Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
16.08. klo 11:00 53. Auliksen Olympialaiset
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 77 henk. (107 lajisuoritusta)
M 100m (3)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
David BammVasa IS11.25 / 11.51
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö12.32 / 12.43
Juhani LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.70 / 12.70
 
M 800m (4)
Benjamin HeinonenSavonlinnan Riento2:05.42 / 2:07.40
Jussi HuuskonenJyväskylän Kenttäurheilijat1:54.40 / 1:58.50
Lauri SiltanenHelsingfors IFK1:59.71 / 1:59.71
Sakari VatunenPorin Tarmo2:20.31 / 2:21.02
 
N 100m (11)
Jenny AsplundLarsmo IF12.69 / 13.21
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö12.58 / 12.91
Janina JaatinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.22 / 13.22
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat13.89 / -
Kerttu KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat13.42 / 13.42
Eveliina MalinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.72 / 13.88
Jenna NevanperäIlmajoen Kisailijat14.21 / 14.21
Alina PuhakkaJyväskylän Kenttäurheilijat12.98 / 12.98
Jenna RiikonenJoensuun Kataja12.84 / 13.25
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat13.39 / 13.39
Tessa TillgrenJyväskylän Kenttäurheilijat13.59 / 13.59
 
N 800m (3)
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat2:27.65 / 2:33.07
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat2:26.08 / -
Heini RytkönenJyväskylän Kenttäurheilijat2:36.02 / 2:41.98
 
M17 100m (3)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat11.02 / 11.02
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.64 / 11.94
Tuomas RauhalaKaipolan Vire13.31 / 13.31
 
M17 800m (2)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat2:21.87 / -
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat2:26.80 / -
 
N17 100m (2)
Olivia AsikainenKaipolan Vire12.69 / 12.69
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat12.71 / 13.78
 
N17 800m (1)
Elvi WarwickKaipolan Vire2:31.84 / -
 
P15 100m (2)
Niilo HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Paavo HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P15 800m (2)
Patrik RautiainenÄänekosken Urheilijat2:29.27 / 2:29.27
Vilho StenmanUuraisten Urheilijat2:23.51 / -
 
T15 100m (5)
Mette JermorantaJyväskylän Kenttäurheilijat13.86 / 13.86
Kiira KahilainenJyväskylän Kenttäurheilijat14.99 / 14.99
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat13.41 / 13.41
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves13.85 / 13.85
Kerttu RantakangasKaipolan Vire13.34 / 13.34
 
T15 800m (4)
Ellen ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:52.06 / 2:58.64
Mette JermorantaJyväskylän Kenttäurheilijat2:44.82 / 2:55.28
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves2:45.03 / -
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
P13 60m (1)
Elias RuokostenpohjaKaipolan Vire 9.68 / -
 
P13 1000m (1)
Elias RuokostenpohjaKaipolan Vire3:08.64 / 3:08.64
 
T13 60m (3)
Ellen AhoKaipolan Vire 9.47 / 9.61
Kiira HietanenKaipolan Vire - / -
Ella HyppöläKaipolan Vire 8.72 / 8.72
 
T13 1000m (3)
Ellen AhoKaipolan Vire - / -
Ella HyppöläKaipolan Vire4:07.24 / 4:07.24
Elli TainiKaipolan Vire3:35.86 / 3:35.86
 
P12 60m (1)
Olli UusitaloKangasalan Urheilijat -68 9.71 / 9.72
 
P12 1000m (1)
Olli UusitaloKangasalan Urheilijat -683:29.48 / 3:29.48
 
T12 60m (9)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire 8.74 / 8.74
Viivi JermorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.77 / 9.77
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire10.32 / 10.40
Oona MongkolVehmaisten Urheilijat 8.87 / 8.87
Ella NyholmKaipolan Vire10.41 / 10.53
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.25 / 9.25
Sofia SauvalaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.99 / 9.00
Eeva SirenKaipolan Vire 9.79 / 9.79
Martta StenmanUuraisten Urheilijat10.31 / -
 
T12 1000m (7)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire3:59.77 / -
Eleonora LevaniemiKaipolan Vire3:44.19 / 3:44.28
Viola MarjanenKaipolan Vire4:12.34 / -
Ella NyholmKaipolan Vire4:28.59 / 4:43.20
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat3:24.49 / 3:24.49
Sofia SauvalaJyväskylän Kenttäurheilijat3:57.27 / -
Eeva SirenKaipolan Vire4:27.87 / 4:27.87
 
P11 60m (2)
Roope JalasahoJyväskylän Kenttäurheilijat 9.20 / 9.20
Emil RuokostenpohjaKaipolan Vire 9.85 / 9.85
 
P11 1000m (1)
Niilo HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat3:43.58 / -
 
T11 60m (6)
Lydia AhoKaipolan Vire 9.86 / 9.86
Anna HaapakoskiKaipolan Vire10.23 / 10.23
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.95 / 9.95
Helmi MäntyläKaipolan Vire11.24 / 11.24
Veera SinisaloKaipolan Vire10.58 / 10.58
Iida TamminenKaipolan Vire 9.55 / 9.55
 
T11 1000m (5)
Lydia AhoKaipolan Vire4:11.29 / 4:11.29
Anna HaapakoskiKaipolan Vire3:50.50 / 3:50.50
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3:54.73 / 3:54.73
Veera SinisaloKaipolan Vire4:25.90 / 4:25.90
Iida TamminenKaipolan Vire3:47.08 / 3:47.08
 
P10 60m (4)
Samuli KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat11.10 / 11.10
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat10.67 / 10.67
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat 9.27 / 9.27
Topi TurpeinenLaukaan Urheilijat 9.72 / 9.72
 
P10 1000m (4)
Paavo HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat4:16.05 / 4:16.05
Rauno SulkavaÄhtärin Urheilijat4:04.35 / 4:04.35
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat3:53.69 / 3:53.69
Topi TurpeinenLaukaan Urheilijat3:50.96 / -
 
T10 60m (4)
Kiira KahilainenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.96 / 8.96
Minja KauttoLempäälän Kisa Yleisurheilu10.11 / 10.11
Inka RautiainenJyväskylän Kenttäurheilijat11.40 / 11.40
Julia TalvinenKaipolan Vire 9.92 / 9.92
 
T10 1000m (2)
Minja KauttoLempäälän Kisa Yleisurheilu3:55.50 / 3:55.50
Petra RautiainenÄänekosken Urheilijat4:09.56 / 4:09.56
 
P9 40m (2)
Reino MäntyläKaipolan Vire 7.80 / 7.80
Arvi SulkavaÄhtärin Urheilijat 7.80 / 7.80
 
P9 1000m (1)
Arvi SulkavaÄhtärin Urheilijat4:14.64 / 4:14.64
 
T9 40m (5)
Elviira BlombackKaipolan Vire 7.67 / 7.67
Sara InkiläinenKaipolan Vire - / -
Iida KeränenKaipolan Vire 9.25 / 9.25
Hilla RuokostenpohjaKaipolan Vire 7.15 / 7.16
Emilia SalonenKaipolan Vire 7.02 / 7.02
 
T9 1000m (3)
Elviira BlombackKaipolan Vire - / -
Hilla RuokostenpohjaKaipolan Vire3:43.78 / 3:43.78
Iida TainiKaipolan Vire4:11.50 / 4:11.50