimio |
- | - | |
13.09. |
pk |
Kuonan Kymppi / YU-Cup 6 |
Savonlinna, Kerimäki |
11.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Lasse Viren hölkkä |
Myrskylä |
09.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Kesän ennätysten murskajaiset |
Töysä |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Kurikan Ryhdin Yu-kisat |
Kurikka |
12.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
SATY:n heittokoulun kisat |
Pori |
- | - | |
13.09. |
pk |
34. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhtijuoksu |
Polvijärvi |
13.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
11.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Heittokilpailu |
Lahti |
- | - | |
14.09. |
seura |
Seurakisat |
Paimio |
12.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 2/2 |
hangö |
10.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitot |
Leppävirta |
- | - | |
14.09. |
pm |
DM Landsvägsgång |
Vasa |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
KLL:n VS:n piirin yläkoulujen ja lukioiden piirikisat PERUUTETTU |
Salo |
08.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Syyskuun seiväs |
Kuortane |
14.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
15.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Höstslägga-Syysmoukari |
Kristinestad-Kristiinankaupunki |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-maastot |
Liperi |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Siilinjärvi |
- | - | |
16.09. |
am |
Aluemestaruusmaastojuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Mikv nuorten aitajuoksut |
Mikkeli |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 |
Sibbo / Sipoo |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Vauhdin Ratajuoksut |
Kouvola |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
po |
Höstkast 3 |
Vårdö |
- | - | |
17.09. |
pk |
Arctic-heitot ja heitto 5-ottelu |
Rovaniemi |
16.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
seiväkerhon hallikisa |
Ähtäri |
16.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Keuruun syysseiväs |
Keuruu |
16.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Syysheitot |
Pyhäjoki |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Kaarinan Tonnit PERUUTETTU |
Kaarina |
14.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
- | - | |
18.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
9-13 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Iso-Syöte Classic TRAILRUN |
Pudasjärvi |
15.09. 23:59 | - | |
19.-20.09. |
pk |
Koululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut |
Lahti |
- | - | |
19.-20.09. |
pk |
Seuran mestaruusheitot |
Tampere |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
KieKuMo Special Edition |
Virrat |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Nåid F/P terräng 9-13 år - Nåid T/P maastot 9-13 v. |
Ingå - Inkoo |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Nousiaisten heittokisat |
Nousiainen |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pohjois-Savon maakuntaviesti |
Karttula |
14.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Seuraottelu Luja, VsV, KK-V Minitriangeli, Triangeli, Ladytriangeli |
Huittinen |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Ura:n, LTU:n, PiKe:n ja SauU mestaruuskisat |
kaarina |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
maantie |
13. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
- | - | |
19.09. |
pk |
48. Malmijuoksu |
Joensuu |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
Etelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot |
Rantasalmi |
13.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Kaarlon Juoksu 2020 |
Posio |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
kie-kuu/ 3-l- korkeus |
Jalasjärvi |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Kosken syysseiväs |
Koski TL |
18.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Maastohuipentuma/ pm-maastot yleinen |
Kannus |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Otavan seitsemän tähden kisat. |
Mikkeli |
- | - | |
19.09. |
pm |
Terräng DM |
Nykarleby |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Bocks Run |
Vasa |
- | - | |
19.09. |
maantie |
Finlandia Marathon / SAUL SM-maraton |
Jyväskylä |
- | - | |
19.09. |
maantie |
Ruissalojuoksut |
Turku |
- | - | |
19.09. |
pk |
11. Isosyöte - Huippukymppi |
Pudasjärvi, Syöte, Tunturihotelli Syöte |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
PaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksu |
Parikkala |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.09. |
pk |
Iltavalojuoksu 3000m |
Kokkola ( Ullava ) |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
SAUL:n SM-heittoviisiottelu |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
16.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton |
Kokkola |
- | - | |
20.09. |
maantie |
Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni |
Espoo |
- | - | |
20.09. |
pk |
Heitto 5-ottelu Karhun tryskööt |
Kauhajoki |
18.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari |
Maaninka |
18.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pm |
Pm- supersisuottelut |
Seinäjoki |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
am |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Espoo |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pm |
Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot |
Jämsä |
16.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pm |
Avoimet PM-Maastot |
Rauma |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Merkki-Mitalicup finaali |
Uusikaupunki |
16.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Pakopirtin Juoksu |
Utajärvi Rokua |
10.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
XLIV VOIVAKKA-juoksu |
Leppävirta |
- | - | |
20.09. |
pk |
Säästöpankin syysheitot |
Somero |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
PERUTTU/////////////Avoimen Limingan kunnanmestaruuskisat |
LIMINKA |
18.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Petäjäveden moukarikilpailut |
Petäjävesi |
- | - | |
22.09. |
pm |
Helsyn Junnumaastot |
Helsinki |
19.09. 23:59 | - | |
22.09. |
po |
Höstkast 4 |
Lemland |
- | - | |
23.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.09. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
21.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot |
Kauhajoki |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Avoimet Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut |
Savonlinna |
- | - | |
24.09. |
pk |
Pyhäselän syyskisat |
Joensuu |
- | - | |
24.09. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Nurmijärvi |
23.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
MIni Maaria katujuoksu |
Turku |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Syystonnit |
Rovaniemi |
23.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Tammela |
20.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
30. Kuvansin yöjuoksu |
Joroinen |
- | - | |
26.09. |
pk |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
26.09. |
pk |
Terwahölkkä ja -maraton |
Oulu |
- | - | |
26.-27.09. |
am |
Lounaisen alueen aluemestaruusottelut |
Laitila |
21.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat |
Lempäälä |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Huurreheitot |
Leppävirta |
26.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km |
Haapajärvi |
20.09. 23:59 | - | |
26.09. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Lapua |
19.09. 23:59 | - | |
26.-27.09. |
pk |
Syysmoniottelut |
Laitila |
23.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
51. Punkaharjun Halkijuoksu |
Punkaharju |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Joensuun keihäskoulun kilpailu |
Joensuu |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Syysmoukarikisa |
Pori |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Avoimet seuranmestaruus pituus ja keihäs |
Hartola |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Flying Finns -junnumaastot |
Kurikka |
20.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pm |
Moukarin piirihuipentuma ja tuloskisa |
Kaustinen |
24.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskilpailut |
Helsinki |
23.09. 23:59 | - | |
27.09. |
SM |
SM-maastot |
Kurikka |
20.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 |
Laitila |
23.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 3/4 |
Kouvola/Inkeroinen |
23.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
25.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Keihään Syys-sivallus |
Helsinki |
24.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
29.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Höstslägga2-Syysmoukari2 |
Kristinestad-Kristiinankaupunki |
28.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.10. |
pk |
Lokakuun kilpailu |
Alavieska |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Avoimet seuranmestaruusmaastot |
Nurmijärvi |
01.10. 23:59 | - | |
03.10. |
pm |
HämSYn Sisulisämaastot |
Kangasala |
29.09. 23:59 | - | |
03.10. |
maantie |
Helsinki City Running Day |
Helsinki |
- | - | |
03.10. |
pm |
pm-sisulisämaastot |
Perniö |
28.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Säkylän 5. Mansikkamaraton ja SAUL:n SM-puolimaraton |
Säkylä |
27.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Virpiniemen Maastomaraton |
Oulu, Haukipudas |
29.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pm |
Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot |
Jalasjärvi |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Kerran vielä kiellon päälle kisat |
Leppävirta |
- | - | |
03.10. |
pk |
Syysviestit |
Tornio |
- | - | |
04.10. |
pk |
Turun syysheittokilpailu |
Turku |
02.10. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Pirjon Pakkaskisat |
Heinävesi |
- | - | |
04.10. |
pk |
55e Pargasloppet / 55. Paraistenlenkki |
Parainen |
30.09. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
01.10. 23:59 | - | |
04.10. |
pm |
LaSY:n pm-maastot |
Iitti |
30.09. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
02.10. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Kauden päätöskisat |
Rovaniemi |
03.10. 23:59 | - | |
06.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
06.10. 23:59 | - | |
07.10. |
pk |
Heittoviisiottelu |
Oulu |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
SAUL:n heittoleirin leirikisa |
Lahti, Pajulahti |
- | - | |
10.10. |
pk |
Joensuu Run 2020 |
Joensuu |
10.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Eekoo ABC-run |
Lappeenranta (Rauha) |
07.10. 23:59 | - | |
10.10. |
SM |
SM-maraton ja -maantiejuoksut |
Vantaa |
02.10. 23:59 | - | |
10.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
10.10. |
pk |
Avoimet Perinneurheiluliiton rappujuoksun ja maastojuoksun SM |
Joroinen |
- | - | |
10.10. |
pk |
X-RUN maastojuoksu |
Lappeenranta (Rauha) |
07.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Espoonlahden moukarikisa |
Espoo |
08.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
09.10. 23:59 | - | |
11.10. |
pk |
48. Kivistön lenkki |
Mynämäki |
06.10. 23:59 | - | |
11.10. |
pm |
Uudyn pm-maastot 9-15v |
Mäntsälä |
09.10. 23:59 | - | |
11.10. |
pm |
Av. Pm-sisu- ja pm-maantie |
Kauhajoki |
09.10. 23:59 | - | |
11.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
09.10. 23:59 | - | |
17.10. |
pk |
XV Kankaanpää maraton |
Kankaanpää |
- | - | |
18.10. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 4/4 |
Kouvola/Inkeroinen |
11.10. 23:59 | - | |
18.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
16.10. 23:59 | - | |
20.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
20.10. 23:59 | - | |
24.10. |
pk |
10. Kaarinan Syysmaraton |
Kaarina |
- | - | |
24.10. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu |
Veikkola |
22.10. 23:59 | - | |
24.10. |
pm |
Helsyn junnuhallien kävelyt PERUTTU |
Helsinki |
20.10. 23:59 | - | |
24.-25.10. |
pm |
Helsyn junnuhallit PERUTTU |
Helsinki |
20.10. 23:59 | - | |
25.10. |
pk |
Lohjan Heitto-Cup Special Edition 2020 |
Lohja |
23.10. 23:59 | - | |
26.10. |
pk |
Moukarin koulun päätöskisa |
Raseborg |
22.10. 23:59 | - | |
31.10. |
pk |
VARSY:n pm-hallimoniottelut ON PERUTTU |
Turku |
26.10. 23:59 | - | |
31.10. |
pk |
SM-maastojen esikisat |
Joensuu |
28.10. 23:59 | - | |
31.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
01.11. |
pk |
Lohjan Heitto-Cup Special Edition 2020 2.osa |
Lohja |
29.10. 23:59 | - | |
07.11. |
pk |
Lohjan Talvi Juoksu Sarja |
Lohja |
- | - | |
07.11. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
04.11. 23:59 | - | |
12.-13.11. |
pk |
Riston 70 v. 7-ottelu |
Helsinki |
- | - | |
14.11. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
14.11. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
14.11. |
pk |
RDS talvisarja - Marraskuun osakilpailu |
Rovaniemi |
14.11. 23:59 | - | |
14.11. |
pk |
Joensuu Night Run 12 h ja 6 h |
Joensuu |
- | - | |
15.11. |
pk |
Syyshallit ON PERUTTU |
Turku |
11.11. 23:59 | - | |
15.11. |
halli |
Pohjola Junior GP - Kisat peruttu |
Helsinki |
09.11. 23:59 | - | |
20.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.11. |
pk |
Puolimaraton |
Helsinki |
- | - | |
21.11. |
pk |
Hallikisat vain satakuntalaisille PERUTTU |
Pori |
19.11. 23:59 | - | |
21.11. |
pk |
Loskahallit |
Joensuu |
17.11. 23:59 | - | |
22.11. |
pk |
Marrashallit PERUTTU |
Helsinki |
18.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.11. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 2 |
Mikkeli |
28.11. 23:59 | - | |
29.11. |
halli |
KISA PERUTTU: EPUn eliittifinaali |
Kuortane |
27.11. 23:59 | - | |
29.11. |
pk |
Nuorisohallit PERUTTU |
LAHTI, Pajulahti |
- | - | |
30.11. |
pk |
Tarmon seiväskoulun kilpailu 1 PERUTTU |
Helsinki |
29.11. 23:59 | - | |
04.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.12. |
pk |
Palkintokeskuskisa ON PERUTTU |
Turku |
01.12. 23:59 | - | |
05.12. |
pk |
Lohjan Talvi Juoksu Sarja 2.osa |
Lohja |
- | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät ratamatkat - peruttu |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
06.12. |
maantie |
40. Itsenäisyysmaraton |
Kuopio : Peruttu |
03.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat - peruttu |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
08.12. |
halli |
Pyrinnön testitonnit/ Kilpailu peruttu |
Tampere |
- | - | |
12.12. |
pk |
Tonttukisat ON PERUTTU |
Turku |
09.12. 23:59 | - | |
12.-13.12. |
halli |
KILPAILU ON PERUTTU Jouluhallit |
Oulu |
08.12. 23:59 | - | |
12.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu/ Siirretään |
Tampere |
- | - | |
12.12. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 PERUTTU |
Jyväskylä |
- | - | |
17.12. |
pk |
Joulukuun Motonet kuukausikisat - PERUTTU |
Joensuu |
16.12. 23:59 | - | |
19.12. |
pk |
RDS talvisarja - Joulukuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
20.12. |
pk |
Stavtävling |
Botniahallen |
18.12. 23:59 | - | |
27.12. |
halli |
Someron halliseiväs ON PERUTTU |
Somero |
24.12. 23:59 | - | |
28.12. |
pk |
Kinkkukisa |
Kuortane |
- | - | |
29.12. |
pk |
Seiväskisa |
Ähtäri |
27.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Uudenvuoden heitot |
Kaustinen PERUTTU |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Paloaukean uudenvuodenjuoksu |
Liperi |
- | - | |
31.12. |
pk |
35. Liedon Uudenvuoden juoksu ON PERUTTU |
Lieto |
27.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Uudenvuodenjuoksu |
Karttula |
21.01. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Hakunilan Uudenvuodenjuoksu PERUTTU |
Vantaa |
29.12. 23:59 | - | |
01.01. |
halli |
PERUTTU Uudenvuoden seiväskisat |
Himanka |
30.12. 23:59 | - | |
02.01. |
halli |
PERUTTU Uudenvuodenhallit |
Himanka |
30.12. 23:59 | - | |
02.01. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 3 |
Mikkeli |
- | - | |
03.01. |
halli |
Halliseiväskisat |
Tampere |
31.12. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Pole Vault Team Sawon seiväskisa Kuopio-hallissa |
Kuopio |
31.12. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Kiekkokilpailu |
Pori |
- | - | |
06.01. |
halli |
Loppiaiskisat ON PERUTTU |
Turku |
02.01. 23:59 | - | |
06.01. |
pk |
Imatran loppiaishallit / PERUTTU |
Imatra |
02.01. 23:59 | - | |
06.-07.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
07.01. |
halli |
PERUTTU Tammipomput |
Kuopio : Peruttu |
05.01. 23:59 | - | |
09.01. |
pk |
Motonet kuukausikisat tammikuu |
Joensuu |
06.01. 23:59 | - | |
09.01. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
- | - | |
09.01. |
halli |
KILPAILU ON PERUTTU Tunturihallit |
Rovaniemi |
03.01. 23:59 | - | |
09.01. |
pk |
RDS talvisarja - Tammikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
09.01. |
halli |
KILPAILU ON PERUTTU Seuraottelu OP-TP-JKU-KuopRe |
Oulu |
06.01. 23:59 | - | |
10.01. |
halli |
Pikajuoksucup1/2 PERUTTU |
Lahti |
07.01. 23:59 | - | |
10.01. |
pk |
Seiväskisa |
Kuortane |
- | - | |
10.01. |
halli |
Korkeuden kutsukilpa |
Lahti |
- | - | |
12.01. |
halli |
PERUTTU Tammikuun Motonet kuukausikisat |
Joensuu |
11.01. 23:59 | - | |
13.01. |
pk |
Motonet-kuukausikisa |
Joensuu |
- | - | |
13.01. |
halli |
Pirkkahallin juoksuilta/PERUTTU |
Tampere |
- | - | |
15.-17.01. |
halli |
Seiväshypyn 10. talvikarnevaalit PERUTTU / MUUTETTU |
Lahti |
08.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
200 metrin hallikisat PERUTTU/SIIRRETTY |
Helsinki |
14.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Rinkimaraton 2021 ON PERUTTU |
Uusikaupunki |
12.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
PERUTTU Junior Indoor Meeting - JIM |
Jyväskylä |
11.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Seuraottelu EspTa-EsboIF PERUTTU |
Espoo |
13.01. 23:59 | - | |
16.01. |
pk |
Hallikilpailu |
Kajaani |
14.01. 23:59 | - | |
16.01. |
pk |
Imatran hallikisat |
Imatra |
10.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Seiväshypyn kutsukilpailu |
Lahti, Pajulahti |
13.01. 23:59 | - | |
17.01. |
halli |
Pikajuoksucup 2/2 PERUTTU |
Lahti |
14.01. 23:59 | - | |
19.01. |
halli |
Ruonalan tammihallit |
Kotka |
17.01. 23:59 | - | |
20.01. |
halli |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit PERUTTU/SIIRRETTY |
Helsinki |
14.01. 23:59 | - | |
20.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 PERUTTU |
Vantaa |
17.01. 23:59 | - | |
20.01. |
pk |
Stavtävling |
Botniahallen |
19.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
21.01. |
pk |
Pajulahden seiväsryhmän hallikisa |
Lahti |
19.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Porisprint 1 |
Pori |
20.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
- | - | |
22.-23.01. |
halli |
PERUTTU Pohjois-Savon avoimet hallit |
Kuopio |
18.01. 23:59 | - | |
23.-24.01. |
halli |
PERUTTU Avoimet pm-hallit |
Joensuu |
- | - | |
23.01. |
pk |
Areenan lajipäivä juoksut |
Joensuu |
18.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
Pituushypyn ja 3-loikan kutsukilpailu |
Mikkeli |
- | - | |
23.-24.01. |
halli |
NÅID hall-dm (avoin kilpailu) PERUTTU |
Helsinki |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
3000m hallikisa |
Tampere |
- | - | |
24.01. |
pk |
Areenan lajipäivä kenttälajit |
Joensuu |
18.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Halliseiväskilpailu (kymmenen ja kymmenen)/Peruttu |
Tampere |
22.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Hipposhallin kutsukilpailu |
Jyväskylä |
20.01. 23:59 | - | |
24.01. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu |
MUSTASAARIKorsholm |
22.01. 23:59 | - | |
24.01. |
halli |
Korkeuden kutsukisa |
Lahti |
21.01. 23:59 | - | |
27.01. |
po |
Distriktstävling |
Eckerö |
- | - | |
27.01. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu, inbjudningstävling/kutsukilpailu |
Botniahallen |
26.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
28.01. |
pk |
Porisprint junior |
Pori |
27.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
- | - | |
29.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalit, SIIRRETÄÄN |
Turku |
26.01. 23:59 | - | |
30.01. |
halli |
Karhuhallin kansalliset PERUTTU |
Pori |
28.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Mehtimäen pitkät sprintit ja korkeus |
Joensuu |
25.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Seuran hallikisat |
Lappeenranta |
26.01. 23:59 | - | |
30.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut/ LiPa perunut hallivuoron, joten EI kisaa |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Hallikilpailu |
Kajaani |
28.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Hipposhallin kutsukilpailu |
Jyväskylä |
27.01. 23:59 | - | |
30.-31.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 PERUTTU |
Helsinki |
26.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Jorkin synttäri kuulakisa |
Leppävirta |
30.01. 23:59 | - | |
31.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Hopptävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
- | - | |
31.01. |
pk |
Halli sprintit |
Oulu |
29.01. 23:59 | - | |
31.01. |
halli |
Etelä-Savon Yleisurheilun avoimet pm-hallit |
Savonlinna |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Tanhuvaara Indoors |
Savonlinna |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Kuortaneen Seiväskisa |
Kuortane |
28.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Kuula- ja pituuskisa |
Kuortane |
29.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Imatran hallikisat |
Imatra |
30.01. 23:59 | - | |
31.01. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu |
Helsinki |
29.01. 23:59 | - | |
31.01. |
pk |
Maakunnan Auto Games |
Kuortane |
- | - | |
01.02. |
pk |
Virkiän helmihallit |
Lapua |
30.01. 23:59 | - | |
04.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
04.02. |
halli |
Kutsukilpailu pituus |
Lahti |
- | - | |
04.02. |
halli |
PERUTTU Pikamatkat ja Kuula |
Kuopio |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Mafian keihäskisa (kutsukilpailu) |
Mustasaari |
- | - | |
05.02. |
pk |
seiväkerhon hallikisa |
Ähtäri |
- | - | |
05.02. |
halli |
Helmikuun seiväskisa |
Himanka |
03.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Sprinttävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Kutsukilpailut - Leirikilpailut |
Pori |
- | - | |
06.02. |
pk |
Janakkalan Janan leirikilpailu |
Nastola |
31.01. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Helmihallit |
Himanka |
04.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
SantaClaus hallit |
Rovaniemi |
01.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Aitakirmaisut |
Tampere |
03.02. 23:59 | - | |
06.-07.02. |
halli |
Hipposhallit |
Jyväskylä |
31.01. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Kuulan hallikilpailu |
Keitele |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pm |
Avoimet Kainuun hallimestaruuskilpailut |
Kajaani |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 4 |
Mikkeli |
- | - | |
06.02. |
pk |
Hyppykilpailu |
Rovaniemi |
05.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Imatran seurakisat |
Imatra |
- | - | |
06.-07.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallimoniottelut PERUTTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.-07.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallit PERUTTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
VARSY:n kutsukilpailu 1 |
Turku |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 2 |
Helsinki |
- | - | |
06.02. |
pk |
PoU harjoitusryhmän kilpailu |
Joensuu |
05.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Pommisuojajuoksut - kutsukilpailu |
Vantaa |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Mehtimäki Indoor Classic |
Joensuu |
02.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Seuran hallikisat |
Lappeenranta |
02.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Halli Hyppelyt |
Oulu |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Arena Kävelyt PERUTTU |
Espoo |
02.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Avoimet Pohjanmaan hallikisat |
Kuortane |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
VARSY:n kutsukilpailu 2 |
Turku |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 3 |
Helsinki |
- | - | |
07.02. |
pk |
Hallihypyt |
Tampere |
- | - | |
08.02. |
pk |
Lapuan helmihallit - osa 2 |
Lapua |
- | - | |
08.02. |
pk |
Pajulahden seiväsryhmän hallikisa |
Lahti |
05.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Janan seurakisat |
Janakkala |
07.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kutsukilpailu |
Savonlinna |
- | - | |
10.02. |
pk |
Kultävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (M/N, M/N19 ja M/N17) |
Kotka |
05.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Imatran hallikisat |
Imatra |
09.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Vihti, Nummela |
- | - | |
11.02. |
halli |
Kutsukilpailu 3-loikka |
Lahti |
- | - | |
11.02. |
pk |
Harjoitusryhmien kilpailu |
Savonlinna |
10.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Pituuskisa |
Kuortane |
10.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
12.02. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu, inbjudningstävlin/kutsukilpailub |
Botniahallen |
10.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Halli heitot |
Oulu |
11.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Sprinttävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Mikkeli STADIUMI hallikisa kutsukilpailuna |
Mikkeli |
08.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Tunturihallit |
Rovaniemi |
06.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Inbjudningstävling 800 m/1500 m |
Botniahallen |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Halli Hyppelyt |
Oulu |
11.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Pirkanmaan Avoimet Nuorten Hallikisat |
Tampere |
11.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
VARSY kutsukilpailu 3 |
Turku |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Kutsukilpailut |
Pori |
- | - | |
13.02. |
pk |
RDS talvisarja - Helmikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
13.02. |
pk |
Imatran hyppykisat |
Imatra |
- | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet HelSY-hallit PERUTTU |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pk |
Myllyn kutsukilpailu 4 |
Helsinki |
- | - | |
13.02. |
pk |
Helmikuun seiväskisa |
Kuortane |
- | - | |
14.02. |
pk |
Hopptävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
12.02. 23:59 | - | |
14.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
10.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Pole Vault Team Sawon seiväskisa Kuopio-hallissa |
Kuopio |
- | - | |
14.02. |
pk |
Kultävling-inbjudningstävling |
Korsholm |
11.02. 23:59 | - | |
14.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit PERUTTU |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Jonin juoksut |
Kuortane |
- | - | |
14.02. |
halli |
Hallikansalliset PERUTTU |
Lahti, Nastola |
- | - | |
14.02. |
halli |
Kutsukilpailu |
Lahti |
10.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Pommisuojajuoksut 2 - kutsukilpailu |
Vantaa |
11.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Virkiän helmihallit - osa3 |
Lapua |
12.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
17.02. |
pk |
60 m kutsukilpailu |
Kotka |
15.02. 23:59 | - | |
17.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
14.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Hyppykilpailu |
Rovaniemi |
15.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pommisuojahypyt - Kutsukilpailu |
Vantaa |
17.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Kutsukilpailut |
Pori |
- | - | |
18.02. |
halli |
Nuorten kansalliset |
Tampere |
14.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
SSU:n 3-loikka- ja pituuskilpailut |
Kuortane |
17.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu |
Korsholm |
16.02. 23:59 | - | |
20.02. |
pk |
PERUTTU Hallikilpailu |
Lohtaja |
18.02. 23:59 | - | |
20.02. |
pk |
Harjoitusryhmän kilpailut |
Joensuu |
- | - | |
20.02. |
halli |
PERUTTU Helmihallit |
Haaparanta |
15.02. 23:59 | - | |
20.-21.02. |
SM |
SM-hallit |
Jyväskylä |
14.02. 23:59 | - | |
20.02. |
halli |
Avoimet nuorten aluehallit PERUTTU |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Kutsukilpailu |
Tammela |
- | - | |
21.02. |
pk |
Harjoitusryhmän kilpailu 15 vuotiaille |
Savonlinna |
19.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Seiväsryhmän kilpailut |
Savonlinna |
19.02. 23:59 | - | |
22.-23.02. |
pk |
Pyrinnön hyppykisat |
Tampere |
20.02. 23:59 | - | |
22.02. |
pk |
Harjoitusryhmien kilpailu |
Savonlinna |
21.02. 23:59 | - | |
23.-24.02. |
pk |
Pyrinnön hyppykisat |
Tampere |
21.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 3 |
Tampere |
- | - | |
24.02. |
halli |
PERUTTU Ruonalan helmihallit |
Kotka |
20.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Janan seurakisat |
Janakkala |
21.02. 23:59 | - | |
26.-28.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Tampere |
21.02. 23:59 | - | |
27.02. |
halli |
TuUL juniorihallikilpailu peruutettu |
Turku |
24.02. 23:59 | - | |
27.-28.02. |
pm |
Aikuisurheilijoiden pm-hallikilpailut |
Kajaani |
23.02. 23:59 | - | |
28.02. |
halli |
VARSY:n pm-junnuottelut PERUUTETTU |
Turku |
23.02. 23:59 | - | |
01.03. |
pk |
Pituuskilpailu |
Rovaniemi |
26.02. 23:59 | - | |
02.03. |
pk |
Avoimet pm-hallikilpailut PERUUTETTU |
Imatra |
25.02. 23:59 | - | |
03.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 4 |
Tampere |
- | - | |
03.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 PERUTTU |
Vantaa |
28.02. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Seuran hallikisat |
Lappenranta |
- | - | |
05.03. |
pk |
Keihään kutsukisa naisten mj ja haastajat |
Lahti |
- | - | |
05.03. |
pk |
Seuran hallikisat |
Lappeenranta |
- | - | |
05.03. |
pk |
Virkiän talvihallit - osa4 |
Lapua |
02.03. 23:59 | - | |
06.03. |
SM |
Moukarin talvimestaruuskilpailut |
Kaustinen |
28.02. 23:59 | - | |
06.-07.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut PERUTTU |
Jyväskylä |
28.02. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
02.03. 23:59 | - | |
06.-07.03. |
halli |
VARSY:n pm-hallihuipentuma PERUUTETTU |
Turku |
01.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Areenan kymppi |
Joensuu |
- | - | |
06.03. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
07.03. |
pk |
Harjoitusryhmän kilpailut |
Joensuu |
06.03. 23:59 | - | |
07.03. |
pk |
Nuorten hallikilpailut |
Kajaani |
04.03. 23:59 | - | |
07.03. |
pk |
Seiväskisa |
Kuortane |
05.03. 23:59 | - | |
07.03. |
pk |
Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton kuulantyönnön mestaruuskilpailu. |
Leppävirta |
- | - | |
07.03. |
halli |
Parayleisurheilun SM-hallikilpailut PERUTTU |
Lahti |
24.02. 23:59 | - | |
08.03. |
pk |
10-11v ryhmän kilpailu |
Savonlinna |
07.03. 23:59 | - | |
09.03. |
pk |
Korkeusryhmän kilpailu |
Savonlinna |
08.03. 23:59 | - | |
10.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 5 PERUTTU |
Tampere |
- | - | |
11.03. |
halli |
VARSY:n Juoksucupin hallitonnit ON PERUTTU |
Turku |
08.03. 23:59 | - | |
13.03. |
halli |
Ideapark Pole Vault Challenge PERUTTU |
Lempäälä |
- | - | |
14.03. |
SM |
Keihään talvimestaruuskilpailut PERUTTU |
Mustasaari |
07.03. 23:59 | - | |
14.03. |
halli |
VARSY:n pm-halliviestit ON PERUTTU |
Turku |
09.03. 23:59 | - | |
19.03. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl PERUTTU |
Tampere |
16.03. 23:59 | - | |
20.03. |
SM |
Kiekon talvimestaruuskilpailut PERUTTU |
Pori |
14.03. 23:59 | - | |
20.03. |
halli |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallit |
Kouvola |
16.03. 23:59 | - | |
20.03. |
halli |
Maalishallit, kilpailu PERUTTU |
Himanka |
25.03. 23:59 | - | |
20.03. |
halli |
Palkintokeskuskisa ON PERUTTU |
Turku |
16.03. 23:59 | - | |
20.03. |
halli |
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit PERUTTU |
Jyväskylä |
15.03. 23:59 | - | |
20.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallien kävelyt PERUTTU |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
20.-21.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit PERUTTU |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
21.03. |
pk |
Kisis Junior Indoors PERUTTU |
Raseborg |
- | - | |
21.03. |
halli |
Avoimet sisuikäisten pm-hallit, PERUTTU |
Kuortane |
- | - | |
21.03. |
pk |
Nuorten hallikilpailut |
Kajaani |
18.03. 23:59 | - | |
21.03. |
pk |
Avoimet TUL:n Savon piirin pm kuulantyöntö |
Leppävirta |
- | - | |
26.03. |
halli |
Maaliskuun seiväskisa, kilpailu PERUTTU |
Himanka |
24.03. 23:59 | - | |
27.03. |
halli |
Maalishallit PERUTTU |
Kaustinen |
24.03. 23:59 | - | |
27.03. |
pk |
Toholammin Talvimaraton PERUTTU |
Toholampi |
22.03. 23:59 | - | |
27.-28.03. |
pm |
Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut |
Kajaani |
23.03. 23:59 | - | |
27.03. |
pk |
RDS talvisarja - Maaliskuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
27.03. |
halli |
Uudyn pm junnuhallit 9-15v. PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
28.03. |
halli |
PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (P/T11, P/T13 ja P/T15) |
Kotka |
23.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma PERUTTU |
Tampere |
25.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
Keväthallit PERUTTU |
Helsinki |
23.03. 23:59 | - | |
28.03. |
halli |
PERUTTU Avoimet pm-hallit 9-15v |
Lahti, Nastola |
- | - | |
03.04. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
05.04. |
pk |
Paloaukean pääsiäisjuoksu - peruttu |
Liperi (Ylämylly) |
- | - | |
07.04. |
pk |
Aikuisurheilijoiden vauhdittomien hyppyjen kutsukilpailu |
Savonlinna |
- | - | |
09.-11.04. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games PERUTTU |
Tampere |
03.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pm |
Pm-sisu- ja pm-maantiet |
Kauhajoki |
08.04. 23:59 | - | |
10.04. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
10.04. |
maantie |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue PERUTTU |
Vantaa |
07.04. 23:59 | - | |
10.04. |
halli |
Öppna hallmästerskap Avoimet hallimestaruuskisat PERUTTU |
Esbo |
- | - | |
10.04. |
pk |
PERUTTU avoimet pohjois-pohjanmaan maantiejuoksu mestaruus kilpailut |
Liminka |
08.04. 23:59 | - | |
10.04. |
halli |
OP Pohjola GP PERUTTU |
Helsinki |
07.04. 23:59 | - | |
13.04. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
11.04. 23:59 | - | |
17.04. |
SM |
SM-maantiejuoksut |
Pyhtää |
09.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pm |
Pm-maantiejuoksut, Uudy SIIRRETÄÄN SYYSKUULLE |
Karkkila |
15.04. 23:59 | - | |
18.04. |
kävely |
Espoo ranking-kävelyt |
Espoo |
13.04. 23:59 | - | |
18.04. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
17.04. 23:59 | - | |
22.04. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
20.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pk |
74. Kuvansin Halkijuoksu |
Joroinen |
21.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
PERUTTU Ullava Running Day- Norpan kymppi ja vitonen |
Kokkola/Ullava |
22.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Toijala Hölkkä |
KILPAILU PERUTTU Akaa, Toijala |
05.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Pm-maantiejuoksu PERUTTU |
Imatra |
20.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 6 |
Mikkeli |
- | - | |
24.04. |
pk |
RDS talvisarja - Huhtikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
24.04. |
pk |
Vuoksenlenkki, Avoin Pm- maantiejuoksu PERUTTU |
Imatra |
20.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
Aulankojuoksu/ PERUTTU |
Hämeeenlinna |
21.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pm |
SIIRRETTY SYKSYYN. KymY:n pm-maastot T/P 9-15 vuotiaille Pyhtää |
Pyhtää |
21.04. 23:59 | - | |
28.04. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
26.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Lempäälä |
26.04. 23:59 | - | |
30.04. |
pk |
seiväskerhon hallikisa |
Ähtäri |
- | - | |
01.05. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup PERUTTU |
Vantaa |
- | - | |
01.05. |
pk |
Karttulan katujuoksu |
Karttula |
27.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
RDS:n vappujuoksu |
Rovaniemi |
29.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Kevät kisat |
Leppävirta |
02.05. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Nikulan heittokisat |
Kaustinen |
29.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastot KILPAILU SIIRTYY SYKSYYN KORONARAJOITUSTEN VUOKSI |
Mikkeli / Haukivuori |
28.04. 23:59 | - | |
02.05. |
maantie |
Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
27.06. 23:59 | - | |
02.05. |
pm |
Landsvägs DM |
Jakobstad |
30.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pm |
PM maastot/ Kilpailut siirtyvät koronarajoitusten ja paikallisviranomaisten suosituksen mukaisesti syksyyn. Uusi ajankohta määri |
Leppävirta |
27.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan pm-maastot |
Oulu |
30.04. 23:59 | - | |
02.05. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
01.05. 23:59 | - | |
03.05. |
pm |
Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot |
Keuruu |
30.04. 23:59 | - | |
03.05. |
pm |
VARSY:n pm-maastot PERUUTETTU |
Masku |
29.04. 23:59 | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
04.05. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
HSL Group moukari 1 |
Nurmijärvi |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
07.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Kutsukilpailu Pori |
Pori |
- | - | |
08.05. |
pk |
Ahkeran kevätheitot |
Lahti, Nastola |
03.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Olympiapainonheiton SM |
Leppävirta |
03.05. 23:59 | - | |
09.05. |
SM |
SM-maastot |
Joensuu |
02.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
06.05. 23:59 | - | |
10.05. |
pk |
Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit PERUUTETTU |
Masku |
06.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heitocup 1/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
04.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
11.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Avoimet Sotkan kevätmaastot |
Kauhajoki |
10.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
11.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Kevätkisa Peruttu Inhiberad |
Helsinki |
08.05. 23:59 | - | |
13.05. |
seura |
Seurakisat |
Muurame |
12.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Kuortane OTC seiväskisa |
Kuortane |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Reilu Cup 1 |
Lahti |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
13.05. |
pk |
HSL Group moukari 2 |
Nurmijärvi |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Pyhäselän kevätkisat |
Joensuu |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Leirikilpailut SATY |
Pori |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Seiväshypyn leirikilpailu |
Lahti, Pajulahti |
- | - | |
14.05. |
pk |
Imatran leirikilpailu |
Imatra |
- | - | |
15.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
15.05. |
pk |
Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot SIIRTYY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAAN |
Lappeenranta (Ylämaa) |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Heittokisat |
Keitele |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Keihäänheiton leirikilpailu |
Lahti, Pajulahti |
- | - | |
15.05. |
pm |
Kainuun pm-maastojuoksut |
Sotkamo |
09.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
XLV Maaninka-Hölkkä |
Maaninka |
- | - | |
15.05. |
pk |
Tour de Hammer |
Kankaanpää |
09.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Kevät moukarikisat |
Töysä |
13.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pm |
Jompen Rataraasto |
Kempele |
13.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Kuulan ja kiekon leirikilpailu |
Lahti, Nastola |
- | - | |
16.05. |
pm |
Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma - SIIRRETÄÄN SYKSYYN |
Kankaanpää |
13.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Keihään leirikisa |
KUORTANE |
16.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Paunu Games I |
Jämsä |
14.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
17.05. |
pk |
SIIRTYY TOUKOKUULTA MYÖHEMMÄKSI Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, pallo |
Pyhtää |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
17.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
KIekkokisa |
Seinäjoki |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pm |
Pm-Sisukävelyt SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAAN |
Pori |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
18.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Keihäsryhmän kilpailut |
Savonlinna |
17.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pm |
DM Landsvägsgång |
Vasa |
16.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisa |
Pori |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
1.seurakisat/luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
20.05. |
pk |
Keihäsolympiadin leirikisa |
Lahti, Nastola |
- | - | |
22.05. |
pk |
10 km tiejuoksu |
Helsinki |
- | - | |
22.05. |
pk |
RDS:n talvisarjan päätöskilpailu 2021 ja kesäkauden avaus |
Rovaniemi |
- | - | |
22.05. |
pm |
SIIRRETÄÄN SYKSYYN Sisumaastohuipentuma ja Pm-maastot |
NIVALA |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pm |
Sisuottelut I |
Jämsä |
18.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
20.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Jarno Koivusen kutsukisa |
Turku |
20.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pm |
Sisu- ja pm-maastot |
Ähtäri |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut |
Nokia |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Kuohun kisat |
Juankoski |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
49.kuulakisa |
Hämeenkyrö |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Pyrinnön kevätkirmaisut |
Tampere |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Jyrin pomppu |
Liperi (Ylämylly) |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Perinneurheilun Helluntaikisat |
Mikkeli |
- | - | |
23.05. |
pk |
Perinneurheilun Helluntaikisat |
Mikkeli |
22.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
PolVa Heitot |
Polvijärvi |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Ratakauden Avauskisa |
Oulu |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat |
Heinola |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Ryskeen Kesäcup I |
Tammela |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Kauden avauskilpailu |
Alavieska |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Paimio |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
24.05. |
pk |
Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
25.05. |
ak |
Harju Cup 1 |
Jyväskylä |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Lantmännen Agro Laidunkauden avauskisat |
Liminka |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
25.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Lappeenranta |
20.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa/ PERUTTU |
Ikaalinen |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Piirikunnallinen 100 metriä |
Pori |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
25.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Larsmo |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Polvijärven kiekko- ja kuulakisat |
Polvijärvi |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
25.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Esbo IF Sprintit |
Espoo |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut |
Siilinjärvi |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu |
Mikkeli |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
25.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pm |
Sisumaastot |
Ranua |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Nokia |
- | - | |
27.05. |
pk |
Säästöpankin kevätheitot |
Somero |
18.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
27.05. |
pk |
Moukaripörssin keihäs |
Pori |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Reilu Cup 2 |
Lahti |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
27.05. |
pk |
Teuvan Rivakan Yu-kilpailut |
Teuva |
26.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
DT i Nykarleby |
Nykarleby |
26.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Pajulahden seiväsryhmän hallikisa |
Lahti, Pajulahti |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - juoksut |
Riihimäki |
26.05. 23:59 | - | |
29.-30.05. |
am |
Lounaisen alueen aluemestaruusottelut |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast |
Porvoo - Borgå |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Toivekisat |
Heinävesi |
- | - | |
29.05. |
ak |
Hiirenkorvakisat |
Rovaniemi |
23.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Hiirenkorvakisat, lisälaji |
Rovaniemi |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
ak |
Joutsan Pommin nuorisokansalliset |
Joutsa |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
PERUTTU Nikulan heittokisat 2 |
Kaustinen PERUTTU |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
ak |
PKO Games |
Joensuu |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
PKO Games lisälaji |
Joensuu |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Raision Kuulan aluekilpailut |
Raisio |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
KieKuMo II |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
29.-30.05. |
pk |
Paltamon Heittokarnevaalit |
Paltamo |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pm |
Sisumaastot SIIRRETTY |
Tornio |
24.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Mikkelin Kilpa-Veikot ratakymppi |
Mikkeli |
26.05. 23:59 | - | |
30.05. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Urjala |
22.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Tuiskun heittokisat |
Rusko (Vahto) |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
am |
Aluemestaruus 10 000 m |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Kaarinan Aluekilpailu |
Kaarina |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Kesän avauskilpailut |
Pori |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Paavon Kisa |
Saarijärvi |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
SAUL kansalliset Keväkisat |
Vihti/Nummela |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
kans |
Toukokuun kisat |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Toukokuun kisat - LISÄLAJIT |
Helsinki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Pyhännän heittokisat |
Pyhäntä |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu |
Vasa |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Korona Bye Bye 1 |
Seinäjoki |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
- | - | |
31.05. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, 150m-200m ja kävelyt 600m-3000m |
Kouvola |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
PERUTTU Toukokuun Kisat |
Ylivieska |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
31.05. |
pk |
Vakka-maastot |
Kalanti |
27.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 1/4 |
Kuopio |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, kiekko ja pitkät ratamatkat |
Kotka |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat ja lasten Olympialaiset |
Leppävirta |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Klaukkalan sprintit |
Nurmijärvi |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
27.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Turenki, Janakkala |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Tervakoski, Janakkala |
- | - | |
01.06. |
ak |
Tilastopajacup 1 |
Turku |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Lasten kisat |
Iisalmi |
26.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
01.06. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Vähäkyrö, Vaasa |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Savonlinna |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
KUORTANE |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
- | - | |
01.06. |
pk |
Tiistaikisa |
Oulu |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
01.06. |
pk |
Ikaalisten kiekkokisa |
Ikaalinen |
30.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit |
Jyväskylä |
26.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pm |
Helsyn pm-maantiejuoksu |
Veikkola |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
GP |
Motonet GP Jyväskylä |
Jyväskylä |
25.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Ok Maakunnan lasten kisailut I |
Kajaani |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Peukku kisat |
Alavus |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 |
Porvoo - Borgå |
29.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Kirkkonummi |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Seuraottelu Kisko-HSU-Tarmo |
Riihimäki |
31.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Moukaripörssin moukari |
Pori |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
31.05. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
DT i Jakobstad |
Jakobstad |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Hannun heitot |
Parikkala |
30.05. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat |
Hamina |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
03.06. 23:59 | - | |
03.06. |
seura |
Seurakisat |
Larsmo |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Pk-kilpailu |
Ylitornio |
02.06. 23:59 | - | |
03.06. |
pk |
Villen keihäskisa |
Juuka |
- | - | |
04.06. |
pk |
Kuortaneen Seiväskisa |
Kuortane |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Karhunmäen kesäkisat |
Joensuu |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Kesän aloitus |
Leppävirta |
- | - | |
05.06. |
pk |
Tulos heittokisa |
Iisalmi |
02.06. 23:59 | - | |
05.06. |
ak |
Helsingin Tarmon 90 v. juhlakilpailut |
Helsinki |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Jorman moukaripörssii |
Leppävirta |
- | - | |
06.06. |
pk |
Leirikilpailut SATY |
Pori |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kaiun hyppy- ja heittokisat |
Kaavi |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
400m metrin juoksupäivä |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Keihäskoulun kilpailu |
Joensuu |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pm |
pm sisulisämaastot |
Kaarina |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
KieKuMo III |
Virrat |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Korona Bye Bye 2 |
Seinäjoki |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
07.-08.06. |
iaaf |
Paavo Nurmi Games |
Turku |
26.05. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset |
Borgå - Porvoo |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
07.06. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
08.06. |
pk |
HIFK avoimet junnuottelut ja keihäs |
Helsinki |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - hypyt |
Riihimäki |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Kymenlaaksen lajipäivä, pituus ja moukari |
Kouvola / Inkeroinen |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
08.06. |
pk |
Borgå diskustävling - Porvoon kiekkokisa |
Borgå - Porvoo |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Rastin Tiistaikisat |
Suomussalmi |
08.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
08.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Veikkolan viikkokisat 1 |
Veikkola |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Myrskylä |
- | - | |
09.06. |
pk |
KieKuMo I |
Virrat |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut |
Kuopio |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Paunu Games II |
Jämsä |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seuracup |
SeuraCup I |
Saarijärvi |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA |
LIMINKA |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeUcup1 |
Savonlinna, Kerimäki |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
NYQS yleisurheilukilpailut 4 |
Ilmajoki |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.06. |
pk |
Juoksucupin maastosprintit |
Raisio |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
KILPAILUT PERUTTU, Kymenlaakson lajipäivä, pika-aitdat, seiväs |
Kouvola |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Mikkeli avoin ABC2 kilpailu |
Mikkeli |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Porin aitakarnevaalit |
Pori |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
09.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
kans |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut |
Tampere |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pm-ottelu lisälaji |
Kuopio |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
09.06. |
pk |
Tomatspelen |
Närpiö |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu |
Kotka |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
01.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pikku-Peukku -kisat |
Ähtäri |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
10.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Heitto- ja hyppykisat 1 |
Nurmijärvi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Ryskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailu |
Tammela |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
10.06. |
pk |
2.seurakisat/luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Aktia Junior Games del 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
DT i Larsmo |
Luoto |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kraftmek kauden avauskisa |
Kalajoki |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pargas IF aluekisat regiontävling |
Pargas/Parainen |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Peukku-kisa |
Ähtäri |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
10.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
10.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Kaudenaloituskisat |
HIMANKA |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Kiuruhölkkä |
Helsinki |
- | - | |
12.-13.06. |
ak |
Pyrinnön kesäkirmaisut |
Tampere |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
10.06. 23:59 | - | |
12.-13.06. |
ak |
Olli Teijonmaan muistokisa |
Savonlinna |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
SAUL SM-viestit |
Jyväskylä |
- | - | |
12.06. |
pk |
SAUL:n kansalliset yu-kilpailut |
Kouvola / Inkeroinen |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Tuiskun keihäs kisat |
Nousiainen |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Knattekarnevalen |
Vasa |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
10. KORENTOKANGAS - juoksu |
PUDASJÄRVI |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Fazer Reilu Cup, kenttälajit |
Lahti |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Lappeenranta |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Metalli Cup 1 |
Tornio |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit |
Oulu |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Rajakisat |
Tornio |
06.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Ylemmäisen juoksu |
Juuka |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
kans |
Alavuden Kisat |
Alavus |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
kans |
Kipinän 110-vuotisjuhlakilpailut |
Kajaani |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
12.06. |
pk |
5000 m Challenge |
Joensuu |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Maakuntaviestit |
Nurmijärvi |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
ak |
KälviäGames, KISA PERUTTU |
Kokkola |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
ak |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pm |
Kymenlaakson pm-kävelyt 9-15 |
Pyhtää |
06.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Nuorten yleisurheilukilpailut, Pyhtää |
Pyhtää |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Iskun heittokisat I |
Mynämäki |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Olli Teijonmaan muistokisat - lisälaji |
Savonlinna |
07.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pm |
Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä |
Turku |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Alueelliset nuorisokisat |
Äänekoski |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Stavtävling- Seiväskilpailu |
Vasa |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
14.06. |
pk |
Kesäkuun kisat I ja Ratatonnit |
Paimio |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-viestit |
Joensuu |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
12.06. 23:59 | - | |
14.-15.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
14.06. |
pk |
Lajipäiväkisa, moukari ja kuula |
Lappeenranta (Ylämaa) |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Mummon munkkikisat |
Leppävirta |
- | - | |
14.06. |
pk |
NoU:n kesäkuun kisat |
Nokia |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Joutsa |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
15.06. |
pk |
Junnukisat, pikajuoksu |
Lieksa |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Kesäkoitokset |
Rovaniemi |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seuracup |
Seuracup I |
Rovaniemi |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seuracup |
Seuracup piirikisa I |
Kauhajoki |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
15.06. |
pk |
Vihdin Viestin 70v kilpailut |
Vihti, Nummela |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup - 1. osakilpailu |
Vantaa |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Säästöpankkikisat |
Lieto |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut |
Kajaani |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Kesäkuun iltakisat |
Alavieska |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Piirikilpailut |
Kokkola |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Piirin myöntämä kilpailu |
Muurame |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seuracup |
Pohjois-Savon Seuracup 1. osakilpailu |
Lapinlahti |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seuracup |
Seuracup 1.osa |
Kempele |
10.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
15.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Tuiskun moukarikisat |
Vahto (Rusko) |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Vakka-Suomen rataviestit |
Mynämäki |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
kans |
Yleisurheilun Tähtien Kisat |
Orimattila |
12.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Seuracup |
Lappeenranta |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
Seuracup 1.osakilpailu |
Huittinen |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pm |
Uudyn pm junnuottelut 1. 12-15v. |
Hyvinkää |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
kans |
Erkki Pajumäen muistokilpailut |
Virrat |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS |
TUPOS |
- | - | |
16.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeUcup2 |
Savonlinna, Kerimäki |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Polvijärven moukari- ja kuulakisat |
Polvijärvi |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.06. |
pk |
TUL:n avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
Hämsyn seuracup 1div 1osakilpailu |
Hämeenlinna |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Junispelen |
Oravainen |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seuracup |
Kainuun Seuracup 1 |
Paltamo |
12.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 |
Borgå |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
16.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
16.06. |
po |
Ungdomsserien omgång 1 |
Hammarland |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Tuloskisa |
Varkaus |
- | - | |
17.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden tilastoheitot |
Kurikka |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Motonet Kuukausikisat |
Joensuu |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
17.06. 23:59 | - | |
17.06. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat |
Helsinki |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Hyvän Tuulen Kisat - Lisälajit kutsukilpailu |
Helsinki |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Sisuviestit |
Rovaniemi/S |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Avoimet pk-kilpailut |
Kajaani |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, kuula, korkeus |
Kouvola, Koria |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seuracup |
Seuracup I-osakilpailu |
Kalajoki |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
16.06. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
17.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Virkiä Games |
Lapua |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Pk-kilpailu |
Ylitornio |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
07.06. 23:59 | - | |
18.-20.06. |
ak |
KUY Games |
Tuusula |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Loikkakisat |
Rovaniemi |
17.06. 23:59 | - | |
18.06. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
18.06. |
pk |
Aurajoen Yöjuoksu |
Turku |
- | - | |
19.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
19.-20.06. |
ak |
Seinäjoen Kansalliset moniottelut |
Seinäjoki |
16.06. 23:59 | - | |
19.-20.06. |
pk |
Siirin ja Inton heittokisat/ PERUTTU |
Tampere |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Harju Cup 2 |
Jyväskylä |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pm |
Helsyn 15-9 v. pm-viestit |
Helsinki |
14.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pm |
Lasyn pm-ottelut 9-13v, 1. osa |
Orimattila |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
NÅID mångkamp F/P 9-13 |
Pargas/Parainen |
16.06. 23:59 | - | |
19.-20.06. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma |
Oulu |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Siilinjärvi Games |
Siilinjärvi |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Siilinjärvi Games lisälajit |
Siilinjärvi |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pm |
Knattestafett DM i Jakobstad |
Jakobstad |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Pikajuoksucup |
Hämeenlinna |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Veteraanikansalliset |
Joensuu |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
maantie |
VieskaMaraton2021 |
Ylivieska |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
XXXVIII Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Keskis- Mikon Mittelöt |
Töysä |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Lohijärven maantievitonen |
Lohijärvi |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Naantalin Aurinkokävelyt ja pituushyppykisat |
Naantali |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
ak |
Kirkon vaiheill |
Nakkila |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pm |
Stafett DM |
Jakobstad |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
CORE:n Rataraasto 10 000m |
Pietarsaari |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Taimen 110-v. juhlakilpailut |
Liperi |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Tuiskun moukarikisat |
Nousiainen |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Tonnikisa |
Seinäjoki |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
58-Junnumoukari |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Aktia-Aikuisurheilukisat |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Asikkalan heittokisa |
Vääksy |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Pörssin moukarikisa |
Pori |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Susirajan Seiväskoulun tuloskisa |
Lieksa |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Iskun heittokisat II |
Mynämäki |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Kiekkokilpailu |
Pori |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
ak |
Parkano Games |
Parkano |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Someron seiväskilpailut |
Somero |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Sotkuman polkujuoksu |
Polvijärvi |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
DT i Pixne |
Maalahti |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Korona Bye Bye 3 |
Seinäjoki |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Reilu Cup tonnit ja kesäillan juoksut |
Lahti |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osa |
Hamina |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.06. |
pk |
Rimaralli |
Espoo |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Kenttäkarhujen juoksukisat |
Uusikaupunki |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Kesäkuun kisat II |
Paimio |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Savonlinna |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
21.06. |
pk |
Viikkokisat |
Lappeenranta |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Juoksukoulun pikamatkat |
Kurikka |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
KV/IFÅsarna nuorisokisat |
Kokkola |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Piirikunnallinen viikkokisa |
Leppävirta |
21.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Rastin Pituuskisat |
Suomussalmi |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
21.06. |
pk |
Vilpas Track Games |
Salo |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
22.06. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ |
TYRNÄVÄ |
20.07. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Iitti Games |
Iitti |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Kansalliset aik urh Töysän korppukisat |
Töysä |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
tähti |
Marskin kisat |
Lappeenranta |
17.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu |
Joensuu |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Etelä-Pohojalaanen Timattiliiga |
Kauhava |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Kesäkisat 1 |
Lieto |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Piikkiön aluekisa |
Kaarina |
17.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Seuracup piirikisa1. |
Savonlinna |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat ja lasten Olympialaiset |
Leppävirta |
- | - | |
22.06. |
pk |
Sinettikisat |
Vantaa |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Uudy:n Seuracup I |
Riihimäki |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Föreningscup deltävling 1 |
Pedersöre |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
22.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
23.06. |
pk |
Paunu Games III |
Jämsä |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Borgå Släggtävling 1 / Porvoon moukari 1 |
Borgå - Porvoo |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Nopsan piirikunnalliset |
Noormarkku |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pm |
pm P/T14-15 2000m |
Turku |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.06. |
ak |
Tilastopajacup 2 |
Turku |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
VirtUn Viikkokisat I |
Virrat |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa 1 |
Forssa |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Mikkeli avoin ABC3 kilpailu |
Mikkeli |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Seurakilpailu |
Espoo |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
23.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Kivijärvi |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
kans |
Pohjantähti - Games |
Pudasjärvi |
20.06. 23:59 | - | |
24.06. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Kellokoski |
23.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Hippo viikkokisa |
Valkeakoski |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Kiihtelysvaaran kesäkisat |
Joensuu |
22.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pm |
Avoin pm-moukari M ja M17 |
Somero |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
kans |
54. Keuruun Juhannuskisat |
Keuruu |
20.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Posion Pyrinnön Juhannuskisat |
Posio |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Keiteleen juhannusheitot |
Keitele |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
ak |
Someron juhannuskisat |
Somero |
23.06. 23:59 | - | |
26.06. |
GP |
Motonet GP Kuortane (EA) |
Kuortane |
19.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Nuorten juhannuskisa |
Saarijärvi |
21.06. 23:59 | - | |
27.06. |
kans |
Kansainväliset 85. Saarijärven juhannuskisat |
Saarijärvi |
21.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Korona Bye Bye 4 |
Seinäjoki |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Imatran keihäskisa |
Imatra |
- | - | |
28.06. |
ak |
LIVAL-Games |
Sipoo / Sibbo |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 1 |
Espoo |
24.06. 23:59 | - | |
28.-29.06. |
kans |
Olympiaranking |
Vaasa |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Piirikunnalliset |
Heinola |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
28.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus |
Huutjärvi |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Piirikunnallinen viikkokisa ja aikuisten pm |
Leppävirta |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
28.06. |
pk |
Maanantai-illan kuulakisa |
Himanka |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
29.06. |
pk |
Motonet Kuukausikisat |
Joensuu |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup 1. Ykköslohko |
Naantali |
24.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup I, ykköslohko 9v lajit |
Naantali |
24.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Etelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 1. osa |
Parikkala |
24.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Reilu Cup seiväs |
Lahti |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Lasten kisat |
Iisalmi |
23.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Metalli Cup 2 |
Tornio |
25.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Peukku-kisa |
Alajärvi |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Piiriviestihuipentuma 9-15 vuotiaat |
KANNUS |
25.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 |
Porvoo - Borgå |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup I, etelälohko |
Salo |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup I, etelälohko 9v lajit |
Salo |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko |
Mynämäki |
25.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko 9v lajit |
Mynämäki |
25.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Seurakisa |
Maaninka |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
29.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Tiistaikisa II |
Oulu |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
po |
Ungdomsserien omgång 2 |
Lemland |
- | - | |
29.06. |
pk |
Leiskun kesäkuun kisa |
Kankaanpää |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
30.06. |
pk |
Keihäskarnevaalien juniorikilpailut |
Pihtipudas |
25.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyvinkää |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
HIPPO-kisat |
Noormarkku |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kerava |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
30.06. |
pk |
ViiisPiikkinen Cup |
Saarijärvi |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
Yrin Kesäkisat |
Humppila |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
29.06. 23:59 | - | |
01.-04.07. |
karn |
Lohjan kuula- ja kiekkokarnevaalit |
Lohja |
28.06. 23:59 | - | |
01.-03.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit |
Lempäälä |
29.06. 23:59 | - | |
01.-04.07. |
karn |
Moukarikarnevaalit |
Kaustinen |
29.06. 23:59 | - | |
01.-03.07. |
karn |
Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit |
Jämsä |
28.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
30.06. 23:59 | - | |
01.-04.07. |
karn |
Keihäskarnevaalit |
Pihtipudas |
25.06. 23:59 | - | |
01.-04.07. |
karn |
42. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
28.06. 23:59 | - | |
01.07. |
karn |
Aitajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt |
Joensuu |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
01.07. |
pk |
PolVa nuortenkisat |
Polvijärvi |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Porin aitakarnevaalit osa 2 |
Pori |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
30.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Aktia Junior Games del 2 |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
28.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Kev kisa |
Kuusamo |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
pk |
Ok Maakunnan lasten kisailut II |
Kajaani |
30.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
30.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
01.07. |
pk |
Kiihtelysvaaran kesäkisat 2 |
Joensuu |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
01.07. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Vetelin 28. markkinahölkkä |
Veteli |
- | - | |
03.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden Kansalliset kilpailut |
Kuortane |
01.07. 23:59 | - | |
03.-04.07. |
pk |
Avoimet TUL.n aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailut |
Leppävirta |
24.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) |
Mikkeli |
- | - | |
03.07. |
pk |
Sisulisä-ottelut PERUTTU |
Ylitornio |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Vaasa Run |
Vasa |
- | - | |
03.07. |
pk |
Kestilä-päivien nuorisokisat |
Siikalatva |
03.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Joutohölkkä |
Joutsa |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Rantalakeusjuoksu |
Liminka |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Lohjan Lajikarnevaalien leirikilpailut |
Lohja |
- | - | |
04.07. |
maantie |
48. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
27.06. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Asikkalan keihäskisa |
Asikkala |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
karn |
Pikajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Kipinän Kisat |
Lohja, Nummi |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Häcktävling |
Nedervetil / KILPAILU PERUTTU |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Motonet Kuukausikisat |
Joensuu |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
05.07. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
05.07. |
pk |
XV Sirpa Holopaisen muistokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 |
Borgå - Porvoo |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Maler Kisat |
Ylivieska |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
NoU:n Heinäkuun kisat |
Nokia |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
- | - | |
05.07. |
pk |
UrjU:n viikkokisat |
Urjala |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
06.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväs, 10-11- ja 14-15-vuotiaiden sarjat |
Tampere |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Tuomaksen juhlajuoksu |
Vantaa |
- | - | |
06.07. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Tervakoski, Janakkala |
- | - | |
06.07. |
ak |
Veikkojen ja Åsarnan nuorisokansalliset |
Kokkola |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
Avoimet pm esteet |
Turku |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
ak |
Tilastopajacup 3 |
Turku |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Distriktstävling |
Pedersöre |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Kuohun kisat |
Juankoski |
02.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
Pm-Sisukävelyt |
Pori |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
PowerPark Games |
Alahärmä |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pm |
Pohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osa |
Outokumpu |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
am |
Aluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / LIMINKA |
LIMINKA |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Piirikunnalliset |
Heinola |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Viikkokisat |
Lappeenranta |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
kans |
125v. Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pm |
Kainuun piirin sisumoniottelut 1 |
Kajaani |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
- | - | |
07.07. |
po |
Ungdomsserien omgång 3 |
Mariehamn |
- | - | |
07.07. |
pk |
Vakka-ottelut |
Uusikaupunki |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
TERVO |
- | - | |
08.07. |
pk |
Mansen matalankynnyksen seiväs, 12-13-vuotiaiden sarjat |
Tampere |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
9-13-vuotiaiden ottelut osa 1 |
Mikkeli / Ristiina |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
08.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Imatran INKERI kisat |
Imatra |
04.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Kesäkisa 2 |
Lieto |
05.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - heitot |
Riihimäki |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
- | - | |
08.07. |
ak |
Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga |
Kurikka |
07.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa, Toijala |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pm |
HämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 |
Kangasala |
04.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
08.07. |
pk |
Rastin Tonnit |
Suomussalmi |
08.07. 23:59 | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
08.07. |
seura |
Seurakisat |
Pietarsaari |
07.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Karstula |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Porin viestit |
Pori |
06.07. 23:59 | - | |
09.-10.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14 moukari ja kiekko., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Nurmijärvi |
07.07. 23:59 | - | |
09.-10.07. |
ak |
Klaukkala Games |
Nurmijärvi |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-kilpailut ( kiekko ja moukari) |
Oulu |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Markkinakisat |
HIMANKA |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Muuruvesi kisat |
Kuopion Muuruvesi |
- | - | |
10.-11.07. |
ak |
Hannes Junior Games |
Kuopio |
05.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Nuorten Timanttikisat |
Sastamala |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
ak |
Vääksy Games |
Asikkala |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pm |
Sisuottelut |
Kauhava |
06.07. 23:59 | - | |
10.-11.07. |
am |
Avoimet Aluemestaruusottelut |
Kauhava |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
po |
Otteluhuipentuma |
Kalajoki |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
ak |
Pohjan Koitokset |
Rovaniemi |
04.07. 23:59 | - | |
10.-11.07. |
am |
SFI Mästerskapen 2021 |
Närpes |
02.07. 23:59 | - | |
10.-11.07. |
am |
AM-moniottelut eteläinen ja kaakkoinen alue |
Kotka |
05.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Heinäheitot |
Laitila |
07.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
OrivesiGames, Kansalliset aikuisurheilun yleisurheilukisat |
Orivesi |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Ryskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailut |
Tammela |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Savitaipaleen uuden yleisurheilukentän avajaiskilpailut |
Savitaipale |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Albin Stenroosin muistojuoksu |
Vehmaa |
- | - | |
10.-11.07. |
pm |
Avoimet P-Pohjanmaan pm-kilpailut yleinen -17-19v |
Kempele |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
kans |
Timanttikisat |
Sastamala |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Pk heittokisat |
Mikkeli / Ristiina |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
Sisukävelyt ja aluemestaruuskävelyt |
Kauhava |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Vehmaan aluekilpailut |
Vehmaa |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Pikajuoksucup |
Hämeenlinna |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Ryskeen kesäcup IV |
Tammela |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Ylä-Karjalan Kymppi |
Valtimo |
08.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Heinäkuun kilpailut |
Alavieska |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Naantalin Löylyn 100-vuotis juhlakisat |
Naantali |
06.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Ivar Wilksman heitot |
Töysä |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeUcup3 |
Savonlinna, Kerimäki |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Nummelan Tarmon Aluekilpailut |
Vihti, Nummela |
09.07. 23:59 | - | |
12.-13.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
12.07. |
pk |
Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset |
Laihia |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
12.07. |
pk |
TuUL aikuisurheilukisat |
Turku |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
13.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heitocup 2/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
06.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
HIFK avoimet junnuaidat ja keihäs |
Helsinki |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut T9-15 |
Salo |
08.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Borgå diskustävling - Porvoon kiekkokisa |
Borgå - Porvoo |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Fyrrypinkaasut |
Vähäkyrö, Vaasa |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pm |
Kainuun sisuviestit |
Kajaani |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Leiskun heinäkuun kisa |
Kankaanpää |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Piirin myöntämä kilpailu |
Muurame |
13.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
13.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Tiistaikisa III |
Oulu |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Viispiikkinen-Cup 2021 IV osakilpailu |
Kyyjärvi |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
14.07. |
ak |
Joensuu Junior Games |
Joensuu |
10.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Paunu Games IV |
Jämsä |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / TUPOS |
TUPOS |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Nuorisokisat |
Hämeenlinna |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
GP |
Joensuun Motonet GP |
Joensuu |
04.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Peukkukisa |
Virrat |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.07. |
pk |
1500 m |
Tervola |
- | - | |
14.07. |
pk |
Akilles mästerskap 2 - Akilleen mestaruuskisat 2 |
Borgå - Porvoo |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Lappajärven Veikot 110v. nuorisokansalliset |
LAPPAJÄRVI |
09.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Mikkeli avoin ABC4 kilpailu |
Mikkeli |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pm |
Pm-sisulisäottelut, Pojat 9-15 |
Naantali |
10.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
15.07. 23:59 | - | |
15.07. |
ak |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Keuruun piirikunnalliset |
Keuruu |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
15.07. |
po |
Piiriottelu Kymenlaakso Lahti Etelä-Karjala |
Iitti |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Pyhäjärvi Games |
Eura |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Savonlinna |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
15.07. |
pk |
Kaiun hyppy- ja heittokisat |
Kaavi |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Kiteen heinäkisat |
Kitee |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Mahdin kisat |
Maaninka |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.07. 23:59 | - | |
16.-18.07. |
ak |
Janakkala Games |
Janakkala |
14.07. 23:59 | - | |
16.-17.07. |
pk |
Laitilan ottelukisat |
Laitila |
12.07. 23:59 | - | |
16.-18.07. |
pm |
PM-Sisulisähuipentuma |
Saarijärvi |
11.07. 23:59 | - | |
16.07. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
16.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
17.07. |
GP |
Motonet GP Lapinlahti |
Lapinlahti |
10.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Kansallinen aikuisurheilukisa |
Harjavalta |
09.07. 23:59 | - | |
17.-18.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
13.07. 23:59 | - | |
17.-18.07. |
ak |
Kouvola Junior Games |
Kouvola |
12.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Piirikunnalliset aikuisurheilukisat |
Lahti, Nastola |
- | - | |
17.07. |
pk |
47. Pentin Olympialaiset |
Saarijärvi |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
15.07. 23:59 | - | |
17.-18.07. |
pm |
Kainuun sisuhuipentuma |
Kajaani |
13.07. 23:59 | - | |
17.07. |
ak |
Karhu Junior Games ja Etelä-Pohjanmaan Timanttiliiga |
Kauhajoki |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Nopsan 80v. Juhlakilpailu |
Noormarkku |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pm |
Pm Seiväskilpailu |
Noormarkku |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
ak |
Laitilan Nuorisokansalliset |
Laitila |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Nuorten tuloskisat |
Liminka |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Lisälajit |
Kemi |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Porvoon huippukisat - Borgå Topgames |
Porvoo - Borgå |
13.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Sisuhuipentuma ja viestit Länsi-Pohja |
Kemi |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Avoimet TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailut |
Kuopion Vehmersalmi |
12.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Koski-Vähälän Karijasut |
Ylivieska |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
ak |
Kurikan Ryhdin aluekisat |
Kurikka |
17.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pm |
Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma |
Savonlinna |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
19.07. |
pm |
9-13-vuotiaiden pm-ottelut |
Kankaanpää |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Forssan Salaman viikkokisa 2 |
Forssa |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
19.07. |
pk |
Tuiskun keihäskisat |
Nousiainen |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
20.-21.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vihti |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pm |
Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä) |
Raisio |
15.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ |
TYRNÄVÄ |
18.07. 23:59 | - | |
20.-21.07. |
pm |
HämSY:n N/M17 pm-kilpailut |
Tampere |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 2/4 |
Kuopio |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Turenki, Janakkala |
- | - | |
20.07. |
pk |
Ilmajoki Games, Kiailijoiden 100v. juhlakilpailu, Etelä-Pohjalainen Timanttiliiga |
Ilmajoki |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
19.07. 23:59 | - | |
20.-21.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M |
Rauma |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Orivesi |
15.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Metalli Cup 3 |
Tornio |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
20.07. 23:59 | - | |
20.07. |
ak |
Uran aluekisat |
Kannus |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Nikulan heittokisat 3 |
Kaustinen |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
3-loikan iltakisat |
Outokumpu |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
kans |
Karhulan kansalliset |
Kotka |
16.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Kenttäkarhujen heittokisat |
Uusikaupunki |
17.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.07. |
pk |
Akilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3 |
Borgå - Porvoo |
17.07. 23:59 | - | |
21.07. |
am |
Aluemestaruus viestit |
Oulu |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
P/T11 ja P/T13 korkeus- ja kuulakisat |
Rauma |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
45.e Jakob Marathon |
Jakobstad |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
22.07. |
pk |
Vesan kisat |
Raahe |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
3.seurakisat/luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Ok Maakunnan lasten kisailut III |
Kajaani |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Rääkkylän kesäkisat |
Rääkkylä |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Ratakusiaiset |
Lieto |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Säästöpankki Games |
Kristiinankaupunki |
18.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Toivekisat |
Leppävirta |
- | - | |
22.07. |
pk |
TOPGAMES Sprint |
Borgå - Porvoo |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
TOPGAMES Sprint, lisälaji |
Porvoo - Borgå |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Kymijoki-Kymppi |
Kouvola |
- | - | |
23.-25.07. |
ak |
Youth Athletics Games |
Lappeenranta |
08.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm kil |
Töysä |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
seura |
Seurakisat |
Turenki, Janakkala |
- | - | |
24.07. |
pk |
PeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja M/N19 |
Perniö |
21.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Hannun heitot lisälajit |
Varpaisjärvi |
22.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Hannun heittokilpailut |
Varpaisjärvi |
18.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Säkylän 6. Mansikkamaraton |
Säkylä |
- | - | |
24.07. |
maantie |
Heinolan Kaupunkipuistojuoksu |
Heinola |
19.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
22.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Heittokisat |
Keitele |
23.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Ähtärin seiväskisa |
Ähtäri |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Tuloskilpailu |
Oulu |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Miesten pituuskisa |
Espoo |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
DT i Pixne |
Malax |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat |
Hämeenlinna |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Hyvinkää |
26.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Lappajärven Veikot 110v. aikuisurheilu |
Lappajärvi |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Merimajan heitot |
Pyhäjoki |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pm |
P/T14-15 pm aidat ja esteet |
Turku |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Posion pitäjänmestaruuskisat ja avoimet kisat |
Posio |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Savonlinna |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
26.07. |
ak |
Tilastopajacup 4 |
Turku |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Alavuden nuorisokisat |
Alavus |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
HSU kilpailut |
Hyvinkää |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
po |
Semestersprinten |
Mariehammn |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
27.07. |
pk |
Pyrinnön Ratakisat |
Oulu |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
kans |
Häme Games |
Riihimäki |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Piiricup 2, EKY, LaSY ja KymY |
Kouvola |
22.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Pohjan Koiton iltakisat |
Rovaniemi |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu |
Outokumpu |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Vetelin piirikunnalliset |
Veteli |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Virkiän Myötätuulisprintit |
Lapua |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
DT i Bennäs |
Pedersöre |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Lasten kisat |
Iisalmi |
21.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
ParkU kesäkisat |
Parkano |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Riennon ABC-kisojen lisälaji |
Savonlinna |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
27.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Urjala |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Testikisa |
Tornio |
- | - | |
27.07. |
pk |
Mettäperän lenkki |
Muhos |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kyyjärvi |
- | - | |
27.07. |
pk |
150m |
Outokumpu |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
po |
Piiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY) |
Kuortane |
26.07. 23:59 | - | |
28.-29.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Tuusula |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Iitti-hölkkä |
Iitti |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
28.07. |
pk |
VirtUn Viikkokisat III |
Virrat |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
kans |
Äänekoski Games |
Äänekoski |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
ak |
Aluekilpailut |
Kajaani |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Forssan Salaman Holjat kisat |
Forssa |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Enonkoski |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
28.07. |
pk |
Tulosparannus kilpailut |
Mikkeli |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Motonet kuukausikisa SM-ikäisille |
Joensuu |
27.07. 23:59 | - | |
29.07.-01.08. |
pk |
Suomen aikuisurheiluliiton SM-kilpailut |
Mikkeli |
19.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
29.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
29.07. |
pk |
DT i Larsmo |
Luoto |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Kaiun seiväskisa |
Kaavi |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Keihään kutsukilpailu |
Juuka |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Kesäkävelyt |
Joensuu |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
29.07. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Saarijärvi |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Rastin viesti |
Suomussalmi |
30.07. 23:59 | - | |
30.07.-01.08. |
ak |
Lohja Junior Games |
Lohja |
27.07. 23:59 | - | |
30.07.-01.08. |
pm |
Pm-sisuhuipentuma |
Kauhajoki |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Stavtävling |
Vasa |
29.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pk |
LaSY:n pm-huipentuma |
Lahti |
28.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
pm sisulisähuipentuma |
Turku |
26.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
PNM Trail |
Nousiainen |
- | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma |
Joensuu |
26.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma |
Siilinjärvi |
26.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat |
Sastamala |
28.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Dm 14-15 |
Nykarleby |
27.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
KePY:n piirihuipentuma 9-15v |
Kokkola |
27.07. 23:59 | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Knattefinalen 9-13 |
Nykarleby |
27.07. 23:59 | - | |
31.07. |
ak |
Lapin Leiskautukset |
Rovaniemi |
25.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Lapin Leiskautukset, lisälajit |
Rovaniemi |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit |
Iisalmi |
15.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Tuiskun Tuloskisat |
Pihtipudas |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km |
Hämeenlinna |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Kälviän 800m |
Kokkola |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Elokuun Kisat |
Kemi |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaan Toijala |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpailu |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Espoonlahden kiekkokisa |
Espoo |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Kaiun seiväskisa |
Kaavi |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu |
Riihimäki |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Sibbo stavtävling / Sipoon seiväskilpailu |
Sipoo/Sibbo |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
200 m/400 m ja kuula |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Espoonlahden moukarikisa |
Espoo |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Kemi |
30.07. 23:59 | - | |
03.08. |
seuracup |
Seuracupin II-osa |
Mikkeli / Ristiina |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga |
Kuortane |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Kesäkisat 3 |
Lieto |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kausala |
02.08. 23:59 | - | |
03.-04.08. |
pm |
UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) |
Janakkala |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
PERUTTU kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailut |
kokkola |
03.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Seipään tuloskilpailu |
Oulu |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
03.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Siikalatvacupin Pyhännän osakilpailu |
Pyhäntä |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Paunu Games V |
Jämsä |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Riihimäki |
22.07. 23:59 | - | |
04.08. |
pm |
Avoin pm kymppi |
Turku |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Borgå Släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 |
Borgå - Porvoo |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
ak |
Tilastopajacup 5 |
Turku |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Viikkokisat |
Lappeenranta |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pm |
Hämsyn N/M pm-kisat 1.päivä |
Nokia |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 |
Kouvola/Koria |
31.07. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Avoimet piirikunnalliset kiekkokisat |
Lappajärvi |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
05.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Tervakoski, Janakkala |
- | - | |
05.08. |
pk |
Junnumoukari |
Nurmijärvi |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
K-Marketin kisat |
Joensuu |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
05.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pm |
Hämsyn N/M pm-kisat 2.päivä |
Nokia |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Kev kisa |
Kuusamo |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
PeU:n Elokuun kilpailut |
Perniö |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Peukku-kisa |
Alajärvi |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 |
Porvoo - Borgå |
03.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.08. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
03.08. 23:59 | - | |
06.-08.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N17-16 |
Hyvinkää |
29.07. 23:59 | - | |
06.-08.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T15-14 |
Kokkola |
29.07. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Kempele Z-Maraton |
Kempele |
01.08. 23:59 | - | |
07.-08.08. |
pk |
SAUL SM-ottelut |
Jyväskylä |
27.07. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Toivon Kipinä |
Varkauden Kangaslampi |
- | - | |
07.-08.08. |
pk |
Parayleisurheilun SM-kilpailut |
Jyväskylä |
25.07. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Tulos heittokisa |
Iisalmi |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
maantie |
HaminaTattoojuoksu |
Hamina |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
LähiTapiolan Nuorisokisat |
Laitila |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Marttilanharjun juoksu |
Ylikiiminki/Oulu |
- | - | |
08.08. |
pk |
Pyrinnön Sprintit |
Oulu |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
09.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeUcup4 |
Savonlinna, Kerimäki |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
09.08. |
pk |
Peukku-kisa |
Töysä |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Piirikunnallinen viikkokisa |
Leppävirta |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 3/4 |
Kuopio |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu |
Vihti |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup II etelälohko, 9v. lajit |
Lieto |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup II ykköslohko, 9v. lajit |
Raisio |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup II, ykköslohko |
Raisio |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
10.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
03.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Etelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 2. osa |
Imatra |
05.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Pohjola seuracup osa II Helsy |
Vantaa |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup 2. |
Ilmajoki |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu (klo 17.30 alkaen) |
Kankaanpää |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Seuracup II etelälohko |
Lieto |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seuracup |
Kainuun Seuracup 2 |
Suomussalmi |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Piirikilpailut |
Kokkola |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
08.07. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Seipään tuloskisa |
Kalajoki |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Seuracup piirikilpailu |
Veteli |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Oulu, Haukipudas |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup 2 KeSY |
Jyväskylä |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Seuracup 2 KeSY - lisälajit |
Jyväskylä |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
HämSY:n Seuracup 2 osakilpailu |
Ylöjärvi |
07.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
KEV-keihäskisa |
Kuusamo |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup 2-osakilpailu |
Varkaus |
06.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup II.osakilpailu |
Oulu |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
tähti |
Eltsun tähtikisat |
Helsinki |
06.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Föreningscup deltävling 2 |
Vasa |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Mikkeli avoin ABC5 kilpailu |
Mikkeli |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 |
Espoo |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Painonheittokilpailu |
Seinäjoki |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit |
Laitila |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seuracup |
Seuracup II, pohjoislohko |
Laitila |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
12.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Kaiun hyppy- ja heittokisat |
Kaavi |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Naisten sataset |
Lapinlahti |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Jokela |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Tarmon kisat |
Pori |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut |
Kaustinen |
- | - | |
12.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Ok Maakunnan lasten kisailut IV |
Kajaani |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
12.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Veikkolan viikkokisat 2 |
Veikkola |
11.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
13.-15.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N22-19 |
Turku |
05.08. 23:59 | - | |
13.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
12.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Someron kaupungin mestaruuskisat |
Somero |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut |
Lahti, Nastola |
04.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Elokuun kisat |
Kalajoki |
12.08. 23:59 | - | |
14.-15.08. |
pm |
NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år |
Borgå - Porvoo |
10.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa |
Suomussalmi |
14.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pm |
Satakunnan viestihuipentuma (T/P9-15) |
Parkano |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
SAUL:n SM-maantiejuoksu, 10km |
Pyhtää, Huutjärvi, |
04.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pm |
Sisuviestit |
Kauhava |
09.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Elokuun pomput |
Joensuu |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
PaRaS-lenkki |
Parikkala |
09.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
UUDY:n pm-junnuottelut 2 |
Lohja |
10.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ahkeran heitto-ottelu |
Lahti, Nastola |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Meteoritmaraton |
Solf |
- | - | |
15.08. |
pk |
PM-ottelut 9-15v |
Lappeenranta |
11.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratoni) |
Pyhtää |
09.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
9 - 13 vuotiaiden moniottelut |
PUDASJÄRVI |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Urjala |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Metalli Cup 4 |
Tornio |
10.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Pyrinnön Sprintit II |
Oulu |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
11.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
VesUn 90-vuotis juhlakisa/KILPAILU PERUTTU |
Vesanto |
01.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ville Pörhölä Games |
Tornio |
09.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
avoimet Someron Esan seiväsmestaruuskilpailut |
Somero |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Ekin muistokisat |
Töysä |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
IF Fyrens distriktstävling |
Korsnäs |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Naisten vitonen |
PUDASJÄRVI |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Tuiskun moukarikisat |
Vahto (Rusko) |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisa |
Pori |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Piirikunnallinen viikkokisa |
Leppävirta |
- | - | |
16.08. |
pk |
Hippokisat |
Salo |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
16.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
16.08. |
pk |
Asikkalan keihäskisa |
Vääksy, Asikkala |
15.08. 23:59 | - | |
16.-17.08. |
pm |
Avoimet aikuisurheilijoiden Kainuun piirinmestaruuskilpailut |
Kajaani |
12.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Elokuun Kisat |
Ylivieska |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Junnukisat |
Rusko |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
17.08. |
pk |
Korkeushyppykilpailu |
Kuortane |
16.08. 23:59 | - | |
17.-18.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Espoo |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
17.08. |
pm |
Etelä-Savon pm-viestit |
Mikkeli |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
Pm-viestit 9-15v KeSY |
Jyväskylä |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Hamulan moukarikisa |
Siilinjärvi |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Saarenkylän sprintit |
Rovaniemi |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Toijala |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Elokuun kilpailut |
Alavieska |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Ikaalisten kiekkokisa |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
pm-sisulisäviestit P/T9-11 |
Mynämäki |
12.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Teuvan Rivakan Yu-kilpailut |
Teuva |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Augustispelen - OSITTAIN peruttu - lue lisätiedot |
Vöyri |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Ylämylly |
- | - | |
18.08. |
pk |
50. Vasakisa |
Porvoo - Borgå |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
ak |
Heinola Games |
Heinola |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Heitto- ja hyppykisat 2 |
Nurmijärvi |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Kaupunginmestaruuskilpailut |
Lieksa |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Kerava |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut |
Virrat |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
ak |
Aluekilpailut |
Kajaani |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Kuulakisa |
ROVANIEMI |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
P/T13-15 pm-sisulisäviestit |
Laitila |
13.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Enonkoski |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
19.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Turenki, Janakkala |
- | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
- | - | |
19.08. |
pk |
Kutsukisa |
Lahti |
- | - | |
19.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Omasp Sporttikisat |
Joensuu |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Ryskeen Kesäcup V |
Tammela |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
19.08. |
pk |
4.seurakisat/luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Hakan Mestaruuskisat |
Valkeakoski |
17.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
LETE-luokittelukisa |
Juuka |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
GP |
Motonet GP Lahti |
Lahti |
09.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Oikia seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
19.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1 |
Parainen |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
- | - | |
19.08. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
18.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Rastin kuulailta |
Suomussalmi |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
20.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
19.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Tulos heittokisa |
Iisalmi |
18.08. 23:59 | - | |
20.-21.08. |
maantie |
Paavo Nurmi Marathon |
Turku |
- | - | |
21.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
21.08. |
pk |
Aluekilpailu |
Lieto |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
MatinMaastot |
Viirinkylä |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Perinneurheilukilpailut |
Leppävirran Oravikoski |
- | - | |
21.-22.08. |
SM |
SM moniottelut P/T15-14 |
Lohja |
13.08. 23:59 | - | |
21.-22.08. |
SM |
SM-moniottelut M/N22-19-17 |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
13.08. 23:59 | - | |
21.-22.08. |
pm |
Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
21.-22.08. |
pm |
Pm-huipentuma 9-15v. 21-22.08 |
Kotka |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
am |
13v aluehuipentuma, lounainen alue |
Pori |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
ak |
Kälviän kisat |
Kokkola |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Piirinmestaruusviestit 9-17 v ja M/N kuula ja kiekkokisa |
Imatra |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Tuloskisa N sataset ja M kuula |
Varkaus |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Kiekko-ja moukarikisat |
Ilmajoki |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Niilon kymppi |
Suonenjoki |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Keskuskentän kolmonen |
Joensuu |
- | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
54. Auliksen Olympialaiset |
Jämsä |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
9 - 13 - vuotiaiden moniottelut |
Iisalmi |
16.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Lasyn PM-ottelut. Osa 2. 9-13v |
Iitti |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 |
Lieksa |
16.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Tuiskun moukarikisat |
Nousiainen |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
HämSY:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Hervannan XXIX Juhlakisat |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
SAUL kansallinen Elokuun tuloskisa |
Vihti |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
kans |
Valkean Kaupungin Kisat |
Oulu |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit |
Oulu |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Elonkorjuukisat |
HIMANKA |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
35. Kuorevaarahölkkä ja lasten Vauhtijuoksu |
Polvijärvi |
22.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Heittokisat |
Pyhäjoki |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Virkiän Myötätuulisprintit II |
Lapua |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuman kävelyt |
Helsinki |
17.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pk |
Raision Kuulan seuranmestaruuskilpailut |
Raisio |
19.08. 23:59 | - | |
23.08. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat |
Helsinki |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeUcup5 |
Savonlinna, Kerimäki |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut |
Paimio |
17.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Avoimet Pudasjärven Kaupungin mestaruuskilpailut |
PUDASJÄRVI |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
24.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
24.08. |
pk |
Heittokilpailu - Kasttävling |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
24.08. |
pk |
KU68 Viikkokisa IV |
Kangasala |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Reilu Cup 3 |
Lahti |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
TuWe:n junnukisat 2 |
Turku |
20.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Peukku-kisat |
Soini |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Seuraottelu KaPo-NuKi-NuTa |
Vihti, Nummela |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
25.08. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 Otteluhuipentuma |
Mikkeli |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
Kainuun piirin sisumoniottelut 2 |
Kajaani |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Korkeushypyn iltakisat |
Polvijärvi |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.08. |
pk |
Vakka-Suomen Mestaruuskilpailut |
Laitila |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 |
Porvoo - Borgå |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Värisilmä PRO kilpailut |
Karkkila |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
26.-29.08. |
SM |
Kalevan Kisat |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Motonet kuukausikisa |
Joensuu |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
26.08. |
pk |
Avoimet kaupunginmestaruuskisat |
Äänekoski |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Hyppy- ja kiekkokisa |
Nakkila |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-viestit 9-15v |
Kouvola |
22.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Lahden Hippokisat |
Lahti |
22.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
XXI Naumasen kisat |
Joensuu |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Ennätystehtailut |
Himanka |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 |
Parainen |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
SSU:n elokisat |
Seinäjoki |
25.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Tarmon juoksut |
Pori |
25.08. 23:59 | - | |
28.-29.08. |
pm |
Uudy:n pm 9-15v |
Riihimäki |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Venetsialaismaraton |
Kokkola |
- | - | |
28.-29.08. |
pk |
Avoimet TUL Järvi- Suomen kyvyt esiin kilpailut |
Leppävirta |
24.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Kiiminki-maraton |
Oulu |
- | - | |
28.08. |
pk |
Sirkjärven ympärijuoksu |
Lappeenranta (Ylämaa) |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Nuorisokilpailut |
Forssa |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
UUSI pvm LaSY:n pm- viestit, 9-15v |
Lahti |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Avoimet Liperin pitäjänmestaruuskisat |
Liperi |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pm |
NÅID stafetter F/P 9-13 |
Pargas/Parainen |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Kalliojärvi-juoksu PERUTTU |
Valtimo |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pm |
Muurolan Piikki - maantiejuoksu |
Rovaniemi |
- | - | |
29.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kuulan10ottelu |
Sulkava |
23.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Salonjokilaaksojuoksu |
Salo |
25.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Radiomäen seiväskisa |
Lahti |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Rastin Maastot |
Suomussalmi |
30.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
30.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Uudenkaupungin Kenttäkarhujen seuran mestaruuskisat |
Uusikaupunki |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 |
Borgå - Porvoo |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Avoin Kristiinankaupungin mestaruuskilpailut |
KRISTIINANKAUPUNKI |
- | - | |
30.08. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Savonlinna |
- | - | |
31.08. |
pk |
Juoksukisa |
ROVANIEMI |
27.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pm |
Sisuottelut II |
Rovaniemi |
27.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
31.08.-01.09. |
pk |
Pyrinnön heittocupin osakilpailu, moukari |
Tampere |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Riennon ABC-kisojen lisälaji |
Savonlinna |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Seipään pihakisa |
Kalajoki |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
31.08. |
pk |
Syyskisa ja TUL seuraottelu |
Salo |
27.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut |
Mynämäki |
27.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Pyrinnön Sprintit III |
Oulu |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
01.09. |
ak |
Harju Cup 3 ja KeSY:n pm-ottelut osa 2 (9-13 v.) |
Jyväskylä |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seura |
PERUTTU Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
01.-02.09. |
am |
Alueviestimestaruus - Etelä ja Kaakko |
Helsinki |
27.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
100m, 400m ja 1000m juoksupäivä |
Kotka |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pm |
Avoimet pm-viestit |
Turku |
27.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Uran nelisataset ja keihäs |
Kannus |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
DT i Mosedal, Närpes |
Närpes |
30.08. 23:59 | - | |
02.-03.09. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs |
Riihimäki |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Klubbmästerskap |
Sjundeå |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Peukku kisat |
Kuortane |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat |
Kaarina |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
31.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
keihäskisa |
Lappeenranta |
- | - | |
02.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 |
Parainen |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Penttin Hölkkä |
Kouvola |
- | - | |
03.09. |
pk |
Piirikilpailut |
Kokkola |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Severin 3000 metriä |
Kokkola |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
36. Vaasa Maraton KILPAILU PERUTTU |
Vaasa |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
maantie |
Rauhalahti Kuopio Maraton |
Kuopio |
- | - | |
04.09. |
seuracup |
Seuracup-finaali B-sarja |
Alavus |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seuracup |
Seuracup superfinaali |
Turku |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu |
Jalasjärvi |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seuracup |
Seuracup-finaali A-sarja |
Laitila |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seuracup |
Seuracup-finaali C-sarja |
Pori |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
5. Isosyöte classic trail run |
Pudasjärvi |
30.08. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Kiekkokisa junnuille |
Ähtäri |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Seuranmestaruus Heittokisat |
Iisalmi |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
JB Street Run 21 (5km/10km katujuoksu) |
Pietarsaari |
- | - | |
04.09. |
pk |
Hippo-yleisurheilukisat |
Joensuu |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
12. Huippukymppi - Isosyöte |
Pudasjärvi |
30.08. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Syyssataset |
Lapinlahti |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Halliseiväs |
Ähtäri |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.09. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Avoimet TUL:n Järvi- Suomen heitto-ottelut |
Leppävirta |
- | - | |
05.09. |
pk |
Kuohun Tasoittava |
Vaajakoski |
- | - | |
05.09. |
pk |
Tuiskun heittokisat |
Vahto (Rusko) |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Pyhäntä-hölkkä 60-v. |
Pyhäntä |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Höstkast - Syysheitot |
Malax |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Kesän ennätysten murskajaiset |
Töysä |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
KEV-heittokisat |
Kuusamo |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 1/3 |
hangö |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
KeU:n mestaruusottelut |
Savonlinna, Kerimäki |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 |
Borgå - Porvoo |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Katin kuusikymppiset |
Vantaa |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun syyskisa |
Espoo |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pm |
pm-sisulisämaastoviesti |
Lieto |
01.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Syyskuun kilpailut |
Ylivieska |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Avoimet seuranmestaruuskilpailut |
Imatra |
- | - | |
07.09. |
pk |
Heinäveden Toivekisat |
Heinävesi |
- | - | |
07.09. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 4/4 |
Kuopio |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Säästöpankkikisa |
Salo |
- | - | |
07.09. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pm |
Uudyn pm junnuottelut 1. 9-11v |
Hyvinkää |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Vänärin syyskisa |
Kuopio |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Klubbmästerskap 2 |
Sjundeå |
06.09. 23:59 | - | |
07.-08.09. |
pk |
Pyrinnön heittocupin osakilpailu, kiekko |
Tampere |
05.09. 23:59 | - | |
07.-08.09. |
pk |
Esbo IF klubbmästerskap |
Espoo |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Kutsu keihäs |
Helsinki |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä |
Helsinki |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Syysheitot I |
Jämsä |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Iltakisa |
Alavieska |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Pituushypyn iltakisat |
Polvijärvi |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastot |
Mikkeli / Haukivuori |
04.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pm |
Laitilan Syysseiväs ja pm-ratakävelyt |
Laitila |
03.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 |
Sipoo/Sibbo |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari |
Borgå - Porvoo |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 2/3 |
hangö |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Kuulakilpailu |
Keitele |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Seiväskisa |
Jyväskylä |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Asikkalan heittokisa |
Asikkala |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut KILPAILU SIIRRETÄÄN TOISEEN AJANKOHTAAN SÄÄOLOSUHTEIDEN VUOKSI |
Savonlinna |
- | - | |
09.09. |
pk |
Eläinpuistokisat |
Ähtäri |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
HSL Group moukari 3 |
Nurmijärvi |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Hyppykisat |
Rovaniemi |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Klubbmästerskap 3 |
Sjundeå |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Matin kymppi |
Lieksa |
- | - | |
09.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 4 |
Pargas/Parainen |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
07.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
09.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu |
Lahti |
07.09. 23:59 | - | |
11.-12.09. |
SM |
SM-viestit |
Oulu |
03.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
KiipFit Trail Run |
Janakkala |
07.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Triangeliottelut , seuraottelu KKV-Luja-VsV |
Sastamala |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Uusikaupunki |
06.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pm |
Moukarin piirihuipentuma |
Kaustinen |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pm |
pm-supersisuottelut |
Seinäjoki |
08.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu |
Karttula |
06.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Vauhdittoman moukarin SM ja kiekkokisa |
Leppävirta |
- | - | |
11.09. |
pk |
Huimat Heitot |
Oulainen |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Tunkiotyönnöt |
Jalasjärvi |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Wikärit |
Joroinen |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
100-kisat |
Noormarkku |
10.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Keihäskilpailu - Spjuttävling |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
08.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heitocup 4/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
04.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Arctic Hammer |
Rovaniemi |
05.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.09. |
pk |
Merkki-Mitalicup finaali |
Naantali |
08.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Arctic-heitot ja heitto 5-ottelu |
Rovaniemi |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Hyppy- ja heittokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Lasse Viren Hölkkä |
Myrskylä |
- | - | |
12.09. |
pk |
Mynämäen Iskun heittokisat III |
Mynämäki |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Keihäskoulun kilpailu |
Joensuu |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Radiomäen kiekonheittokilpailu |
Lahti |
09.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 3/3 |
hangö |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-viikkokisat |
Tampere |
11.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU |
Tammela |
30.08. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Kasttävling |
Malax |
13.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 |
Sipoo/Sibbo |
12.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Iltakisat |
Rovaniemi/KILPAILU PERUTTU |
13.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Aktia Junior Games del 4 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Naantalin Löylyn seuramestaruuskisat 1.kisapäivä |
Naantali |
10.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Syysheitot II |
Jämsä |
12.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Laitilan Syysseiväs 2.0 |
Laitila |
14.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Moukarikisa junnuille |
ÄHTÄRI |
14.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
SATY:n heittokoulun kiekkokisa |
Pori |
14.09. 23:59 | - | |
15.09. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
14.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Wanhanajan maili |
Nurmijärvi |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
HIFK heittopäivä/kastdagen |
Helsinki |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Naantalin Löylyn seuramestaruuskisat 2.kisapäivä |
Naantali |
12.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut |
Savonlinna |
- | - | |
16.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
seura |
Seurakisat |
Larsmo |
10.09. 23:59 | - | |
16.09. |
seura |
Seurakisat |
Klubbkampen LIF-GIF-ÅSARNA |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
17.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL |
Helsinki |
16.09. 23:59 | - | |
17.-18.09. |
maantie |
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi |
Jyväskylä |
- | - | |
18.09. |
am |
Eteläisen ja kaakkoisen alueen am-maastot |
Janakkala |
15.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
14.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
Uudy pm-maastot |
Janakkala |
15.09. 23:59 | - | |
18.-19.09. |
pk |
Seuraottelu KaarUra-LTU-PaimU-PiikkKa-PiikKe-SauvU |
Paimio |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
55. Oulun Juoksu |
Oulu |
- | - | |
18.09. |
maantie |
14. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas |
Espoo |
18.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
49. Malmijuoksu |
Joensuu |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Heitto 5-ottelu |
Alavieska |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Vantaa |
13.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Kaarlon Juoksu 2021 |
Posio |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
18.-19.09. |
pk |
Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut |
Lappeenranta |
09.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
Pohjois-Savon piirin pm- ja 9-15-vuotiaiden sisulisämaastot |
Leppävirta |
14.09. 23:59 | - | |
18.09. |
SM |
SM-maraton |
Jyväskylä |
10.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Tapsan heitot |
Hamina |
15.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
Terräng-DM |
Nykarleby |
15.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Keuruun heittokisat |
Keuruu |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Ruissalojuoksut |
Turku |
- | - | |
18.09. |
seura |
Seurakisat |
Oulu, Haukipudas |
- | - | |
18.09. |
pk |
Släggtävling- Moukarikilpailu |
Kristinestad |
17.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Borgå diskustävling - Porvoon kiekkokisa |
Borgå - Porvoo |
15.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.09. |
pk |
PERUTTU Iltavalo 3000m |
Kokkola/Ullava |
15.09. 23:59 | - | |
19.09. |
maantie |
Espoo Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni |
Espoo |
- | - | |
19.09. |
pk |
Otavan 7 tähden kisat |
Mikkeli |
- | - | |
19.09. |
pk |
heittoseuraottelu |
Turku |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta |
Pyhtää |
13.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pk heittokisat |
Mikkeli / Ristiina |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
Satakunnan 9-15-v. Pm-moniottelut |
Noormarkku |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
18.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
HSL Group moukari 4 |
Nurmijärvi |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Kuonan Kymppi (myös KeUcup6) UUSI KILPAILUPÄIVÄ |
Savonlinna, Kerimäki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
XLV VOIVAKKA-juoksu |
Leppävirta |
- | - | |
19.09. |
pk |
Säästöpankin syysheitot |
Somero |
15.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
20.09. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
19.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pm |
Helsyn pm-junnumaastot |
Vantaa |
17.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Kasttävling - Heittokilpalu |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
19.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.09. |
pk |
Radiomäen moukarinheittokilpailu |
Lahti |
20.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
58-Moukari ja painonheitto |
Vantaa |
20.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Nurmijärven maastot |
Nurmijärvi |
20.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
SATY:n heittokoulun keihäskisa |
Pori |
21.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot |
Kauhajoki |
21.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Syysheitot |
Kuortane |
22.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
MIni Maaria katujuoksu |
Turku |
20.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Lempäälä |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
Distriktstävling September |
Mariehamn |
- | - | |
24.09. |
seura |
Seurakisat |
Turenki, Janakkala |
- | - | |
24.09. |
pk |
30. Kuvansin Yöjuoksu |
Joroinen |
- | - | |
25.09. |
pk |
Terwahölkkä ja -maraton |
Oulu |
- | - | |
25.09. |
pk |
Joensuu Run 2021 |
Joensuu |
- | - | |
25.-26.09. |
pk |
Seuran avoimet mestaruusheitot |
Tampere |
23.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Einarin tonni |
Mäntsälä |
23.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut |
Veikkola |
23.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km |
Haapajärvi |
19.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pm |
Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma |
Kankaanpää |
22.09. 23:59 | - | |
25.-26.09. |
pk |
Syysmoniottelut |
Laitila |
22.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
NÅID F/P terräng 9-13 år |
Lovisa |
22.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Erän avoimet mestaruuskisat |
Helsinki |
22.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Orinoro trail |
Leppävirta |
26.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pm |
Pm maantiejuoksut,Uudy |
Karkkila |
23.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
47. Paimio-juoksu |
Paimio |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Heittokilpailut |
Viitasaari |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 |
Laitila |
22.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Hammaslahden uuden kentän avauskisat |
Joensuu |
24.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Moukaripörssin heitot (yli 17-v Pm-moukarikisa) |
Pori |
24.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Kerran vielä kiellon päälle kisat |
Leppävirta |
- | - | |
28.09. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
26.09. 23:59 | - | |
29.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.09. |
seura |
PERUTTU - Seurakisat |
Liperi |
- | - | |
29.09. |
pk |
SATY:n heittokoulun moukarikisa |
Pori |
28.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Släggtävling- Moukarikilpailu |
Kristinestad |
29.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Radiomäen kuulantyöntökilpailu |
Lahti |
28.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
30.09. 23:59 | - | |
02.10. |
maantie |
Helsinki City Running Day |
Helsinki |
02.10. 23:59 | - | |
02.10. |
pm |
Pm-maastot/maastohuipentuma |
Nivala |
28.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-maastot |
Joensuu |
27.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Virpiniemen maastomaraton |
Oulu |
28.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Alueellisen keihäskoulun päätöskisa |
Lempäälä |
01.10. 23:59 | - | |
02.-03.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Huurreheitot |
Leppävirta |
- | - | |
03.10. |
pk |
Osmon superhölkkä |
Pieksämäki |
26.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
48. Kivistön lenkki |
Mynämäki |
29.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
- | - | |
03.10. |
pk |
Pakopirtin Juoksu |
Utajärvi Ahmas |
30.09. 23:59 | - | |
03.10. |
pk |
Petäjäveden moukarikisat |
Petäjävesi |
- | - | |
06.10. |
pk |
Radiomäen kiekonheittokilpailu |
Lahti |
05.10. 23:59 | - | |
07.10. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Teknosafe-Run |
Lappeenranta (Rauha) |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Kerkkoo Trail Run |
Kerkkoo |
01.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
MourunkiTrailRun |
Kempele |
09.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Pirjon Pakkaskisat |
Heinävesi |
- | - | |
09.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
09.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
09.10. |
pk |
X-RUN maastojuoksu |
Lappeenranta (Rauha) |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heitocup 5/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
02.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Pärnä XC Run |
Liperi |
10.10. 23:59 | - | |
10.10. |
pk |
Länsiväyläjuoksu |
Espoo |
- | - | |
16.10. |
pk |
XVI Kankaanpää maraton |
Kankaanpää |
- | - | |
16.10. |
pk |
RDS talvisarja - Lokakuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
23.10. |
pk |
Kaarinan Syysmaraton |
Kaarina |
- | - | |
23.10. |
pk |
Yyteri maraton |
Pori |
15.10. 23:59 | - | |
23.10. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 1 |
Mikkeli |
- | - | |
24.10. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
15.10. 23:59 | - | |
30.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
06.11. |
pk |
Joensuu Night Run |
Joensuu |
- | - | |
07.11. |
pk |
Syyshallit |
Turku |
02.11. 23:59 | - | |
13.11. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
13.11. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
13.11. |
pk |
RDS talvisarja - Marraskuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
14.11. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut 2021 |
Helsinki |
04.11. 23:59 | - | |
14.11. |
pk |
SAUL:n SM-halliotteluiden lisälaji |
Helsinki |
11.11. 23:59 | - | |
20.11. |
pk |
Lohjan Talvijuoksu sarja |
Lohja |
- | - | |
20.11. |
halli |
OP Pohjola GP |
Helsinki |
17.11. 23:59 | - | |
20.11. |
pk |
Stadium Night Run |
Helsinki |
- | - | |
26.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.11. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
26.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Loskahallit |
Joensuu |
22.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Palkintokeskuskisa |
Turku |
23.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 2 |
Mikkeli |
- | - | |
27.11. |
pk |
Tarmon talvijuoksusarja 1. |
Kälviä |
27.11. 23:59 | - | |
28.11. |
halli |
Marrashallit |
Helsinki |
24.11. 23:59 | - | |
30.11. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
29.11. 23:59 | - | |
01.12. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
30.11. 23:59 | - | |
03.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
02.12. 23:59 | - | |
03.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.12. |
pk |
Avoimet hallikisat |
PORI |
01.12. 23:59 | - | |
04.12. |
halli |
Kaustisen jouluhallit |
Kaustinen |
02.12. 23:59 | - | |
04.12. |
pk |
XMAS Run Helsinki |
Helsinki |
- | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
30.11. 23:59 | - | |
05.12. |
pk |
Lahden Ahkeran nuorisohallit |
Lahti |
03.12. 23:59 | - | |
05.12. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
04.12. 23:59 | - | |
06.12. |
pk |
Itsenäisyysmaraton |
Kuopio |
02.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
APK-hallikymppi |
Pori |
- | - | |
10.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.12. |
halli |
Starttikisat |
Helsinki |
09.12. 23:59 | - | |
11.12. |
pk |
Tonttukisat |
Turku |
07.12. 23:59 | - | |
11.-12.12. |
pk |
Jouluhallit |
Oulu |
08.12. 23:59 | - | |
11.12. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
11.12. |
maantie |
Aktia-maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
11.12. |
pk |
RDS talvisarja - Joulukuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
12.12. |
halli |
ELMO-päivä |
Turku |
06.12. 23:59 | - | |
12.12. |
pk |
Reijolan hallikisat |
Joensuu |
10.12. 23:59 | - | |
13.12. |
pk |
Motonet-kuukausikisa |
Joensuu |
09.12. 23:59 | - | |
15.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
12.12. 23:59 | - | |
15.12. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
12.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
14.12. 23:59 | - | |
17.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.12. |
halli |
HämSY:n seuraottelu |
Tampere |
14.12. 23:59 | - | |
18.12. |
pk |
Lohjan Talvijuoksu sarja |
Lohja |
- | - | |
18.12. |
pk |
Tarmon talvijuoksusarja 2. |
Kälviä |
18.12. 23:59 | - | |
18.12. |
pk |
Kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Kutsukilpailu 3000 m |
Helsinki |
- | - | |
22.12. |
pk |
Inbjudningstävling-Kutsukilpailu |
VASA |
- | - | |
22.12. |
pk |
Stavtävling |
Vasa |
21.12. 23:59 | - | |
23.12. |
pk |
Ähtärin seiväskisa |
Ähtäri |
- | - | |
24.-25.12. |
kans |
Kilpailukalenteri.fi testikilpailu |
Kilpailukalenteri.fi |
20.12. 23:59 | - | |
26.12. |
halli |
Someron halliseiväs |
Somero |
23.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Kokkolan uudenvuodenjuoksu - Karleby nyårslopp |
Kokkola |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
35. Liedon Uudenvuoden juoksu ON PERUTTU |
Lieto |
27.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Karttulan Uudenvuodenjuoksu |
Karttula |
29.12. 23:59 | - | |
31.12. |
maantie |
PERUTTU ------Limingan Uudenvuodenjuoksu |
Liminka |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Wanhan vuoden päätösjuoksu |
Suomussalmi |
- | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan uudenvuodenjuoksu PERUTTU |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
02.01. |
pk |
Sisu6h - Peruutettu |
Joensuu |
- | - | |
02.01. |
halli |
Halliseiväskisat |
Tampere |
31.12. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Virkiän maanantaihallit |
Lapua |
01.01. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Loppiaiskisat ON PERUTTU |
Turku |
02.01. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Tunturihallit PERUTTU |
Rovaniemi |
31.12. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Loppiaisen seiväskilpailu |
Kuortane |
06.01. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus - PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
08.01. |
pk |
PERUTTU - Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
08.01. |
pk |
PERUTTU - RDS talvisarja - Tammikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
09.01. |
pk |
PERUTTU Personal best Pikajuoksucup 1 |
Lahti |
02.01. 23:59 | - | |
09.01. |
pk |
PERUTTU Pikajuoksucup 1 |
Lahti |
02.01. 23:59 | - | |
09.01. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja - PERUUTETTU |
Espoo |
03.01. 23:59 | - | |
09.01. |
pk |
Virkiän tammihallit, Kilpailu peruttu korona-tilanteen vuoksi |
Lapua |
07.01. 23:59 | - | |
13.-15.01. |
halli |
Seiväshypyn talvikarnevaalit SEIVÄSLEIRI JA KILPAILUT PERUTTU KORONAN VUOKSI |
Lahti |
07.01. 23:59 | - | |
13.01. |
pk |
Motonet-kuukausikisa - Peruttu |
Joensuu |
- | - | |
13.01. |
halli |
Tammipomput PERUTTU |
Kuopio |
11.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Stavtävling Seiväskilpailu, inbjudning/kutsu |
Botniahallen |
13.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Masters hallikisat, PERUTTU |
Jyväskylä |
10.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus PERUTTU |
Helsinki |
- | - | |
14.01. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu |
Kuortane |
- | - | |
15.01. |
pk |
200 m hallikisat - PERUTTU |
Helsinki |
13.01. 23:59 | - | |
15.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
11.01. 23:59 | - | |
15.01. |
halli |
Rinkimaraton 2022 on PERUTTU |
Uusikaupunki |
11.01. 23:59 | - | |
15.01. |
halli |
Junior Indoor Meeting - JIM, PERUTTU |
Jyväskylä |
10.01. 23:59 | - | |
15.01. |
pk |
Hallikilpailut |
Kajaani |
13.01. 23:59 | - | |
15.01. |
pk |
Imatran hallikisat PERUUTETTU |
Imatra |
12.01. 23:59 | - | |
15.01. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
15.01. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 3 |
Mikkeli |
- | - | |
15.01. |
pk |
Tarmon talvijuoksusarja 3/5 |
Kälviä |
14.01. 23:59 | - | |
16.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut/ PERUTTU |
Tampere |
14.01. 23:59 | - | |
17.-22.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 1 |
Tampere |
- | - | |
18.01. |
pk |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit PERUTTU |
Helsinki |
12.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Kuortaneen Urheilulukion mestaruuskilpailut |
Kuortane |
17.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
tammihallit PERUTTU |
Kotka |
04.01. 23:59 | - | |
20.01. |
halli |
Pituuden leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
20.01. |
pk |
Seuran hallikilpailut |
Lappeenranta |
18.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Parayleisurheilun SM-hallikisat PERUTTU, tutkitaan vielä siirtomahdollisuutta |
Lahti, Pajulahti |
07.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA/ PERUTTU |
Tampere |
17.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
ELMO-päivä |
Turku |
20.01. 23:59 | - | |
22.-23.01. |
pm |
Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallit - Peruttu |
Joensuu |
17.01. 23:59 | - | |
22.-23.01. |
SM |
SM-hallimoniottelut SIIRRETTY Tampereelle. P/T15: 6.2. ja M/N22-17: TJIG:n yhteyteen |
Lahti |
16.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Areenan lajipäivä 1 |
Joensuu |
17.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Auran hallit |
Oulu |
19.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Anmj-leirikilpailu |
Tammela |
- | - | |
22.01. |
halli |
Öppna NÅID HALL mästerskapen i 9-15 årsklasser INHIBERAD / PERUTTU |
Helsinki |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
halli |
Tampereen avoimet hallit |
Tampere |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
Areenan lajipäivä 2 |
Joensuu |
17.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan pm- hallit aikuiset ja 17v |
Oulu |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
Seiväs ja korkeuskilpailu |
Kuortane |
22.01. 23:59 | - | |
23.01. |
halli |
Av. Pohjanmaan Hallikisat PERUTTU |
Kuortane KILPAILUT ON PERUTTU |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
Hifk avoimet hallit |
Helsinki |
20.01. 23:59 | - | |
23.01. |
halli |
Öppna NÅID hall mästerskap i 17, 19 och allmänna klasserna INHIBERAD / PERUTTU |
Helsinki |
19.01. 23:59 | - | |
24.-28.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 2 |
Tampere |
- | - | |
26.01. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
23.01. 23:59 | - | |
27.01. |
pk |
pituus- ja 3-loikkakilpailu |
Kuortane |
26.01. 23:59 | - | |
28.01. |
halli |
Janin 35v synttärihallit |
Himanka |
26.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikilpailu |
Tampere |
- | - | |
28.01. |
halli |
OP-pikajuoksukisat |
Turku |
26.01. 23:59 | - | |
28.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalit, SIIRRETÄÄN |
Turku |
25.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
Botnia Junior Games Kilpailu PERUTTU |
Vaasa |
27.01. 23:59 | - | |
29.01. |
pk |
Porin kutsukilpailu |
Pori |
27.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
Janin 35v synttärihallit jatkuu |
Himanka |
26.01. 23:59 | - | |
29.01. |
pk |
Pyrinnön ryhmäkisat, osa 3 |
Tampere |
27.01. 23:59 | - | |
29.01. |
pk |
Reipas Hallit |
Kuopio |
25.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
Karhuhallin kisat PERUTTU |
Pori |
- | - | |
29.01. |
pk |
Ryhmäkilpailu |
Imatra |
- | - | |
29.01. |
pk |
Hopptävling- inbjudningstävling |
Botniahallen |
- | - | |
29.-30.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
25.01. 23:59 | - | |
29.-30.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut PERUTTU |
Helsinki |
25.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Lasyn kutsukilpailu (rajoitettu) |
Lahti |
26.01. 23:59 | - | |
30.01. |
halli |
VARSY:n avoimet pm- hallit 1 |
Turku |
25.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Höjdtävling-Inbjudningstävling |
Botniahallen |
29.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
3-loikan kutsukilpailu (rajoitettu) |
Pajulahti / Nastola / Lahti |
27.01. 23:59 | - | |
30.01. |
pk |
Ryhmäkilpailu |
Imatra |
- | - | |
30.01. |
pk |
Seiväskilpailu |
Kuortane |
29.01. 23:59 | - | |
02.02. |
halli |
Kymenlaakson avoimet PM-hallikilpailut (M/N 19-17) |
Kotka |
12.01. 23:59 | - | |
02.02. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
30.01. 23:59 | - | |
02.02. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
30.01. 23:59 | - | |
02.02. |
pk |
Seiväs kutsukilpailu |
Kotka |
- | - | |
03.02. |
pk |
Kimmon treeniryhmän seiväskisa |
Lahti, Pajulahti |
02.02. 23:59 | - | |
04.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.02. |
pk |
Treenikisat |
Helsinki |
03.02. 23:59 | - | |
05.-06.02. |
halli |
Helmihallit |
Rovaniemi |
01.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
03.02. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
SantaClaus hallit |
Rovaniemi |
28.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
TuUL kansallinen juniorihallikilpailu |
Turku |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Botnia Sprint Challenge |
Botniahallen |
- | - | |
05.-06.02. |
halli |
Hipposhallit |
Jyväskylä |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Hyppykisat |
Rovaniemi |
02.02. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
Lepikän kuulakisa |
Leppävirta |
- | - | |
05.02. |
pk |
Ryhmäkilpailu |
Imatra |
- | - | |
05.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
05.-06.02. |
pk |
Kuortanekisat |
Kuortane |
04.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Hallikilpailu |
Salo |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Lohtajan hallikisat, PERUTTU |
Lohtaja |
03.02. 23:59 | - | |
06.02. |
SM |
SM-hallimoniottelut P/T15 |
Tampere |
30.01. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
SM-otteluiden lisälajit |
Tampere |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
PERUTTU Personal best Pikajuoksucup 2 |
Lahti |
30.01. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
VARSY:n avoimet pm- hallit 2 |
Turku |
01.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pm |
Etelä-Savon yleisurheilun avoimet pm-hallit KILPAILU ON PERUTTU KORONAPANDEMIAN VUOKSI |
Savonlinna |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pm |
Kainuun hallimestaruuskilpailut |
Kajaani |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Tanhuvaara Indoors |
Savonlinna |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Arena kävelyt PERUUTETTU |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Pikajuoksucup 2 |
Lahti |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Avoimet aitajuoksukilpailut PERUUTETTU |
Helsinki |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja PERUUTETTU |
Espoo |
01.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Pyrinnön Halli-Sprintit |
Oulu |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Virkiän harjoitusryhmäkisat |
Lapua |
06.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Janan seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
07.02. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
06.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Kataja Indoor Games |
Joensuu |
03.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Seuran hallikilpailut |
Lappeenranta |
06.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Harjoitusryhmien kilpailut |
Joensuu |
04.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Sprintti kisat |
Kuortane |
06.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa |
Tampere |
- | - | |
10.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsiki |
09.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
HIFK-pituus |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Janan seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
11.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.02. |
pk |
IX APK-hallimaraton |
Pori |
- | - | |
12.02. |
halli |
Junnukisat |
Turku |
09.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Seuran pituuskisa |
Lappeenranta |
10.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Mehtimäki Indoor Games |
Joensuu |
09.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
10.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
12.02. |
pk |
Länsi-Pohjan hallit PERUTTU |
Haaparanta |
07.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
VARSY hallit 3, lisälaji M/N 60m |
Turku |
07.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
VARSY:n avoimet pm-hallit 3 |
Turku |
07.02. 23:59 | - | |
12.02. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
12.02. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 4 |
Mikkeli |
- | - | |
12.02. |
pk |
RDS talvisarja - Helmikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
12.02. |
pk |
Seiväs- ja kuulakisa |
Rovaniemi |
10.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
Öppna DM |
Korsholm |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
09.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
VARSY:n avoimet nuorten pm-halliottelut |
Turku |
08.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
VARSY:n kansalliset ja Juoksucupin hallitonnit |
Turku |
09.02. 23:59 | - | |
13.02. |
pm |
Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut |
Hyvinkää |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet Pohjanmaan hallikisat II |
Kuortane |
10.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet Helsyn junnuviestit PERUTTU |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
13.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 3 |
Helsinki |
10.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
13.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Pituuden harjoituskisa |
Kuopio |
13.02. 23:59 | - | |
16.02. |
halli |
Ruonalan helmihallit |
Kotka |
14.02. 23:59 | - | |
16.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
13.02. 23:59 | - | |
16.02. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
13.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 2 |
Tampere |
- | - | |
17.02. |
pk |
Tuloskisa |
Helsinki |
- | - | |
17.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
16.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
16.02. 23:59 | - | |
18.02. |
halli |
Kepyn sisulisähallihuipentuma 9-15 v 1. Päivä |
Himanka |
15.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pyrinnön halli heitot |
Oulu |
16.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.02. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
15.02. 23:59 | - | |
19.02. |
halli |
Kepyn sisulisähallihuipentuma 2. Pv |
Himanka |
16.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Satakunnan piirihallit |
Pori |
17.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Ryhmäkilpailu |
Kouvola |
17.02. 23:59 | - | |
19.-20.02. |
SM |
SM-hallit |
Kuopio |
13.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja |
Lohja |
- | - | |
19.02. |
pk |
Seiväskerhon hallikisa |
Ähtäri |
18.02. 23:59 | - | |
20.02. |
halli |
Malja Sprintit |
Turku |
16.02. 23:59 | - | |
20.02. |
pk |
Pyrinnön Juniori Hallit |
Oulu |
18.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Kimmon treeniryhmän seiväskisa 2 |
Lahti, Pajulahti |
20.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
20.02. 23:59 | - | |
24.02. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 3 |
Tampere |
- | - | |
25.02. |
pk |
Kiekkokisa-kutsukisa |
VASA |
24.02. 23:59 | - | |
25.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.-27.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
27.02. |
halli |
VARSY:n pm-junnuottelut |
Turku |
22.02. 23:59 | - | |
02.03. |
pk |
Avoimet nuorten pm-hallikisat |
Imatra |
24.02. 23:59 | - | |
02.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
27.02. 23:59 | - | |
02.03. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
27.02. 23:59 | - | |
03.03. |
pk |
Pirkkahallin kiekkokisa 4 |
Tampere |
- | - | |
03.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.03. |
SM |
Moukarin talvimestaruuskisat |
Kaustinen |
27.02. 23:59 | - | |
05.-06.03. |
halli |
VARSY:n pm-hallihuipentuma |
Turku |
28.02. 23:59 | - | |
05.03. |
pk |
Perinneliiton mestaruuskilpailu |
Leppävirta |
05.03. 23:59 | - | |
05.03. |
pm |
Uudyn pm junnuhallit 9-15v |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
06.03. |
SM |
Keihään talvimestaruuskilpailut |
Mustasaari |
27.02. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
SAUL Keihään talvimestaruuskilpailu |
Mustasaari |
27.02. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Hipposhallit 2 |
Jyväskylä |
02.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Keväthallit |
Savonlinna |
02.03. 23:59 | - | |
06.03. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja |
Espoo |
04.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Seiväskilpailu |
Kuortane |
04.03. 23:59 | - | |
07.03. |
pk |
Seuran kuukausikisa |
Lappeenranta |
06.03. 23:59 | - | |
11.-13.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
07.03. 23:59 | - | |
11.-12.03. |
SM |
SM-hallimoniottelut M/N22-17 |
Tampere |
06.03. 23:59 | - | |
11.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.03. |
SM |
Kiekon talvimestaruuskisat |
Pori |
06.03. 23:59 | - | |
12.03. |
pm |
Aikuisurheilijoiden pm-hallikilpailut |
Kajaani |
08.03. 23:59 | - | |
12.03. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
12.03. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 5 |
Mikkeli |
- | - | |
12.03. |
pk |
Tarmon talvijuoksu 4/5 |
Kokkola |
12.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Nuorten hallikilpailut |
Kajaani |
10.03. 23:59 | - | |
16.03. |
pk |
Aikuisurheilijoiden vauhdittomien hyppyjen kutsukilpailu |
Savonlinna |
- | - | |
17.03. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
16.03. 23:59 | - | |
18.03. |
halli |
Maijan synttärihallit |
Himanka |
17.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.03. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut P/T15, P/T13, P/T11 |
Kotka |
17.03. 23:59 | - | |
19.03. |
halli |
Maijan synttärihallit jatkuu |
Himanka |
17.03. 23:59 | - | |
19.03. |
halli |
Palkintokeskuskisa |
Turku |
15.03. 23:59 | - | |
19.03. |
halli |
Wintergames |
Korsholm |
16.03. 23:59 | - | |
19.03. |
am |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
16.03. 23:59 | - | |
19.03. |
pk |
Esbo IF öppna hallmästerskap - avoimet hallimestaruuskilpailut |
Esbo / Espoo |
17.03. 23:59 | - | |
19.03. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
19.03. |
halli |
Avoimet Helsyn junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
19.03. |
pk |
Avoin TUL:n mestaruus kuula |
Leppävirta |
19.03. 23:59 | - | |
19.-20.03. |
halli |
Helsyn junnuhallit |
Helsinki |
16.03. 23:59 | - | |
20.03. |
pk |
Avoimet nuorten pm-hallit |
Lahti Nastola |
17.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pk |
Hallitonnit |
Kuortane |
21.03. 23:59 | - | |
23.03. |
po |
Ungdomsserien inomhus 3 |
Eckerö |
- | - | |
25.-27.03. |
pm |
Pohjois-Karjalan avoimet nuorten pm-hallit |
Joensuu |
21.03. 23:59 | - | |
25.03. |
pk |
Pyrinnön Halli-Sprintit |
Oulu |
24.03. 23:59 | - | |
25.03. |
pk |
Pyrinnön halliheitot II |
Oulu |
23.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pm |
Kymenlaakson pm-hallikilpailut |
Kouvola |
23.03. 23:59 | - | |
26.03. |
halli |
Avoimet Keski-Suomen juniorihallit |
Jyväskylä |
21.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pm |
Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut |
Kajaani |
23.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja |
Lohja |
- | - | |
26.03. |
pk |
RDS talvisarja - Maaliskuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
26.03. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksun nopean reitin avaus |
Vantaa |
24.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
24.03. 23:59 | - | |
27.03. |
pk |
Pyrinnön halli tonnit |
Oulu |
25.03. 23:59 | - | |
27.03. |
pm |
Avoimet sisuikäisten pm-hallit |
Kuortane |
24.03. 23:59 | - | |
27.03. |
halli |
Keväthallit |
Helsinki |
23.03. 23:59 | - | |
28.03. |
pk |
Harjoitusryhmäkilpailut |
Savonlinna |
27.03. 23:59 | - | |
30.03. |
pk |
Tarmon ryhmäkisa 1 |
Helsinki |
29.03. 23:59 | - | |
01.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.04. |
halli |
Kaustisen keväthallit |
PERUTTU |
01.04. 23:59 | - | |
02.04. |
halli |
VARSY:n pm-halliviestit |
Turku |
28.03. 23:59 | - | |
02.04. |
pm |
pm maantiejuoksu |
Liminka |
29.03. 23:59 | - | |
02.04. |
pk |
Mikkelin talvijioksusarja 6/6 |
Mikkeli |
02.04. 23:59 | - | |
02.04. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
31.03. 23:59 | - | |
03.04. |
pm |
Pm-maantiejuoksut |
Nakkila |
01.04. 23:59 | - | |
03.04. |
pk |
Kutsukilpailu Mikael 40 |
VASA |
01.04. 23:59 | - | |
03.04. |
halli |
Tapiot hallijuoksusarja |
Espoo |
29.03. 23:59 | - | |
03.04. |
halli |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
29.03. 23:59 | - | |
06.04. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
06.04. |
pk |
Tarmon ryhmäkisa 2 |
Helsinki |
05.04. 23:59 | - | |
07.04. |
pk |
Seuran hallikisa |
Lappeenranta |
06.04. 23:59 | - | |
08.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.04. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet hallikisat PERUTTU |
Jalasjärvi |
01.04. 23:59 | - | |
09.04. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja |
Lohja |
- | - | |
09.04. |
pm |
Landsvägs DM |
Malax |
06.04. 23:59 | - | |
09.04. |
pk |
Tarmon talvijuoksu 5/5 |
Kokkola |
09.04. 23:59 | - | |
10.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
10.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pm |
Pm-sisu- ja pm-maantiet |
Kauhajoki |
08.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pk |
IFR halltävling |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
08.04. 23:59 | - | |
12.04. |
pk |
Karikon lenkki |
Turku |
10.04. 23:59 | - | |
13.04. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
15.04. |
pk |
Lohjan heittocup 1/3 |
Lohja |
13.04. 23:59 | - | |
16.04. |
pk |
Lohjan heittocup 2/3 |
Lohja |
13.04. 23:59 | - | |
16.04. |
pk |
Avoin nuorten pm-maantiejuoksu |
Imatra |
12.04. 23:59 | - | |
16.04. |
pk |
Vuoksenlenkki, Avoin Pm- maantiejuoksu |
Imatra |
12.04. 23:59 | - | |
17.04. |
SM |
SM-maantiejuoksut |
Rauma |
09.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pm |
Pm maantiejuoksut, Uudy |
Karkkila |
15.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
Tulppaanijuoksu |
Turku |
13.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
50. Malmijuoksu |
Joensuu |
16.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pk |
Maantiejuoksu Härkälän lenkki |
Somero |
15.04. 23:59 | - | |
19.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
19.04. 23:59 | - | |
19.04. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
19.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pm |
Helsyn 15-9 v. pm-tiejuoksut |
Helsinki |
17.04. 23:59 | - | |
20.04. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
20.04. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
20.04. 23:59 | - | |
21.04. |
pk |
73. Kuvansin halkijuoksu |
Joroinen |
19.04. 23:59 | - | |
22.04. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
22.04. |
maantie |
Aurajoen Yöjuoksu |
Turku |
- | - | |
23.04. |
pk |
Lohjan heittocup 3/3 |
Lohja |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
am |
Eteläisen ja kaakkoisen alueen am-maastot |
Kotka |
20.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Pentin Pinkaisu |
Vaajakoski, Jyväskylä |
- | - | |
23.04. |
pk |
Ullava Running Day- Norpan kymppi ja vitonen |
Kokkola/Ullava |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
RDS talvisarja - Huhtikuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
23.04. |
pk |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
24.04. |
pk |
49. Kivistön lenkki |
Mynämäki |
18.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Aulankojuoksu 50 vuotta PERUTTU |
Hämeenlinna |
20.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Takkarannan juoksu |
Kajaani |
19.04. 23:59 | - | |
24.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
22.04. 23:59 | - | |
24.04. |
pk |
Stavtävling-Seiväskilpailu |
VASA |
- | - | |
26.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
26.04. 23:59 | - | |
26.04. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
26.04. 23:59 | - | |
26.04. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
26.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
26.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pm |
HämSY:n pm-maastot |
Tampere |
24.04. 23:59 | - | |
28.04. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
26.04. 23:59 | - | |
28.04. |
pm |
VARSY:n pm-maastot |
Masku |
24.04. 23:59 | - | |
28.04. |
seura |
Seurakisat |
Jyväskylä |
- | - | |
29.04. |
pk |
Pyrinnön halli heitot III |
Oulu |
28.04. 23:59 | - | |
30.04. |
pm |
Norrvalla Cross Country Run / Terräng-DM (avoimet PM-kisat) |
Vöyri |
27.04. 23:59 | - | |
30.04. |
pk |
Muhos-juoksu |
Muhos |
- | - | |
30.04. |
pk |
Karttulan katujuoksu |
Karttula |
26.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
46. Vappuhölkkä |
Lohijärvi, Ylitornio |
29.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
Vieterinpuistojuoksu |
Kausala |
29.04. 23:59 | - | |
02.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
02.05. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
02.05. |
pk |
Telkkälän Lenkki 2022 |
Taipalsaari |
01.05. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Vakka-maastot |
Kalanti |
28.04. 23:59 | - | |
03.05. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
03.05. |
pm |
Uudyn pm-maastot |
Porvoo |
30.04. 23:59 | - | |
03.05. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
02.05. 23:59 | - | |
03.05. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpään liikuntakeskus |
03.05. 23:59 | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
02.05. 23:59 | - | |
04.05. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-maastojuoksut |
Espoo |
01.05. 23:59 | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
04.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
05.05. |
pk |
HSL Group moukari 1 |
Nurmijärvi |
03.05. 23:59 | - | |
05.05. |
pk |
kutsukilpailu |
Helsinki |
- | - | |
06.05. |
kävely |
Espoo Ranking kävelyt |
Espoo |
03.05. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisa |
Pori |
05.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
ELMO-päivä |
Turku |
02.05. 23:59 | - | |
07.05. |
maantie |
49. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
03.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Ahkeran kevätheitot |
Lahti |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
05.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Nikulan kevätheitot |
Kaustinen |
05.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Tuisku kisat |
Nousiainen |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Äitienpäiväheitot |
Leppävirta |
07.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Uusi Lahti -juoksut |
Lahti |
07.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
XLV Maaninka-Hölkkä |
Maaninka |
05.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pm |
F/P terräng 9-13 år Inhiberad -Peruuttu |
Lovisa |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Junnumaastot |
Nakkila |
01.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
06.05. 23:59 | - | |
08.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
01.05. 23:59 | - | |
08.05. |
SM |
SM-maastot |
Nakkila |
01.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
02.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Seuran maastokisat |
Lappeenranta |
08.05. 23:59 | - | |
09.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
10.05. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
08.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
08.05. 23:59 | - | |
10.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
10.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
09.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
10.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
10.05. |
pk |
Myrskyn maastot |
Myrskylä |
03.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Heinola |
10.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
10.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Simasprintit |
Joensuu |
- | - | |
12.05. |
pk |
HSL Group moukari 2 |
Nurmijärvi |
10.05. 23:59 | - | |
12.05. |
pk |
Pyhäselän kevätkisat |
Joensuu |
11.05. 23:59 | - | |
12.05. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
12.05. |
pk |
Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit |
Masku |
09.05. 23:59 | - | |
12.05. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
13.05. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
12.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Pyrinnön Seiväskisa |
Oulu |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut |
Tammela |
- | - | |
14.05. |
maantie |
Helsinki City Running Day |
Helsinki |
- | - | |
14.05. |
pk |
Joensuu Run 2022 |
Joensuu |
- | - | |
14.05. |
pk |
Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast |
Porvoo - Borgå |
10.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Eero Hosion 80v-Juhlajuoksu |
Vantaa |
- | - | |
14.05. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastot |
Virrat |
10.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Heittokisat |
Keitele |
11.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Palkintokeskuksen heittokisat |
turku |
10.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma |
Sastamala |
12.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Pm-maastot |
Teuva |
10.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Kesyn pm-maastot |
Keuruu |
06.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta |
Pyhtää |
08.05. 23:59 | - | |
14.05. |
am |
Piirin- ja aluemestaruusmaastot |
Kempele |
08.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pm |
Sisulisä PM-maastot |
Kempele |
08.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
RDS talvisarja - Toukokuun osakilpailu |
Rovaniemi |
- | - | |
14.05. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu |
Kuortane |
- | - | |
15.05. |
pk |
Tour de Hammer |
Kankaanpää |
10.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Vilpas Track Games |
Salo |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Keihään lajipäivä |
Luumäki |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Kevät Moukari kisat |
Töysä |
13.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Seuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSU |
Espoo |
10.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
Seiväskauden avauskisa |
Kuortane |
13.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
LepU:n viikkokisat |
Leppävirta |
- | - | |
16.05. |
pk |
Lilla stafettkarnevalen |
Jakobstad |
13.05. 23:59 | - | |
16.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
17.05. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 1/4 |
Kuopio |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pm |
Kainuun maastojuoksun mestaruuskilpailut |
Puolanka |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Jämsänkoski |
- | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
17.05. |
pk |
Seurakisat, Lyöttilän maastojuoksu |
Iitti |
16.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pm |
Sisulisä pm-maastot |
Raisio |
12.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Toukokuun kiekkokisa |
Pori |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Veikkolan Veikkojen 1. viikkokisa |
Kirkkonummi |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
ak |
Harju Cup 1 |
Jyväskylä |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
KUYn mestaruuskilpailut |
Tuusula |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Majkastet |
Korsnäs |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu |
Mikkeli |
17.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Moukarikisat |
Forssa |
17.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Korsnäs |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
17.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Tuisku keihäs kisat |
Nousiainen |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
17.05. 23:59 | - | |
19.05. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
19.05. |
pk |
Säästöpankkikisat |
Lieto |
15.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Seiväskauden avauskisa |
Seinäjoki |
18.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
1.Luokittelukilpailut/seurakilpailut |
Ristiina |
17.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Hanikan kevätmaastot |
Espoo |
16.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Nuorten pituus kevätkisa |
Polvijärvi |
16.05. 23:59 | - | |
19.05. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
20.05. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
21.05. |
pk |
Terwahölkkä ja -maraton |
Oulu |
- | - | |
21.05. |
pk |
JB Street Run 2nd edition |
Pietarsaari |
- | - | |
21.-22.05. |
am |
Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-maastot |
Liperi |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
seura |
Seurakisat |
Mäntsälä |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Sisulisämaastohuipentuma |
Lohtaja |
17.05. 23:59 | - | |
21.-22.05. |
pk |
Avoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailut |
Leppävirta |
12.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot |
Lappeenranta (Ylämaa) |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastojuoksut |
Savonlinna / Kerimäki |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Pm-maastojuoksut |
Joutsa |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Laitila |
13.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Tunkiotyönnöt 2.0 |
Jalasjärvi |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu |
Valkeakoski |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Säästöpankin kevätheitot |
Somero |
16.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
ELMO-päivä |
Turku |
17.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Kansalliset yu-kilpailut |
Salo |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pm |
pm-junnuviestit (9-15v.) |
Nurmijärvi |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
seura |
Seurakisat |
ROVANIEMI |
20.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kansalliset kilpailut |
KUORTANE |
15.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Aluemestaruusotteluiden lisälajit |
Tampere |
17.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Lajipäiväkisat kiekko ja kuula |
Taipalsaari |
18.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
PolVa Heitot |
Polvijärvi |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Ratakauden Avauskisa |
Oulu |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Kauden avauskisat |
Alavieska |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Reilu Cup 1 |
Lahti |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
20.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Keihäskisa |
Pori |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
23.05. |
pk |
VarkKV tuloskisa 1 |
Varkaus |
21.05. 23:59 | - | |
23.-24.05. |
pk |
Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut |
Helsinki |
19.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Paunu Games I |
Jämsä |
20.05. 23:59 | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
23.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kisat |
Lempäälä |
22.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
22.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Turun keihäskoulun kisa |
Turku |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
2000 m esteet |
Helsinki |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Piirikunnalliset |
Heinola |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
24.05. |
pk |
Tiistaikisa I |
Oulu |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa |
Ikaalinen |
21.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Leiskun toukokuun kisa |
Kankaanpää |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
pm-sisulisämaastoviesti |
Lieto |
19.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
24.05. |
pk |
Sotkuman polkujuoksu |
Polvijärvi |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Tuiskun moukari kisat |
Rusko(Vahto) |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Larsmo |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
GP |
Motonet GP Lahti |
Lahti |
15.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kempele |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Paimio |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
25.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Hippokisa 1 |
Valkeakoski |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Lahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajit |
Lahti |
- | - | |
25.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
25.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
25.05. |
pk |
HSU kilpailut |
Hyvinkää |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
II APK-hallikymppi |
Pori |
- | - | |
25.05. |
pk |
Keskiviikko-kisat |
Saarijärvi |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Hirvensalmi |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Mäntsälä |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
ak |
Hiirenkorvakisat |
Rovaniemi |
20.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Hiirenkorvakisat lisälajit |
Rovaniemi |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | - | |
26.05. |
pm |
pm-ottelut 9-15v |
Jyväskylä |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-Veikot |
Savonlinna |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot |
Leppävirta |
- | - | |
26.05. |
pk |
III Jyrin pomppu |
Liperi (Ylämylly) |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Kalliojärvi-juoksu |
Nurmes (Valtimo) |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pm |
Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot |
Kiuruvesi |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Joutsa |
25.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pm |
VARSY:n pm sisulisämoniottelut |
Turku |
21.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
EPU Eliittifinaali 2022 |
Kurikka |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Ryskeen Kesäcup I |
Tammela |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Lajipäiväkisa, moukari ja kuula |
Lappeenranta (Ylämaa) |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeus |
Kouvola |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pm |
Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15 |
Kouvola |
19.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
24.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
26.05. |
pm |
DM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTEN |
Vasa |
22.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
26.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
50. Kuulakarnevaalit |
Hämeenkyrö |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Keihäsolympiadin leirikisa |
Lahti, Nastola |
- | - | |
27.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden leirikilpailu |
Inkeroinen/Kouvola |
10.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Seiväskoulun kevätkisat |
Somero |
26.05. 23:59 | - | |
27.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Pyrinnön Heittocup, moukari |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pm |
PM-junnuottelut 1 |
Vihti, Nummela |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
SAUL SM-viestit |
Helsinki |
18.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Junnuheittokisat |
Vehmaa |
24.05. 23:59 | - | |
28.-29.05. |
pk |
Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut |
Vantaa |
20.05. 23:59 | - | |
28.05. |
ak |
PKO Games |
Joensuu |
23.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
PKO Games lisälajit |
Joensuu |
23.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pm |
Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä |
Turku |
23.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pm |
Pm-Sisukävelyt |
Noormarkku |
26.05. 23:59 | - | |
28.-29.05. |
kans |
Mondo myötätuuli kisat |
Lappeenranta |
24.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pm |
Jompen Rataraasto |
Kempele |
24.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Tuiskun heitto kisat |
Rusko(Vahto) |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Nuorison kirmaisut |
Tampere |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
SAUL kansallinen Kevätkisa |
Vihti |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
ak |
Seinäjoen aluekisat 1 |
Seinäjoki |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pm |
Sisu maastot Peruttu |
Tornio |
24.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU |
Kaavi |
28.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Pajulahden keihäskoulun keihäskisa |
Lahti |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Reilu Cup 2 |
Lahti |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Hammaslahden kentän vihkiäiskisat |
Joensuu |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Hallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukari |
Kouvola / Inkeroinen |
- | - | |
29.05. |
pk |
Seinäjoen Juniorikilpailut 1 |
Seinäjoki |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu |
Kotka |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Ristiina |
- | - | |
30.05. |
pk |
Klaukkalan sprintit |
Nurmijärvi |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Säästöpankkikisa |
Salo |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Kangasniemi |
- | - | |
30.05. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
30.05. |
pk |
Toukokuun kisat |
Ylivieska |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
DT Nykarleby |
Nykarleby / Uusikaarlepyy |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pm |
Sisumaastot |
Rovaniemi |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
31.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekko |
Kotka |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
ak |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
27.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
31.05. |
ak |
Tilastopajacup 1 |
Turku |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Heittokilpailu - Kasttävling |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
KePY:n juoksu-cup Kokkola |
Kokkola |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
31.05. |
pk |
Teuvan Rivakan Yu-kisat |
Teuva |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Polvijärven kuukausikisat |
Polvijärvi |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
01.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
LähiTapiolan Nuorisokisat |
Laitila |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
GP |
Motonet GP Tampere |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Peukku kisat |
Alavus |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 |
Porvoo - Borgå |
27.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
01.06. |
pk |
Pk-kilpailut |
Ylitornio |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
SAUL:n avoimet pm-kilpailut |
Salo |
- | - | |
02.06. |
pk |
Arctic-heitot |
ROVANIEMI |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
02.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
29.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa I |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Koiton kisat |
Vieremä |
30.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat |
Hamina |
30.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Mikkeli avoin ABC2 kilpailu |
Mikkeli |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
30.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Tuiskun moukari kisat |
Rusko(Vahto) |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
VOM-sprinten |
Vöyri |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
01.06. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
03.06. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - juoksut |
Riihimäki |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
15. Sarvilahden maraton sekä Raualan kymppi ja vitonen |
Loviisa |
25.05. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Aikuisurheilukilpailut |
Lappeenranta |
30.05. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Jorman Moukari pörssi |
Leppävirta |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Rokuan Maastojuoksu |
Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Moukarikisat |
Kaustinen |
04.06. 23:59 | - | |
05.06. |
ak |
Parkano Games |
Parkano |
02.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 |
Espoo |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
ak |
25. Kirkon Vaiheill -kisat |
Nakkila |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Joensuun Keihäskoulun keihäskisa |
Joensuu |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Virkiä Junior Games |
Lapua |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, aita- ja pikaviestit |
Kouvola |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Pyrinnön Seiväskisa |
Oulu |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
kans |
Virkiä Games |
Lapua |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
kans |
Marskin kisat |
Lappeenranta |
31.05. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
05.06. |
pk |
Tarmon testikisa |
Helsinki |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
06.06. |
pk |
PM-ottelut 1. osa |
Iitti |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset |
Borgå - Porvoo |
02.06. 23:59 | - | |
06.06. |
ak |
Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga, 1. osakilpailu |
Kuortane |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäs |
Kouvola / Inkeroinen |
03.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Rastin Tonnit |
Suomussalmi |
06.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
06.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling / Lisälaji |
Sipoo/Sibbo |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Iskun heittokisat I |
Mynämäki |
01.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Pokaalikisat |
Leppävirta |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
07.06. |
pk |
KeihäsMafia Kuortaneen osakilpailu |
KUORTANE |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
ak |
Hyvinkään aluekisat |
Hyvinkää |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 2/4 |
Kuopio |
05.06. 23:59 | - | |
07.-09.06. |
pk |
Pyrinnön Heittocup, kiekko |
Tampere |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
07.06. |
ak |
Tilastopajacup 2 |
Turku |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
07.06. |
pk |
Tiistaikisa II |
Oulu |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Ankkurien este- ja aitajuoksukilpailu |
Alajärvi |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Hannun heitot |
Parikkala |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Piirikilpailut |
Kokkola |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
GP |
Motonet GP Espoo |
Espoo |
31.05. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Paavon kisat |
Saarijärvi |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
08.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeU-cup 1 |
Savonlinna, Kerimäki |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
08.06. |
pk |
Topi-Keittiöt juoksuilta |
Kalajoki |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut |
Urjala |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seuracup |
Kainuun Seuracup 1. osakilpailu |
Paltamo |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Keihäskisat |
Tyrnävä |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Kiekon iltakisa |
Veteli |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Marttila |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
08.06. |
pk |
Kesäkuun tuloskisat |
Noormarkku |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Kiekuu-ilta |
Kauhajoki |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Tomatspelen |
Närpiö |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
SAUL:n avoimet pm-kilpailut |
Salo |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pk-heittokisat |
Ristiina |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt |
Joensuu |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
09.06. |
pk |
NYQS Yleisurheilukilpailut 5 |
Ilmajoki |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Reilu Cup 3 |
Lahti |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
09.06. |
pk |
Seurayhtymän Juhlakilpailu 1. |
Kaarina |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
DT i Larsmo |
Larsmo |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
HIFK avoimet junnuottelut |
Helsinki |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala, Vääksy |
08.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Pyhäselän kesäkuun kisat |
Joensuu |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Rimaralli |
Espoo |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Auran Sprintit |
Oulu |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kesäkuun starttikisat |
Himanka |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
11.06. |
pk |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
11.06. |
pk |
PeU:n avoimet kansalliset AIKUISURHEILUKILPAILUT ja T/P15, N/M17,22 |
Perniö |
08.06. 23:59 | - | |
11.-12.06. |
ak |
Porin Yleisurheilu Games |
Pori |
08.06. 23:59 | - | |
11.-12.06. |
pk |
Porin Yleisurheilu Games, lisälajit |
Pori |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut |
Orivesi |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Nastokisat 2022 |
Lahti |
03.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Knattekarnevalen (mångkamp) |
VASA |
07.06. 23:59 | - | |
11.-12.06. |
ak |
Olli Teijonmaan muistokisa |
Savonlinna |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Raision Kuulan aluekilpailut |
Raisio |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
11. KORENTOKANGAS - juoksu |
PUDASJÄRVI |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Rajakisat |
Tornio |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Varkaus Puolikas |
Varkaus |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
maantie |
XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Ylemmäisen Hölkkä |
Juuka |
- | - | |
11.06. |
kans |
Alavuden Urheilijoiden 90v. juhlakisat |
Alavus |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Ryskeen Kesäcup II |
Tammela |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pm |
Kainuun Pm-Sisuviestit |
Suomussalmi |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Stavtävling |
Vasa |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Pk heittokilpailut |
Mikkeli |
- | - | |
12.06. |
pk |
21. Kikan kisat |
Marttila |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
NÅID stafetter F/P 9-13 |
Borgå - Porvoo |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
Helsyn pm-viestit 9-15v |
Vantaa |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
ak |
KälviäGames |
Kokkola |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Nuorten yleisurheilukilpailu |
Pyhtää |
08.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Tonnikisa |
Seinäjoki |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Urjala |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
ak |
Harju Cup 2 |
Jyväskylä |
09.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli/Haukivuori |
- | - | |
13.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
10.06. 23:59 | - | |
13.-14.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut (SAUL) |
Kajaani |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Jopokisat 1 |
Joutsa |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Lasten Kesport- seurakisat |
Iisalmi |
08.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Mummon munkkisat |
Leppävirta |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
13.06. |
pk |
Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling |
Sipoo/Sibbo |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Stavskolans tävling |
Korsholm |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
14.06. |
pk |
KeskisMikon Mittelöt |
Töysä |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Keuruun piirikunnalliset |
Keuruu |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
iaaf |
Paavo Nurmi Games |
Turku |
31.05. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
- | - | |
14.06. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - hypyt |
Riihimäki |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
LUM Kesäkisa 1 |
Lappeenranta |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-viestit |
Joensuu |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Aktia Junior Games del 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Kesäkuun iltakilpailu |
Alavieska |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I osakilpailu |
Oulainen |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmo |
- | - | |
15.06. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Paunu Games II |
Jämsä |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Viikkokisat |
Hämeenlinna |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Kenttäkarhujen kesäheitot |
Uusikaupunki |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
KSAT-Viikkokisa |
Virrat |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeU-cup 2 |
Savonlinna, Kerimäki |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.06. |
pm |
Satakunnan piirin 9-13-vuotiaiden ottelut |
Sastamala |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
15.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut |
Siilinjärvi |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Nokian Kesäkuun kisa |
Nokia |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Peukku-kisat |
Ähtäri |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Kerava |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
15.06. |
pk |
VOM Games |
Vöyri - Vörå |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Pk-kilpailut |
Ylitornio |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
SAUL:n avoimet pm-kilpailut |
Salo |
- | - | |
16.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Leppävirran moukarikilpailu |
Leppävirta |
- | - | |
16.06. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa II |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
16.06. |
pk |
TUL:n avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
11.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
SUL katsastuskilpailu 3000m |
Lahti |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Avoimet nuorisopiirikunnalliset |
LAPPAJÄRVI |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
DT i Jakobstad |
Jakobstad |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
DT i Malax |
Malax |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Kaavin Kaiun heitto- ja hyppykisat |
Kaavi |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Naisten korkeus |
Oulu |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Pargas IF aluekisat regiontävling |
Pargas/Parainen |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Sulkava |
- | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
16.06. |
pk |
Sportmixer kesäkisa |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
13.06. 23:59 | - | |
16.06. |
kans |
Tampereen yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
14.06. 23:59 | - | |
16.06. |
ak |
YAG (17-sarja) |
Lahti |
09.06. 23:59 | - | |
16.06. |
pk |
Seiväs-cup |
Haapajärvi |
15.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
15.06. 23:59 | - | |
17.-19.06. |
ak |
Youth Athletics Games |
Lahti |
31.05. 23:59 | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
17.06. |
pk |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
18.06. |
maantie |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
18.06. |
pk |
Heittokisa, Tuloskisa |
Iisalmi |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Veteraanikansalliset |
Joensuu |
15.06. 23:59 | - | |
18.06. |
maantie |
VieskaMaraton |
Ylivieska |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
GP |
Motonet GP Kuortane (EA) |
Kuortane |
11.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Tuloskisa |
Varkaus |
- | - | |
18.06. |
pk |
Yöjuoksu |
Varpaisjärvi |
13.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P.N kilpailut |
Töysä |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
kans |
Saarijärven 86.Juhannuskisat |
Saarijärvi |
16.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Ristiina |
- | - | |
20.06. |
pk |
VarkKV tuloskisa 2 |
Varkaus |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
20.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kolmiloikat |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
PK viikkokisat |
Leppävirta |
- | - | |
20.06. |
pk |
Rastin kuulailta |
Suomussalmi |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Seipään tuloskisat |
Raahe |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Seiväskisa |
Seinäjoki |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
- | - | |
20.06. |
pk |
Seuraottelu NuKi-KaPo-NuTa |
Nummi |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Vakka-Suomen rataviestit |
Laitila |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
21.06. |
pk |
Kehityksen juhlakisa |
Piikkiö |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Kesäkuun kisat |
Rovaniemi |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Keuruun piirikunnalliset |
Keuruu |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 1.kilpailupäivä |
Naantali |
16.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Piiricup 1, EKY, LaSY, KymY |
Kouvola |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu |
Joensuu |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Pohjois-Karjalan seuracupin lisälajit |
Joensuu |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Piirikisa 1. |
Alavus |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup 1.osa - UUDY |
Lohja |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Seuracup I osakilpailu |
Rovaniemi |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Borgå släggtävling 1 / Porvoon moukari 1: |
Borgå - Porvoo |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Merimajan heitot |
Pyhäjoki |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup piirikisa I |
Kankaanpää |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Seuracup piirikisa 1. |
Savonlinna |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Parikkala |
- | - | |
21.06. |
pk |
Humppilan Yrin kesäkisat |
Humppila |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 1 |
Helsinki |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Piirin myöntämä kilpailu |
Muurame |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 |
Nedervetil / Alaveteli |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Seuracup I-osakilpailu |
Kalajoki |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Alavuden 3-loikkakisa |
Alavus |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
200m kisat seuracupin yhteydessä |
Savonlinna |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Seuracup 1 KeSy |
Jyväskylä |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Seuracup 1 KeSy - lisälajit |
Jyväskylä |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Tyrnävä |
22.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pm |
Avoimet pm esteet |
Turku |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
MiKV:n avoimet estekilpailut |
Mikkeli |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup piirikisa 1 |
Helsinki |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.06. |
ak |
Seinäjoen aluekisat 2 |
Seinäjoki |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
22.06. |
ak |
Tilastopajacup 3 |
Turku |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
HSU seiväskilpailut |
Hyvinkää |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
kans |
Orimattilan Tähtien Kisat |
Orimattila |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Marttila |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
22.06. |
pm |
Sisulisäviestit |
Iisalmi |
15.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Viispiikkinen cup 2. osakilpailu |
Kivijärvi |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Seiväsilta |
Kauhajoki |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Orimattilan Tähtien kisat - M19 800 m katsastuskilpailu |
Orimattila |
18.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Mikkelin pk heitot |
Mikkeli |
- | - | |
23.06. |
ak |
Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa |
Pudasjärvi |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kellokoski |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
23.06. |
pk |
Metalli Cup 1 |
Tornio |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Pyhäselän juhannuskisat |
Joensuu |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
19.06. 23:59 | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
23.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
23.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pm |
Avoin pm-moukari |
Somero |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
ak |
Someron juhannuskisat |
Somero |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
ak |
55. Keuruun Juhannuskisat |
Keuruu |
20.06. 23:59 | - | |
24.06. |
ak |
Posion Pyrinnön juhannuskilpailut |
Posio |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa |
Ikaalinen |
21.06. 23:59 | - | |
24.06. |
pk |
Juhannusseiväs |
Ähtäri |
23.06. 23:59 | - | |
25.06. |
pk |
Leppävirran Juhannuskisat |
Leppävirta |
- | - | |
25.-26.06. |
kans |
Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu |
Oulu |
17.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
22.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit |
Oulu |
21.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osa |
Hamina |
19.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Lival-Games |
Sipoo/Sibbo |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Lival-Games, Lisälaji |
Sipoo/Sibbo |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
27.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli/Haukivuori |
- | - | |
27.06. |
pk |
Heinola Games |
Heinola |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Kesäkuun kiekkokisaa hiekkakentällä |
Kankaanpää |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Kesäkuun Tuulisähkö-kisat |
Nurmijärvi |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Rastin iltakisat |
Suomussalmi |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Kangasniemi |
- | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
27.06. |
pk |
Juoksukoulun pikamatkat |
Kurikka |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Keihäs- ja kuulakisat |
Tyrnävä |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
ak |
Kipinän kisat |
Kajaani |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Metsolan Heittokisat |
Mikkeli |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Peukkukisa |
Alajärvi |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I Etelälohko |
Salo |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I etelälohko 9v lajit |
Salo |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko |
Laitila |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat |
Laitila |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
27.06. |
po |
Ungdomsserien omgång 2 |
Mariehamn |
- | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
28.06. |
pk |
Hippo-kesäkisat |
Jyväskylä |
- | - | |
28.06. |
pk |
Kesäkuun junnukisat |
Imatra |
- | - | |
28.06. |
seuracup |
Seuracup 1 Ykköslohko. 9v lajit |
Naantali |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seuracup |
Seuracup 1, Ykköslohko. |
Naantali |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola, Kirkkonummi |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pm |
KePY:n viestihuipentuma |
Kokkola |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Reilu Cupin seiväs |
Lahti |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
ak |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Vihdin Viestin kansalliset |
Vihti, Nummela |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
DT i Bennäs |
Bennäs |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Iskun heittokisat II |
Mynämäki |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Kauhavan aluekisat |
Kauhava |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut |
Parkano |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 |
Porvoo - Borgå |
24.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Salokylän Kiekkokisat |
Liperi |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
27.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Vähäkyrö, Vaasa |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
28.06. |
pk |
Kolmesataset |
Pori |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
29.06. |
pk |
100m aitajuoksut |
Noormarkku |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
LUM Kesäkisa 2 |
Lappeenranta |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I |
Kuopio |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
29.06. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa |
Forssa |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Keuruun piirikunnalliset |
Keuruu |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Eura |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
pk |
Viispiikkinen Cup |
Saarijärvi |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
28.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylitornio |
28.06. 23:59 | - | |
30.06.-03.07. |
karn |
Keihäskarnevaalit |
Pihtipudas |
25.06. 23:59 | - | |
30.06.-02.07. |
karn |
Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö |
Lohja |
28.06. 23:59 | - | |
30.06.-02.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit |
Lempäälä |
28.06. 23:59 | - | |
30.06.-03.07. |
karn |
Moukarikarnevaalit |
Kaustinen |
27.06. 23:59 | - | |
30.06.-03.07. |
karn |
43. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
27.06. 23:59 | - | |
30.06. |
karn |
Aitakarnevaalit |
Jämsänkoski |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
30.06. |
pk |
Tuloskisat |
Joensuu |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
28.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Sulkava |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala, Vääksy |
29.06. 23:59 | - | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
01.07. |
pk |
Suomi-Juoksu 100 km ja SM 100 km |
Salo |
- | - | |
01.-02.07. |
karn |
Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit |
Jämsä |
27.06. 23:59 | - | |
01.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Mäntsälä |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Tapsan heitot |
Hamina |
30.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Vetelin 29. markkinahölkkä |
Veteli |
- | - | |
02.-03.07. |
pk |
Parayleisurheilun Suomen mestaruuskilpailut |
Salo |
19.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Keihäskarnevaalien leirikilpailut |
Pihtipudas |
02.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Kuula- ja kiekkokarnevaalien leirikilpailu |
Lohja |
- | - | |
03.07. |
karn |
Pikajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
30.06. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
04.07. |
pk |
Kenttäkarhujen heinäjuoksut |
Uusikaupunki |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
04.07. |
pk |
XVI Sirpa Holopaisen muistokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Borgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1 |
Borgå - Porvoo |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Heinäkuun kisat |
Ylivieska |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
PK viikkokisat |
Leppävirta |
04.04. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
04.07. |
po |
Ungdomsserien omgång 3 |
Mariehamn |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
05.07. |
pm |
Etelä-Savon 9-15v. pm-ottelut |
Savonlinna |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Korkeuskeihäs |
Uusikaupunki |
01.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Nurmo |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Parikkala |
- | - | |
05.07. |
pk |
Tiistaikisa III |
Oulu |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
ak |
Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga, 2-osakilpailu |
Kurikka |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
III - lohkon kisat |
Urjala |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Kesport-kilpailut |
Iisalmi |
01.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Kuohun kisat |
Juankoski |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
Pohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osa |
Outokumpu |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Seurakisat |
Pieksämäki |
- | - | |
06.07. |
pk |
Viikkokisat |
Hämeenlinna |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
JITA-Viikkokisa |
Virrat |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
KeihäsMafia, Kauhajoen osakilpailu |
Kauhajoki |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Saarijärvi |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen kansainväliset Masters-kilpailut |
Helsinki |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
06.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Ähtäri |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
SM 2023 ESIKILPAILU, Inkerikisat |
Imatra |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
HSU kilpailut |
Hyvinkää |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pm |
Kainuun sisumoniottelut |
Kajaani |
01.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Nokian Heinäkuun Kisat |
Nokia |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Ryskeen Kesäcup III |
Tammela |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - heitot |
Riihimäki |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa III |
Lempäälä |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pm |
NÅID mångkamp F/P 9-13 |
Pargas/Parainen |
04.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
07.07. |
pk |
SM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v |
Imatra |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Jopokisat 2 |
Joutsa |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
KEV-kisa |
Kuusamo |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
PowerPark Games |
Alahärmä |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Vääksy, Asikkala |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Vakka-ottelut |
Mynämäki |
03.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Karstula |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempaala |
06.07. 23:59 | - | |
07.07. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
07.07. |
pk |
Valkealan Kajo 100v. juhlakilpailut |
Kouvola |
04.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
RK Fysio Double 1 |
Raasepori/Bromarv |
06.07. 23:59 | - | |
09.-10.07. |
ak |
Hannes Junior Games |
Kuopio |
03.07. 23:59 | - | |
09.-10.07. |
ak |
KUY Games |
Tuusula |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Nuorten Timanttikisat |
Sastamala |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
pm-sisuottelut |
Alajärvi |
05.07. 23:59 | - | |
09.-10.07. |
am |
Avoimet Aluemestaruusottelut |
Alajärvi |
05.07. 23:59 | - | |
09.07. |
ak |
Lapin Leiskautukset |
Rovaniemi |
03.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Lapin Leiskautukset, lisälajit |
Rovaniemi |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Porvoon huippukisat - Borgå Topgames |
Porvoo - Borgå |
05.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Heinäkuun heittoseiväs |
Laitila |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
maantie |
Mikkeli juoksu ( Maraton, Puolimaraton, Vartti ) |
Mikkeli |
- | - | |
09.07. |
pk |
Albin Stenroosin muistojuoksu |
Vehmaa |
- | - | |
09.07. |
pk |
Heinäseiväs PERUTTU |
Virrat |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
kans |
Timanttikisat |
Sastamala |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Markkinakisat |
Himanka |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Oravikoski kisat ja lasten olympialaiset |
Leppävirran Oravikoski |
- | - | |
10.07. |
pk |
Aluekilpailut |
Vehmaa |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Marttilanharjun juoksu |
Ylikiiminki/Oulu |
- | - | |
10.07. |
ak |
Eeles Landström Games |
Akaa, Toijala |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
09.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Ylä-Karjalan Kymppi |
Nurmes (Valtimo) |
05.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
RK Fysio Double 2 |
Raasepori/Bromarv |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Soinin Urheilukentän Avajaiskisat |
Soini |
08.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
TOPGAMES Sprint |
Borgå - Porvoo |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
11.07. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
PK viikkokisat |
Leppävirta |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
12.-13.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue |
Riihimäki |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
ak |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
12.-13.07. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Ikaalinen |
08.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Piirikunnalliset |
Kurikka |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Polvijärven kuukausikisat |
Polvijärvi |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Paunu Games III |
Jämsä |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tyrnävä |
13.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Suonenjoen Vasaman polkujuoksut |
Suonenjoki |
10.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Junnukisat |
Lieksa |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
LUM Kesäkisa 3 |
Lappeenranta |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
13.07. |
pk |
Virkiän myötätuulisprintit |
Lapua |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pm |
Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä) |
Laitila |
08.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
DT i Nedervetil |
Nedervetil / Alaveteli |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Elli-kisat |
Juuka |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Pole Vault Kalajoki |
Kalajoki |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuivaniemi |
- | - | |
13.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Tervo |
- | - | |
14.07. |
pk |
9-13 v. ottelut |
Ristiina |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
14.07. |
pk |
Pyhäjärvi Games |
Eura |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Fyrrypinkaasut |
vähäkyrö |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Mahdin kisat |
Maaninka |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Metalli Cup 2 |
Tornio |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
OK Maakunnan lasten kisailut |
Kajaani |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Sulkava |
- | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
13.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
15.-16.07. |
ak |
Klaukkala Games |
Nurmijärvi |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Heittokisa |
Iisalmi |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
15.07. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
16.07. |
pk |
Avoimet kisat ja Posion Pitäjänmestaruuskisat |
Posio |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
maantie |
Hamina Tattoojuoksu |
Hamina |
13.07. 23:59 | - | |
16.-17.07. |
ak |
Kouvola Junior Games |
Kouvola |
11.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut |
Kuopion Muuruvesi |
- | - | |
16.07. |
ak |
Siilinjärvi Games |
Siilinjärvi |
11.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Timon ja Sepon lenkki |
Vieremä |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
48 Pentin olympialaiset |
Saarijärvi |
15.07. 23:59 | - | |
16.-17.07. |
pm |
Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut |
Pudasjärvi |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Knattestafett DM och stafett DM HD17 |
Uusikaarlepyy |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Seppo Välimäki -aluekisat |
Noormarkku |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ivar Wilskman Heitot |
Töysä |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
ak |
Laitilan Nuorisokansalliset |
Laitila |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
am |
Am-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Nurmijärvi |
13.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Alavieska-viikon kilpailut |
Alavieska |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pm |
Avoimet pm esteet |
Naantali |
13.07. 23:59 | - | |
17.07. |
ak |
Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailu |
Kauhajoki |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Kipinän Kisat |
Lohja, Nummi |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Naantalin Aurinkokisat |
Naantali |
13.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut |
Ylöjärvi |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Karhunmäen kisat |
Joensuu |
16.07. 23:59 | - | |
18.-19.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs |
Riihimäki |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Peukku-kisa Lehtimäki |
Alajärvi |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Pk viikkokilpailu |
Leppävirta |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
18.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
18.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
18.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
19.-20.07. |
pk |
Matalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiaille |
Tampere |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 3/4 |
Kuopio |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
18.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pm |
HämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisat |
Tampere |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Ilmajoki Games, 9. ja 11v. lajit |
Ilmajoki |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
ak |
Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailu |
Ilmajoki |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
ak |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Parikkala |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
19.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kisat ja 19-sarjan seiväs |
Turku |
17.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N |
Kankaanpää |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Heinäkuun heitot ja hölkät |
Parkano |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Nurmo |
- | - | |
19.07. |
pk |
Tiistaikisa IV |
Oulu |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
kans |
Karhulan kansalliset |
Kotka |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Motonet-kuukausikisa |
Joensuu |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Joensuu |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeU-cup 3 |
Savonlinna, Kerimäki |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Nummelan Tarmon aluekilpailut |
Vihti, Nummela |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.07. |
pk |
Säästöpankki Games |
Kristiinankaupunki |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
ak |
Tilastopajacup 4 |
Turku |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Akilles mästerskap 1 - Akilleen mestaruuskisat 1 |
Borgå - Porvoo |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
DT Nykarleby |
Uusikaarlepyy |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Seinäjoki |
- | - | |
20.07. |
po |
Ungdomsserien omgång 4 |
Mariehamn |
- | - | |
20.07. |
pk |
Kiekkokisa junnuille |
Ähtäri |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Chydeniuksen kymppi |
Kokkola |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
46:e Jakob Marathon |
Jakobstad |
17.07. 23:59 | - | |
21.07. |
kans |
Häme Games |
Riihimäki |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Häme Games lisälaji M19 110m aj |
Riihimäki |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
21.07. |
pk |
Ghost Investor Double 1 |
Raasepori/Karjaa |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
K-Marketin kisat |
Joensuu |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 |
Kouvola / Kuusankoski |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
21.07. |
pk |
Vedon kisat |
Lapinlahti |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Kaavin Kaiun seiväs- ja kiekkokilpailu |
Kaavi |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Peukku-kisat |
Soini |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Vähäkyrö, Vaasa |
- | - | |
21.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
ak |
Uran aluekisat |
Kannus |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Viispiikkinen Cup IV-osakilpailu |
Kyyjärvi |
20.07. 23:59 | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
21.07. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
21.07. |
pk |
Kymijoki-Kymppi |
Kouvola |
18.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Polvijärvi-päivien Ratakymppi |
Polvijärvi |
20.07. 23:59 | - | |
22.-24.07. |
ak |
Janakkala Games |
Janakkala |
20.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Tuisku keihäs kisat |
Lieto |
20.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pm |
HämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitot |
Tampere |
19.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pm |
Knattemångkamp |
Korsholm |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut |
Vehmersalmi |
- | - | |
23.07. |
ak |
Pohjan Koitokset |
ROVANIEMI |
16.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Polvijärvi-päivien hyppykisat |
Polvijärvi |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut |
KuhmoInen |
20.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Ghost Investor Double 2 |
Raasepori/Karjaa |
21.07. 23:59 | - | |
23.-24.07. |
am |
Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY) |
Vaasa |
20.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Kaupunginmestaruuskisat |
Lieksa |
23.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Pyrinnön seiväskisa |
Oulu |
21.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Sorsakosken kuularingin vihkiäiskilpailu |
Leppävirran Sorsakoski |
- | - | |
24.07. |
pk |
Hannun heittokilpailut |
Varpaisjärvi |
20.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Katajan heittokisat |
Joensuu |
21.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
21.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Sisulisähuipentuma ja sisulisäviestit |
KEMI |
20.07. 23:59 | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
25.07. |
pk |
Kansalliset aikuisurheilijoiden Töysän Korppukisat |
Töysä |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
25.07. |
pk |
VarkKV tuloskisa 3 |
Varkaus |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Ratakusiaiset |
Lieto |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Kangasniemi |
- | - | |
25.07. |
pk |
Alavuden nuorisokisat |
Alavus |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
DT i Malax |
Malax |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
KePY:n juoksu-cup Kokkola 800m |
Kokkola |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
01.08. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Viikkokilpailijat ja aukuisten om kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
26.07. |
pk |
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit |
Jyväskylä |
20.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
19.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Avoimet pm-kilpailut osa 2 Parikkala |
Parikkala |
22.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Seiväskisa |
Turku |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
26.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa |
Jokioinen |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Kesport-kilpailut |
Iisalmi |
22.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Metsolan heittokisat |
Mikkeli |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
GP |
Motonet GP Jyväskylä |
Jyväskylä |
20.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Moukarikisat |
Alavieska |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 |
Porvoo - Borgå |
22.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
am |
Sisu- ja aluemestaruuskävelyt |
Kauhava |
22.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
UrjU:n mestaruuskisat |
Urjala |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Seiväskisa |
Raahe |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Tuloskisat |
Liminka |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Rastin päiväkisat |
Suomussalmi |
27.07. 23:59 | - | |
27.07. |
po |
17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) |
Uusikaupunki |
24.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
26.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pm |
Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15 piirihuipentuma |
Mikkeli |
24.07. 23:59 | - | |
27.-28.07. |
pk |
Pohjois-Karjalan 12-15-v.. pm-huipentuma |
Joensuu |
23.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
27.07. |
pk |
Iitti-hölkkä |
Kausala |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
pk |
Reilu Cup 4 |
Lahti |
23.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
27.07. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Pyrinnön sprintit |
Oulu |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
po |
Semestersprinten 1 |
Mariehamn |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Marttila |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
27.07. |
pk |
Moukari-ilta |
Kauhajoki |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu |
Hyvinkää |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Ryskeen kesäcup IV |
Tammela |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Vesan kisat |
Raahe |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
LeKi YU:n viikkokisa IV |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
28.07. |
ak |
Äänekoski Games, PERUTTU |
Äänekoski |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Aktia Junior Games del 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
25.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
DT i Larsmo |
Larsmo |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Jopo tuloskisa |
Joutsa |
- | - | |
28.07. |
pk |
Kutsukilpailu N seiväs |
Jyväskylä |
- | - | |
28.07. |
pk |
OK Maakunnan lasten kisailut |
Kajaani |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Seiväskilpailut |
Ilmajoki |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Sulkava |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Vääksy, Asikkala |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
ak |
Seurayhtymän Juhlakilpailu 2 |
Kaarina |
24.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Toijala Junior Games |
Akaa, Toijala |
26.07. 23:59 | - | |
28.07. |
pk |
Mettäperän lenkki |
Muhos |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
27.07. 23:59 | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
29.-31.07. |
pk |
Lohja Junior Games 2022 |
Lohja |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
27.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Eeron pituushyppy kilpailu |
Jalasjärvi |
28.07. 23:59 | - | |
30.07.-01.08. |
pm |
pm sisulisähuipentuma |
Raisio |
25.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
pm-kilpailut:Sisuhuipentuma TP9-15 |
Kuortane |
27.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
pm-sisulisähuipentuma |
Jämsä |
25.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma |
Varkaus |
27.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat |
Pori |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Lahti |
- | - | |
30.-31.07. |
pk |
DM 14-15 år |
Närpes |
26.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
KePY piirihuipentuma |
Kalajoki |
27.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
Knattefinalen 9-13 år |
Närpes |
26.07. 23:59 | - | |
30.-31.07. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma |
Kempele |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
seura |
Seurakisat |
Mäntsälä |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Elokuun kisat |
Kemi |
27.07. 23:59 | - | |
30.07. |
ak |
Heinolan kaupunkipuistojuoksu |
Heinola |
- | - | |
30.07. |
ak |
Koski-Vähälän Karjasut |
Ylivieska |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Piiriottelu Etelä-Karjala, Kymenlaakso ja Lahti |
Lappeenranta |
26.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
IKE-hölkkä ja lasten Kids-juoksut |
Lokalahti |
- | - | |
30.07. |
pk |
Arvin Avoimet Aikuisille |
LAPPAJÄRVI |
30.07. 23:59 | - | |
30.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi |
Hämeenlinna |
29.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Helsinki Twilight Run |
Helsinki |
- | - | |
31.07. |
pk |
Kuohun Tasoittava |
Vaajakoski |
- | - | |
31.07. |
pk |
SAUL kansallinen tuloskisa |
Vihti |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Vuosaari Games Lisälaji |
Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Elokuun heitot |
Lappeenranta (Ylämaa) |
30.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Antin Areenan Seiväskisa |
Kalajoki |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu |
Ylöjärvi |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Kärsämäki |
- | - | |
01.08. |
pk |
Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset |
Laihia |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Seiväskisa |
Seinäjoki |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
02.08. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu |
Outokumpu |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit |
Outokumpu |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II.osakilpailu |
Oulu |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seuracup |
Seuracup II-osa |
Ristiina |
28.07. 23:59 | - | |
02.08. |
ak |
Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 |
Kauhava |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup 2 |
Suomussalmi |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
02.08. |
pk |
Piirikilpailu |
Kokkola |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
- | - | |
02.08. |
seura |
Silja Line Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Tarmon kisat |
Pori |
31.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Tarmon kisojen viestit |
Pori |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Borgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 |
Borgå - Porvoo |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Haka juoksee |
Valkeakoski |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
ak |
Tilastopajacup 5 |
Turku |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
100m tuloskisa |
Varkaus |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL) |
Kajaani |
28.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Fyren games |
Korsnäs |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Heittokilpailut |
Kajaani |
29.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Keihäsmafia cup osakilpailu 3 |
Vaasa |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
03.08. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
po |
Ungdomsserien omgång 5 |
Mariehamn |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
02.08. 23:59 | - | |
04.-07.08. |
SM |
Kalevan Kisat |
Joensuu |
27.07. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
04.08. |
pm |
Sisuviestit |
Rovaniemi |
31.07. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikat |
Helsinki |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seuracup |
Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY |
Lahti |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Elojuoksut |
Alahärmä |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Elokuun kisat |
Ylivieska |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Metalli Cup 3 |
Tornio |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
PeU:n Elokuun kilpailut |
Perniö |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa (Lappeenranta) |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
01.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
03.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Nivala |
- | - | |
05.08. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
06.08. |
pk |
Harjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat |
Harjavalta |
01.08. 23:59 | - | |
06.-07.08. |
pm |
Kainuun Sisuhuipentuma |
Paltamo |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Kempele Maraton |
Kempele |
- | - | |
06.08. |
pk |
LeKi YU:n moukari |
Lempäälä |
05.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Säkylän 7. Mansikkamaraton |
Säkylä |
- | - | |
06.08. |
pk |
Toivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SM |
Kangaslampi |
- | - | |
06.08. |
pk |
Karhu-Hölkkä |
Ranua |
05.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Oulu, Haukipudas |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Aluekilpailut |
Tarvasjoki/Lieto |
03.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Hillamaastot |
Ranua |
03.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pm |
Sisuviestit |
Oulu |
05.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
08.08. |
seuracup |
SeuraCup II-osakilpailu |
Veikkola |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
08.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeU-cup 4 |
Savonlinna, Kerimäki |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II osakilpailu |
Sastamala |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
ak |
Seinäjoen aluekisat 3 |
Seinäjoki |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut |
Pudasjärvi |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Föreingscupen deltävling 2 |
VASA |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Forssan Salaman Holjat kisat |
Forssa |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 |
Sipoo/Sibbo |
05.08. 23:59 | - | |
08.-10.08. |
pm |
Öppna Åländska Mästerskapen |
Mariehamn |
- | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2, Pohjoislohko |
Mynämäki |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit |
Mynämäki |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
08.08. |
pk |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Viikkokisat ja aikuisten pm |
Leppävirta |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Raaseporin iltapäivätuulet |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Elokuun kisat 1 |
Imatra |
- | - | |
09.-10.08. |
pk |
Pohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentuma |
Joensuu |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu |
Hyvinkää |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
SeuraCup II |
Saarijärvi |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Finprofile seurakisat |
Iitti |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup 2 |
Ilmajoki |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II |
Lapinlahti |
04.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup 2, Etelälohko |
Kaarina |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup 2, ykköslohko |
Raisio |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup II Etelälohko, 9v lajit |
Kaarina |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup II, ykköslohko 9v lajit |
Raisio |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
09.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1 |
Pargas/Parainen |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup piiirikisa II |
Veteli |
05.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Paunu Games IV |
Jämsä |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.08. |
pk |
Seiväskisa |
Turku |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Viikkokisa 3 |
Virrat |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
ak |
Kipinän aluekilpailut |
Kajaani |
06.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kerava |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
10.08. |
pk |
Tuiskun moukari kisat |
Rusko(Vahto) |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
09.08. 23:59 | - | |
11.-14.08. |
pk |
SAUL SM-yleisurheilu |
Pedersöre |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
KEMI |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Hippokisat |
Salo |
08.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
11.08. |
pk |
Peukkukisa |
Töysä |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
11.08. |
pk |
Kaavin Kaiun hyppykilpailut |
Kaavi |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
OK Maakunnan lasten kisailut |
Kajaani |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Ylivieska |
- | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
09.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
12.-14.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N17-16 |
Lempäälä |
04.08. 23:59 | - | |
12.-14.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T 15-14 |
Nurmijärvi |
05.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Someron kaupunginmestaruuskisat |
Somero |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
12.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
13.08. |
seura |
Seurakisat |
Lahti |
14.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Lasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v. |
Heinola |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
maantie |
Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) |
Pyhtää |
08.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Raatteen Maraton |
Suomussalmi |
13.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
9 - 13 vuotiaiden moniottelut |
PUDASJÄRVI |
09.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
13.08. |
pk |
Säästöpankin eloheitot |
somero |
10.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
PaRaS-lenkki |
Parikkala |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
16.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
15.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Seinäjoen Juniorikilpailut 2 |
Seinäjoki |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Piirikunnallinen viikkokisa |
Leppävirta |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Vaasa |
- | - | |
16.08. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 4/4 |
Kuopio |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Espoo |
- | - | |
16.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Viiala |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 2 |
Helsinki |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Hyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailu |
Helsinki |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Hyvän Tuulen Kisat 2 - lisälaji |
Helsinki |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Klubbmästerskap, del 1 |
Sjundeå |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 |
Pargas/Parainen |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Piirin myöntämä kilpailu |
Muurame |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pm |
pm-sisulisäviestit P/T9-11 |
Lieto |
11.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
VIEREMÄ |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Teuvan Rivakan Yu-kisat |
Teuva |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Siikalatvacupin kilpailu |
Pyhäntä |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Varkaus |
12.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut |
Tyrnävä |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
51. Vasakisa |
Porvoo - Borgå |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Elosataset |
Noormarkku |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
HämSYn pm-viestit |
Hämeenlinna |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Junnut Radalle |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Peukku-kisa |
Virrat |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.08. |
pk |
Seiväskisa |
Turku |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
17.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Valkeavesi Games |
Kalajoki |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
- | - | |
17.08. |
pk |
Viispiikkinen cup Pylkönmäki |
Saarijärvi |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
18.08. |
kans |
Eltsun kansalliset |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Hippokisat |
Ulvila |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Lisälaji Vedon kisat |
Lapinlahti |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Omasp Sporttikisat |
Joensuu |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Piirinmestaruusviestit 9-17 v |
Imatra |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
pm-viestit T/P13-15 |
Salo |
13.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
18.08. |
pk |
Vedon kisat |
Lapinlahti |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
2.Luokittelukilpailut/seurakilpailut |
Ristiina |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
16.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Hippokisat ja lisälaji T/P13 pituus |
NAKKILA |
17.08. 23:59 | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Jokela |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
VIEREMÄ |
14.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
16.08. 23:59 | - | |
19.-21.08. |
pk |
SFIM i friidrott |
Mariehamn |
11.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
18.08. 23:59 | - | |
19.-20.08. |
maantie |
Paavo Nurmi Marathon |
Turku |
- | - | |
20.08. |
pk |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
20.08. |
pm |
LaSY:n pm-huipentuma |
Iitti |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
SM |
SM-maraton |
Turku |
12.08. 23:59 | - | |
20.-21.08. |
pm |
Uudy:n pm 9-15v |
Janakkala |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
am |
13 v. Aluehuipentuma, lounainen alue |
Kaarina |
17.08. 23:59 | - | |
20.-21.08. |
pm |
PM-huipentuma 9-15v 20.-21.8. |
Kouvola |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
ak |
Iin kisat |
Ii |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
ak |
Kälviän Kisat |
Kokkola |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Matin Maastot |
Viirinkylä |
- | - | |
20.08. |
pk |
Mikkeli avoin ABC3 kilpailu |
Mikkeli |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pm |
Pm-sisuviestit |
Kauhajoki |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Ville Pörhölä Games |
Tornio |
15.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Niilon kymppi |
Suonenjoki |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pm |
Pm-huipentuma 9-15-v. 2. osa |
Orimattila |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 |
Lieksa |
15.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut |
Siilinjärvi |
16.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Tuiskun moukari kisat |
Nousiainen |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
ak |
Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v |
Jyväskylä |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Haka 90v / Nuorisokisa |
Valkeakoski |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pm |
Hämsy:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut |
Kaustinen |
- | - | |
21.08. |
pm |
Satakunnan viestihuipentuma P/T9-15 |
Rauma |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Ekin Muistokisat |
Töysä |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Hevannan XXX Juhlakisat |
Tampere |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
ak |
Mikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisa |
Mikkeli |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
15.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Imatran keihäskisa |
Imatra |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Sadonkorjuukisat |
Himanka |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
22.08. |
pm |
Etelä-Savon pm-viestit |
Savonlinna |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
LUM Kesäkisa 4 Juoksuottelu |
Lappeenranta |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
22.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
ak |
Seinäjoen aluekisat 4 |
Seinäjoki |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Kangasniemi |
- | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
22.08. |
pk |
Vakka-Suomen mestaruuskisat |
Uusikaupunki |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Moukaripörssin moukari |
Pori |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
22.08. |
pk |
Tuisku keihäs kisat |
Nousiainen |
- | - | |
23.08. |
pk |
Seiväskerhon kisa |
Ähtäri |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 2.kilpailupäivä |
Naantali |
18.08. 23:59 | - | |
23.-25.08. |
pk |
Pyrinnön heittocup, moukari |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 2 |
Imatra |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Teemu Ollin Juhlakilpailu |
Joensuu |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Lahden Hippokisat |
Lahti |
- | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
23.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Hippo-yleisurheilukisat |
Joensuu |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailut |
kokkola |
23.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
OK Maakunnan lasten kisailut |
Kajaani |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 |
Pargas/Parainen |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
- | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
VIEREMÄ |
14.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Spotox Juoksucupin pikamatkat |
Kaarina |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Tiistaikisa V |
Oulu |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Veikkolan Veikkojen 2. viikkokisa |
Kirkkonummi |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
23.08. |
pk |
Klubbmästerskap, del 2 |
Veikkola |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
GP |
Motonet GP Lappeenranta |
Lappeenranta |
18.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Motonet gp lisälaji |
Lappeenranta |
- | - | |
24.08. |
pk |
Luokittelukilpailut / KeU-cup 5 |
Savonlinna, Kerimäki |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.08. |
pk |
Seuraottelu Salama-Ryske-Esa |
Forssa |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Eläinpuistokisat 10 v. |
Ähtäri |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 |
Porvoo - Borgå |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Värisilmä PRO kilpailut |
Karkkila |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
25.08. |
pk |
Kymenlaakson pm-viestit 9-15v |
Kotka |
21.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
25.08. |
pm |
T/P 12-13 pm-2-ottelut ja T/P 14-15 pm-ottelut |
Naantali |
20.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Elokuun Tuulisähkö-kisat |
Nurmijärvi |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pm |
LaSY:n pm- viestit, 9-15v |
Lahti |
21.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
PERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisat |
Äänekoski |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
24.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
25.08. |
pk |
XXII Naumasen kisat |
Joensuu |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Metalli Cup4 |
Tornio |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
pk |
Moukaripörssin kiekkokisa |
Pori |
23.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
- | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
22.08. 23:59 | - | |
25.08. |
seura |
Seurakisat |
Nummi |
23.08. 23:59 | - | |
26.-28.08. |
SM |
SM-kilpailut 22-19 |
Vaasa Vasa |
18.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu |
Lahti |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
27.08. |
pk |
Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut |
Lahti |
17.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Venetsialaismaraton |
Kokkola |
- | - | |
27.08. |
maantie |
Kiiminki-maraton |
Oulu |
- | - | |
27.-28.08. |
pm |
NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år |
Esbo - Espoo |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Pogostan polkujuoksu |
Ilomantsi |
- | - | |
27.08. |
pm |
Sisuottelut II 9-13v |
Saarijärvi |
22.08. 23:59 | - | |
27.-28.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 9-13v |
Vantaa |
21.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Iisalmen Visan seuranmestaruus |
Iisalmi |
25.08. 23:59 | - | |
27.-28.08. |
pk |
Paltamon heitot |
Paltamo |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Sirkjärven ympärijuoksu |
Lappeenranta (Ylämaa) |
24.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Ahkeran heitto-ottelu |
Lahti |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
55. Auliksen Olympialaiset |
Jämsä |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pm |
Satakunnan 9-15v. Pm-moniottelut |
Parkano |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
28.08. |
pk |
Vieremän Koitto 110v |
VIEREMÄ |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäviestit |
Nokia |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pm |
Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma |
Rovaniemi |
- | - | |
28.08. |
pk |
PM-moniottelut 9-15v |
Lappeenranta |
23.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Pyhäntä-hölkkä |
Pyhäntä |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Elokuun kisat / Piirihuipentuman moukari |
Alavieska |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Salonjokilaaksojuoksu |
Salo |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
XXXVI Kuorevaarahölkkä ja Lasten Vauhtijuoksu |
Polvijärvi |
28.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Seipään tuloskisa |
Himanka |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Raision kaupungin mestaruuskilpailut |
Raisio |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
29.08. |
pk |
Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5 |
Borgå - Porvoo |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Moukaripörssin keihäs |
Pori |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Pk viikkokilpailu |
Leppävirta |
- | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
30.08. |
pm |
avoimet pm-viestit |
Turku |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Keihäskisa |
Rovaniemi |
29.08. 23:59 | - | |
30.08.-01.09. |
pk |
Pyrinnön heittocup, kiekko |
Tampere |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
ak |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
26.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 3 |
Imatra |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
ak |
Tilastopajacup 6 |
Turku |
27.08. 23:59 | - | |
30.-31.08. |
am |
Aluemestaruusviestit - Etelä ja Kaakko |
Helsinki |
26.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Avoimet Liperin pitäjänmestaruuskisat |
Liperi (Ylämylly) |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
SSU:n keihäskisa |
Seinäjoki |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Autumns Grief 1 |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Vähäkyrö, Vaasa |
- | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
31.08. |
ak |
Harju Cup 3 |
Jyväskylä |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Polvijärven kuukausikisat |
Polvijärvi |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
31.08. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Pyrinnön sprintit |
Oulu |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
KEMI |
- | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Uran nelisataset ja keihäs |
KANNUS |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
01.09. |
pm |
Sisuottelut |
Rovaniemi |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Av. Kristiinankaupungin mestaruuskilpailut |
Kristiinankaupunki |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Hippokisa 4 |
Valkeakoski |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Peukku kisat |
KUORTANE |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Syyskisa ja TUL seuraottelu |
Salo |
29.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
TuWe:n Junnukisat |
Turku |
28.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Moukaripörssin toinen kiekkokisa |
Pori |
30.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Mynämäen kunnan mestaruuskilpailut |
Mynämäki |
28.08. 23:59 | - | |
01.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
01.09. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Pentin Hölkkä |
Kouvola |
- | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup A-finaali |
Veikkola |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola seuracup B-sarjan finaali - Pohjola föreningscup B-serie final |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
31.08. 23:59 | - | |
03.-04.09. |
pk |
SAKU ry syyskisat |
Imatra |
- | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup C-finaali |
Vantaa |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Superfinaali |
Espoo |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
maantie |
Rauhalahti Kuopio Maraton |
Kuopio |
- | - | |
03.09. |
pk |
Einarin tonni |
Mäntsälä |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Vauhdittoman moukarinheiton SM |
Leppävirta |
- | - | |
03.09. |
pk |
Nikulan syysheitot |
Kaustinen |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
seura |
Seurakisat |
Oulu, Haukipudas |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Vanhan Sotatien juoksu/marssi |
Kauhava |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
seura |
Seurakisat |
Oulu, Haukipudas |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Avoimet TUL:n Järvi-Suomen mestaruuskilpailut heitto-ottelu |
Leppävirta |
- | - | |
04.09. |
pk |
Mahdin Kuulakisa |
Maaninka |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelu |
Sulkava |
28.08. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Höstkast - Syysheitot |
Malax |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | - | |
05.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 LISÄLAJI |
Sipoo/Sibbo |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 1/2 |
hangö |
01.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
KeU:n mestaruusottelut |
Savonlinna, Kerimäki |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Ouneva Group junnukisat |
Joensuu |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Virkiän myötätuulisprintit II |
Lapua |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 |
Borgå - Porvoo |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Moukaripörssin moukari 2 |
Pori |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
PK viikkokisat |
Leppävirta |
- | - | |
05.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 |
Sipoo/Sibbo |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Skolmästerskap lågstadier och högstadier Esbo-Grankulla-Kyrkslätt |
Espoo |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Heinäveden pk kisat |
Heinävesi |
06.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pm |
pm-ratakävelyt ja syysloikat |
Naantali |
01.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 4 |
Imatra |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Autumns Grief 2 |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Klubbmästerskap, del 3 |
Sjundeå |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Avoimet Kokkolan kisat |
Kokkola |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 4 |
Pargas/Parainen |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
06.09. |
seura |
Seurakisat |
Teuva |
- | - | |
06.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
01.09. 23:59 | - | |
06.09. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
07.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.09. |
pk |
Joensuun Keihäskoulun keihäskisa |
Joensuu |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Puuhamaa-cup |
Janakkala |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Syysheitot I |
Jämsä |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
HKV Nappulamestaruuskisat |
Helsinki |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
07.09. |
pk |
Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 |
Borgå - Porvoo |
02.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Matin Kuntokymppi |
Lieksa |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Radiomäen kiekonheittokilpailu |
Lahti |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Wikärit |
Varkaus |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Aktia Junior Games del 4 |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
05.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
HSL Group moukari 3 |
Nurmijärvi |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Klubbmästerskap, del 4 |
Kyrkslätt |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut |
Lempäälä |
07.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
08.09. |
pk |
Moukaripörssin kolmas kiekkokisa |
Pori |
06.09. 23:59 | - | |
08.09. |
pk |
Ryskeen Kesäcup V |
Tammela |
04.09. 23:59 | - | |
08.09. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
10.09. |
pk |
56. Oulun Juoksu |
Oulu |
- | - | |
10.-11.09. |
pk |
Seuran avoimet mestaruusheitot |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | |
10.-11.09. |
SM |
SM-viestit |
Jyväskylä |
02.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Uusikaupunki |
06.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Jalasjärven heitto-ottelut |
Jalasjärvi |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Valtin heitot |
Akaa / Viiala |
08.09. 23:59 | - | |
10.-11.09. |
pk |
Avoimet TUL:n Järvi- Suomen Kyvyt esiin kilpailut . |
Leppävirta |
03.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Syyssataset |
Lapinlahti |
06.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Keiteleen syysheitot |
Keitele |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Kesän Ennätysten murskajaiset |
Töysä |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Triangeliottelut |
Sastamala |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
03.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Arctic Hammer |
Rovaniemi |
04.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Syysseiväs |
Seinäjoki |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Heitto 5-ottelu |
Rovaniemi |
10.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Tuiskun heitto kisat |
Rusko(Vahto) |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Hyppy- ja heittokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
10.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Lasse Viren hölkkä |
Myrskylä |
- | - | |
11.09. |
pk |
Autumns Grief 3 |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Syyskuun tuloskisa |
Alavieska |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Kaupunginlammen ympärijuoksu |
Kajaani |
07.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Stavtävling/Seiväskilpailu |
VASA |
12.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari |
Borgå - Porvoo |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
HIK klubbmästerskap 2/2 |
hangö |
08.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Osuuspankin Hippokisat |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
12.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 |
Sipoo/Sibbo |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
13.-14.09. |
pk |
Tampereen koulujenväliset yu-kilpailut 1-9 luokkalaisille |
Tampere |
- | - | |
13.09. |
pk |
Seiväskisa |
Jyväskylä |
12.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Piirikilpailut |
Kokkola |
12.09. 23:59 | - | |
13.09. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
14.09. |
pk |
Autumns Grief 4 |
Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis |
12.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.09. |
pk |
Syysheitot II |
Jämsä |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
HKV avoimet nappulakisat |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
13.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Wanhanajan maili |
Nurmijärvi |
12.09. 23:59 | - | |
14.09. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
KLL:n Varsinais-Suomen piirin yleisurheilukilpailut |
Salo |
08.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Pajulahden keihäskoulun kisa |
Lahti |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Radiomäen kuulantyöntökilpailu |
Lahti |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt |
13.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Tammelan Kunnan Kunnanmestaruuskilpailut |
Tammela |
12.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
15.09. 23:59 | - | |
16.-17.09. |
maantie |
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi |
Jyväskylä |
- | - | |
17.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton juoksutapahtuma |
Espoo |
17.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut II |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
17.-18.09. |
SM |
SM-moniottelut M/N22-19-17, T/P15-14 |
Lahti |
09.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pm |
Öppna NÅID F/P terräng 9-13 år och Spring Cup |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
15.09. 23:59 | - | |
17.-18.09. |
pk |
Seuraottelu KaaUra, LTU, PaimU, PiKa, PiKe, SauvU |
Kaarina |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
HSL Group moukari 4 |
Nurmijärvi |
16.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Kaarlon Juoksu 2022 |
Posio |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
17.09. |
pk |
Kuonan Kymppi |
Savonlinna, Kerimäki |
16.09. 23:59 | - | |
17.-18.09. |
pk |
Pyhäselän XXI heittohyppypäivät |
Joensuu |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Sherwood Run |
Kerava |
- | - | |
17.09. |
pm |
Supersisuottelut |
Lapua |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Bocks Run |
Vasa |
- | - | |
17.09. |
maantie |
Ruissalojuoksut |
Turku |
- | - | |
17.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
maantie |
Huippukymppi |
Pudasjärvi, Iso-Syöte |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Noormarkku 1/2-maraton ja Oravakymppi |
Noormarkku |
- | - | |
17.09. |
pk |
IX Iltavalo 3000m |
Kokkola/Ullava |
- | - | |
18.09. |
pk |
Pk-heittokisat |
Ristiina |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pm |
UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v. |
Nummela |
15.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
XLVI VOIVAKKA-juoksu (Viri 85 vuotta) |
79100 Leppävirta |
- | - | |
18.09. |
pm |
avoimet Kesyn pm-maastot |
keuruu |
16.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
GIF - LIF - Åsarna Klubbkampen |
Nedervetil / Alaveteli |
16.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 2 |
Helsinki |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Pokaalikisat |
Leppävirta |
- | - | |
19.09. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
20.09. |
pk |
HOU:n yleisurheilumestaruuskilpailut |
Helsinki |
- | - | |
21.09. |
pk |
Lahden koulukisat yläkoulut ja 2. asteen opiskelijat |
Lahti |
- | - | |
21.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.09. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
20.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Lalhden alakoulujen yleisurheilukilpailut |
Lahti |
- | - | |
22.09. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
22.09. |
pk |
Jyväskylän koululaismestaruuskisat |
Jyväskylä |
- | - | |
22.09. |
pk |
Seiväskilpailu |
Hyvinkää |
21.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Rakokiven moukarinheittokilpailu |
Lahti |
20.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pk |
Syysratakävelyt |
NAKKILA |
21.09. 23:59 | - | |
22.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Lempäälä |
19.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
31. Kuvansin Yöjuoksu |
Joroinen |
- | - | |
24.-25.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Seiväsryhmän kauden päätöskisat |
Lappeenranta |
23.09. 23:59 | - | |
24.09. |
am |
Etelän ja Kaakon aluemestaruusmaastot |
Kotka |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Espoo |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Kirkkonummen kunnan Avoimet mestaruukilpailut |
Veikkola |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pm |
NÅID F/P mångkamp 2 |
Esbo |
20.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Painonheittokilpailu |
Lahti |
- | - | |
24.09. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Heittoviisiottelu |
Oulu |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Painonheitto ja Moukari kisa |
Iisalmi |
- | - | |
24.-25.09. |
pk |
Syysmoniottelut |
Laitila |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Maasto Cup |
Kurikka |
23.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
48. Paimio-juoksu |
Paimio |
22.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskilpailut |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Heittokisat |
Viitasaari |
22.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Av. Kauhajoen mestaruuskisat nuorille |
Kauhajoki |
23.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Pakopirtin juoksu |
Utajärvi Ahmas Perinnekylä |
20.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 |
Laitila |
21.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Topintallin hyppy ja heittokisat |
Vesanto |
22.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Pääkaupunkijuoksu |
Helsinki |
- | - | |
25.09. |
pk |
Pärnä XC Run |
Liperi |
- | - | |
26.09. |
pk |
Av. Ähtärin kiekko- ja moukarikisa |
Ähtäri |
25.09. 23:59 | - | |
26.09. |
pk |
Savon pm painonheitto, olympiapainonheitto. |
Leppävirta |
- | - | |
26.09. |
pk |
Syysmoukari |
Helsinki |
23.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Av. yleisurheilun kouluottelu |
Kristiinankaupunki |
- | - | |
27.09. |
pk |
Hammaslahden heitot |
Joensuu |
25.09. 23:59 | - | |
28.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.09. |
pk |
Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot |
Kauhajoki |
26.09. 23:59 | - | |
30.09.-01.10. |
pk |
heittoseuraottelu |
Turku |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Virpiniemen Maastomaraton |
Oulu |
28.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu |
Karttula |
26.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
58-Syysmoukari |
Vantaa |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Huurreheitot |
Leppävirta |
- | - | |
01.10. |
pk |
Itämeri Maraton |
Hanko |
- | - | |
02.10. |
pk |
Osmon superhölkkä |
Pieksämäki |
- | - | |
02.10. |
pk |
Mini-Maaria |
Turku |
27.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
57. Paraistenlenkki Pargasloppet |
Parainen |
30.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Heinäpään heittokisa |
Oulu |
01.10. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Joupiskan portaat 2022 |
Seinäjoki |
30.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
30.09. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Syysmaastot |
Rovaniemi |
03.10. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
Testikilpailu |
Espoo |
06.10. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
01.10. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
MourunkiRun |
Kempele |
- | - | |
08.10. |
pk |
Heinäveden Pakkaskisat |
Heinävesi |
- | - | |
08.10. |
maantie |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
08.10. |
pk |
Sisumaastoviesti |
Kauhajoki |
05.10. 23:59 | - | |
08.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
09.10. |
pk |
Heittoviisiottelu Heinäpää |
Oulu |
08.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Junnujen syysheitot |
Viitasaari |
08.10. 23:59 | - | |
15.10. |
pk |
XVII Kankaanpää Maraton |
Kankaanpää |
- | - | |
15.10. |
pk |
KLL:n maastomestaruuskilpailut |
Mikkeli |
- | - | |
15.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
12.10. 23:59 | - | |
15.10. |
pk |
Heittokisa |
Oulu |
14.10. 23:59 | - | |
20.10. |
pk |
Motonet-maastojuoksut |
Joensuu |
19.10. 23:59 | - | |
22.10. |
pk |
Kaarinan Syysmaraton |
Kaarina |
- | - | |
22.10. |
pk |
Sydänkeskus Talvisarja ja Vaaran kymppi |
Rovaniemi |
- | - | |
23.10. |
pk |
Helsinki Syys Maraton HSM |
Helsinki |
23.10. 23:59 | - | |
29.10. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 1 |
Mikkeli |
- | - | |
29.10. |
pk |
Tarmon kymppi |
Helsinki |
28.10. 23:59 | - | |
29.10. |
pk |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
05.11. |
pk |
16. Sarvilahden maraton |
Loviisa |
27.10. 23:59 | - | |
05.11. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
12.11. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
12.11. |
pk |
Sydänkeskus Talvisarja |
Rovaniemi |
08.11. 23:59 | - | |
16.11. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
14.11. 23:59 | - | |
18.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.11. |
halli |
Junnujen marrashypyt |
Varkaus |
17.11. 23:59 | - | |
19.11. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 1/5 |
Lohja |
- | - | |
19.11. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 2 |
Mikkeli |
- | - | |
19.11. |
halli |
Pohjola Junior GP |
Helsinki |
16.11. 23:59 | - | |
19.11. |
pk |
Joensuu Night Run |
Joensuu |
- | - | |
20.11. |
pk |
Syyshallit |
Turku |
15.11. 23:59 | - | |
25.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.11. |
pk |
Loskahallit |
Joensuu |
22.11. 23:59 | - | |
26.11. |
seura |
Seurakisat |
Joensuu |
22.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Intersport-nuorisohallit |
Lahti |
24.11. 23:59 | - | |
27.11. |
pk |
Marrashallit |
Helsinki |
23.11. 23:59 | - | |
01.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
30.11. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
01.12. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.12. |
halli |
Avoimet hallikisat |
Pori |
01.12. 23:59 | - | |
03.12. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
03.12. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 2/5 |
Lohja |
- | - | |
03.12. |
pk |
XMAS Run |
Helsinki |
- | - | |
04.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
30.11. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
02.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
10.12. |
pk |
Starttikisa |
Helsinki |
08.12. 23:59 | - | |
10.12. |
pk |
Tonttukisat |
Turku |
06.12. 23:59 | - | |
10.-11.12. |
pk |
Jouluhallit |
Oulu |
07.12. 23:59 | - | |
10.12. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
10.12. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 3 |
Mikkeli |
10.12. 23:59 | - | |
10.12. |
pk |
Sydänkeskus Talvisarja |
Rovaniemi |
08.12. 23:59 | - | |
11.12. |
halli |
ELMO-päivä |
Turku |
09.12. 23:59 | - | |
11.12. |
pk |
Reijolan hallikisat |
Joensuu |
09.12. 23:59 | - | |
13.12. |
pk |
LUM joulukuun hallikisat |
Lappeenranta |
12.12. 23:59 | - | |
14.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
11.12. 23:59 | - | |
15.12. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
14.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
15.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.12. |
seuracup |
Merkki-Mitalicup finaali |
Turku |
13.12. 23:59 | - | |
17.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
15.12. 23:59 | - | |
21.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
20.12. 23:59 | - | |
26.12. |
kans |
Seurakisat Kilpailukalenteri TESTI, tätä kisaa ei järjestetä oikeasti |
Eurajoki |
25.12. 23:59 | D | |
26.12. |
pk |
Seiväskisa |
Kuopio |
22.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Stavskolans nyårstävling |
Botniahallen |
28.12. 23:59 | - | |
30.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.12. |
pk |
Kokkolan uudenvuodenjuoksu - Karleby nyårslopp |
Kokkola |
29.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
35. Liedon Uudenvuodenjuoksu |
Lieto |
27.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Karttulan Uudenvuodenjuoksu |
Karttula |
29.12. 23:59 | - | |
31.12. |
maantie |
Limingan Uudenvuodenjuoksu |
Liminka |
29.12. 23:59 | - | |
01.01. |
pk |
Seiväskisa |
Rovaniemi |
29.12. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Loppiaiskisat |
Turku |
03.01. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Kuortaneen seiväskilpailu |
Kuortane |
- | - | |
07.01. |
pk |
PERUTTU - Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
08.01. |
pk |
Ilmari Koppinen 105 v avoimet hallikilpailut |
Salo |
05.01. 23:59 | - | |
08.01. |
halli |
Pikajuoksucup 1 |
Lahti |
06.01. 23:59 | F | |
08.01. |
pk |
Pyrinnön Sprintit Aikuisille |
Oulu |
05.01. 23:59 | - | |
11.01. |
halli |
Tammipomput |
Kuopio |
09.01. 23:59 | - | |
11.01. |
halli |
Tammihallit 1 |
Kotka |
09.01. 23:59 | - | |
11.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.01. |
halli |
Motonet kuukausikilpailu |
Joensuu |
09.01. 23:59 | - | |
12.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
11.01. 23:59 | - | |
12.01. |
pk |
Kuortaneen iltahallit 1 |
Kuortane |
09.01. 23:59 | - | |
13.01. |
halli |
Valmennuskeskuksen pituuskisa |
Tampere |
11.01. 23:59 | - | |
13.-15.01. |
pk |
Seiväshypyn Talvikarnevaalit |
Lahti |
10.01. 23:59 | F | |
13.01. |
pk |
Av. ANMJ-leirikilpailu |
Kuortane |
- | - | |
14.01. |
pk |
Sisu6h |
Joensuu |
- | - | |
14.01. |
halli |
200m hallikisat |
Helsinki |
12.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Hippohallit |
Tampere |
10.01. 23:59 | F | |
14.01. |
halli |
VARSY:n avoimet nuorten pm-halliottelut |
Turku |
09.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
VARSY:n kansalliset |
Turku |
09.01. 23:59 | F | |
14.01. |
pk |
KV:n hallikisat |
Kokkola |
12.01. 23:59 | - | |
14.-15.01. |
halli |
Hipposhallit 1 |
Jyväskylä |
09.01. 23:59 | F | |
14.01. |
pk |
Kuulakilpailu |
Keitele |
11.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Sydänkeskus TALVISARJA 14.01.2023 |
Rovaniemi |
14.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
Imatran hallikisat |
Imatra |
10.01. 23:59 | - | |
15.01. |
halli |
Pikajuoksucup 2 |
Lahti |
12.01. 23:59 | F | |
15.01. |
halli |
Talvihallit |
Haaparanta |
09.01. 23:59 | - | |
15.01. |
po |
Ungdomsserien omgång 1 |
Eckerö |
- | - | |
17.01. |
halli |
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit |
Helsinki |
10.01. 23:59 | - | |
18.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
15.01. 23:59 | - | |
18.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.-22.01. |
halli |
Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallit |
Joensuu |
16.01. 23:59 | F | |
20.01. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl |
Tampere |
17.01. 23:59 | F | |
20.01. |
pk |
Tammihallit seiväs |
Himanka |
19.01. 23:59 | - | |
20.01. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu hallissa |
Tammela |
19.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat |
Pori |
19.01. 23:59 | F | |
21.01. |
halli |
Rinkimaraton 2023 |
Uusikaupunki |
17.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Tammihallit |
Himanka |
19.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
VARSY:n avoimet pm- hallit 1 |
Turku |
16.01. 23:59 | F | |
21.01. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
21.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Kipinän pk |
Kajaani |
20.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Hallitonni |
Jyväskylä |
17.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Avoimet- / Öppna NÅID hall mästerskapen i 9-15 årsklasser |
Helsinki |
18.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
VARSY:n pm-halliviestit |
Turku |
17.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Villasukkajuoksun Suomen Perinneurheiluliiton SM |
Leppävirta |
22.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pm |
Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut |
Hyvinkää |
19.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
Parayleisurheilun SM-hallikilpailut |
Lahti, Nastola |
08.01. 23:59 | - | |
22.01. |
halli |
Av. Pohjanmaan hallikilpailut |
Kuortane |
20.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Savon mestaruuskilpailu hallikuulantyöntö |
Leppävirta |
- | - | |
22.01. |
halli |
Avoimet- / Öppna NÅID hall mästerskapen i 17, 19 och allmänna klasserna |
Helsinki |
18.01. 23:59 | F | |
22.01. |
pk |
Lahden Ahkeran kutsukilpailu |
Lahti, Pajulahti |
19.01. 23:59 | - | |
23.01. |
halli |
Tammihallit 2 |
Kotka |
22.01. 23:59 | - | |
25.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.01. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
25.01. 23:59 | F | |
26.01. |
pk |
Kimmon seiväsryhmän hallikisa |
Lahti, Nastola |
25.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Hallikeihäs |
Lahti Nastola |
24.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Valmennuskeskuksen leirikilpailu |
Tampere |
- | F | |
27.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalien esikisat |
Turku |
24.01. 23:59 | F | |
27.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalit |
Turku |
24.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
pm-halli kuula |
Oulu |
25.01. 23:59 | - | |
28.01. |
halli |
Botnia Junior Games |
Vaasa |
25.01. 23:59 | F | |
28.01. |
pk |
Aikuisurheilijoiden SM-vauhdittomat hypyt |
Kuortane |
18.01. 23:59 | - | |
28.-29.01. |
halli |
Pohjois-Savon avoimet hallit |
Kuopio |
23.01. 23:59 | F | |
28.01. |
halli |
Karhuhallin kisat |
Pori |
26.01. 23:59 | - | |
28.01. |
halli |
Kaustisen hallikisat |
Kaustinen |
27.01. 23:59 | - | |
28.01. |
halli |
Pm- hallit aikuiset ja 17v |
Oulu |
25.01. 23:59 | - | |
28.01. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
27.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 4/6 |
Mikkeli |
28.01. 23:59 | - | |
28.-29.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
24.01. 23:59 | F | |
28.-29.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
24.01. 23:59 | F | |
29.01. |
halli |
Sisuhallit |
Oulu |
25.01. 23:59 | - | |
29.01. |
halli |
VARSY:n avoimet pm- hallit 2 |
Turku |
24.01. 23:59 | F | |
29.01. |
pk |
Seiväskilpailu |
Kuortane |
28.01. 23:59 | - | |
01.02. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli |
- | - | |
01.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.02. |
pk |
3000m hallikilpailu |
Rovaniemi |
03.02. 23:59 | - | |
04.-05.02. |
pk |
SAUL Halli SM |
Mustasaari/Vaasa |
25.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Junioreiden aidat ja pituus |
Turku |
01.02. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Tunturihallit |
Rovaniemi |
29.01. 23:59 | - | |
04.-05.02. |
halli |
Hipposhallit 2 |
Jyväskylä |
30.01. 23:59 | F | |
04.02. |
halli |
Ideapark seiväs |
Lempäälä |
- | - | |
04.02. |
pk |
Kipinän pk |
Kajaani |
03.02. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Spotox Juoksucupin hallitonnit |
Turku |
30.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
05.02. |
halli |
SantaClaus hallit |
Rovaniemi |
29.01. 23:59 | - | |
05.02. |
pk |
SantaClausHallit lisälajit |
Rovaniemi |
29.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
VARSY:n hallit 3, lisälajit M/N 60m |
Turku |
31.01. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Etelä-Savon yleisurheilun avoimet pm-hallit |
Savonlinna |
01.02. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
VARSY:n avoimet pm-hallit 3 |
Turku |
31.01. 23:59 | F | |
05.02. |
halli |
Arena kävelyt |
Espoo |
31.01. 23:59 | - | |
05.02. |
po |
Ungdomsserien omgång 2 |
Eckerö |
- | - | |
05.02. |
halli |
Avoimet aitajuoksukilpailut |
Helsinki |
01.02. 23:59 | F | |
06.02. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
05.02. 23:59 | - | |
08.02. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
07.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Hallikisat |
Lappeenranta |
07.02. 23:59 | - | |
08.02. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallit M/N, M/N19-17 |
Kotka |
06.02. 23:59 | - | |
08.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
05.02. 23:59 | - | |
08.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.02. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Tampere Indoor Meeting |
Tampere |
02.02. 23:59 | C | |
10.02. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa |
Helsinki |
09.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Seiväshypyn leirikisa |
Savonlinna |
09.02. 23:59 | - | |
11.02. |
halli |
TuUL kansallinen juniorihallikilpailu |
Turku |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
11.02. |
pk |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut M/N17, P/T15-13-11-9 |
Kouvola |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 3/5 |
Lohja |
- | - | |
11.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet hallikilpailut |
Tampere |
09.02. 23:59 | F | |
11.02. |
halli |
VKV hallit |
Haaparanta |
07.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Sydänkeskus talvisarja RDS |
Rovaniemi |
- | - | |
12.02. |
halli |
Malja Sprintit |
Turku |
09.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
Areena indoor games |
Joensuu |
06.02. 23:59 | F | |
12.02. |
halli |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
08.02. 23:59 | F | |
12.02. |
halli |
Avoimet Pohjanmaan hallikisat II |
Kuortane |
09.02. 23:59 | - | |
12.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
07.02. 23:59 | - | |
12.02. |
pk |
Pohjan Koiton pituuskisa |
Rovaniemi |
10.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.02. |
pk |
Pituuskisa |
Himanka |
14.02. 23:59 | - | |
15.02. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli |
- | - | |
16.02. |
pk |
HKV:n pituus ja loikkakisa |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
16.02. |
pk |
Avoimet hallikilpailut |
Kotka |
14.02. 23:59 | - | |
16.02. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
18.02. |
halli |
Avoimet Satakunnan piirihallit |
Pori |
16.02. 23:59 | - | |
18.02. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
14.02. 23:59 | - | |
18.-19.02. |
SM |
SM-hallit |
Helsinki |
12.02. 23:59 | D | |
18.02. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
17.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Kipinän pk |
Kajaani |
17.02. 23:59 | - | |
18.02. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
18.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Suomen Perinneurheiluliiton hallikuulan mestaruuskilpailu |
Leppävirta |
- | - | |
19.02. |
pk |
LoVen hallikisat |
Lohtaja |
16.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Pyrinnön sprintit aikuisille |
Oulu |
16.02. 23:59 | - | |
20.02. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
19.02. 23:59 | - | |
20.02. |
halli |
Ruonalan helmihallit |
Kotka |
18.02. 23:59 | - | |
21.02. |
pk |
Karhuhallin loikat |
Pori |
20.02. 23:59 | - | |
22.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.02. |
pk |
Katajan harjoitusryhmien kilpailut |
Joensuu |
21.02. 23:59 | - | |
24.02. |
SM |
Kiekon talvimestaruuskilpailut |
Lahti |
19.02. 23:59 | F | |
24.02. |
pk |
Seiväskerhon hallikisa |
Ähtäri |
23.02. 23:59 | - | |
24.-26.02. |
SM |
Nuorten SM-hallit |
Oulu |
19.02. 23:59 | F | |
25.02. |
pk |
SAUL SM-hallimoniottelut |
Jyväskylä |
15.02. 23:59 | - | |
25.02. |
pk |
Junior Indoor Meeting - lisälajit |
Jyväskylä |
19.02. 23:59 | - | |
25.02. |
halli |
Junior Indoor Meeting - JIM |
Jyväskylä |
19.02. 23:59 | F | |
25.02. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli |
- | - | |
25.02. |
pk |
Urhea Para Cup 2023 |
Helsinki |
18.02. 23:59 | - | |
25.02. |
halli |
Avoimet nuorten aluehallit ja Leppävaaran Sisun 100 v. juhlakilpailu |
Helsinki |
20.02. 23:59 | - | |
26.02. |
halli |
VARSY:n pm-junnuottelut |
Turku |
21.02. 23:59 | - | |
26.02. |
pk |
Rinkiheittoryhmän kuulakisa |
Joensuu |
23.02. 23:59 | - | |
26.02. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
28.02. |
pk |
Kiekkokisa |
Joensuu |
27.02. 23:59 | - | |
28.02. |
pk |
Hallikisat |
Lappeenranta |
27.02. 23:59 | - | |
01.03. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
01.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.03. |
pk |
Keihäsolympiadin leirikisa |
Lahti, Nastola |
- | - | |
03.03. |
pk |
Seiväskisa |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
04.03. |
SM |
Moukarin talvimestaruuskisat |
Kaustinen |
26.02. 23:59 | - | |
04.-05.03. |
SM |
SM-Hallimoniottelut N/M 22-17, P/T 15 |
Kuortane |
26.02. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Porin Yleisurheilu Indoor Games |
Pori |
02.03. 23:59 | F | |
04.-05.03. |
halli |
VARSY:n pm-hallihuipentuma |
Turku |
28.02. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Avoimet TUL Järvi-Suomen pm hallikuula |
Leppävirta |
04.03. 23:59 | - | |
04.03. |
pm |
Uudyn pm junnuhallit 9-15v. |
Helsinki |
02.03. 23:59 | - | |
05.03. |
po |
Ungdomsserien omgång 3 |
Eckerö |
- | - | |
08.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
05.03. 23:59 | - | |
08.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
08.03. 23:59 | - | |
10.-12.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
06.03. 23:59 | F | |
11.03. |
pk |
Kansalliset hallikilpailut |
Salo |
09.03. 23:59 | - | |
11.03. |
pk |
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 |
Jyväskylä |
- | - | |
11.03. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 5/6 |
Mikkeli |
11.03. 23:59 | - | |
11.03. |
pk |
Sydänkeskus Talvisarja RDS |
Rovaniemi |
08.03. 23:59 | - | |
12.03. |
po |
Ungdomsserien omgång 4 |
Eckerö |
- | - | |
12.03. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
13.03. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
12.03. 23:59 | - | |
15.03. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
14.03. 23:59 | - | |
15.03. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
15.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
15.03. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikkakisa |
Helsinki |
14.03. 23:59 | - | |
17.03. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
16.03. 23:59 | - | |
18.03. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut P/T15, P/T13, P/T11 |
Kotka |
16.03. 23:59 | - | |
18.03. |
halli |
Palkintokeskuskisa |
Turku |
13.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Wintergames |
Korsholm/Vasa |
16.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Esbo IF öppna klubbmästerskap - avoimet mestaruuskilpailut |
Esbo/Espoo |
16.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue |
Vantaa |
14.03. 23:59 | - | |
18.03. |
maantie |
MK Facade - maantiejuoksucup |
Vantaa |
18.03. 23:59 | - | |
18.03. |
pk |
Keväthallit |
Savonlinna |
14.03. 23:59 | - | |
18.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
15.03. 23:59 | - | |
18.-19.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit |
Helsinki |
15.03. 23:59 | - | |
20.03. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
19.03. 23:59 | - | |
21.03. |
pk |
Hallitonnit |
Kuortane |
20.03. 23:59 | - | |
23.03. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
23.03. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
22.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pk |
Avoin hallipituuskilpailu |
Kotka |
21.03. 23:59 | - | |
24.03. |
pk |
Pyrinnön halli heitot |
Oulu |
22.03. 23:59 | - | |
25.03. |
pk |
Urhea Para Cup 2023/2 |
Helsinki |
18.03. 23:59 | - | |
25.03. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 5/5 |
Lohja |
- | - | |
25.03. |
pk |
Toholammin Talvijuoksut |
Toholampi |
- | - | |
25.03. |
seura |
Seurakisat |
Klaukkala, Nurmijärvi |
23.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Avoimet sisuikäisten pm-hallit |
Kuortane |
23.03. 23:59 | - | |
26.03. |
pk |
Keväthallit |
Helsinki |
22.03. 23:59 | - | |
26.03. |
halli |
Avoimet nuorten pm-hallit |
Lahti, Nastola |
24.03. 23:59 | - | |
28.03. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
29.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.03. |
pk |
Sisuhallit seiväs |
Himanka |
- | - | |
01.04. |
pk |
Sisuhallit |
Himanka |
30.03. 23:59 | - | |
01.04. |
seura |
Seurakisat |
Kouvola |
- | - | |
01.04. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja 6/6 |
Mikkeli |
01.04. 23:59 | - | |
02.04. |
maantie |
Tulppaanijuoksu |
Turku |
29.03. 23:59 | - | |
02.04. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
30.03. 23:59 | - | |
03.04. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
02.04. 23:59 | - | |
04.04. |
pk |
KLL:n Pohjanmaan alakoulujen hallimestaruuskilpailut |
Kuortane |
29.03. 23:59 | - | |
05.04. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
04.04. 23:59 | - | |
05.04. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.04. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
06.04. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
07.04. |
pk |
Heitto Cup 2023 1.osa |
Lohja |
05.04. 23:59 | F | |
08.04. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
07.04. 23:59 | - | |
09.04. |
pk |
Suklaansulatteluseiväs |
Himanka |
07.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pm |
Pm-maantiejuoksut |
Nakkila |
08.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pk |
51. Malmijuoksu |
Joensuu |
08.04. 23:59 | - | |
10.04. |
maantie |
Maantiejuoksu Härkälän lenkki |
Somero |
07.04. 23:59 | - | |
15.04. |
SM |
SM-maantiejuoksut |
Pyhtää |
07.04. 23:59 | - | |
15.04. |
pk |
Sydänkeskus Talvisarja ja Vaaran kymppi |
Rovaniemi 22.4.2023 |
18.04. 23:59 | - | |
16.04. |
pk |
Karikon lenkki |
Turku |
14.04. 23:59 | - | |
16.04. |
pm |
Veteraanien pm-hallikilpailut |
Kajaani |
13.04. 23:59 | - | |
16.04. |
seura |
Seurakisat |
Mustasaari |
- | - | |
17.04. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
18.04. |
pk |
Pyrinnön maantiejuoksut |
Oulu |
16.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pm |
Helsyn 9-15v pm-maantiejuoksut |
Vantaa |
16.04. 23:59 | - | |
18.04. |
pm |
Pm-sisu- ja pm-maantiet |
Kauhajoki |
16.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Torstaikisat |
Helsinki |
19.04. 23:59 | - | |
20.04. |
seura |
Seurakisat |
Porvoo - Borgå |
18.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Hanikan Kevätmaastot |
Espoo |
16.04. 23:59 | - | |
21.04. |
pk |
Pajulahden talvikarnevaalikeihäskoulun kilpailu |
Lahti, Pajulahti |
19.04. 23:59 | - | |
21.04. |
pk |
Karhun heittokisa |
Kauhajoki |
20.04. 23:59 | - | |
21.04. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
22.04. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Lappeenranta |
14.04. 23:59 | F | |
22.04. |
pk |
Ullava Running Day, Norpan kymppi |
Kokkola/Ullava |
20.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pk |
XLVI Maaninka-Hölkkä |
Maaninka |
20.04. 23:59 | - | |
22.04. |
pk |
Av TUL:n hallikuula |
Leppävirta |
22.04. 23:59 | - | |
22.04. |
maantie |
Helsinki10 |
Helsinki |
- | - | |
23.04. |
maantie |
50. Kivistön lenkki |
Mynämäki |
18.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pm |
Pm-maatiejuoksut, Uudy |
Karkkila |
20.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
49. Paimio-juoksu |
Paimio |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Muhos-juoksu |
Muhos |
- | - | |
23.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Nuorten avoin pm-maantiejuoksu |
Imatra |
21.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pm |
Landsvägs DM |
Malax |
22.04. 23:59 | - | |
23.04. |
pk |
Vuoksenlenkki, Avoin Pm- maantiejuoksu |
Imatra |
18.04. 23:59 | - | |
23.04. |
seura |
Seurakisat |
Vasa |
22.04. 23:59 | - | |
24.04. |
seura |
Seurakisat |
Porvoo - Borgå |
22.04. 23:59 | - | |
24.04. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
24.04. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
25.04. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
25.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
25.04. 23:59 | - | |
25.04. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
25.04. |
pk |
Spring Cup terräng - maastot |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pm |
Varsyn pm-maastot |
Salo |
22.04. 23:59 | - | |
26.04. |
pm |
pm maantiejuoksu |
Liminka |
22.04. 23:59 | - | |
27.04. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
25.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Raision Kuulan maastomestaruuskisat |
Raisio |
24.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Vakkamaastot |
Kalanti |
24.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
75. Kuvansin Halkijuoksu |
Joroinen |
25.04. 23:59 | - | |
28.04. |
maantie |
Aurajoen Yöjuoksu |
Turku |
- | - | |
29.04. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
27.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pm |
Norrvalla Cross Country Run / SFI-M i terränglöp / Terräng-DM (avoimet pm-kisat) |
Vöyri - Vörå |
25.04. 23:59 | - | |
29.04. |
am |
Aluemestaruusmaastot, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Kotka |
27.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pk |
Pentin Pinkaisu |
Vaajakoski, Jyväskylä |
- | - | |
29.04. |
pk |
Karttulan katujuoksu |
Karttula |
25.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pm |
NÅIDM terräng F/P 9-13 år |
Borgå - Porvoo |
25.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pk |
Simajuoksu |
Joensuu |
28.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
Heitto Cup 2023 2.osa |
Lohja |
29.04. 23:59 | F | |
01.05. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
29.04. 23:59 | - | |
01.05. |
pk |
47. Vappuhölkkä |
Lohijärvi |
29.04. 23:59 | - | |
01.05. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
30.04. 23:59 | - | |
01.05. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
02.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
30.04. 23:59 | - | |
02.05. |
pk |
Lajikoulukisa |
Jyväskylä |
01.05. 23:59 | - | |
02.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
03.05. |
pm |
Kesyn pm-maastot |
Jyväskylä |
01.05. 23:59 | - | |
03.05. |
pk |
Helsyn maastojuoksun pm-kilpailut |
Helsinki |
01.05. 23:59 | - | |
03.05. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
03.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
04.05. |
pk |
HSL Group moukari 1 |
Nurmijärvi |
03.05. 23:59 | - | |
04.05. |
pk |
Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit |
Masku |
01.05. 23:59 | - | |
05.05. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
06.05. |
pk |
Flying Finns Junnumaastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
SAUL SM-maastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
30.04. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
SAUL Kuulakisa |
Vihti |
05.05. 23:59 | - | |
06.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.05. 23:59 | F | |
06.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
04.05. 23:59 | - | |
07.05. |
SM |
SM-Maastot |
Helsinki |
30.04. 23:59 | - | |
07.05. |
pk |
Naantalin Aurinkokävelyt |
Naantali |
01.05. 23:59 | F | |
08.05. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
08.05. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
08.05. |
seura |
Seurakisat |
Mustasaari |
07.05. 23:59 | - | |
08.05. |
pk |
Telkkälän lenkki |
Taipalsaari |
06.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
07.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
09.05. 23:59 | - | |
09.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
07.05. 23:59 | - | |
09.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
09.05. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
08.05. 23:59 | - | |
09.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
09.05. |
pm |
Sisulisä pm-maastot |
Raisio |
04.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
Viestijuoksut |
Ilmajoki |
08.05. 23:59 | - | |
10.05. |
pm |
Kymenlaakson pm-maastot P/T 9-15v. |
Kotka |
08.05. 23:59 | - | |
10.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
08.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
11.05. |
pk |
HSL Group moukari 2 |
Nurmijärvi |
10.05. 23:59 | - | |
11.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
11.05. |
pk |
Nuorten pituus kevätkisa |
Polvijärvi |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
maantie |
Helsinki City Running Day |
Helsinki |
- | - | |
13.05. |
pm |
HämSYn pm-maastot ja pm-sisulisämaastot |
Tammela |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast |
Porvoo - Borgå |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pm |
Kainuun Pm-maantiejuoksut |
Suomussalmi |
12.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pm |
Uudyn pm- maastot 9-15v. |
Kerava |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Äitienpäiväheitot |
Leppävirta |
- | - | |
13.05. |
pk |
ANMJ-leirikilpailu |
Tammela |
12.05. 23:59 | F | |
13.05. |
pk |
IV BaanaRun |
Kempele |
13.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Keihäskunkku- kisat |
Hartola |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
KILPAILU PERUTTU / Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot |
Lappeenranta (Ylämaa) |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pm |
Pm- maastojuoksut |
Asikkala |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pm |
Pm-maastot |
Seinäjoki |
09.05. 23:59 | - | |
13.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
11.05. 23:59 | F | |
13.05. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
13.05. |
pk |
Keihäskunkku- kisan lisälajit aikuisurheilijoille |
Hartola |
11.05. 23:59 | - | |
13.05. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
14.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
11.05. 23:59 | - | |
14.05. |
pk |
Kaakokulman keihäskisa |
Luumäki |
09.05. 23:59 | - | |
15.05. |
pk |
OmaSp-kisat |
Lieto |
11.05. 23:59 | - | |
15.05. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
15.05. |
pk |
Lilla stafettkarnevalen |
Jakobstad |
12.05. 23:59 | - | |
15.05. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
15.05. |
seura |
Seurakisat |
Vasa |
14.05. 23:59 | - | |
16.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | |
16.05. |
ak |
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu |
Mikkeli |
14.05. 23:59 | - | |
16.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
16.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
16.05. |
seura |
Seurakisat |
Larsmo |
14.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Majkastet |
Korsnäs |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 1 |
Pori |
15.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Paunu Games I |
Jämsä |
14.05. 23:59 | - | |
17.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
17.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
18.05. |
pm |
Pm-maastot |
Nakkila |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Seuraottelu Kataja-Riento-Reipas-PyhäsU |
Joensuu |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pm |
Sisulisämaastohuipentuma |
Kalajoki |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet Kunnanmestaruuskilpailut |
Kuortane |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
IV Jyrin pomppu |
Liperi (Ylämylly) |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Kalliojärvi-juoksu |
Nurmes (Valtimo) |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
ak |
Tour de Hammer |
Vantaa |
15.05. 23:59 | F | |
18.05. |
pm |
VARSY:n pm sisulisämoniottelut |
Turku |
13.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Helakisat |
Tammela |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Helatorstain kisat |
Äänekoski |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Kilpailukauden avauskisa |
Alavieska |
15.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Reilu Cup 1 |
Lahti |
15.05. 23:59 | F | |
18.05. |
pk |
Seuraottelu (JKU-Tapiot-HIFK-SSU) |
Jyväskylä |
14.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: 150-200m ja keihäs |
Kouvola |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
18.05. |
pm |
Kymenlaakson avoimet pm-kävelyt P/T9-15 |
Kouvola |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Lappeenranta |
15.05. 23:59 | - | |
19.-20.05. |
am |
Aluemestaruusottelut T/P 13, 15, N/M 17-19 ja yleinen |
Tampere |
15.05. 23:59 | F | |
19.05. |
pk |
Kesäkauden avauskisat |
Rovaniemi |
15.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Kuulan kutsukilpailu |
Lempäälä |
- | F | |
19.05. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
20.05. |
pk |
Terwahölkkä ja -maraton |
Oulu |
- | - | |
20.05. |
pk |
Bror Wendelinin muistokisat |
Turku |
17.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Nuorten Kultainen Keihäs |
Vantaa |
15.05. 23:59 | F | |
20.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | F | |
20.05. |
pm |
Pohjois-Savon pm- maastojuoksut |
Sonkajärvi |
14.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Yyteri Maraton 2023 |
Pori |
15.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
3. Tunkiotyönnöt |
Jalasjärvi |
17.05. 23:59 | - | |
20.-21.05. |
pk |
Av TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomi N/Myl ja 17v |
Leppävirta |
14.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
PolVa Heitot |
Polvijärvi |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Vilpas Track Games / seiväskisa |
Salo |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
EPU Eliittifinaali 2023 |
Kurikka |
18.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
17.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Kaarinan junnukisat |
Kaarina |
16.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Nousiainen pm-moukari |
Nousiainen |
16.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Helsyn pm-ottelut 9-15v |
Vantaa |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-maastot |
Liperi |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Vilpas Track Games |
Salo |
18.05. 23:59 | F | |
21.05. |
pk |
Heitto Cup 2023 3.osa |
Lohja |
18.05. 23:59 | F | |
21.05. |
pk |
Lajipäiväkisat kiekko, keihäs, 10 000 m |
Taipalsaari |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
OriGames |
Orivesi |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Pm-sisulisäottelut |
Jämsä |
17.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
Suurilan lenkki |
Lieto |
- | - | |
21.05. |
pk |
Hiekkaharjun Vitonen |
Vantaa |
17.05. 23:59 | F | |
21.05. |
pk |
Kevät Moukari kisat |
Töysä |
18.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
19.05. 23:59 | - | |
21.05. |
pm |
Nousiainen avoin pm-moukari |
Nousiainen |
16.05. 23:59 | F | |
21.05. |
pk |
Seiväshypyn leirikisa |
Turku |
20.05. 23:59 | F | |
21.05. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
17.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
22.05. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
21.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Pitkät ratamatkat |
Paimio |
19.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisa |
Kerava |
21.05. 23:59 | F | |
22.05. |
pk |
Halliseiväskisa |
Lahti, Pajulahti |
21.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kilpailut |
Lempäälä |
21.05. 23:59 | - | |
22.05. |
pk |
Pyrinnön Seiväskisa I |
Oulu |
21.05. 23:59 | - | |
22.05. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
22.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
22.05. |
pk |
Spring Cup SPRINT |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
ak |
Harju Cup 1 |
Jyväskylä |
20.05. 23:59 | F | |
23.05. |
pk |
Reilu Cup 2 |
Lahti |
20.05. 23:59 | F | |
23.05. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
20.05. 23:59 | F | |
23.05. |
pk |
Leiskun toukokuun kisa |
Kankaanpää |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Rauma |
- | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
22.05. 23:59 | - | |
23.05. |
seura |
Seurakisat |
Oulu |
22.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
Tiistaikisa I |
Oulu |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
21.05. 23:59 | - | |
23.05. |
pm |
pm-sisulisämaastoviesti |
Lieto |
18.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Kouvola |
- | - | |
24.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Joutseno |
20.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Turku |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Mikkeli |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Isku-cup |
Heinola |
20.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 2 |
Pori |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
DT Nykarleby |
Nykarleby |
21.05. 23:59 | F | |
24.05. |
pk |
K-Rauta pituus ja kuula |
Varkaus |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
pk |
Karhu/Jalas Heittocup 1 |
Kauhajoki |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Eura |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Humppila |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
24.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Lieto |
23.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
24.05. |
po |
Ungdomsserien omgång 1 |
Mariehamn |
- | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
22.05. 23:59 | - | |
24.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
- | - | |
24.05. |
pk |
Keihäskisa |
Lieksa |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pm |
Sisumaastot |
Rovaniemi |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pm |
Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä |
Turku |
20.05. 23:59 | F | |
25.05. |
pk |
Hippokisa 1 -Heitot |
Valkeakoski |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Junnumoukari |
Nurmijärvi |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Pyhäselän kevätkisat |
Joensuu |
24.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
25.05. |
pk |
1.seurakisat/luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pm |
DM landsvägsgång |
Vasa |
22.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Ruisvarrasheitot I |
Kaustinen |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
23.05. 23:59 | - | |
25.05. |
seura |
Seurakisat |
Rivakan seurakilpailut |
- | - | |
26.05. |
pk |
Seiväskerhon hallikisa |
Ähtäri |
25.05. 23:59 | - | |
26.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
25.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pm |
Sisu maastot |
Tornio |
22.05. 23:59 | - | |
27.05. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM |
Helsinki |
18.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Lopen Urheilijoiden kevätmoukarit |
Loppi |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Pyrinnön heitto-cup, kiekko |
Tampere |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Joensuu Run |
Joensuu |
- | - | |
27.05. |
pk |
Nastokisat |
Lahti |
20.05. 23:59 | - | |
27.-28.05. |
pk |
Koululiikuntaliiton SM-kisat |
Mikkeli |
16.05. 23:59 | F | |
27.05. |
pk |
Topi-Keittiöt juoksupäivä ja kauden avaus |
Kalajoki |
25.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
24.05. 23:59 | F | |
27.05. |
pk |
Naisten Kymppi |
Helsinki |
- | - | |
27.05. |
pm |
Jompen rataraasto |
Kempele |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
51.kuulakisa |
Hämeenkyrö |
23.05. 23:59 | - | |
27.05. |
pk |
Ratakauden Avauskisa |
Oulu |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
ak |
Hiirenkorvakisat |
Rovaniemi |
21.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Hiironkorvakisojen lisälajit |
Rovaniemi |
21.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Palkintokeskuksen Junnukisa |
Turku |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
maantie |
Lahtijuoksu |
Lahti |
- | - | |
28.05. |
pk |
SAUL Kansallinen Kevätkisa |
Vihti |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertue |
Joensuu |
24.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
ak |
26. Kirkon vaiheill -kisat |
Nakkila |
26.05. 23:59 | F | |
28.05. |
pk |
26. Kirkon vaiheill -kisat LISÄLAJI |
Nakkila |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
pk |
Seinäjoki Games 1 |
Seinäjoki |
26.05. 23:59 | - | |
28.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
28.05. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
28.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Helsinki |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Ristiina |
29.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Klaukkalan sprintit |
Nurmijärvi |
27.05. 23:59 | F | |
29.05. |
pk |
Raision Kuulan aluekilpailut |
Raisio |
25.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisa |
Kerava |
28.05. 23:59 | F | |
29.05. |
pk |
Kesäkisat 1 |
Joroinen |
27.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
LähiTapiolan Nuorisokisat |
Laitila |
26.05. 23:59 | - | |
29.05. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
29.05. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
30.05. |
pk |
Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäivä |
Naantali |
26.05. 23:59 | - | |
30.05.-01.06. |
pk |
Pyrinnön heitto-cup, moukari |
Tampere |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä korkeus, kiekko ja moukari |
Kotka |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
25.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Säästöpankkikisa |
Salo |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
400 m juoksupäivä |
Helsinki |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
ak |
Ikaalisten Aluekisa |
Ikaalinen |
27.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
Seiväskilpailu |
Savonlinna |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
30.05. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
30.05. |
pk |
Sotkuman polkujuoksu |
Polvijärvi |
29.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pk |
VeVe-kisat 1 |
Veikkola, Kirkkonummi |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Heittokisat |
Tyrnävä |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
ak |
Hyvinkään aluekisat |
Hyvinkää |
28.05. 23:59 | F | |
31.05. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: 100m - 2000m ja kolmiloikka |
Kotka |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Rimaralli 1 |
Espoo |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
30.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 3 |
Pori |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Polvijärven kevätheitot |
Polvijärvi |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
31.05. |
ak |
Tilastopajacup 1 |
Turku |
28.05. 23:59 | F | |
31.05. |
pk |
Este- ja nuorisokisat |
Forssa |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 |
Porvoo - Borgå |
26.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
28.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Suomenselän Kisat |
Alavus |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
pk |
Viispiikinen Cup |
Saarijärvi |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
29.05. 23:59 | - | |
31.05. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Marskin kisa - lisälaji |
Lappeenranta |
26.05. 23:59 | - | |
01.06. |
kans |
Marskin kisat |
Lappeenranta |
26.05. 23:59 | E | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
31.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
01.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut |
Kajaani |
28.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kesäkuun kisat |
Ylivieska |
29.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäs |
Hamina |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
pm |
Pm-sisukävelyt |
Nakkila |
30.05. 23:59 | - | |
01.06. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
01.06. |
pk |
Viikkokilpailu 1 |
Lempäälä |
31.05. 23:59 | - | |
02.06. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
04.06. |
pk |
17. Sarvilahden maraton |
Loviisa |
27.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Jorman Moukaripörssi |
Leppävirta |
- | - | |
04.06. |
ak |
PKO Games |
Joensuu |
30.05. 23:59 | F | |
04.06. |
pk |
PKO Games lisälaji |
Joensuu |
30.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Belakon Laidunkauden avauskisat - PP piirin GP osakilpailu |
Liminka |
31.05. 23:59 | F | |
04.06. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Kangasalan Kisan kesäkisat |
Kangasala |
01.06. 23:59 | F | |
04.06. |
pk |
Rokuan maastojuoksu |
Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua |
31.05. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Koskenkylän 10 km ja 5 km |
Rovaniemi |
01.06. 23:59 | - | |
04.06. |
ak |
Parkano Games |
Parkano |
01.06. 23:59 | F | |
04.06. |
pk |
Antin Areenan kevätseiväs |
Kalajoki |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
03.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Espoo kävelyt |
Espoo |
31.05. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
04.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset |
Borgå - Porvoo |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Borgåbarnens Olympiad tilläggsgren - Lasten Olympialaiset lisälaji |
Borgå - Porvoo, |
01.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Kesportkisat I |
Iisalmi |
31.05. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
05.06. |
pk |
Jopo 1 |
joutsa |
02.06. 23:59 | - | |
05.06. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
05.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
03.06. 23:59 | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
05.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
06.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 1/4 |
Kuopio |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu, pika-aidat, seiväs ja korkeus |
Kouvola |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Kälviän aita- ja esteilta |
Kälviä |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Rastin Iltakisat |
Suomussalmi |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
ak |
Tilastopajacup 2 |
Turku |
03.06. 23:59 | E | |
06.06. |
pk |
Juoksukoulun pikamatkat |
Kurikka |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Lajipäiväkisa moukari ja kuula |
Lappeenranta (Ylämaa) |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Eura |
- | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
OULU |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
seura |
Seurakisat |
Soini |
- | - | |
06.06. |
pk |
Tiistaikisa II |
Oulu |
04.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pk |
Ratavitonen ja SAUL:n pm-kilpailu |
Salo |
03.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit |
Jyväskylä |
30.05. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
PeeÄssä Cup I-osakilpailu |
Lapinlahti |
01.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
07.06. |
pk |
KeU Cup 1 |
Savonlinna, Kerimäki |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Nopsan piirikunnallisetkisat |
Noormarkku |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
07.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Heittokisat |
Kauhajoki |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Keihäs 1 |
Nousiainen |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
GP |
Motonet GP Jyväskylä |
Jyväskylä |
30.05. 23:59 | C | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
07.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden loikat |
Helsinki |
06.06. 23:59 | - | |
07.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
05.06. 23:59 | - | |
07.06. |
pk |
Tomatspelen |
Närpes |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Pk-heittokisat |
Mikkeli / Ristiina |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Pm-ratakävelyt |
Joensuu |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
08.06. |
pk |
DT i Larsmo |
Luoto |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
ak |
Paimion Rata ja Kenttä 2023 |
Paimio |
05.06. 23:59 | F | |
08.06. |
pk |
Parman silppukisat |
Lieto |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
07.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Distriktstävling |
Malax |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 |
Akaa, Viiala |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Luja 100-vuotis juhlakilpailu |
Huittinen |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
ak |
Mikkeli avoin ABC2 kilpailu |
Mikkeli |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
08.06. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Sisumaastot |
Rovaniemi |
- | - | |
08.06. |
pk |
Suomenselän kisat Lehtimäki |
Alajärvi |
06.06. 23:59 | - | |
08.06. |
kans |
Tampereen yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
04.06. 23:59 | - | |
08.06. |
pk |
Teuvan Rivakan yu-kilpailut |
Teuva |
07.06. 23:59 | F | |
08.06. |
pk |
Pyhäselän kesäkuun kisat |
Joensuu |
06.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Joensuun keihäskoulun Pajulahti Cup |
Joensuu |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Kiskon mestaruuskilpailut - Juoksut PERUTTU |
Riihimäki |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Vankan hyppyheitot |
Uusikaupunki |
05.06. 23:59 | - | |
09.06. |
pk |
Perjantai-illan kuula ja moukari |
Kotka |
07.06. 23:59 | - | |
09.06. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
10.06. |
maantie |
Helsinki Half Marathon |
Helsinki |
- | - | |
10.-11.06. |
ak |
Porin Yleisurheilu Games |
Pori |
07.06. 23:59 | F | |
10.06. |
pk |
Tammela 600v kisat ja Tour de Hammer |
Tammela |
05.06. 23:59 | - | |
10.-11.06. |
ak |
Olli Teijonmaan muistokisa |
Savonlinna |
05.06. 23:59 | F | |
10.06. |
ak |
Iin kisat |
Ii |
05.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Karhu/Jalas Heittocup 2. |
Jalasjärvi |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
05.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pm |
Knattestafett DM |
Jakobstad |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Paavon kisat |
Saarijärvi |
07.06. 23:59 | F | |
10.06. |
pk |
Rajakisat |
Tornio |
06.06. 23:59 | - | |
10.06. |
maantie |
XL Västilän maraton ja puolimaraton |
Orivesi |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Jymy Summer Games |
Orimattila |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2 |
Espoo |
08.06. 23:59 | - | |
10.06. |
ak |
Toholammin kentän avajaiskisat |
Toholampi |
06.06. 23:59 | F | |
10.06. |
pk |
Varkaus Puolikas ja Hurushölkkä |
Varkaus |
- | - | |
10.06. |
pm |
Stora stafett DM |
Jakobstad |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Suomi-Juoksu |
Salo |
- | - | |
11.06. |
pk |
PeU:n avoimet ka Aikuisurheilukilpailut |
Perniö |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Porin Yleisurheilu Games, lisälajit |
Pori |
07.06. 23:59 | F | |
11.06. |
pm |
Uudy:n junnuottelut 1 |
Janakkala |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pm |
LaSyn Pm-ottelut 1.osa |
Heinola |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pm |
NÅID stafetter F/P9-13 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
04.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Helsyn pm-viestit 9-15 v |
Kirkkonummi |
06.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Mikkelin heittokisat |
Mikkeli |
- | - | |
11.06. |
pk |
Veteraanikansalliset |
Joensuu |
07.06. 23:59 | - | |
11.06. |
kans |
Alavuden Kansalliset |
Alavus |
09.06. 23:59 | F | |
11.06. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Lempäälä |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
pk |
Apupapu Cup 1 |
Orivesi |
08.06. 23:59 | - | |
11.06. |
kans |
Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
07.06. 23:59 | E | |
11.06. |
pk |
Keihäskisa |
Tyrnävä |
09.06. 23:59 | - | |
11.06. |
ak |
Kaarinan Aluekilpailu |
Kaarina |
07.06. 23:59 | F | |
12.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
12.06. |
pk |
Paunu Games II |
Jämsä |
09.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
07.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Lappeenranta |
- | - | |
12.06. |
pk |
KeU Cup 2 |
Savonlinna, Kerimäki |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
LUM kesäkisa 1 -Metsäkisa |
Lappeenranta |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
12.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisa |
Kerava |
11.06. 23:59 | F | |
12.06. |
pk |
Kesäkuun iltakilpailu |
Alavieska |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Nousten moukari |
Nousiainen |
10.06. 23:59 | - | |
12.06. |
pk |
Pikajuoksu Olympialaiset |
Vaasa |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Pietarsaari |
11.06. 23:59 | - | |
12.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
12.06. |
pk |
Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut |
Tampere |
10.06. 23:59 | - | |
13.-14.06. |
pk |
12. Maken ottelut |
Helsinki |
09.06. 23:59 | F | |
13.06. |
iaaf |
Paavo Nurmi Games |
Turku |
31.05. 23:59 | A | |
13.06. |
pk |
Saloisten Salaman seiväskisa |
Raahe |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - hypyt |
Riihimäki |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Rastin kisat aikuisurheilijoille |
Suomussalmi |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
ak |
GIF:n aluekilpailut |
Kokkola |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Metsolan heittokisat |
Mikkeli |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
pk |
Oulun Pyrinnön Kolmiloikka kisa |
Oulu |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
10.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
12.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
13.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
13.06. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
13.06. |
pk |
Valtin kisat 1 |
Akaa / Viiala |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Aloittelevien seiväshyppääjien kilpailu |
Vantaa |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 1 |
Hämeenlinna |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
14.06. |
pk |
VehUn Kesäkisat |
Tampere |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
14.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
KSAT-kisat |
Virrat |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
ak |
Leppävaaran Sisun 100-v. juhlakilpailu |
Espoo |
09.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
14.06. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 1 |
Forssa |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Hannun heitot |
Parikkala |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut |
Siilinjärvi |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Junispelen |
Oravais / Oravainen |
12.06. 23:59 | F | |
14.06. |
pk |
Jyväskylän keihäskoulun Pajulahti Cup |
Jyväskylä |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Kesäkuun kisa |
Nokia |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
pk |
Säästöpankin kilpailut |
Perniö |
10.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
11.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
13.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
- | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa |
- | - | |
14.06. |
po |
Ungdomsserien omgång 2 |
Mariehamn |
- | - | |
14.06. |
pk |
Uran pituus, korkeus ja kuula |
Kannus |
12.06. 23:59 | - | |
14.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Keuruu |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
15.06. |
ak |
YAG Junior GP |
Nurmijärvi |
12.06. 23:59 | F | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
15.06. |
pk |
Aktia Games 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.06. 23:59 | F | |
15.06. |
pk |
Aktia Junior Games del 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
IK Falkens löpkväll |
Bennäs |
14.06. 23:59 | F | |
15.06. |
pk |
Kaarinan Uran viikkokisat 1 |
Kaarina |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Metalli Cup |
Tornio |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Pargas IF aluekisat regiontävling |
Pargas/Parainen |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
14.06. 23:59 | - | |
15.06. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
15.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
13.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Suomenselän kisat |
Ähtäri |
12.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Viikkokilpailu 2 |
Lempäälä |
14.06. 23:59 | - | |
16.-18.06. |
pk |
SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut |
Kuopio |
05.06. 23:59 | - | |
16.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
16.06. 23:59 | - | |
16.-18.06. |
ak |
Youth Athletics Games |
Nurmijärvi |
06.06. 23:59 | - | |
16.06. |
maantie |
Helsinki Central Park Run |
Helsinki |
- | - | |
17.06. |
pk |
12. KORENTOKANGAS - juoksu |
Pudasjärvi |
15.06. 23:59 | - | |
17.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
- | - | |
17.06. |
maantie |
Vieskamaraton |
Ylivieska |
14.06. 23:59 | - | |
17.06. |
EA |
World Athletics Continental Tour Silver - 84. Kuortane Games 2023 |
Kuortane |
11.06. 23:59 | B | |
17.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
18.06. |
pk |
Iskun heittokisat |
Mynämäki |
13.06. 23:59 | - | |
18.06. |
ak |
Eeles Games |
Akaa, Viiala |
16.06. 23:59 | - | |
18.06. |
pk |
Varjokymppi |
Helsinki |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
18.06. 23:59 | - | |
19.06. |
pk |
Kenttäkarhujen juoksu- ja hyppykisat |
Uusikaupunki |
15.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
19.06. |
pk |
Sibbo Energi-tävling / Keravan Energia-kisa |
Kerava |
18.06. 23:59 | F | |
19.06. |
pk |
DT Nykarleby |
Nykarleby |
16.06. 23:59 | F | |
19.06. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
19.06. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
17.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
18.06. 23:59 | - | |
19.06. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
20.06. |
pk |
Kehityksen Junnukisa |
Kaarina |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup 1.osa - UUDY |
Janakkala |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I.osakilpailu |
Oulu |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Kellokoski |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
20.06. |
pk |
Virkiän kesäkuun sprintit |
Lapua |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seuracup |
Etelä-Savon Seuracup piirin 1.osakilpailu |
Savonlinna |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 1 |
Helsinki |
17.06. 23:59 | F | |
20.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup - piirikisa 1/2 |
Lapua |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
Polvijärven juhannusheitot |
Polvijärvi |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
20.06. |
pk |
Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut |
Parkano |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
KU-68 Viikkokisa I |
Kangasala |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup I-osakilpailu |
Kalajoki |
18.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Vieremä |
17.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | - | |
20.06. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
19.06. 23:59 | - | |
20.06. |
pk |
M/N 200m seuracupin yhteydessä |
Savonlinna |
17.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.06. |
seuracup |
HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu |
Valkeakoski |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
ak |
Harju Cup 2 |
Jyväskylä |
18.06. 23:59 | F | |
21.06. |
pk |
Harju Cup 2 lisälajit |
Jyväskylä |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit |
Joensuu |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola seuracupin piirikisa 1 |
Helsinki |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin Pohjois-Karjalan 1. osakilpailu |
Joensuu |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
21.06. |
pk |
Heittokisat |
Kuusamo |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Nopsan piirikunnalliset kisat |
Noormarkku |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup 1.osa KymY/LaSY/EKY |
Kotka |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
Pohjola SeuraCup I |
Lapinlahti |
15.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
21.06. |
ak |
Tilastopajacup 3 |
Turku |
18.06. 23:59 | F | |
21.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
19.06. 23:59 | F | |
21.06. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 |
Borgå - Porvoo |
18.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seuracup |
POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 |
Nedervetil / Alaveteli |
18.06. 23:59 | F | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
20.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
21.06. |
pk |
Seuraottelu KaPo-NuKi-Tarmo |
Karkkila |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
Viispiikkinen cup |
Kivijärvi |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
pk |
YppU:n heitot |
Pyhäjoki |
19.06. 23:59 | - | |
21.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
19.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Heinäpään heittokisa |
Oulu |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
22.06. |
pk |
Keuruun 56. Juhannuskisat -NUORET |
Keuruu |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Kunnon Juhannuskisat |
Punkalaidun |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
ak |
Pohjantähti Games, PP piirin GP - osakilpailu |
PUDASJÄRVI |
18.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Seinäjoki Games 2 |
Seinäjoki |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Pyhäselän juhannuskisat |
Joensuu |
20.06. 23:59 | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
22.06. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
21.06. 23:59 | - | |
22.06. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
20.06. 23:59 | - | |
23.06. |
pk |
Kiteen Juhannuskilpailut |
Kitee |
22.06. 23:59 | - | |
23.06. |
ak |
Posion juhannuskilpailut |
Posio |
21.06. 23:59 | - | |
23.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
20.06. 23:59 | F | |
23.06. |
kans |
Keuruun 56. Juhannuskisat |
Keuruu |
18.06. 23:59 | F | |
24.06. |
seura |
Seurakisat, Kilpailukalenteri TESTI 2 |
Eurajoki |
17.05. 23:59 | F | |
24.06. |
pk |
Leppävirran Juhannuskisat |
Leppävirta |
- | - | |
25.06. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueen 2.osakilpailu |
Kaavi |
21.06. 23:59 | - | |
25.06. |
kans |
Saarijärven 87. Juhannuskisat |
Saarijärvi |
20.06. 23:59 | F | |
25.06. |
pk |
ArcticA 10v -kisat |
Rovaniemi |
24.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Joutseno |
21.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. osa |
Hamina |
18.06. 23:59 | - | |
26.06. |
ak |
Lival-Games |
Kerava |
24.06. 23:59 | F | |
26.06. |
pk |
Pyrinnön Seiväskisa |
OULU |
25.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
25.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
26.06. |
pk |
Cha Cha Cha Mummon munkkisat |
Leppävirta |
- | - | |
26.06. |
pk |
Seuracup I Etelälohko |
Paimio |
24.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
Seuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajit |
Paimio |
24.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
25.06. 23:59 | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Äänekoski |
- | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
26.06. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
27.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I osakilpailu |
Saarijärvi |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Reilu Cup 3, seiväskisa |
Lahti |
25.06. 23:59 | F | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup 1, Ykköslohko |
Naantali |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit |
Naantali |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pm |
Sisuottelut 9-15v |
Oulu |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Kaarinan Uran viikkokisat 2 |
Kaarina |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup piirikisa I |
Kankaanpää |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
24.06. 23:59 | F | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Kauhava |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
SM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v |
Imatra |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokilpailut |
Akaa, Viiala |
24.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Keski-Pohjanmaan piirin viestihuipentuma 9-15v |
Kokkola |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 |
Porvoo - Borgå |
23.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko |
Mynämäki |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seuracup |
Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat |
Mynämäki |
22.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
27.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Pedersöre |
26.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Suomenselän alueen kilpailu |
Alajärvi |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola, Kirkkonummi |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
28.06. |
pk |
KeskisMikon Mittelöt |
Töysä |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Tyrnävä |
- | - | |
28.06. |
pk |
Isku-cup |
Heinola |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
- | - | |
28.06. |
pk |
Estejuoksukisa |
Helsinki |
25.06. 23:59 | - | |
28.06. |
pk |
Knattekarnevalen |
Vasa |
26.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
28.06. |
pm |
Sisulisäviestit |
Siilinjärvi |
23.06. 23:59 | - | |
28.06. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
29.06.-02.07. |
karn |
44. Someron seivaskarnevaalit |
Somero |
26.06. 23:59 | F | |
29.06. |
karn |
Keihäskarnevaalit, nuorten kisat |
Pihtipudas |
25.06. 23:59 | F | |
29.06. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut |
Lempäälä |
27.06. 23:59 | F | |
29.06. |
karn |
Moukarikarnevaalien nuorten kisat |
Kaustinen |
26.06. 23:59 | F | |
29.06.-01.07. |
karn |
Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut |
Lohja |
26.06. 23:59 | F | |
29.06.-02.07. |
karn |
44. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
26.06. 23:59 | F | |
29.06. |
karn |
Aitajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
27.06. 23:59 | F | |
29.06.-02.07. |
ak |
44. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
27.06. 23:59 | F | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
29.06. |
pk |
LUM Kesäkisa 2 |
Lappeenranta |
27.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
29.06. |
ak |
Mikkeli avoin ABC3 kilpailu |
Mikkeli |
26.06. 23:59 | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Vaasa (Vähäkyrö) |
- | - | |
29.06. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
30.06. |
karn |
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit |
Jämsä |
26.06. 23:59 | F | |
30.06. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
01.07. |
karn |
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit |
Jämsä |
26.06. 23:59 | F | |
01.07. |
pk |
Kipinän pk |
Kajaani |
29.06. 23:59 | - | |
01.07. |
karn |
Hervan Leiskaukset |
Lempäälä |
29.06. 23:59 | F | |
01.07. |
karn |
Moukarikarnevaalien pääkilpailu |
Kaustinen |
26.06. 23:59 | F | |
02.07. |
pk |
Para YU karnevaalikilpailu |
Kilpailu peruttu |
- | - | |
02.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaarina |
04.06. 23:59 | - | |
02.07. |
karn |
Keihäskarnevaalit, pääkilpailut |
Pihtipudas |
28.06. 23:59 | D | |
02.07. |
pk |
Kiekko- ja kuulakarnevaalien leirikisa |
Lohja |
- | - | |
02.07. |
karn |
Moukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisa |
Kaustinen |
26.06. 23:59 | F | |
02.07. |
karn |
Pikajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
29.06. 23:59 | F | |
02.07. |
pk |
Topintallin nuorten yu-kisat |
Vesanto |
29.06. 23:59 | - | |
02.07. |
pk |
Heinäpään heittokisa |
Oulu |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
02.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Pk. XVII Sirpa Holopaisen muistokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 2 |
Forssa |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Vakka-Suomen rataviestit |
Uusikaupunki |
30.06. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Borgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1 |
Borgå - Porvoo |
01.07. 23:59 | - | |
03.07. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
03.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhtää |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
ak |
Mondo myötätuuli kisat |
Lappeenranta |
29.06. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
junnu- ja aikuiskisa 1 |
Keuruu |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Rastin Tiistaikisa |
Suomussalmi |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
DT i Jakobstad |
Jakobstad |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
pk |
Power Park Games |
Alahärmä |
02.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Eura |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
03.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
04.07. 23:59 | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
04.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
05.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2 |
Hämeenlinna |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Reilu Cup 4 |
Lahti |
02.07. 23:59 | F | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kerava |
06.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
30.06. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
05.07. |
pk |
Vedon kolmiloikka |
Lapinlahti |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
pk |
Jita-kisat |
Virrat |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
GP |
Joensuun Motonet GP |
Joensuu |
25.06. 23:59 | C | |
05.07. |
pk |
Nummelan Tarmon aluekilpailut |
Vihti |
02.07. 23:59 | F | |
05.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
05.07. |
pk |
Heinäkuun Kisa |
Nokia |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
04.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
05.07. |
pk |
Vakka-ottelut |
Laitila |
02.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
03.07. 23:59 | - | |
05.07. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
06.07. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
06.07. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Virkiän myötätuulisprintit |
Lapua |
04.07. 23:59 | F | |
06.07. |
pk |
Metalli Cup |
Tornio |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
PolVa Kesäheittokilpailu |
Polvijärvi |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Pyhäselän heinäkisat 1 |
Joensuu |
04.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
03.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Soini |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Merijärvi |
- | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
05.07. 23:59 | - | |
06.07. |
pk |
Viikkokilpailu 3 |
Lempäälä |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
ak |
Klaukkala Games |
Nurmijärvi |
05.07. 23:59 | F | |
07.07. |
pk |
Mehiläinen Games |
Kalajoki |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Heinäkuun moukari |
Kotka |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Nouste keihäs |
Lieto |
05.07. 23:59 | - | |
07.07. |
pk |
Yöjuoksu |
Varpaisjärvi |
30.06. 23:59 | - | |
08.-09.07. |
ak |
Hannes Junior Games |
Kuopio |
03.07. 23:59 | F | |
08.07. |
pk |
30. Vetelin markkinahölkkä |
Veteli |
- | - | |
08.-09.07. |
am |
Avoimet Aluemestaruusottelut |
Kauhava |
06.07. 23:59 | F | |
08.-09.07. |
ak |
Kouvola Junior Games |
Kouvola |
02.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Muuruvesi kisat |
Muuruvesi |
- | - | |
08.-09.07. |
pk |
Seurayhtymän Rajaheitot |
Kaarina |
05.07. 23:59 | F | |
08.-09.07. |
am |
SFIM i friidrott 2023 |
Åbo/Turku |
30.06. 23:59 | F | |
08.07. |
maantie |
Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) |
Mikkeli |
- | - | |
08.07. |
pk |
Albin Stenroosin muistojuoksu |
Vehmaa |
- | - | |
08.07. |
pk |
Heinäseiväs |
Virrat |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Motonet GP Esikisa |
Oulu |
30.06. 23:59 | - | |
08.07. |
pk |
Markkinakisat |
Himanka |
06.07. 23:59 | - | |
08.07. |
GP |
Motonet GP Oulu |
Oulu |
30.06. 23:59 | C | |
09.07. |
ak |
KUY Games |
Tuusula |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Nuorten Timanttikisat |
Sastamala |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pm |
Sisuottelut |
Kauhava |
06.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Aluekilpailut |
Vehmaa |
05.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Heinähypyt |
Naantali |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Hiekkaharjun kymppitonni |
Vantaa |
04.07. 23:59 | F | |
09.07. |
pk |
Heittokisat |
Iisalmi |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
ak |
Koski-Vähälän Karijasut |
Ylivieska |
08.07. 23:59 | - | |
09.07. |
pk |
Kuohun Tasoittava |
Jyväskylä / Vaajakoski |
- | - | |
09.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
kans |
Timanttikisat |
Sastamala |
06.07. 23:59 | F | |
09.07. |
pk |
Apupapu Cup 2 |
Orivesi |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
10.07. |
pm |
HämSYn pm- moukari M , N |
Kangasala |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Kenttäkarhujen miniottelut |
Uusikaupunki |
06.07. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
09.07. 23:59 | - | |
10.07. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
10.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
10.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
10.07. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 2/7 |
Lieto |
09.07. 23:59 | - | |
11.-12.07. |
pk |
EuroChallenge23 |
Lahti |
- | F | |
11.-12.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut |
Lahti |
06.07. 23:59 | F | |
11.07. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut |
Kitee |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pm |
Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäivä |
Turku |
07.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
PeeÄssä Cup 2 osakilpailu / Mahdin kisat |
Maaninka |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
ak |
Eteläpohjalaanen Timanttiliiga |
Kurikka |
10.07. 23:59 | F | |
11.-12.07. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Ikaalinen |
07.07. 23:59 | F | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
11.07. |
pk |
Valtin kisat 2 |
Akaa / Viiala |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
junnu- ja aikuiskisa 2 |
Keuruu |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
12.07. |
pk |
Nuorten EM-kilpailut, testikilpailu |
Espoo |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Ivar Wilskman heitot |
Töysä |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Tyrnävä |
- | - | |
12.07. |
pk |
Suonenjoen Vasaman polkujuoksut |
Suonenjoki |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
09.07. 23:59 | F | |
12.07. |
ak |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
09.07. 23:59 | F | |
12.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
12.07. |
pk |
Heinäkuun kisat |
Äänekoski |
09.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Mäntyharju |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa |
- | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Jätkäsaari |
11.07. 23:59 | - | |
12.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
po |
Ungdomsserien omgång 3 |
Mariehamn |
- | - | |
12.07. |
ak |
Uran aluekisat |
Kannus |
10.07. 23:59 | F | |
12.07. |
pk |
YppU:n heitot II |
Pyhäjoki |
10.07. 23:59 | - | |
12.07. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
13.07. |
pk |
Nousten kuula |
Nousiainen |
10.07. 23:59 | F | |
13.07. |
pk |
Kuukausikilpailu |
Joensuu |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Lauttasaari |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
ak |
Imatran Inkerikisat |
Imatra |
09.07. 23:59 | F | |
13.07. |
pk |
Kesportkisat II |
Iisalmi |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Rastin Tonnit |
SUOMUSSALMI |
13.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
13.07. |
pk |
DT i Bennäs |
Bennäs |
12.07. 23:59 | F | |
13.07. |
pk |
Fyrrypinkaasut |
Vaasa (Vähäkyrö) |
12.07. 23:59 | F | |
13.07. |
pk |
Inkerikisat lisälajit Mkeihäs, N kiekko, P/T seiväs, P/T15 100m/80m aidat |
Imatra |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueen 3. osakilpailu |
Joensuu |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
KEV-kisat |
Kuusamo |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
KU-68 Viikkokisa II |
Kangasala |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Pitkät aitamatkat |
Mikkeli |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Juuka |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
11.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Salaman seiväskisa |
Raahe |
12.07. 23:59 | - | |
13.07. |
seura |
Seurakisat |
Malax |
12.07. 23:59 | - | |
14.07. |
ak |
Janakkala Games - perjantain lajit |
Janakkala |
11.07. 23:59 | - | |
14.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
15.07. |
pk |
Aluekisat |
Lieto |
11.07. 23:59 | F | |
15.-16.07. |
ak |
Janakkala Games |
Janakkala |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Oravikoski kisat |
Leppävirran Oravikoski |
- | - | |
15.-16.07. |
pk |
Avoimet Pohjois-pohjanmaan piirinmestaruuskilpailut |
PUDASJÄRVI |
12.07. 23:59 | - | |
15.-16.07. |
pm |
Keski-Pohjanmaan piirihuipentuma 9-15v |
Ylivieska |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
ak |
Siilinjärvi Games |
Siilinjärvi |
10.07. 23:59 | F | |
15.07. |
pk |
Timon ja Sepon lenkki |
Vieremä |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
49 Pentin olympialaiset |
Saarijärvi |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
08.07. 23:59 | - | |
15.-16.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut |
Seinäjoki |
13.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Seppo Välimäki -aluekisat |
Noormarkku |
13.07. 23:59 | F | |
15.07. |
pk |
Karhulan Urheilijoiden 90-vuotiskilpailut |
Kotka |
11.07. 23:59 | F | |
15.07. |
ak |
Laitilan Nuorisokansalliset |
Laitila |
12.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Radiomäen heittokilpailu |
Lahti |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
ak |
Avoimet kisat ja Posion pitäjänmestaruuskisat |
Posio |
14.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pm |
Avoimet piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 |
Taipalsaari |
13.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Ylä-Karjalan Kymppi |
Nurmes (Valtimo) |
11.07. 23:59 | - | |
16.07. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
kans |
Häme Games |
Riihimäki |
15.07. 23:59 | E | |
17.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
17.07. |
pk |
Pyrinnön Seiväskisa |
OULU |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Pihtipudas |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Pirkkola |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
- | - | |
17.07. |
pk |
Kenttäkarhujen heittokisat |
Uusikaupunki |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
KeU Cup 3 |
Savonlinna, Kerimäki |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Jämsä |
14.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Säästöpankki Games |
Kristiinankaupunki |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Seurakisa |
Joensuu |
15.07. 23:59 | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
17.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden moukarikisa |
Lappeenranta |
16.07. 23:59 | - | |
17.07. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
17.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
18.07. |
pm |
Lasyn Pm-Huipentuma osa 1 |
Iitti |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 2/4 |
Kuopio |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Herttoniemi |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Hyppycup |
Helsinki |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
ak |
Tilastopajacup 4 |
Turku |
15.07. 23:59 | F | |
18.07. |
pk |
Aulis Kupiaksen muistokisat |
Lappeenranta (Ylämaa) |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N (Osa 1) |
Pori |
15.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
DT i Nedervetil |
Nedervetil / Alaveteli |
16.07. 23:59 | F | |
18.07. |
pk |
Heinäkuun heitot ja hölkät |
Parkano |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Metsolan heittokisat |
Mikkeli |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
18.07. |
pk |
Tiistaikisa III |
Oulu |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Kälviän kasit |
Kälviä |
16.07. 23:59 | - | |
18.07. |
pk |
Keuruun heinäheitot |
Keuruu |
17.07. 23:59 | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
18.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
18.07. |
pk |
Spring Cup 1500 m |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Lappeenranta Motonet GP - lisälajit |
Lappeenranta |
12.07. 23:59 | F | |
19.07. |
pk |
Keihäskisa |
Rovaniemi |
18.07. 23:59 | - | |
19.-20.07. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidat |
Riihimäki |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
GP |
Lappeenranta Motonet GP |
Lappeenranta |
12.07. 23:59 | C | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
19.07. |
ak |
Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga |
Kauhajoki |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pm |
NÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 år |
Borgå - Porvoo |
15.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.07. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Virrat |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin 10-vuotis juhlakiertue 4. osakilpailu |
Kuopio |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 |
Kouvola |
17.07. 23:59 | - | |
19.07. |
pk |
Salokylän kiekkokisat |
Liperi |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
18.07. 23:59 | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
19.07. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
20.07. |
pk |
47:e Jakob Marathon |
Jakobstad |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
KarhKa junnukisat |
Kotka |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Intersport Kymijoki-Kymppi |
Kouvola |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
kans |
Karhulan kansalliset |
Kotka |
17.07. 23:59 | F | |
20.07. |
pk |
Ryskeen mestaruuskisat |
Tammela |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Hämeenlinna |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
20.07. |
pm |
HämSYn PM moukarit M 17, N17, P 14.15, T14,15 |
Kangasala |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Pyhäselän heinäkisat 2 |
Joensuu |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Ratakusiaiset |
Lieto |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Viitasaaren iltakisat |
Viitasaari |
16.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N (Osa 2) |
Pori |
17.07. 23:59 | - | |
20.07. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Suomenselän kisat |
Soini |
18.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Viikkokilpailu 4 |
Lempäälä |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
pk |
Polvijärvi-päivien ratakymppi |
Polvijärvi |
19.07. 23:59 | - | |
21.-23.07. |
ak |
Lohja Junior Games 2023 |
Lohja |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
ak |
Lohja Junior Games 2023 - Lisälajit |
Lohja |
19.07. 23:59 | F | |
21.07. |
pk |
Heinäkuun kiekko |
Kotka |
19.07. 23:59 | - | |
21.07. |
ak |
Mikkeli Games |
Mikkeli |
17.07. 23:59 | F | |
22.07. |
pm |
LaSyn Pm-huipentuma 9-15v. 2.osa |
Heinola |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
PM-Sisulisähuipentuma |
Saarijärvi |
17.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
Satakunnan piirin pm-huipentuma |
Kankaanpää |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
Sisuhuipentumat TP9-15 |
Kurikka |
19.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
18.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Heinäkuun heittoseiväs |
Laitila |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
ak |
Kiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailut |
Kiuruvesi |
17.07. 23:59 | - | |
22.-23.07. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma |
Kempele |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
II Polvijärvi-päivien hyppykisat |
Polvijärvi |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pk |
Avoimet TUL perinnekentän mestaruuskilpailut |
Kuopion Vehmersalmi |
- | - | |
22.07. |
pk |
Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut |
KuhmoInen |
19.07. 23:59 | - | |
22.07. |
pm |
Sisulisähuipentuma ja viestit |
Tornio |
17.07. 23:59 | - | |
22.07. |
kans |
Kiuruvesi Games/ Kiuruveden yleisurheilukentän vihkiäiskilpailut |
Kiuruvesi |
17.07. 23:59 | F | |
23.07. |
pm |
Knattemångkamp |
Korsholm |
21.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Otteluhuipentuma |
Toholampi |
19.07. 23:59 | - | |
23.07. |
ak |
Pohjan Koitokset |
Rovaniemi |
17.07. 23:59 | - | |
23.07. |
pk |
Tour de Hammer / Junior |
Nousiainen |
19.07. 23:59 | F | |
23.07. |
pk |
Hannun heittokilpailut |
Varpaisjärvi |
19.07. 23:59 | F | |
23.07. |
pk |
Piiriottelu Etelä-Karjala - Kymenlaakso - Lahti |
Kouvola |
19.07. 23:59 | - | |
24.-25.07. |
pm |
Etelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma |
Savonlinna |
20.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
23.07. 23:59 | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
24.07. |
pk |
Distriktstävling |
Malax |
22.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Heinäkuun kisat |
Ylivieska |
22.07. 23:59 | - | |
24.07. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
24.07. |
pm |
Öppna Åländska Mästerskapen, dag 1 |
Mariehamn |
- | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
24.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
24.07. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 3/7 |
Lieto |
23.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pk |
Matalankynnyksen seiväskisa |
Tampere |
23.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Rastin Päivä Juoksut |
SUOMUSSALMI |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
ak |
Ilmajoki Games 3, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga |
Kurikka, yleisurheilukenttä |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga, lisälajit 9 ja 11v sarjoihin |
Kurikka, yleisurheilukenttä |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
ak |
Tilastopajacup 5 |
Turku |
22.07. 23:59 | F | |
25.-26.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14-v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Riihimäki |
22.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Avoimet piirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 3 |
Parikkala |
21.07. 23:59 | - | |
25.-26.07. |
pm |
Pm M/N17, P/T15-14 |
Tampere |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Porvoon moukarikisa- Borgå släggtävling |
Porvoo - Borgå |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
25.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
junnu- ja aikuiskisa 3 |
Keuruu |
24.07. 23:59 | - | |
25.07. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
26.07. |
pk |
Antin Areenan kesäseiväs |
Kalajoki |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Munkkiniemi |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Heinäkuun Tuulisähkö-kisat |
Nurmijärvi |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
- | - | |
26.07. |
pk |
Alavuden nuorisokisat |
Alavus |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pk |
DT Nykarleby |
Nykarleby |
23.07. 23:59 | - | |
26.07. |
pm |
Öppna Åländska Mästerskapen, dag 2 |
Mariehamn |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
25.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
26.07. |
pk |
Mettäperän lenkki |
Muhos |
- | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
24.07. 23:59 | - | |
26.07. |
seura |
Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
26.07. |
po |
DT 1500m Hinder |
Mariehamn |
- | - | |
27.-30.07. |
SM |
Kalevan kisat |
Lahti |
19.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Kiekkokisa |
Helsinki |
- | - | |
27.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän korppukisat |
Töysä |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
DT i Larsmo |
Luoto |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Nakkila |
- | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
- | - | |
27.07. |
pk |
Aktia Games 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
25.07. 23:59 | F | |
27.07. |
pk |
Aktia Junior Games del 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Ennätyskisat |
Joroinen |
25.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Metalli Cup |
Tornio |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
24.07. 23:59 | - | |
27.07. |
seura |
Seurakisat |
Laajasuo, Helsinki |
26.07. 23:59 | - | |
27.07. |
pk |
Viispiikkinen Cup, Kyyjärven osakilpailu |
Kyyjärvi |
- | - | |
28.07. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
29.-30.07. |
pm |
pm-kilpailutUudy:n pm 9-15v |
Hyvinkää |
26.07. 23:59 | - | |
29.-30.07. |
pm |
Pohjois-Savon 9 -15 v. Sisulisa huipentuma |
Iisalmi |
23.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Säkylän 8. Mansikkamaraton |
Säkylä |
- | - | |
29.-30.07. |
pm |
DM 14-15 år |
Pedersöre |
26.07. 23:59 | - | |
29.-30.07. |
pm |
Knattefinalen 9-13 år |
Pedersöre |
26.07. 23:59 | - | |
29.07. |
pk |
Toivon Kipinä |
Varkauden Kangaslami |
- | - | |
29.07. |
pk |
Kuohun juhlakisat |
Juankoski |
21.07. 23:59 | - | |
29.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km |
Hämeenlinna |
28.07. 23:59 | - | |
29.07. |
maantie |
Helsinki Twilight Run and Walk |
Helsinki |
- | - | |
30.07. |
pk |
Marttilanharjun juoksu |
Ylikiiminki/Oulu |
- | - | |
31.07. |
pk |
Junnujen seiväskisa |
Helsinki |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
M/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit) |
Outokumpu |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Paunu Games III |
Jämsä |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seuracup |
Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu |
Outokumpu |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
01.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Lapua |
- | - | |
31.07. |
pk |
KeU Cup 4 |
Savonlinna, Kerimäki |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II osakilpailu |
Sastamala |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Rastin pituusilta |
SUOMUSSALMI |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset |
Laihia |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Heinäkuun iltakilpailu |
Alavieska |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Jopo 2 |
Joutsa |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Keihäskisa |
Pori |
30.07. 23:59 | - | |
31.07. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
31.07. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin HämSY:n 2. divisoonan toinen osakisa |
Urjala |
29.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seuracup |
Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa |
Nokia |
28.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
31.07. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
31.07. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 4/7 |
Lieto |
30.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 17-19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Vantaa |
27.07. 23:59 | F | |
01.08. |
pk |
Pohjola seuracup II, EKY, KymY, LasY |
Lappeenranta |
27.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II.osakilpailu |
Oulu |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu |
Riihimäki |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup 2. osakilpailu |
Alavus |
31.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Riennon ABC-kisa |
Savonlinna |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
30.07. 23:59 | - | |
01.-02.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL) |
Kajaani |
26.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Pohjola föreningscup deltävling 2 |
Vasa |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 |
Porvoo - Borgå |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seuracup |
Seuracup |
Ylivieska |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
01.08. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Vakka-Suomen mestaruuskilpailut |
Mynämäki |
29.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
junnu- ja aikuiskisa 4 |
Keuruu |
14.08. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
02.08. |
po |
17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) |
Forssa |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Aloittelevien seiväshyppääjien kilpailu |
Vantaa |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pm |
Etelä-Savo PM 9-15 Ottelu |
Mikkeli |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Hiekkaharjun estejuoksut |
Vantaa |
27.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Hyvinkää |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Vesan Kisat |
Raahe |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
02.08. |
pk |
Suomenselän kisat |
Töysä |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
kans |
Äänekoski Games |
Äänekoski |
31.07. 23:59 | F | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Siilinjärvi |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
01.08. 23:59 | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
02.08. |
seura |
Seurakisat |
Pyhäntä |
- | - | |
02.08. |
pk |
SiiPon kuukausikisat |
Siilinjärvi |
30.07. 23:59 | - | |
02.08. |
pk |
vks cup |
Saarijärvi |
- | - | |
03.08. |
pk |
Seiväskilpailu |
Joensuu |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
03.08. |
pm |
Sisuviestit |
Rovaniemi |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Eltsun junnukisat |
Helsinki |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Iitti-hölkkä |
Iitti |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Kuudennet K-Marketin kisat |
Joensuu |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
03.08. |
pk |
Elojuoksut |
Alahärmä |
01.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Soini |
- | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Asikkala |
02.08. 23:59 | - | |
03.08. |
seura |
Seurakisat |
Säkylä |
- | - | |
03.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
01.08. 23:59 | - | |
04.-06.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T 14-15 |
Imatra |
27.07. 23:59 | - | |
04.08. |
pk |
Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu |
Lahti |
02.08. 23:59 | - | |
04.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
05.08. |
pk |
35. Kempele-Maraton |
Kempele |
- | - | |
05.08. |
pk |
Hillamaastot - KILPAILU PERUTTU |
Ranua |
30.07. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
ERKKI AHVENIEMEN muistokeihäs ja Arvin Avoimet Aikuisille |
LAPPAJÄRVI |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Koiton kisat |
Vieremä |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
am |
Aluemestaruus Viestit |
Oulu |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut |
Kaustinen |
- | - | |
06.08. |
pk |
Kipinän Kisat |
Lohja, Nummi |
03.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Visan mestaruus Heittokisa |
iisalmi |
05.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Moukarisunnuntai |
Orivesi |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
seura |
Seurakisat |
Korsholm |
- | - | |
07.-08.08. |
pm |
9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma |
Joensuu |
02.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Arctic-heitot |
Rovaniemi |
06.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Hippokisat |
Salo |
06.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
07.08. |
pk |
Paunu Games IV |
Jämsä |
04.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Rastin Iltakisat |
Suomussalmi |
06.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Lapinlahti |
02.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Vedon kisat |
Lapinlahti |
02.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
07.08. |
pk |
avoin piirikunnallinen kilpailu |
pudasjärvi |
07.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Eloseiväs |
Lahti |
06.08. 23:59 | - | |
07.08. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
07.08. |
seuracup |
Seuracup II, Pohjoislohko |
Laitila |
03.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seuracup |
Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat |
Laitila |
03.08. 23:59 | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Perho |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
PUDASJÄRVI |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
07.08. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
07.08. |
pk |
Metsolan heittokisat |
Mikkeli |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Hyppykisa |
Rovaniemi |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu |
Vantaa |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu Uudy |
Riihimäki |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup II-osa |
Mikkeli / Ristiina |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Turku |
- | - | |
08.08. |
ak |
Etelä-Pohojalaanen timanttiliiga, osakilpailu 5 |
Kauhava |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Pikkaste moukarikisa |
Pori |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Seuracup 2 Etelälohko |
Kaarina |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2, ykköslohko |
Raisio |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit |
Raisio |
04.08. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Seuracup II Etelälohko, 9v lajit |
Kaarina |
05.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
ak |
GIF:n aluekilpailut |
Kokkola |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
06.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiukainen |
- | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Ikaalinen |
08.08. 23:59 | - | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Pedersöre |
07.08. 23:59 | - | |
08.08. |
GP |
Motonet GP |
Tampere |
01.08. 23:59 | C | |
08.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
09.08. |
pk |
Lisälajit Seuracup 2 KeSy |
Jyväskylä |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Seuracup 2 KeSy |
Jyväskylä |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Seuracupin lisälajit |
Varkaus |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pm |
Aikuisurheilijoiden av. Kansalliset E-p.n piirinmestaruuskilpailut |
Töysä |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
LUM Kesäkisa 4 |
Lappeenranta |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II osakilpailu Pohjois-Savo |
Varkaus |
06.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
09.08. |
ak |
Tilastopajacup 6 |
Turku |
06.08. 23:59 | F | |
09.08. |
pk |
TOPGAMES Sprint |
Borgå - Porvoo, |
06.08. 23:59 | F | |
09.08. |
pk |
Aikuisten kesäkisa |
Lappeenranta |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
09.08. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Mikkeli avoin ABC4 kilpailu |
Mikkeli |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
pk |
Salaman Holjat kisat |
Forssa |
07.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Sonkajärvi |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Ylämaa |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
08.08. 23:59 | - | |
09.08. |
po |
Ungdomsserien omgång 4 |
Mariehamn |
- | - | |
09.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Reilu Cup 5 |
Lahti |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
10.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
KEV-juoksukisat |
Kuusamo |
08.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
pikaviesti päivä |
Toholampi |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
seura |
Seurakisat |
Jakobstad |
09.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
Teuvan Rivakan yu-kilpailut |
Teuva |
09.08. 23:59 | - | |
11.-13.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N17-16 |
Kuortane |
03.08. 23:59 | - | |
11.08. |
pk |
Someron kaupunginmestaruuskisat |
Somero |
10.08. 23:59 | - | |
11.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
12.-13.08. |
pm |
pm sisulisähuipentuma |
Turku |
08.08. 23:59 | - | |
12.-13.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-huipentumat T/P9-15 12.-13.8.2023 |
Kouvola |
08.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pm |
Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut |
Lapinlahti |
05.08. 23:59 | - | |
12.08. |
maantie |
Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään kymppi ja lasten minimaratoni) |
Pyhtää |
06.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 |
Kouvola / Inkeroinen |
05.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
PoU sprintit |
Outokumpu |
09.08. 23:59 | F | |
12.08. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
10.08. 23:59 | - | |
12.08. |
pk |
Piirikunnallinen |
Kajaani |
10.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osa |
Outokumpu |
09.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
Satakunnan 9-15v. Pm-moniottelut |
Pori |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Seiväskisa |
Rovaniemi |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) |
Vihti, Nummela |
10.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempäälä |
10.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Elokuun kisat |
Alavieska |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
Kaavin Kaiun elokuun kisat |
Kaavi |
11.08. 23:59 | - | |
13.08. |
pk |
LaSY Pm-viestit 9-15v |
Lahti |
10.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula, Jokela |
15.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
13.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
Borgå stavcup 2/ Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
11.08. 23:59 | - | |
14.08. |
pk |
KeU Cup 5 |
Savonlinna, Kerimäki |
13.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
14.08. |
pk |
Maanantai kilpailut |
Leppävirta |
- | - | |
14.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
12.08. 23:59 | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
14.08. |
seura |
Seurakisat |
Sastamala |
- | - | |
14.08. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästerskap del 1 |
Sjundeå |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 3/4 |
Kuopio |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Pori |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
Sisuottelut |
Rovaniemi |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 2 |
Helsinki |
12.08. 23:59 | F | |
15.08. |
pk |
Kiteen kiekkokisat |
Kitee |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Kiteen loikkakisat |
Kitee |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Pikkaste kiakko |
Pori |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Iitti |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Aktia Games 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
12.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Hyvän Tuulen Kisat 2 - lisälaji |
Helsinki |
13.08. 23:59 | F | |
15.08. |
pk |
MuurY yleisurheilukilpailut |
Muurame |
14.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pm |
pm-sisulisäviestit P/T9-11 |
Raisio |
11.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Vaasa (Vähäkyrö) |
- | - | |
15.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
15.08. |
pm |
Sisuviestit |
Oulu |
13.08. 23:59 | - | |
15.08. |
pk |
junnu- ja aikuiskisa 4 |
Keuruu |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Ähtäri |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Tampere |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
52. Vasakisa |
Porvoo - Borgå |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Isku-cup |
Heinola |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-viestit |
Joensuu |
13.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilomantsi |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
10.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
Suomenselän kisat |
Virrat |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Virrat |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Saarijärvi |
- | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Karkkila |
15.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kiiminki |
- | - | |
16.08. |
pk |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
pk |
VOM Games |
Vörå / Vöyri |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Kauhajoki |
14.08. 23:59 | - | |
16.08. |
seura |
Seurakisat |
Korsnäs |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisa |
Raahe |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-viestit 9-15v |
Hamina |
13.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
Pm-viestit T/P13-15 |
Naantali |
12.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
17.08. |
ak |
Eltsun Kansalliset |
Helsinki |
15.08. 23:59 | F | |
17.08. |
pk |
Eltsun kansallisten lisälaji |
Helsinki |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
OmaSP Sporttikisat |
Joensuu |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Seinäjoki Games 3 |
Seinäjoki |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Lempäälä |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Kaavi |
- | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Karijoki |
- | - | |
17.08. |
pk |
Tarmon kisat |
Pori |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
2.seurakisat / luokittelukilpailut |
Mikkeli / Ristiina |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Lasten ja nuorten kilpailut |
Kaavi |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Metalli Cup |
Tornio |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1 |
Pargas/Parainen |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
seura |
Seurakisat |
Tornio |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
15.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästerskap del 2 |
Sjundeå |
16.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pk |
Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus |
Lempäälä |
16.08. 23:59 | - | |
18.-19.08. |
maantie |
Paavo Nurmi Marathon |
Turku |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
18.08. |
seura |
Seurakisat |
Kokkola |
- | - | |
19.08. |
maantie |
Helsinki Marathon |
Helsinki |
- | - | |
19.08. |
pm |
Sisulisäottelut II 9-13v |
Saarijärvi |
14.08. 23:59 | - | |
19.-20.08. |
SM |
SM-moniottelut M/N22-19-17 |
Äänekoski |
11.08. 23:59 | - | |
19.-20.08. |
SM |
SM-moniottelut T/P15-14 |
Saarijärvi |
11.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Matin Maastot |
Viirinkylä |
- | - | |
19.08. |
pm |
Pm-ottelut (9-13v) |
Joutsa |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Porvoon huippukisat - Borgå Topgames |
Porvoo - Borgå |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Rautalahti-hölkkä |
Vieremä |
- | - | |
19.08. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit |
Kangasala |
09.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Aluemestaruuskilpailut T/P13 |
Nokia |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
ak |
Elokuun kisat |
Kemi |
15.08. 23:59 | F | |
19.08. |
ak |
Kälviä Games |
Kälviä |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Piirinmestaruusviestit 9-17 v |
Imatra |
15.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Ekin Muistokisat |
Töysä |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
ak |
Juvan urheilukentän vihkiäiskilpailut |
Juva |
16.08. 23:59 | - | |
19.08. |
pk |
Raahen Vesan seipään tuloskisat |
Raahe |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pm |
Hämsy:n N/M pm 10 000m |
Tampere |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
ak |
Lapin Leiskautukset |
Rovaniemi |
13.08. 23:59 | F | |
20.08. |
pk |
Lapin Leiskautusten lisälajit |
Rovaniemi |
13.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Hervannan XXXI Juhlakisat |
Tampere |
17.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
SAUL Kansallinen Elokuun Tuloskisa |
Vihti |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
17.08. 23:59 | F | |
20.08. |
pk |
Keihäskisat |
Tyrnävä |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Sadonkorjuukisat |
Himanka |
18.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
DT sprint |
Mariehamn |
- | - | |
20.08. |
pk |
Teemu Ollin 45-vuotisjuhlakisa |
Joensuu |
17.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
HIK klubbmästerskap 1/2 |
hangö |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Aikuisten heittokisa |
Lappeenranta |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Maanantaikilpailut Leppävirta |
Leppävirta |
21.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
19.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut |
Paimio |
14.08. 23:59 | - | |
21.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
21.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
21.08. |
seura |
Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
21.08. |
pk |
Sjundeå IF klubbmästerskap del 3 |
Sjundeå |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 5/7 |
Lieto |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Espoo Sprintit |
Espoo |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
Etelä-Savon PM viestit |
Mikkeli |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Salokylän moukari-ilta |
Liperi |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Viitasaari |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Seuranmestaruuskisat |
Imatra |
- | - | |
22.08. |
pk |
HKVn Nappulamestaruuskisat |
Helsinki |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Kesäkisa 5 |
Lappeenranta |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat - heitot |
Riihimäki |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Lahden Hippokisat |
Lahti |
- | - | |
22.08. |
pk |
Nuarte kiakko |
Pori |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Juoksukoulun tonnikisat |
Kurikka |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
KePYn juoksu-cup ja heitto-cup |
Kokkola |
19.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
KU-68 Viikkokisa III |
Kangasala |
21.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Siikalatva Cupin Pyhännän kisa |
Pyhäntä |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pm |
T/P12-13 pm-2ottelut ja T/P14-15 pm-ottelut |
Mynämäki |
17.08. 23:59 | - | |
22.08. |
pk |
Tiistaikisa IV |
Oulu |
20.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Somero |
- | - | |
22.08. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
23.08. |
pk |
PeeAssä Cup 3-osakilpailu |
Varkaus |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pm |
Pm-viestit 9-15v KeSY |
Jyväskylä |
20.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Elokuun Tuulisähkö-kisat |
Nurmijärvi |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
23.08. |
pk |
Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 |
Porvoo - Borgå |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Oulu |
21.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
22.08. 23:59 | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Kemi |
- | - | |
23.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
20.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Merikarvia |
- | - | |
24.08. |
pk |
Seuraottelu Ryske-Salama-Esa |
Tammela |
21.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Värisilmä PRO kilpailut |
Karkkila |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
XXIII Naumasen kisat |
Joensuu |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Elokuun kisat ja KePYn moukarin piirihuipentuma |
Ylivieska |
22.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 |
Pargas/Parainen |
23.08. 23:59 | - | |
24.08. |
seura |
Seurakisat |
Pietarsaari |
23.08. 23:59 | - | |
25.-27.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N 19-22 |
Tampere |
17.08. 23:59 | F | |
25.08. |
pk |
Seiväskerho kisa |
Ähtäri |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Avoin ratakymppi |
Kaarina |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
ak |
Etelä-Pohojanmaan timanttiliiga |
Kuortane |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Helsyn Junnuhuipentuman lisälajit |
Espoo |
23.08. 23:59 | - | |
26.-27.08. |
pm |
NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
23.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pm |
Satakunnan viestihuipentuma P/T 9-15-vuotiaat |
Sastamala |
- | - | |
26.-27.08. |
pm |
Helsyn junnuhuipentuma 9-13v |
Espoo |
23.08. 23:59 | - | |
26.-27.08. |
pk |
Parayleisurheilun SM-kilpailut |
Leppävirta |
12.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Putaan Kymppi |
Tornio |
16.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
SAUL SM-maantie kymppi |
Tornio,Tornion uimahalli, Viidankatu 22a, 95420 Tornio |
16.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
SAUL:n avoimet pm-kilpailut |
Kaarina |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Niilon kymppi (10-vuotis juhlajuoksu) |
Suonenjoki |
24.08. 23:59 | - | |
26.08. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
56. Auliksen Olympialaiset |
Jämsä |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
maantie |
Kiiminki-maraton |
Oulu |
- | - | |
27.08. |
pm |
Pm sisuviestit |
Alajärvi |
23.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pm |
UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v. |
Porvoo |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pm |
Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma |
Rovaniemi |
- | - | |
27.08. |
pk |
PM-ottelut 9-15v |
Lappeenranta |
22.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Eloenkat |
Parkano |
25.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
XXXVII Kuorevaarahölkkä ja Lasten Vauhtijuoksu |
Polvijärvi |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa 2 |
Helsinki |
27.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Joroinen |
27.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
TuWe:n Junnukisat |
Turku |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Hakan mestaruuskisat |
Valkeakoski |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
HIK klubbmästerskap 2/2 |
hangö |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Raision Kuulan mestaruuskilpailut |
Raisio |
24.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskilpailut 5 |
Borgå - Porvoo |
25.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Maanantaikilpailut Leppävirta |
Leppävirta |
- | - | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Kuhmo |
- | - | |
28.08. |
seura |
Seurakisat |
Kurikka |
- | - | |
28.08. |
pk |
Urjalan kunnanmestaruuskisat |
Urjala |
26.08. 23:59 | - | |
28.08. |
pk |
Pokaryn seiväskisa |
Joensuu |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Av. yleisurheilun kouluottelu |
Kristiinankaupunki |
- | - | |
29.08. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 2 |
Imatra |
- | - | |
29.-30.08. |
am |
Aluemestaruusviestit, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue |
Riihimäki |
24.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Avoimet Liperin pitäjänmestaruuskilpailut |
Liperi |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Nuarte moukari |
Pori |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
kokkolan työväen urheilijoiden kilpailut. |
kokkola |
- | - | |
29.08. |
pk |
Spotox JuoksuCupin pikamatkat |
Kaarina |
26.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
Tiistaikisa V |
Oulu |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
pk |
VeVe-kisat 2 |
Veikkola, Kirkkonummi |
27.08. 23:59 | - | |
29.08. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
30.08. |
ak |
Harju Cup 3 |
Jyväskylä |
27.08. 23:59 | F | |
30.08. |
pk |
Harju Cup 3 lisälajit |
Jyväskylä |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Vaasa |
- | - | |
30.08. |
pk |
Borgå stavcup 3/ Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pm |
HämSYn pm-viestit |
Hämeenlinna |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Keskiviikon Kiekkokisa |
Pori |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Polvijärven syyshypyt |
Polvijärvi |
28.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.08. |
pk |
Seiväsilta |
toholampi |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Punkaharju |
- | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
30.08. |
pm |
Avoimet pm-viestit |
Turku |
25.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
Pyhtään kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut |
Pyhtää |
27.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Nedervetil / Alaveteli |
29.08. 23:59 | - | |
30.08. |
pk |
vks cup |
Saarijärvi |
- | - | |
30.08. |
seura |
Seurakisat |
Vantaa |
27.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Ahkeran seiväskisa |
Lahti |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Raahe |
- | - | |
31.08. |
pk |
Eläinpuistokisat |
Ähtäri |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Vanha-Ulvila |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa, Viiala |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Mynämäen kunnan mestaruuskilpailut |
Mynämäki |
26.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 |
Pargas/Parainen |
30.08. 23:59 | - | |
31.08. |
seura |
Seurakisat |
Tuupovaara |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pm |
Sisulisä-maastot |
Oulu |
28.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
29.08. 23:59 | - | |
31.08. |
pk |
Uran nelisataset ja keihäs |
Kannus |
29.08. 23:59 | F | |
01.09. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
01.09. |
pk |
Pentin Hölkkä |
Kouvola |
- | - | |
02.09. |
pk |
Rauhalahti Kuopio Maraton |
Kuopio |
- | - | |
02.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Superfinaali |
Joensuu |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seuracup |
POHJOLA seuracup fiinaali (C sarja) |
Vaasa |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Alapihan heitot |
Leppävirta |
- | - | |
02.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin A-finaali |
Urjala |
29.08. 23:59 | - | |
02.09. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin B-sarjan finaali |
Savonlinna |
30.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton heitto5ottelun mestaruuskilpailu |
Kangasala |
23.08. 23:59 | - | |
02.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
KEV-heittokisa |
Kuusamo |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Pyhäntä-hölkkä |
Pyhäntä |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Seiväskisa |
Lapinlahti |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Seiväskisa lisälaji |
Lapinlahti |
02.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Sirkjärven ympärijuoksu (KILPAILU PERUTTU) |
Lappeenranta (Ylämaa) |
31.08. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Syyssprintit |
Kajaani |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Höstkast - Syysheitot |
Malax |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
am |
Sisu- ja aluemestaruuskävelyt sekä aluekisa |
Kauhava |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
pk |
Syysmoukari |
Tammela |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seura |
Seurakisat |
Varkaus |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Aktia Junior Games del 4 |
Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari |
01.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
KeU:n mestaruusottelut |
Savonlinna, Kerimäki |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
03.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Pyrinnön heitot, 14-17v |
Tampere |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
pk |
Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskilpailut 6 |
Borgå - Porvoo |
02.09. 23:59 | - | |
04.09. |
seura |
Seurakisat |
Ilmajoki |
- | - | |
04.09. |
pk |
Urjalan Urheilijoiden mestaruuskilpailut |
Urjala |
02.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Kultajousi kuukausikisat 4/4 |
Kuopio |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seura |
Seurakisat |
Kuopio |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 3 |
Imatra |
- | - | |
05.09. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Viiala |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
HKVn Nappulamestaruuskisat 2. päivä |
Helsinki |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Syyskisa ja TUL seuraottelu |
Salo |
01.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Jyväskylän keihäskoulun Pajulahti Cup |
Jyväskylä |
03.09. 23:59 | - | |
05.09. |
pk |
Lempäälän mestaruuskilpailut |
Lempäälä |
04.09. 23:59 | - | |
05.09. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
06.09. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 PM maastot |
Mikkeli |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
06.09. |
pk |
Syysheitot I |
Jämsä |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
58-Cup |
Vantaa |
03.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
HSL Group moukari 3 |
Nurmijärvi |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Korkeuskilpailut |
Savonlinna |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskilpailut 7 |
Borgå - Porvoo |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
pk |
GIF - LIF - IF Åsarna klubbkampen |
Kokkola |
04.09. 23:59 | - | |
06.09. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
05.09. 23:59 | - | |
06.09. |
po |
Ungdomsserien omgång 5 |
Mariehamn |
- | - | |
07.09. |
pk |
Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäivä |
Naantali |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 4 |
Imatra |
- | - | |
07.09. |
pk |
Tapsan heitot |
Hamina |
03.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Ouneva Group yu-kisat |
Joensuu/T |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt - Kirkkonummi |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Syysmaili |
Nurmijärvi |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 4 |
Pargas/Parainen |
06.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Sisulisät |
Orivesi |
05.09. 23:59 | - | |
07.09. |
pk |
Suomenselän kisat |
KUORTANE |
05.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
37. Vaasa Maraton |
Vaasa |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
SAUL SM-polkujuoksukisat |
Mikkeli |
29.08. 23:59 | - | |
09.-10.09. |
SM |
SM-viestit |
Turku |
01.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Ahkeran heitto-ottelut |
Lahti |
06.09. 23:59 | F | |
09.09. |
pk |
Arctic Hammer |
Rovaniemi |
03.09. 23:59 | F | |
09.09. |
pk |
Einarin tonni |
Mäntsälä |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Heinävesikisat |
Heinävesi |
- | - | |
09.09. |
pk |
Jalasjärven heitto-ottelut |
Jalasjärvi |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
JuuU:n syyskuun kisat |
Juuka |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Vanhan Sotatien juoksu / marssi |
Kauhava |
08.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Kesän Ennätysten murskajaiset |
Töysä |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Lauantain Kiekkokisa 1 |
Pori |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Syyskuun tuloskisa |
Alavieska |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Antin Areenan syysseiväs |
Kalajoki |
07.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Laihian Osuuspankin seiväskisa |
Laihia |
07.09. 23:59 | F | |
10.09. |
pk |
Pyrinnön heitot, 9-13 |
Tampere |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Arctic-heitot ja heitto 5-ottelu |
Rovaniemi |
05.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
10.09. |
pk |
Hartolan Voiman avoimet seuranmestaruusottelut |
Hartola |
07.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Hyppy- ja heittokilpailut |
Savonlinna, Kerimäki |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Lasse Viren hölkkä |
Myrskylä |
- | - | |
10.09. |
pk |
Nouste keihäs ja korkeus |
Nousiainen |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Säästöpankin seiväskisa |
Somero |
09.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Alavuden syyskilpailut |
Alavus |
09.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Joensuun keihäskoulun Pajulahti Cup |
Joensuu |
08.09. 23:59 | - | |
10.09. |
pk |
Kuopion keihäskoulun Pajulahti Cup |
Kuopio |
07.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskisa |
Helsinki |
10.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari |
Borgå - Porvoo |
08.09. 23:59 | - | |
11.09. |
seura |
Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
11.09. |
pk |
Maanantaikilpailut Leppävirta |
Leppävirta |
- | - | |
11.09. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat |
Tampere |
09.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 6/7 |
Lieto |
10.09. 23:59 | - | |
11.09. |
pk |
Tyttöjen tulosheitot |
Varkaus |
09.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
KLL:n Varsinais-Suomen piirin yleisurheilukilpailut |
Salo |
05.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Seiväskisa |
Jyväskylä |
11.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Niko Niklanderin juhlajuoksu |
Vantaa |
07.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Ratakierros |
Kouvola |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Pyrinnön seiväskisat |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
seura |
Seurakisat |
Polvijärvi |
- | - | |
12.09. |
pk |
VeVe-kisat 3 |
Veikkola, Kirkkonummi |
10.09. 23:59 | - | |
12.09. |
seura |
Seurakisat |
Parkano |
- | - | |
13.09. |
pm |
Pohjois-Savon 9-13v. pm-moniottelut |
Kuopio |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
13.09. |
pk |
Syysheitot II |
Jämsä |
10.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
MIKV 5000m ratakisa |
Mikkeli |
12.09. 23:59 | - | |
13.09. |
pk |
Pyrinnön seiväskisat, 11v. |
Tampere |
11.09. 23:59 | - | |
13.09. |
seura |
Seurakisat |
Laitila |
12.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pm |
Pm-ratakävelyt |
Naantali |
09.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Seuran mestaruuskilpailut osa 5 |
Imatra |
- | - | |
14.09. |
pk |
Tammelan kunnanmestaruuskisat |
Tammela |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Regiontävling |
Kyrkslätt - Kirkkonummi |
12.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Syysmoukari |
Helsinki |
11.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Seiväskisa-Stavtävling |
VASA |
15.09. 23:59 | - | |
15.09. |
pk |
Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
15.-16.09. |
maantie |
Finlandia Marathon ja Valon Kymppi |
Jyväskylä |
- | - | |
16.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton juoksutapahtuma |
Espoo |
16.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pm |
HämSY:n om-sisulisäottelut II |
Tampere |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pm |
EPU:n ja ÖID:n Pm-supersisuottelut |
Kauhajoki |
13.09. 23:59 | - | |
16.-17.09. |
pk |
41. Syysmoniottelut |
Laitila |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
HSL Group moukari 4 |
Nurmijärvi |
15.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Kaarlon Juoksu |
Posio |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
maantie |
Kaisaniemen Juoksu |
Helsinki |
- | - | |
16.09. |
pk |
Kuonan Kymppi / KeU cup 6 |
Savonlinna, Kerimäki |
14.09. 23:59 | - | |
16.-17.09. |
pk |
Pyhäselän XXII heittohyppypäivät |
Joensuu |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Syyskisat |
Lapinlahti |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Syyskisat lisälajit |
Lapinlahti |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Lauantain Kiekkokisa 2 |
Pori |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 2/2 |
Espoo |
14.09. 23:59 | - | |
16.09. |
pk |
50. Norrmarkun juoksutapahtuma, 1/2-maraton, Raijan kymppi 10k, Taavin vitonen 5k |
Noormarkku |
13.09. 23:59 | - | |
16.09. |
maantie |
Huippukymppi IsoSyöte |
Pudasjärvi, Syöte |
12.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
58-Syysmoukari ja painonheitto |
Vantaa |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Avoimet TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut |
Leppävirta |
- | - | |
17.09. |
pm |
Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 |
Helsinki |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Jalaksen tulosheitot |
Jalasjärvi |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
NÅID F/P mångkamp 2 |
Helsingfors |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Pk-heittokisat |
Mikkeli / Ristiina |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Triangeliottelut |
Sastamala |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Pakopirtin juoksu |
Utajärvi Ahmas |
12.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut II P/T9-11 |
Laitila |
13.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Kouvola |
14.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
IFN ramakast - syyskiskaasut |
Nykarleby |
15.09. 23:59 | - | |
17.09. |
pk |
Pyrinnön heitot |
Oulu |
- | - | |
18.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 |
Sipoo / Sibbo |
17.09. 23:59 | - | |
18.09. |
seura |
Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
18.09. |
pk |
Tarvasjoen Kesäkisat 7/7 |
Lieto |
17.09. 23:59 | - | |
18.09. |
pk |
Pokaryn kävelykisa |
Joensuu |
17.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Helsingin yläkoulujen (HOU) yleisurheilumestaruuskilpailut |
Helsinki |
14.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pk |
Ratatonni |
Kouvola |
17.09. 23:59 | - | |
20.09. |
pk |
Lahden koulukisat alakoulut |
Lahti |
- | - | |
20.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
20.09. |
pk |
Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 |
Sipoo / Sibbo |
19.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Jyväskylän koululaismestaruuskisat |
Jyväskylä |
- | - | |
21.09. |
pk |
Lahden koulukisat yläkoulut ja 2. asteen opiskelijat |
Lahti |
- | - | |
21.09. |
pk |
Kajon seiväskisat |
Kouvola |
20.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Pyhäselän syyskisat |
Joensuu |
19.09. 23:59 | - | |
21.09. |
seura |
Seurakisat |
Parikkala |
- | - | |
22.09. |
pk |
Seiväskerhon syyskisa |
Ähtäri |
21.09. 23:59 | - | |
22.09. |
seura |
Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
22.09. |
pk |
32. Kuvansi Yöjuoksu |
Joroinen |
- | - | |
23.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Uusikaupunki, Kalanti |
19.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Hikärit |
Heinävesi |
- | - | |
23.09. |
pk |
Kirkkonummen kunnan Avoimet mestaruukilpailut |
Veikkola |
21.09. 23:59 | - | |
23.-24.09. |
pk |
Seuraottelu |
Kaarina ja Paimio |
21.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Orivesi |
20.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Heittokisat |
Jyväskylä |
21.09. 23:59 | - | |
23.09. |
pk |
Moukarin syysheitot |
Petäjävesi |
- | - | |
23.09. |
maantie |
Ruissalojuoksut |
Turku |
- | - | |
24.09. |
pk |
Avoimet Tapanilan Erän mest.kilpailut 2023 - 90v-juhlakilpailu |
Helsinki |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Satakunnan 9-13v. Pm-moniottelut |
PORI |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Heittokisat |
Viitasaari |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Nouste moukari T/P9 - N/M19 |
Nousiainen |
22.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Toijala Junior Games |
Kilpailu peruutettu |
24.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
XLVII Voivakka-juoksu |
Leppävirta |
- | - | |
24.09. |
maantie |
Pääkaupunkijuoksu |
Helsinki |
24.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Kaakonkulman keihäskoulun Pajulahti Cup |
Lappeenranta |
21.09. 23:59 | - | |
24.09. |
pk |
Syyskuun kiekkokisa |
Alavieska |
22.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Kunnonkisat |
Leppävirta |
- | - | |
25.09. |
pk |
Maastocup |
Jyväskylä |
24.09. 23:59 | - | |
25.09. |
pk |
Maanantain Kiekkokisa |
Pori |
23.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
27.09. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
27.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Keskiviikon Kiekkokisa |
Pori |
26.09. 23:59 | - | |
27.09. |
pk |
Heittokisat |
Joutsa |
- | - | |
30.09. |
pk |
Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu |
Karttula |
25.09. 23:59 | - | |
30.09.-01.10. |
pk |
Av TUL Järvi- Suomi Kyvyt esiin |
Leppävirta |
23.09. 23:59 | - | |
30.09. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
27.09. 23:59 | F | |
30.09. |
pk |
Heittoseuraottelu |
Turku |
28.09. 23:59 | - | |
30.09. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
29.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Osmon superhölkkä |
Pieksämäki |
- | - | |
01.10. |
pm |
Pm-maastoviesti (KILPAILU PERUTTU) |
Kauhajoki |
28.09. 23:59 | - | |
01.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
29.09. 23:59 | F | |
01.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
29.09. 23:59 | - | |
02.10. |
pk |
Painonheittojen pm |
Leppävirta |
- | - | |
03.10. |
pk |
Pomppu-Ukkojen kuula |
Helsinki |
- | - | |
04.10. |
pk |
Junnujen Syysmoukari |
Vantaa |
01.10. 23:59 | - | |
04.10. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
11.10. 23:59 | - | |
07.10. |
pk |
15. Virpiniemen Maastomaraton |
Oulu, Haukipudas, Virpiniemi |
04.10. 23:59 | - | |
07.10. |
pk |
Lamminjärven ympärijuoksu KILPAILU PERUTTU |
Veikkola, Kirkkonummi |
05.10. 23:59 | - | |
07.10. |
maantie |
Haaga Run |
Helsinki |
- | - | |
07.10. |
pk |
Huurreheitot |
Leppävirta |
- | - | |
07.10. |
pk |
Itämeri Maraton 2023 |
Hanko |
- | - | |
07.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi |
Tampere |
- | - | |
08.10. |
pk |
Mini-Maaria |
Turku |
05.10. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5 |
Kouvola / inkeroinen |
30.09. 23:59 | - | |
08.10. |
pk |
Heinäpään heittokisat |
Oulu |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
pk |
Juha Kylänpää 60 vuotta juhlakisat - Kylis 60v |
Vantaa |
06.10. 23:59 | - | |
09.10. |
po |
Distriktstävling |
Mariehamn |
- | - | |
12.10. |
pk |
200 metrin aitakisa |
Joensuu |
11.10. 23:59 | - | |
14.10. |
pk |
Heinäveden Pakkaskisat |
Heinävesi |
- | - | |
14.10. |
pk |
SAUL SM-maraton |
Vantaa |
30.09. 23:59 | - | |
14.10. |
SM |
SM-maraton |
Vantaa |
07.10. 23:59 | B | |
14.10. |
pk |
Vantaan Maraton |
Vantaa |
- | - | |
14.10. |
pk |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
11.10. 23:59 | F | |
14.10. |
pk |
Pyrinnön Heittokisa |
Oulu |
13.10. 23:59 | - | |
21.10. |
pk |
18. Kankaanpää Maraton, puolimaraton / 10 km |
Kankaanpää |
- | - | |
21.10. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
18.10. 23:59 | - | |
21.10. |
pk |
Heittokilpailut |
Seinäjoki |
21.10. 23:59 | - | |
25.10. |
seura |
Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
26.10. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
24.10. 23:59 | - | |
28.10. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
26.10. 23:59 | - | |
28.10. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 1 |
Mikkeli |
28.10. 23:59 | - | |
28.10. |
maantie |
Helsinki Halloween Run |
Helsinki |
- | - | |
29.10. |
pk |
Pärnä XC Run |
Liperi |
27.10. 23:59 | - | |
29.10. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
27.10. 23:59 | - | |
04.11. |
pk |
18. Sarvilahden Maraton |
Loviisa |
27.10. 23:59 | - | |
04.11. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
- | - | |
05.11. |
pk |
Kerran vielä Kiellonpäälle kisat |
Leppävirta |
- | - | |
08.11. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
06.11. 23:59 | - | |
11.11. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 2023-2024 1/5 |
Lohja |
- | - | |
15.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
16.11. |
seura |
Seurakisat |
Järvenpää |
14.11. 23:59 | - | |
18.11. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.11. |
maantie |
Stadium Night Run |
Helsinki |
- | - | |
18.11. |
pk |
Joensuu Night Run 12 h |
Joensuu |
- | - | |
19.11. |
pk |
Syyshallit |
Turku |
15.11. 23:59 | - | |
19.11. |
pk |
Intersport-nuorisohallit |
Lahti |
16.11. 23:59 | - | |
19.11. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
16.11. 23:59 | - | |
21.11. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
19.11. 23:59 | - | |
22.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.11. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
23.11. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.11. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 2 |
Mikkeli |
25.11. 23:59 | - | |
25.11. |
halli |
Kärkiseuraottelu |
Pori |
23.11. 23:59 | - | |
26.11. |
pk |
Loskahallit |
Joensuu |
23.11. 23:59 | - | |
26.11. |
pk |
Marrashallit |
Helsinki |
22.11. 23:59 | F | |
29.11. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.11. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 1. osakilpailu |
Helsinki |
29.11. 23:59 | - | |
02.12. |
halli |
Avoimet Hallikisat |
Pori |
30.11. 23:59 | F | |
02.12. |
halli |
Kaustisen Jouluhallit |
Kaustinen |
29.11. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Merkki-Mitalicup finaali |
Turku |
26.11. 23:59 | - | |
02.12. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
29.11. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.12. |
pk |
Reijolan hallikisat |
Joensuu |
01.12. 23:59 | - | |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kilpailut |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Ice games |
Seinäjoki |
05.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Starttikisa |
Helsinki |
07.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Tonttukisat |
Turku |
05.12. 23:59 | - | |
09.12. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 2024 2/5 |
Lohja |
- | - | |
11.12. |
seura |
Seurakisat |
Helsinki |
10.12. 23:59 | - | |
13.12. |
seura |
Seurakisat |
Tuusula |
11.12. 23:59 | - | |
13.12. |
seura |
Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
13.12. |
halli |
Joulusprintit |
Vantaa |
10.12. 23:59 | - | |
13.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.12. |
seura |
Seurakisat |
Rovaniemi |
12.12. 23:59 | - | |
15.12. |
pk |
Aloittelijoiden seiväskilpailu |
Helsinki |
13.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Hallikisat |
Lohtaja |
14.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
14.12. 23:59 | - | |
16.-17.12. |
halli |
Jouluhallit |
Oulu |
13.12. 23:59 | - | |
16.12. |
halli |
HämSY:n halliseuraottelu |
Tampere |
13.12. 23:59 | - | |
16.12. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
18.12. |
pk |
KV:n hallikisat |
Kokkola |
16.12. 23:59 | - | |
18.12. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 2. osakilpailu |
Helsinki |
17.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
LUM Intersport hallikisat |
Lappeenranta |
18.12. 23:59 | - | |
20.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
21.12. |
pk |
Motonet-kuukausikisa |
Joensuu |
18.12. 23:59 | - | |
21.12. |
pk |
Pokaryn kuukausikisat |
Joensuu |
19.12. 23:59 | - | |
27.12. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
30.12. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 3 |
Mikkeli |
30.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin Uuden vuoden aaton kilpailu |
Kuopio |
23.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Vantaan Uudenvuodenjuoksu |
Vantaa |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
36. Liedon Uudenvuodenjuoksu |
Lieto |
28.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Karttulan Uudenvuodenjuoksu |
Karttula |
29.12. 23:59 | - | |
31.12. |
pk |
Limingan Uudenvuodenjuoksu 2023 |
Liminka |
29.12. 23:59 | - | |
03.01. |
halli |
Ruonalan tammihallit 1 |
Kotka |
27.12. 23:59 | - | |
03.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
04.01. |
pk |
Raahen Vesan seiväskisat |
Raahe |
01.01. 23:59 | - | |
05.01. |
pk |
Ähtärin seiväskilpailu |
Ähtäri |
04.01. 23:59 | - | |
05.01. |
pk |
Koiton pituuskisa |
Rovaniemi |
03.01. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Leirikilpailu |
Kuortane |
- | F | |
06.01. |
halli |
Loppiaiskisat |
Turku |
03.01. 23:59 | - | |
06.01. |
halli |
Loppiaishallit PERUTTU |
Haaparanta |
31.12. 23:59 | - | |
06.01. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
03.01. 23:59 | - | |
07.01. |
pk |
Ouluhalli Games |
Oulu |
05.01. 23:59 | - | |
07.01. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 1000 metriä |
Espoo |
04.01. 23:59 | - | |
08.01. |
pk |
Pokaryn kuukausikisat |
Joensuu |
06.01. 23:59 | - | |
10.01. |
halli |
Tammipomput |
Kuopio |
07.01. 23:59 | - | |
10.01. |
halli |
Luolasprintit 1/3 |
Vantaa |
07.01. 23:59 | - | |
10.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
11.01. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 3. osakilpailu |
Helsinki |
10.01. 23:59 | - | |
12.-14.01. |
pk |
Seiväshypyn talvikarnevaalit |
Lahti |
09.01. 23:59 | - | |
12.01. |
halli |
Ruonalan tammihallit 2 |
Kotka |
05.01. 23:59 | - | |
12.01. |
halli |
Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl |
Tampere |
10.01. 23:59 | F | |
13.01. |
pk |
Sisu6h |
Joensuu |
- | - | |
13.01. |
halli |
VARSY:n avoimet nuorten pm-halliottelut ja pm-hallikävelyt |
Turku |
09.01. 23:59 | F | |
13.01. |
halli |
VARSY:n kansalliset |
Turku |
09.01. 23:59 | F | |
13.01. |
halli |
Kaustisen Tammihallit |
Kaustinen |
10.01. 23:59 | - | |
13.01. |
halli |
Wintergames |
Mustasaari |
11.01. 23:59 | F | |
13.01. |
halli |
Hipposhallit 1 |
Jyväskylä |
08.01. 23:59 | F | |
13.01. |
pk |
Hipposhallit 1 - lisälajit |
Jyväskylä |
08.01. 23:59 | - | |
13.01. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
13.01. |
halli |
Imatran avoimet hallikisat |
Imatra |
09.01. 23:59 | - | |
14.01. |
pk |
ELMO-päivä |
Turku |
07.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut |
Vihti, Nummela |
10.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Pikajuoksucup 1 |
Lahti |
12.01. 23:59 | F | |
14.01. |
pk |
Kuulakilpailu |
Keitele |
12.01. 23:59 | - | |
14.01. |
halli |
Motonet -kuukausikisa |
Joensuu |
10.01. 23:59 | - | |
16.01. |
pk |
Hallitonnit |
Kuortane |
15.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Ouluhalli Games 2 |
Oulu |
15.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Hallitonnit |
Mikkeli |
15.01. 23:59 | - | |
17.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
19.-21.01. |
halli |
Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallit |
Joensuu |
15.01. 23:59 | F | |
20.01. |
halli |
Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat |
Pori |
18.01. 23:59 | F | |
20.01. |
pk |
Ilmari Koppinen 106 v avoimet hallikilpailut |
Salo |
18.01. 23:59 | - | |
20.-21.01. |
halli |
Pyrintö-hallit |
Tampere |
14.01. 23:59 | F | |
20.-21.01. |
SM |
SM-hallimoniottelut N/M 22-17, P/T 15-14 |
Tampere |
14.01. 23:59 | F | |
20.01. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 2023 3/5 |
Lohja |
- | - | |
20.01. |
halli |
ANMJ-leirikilpailu |
Eerikkilä |
16.01. 23:59 | - | |
21.01. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
21.01. |
pk |
VARSY:n pm-halliviestit |
Turku |
16.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
Parayleisurheilun SM-hallikisat |
Lahti |
07.01. 23:59 | - | |
21.01. |
pk |
SAUL pm-kisat |
Turku |
19.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
Av. Pohjanmaan hallikilpailut |
Kuortane |
18.01. 23:59 | - | |
21.01. |
halli |
VU:n talvihallit |
Helsinki |
19.01. 23:59 | - | |
22.01. |
pk |
Pajulahden seiväskisa |
Lahti |
20.01. 23:59 | - | |
23.01. |
pk |
LUM Intersport hallikisa 2 |
Lappeenranta |
21.01. 23:59 | - | |
23.01. |
halli |
Tampere Indoor Meeting |
Tampere |
15.01. 23:59 | C | |
24.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
25.01. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 4. osakilpailu |
Helsinki |
24.01. 23:59 | - | |
25.01. |
halli |
KarhU-hallit |
Kotka |
23.01. 23:59 | - | |
26.01. |
pk |
Keihäskarnevaalileirin hallikisa |
Lahti |
23.01. 23:59 | - | |
26.01. |
pk |
Kiekon ja kuulan leirikisa |
Tampere |
- | - | |
26.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalien esikisat |
Turku |
23.01. 23:59 | F | |
26.01. |
halli |
OP-viestikarnevaalit |
Turku |
- | - | |
27.01. |
halli |
Botnia Junior Games |
Mustasaari |
24.01. 23:59 | F | |
27.01. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
25.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Karhuhallin kisat |
Pori |
25.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Sisuhallit |
Oulu |
23.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Pirkkahallijuoksut |
Tampere |
25.01. 23:59 | - | |
27.01. |
halli |
Pohjois-Savon avoimet hallit |
Kuopio |
21.01. 23:59 | F | |
27.-28.01. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 1 |
Helsinki |
23.01. 23:59 | F | |
27.-28.01. |
halli |
Avoimet Helsyn hallimoniottelut |
Helsinki |
23.01. 23:59 | F | |
28.01. |
halli |
Pikajuoksucup 2 |
Lahti |
26.01. 23:59 | F | |
28.01. |
halli |
VARSY-hallit 1 |
Turku |
22.01. 23:59 | F | |
28.01. |
halli |
Pm- hallit aikuiset ja 17v |
Oulu |
24.01. 23:59 | F | |
28.01. |
pk |
HSU:n hallihypyt |
Hyvinkää |
25.01. 23:59 | - | |
28.01. |
pk |
Av. Seiväskilpailu |
Kuortane |
- | - | |
28.01. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 1 lisälaji |
Helsinki |
23.01. 23:59 | - | |
29.01. |
pk |
KV:n hallikisat |
Kokkola |
27.01. 23:59 | - | |
31.01. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
31.01. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
03.02. |
halli |
Kupittaan kisat |
Turku |
31.01. 23:59 | F | |
03.02. |
halli |
Tunturihallit |
Rovaniemi |
27.01. 23:59 | - | |
03.02. |
halli |
Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat |
Lahti |
25.01. 23:59 | - | |
03.02. |
halli |
Hipposhallit 2 |
Jyväskylä |
29.01. 23:59 | F | |
03.02. |
pk |
Hipposhallit 2 - lisälajit |
Jyväskylä |
29.01. 23:59 | - | |
03.02. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 4 |
Mikkeli |
- | - | |
03.02. |
pk |
Kipinän pk |
Kajaani |
01.02. 23:59 | - | |
03.02. |
halli |
Avoimet Helsy-hallit 2 |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
03.02. |
pk |
Avoimet Helsy-hallit 2 lisälaji |
Helsinki |
31.01. 23:59 | - | |
03.-04.02. |
halli |
Helsyn nuorten hallimoniottelut |
Helsinki |
31.01. 23:59 | F | |
04.02. |
halli |
VARSY-hallit 2 |
Turku |
30.01. 23:59 | F | |
04.02. |
pk |
Hallikisat |
Himanka |
01.02. 23:59 | - | |
04.02. |
pk |
Ouluhalli Games 3 |
Oulu |
02.02. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
SantaClaus hallit |
Rovaniemi |
28.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Etelä-Savon avoimet pm-hallit |
Savonlinna |
31.01. 23:59 | F | |
04.02. |
halli |
Arena kävelyt, ja Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 1500 metriä |
Espoo |
31.01. 23:59 | - | |
04.02. |
halli |
Aitajuoksukisat |
Helsinki |
01.02. 23:59 | F | |
04.02. |
pk |
Aitajuoksukisojen lisälaji |
Helsinki |
01.02. 23:59 | - | |
05.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lapinlahti |
04.02. 23:59 | - | |
05.02. |
halli |
Ruonalan helmihallit 1 |
Kotka |
02.02. 23:59 | - | |
06.02. |
pk |
Seiväskisa |
Jyväskylä |
05.02. 23:59 | - | |
07.02. |
halli |
Luolasprintit 2/3 |
Vantaa |
04.02. 23:59 | - | |
07.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
08.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Järvenpää |
07.02. 23:59 | - | |
09.02. |
pk |
Seiväskisa |
Helsinki |
08.02. 23:59 | - | |
09.02. |
halli |
Seiväshypyn leirikisa |
Tanhuvaara |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
TuUL kansallinen juniorihallikilpailu |
Turku |
07.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
Areena Indoor Games |
Joensuu |
05.02. 23:59 | F | |
10.02. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut M/N 19-17, P/T15, P/T13, P/T11, P/T9 |
Kouvola |
07.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
Pirkanmaan avoimet hallikilpailut |
Tampere |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
- | - | |
10.02. |
pk |
Ouluhalli Games 4 |
Oulu |
08.02. 23:59 | - | |
10.02. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
07.02. 23:59 | - | |
10.02. |
halli |
Hallitonni |
Jyväskylä |
- | - | |
10.02. |
halli |
Avoimet - / Öppna NÅID hall mästerskapen i 17, 19 och allmänna klasserna |
Helsinki |
07.02. 23:59 | F | |
10.02. |
pk |
Mastershallikisa |
Jyväskylä |
06.02. 23:59 | - | |
11.02. |
pk |
Avoimet pm-hallikilpailut veteraanit |
Salo |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
halli |
Kansalliset |
Tampere |
07.02. 23:59 | F | |
11.02. |
pk |
Raahen Vesan seiväskilpailut |
Raahe |
09.02. 23:59 | - | |
11.02. |
halli |
Avoimet Pohjanmaan hallikisat II |
Kuortane |
08.02. 23:59 | - | |
11.02. |
po |
Ungdomsserien inomhus, omgång 2 |
Eckerö |
- | - | |
11.02. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuviestit |
Helsinki |
06.02. 23:59 | - | |
12.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Helsinki |
- | - | |
13.-14.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
13.02. |
pk |
Hyppykisa |
Rovaniemi |
11.02. 23:59 | - | |
14.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
14.02. |
pk |
LUM Intersport hallikisa 3 |
Lappeenranta |
12.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Hallitonnit |
Mikkeli |
12.02. 23:59 | - | |
14.02. |
pk |
Stavtävling |
Korsholm |
13.02. 23:59 | - | |
14.02. |
halli |
PNG Valentine Meet |
Turku |
- | D | |
14.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.02. |
pk |
Kolmiloikkakisa |
Joensuu |
12.02. 23:59 | - | |
15.02. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 5. osakilpailu |
Helsinki |
14.02. 23:59 | - | |
16.02. |
pk |
Hallikisat |
Himanka |
14.02. 23:59 | - | |
16.-18.02. |
pk |
SAUL SM-hallit |
Jyväskylä |
07.02. 23:59 | - | |
17.02. |
halli |
Avoimet Satakunnan Piirihallit |
Pori |
15.02. 23:59 | - | |
17.-18.02. |
SM |
SM-hallit |
Tampere |
11.02. 23:59 | D | |
17.02. |
pk |
Imatran 3-loikkakisa |
Imatra |
15.02. 23:59 | - | |
17.02. |
pk |
Avoimet TUL:n nuorten aluehallit |
Helsinki |
12.02. 23:59 | - | |
18.02. |
SM |
Moukarinheiton talvimestaruuskilpailu, KISA SIIRRETTY |
Kaustinen |
11.02. 23:59 | E | |
18.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Iisalmi |
15.02. 23:59 | - | |
18.02. |
pk |
Pituuskilpailu |
Joensuu |
15.02. 23:59 | - | |
19.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Keitele |
- | - | |
19.02. |
halli |
Ruonalan helmihallit 2 |
Kotka |
16.02. 23:59 | - | |
19.02. |
pk |
Pokaryn kuukausikisat |
Joensuu |
17.02. 23:59 | - | |
20.02. |
pk |
PeeÄssän salikisat 1/4 |
Kuopio |
- | - | |
21.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
22.02. |
pk |
PeeÄssän salikisat 2/4 |
Kuopio |
- | - | |
24.02. |
pk |
Karhuhalli keihäs |
Pori |
22.02. 23:59 | - | |
24.-25.02. |
SM |
SM-hallit M/N22-19-17 |
Mustasaari |
18.02. 23:59 | F | |
24.02. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
22.02. 23:59 | - | |
25.02. |
pk |
VARSY:n pm-junnuottelut |
Turku |
20.02. 23:59 | - | |
25.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
26.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varkaus |
25.02. 23:59 | - | |
26.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
27.02. |
pk |
Motonet -kuukausikisa |
Joensuu |
22.02. 23:59 | - | |
28.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
28.02. |
pk |
Seiväskisa |
Jyväskylä |
27.02. 23:59 | - | |
28.02. |
pk |
Nuorten aitasprintit |
Pori |
26.02. 23:59 | - | |
28.02. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Järvenpää |
28.02. 23:59 | - | |
29.02. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 6. osakilpailu |
Helsinki |
28.02. 23:59 | - | |
29.02. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
KAAVI |
- | - | |
02.-03.03. |
pk |
VARSY:n pm-hallihuipentuma |
Turku |
27.02. 23:59 | - | |
02.03. |
halli |
Paran TalviCup |
Espoo |
25.02. 23:59 | - | |
02.03. |
halli |
Avoimet - / Öppna NÅID hall mästerskapen I 9-15 årsklasser |
Helsinki |
28.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
Keväthallit |
Savonlinna |
29.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 2000 metriä |
Espoo |
29.02. 23:59 | - | |
03.03. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
29.02. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Kokkolan Veikkojen hallikisat |
Kokkola |
02.03. 23:59 | - | |
04.03. |
pk |
Pokaryn kuukausikisat |
Joensuu |
02.03. 23:59 | - | |
05.03. |
pk |
Kiekkokisa |
Joensuu |
- | - | |
06.03. |
halli |
Luolasprintit 3/3 |
Vantaa |
03.03. 23:59 | - | |
06.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
08.-10.03. |
halli |
Tampere Junior Indoor Games |
Tampere |
04.03. 23:59 | F | |
09.03. |
pk |
Esbo IF avoin seurakisa - klubbtävling |
Espoo/Esbo |
07.03. 23:59 | - | |
09.03. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarjan osakilpailu 5 |
Mikkeli |
- | - | |
09.03. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
06.03. 23:59 | - | |
10.03. |
pk |
SAUL:n SM-hallimoniottelut |
Helsinki |
01.03. 23:59 | - | |
10.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
11.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varkaus |
10.03. 23:59 | - | |
11.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lapinlahti |
10.03. 23:59 | - | |
11.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Keitele |
- | - | |
12.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Rovaniemi |
10.03. 23:59 | - | |
12.03. |
pk |
PeeÄssän salikisat 3/4 |
Kuopio |
- | - | |
13.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tuusula |
12.03. 23:59 | - | |
13.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
14.03. |
pk |
PeeÄssän salikisat 4/4 |
Kuopio |
- | - | |
14.03. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 7. osakilpailu |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
15.03. |
pk |
Seiväskisa |
Himanka |
13.03. 23:59 | - | |
15.03. |
pk |
Ouluhalli Games 5 |
Oulu |
14.03. 23:59 | - | |
16.03. |
SM |
Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut |
Kotka |
10.03. 23:59 | F | |
16.03. |
pk |
Heittokilpailut |
Kurikka |
14.03. 23:59 | - | |
16.03. |
halli |
Junior Indoor Meeting - JIM |
Jyväskylä |
11.03. 23:59 | F | |
16.03. |
am |
Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue |
Vantaa |
12.03. 23:59 | - | |
16.03. |
maantie |
Maantiejuoksucup |
Vantaa |
12.03. 23:59 | - | |
16.03. |
halli |
Avoimet Helsyn Junnuhallien kävelyt |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
16.-17.03. |
halli |
Helsyn Junnuhallit |
Helsinki |
13.03. 23:59 | - | |
17.03. |
pk |
Palkintokeskuskisa |
Turku |
12.03. 23:59 | - | |
17.03. |
halli |
Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut T/P9, 11, 13 ja 15, N/M17 ja 19 |
Kotka |
10.03. 23:59 | - | |
17.03. |
pk |
Moukarin talvikisat |
ALAVUS |
14.03. 23:59 | - | |
17.03. |
pk |
PeeÄssä-Luolakisa 2 |
Iisalmi |
14.03. 23:59 | - | |
17.03. |
po |
Ungdomsserien inomhus, omgång 3 |
Eckerö |
- | - | |
18.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varkaus |
17.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pm |
Iin testijuoksu - Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus maantiejuoksu |
Ii |
20.03. 23:59 | - | |
23.03. |
pk |
Lohjan Talvijuoksusarja 5/5 |
Lohja |
- | - | |
23.03. |
pk |
Toholammin talvijuoksut |
Toholampi |
20.03. 23:59 | - | |
23.03. |
halli |
Uudyn junnuhallit |
Helsinki |
19.03. 23:59 | - | |
24.03. |
pk |
Avoimet nuorten pm-hallit |
Lahti, Nastola |
21.03. 23:59 | - | |
24.03. |
pk |
Avoimet sisuikäisten pm-hallit |
Kuortane |
21.03. 23:59 | - | |
24.03. |
halli |
Keväthallit |
Helsinki |
20.03. 23:59 | - | |
25.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varkaus |
24.03. 23:59 | - | |
25.03. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Keitele |
- | - | |
27.03. |
pk |
Pomppu-Ukkojen korkeus |
Helsinki |
- | - | |
29.03. |
ak |
Lohjan Heitto Cup 2024 1.osa, moukari |
Lohja |
27.03. 23:59 | - | |
01.04. |
halli |
HämSY:n hallihuipentuma |
Tampere |
28.03. 23:59 | - | |
01.04. |
maantie |
Tulppaanijuoksu |
Turku |
29.03. 23:59 | - | |
01.04. |
pk |
52. Malmijuoksu |
Joensuu |
30.03. 23:59 | - | |
01.04. |
pk |
Härkälän lenkki |
Somero |
29.03. 23:59 | - | |
03.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
LEPPÄVIRTA |
- | - | |
03.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
04.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Järvenpää |
03.04. 23:59 | - | |
04.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Varpaisjärvi |
- | - | |
04.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
05.04. |
halli |
Ruonalan urheiluhallin seiväshyppykisa |
Kotka |
31.03. 23:59 | - | |
06.04. |
pk |
Karhuhalli keihäs 2 |
Pori |
04.04. 23:59 | - | |
06.04. |
pk |
Mikkelin talvijuoksusarjan osakilpailu 6 |
Mikkeli |
- | - | |
06.04. |
halli |
Paran TalviCup |
Espoo |
31.03. 23:59 | - | |
07.04. |
pm |
Pm maatiejuoksut, Uudy |
Karkkila |
04.04. 23:59 | - | |
07.04. |
pk |
PeeÄssä-Luolakisat 3 |
Iisalmi |
04.04. 23:59 | - | |
07.04. |
halli |
Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 3000 metriä |
Espoo |
04.04. 23:59 | - | |
07.04. |
pk |
IFR halltävling |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
05.04. 23:59 | - | |
08.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Helsinki |
07.04. 23:59 | - | |
10.04. |
pk |
KLL:n Pohjanmaan alakoulujen hallimestaruuskilpailut |
Kuortane |
05.04. 23:59 | - | |
11.04. |
pk |
Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 8. osakilpailu |
Helsinki |
10.04. 23:59 | - | |
12.04. |
halli |
Ruonalan hallimoniottelu, T/P9, 11, 13 ja 15 |
Kotka |
08.04. 23:59 | - | |
13.04. |
SM |
SM-maantiejuoksut |
Lahti |
05.04. 23:59 | B | |
13.04. |
pk |
SAUL SM-maantiejuoksu |
Lahti |
05.04. 23:59 | - | |
13.04. |
pk |
Lahtijuoksu - avoin 10 km |
Lahti |
05.04. 23:59 | - | |
14.04. |
maantie |
Helsinki Spring Marathon HSM 2024 |
Helsinki |
- | - | |
14.04. |
pk |
Karikon lenkki ja Varsyn pm-maastot |
Turku |
12.04. 23:59 | - | |
15.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lapinlahti |
14.04. 23:59 | - | |
17.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
17.04. |
pm |
Helsyn 9-15v pm-maantiejuoksut ja katumaili |
Vantaa |
14.04. 23:59 | - | |
17.04. |
po |
ÅM i terränglöpning |
Jomala |
- | - | |
18.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Rovaniemi |
16.04. 23:59 | - | |
18.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pori |
17.04. 23:59 | - | |
18.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
19.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
19.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
20.04. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Leppävirta |
- | - | |
20.04. |
pm |
pm-tiejuoksut |
Ilmajoki |
19.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Avoin nuorten pm-maantiejuoksu |
Imatra |
16.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
Vuoksenlenkki, Avoin Pm-maantiejuoksu |
Imatra |
16.04. 23:59 | - | |
20.04. |
pk |
LoVe Hallikisat |
Lohtaja |
18.04. 23:59 | - | |
21.04. |
pk |
51. Kivistön lenkki |
Mynämäki |
16.04. 23:59 | - | |
21.04. |
maantie |
Toijala Hölkkä |
Akaa, Toijala |
18.04. 23:59 | - | |
23.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pori |
22.04. 23:59 | - | |
24.04. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
HAMINA |
- | - | |
25.04. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 1/3 |
Vantaa |
25.04. 23:59 | - | |
25.04. |
pk |
76. Kuvansin Halkijuoksu |
Joroinen |
23.04. 23:59 | - | |
26.04. |
ak |
Keihäskarnevaalileirin hallikisa |
Lahti |
24.04. 23:59 | - | |
26.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
26.04. |
maantie |
Aurajoen Yöjuoksu |
Turku |
- | - | |
27.04. |
pm |
Norrvalla Cross Country Run / SFI-M i terränglöp / Terräng-DM (avoimet pm-kisat) |
Vöyri |
23.04. 23:59 | - | |
27.04. |
am |
Aluemestaruusmaastot, Eteläinen alue |
Kotka |
23.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Iin testijuoksu |
Ii |
25.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Kymenlaakson pm-maastot P/T9-13v |
Kotka |
22.04. 23:59 | - | |
27.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
25.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Pentin Pinkaisu |
Vaajakoski / Jyväskylä |
- | - | |
27.04. |
pk |
Ullava Running Day - Norpan kymppi ja vitonen |
Kokkola/ Ullava |
25.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Karttulan katujuoksu |
Karttula |
23.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Talvisarja |
Rovaniemi |
24.04. 23:59 | - | |
27.04. |
pk |
Kevään Repäisyt |
Leppävirta |
- | - | |
28.04. |
pk |
50. Paimio-juoksu |
Paimio |
25.04. 23:59 | - | |
28.04. |
halli |
1. Häckruset halltävling |
Korsholm |
23.04. 23:59 | F | |
29.04. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
29.04. |
pm |
Sisulisä pm-maastot |
Uusikaupunki |
24.04. 23:59 | - | |
29.04. |
pk |
Spring Cup terräng - maastot |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
27.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.04. |
pk |
Muhos-juoksu |
Muhos |
- | - | |
01.05. |
ak |
Lohjan Heitto Cup 2024 2.osa, kiekko |
Lohja |
29.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
01.05. |
pk |
48. Vappuhölkkä |
Lohijärvi/ Ylitornio |
27.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.05. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Kuulakisa |
Orivesi |
28.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
30.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
02.05. |
pm |
Helsyn pm-maastot |
Vantaa |
29.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
02.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Hamina |
- | - | |
02.05. |
pk |
Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit |
Masku |
29.04. 23:59 | - | |
03.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pori |
02.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.05. |
pk |
Suomen Aikuisurheiluliiton maastomestaruuskilpailut |
Kotka |
27.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.05. |
ak |
Tour de Hammer Tammelan osakilpailu |
Tammela |
27.04. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
04.05. |
pk |
NÅIDM terräng F/P 9-13 år |
Grankulla - Kauniainen |
02.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.05. |
pk |
Nouste moukari |
Nousiainen |
02.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
02.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
04.05. |
pk |
Flying Finns nuorten maastojuoksukilpailut |
Kotka |
28.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.05. |
SM |
SM-Maastot |
Kotka |
28.04. 23:59 | B | Ilmoittaudu |
05.05. |
maantie |
50. Pyynikki-juoksu |
Tampere |
30.04. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.05. |
ak |
Kevätkisa |
Turku |
02.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
05.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kaarina |
04.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Alavus |
- | - | |
06.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
06.05. |
pk |
Telkkälän lenkki |
Taipalsaari |
06.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.05. |
pk |
Vakkamaastot |
Uusikaupunki |
03.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
07.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
07.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 2/3 |
Vantaa |
07.05. 23:59 | - | |
07.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
06.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
07.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
07.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
HAMINA |
- | - | |
09.05. |
pk |
Palkintokeskuksen Junnukisa |
Turku |
08.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
ak |
Ahkeran helatorstain heitot |
Lahti |
06.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
09.05. |
pm |
HämSY:n pm-maastot ja pm-sisulisämaastot |
Ikaalinen |
03.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pm |
Pm-maastot |
Ulvila |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-maastot |
Liperi |
06.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pk |
Kalliojärvi-juoksu |
Nurmes (Valtimo) |
05.05. 23:59 | - | |
09.05. |
pk |
PM-maastot |
Lappeenranta |
06.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pm |
Pm-maastot |
Kauhajoki |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pk |
SAUL Kuulakisa |
Vihti |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
ak |
Tour de Hammer |
Vantaa |
05.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pk |
Helatorstain heitot |
Alavieska |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
pk |
Porin moukaripörssin kevätkiekko |
Pori |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.05. |
ak |
Reilu Cup 1 |
Lahti |
07.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
10.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
11.05. |
maantie |
Helsinki City Running Day |
Helsinki |
- | - | |
11.05. |
ak |
Eerikkilän ja Tammelan leirikilpailu |
Eerikkilä ja Tammela |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
pk |
Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast |
Porvoo - Borgå |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
pm |
Uudyn pm-junnumaastot |
Mäntsälä |
08.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
pk |
BaanaRun |
Kempele |
08.05. 23:59 | - | |
11.05. |
pk |
Maaninka Hölkkä |
Maaninka |
09.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
pk |
Majkastet |
Korsnäs |
09.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
kans |
Espoo Liikkuu Games |
Espoo |
06.05. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
11.05. |
pk |
Piirikunnaliset |
Kurikka |
10.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.05. |
pk |
Kaarinan junnukisat |
Kaarina |
07.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.05. |
pk |
Lusikkajuoksu |
Vantaa |
08.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.05. |
pk |
Lajipäiväkisat kiekko, keihäs |
Taipalsaari |
09.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.05. |
ak |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1 |
Sipoo / Sibbo |
12.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
13.05. |
pk |
Lilla stafettkarnevalen |
Jakobstad |
10.05. 23:59 | - | |
13.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
14.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Rovaniemi |
12.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
14.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
14.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
14.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
HAMINA |
- | - | |
14.05. |
pm |
pm-sisulisämaastoviesti |
Lieto |
09.05. 23:59 | - | |
15.05. |
ak |
Harju Cup 1 |
Jyväskylä |
12.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lempäälä |
- | - | |
15.05. |
pk |
Masan ja Tapsan juniori kisat |
Seinäjoki |
13.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.05. |
ak |
Matti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailu |
Seinäjoki |
13.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
15.05. |
pk |
OmaSp-kisat |
Lieto |
12.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
HSL Group moukari 1 |
Nurmijärvi |
- | - | |
16.05. |
pk |
Itä-Vantaan maastot 3/3 |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | |
16.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Raisio |
- | - | |
16.05. |
pk |
Moukaripörssin kevätkiekko II |
Pori |
14.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
Iin Testijuoksun ratakymppi |
Ii |
14.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
Kurrenkierros - Kurrerundan |
Kauniainen |
13.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
Nouste keihäs,korkeus |
Nousiainen |
14.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.05. |
pk |
Nuorten pituushyppyilta |
Polvijärvi |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.05. |
ak |
Lempäälän kuula- ja seiväskilpailut |
Lempäälä |
- | F | |
18.05. |
pk |
Varkaus Puolikas |
Varkaus |
- | - | |
18.05. |
pk |
Kaarinan moniottelut |
Kaarina |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
Nuorten Kultainen Keihäs |
Vantaa |
13.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pm |
pm-maastojuoksut |
Lahti |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.-19.05. |
ak |
Pyrinnön kansalliset moniottelut |
Tampere |
13.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
18.05. |
ak |
Ahkeran kevätheitot |
Lahti |
15.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
Ahkeran kevätheitot - lisälajit |
Lahti |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
Bror Wendelinin muistokisat |
Turku |
12.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pm |
Kainuun Pm-maantie ja nuorten maantietonni |
SUOMUSSALMI |
17.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
ak |
Kultainen Keihäs |
Vantaa |
- | F | |
18.05. |
pk |
Reipas-Riento-Kataja seuraottelu |
Kuopio |
14.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
4. Tunkiotyönnöt |
Jalasjärvi |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
11.05. 23:59 | - | |
18.05. |
kävely |
Aluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelyt |
Espoo |
15.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
18.05. |
pk |
Sotkuma-juoksu |
Polvijärvi |
16.05. 23:59 | - | |
18.05. |
pk |
EPU Eliittifinaali 2024 |
Kurikka |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
pm |
Helsyn pm-ottelut 9-15v |
Espoo |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
pk |
Nouste moukari |
Nousiainen |
17.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
maantie |
Pyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton) |
Pyhtää |
12.05. 23:59 | - | |
19.05. |
pk |
Keihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisa |
Luumäki |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
ak |
Pyrinnön toukokuun juoksut |
Tampere |
15.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
19.05. |
pk |
Ratakauden Avauskisa |
Oulu |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
pk |
Kevät moukarikisat |
Töysä |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
pk |
KieKuMo 1 |
Virrat |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
19.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
16.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
20.05. |
pk |
Heinolan Isku cup 1 |
Heinola |
18.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.05. |
pk |
Raision Kuulan aluekilpailut |
Raisio |
17.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.05. |
ak |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2 |
Sipoo / Sibbo |
19.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
20.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
20.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Evijärvi |
- | - | |
20.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
20.05. |
pk |
Osuuspankin HIPPO-kilpailut |
Lempäälä |
19.05. 23:59 | - | |
20.05. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 1, Salamasprint |
Forssa |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Myyrmäen seiväskisa |
Vantaa |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukari |
Kouvola |
18.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Lappeenranta |
17.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Tiistaikisa I |
Oulu |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
ak |
Tilastopajacup 1 |
Turku |
18.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
21.05. |
pk |
Veve-kisa 1 |
Veikkola |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
21.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hirvensalmi |
- | - | |
21.05. |
ak |
Nykarleby Regiontävling |
Nykarleby |
18.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
21.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tuusula, Hyrylä |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
pk |
Motonet GP Jyväskylä - lisälajit |
Jyväskylä |
15.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HYVINKÄÄ |
22.05. 23:59 | - | |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
22.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Lapinlahti |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
22.05. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
pk |
Kuulakisa |
Lapinlahti |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Mäntyharju |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
22.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
22.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
22.05. |
ak |
Mikkeli avoin ABC1 kilpailu |
Mikkeli |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.05. |
GP |
Motonet GP Jyväskylä |
Jyväskylä |
15.05. 23:59 | D | Ilmoittaudu |
23.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkat |
Kotka |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.05. |
pk |
Hippokisa 1 -Heitot |
Valkeakoski |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.05. |
pk |
HSL Group moukari 2 |
Nurmijärvi |
- | - | |
23.05. |
pk |
Pitkät ratamatkat |
Paimio |
18.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.05. |
pk |
Pyhäselän kevätkisat |
Joensuu |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
23.05. |
pk |
Teuvan Rivakka YU-Kilpailu |
Teuva |
22.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukari |
Kotka |
22.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.05. |
GP |
Motonet GP Lahti |
Lahti |
16.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kankaanpää |
- | - | |
24.05. |
pk |
Heittoryhmän kuulakilpailu |
Kotka |
22.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
maantie |
36. Terwahölkkä ja -maraton |
Oulu |
- | - | |
25.05. |
maantie |
19. Sarvilahden Maratontapahtuma |
Loviisa |
15.05. 23:59 | - | |
25.-26.05. |
ak |
Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut |
Kalajoki |
17.05. 23:59 | F | |
25.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 9-11v. |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pm |
VARSY:n pm sisulisämoniottelut |
Turku |
20.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pk |
Kansalliset SAUL-kisat |
Kuortane |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pm |
Pohjois-Savon pm -maastot |
Vieremä |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pk |
Kevätheitot, kiekko ja moukari |
Liperi |
22.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
ak |
Lohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuula |
Lohja |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.05. |
pk |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
21.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 13-19v. |
Tampere |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pm |
Uudy:n junnuottelut 1 |
Janakkala |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
ak |
Hiirenkorvakisat |
Rovaniemi |
19.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Vilpas Track Games |
Salo |
23.05. 23:59 | - | |
26.05. |
pk |
SAUL kansallinen Kevätkisa |
Vihti |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Aulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukari |
Lappeenranta (Ylämaa) |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
23.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
KieKuMo 2 |
Virrat |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
ak |
27. Kirkon Vaiheill -kilpailu |
Nakkila |
24.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
26.05. |
am |
Aluemestaruus 10000m, Eteläinen alue |
Helsinki |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
kans |
Toukokuun Kisat |
Helsinki |
24.05. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Pyhäselän seiväskisa |
Joensuu |
23.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.05. |
pk |
Säästöpankin kisat |
Akaa, Toijala |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.05. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.05. |
pk |
Parman mestaruuskilpailut 1 |
Lieto |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.05. |
pk |
Paunu Games I |
Jämsä |
24.05. 23:59 | - | |
27.05. |
ak |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3 |
Sipoo / Sibbo |
26.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
27.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: keihäs |
Hamina |
22.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.05. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
28.05. |
ak |
ABC-kilpailut |
Savonlinna |
25.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
28.05. |
pk |
Kaarinan Uran viikkokisat 1 |
Kaarina |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
ak |
Kuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliiga |
Kuortane |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväs |
Kotka |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
pk |
Lajipäiväkisat |
Imatra |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
ak |
Uusimaa GP 1/4 |
Vantaa |
25.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
28.05. |
ak |
Ikaalisten aluekisa |
Ikaalinen |
25.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
28.05. |
kävely |
Landsvägsgång DM |
Vasa |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
28.05. |
pk |
UrjU:n juoksukisat |
Urjala |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Pyrinnön heittocup, 13-19v. |
Tampere |
- | - | |
29.05. |
pk |
Rimaralli 1 |
Espoo |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 1 |
Helsinki |
26.05. 23:59 | F | |
29.05. |
ak |
Tilastopajacup 2 |
Turku |
26.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut |
Siilinjärvi |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Keväthypyt, 3-loikka ja korkeus |
Polvijärvi |
27.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Lasten ottelukilpailut |
Varpaisjärvi |
- | - | |
29.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Siilinjärvi |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Porvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1 |
Porvoo - Borgå |
24.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Suomenselän kisat |
ALAVUS |
27.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.05. |
pk |
Viispiikkinen Cup |
Saarijärvi |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.05. |
pk |
Lajipäiväkisat Joutseno |
Joutseno |
28.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.05. |
pk |
Moukaripörssin kevätkiekko III |
Pori |
28.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
28.05. 23:59 | - | |
30.05. |
pm |
Pm-Sisukävelyt |
Pori |
27.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.05. |
pk |
Toukokuun kisat |
Äänekoski |
28.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.05. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
31.05. |
pk |
Kiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekko |
Riihimäki |
29.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
pm |
Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2. |
Joensuu |
26.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
Kauko Rokalan muistokilpailu |
Vantaa |
29.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
Koskenkylän kymppi ja vitonen |
Rovaniemi |
25.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
ak |
Laidunkauden avajaiskisat |
Liminka |
30.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
02.06. |
ak |
PKO Games |
Joensuu |
26.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
Rokuan Maastojuoksu |
Utajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua |
27.05. 23:59 | - | |
02.06. |
pk |
Seuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSU |
Seinäjoki |
31.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
ak |
Parkano Games |
Parkano |
30.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
Kesäkuun tuloskisa |
Lapinlahti |
30.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.06. |
pk |
PeeÄssä Cup I-osakilpailu |
Lapinlahti |
30.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
ak |
Klaukkala Junior GP |
Nurmijärvi |
30.05. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
03.06. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
03.06. |
pk |
Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset |
Borgå - Porvoo |
31.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
ak |
Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga |
Kurikka |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituus |
Pyhtää |
31.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
pk |
Laitilan kesäkuun piirikunnalliset |
Laitila |
31.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
04.06. |
pk |
Kultajousi kuukausikisa 1.osakilpailu |
Kuopio |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
- | - | |
04.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
04.06. |
pk |
Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäivä |
Naantali |
31.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
pm |
Pm-ottelut 9-15-v. 1. osa |
Orimattila |
04.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
pk |
Kymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, 300-400m, seiväs ja keihäs |
Kouvola |
01.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
pm |
Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17 |
Kouvola |
01.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
kans |
Marskin kisat |
Lappeenranta |
30.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
02.06. 23:59 | - | |
04.06. |
pk |
Säästöpankkikisa |
Salo |
01.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
ak |
Kesäkuun kisat |
Ylivieska |
01.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
03.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
04.06. |
pk |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoret |
Tampere |
28.05. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.06. |
pk |
Ylöjärven juoksuilta |
Ylöjärvi |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
Otaniemi Junior Games |
Espoo |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pm |
pm-ottelut 9-15v KeSY |
Jyväskylä |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
05.06. |
ak |
Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4 |
Sipoo / Sibbo |
04.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
05.06. |
ak |
Tilastopajacup 3 |
Turku |
02.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
Nopsan piirikunnalliset |
Noormarkku |
04.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
ak |
Mikkeli avoin ABC3 kilpailu |
Mikkeli |
03.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
NoU:n Kesäkuun kisa |
Nokia |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
pk |
Nuorisokisat |
Forssa |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.06. |
ak |
Tomatspelen |
Närpes |
03.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
ak |
Eltsu Junior GP |
Helsinki |
02.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
04.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
05.06. 23:59 | - | |
06.06. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt |
Joensuu |
04.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
ak |
Reilu Cup 2 |
Lahti |
04.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
06.06. |
pk |
Kiskon mestaruus-hypyt ja moukari |
Riihimäki |
04.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
06.06. |
ak |
Paimion Rata ja Kenttä 2024 |
Paimio |
04.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
06.06. |
pk |
Viikkokilpailu 1 |
Lempäälä |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
06.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
07.06. |
ak |
Kuy GP |
Tuusula |
04.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
07.06. |
ak |
GIF:n aluekilpailut |
Kokkola |
03.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.-09.06. |
pk |
KUY Games |
Tuusula |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.-09.06. |
ak |
Olli Teijonmaan muistokisat |
Savonlinna |
03.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.06. |
ak |
II Kangasalan Kisan kesäkisat |
Kangasala |
05.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.-09.06. |
ak |
Aluemestaruusottelut - 15. Maken ottelut |
Helsinki |
06.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.06. |
ak |
Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä |
Turku |
03.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.06. |
pk |
Nastokisat 2024 |
Lahti |
02.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.06. |
pk |
Paavon kisat |
Saarijärvi |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.06. |
pm |
Sisuottelut 9-15v |
Oulu |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.06. |
pk |
Stafett-DM ÖID |
Närpes |
05.06. 23:59 | - | |
08.06. |
kans |
Alavuden Kansalliset |
Alavus |
06.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.06. |
pk |
Olli Teijonmaan muistokisan lisäjaji |
Savonlinna |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.-09.06. |
ak |
Porin Yleisurheilu Games |
Pori |
04.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
08.06. |
pk |
Vesan juoksu |
Tervola |
06.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.06. |
pk |
PeU:n avoimet ka Aikuisurheilukilpailut |
Perniö |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.06. |
pk |
Heittokisat |
Uusikaupunki |
06.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.06. |
pk |
Kiuruvesi Junior Games |
Kiuruvesi |
04.06. 23:59 | - | |
09.06. |
ak |
Eeles Games |
Akaa, Toijala |
07.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
09.06. |
kans |
Seinäjoen Kansalliset Kilpailut |
Seinäjoki |
07.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.06. |
kans |
Kiuruvesi Games |
Kiuruvesi |
04.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lappeenranta |
- | - | |
10.06. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
10.06. |
pk |
Paunu Games II |
Jämsä |
07.06. 23:59 | - | |
10.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Alavus |
09.06. 23:59 | - | |
10.06. |
pk |
Jopo 1 |
Joutsa |
07.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.06. |
pk |
Kesäkuun iltakilpailu |
Alavieska |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
10.06. |
pk |
DT i Nedervetil |
Nedervetil / Alaveteli |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.-12.06. |
ak |
Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue |
Nurmijärvi |
06.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
11.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
11.06. |
pk |
Ahkeran arkiheitot |
Lahti |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Kesport kisat |
Iisalmi |
05.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Ryskeen kesäkisa I |
Tammela |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
seuracup |
Seuracup 1. osakilpailu |
Lapua |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
ak |
Tilastopajacup 4 |
Turku |
08.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Veve-kisa 2 |
Veikkola |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
DT Jakobstad |
Jakobstad |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
pk |
Hippokisat |
Urjala |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
11.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup piirikisa |
KÄLVIÄ |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.06. |
ak |
RT Jakobstad |
Jakobstad |
08.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa I |
Hämeenlinna |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tyrnävä |
- | - | |
12.06. |
pk |
JITA-kisat |
Virrat |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
Hannun heitot |
Parikkala |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.06. |
pk |
Hippokisa 2 |
Valkeakoski |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
11.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
ak |
YAG Junior GP |
Tampere |
09.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
13.06. |
ak |
Lampin aluekilpailut |
Toholampi |
09.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
13.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
12.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Viikkokilpailu 2 |
Lempäälä |
12.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAUL |
Kajaani |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
pk |
Aktia Junior Games del 1 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
13.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
11.06. 23:59 | - | |
13.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
13.06. |
pk |
Metsolan heittokisa Mikkeli |
MIKKELI |
10.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.-16.06. |
ak |
Youth Athletics Games |
Tampere |
09.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
08.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Forssan Suvi-ilta |
Forssa |
15.06. 23:59 | - | |
15.06. |
pk |
Kenttäkarhujen heitto- ja hyppykisat |
Uusikaupunki |
13.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.06. |
maantie |
Vieskamaraton |
Ylivieska |
- | - | |
16.06. |
pk |
Iskun heittokisat |
Mynämäki |
11.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.06. |
pk |
Apupapu Cup 1 |
Orivesi |
13.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
ak |
Lival-Games |
Sipoo / Sibbo |
15.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
17.06. |
kävely |
Aluemestaruus ratakävelyt |
Vantaa |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
seuracup |
Seuracup 1, Ykköslohko |
Naantali |
20.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
seuracup |
Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit |
Naantali |
20.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
17.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I osakilpailu |
Sastamala |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
pk |
Junispelen |
Oravais / Oravainen |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
18.06. |
pk |
Aikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisat |
Töysä |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
iaaf |
Paavo Nurmi Games |
Turku |
- | - | |
18.06. |
pk |
Pohjola Seuracup 1-osakilpailu |
Vihti, Nummela |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I.osakilpailu |
Vantaa |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seuracup |
Etelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailu |
Savonlinna |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Rovaniemi |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
18.06. |
pk |
Suomenselän kisat Lehtimäki |
Alajärvi |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kellokoski |
17.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.06. |
pk |
200m kisat |
Savonlinna |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
pk |
Rimaralli 2 |
Espoo |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
ak |
Harju Cup 2 |
Jyväskylä |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailu |
Joensuu |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
ak |
Avoimet mestaruuskilpailut |
Espoo |
14.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
Pohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKY |
Heinola |
- | - | |
19.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I-osakilpailu |
Lapinlahti |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu |
Hämeenlinna |
17.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
19.06. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 |
Borgå - Porvoo |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa |
Nokia |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
kans |
Tampereen yu-mestaruuskilpailut |
Tampere |
15.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Toholampi |
- | - | |
20.06. |
ak |
Reilu Cup seiväs |
Lahti |
18.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
20.06. |
pk |
Kunnon Juhannuskisat |
Punkalaidun |
18.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.06. |
kans |
Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut |
Pudasjärvi |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
21.06. |
pk |
Keuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajit |
Keuruu |
16.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.06. |
kans |
Keuruun 57. Juhannuskisat |
Keuruu |
16.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
21.06. |
ak |
Ikaalisten Juhannuskisat |
Ikaalinen |
18.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
22.06. |
GP |
Motonet GP Kuortane |
Kuortane |
13.06. 23:59 | C | Ilmoittaudu |
23.06. |
kans |
Saarijärven 88. Juhannuskisat |
Saarijärvi |
17.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
pm |
HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v |
Hämeenlinna |
21.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
pk |
Seuracup I Etelälohko |
Paimio |
21.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
pk |
Seuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajit |
Paimio |
21.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
24.06. |
pk |
Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi |
Mynämäki |
20.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
seuracup |
Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajit |
Mynämäki |
20.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
25.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup I.osakilpailu |
Oulu |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
ak |
Reilu Cup 3 |
Lahti |
23.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset |
Veikkola |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
ak |
ABC-kilpailut |
Savonlinna |
22.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
Kehityksen Junnukisa |
Kaarina |
22.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
Riennon ABC-kisojen lisälaji |
Savonlinna |
22.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
ak |
Tilastopajacup 5 |
Turku |
22.06. 23:59 | - | |
25.06. |
ak |
Avoimet aluekilpailut |
Kauhava |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 |
Forssa |
22.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut |
Parkano |
18.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
25.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hirvensalmi |
- | - | |
25.06. |
pk |
Porvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2 |
Porvoo - Borgå |
21.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pk |
V Jyrin pomppu |
Liperi (Ylämylly) |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.06. |
pm |
Viestihuipentuma |
Kalajoki |
22.06. 23:59 | - | |
26.06. |
pk |
KeskisMikon Mittelöt |
Töysä |
22.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
26.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Siilinjärvi |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
seuracup |
Pohjola Seuracup piirikisa I |
Jyväskylä |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
26.06. |
pk |
Nummelan Tarmon aluekilpailut |
Vihti |
23.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
pm |
Satakunnan 9-10 v pm-moniottelut |
Nakkila |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
ak |
Mikkeli avoin ABC2 kilpailu |
Mikkeli |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
pm |
Pm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15 |
Akaa, Toijala |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Toholampi |
- | - | |
27.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
27.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HYVINKÄÄ |
27.06. 23:59 | - | |
27.06. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
25.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.06. |
pk |
Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1 |
Imatra |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.06. |
pk |
Kaarinan Uran viikkokisat 2 |
Kaarina |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.06. |
pm |
Satakunnan 11-13 v pm-moniottelut |
Nakkila |
- | - | |
27.-30.06. |
SM |
Kalevan kisat |
Vaasa |
19.06. 23:59 | B | Ilmoittaudu |
27.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
27.06. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
25.06. 23:59 | - | |
27.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
27.06. |
pk |
Suomenselän alueen kilpailu |
Alajärvi |
25.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.06. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
29.06. |
pk |
22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailut |
Marttila |
24.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.06. |
pk |
Albin Stenroosin muistojuoksu |
Vehmaa |
- | - | |
30.06. |
pk |
Aluekilpailut |
Vehmaa |
26.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.06. |
pk |
Naantalin Aurinkokävelyt |
Naantali |
25.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.06. |
pk |
Varstakisat |
Urjala |
28.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
01.07. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 2 |
Forssa |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
pk |
Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 |
Borgå - Porvoo |
29.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
pk |
Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
29.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
pk |
Someron Säästöpankin Sp-kisat |
Lieto |
28.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
01.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Himanka |
- | - | |
02.07. |
ak |
Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga |
Ilmajoki |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
pk |
Kultajousi kuukausikisa 2.osakilpailu |
Kuopio |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
02.07. |
pk |
Ahkeran arkiheitot |
Lahti |
29.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
pk |
Kaarinan Junnukisa 2 |
Kaarina |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. os |
Kouvola |
- | - | |
02.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
ak |
Uusimaa GP - 2. osakilpailu |
Vihti, Nummela |
29.06. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
02.07. |
pm |
Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 |
Taipalsaari |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
02.07. |
pk |
Metsolan heittokisa 2 Mikkeli |
MIKKELI |
28.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
pk |
Kvarken Games |
Vörå / Vöyri |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
03.07. |
pk |
Suomenselän kisat |
Ähtäri |
29.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
pk |
Peeässä cup 2. osakilpailu |
Siilinjärvi |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Toholampi |
- | - | |
03.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kerava |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
karn |
Keihäskarnevaalit, nuorten kisat |
Pihtipudas |
29.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.-06.07. |
karn |
Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024 |
Lohja |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut |
Lempäälä |
02.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
04.07. |
karn |
Moukarikarnevaalien nuorten kisat |
Kaustinen |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.-07.07. |
karn |
45. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.-07.07. |
karn |
45. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
01.07. 23:59 | - | |
04.07. |
karn |
Aitajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
pk |
Hippokisa 3 |
Valkeakoski |
02.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
pk |
Paimion junnukisat |
Paimio |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
05.-07.07. |
pk |
SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut |
Oulu |
25.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.-06.07. |
karn |
Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit |
Jämsä |
02.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
05.07. |
pk |
Varpaisjärven yöjuoksu |
Varpaisjärvi |
30.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.07. |
maantie |
Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) |
Mikkeli |
- | - | |
06.07. |
karn |
Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut |
Lempäälä |
02.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
07.07. |
karn |
Moukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisa |
Kaustinen |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.-10.07. |
karn |
45. Someron seiväskarnevaalit |
Somero |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.07. |
karn |
Keihäskarnevaalit, pääkilpailut |
Pihtipudas |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.07. |
karn |
Pikajuoksukarnevaalit |
Jämsänkoski |
04.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.07. |
karn |
Moukarikarnevaalien pääkilpailu |
Kaustinen |
01.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
ak |
EEKOO- myötätuulikisat |
Lappeenranta |
05.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
09.07. |
pk |
Kesport kisat |
Iisalmi |
03.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
pk |
Kolmikuntaottelu |
Orivesi |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
07.07. 23:59 | - | |
09.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
ak |
Virkiän myötätuulisprintit |
Lapua |
06.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
pk |
III-lohkon kisat |
Urjala |
09.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
09.07. |
pk |
Vakka-Suomen rataviestit |
Mynämäki |
29.06. 23:59 | - | |
10.07. |
pk |
Ivar Wilskman heitot |
Töysä |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.-11.07. |
pk |
Kiskon mestaruus seiväs aidat kävely |
Riihimäki |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tyrnävä |
- | - | |
10.07. |
ak |
Kankaanpää Games |
Kankaanpää |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
KSAT-kisat |
Virrat |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
Heinäkuun kisat |
Äänekoski |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Mäntyharju |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
10.07. |
pk |
NÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 år |
Borgå - Porvoo |
06.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
NoU:n Heinäkuun kisa |
Nokia |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.07. |
pk |
Tarmon nuorisokilpailut |
Hämeenlinna |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
10.07. 23:59 | - | |
11.07. |
pk |
Moukari -ilta |
Paimio |
07.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
pk |
Naantalin heinäseiväs |
Naantali |
- | - | |
11.07. |
ak |
Imatran Inkerikisat |
Imatra |
06.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Rovaniemi |
09.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
pk |
Ryskeen kesäkisa II |
Tammela |
08.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
pk |
Viikkokilpailu 3 |
Lempäälä |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
09.07. 23:59 | - | |
11.07. |
ak |
Uran aluekisat |
Kannus |
09.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
12.07. |
ak |
Janakkala Games - perjantain lajit |
Janakkala |
09.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.07. |
ak |
Mikkeli Games |
Mikkeli |
05.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.-14.07. |
ak |
Avoimet Aluemestaruusottelut |
Kauhava |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.-14.07. |
ak |
Hannes Junior Games |
Kuopio |
06.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.-14.07. |
pk |
Janakkala Games |
Janakkala |
09.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pk |
Seniorien kansalliset heitot |
turku |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.-14.07. |
ak |
SFIM i friidrott 2024 |
Nedervetil / Alaveteli |
05.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
13.07. |
pm |
Sisuottelut |
Kauhava |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.07. |
pk |
Karhulan keskuskentän kesäkisa |
Kotka |
09.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.07. |
pk |
OriGames |
Orivesi |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
06.07. 23:59 | - | |
13.07. |
pm |
HämSY:n pm-ratakävelyt |
Lempäälä |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.07. |
ak |
Laitilan Nuorisokansalliset |
Laitila |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Aluekisat |
Lieto |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Nuorten Timanttikisat |
Sastamala |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Kenttäkarhujen miniottelut |
Uusikaupunki |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Alavieska-viikon kilpailut |
Alavieska |
12.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
pk |
Heinäseiväs |
Virrat |
11.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.07. |
kans |
Timanttikisat |
Sastamala |
11.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
15.07. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
15.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Alavus |
14.07. 23:59 | - | |
15.07. |
pk |
Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset |
Laihia |
13.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
16.-17.07. |
pk |
Matalankynnyksen seiväskisa |
Tampere |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
16.07. |
ak |
Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga |
Kauhajoki |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.-17.07. |
ak |
Pm M/N17, P/T15-14 |
Tampere |
12.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
16.07. |
pk |
Ratakusiaiset |
Lieto |
12.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.07. |
pk |
Salokylän kiekkokisat |
Liperi |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.07. |
GP |
Lappeenranta Motonet GP |
Lappeenranta |
10.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.07. |
pk |
Ahkeran arkiheitot |
Lahti |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
17.07. |
pk |
Itä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertue |
Lapinlahti |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
17.07. |
pk |
Suomenselän kisat |
Soini |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
pk |
Akaan Seudun Nuorisokisat |
Akaa, Toijala |
16.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
pk |
Fyrrypinkaasut |
Vaasa (Vähäkyrö) |
17.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
ak |
Koski-Vähälän karijasut |
Ylivieska |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.07. |
pk |
Ratakymppi |
Forssa |
16.07. 23:59 | - | |
19.07. |
am |
am-kilpailut M/N, M/N17, 1.pvä |
Seinäjoki |
15.04. 23:59 | - | |
20.-21.07. |
pm |
PSY 9-15v Sisulisähuipentuma |
Varkaus |
16.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.-21.07. |
pm |
Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat |
Pori |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.-21.07. |
ak |
Kouvola Junior Games |
Kouvola |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.07. |
pm |
Nousiainen pm-moukari |
Nousiainen |
16.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.-21.07. |
pm |
Pohjois-Pohjanmaan SIsuhuipentuma |
Kempele |
17.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.07. |
pk |
III Polvijärvi-päivien hyppykisat |
Polvijärvi |
17.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.07. |
pk |
Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut |
KuhmoInen |
- | - | |
20.07. |
pk |
Space junior games |
Seinäjoki |
18.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.07. |
maantie |
Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppi |
Hämeenlinna |
19.07. 23:59 | - | |
20.07. |
GP |
Joensuun Motonet GP 2024 |
Joensuu |
10.07. 23:59 | - | |
21.07. |
ak |
Pohjan koitokset |
Rovaniemi |
14.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.07. |
pk |
Porvoon huippukisat - Borgå Topgames |
Porvoo - Borgå |
- | - | |
21.07. |
am |
Am-kilpailut MN, MN17 (2.pvä) |
Seinäjoki |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.07. |
ak |
Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäivä |
Laitila |
15.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.07. |
pk |
Kipinän Kisat |
Lohja |
18.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.07. |
pk |
Ylä-Karjalan Kymppi |
Nurmes (Valtimo) |
16.07. 23:59 | - | |
21.07. |
pk |
Apupapu Cup 2 |
Orivesi |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.-23.07. |
am |
Aluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alue |
Orimattila |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.07. |
pk |
Pk. kilpailut |
Ylistaro |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.07. |
pk |
Salaman Holjat kisat |
Forssa |
19.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
pk |
Aikuisurheilijoiden av. Kansalliset Töysän Korppukisat |
Töysä |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.-24.07. |
pm |
Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v piirihuipentuma |
MIKKELI |
20.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
kans |
Häme Games |
Riihimäki |
21.07. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
23.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Hämeenlinna |
- | - | |
23.07. |
pk |
Heinäkuun heitot ja hölkät |
Parkano |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Parkano |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
23.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HIRVENSALMI |
- | - | |
23.07. |
pk |
Nouste keihäs,kuula |
Nousiainen |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.07. |
kävely |
Sisu- ja aluemestaruuskävelyt |
Kauhava |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.-25.07. |
ak |
EuroChallenge24 |
Lahti |
21.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
24.07. |
pk |
Alavuden nuorisokisat |
ALAVUS |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.-25.07. |
ak |
Aluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alue |
Sipoo / Sibbo |
21.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
24.07. |
pk |
Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa 2 |
Hämeenlinna |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Liminka |
- | - | |
24.07. |
ak |
Äänekoski Games |
Äänekoski |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.07. |
pm |
Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 3 |
Parikkala |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.07. |
kans |
Pyrinnön kansalliset |
Tampere |
20.07. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
48:e Jakob Marathon |
Jakobstad |
21.07. 23:59 | - | |
25.07. |
pk |
Karjalainen seiväsgaala |
Joensuu |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
Tuulisähkö-kisat 1 |
Klaukkala |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
ak |
ABC-kilpailut |
Savonlinna |
22.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
25.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
ak |
Space Games 1 |
Seinäjoki |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
pk |
Viikkokilpailu 4 |
Lempaala |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
ak |
Kaarinan Heittokisat |
Kaarina |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
26.07. |
ak |
Lohja Games 2024 |
Lohja |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.07. |
ak |
Kälviä Games |
Kälviä |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
27.07. |
pk |
Unikeon aamuhölkkä |
Naantali |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pk |
Lohja Junior Games 2024 |
Lohja |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
pm-sisulisähuipentuma |
Kaarina |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.07. |
pk |
Lasyn Pm-huipentuma osa 2 |
Iitti |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
SisuhuipentumaT/P9-15 |
Alajärvi |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
DM 14-15 år |
Pedersöre |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisähuipentuma |
Tampere |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pm |
Knattefinalen 9-13 år |
Pedersöre |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.07. |
ak |
Lapin Leiskautukset |
Rovaniemi |
21.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.07. |
pk |
Pm-sisulisähuipentuma |
Jämsä |
22.07. 23:59 | - | |
27.07. |
ak |
Siilinjärvi Games |
Siilinjärvi |
22.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.07. |
ak |
Topgames Sprint |
Porvoo - Borgå |
24.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.07. |
pk |
Lasy pm-huipentuma |
Lahti |
- | - | |
28.07. |
pk |
Harri Mannermaan 65v-juhlajuoksu |
Vantaa |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.07. |
pk |
Lieksan urheilukentän avajaiskisat |
Lieksa |
23.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.07. |
pk |
Rimaralli 3 |
Espoo |
26.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.07. |
po |
17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) |
Parkano |
26.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.07. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
27.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.-31.07. |
pm |
9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma |
Joensuu |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
pk |
Ahkeran arkiheitot |
Lahti |
27.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
28.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pm |
pm-viestit T/P13-15 |
Salo |
26.07. 23:59 | - | |
30.07. |
pk |
Suomenselän kisat |
Töysä |
27.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
ak |
Uusimaa GP 3.osakilpailu |
Tuusula |
17.07. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
30.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 1 |
Pori |
27.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
30.07. |
pk |
Porvoon juniorikisa 3 - Borgå juniortävling 3 |
Porvoo - Borgå |
26.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
30.07. |
pk |
Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat |
Urjala |
28.06. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
pk |
Seiväskoulun päätöskisa |
Riihimäki |
29.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HYVINKÄÄ |
31.07. 23:59 | - | |
31.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Siilinjärvi |
29.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
31.07. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Valkeala |
- | - | |
31.07.-01.08. |
pm |
Aikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL) |
Kajaani |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
pm |
Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 2 |
Pori |
28.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.07. |
pk |
Junnut radalle |
Tampere |
30.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.08. |
pk |
Iitti-hölkkä |
Kausala |
30.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.08. |
pm |
pm-sisulisäviestit P/T9-11 |
Raisio |
28.07. 23:59 | - | |
01.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
29.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
01.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Akaa, Toijala |
30.07. 23:59 | - | |
01.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
02.-04.08. |
SM |
SM-kilpailut P/T 14-15 |
Helsinki |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.-04.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N 19-22 |
Riihimäki |
25.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
02.08. |
pk |
Ahkera Pyrintö Seuraottelu |
Lahti |
01.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.08. |
maantie |
3. Hamina Tattoojuoksu |
Hamina |
31.07. 23:59 | - | |
03.08. |
pk |
Hannun heittokilpailut |
Varpaisjärvi |
29.07. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.08. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
27.07. 23:59 | - | |
05.08. |
pk |
Paunu Games III |
Jämsä |
02.08. 23:59 | - | |
05.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Alavus |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
pk |
Hippokisat |
Salo |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
Kultajousi kuukausikisa 3.osakilpailu |
Kuopio |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
M/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit) |
Outokumpu |
03.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
04.08. 23:59 | - | |
06.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Huittinen |
- | - | |
06.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II.osakilpailu |
Oulu |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailu |
Outokumpu |
03.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
ak |
Reilu Cup 4 |
Lahti |
04.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
Parman mestaruuskilpailut 2 |
Lieto |
03.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
ak |
Avoin pm-moukari |
Nousiainen |
01.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
Elokuun iltakilpailu |
Alavieska |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Eura |
- | - | |
06.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.08. |
pk |
Teuvan Rivakka YU-Kilpailu |
Teuva |
05.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.08. |
pk |
Eläinpuistokisat |
Ähtäri |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup HämSY:n I - divisioona 2-osa |
Urjala |
05.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.08. |
pk |
Vakka-Suomen mestaruusottelut |
Uusikaupunki |
04.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
06.06. 23:59 | - | |
08.08. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
06.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kiuruvesi |
- | - | |
09.-11.08. |
SM |
SM-kilpailut M/N 16-17 |
Savonlinna |
01.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
09.08. |
pk |
Someron kaupunginmestaruuskisat |
Somero |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pk |
Harjavallan Allianssin aikuisyleisurheilukisat |
Harjavalta |
26.07. 23:59 | - | |
10.08. |
am |
Aluemestaruuskilpailut T/P 13 |
Sastamala |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 |
Kotka |
05.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pm |
UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) |
Porvoo |
07.08. 23:59 | - | |
10.08. |
pk |
PM-ottelut 9-15v |
Lappeenranta |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pk |
PoU sprintit |
Outokumpu |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pk |
Erkki Ahvenniemen Muistokeihäs |
Lappajärvi |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.08. |
pk |
Arvin Avoimet veteraanikisat |
Lappajärvi |
07.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.08. |
pm |
Pm-viestit / Lasy |
Lahti |
- | - | |
12.08. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
12.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup II |
Saarijärvi |
- | - | |
12.08. |
pk |
Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 |
Borgå - Porvoo |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Tuusula, Jokela |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Rovaniemi |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
seuracup |
Seuracup 2, ykköslohko |
Raisio |
08.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
seuracup |
Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit |
Raisio |
- | - | |
12.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Jämsä |
- | - | |
12.08. |
seuracup |
Seuracup II, Pohjoislohko |
Laitila |
08.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.08. |
seuracup |
Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat |
Laitila |
08.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup piirikisa 2 |
Espoo |
09.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
Seuracup 2. osakilpailu Uudy |
Riihimäki |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
Seuracup II osakilpailu, Pohjois-Saavo |
Iisalmi |
08.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup 2. osakilpailu |
ALAVUS |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup piirikisa II |
Kankaanpää |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
pk |
Seuracup 2 Etelälohko |
Kaarina |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
pk |
Seuracup 2 Etelälohko, 9v lajit |
Kaarina |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
seuracup |
NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.08. |
pk |
Säästöpankin kesäkisat |
Urjala |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
ak |
Harju Cup 3 |
Jyväskylä |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
- | - | |
14.08. |
ak |
Uusimaa GP - 4. osakilpailu |
Nurmijärvi |
11.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
14.08. |
pk |
53. Vasakisa |
Porvoo - Borgå |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Uurainen |
- | - | |
14.08. |
pk |
Säästöpankki Games |
Kristiinankaupunki |
13.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
pk |
Suomenselän kisat |
Virrat |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.-15.08. |
pm |
HämSY:n M/N pm-kilpailut |
Kangasala |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.08. |
pk |
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut |
Mänttä-Vilppula |
11.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
15.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HYVINKÄÄ |
15.08. 23:59 | - | |
15.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Kaarina |
- | - | |
15.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Pello |
- | - | |
15.08. |
pm |
T/P12-13 pm-2ottelut ja T/P14-15 pm-ottelut |
Mynämäki |
10.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.-17.08. |
maantie |
Paavo Nurmi Marathon |
Turku |
- | - | |
17.08. |
pm |
PSY 9-15v Sisulisämoniottelut |
Varkaus |
13.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.-18.08. |
pm |
Uudy pm 9-15 v. |
Järvenpää |
14.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.-18.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-huipentumat T/P9-15 |
Kouvola |
12.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.08. |
pm |
Pm-sisuviestit |
Vaasa (Vähäkyrö) |
13.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
Satakunnan viestihuipentuma |
Kankaanpää |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
pm |
Knattemångkamp |
Korsholm |
15.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
17.08. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäviestit |
Lempaala |
14.08. 23:59 | - | |
17.08. |
GP |
Motonet GP Oulu |
Oulu |
09.08. 23:59 | D | Ilmoittaudu |
18.08. |
pk |
57. Auliksen Olympialaiset |
Jämsä |
15.08. 23:59 | - | |
18.08. |
pm |
Keski-Pohjanmaan Sisuottelut |
Toholampi |
15.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.08. |
pm |
Pohjois-Karjalan pm-moniottelut |
Lieksa |
13.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.08. |
ak |
Tour de Hammer Oulu |
Oulu |
13.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.08. |
ak |
Vuosaari Games |
Helsinki |
16.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
18.08. |
pk |
Ekin Muistokisat |
Töysä |
14.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.08. |
pk |
Urheilukoulun viikkokisa 3 |
Forssa |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
19.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
19.08. |
pk |
Raision Kuulan mestaruuskilpailut |
Raisio |
16.08. 23:59 | - | |
20.08. |
pk |
Seuraottelu Esa-Salama-Ryske |
Somero |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.08. |
ak |
Etelä-Pohojalaanen Timattiliiga, osakilpailu 5 |
Kauhava |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.08. |
ak |
Hyvän Tuulen Kisat 2 |
Helsinki |
17.08. 23:59 | F | |
20.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Iitti |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
20.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HIRVENSALMI |
- | - | |
20.08. |
ak |
Nouste kuula |
Nousiainen |
17.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
21.08. |
kans |
Eltsun kansalliset |
Helsinki |
17.08. 23:59 | E | Ilmoittaudu |
21.08. |
pm |
Etelä-Savon 9-15 Otteluhuipentuma |
MIKKELI |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
pk |
Kiskon mestaruus- Heitot ja Pitkät aidat |
Riihimäki |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Riihimäki |
20.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pm |
pm-viestit 9-15v KeSY |
Jyväskylä |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Pohjois-Karjalan pm-viestit |
Joensuu |
18.08. 23:59 | - | |
21.08. |
pk |
Seuranmestaruuskilpailut |
Virrat |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
ak |
Space Games 2 |
Seinäjoki |
20.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
ak |
Tarmon pikajuoksuilta |
Hämeenlinna |
- | - | |
21.08. |
pk |
Vakka-Suomen Mestaruuskilpailut |
Laitila |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.08. |
pk |
Porvoon juniorikisa 4 - Borgå juniortävling 4 |
Porvoo - Borgå |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pm |
Kymenlaakson pm-viestit 9-15v |
Hamina |
18.08. 23:59 | - | |
22.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Lempäälä |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Ryskeen kesäkisa III |
Tammela |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus |
Lempaala |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Akaan kaupunginmestaruuskilpailut |
Akaa |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
Aktia Junior Games del 3 |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
19.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
pk |
DT i Smedsby |
Korsholm |
20.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
22.08. |
ak |
Elokuun kisat |
Ylivieska |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
23.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
23.08. |
pk |
Nouste Keihäs |
Lieto |
20.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.-25.08. |
ak |
Barents Summer Games |
Kemi |
- | - | |
24.-25.08. |
SM |
SM-moniottelut M/N 22-19-17 |
Laitila |
16.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.-25.08. |
SM |
SM-moniottelut T/P14-15 |
Uusikaupunki |
16.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pm |
HämSYn N/M pm 10 000 m |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
ak |
Ahkeran heitto-ottelu |
Lahti |
21.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
24.08. |
pk |
Hervannan XXXII Juhlakisat |
Tampere |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pk |
PeeAssä Cup 3-osakilpailu |
Varkaus |
20.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pk |
Piirinmestaruusviestit 9-17 v |
Imatra |
20.08. 23:59 | - | |
24.08. |
pk |
Kälviä Games II |
KÄLVIÄ |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
24.08. |
pk |
Niilon kymppi (Niilo 90-vuotta) |
Suonenjoki |
22.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
pm |
pm-ottelut osa 2 (9-13v) |
Joutsa |
21.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
pm |
Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma |
Muurola, Rovaniemi |
- | - | |
25.08. |
pk |
Sirkjärven ympärijuoksu |
Lappeenranta (Ylämaa) |
22.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
pk |
Valkeakosken Nuorisokisat |
Valkeakoski |
23.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
25.08. |
GP |
Motonet GP |
Tampere |
18.08. 23:59 | C | Ilmoittaudu |
26.08. |
ak |
Moukarin- ja painonheittokilpailut |
Helsinki |
- | F | |
26.08. |
pk |
Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut |
Paimio |
18.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
26.08. |
pk |
Urjalan kunnamestaruuskisat |
Urjala |
24.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.-28.08. |
am |
Aluemestaruusviestit, Eteläinen alue |
Espoo |
21.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pm |
Etelä.Savon pm-viestit |
Savonlinna |
24.08. 23:59 | - | |
27.08. |
pk |
Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäivä |
Naantali |
23.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.08. |
pk |
Hippo-kisat |
Akaa, Toijala |
25.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
27.08. |
pk |
Kokkolan työväen urheilijoiden piirikilpailut |
Kokkola |
- | - | |
27.08. |
seura |
Metsä-Seurakisat |
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa |
25.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.08. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Nurmijärvi |
- | - | |
28.08. |
pk |
Polvijärven syyshypyt, korkeus ja 3-loikka |
Polvijärvi |
26.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.08. |
pk |
Piirikunnaliset |
Kurikka |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.08. |
pk |
Uran nelisataset ja keihäs |
Kannus |
26.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.08. |
pk |
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat |
Orivesi |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.08. |
pk |
Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut |
Mynämäki |
24.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.08. |
maantie |
Ruotsi-ottelu 10 |
Helsinki |
- | - | |
31.08. |
seuracup |
Seuracupin superfinaali |
Hämeenlinna |
28.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracup C-finaali |
Vantaa |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin A-sarjan finaali |
Janakkala |
27.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.08. |
maantie |
Kiiminki-maraton |
Oulu |
- | - | |
31.08. |
seuracup |
Pohjola Seuracupin B-sarjan finaali |
Riihimäki |
29.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
01.09. |
pk |
Tampere Maraton |
Tampere |
- | - | |
02.09. |
pk |
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 |
Borgå - Porvoo |
30.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.09. |
pk |
Kultajousi kuukausikisa 4.osakilpailu |
Kuopio |
- | - | |
03.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
01.09. 23:59 | - | |
03.09. |
ak |
Ikaalisten Syyskisat |
Ikaalinen |
31.08. 23:59 | F | Ilmoittaudu |
03.09. |
pk |
Lempäälän mestaruuskilpailut |
Lempaala |
02.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
03.09. |
pk |
Syyskisa |
Salo |
31.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.09. |
pk |
Tuulisähkö-kisat 2 |
Klaukkala |
02.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
04.09. |
pk |
Suomenselän kisat |
KUORTANE |
02.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Kuopio |
03.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
07.09. |
pk |
38. Vaasa Maraton |
Vaasa |
04.09. 23:59 | - | |
07.09. |
maantie |
Rauhalahti-Kuopio Maraton |
Kuopio |
- | - | |
07.-08.09. |
SM |
SM-viestit |
Espoo |
30.08. 23:59 | - | |
07.09. |
pm |
Sisulisäottelut II 9-13v |
Äänekoski |
04.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.09. |
pk |
SAUL Heitto-5-ottelun SM-kilpailut |
Kauhajoki |
31.08. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.09. |
pk |
Kesän Ennätysten murskajaiset |
Töysä |
04.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
07.09. |
pk |
52. Kuulakarnevaalit |
Hämeenkyrö |
- | - | |
08.09. |
pk |
Heitto-ottelu |
Uusikaupunki |
03.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
08.09. |
pk |
KieKuMo 3 |
Virrat |
05.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
09.09. |
pk |
Syysheitot I |
Jämsä |
06.09. 23:59 | - | |
09.09. |
pk |
Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset |
Laihia |
07.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
10.09. |
pm |
Avoimet pm-ratakävelyt |
Laitila |
05.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
11.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Järvenpää |
10.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
12.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
HYVINKÄÄ |
12.09. 23:59 | - | |
12.09. |
pk |
Spotox JuoksuCupin pikamatkat |
Kaarina |
09.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
13.-14.09. |
maantie |
Finlandia Marathon |
Jyväskylä |
- | - | |
13.09. |
seura |
Metsä Group Seurakisat |
Janakkala |
- | - | |
14.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisäottelut 2 |
Tampere |
10.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.09. |
pk |
HSL Group moukari 3 |
Nurmijärvi |
- | - | |
14.09. |
pk |
Seniorien kansalliset heitot |
turku |
11.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.09. |
pk |
Kiuaskallion heitot |
Jalasjärvi |
11.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.09. |
pm |
Pohjois-Savon 9-13v. pm-moniottelut |
Siilinjärvi |
10.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pm |
Satakunnan 9-15-v piirinmestaruusmoniottelut |
Kankaanpää |
11.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.09. |
pm |
Supersisuottelut |
Ilmajoki |
12.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.-15.09. |
pk |
42. Syysmoniottelut |
Laitila |
11.09. 23:59 | - | |
14.09. |
pk |
Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5 |
Kouvola/Inkeroinen |
07.09. 23:59 | - | |
14.09. |
SM |
SM-maraton |
Jyväskylä |
06.09. 23:59 | B | |
15.09. |
pm |
UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v |
Hyvinkää |
12.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
15.09. |
pk |
Lasse Viren hölkkä |
Myrskylä |
- | - | |
15.09. |
pm |
pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 |
Laitila |
11.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
16.09. |
pk |
Syysheitot II |
Jämsä |
13.09. 23:59 | - | |
19.09. |
pm |
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti |
Ikaalinen |
16.09. 23:59 | - | |
21.09. |
maantie |
58. Oulun Juoksu |
Oulu |
- | - | |
21.09. |
pk |
Kansalliset kävelykisat |
Pori |
14.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.-22.09. |
pk |
Seuraottelu |
Kaarina |
17.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.09. |
pm |
Helsyn Junnuottelut 2 9-11 v. |
Helsinki |
16.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.09. |
maantie |
Espoo Rantamaraton |
Espoo |
21.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu |
Karttula |
16.09. 23:59 | - | |
21.09. |
pk |
HSL Group moukari 4 |
Nurmijärvi |
- | - | |
21.09. |
pk |
Maastohuipentuma |
Toholampi |
- | - | |
21.09. |
ak |
Nuoret mailerit syyskymppi |
Lahti |
19.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
21.09. |
SM |
SM-maantiekävelyt |
Pori |
13.09. 23:59 | B | Ilmoittaudu |
21.09. |
maantie |
Ruissalojuoksut |
Turku |
- | - | |
22.09. |
pm |
Helsyn pm-ottelut II 12-13v |
Vantaa |
18.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.09. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
26.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.09. |
pk |
Vanhan Sotatienjuoksu |
Kauhava |
27.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
28.09. |
maantie |
15. Huippukymppi, Isosyöte |
Pudasjärvi |
23.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
29.09. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
26.09. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.10. |
ak |
Espoonlahden heittokisat |
Espoo |
03.10. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.10. |
pk |
Itämeri Maraton Östersjö Maraton 2024 |
Hanko |
- | - | |
05.10. |
maantie |
Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi- Vitonen |
Tampere |
- | - | |
19.10. |
pk |
Kaarinan Syysmaraton |
Kaarina |
- | - | |
17.11. |
halli |
OP Pohjola Junior GP |
Helsinki |
14.11. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
05.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
06.12. |
pk |
Itsenäisyysmaraton |
Kuopio |
02.12. 23:59 | - | |
06.12. |
halli |
Itsenäisyyspäivän kisat |
Espoo |
01.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
14.12. |
halli |
Tonttukisat |
Turku |
10.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.12. |
pk |
37. Liedon Uudenvuodenjuoksu |
Lieto |
28.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |
31.12. |
pk |
Karttulan Uudenvuodenjuoksu |
Karttula |
29.12. 23:59 | - | Ilmoittaudu |