Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
14.06. klo 14:00 Youth Athletics Games
M17 100m (42)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aatu AlhomäkiOrimattilan Jymy12.56 / -
Toni AppelqvistEsbo IF11.72 / -
Elmeri ArvajaLahden Ahkera11.73 / 11.96
Niklas BjörkenheimEsbo IF - / -
Adrian BjörkgrenIF Drott12.18 / -
Alexander BjörkgrenIF Drott11.31 / -
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna11.42 / 11.68
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.27 / 12.27
Mathias GustafssonTurun Urheiluliitto12.17 / 12.17
Juho HaapalaMaskun Kataja11.54 / 11.66
Rasmus HaavistoMaskun Kataja12.03 / -
Patrick HagaValkealan Kajo12.01 / -
Lassi HakonenPihtiputaan Tuisku11.50 / 12.00
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat11.60 / -
Aleksi HuotariPohjan Koitto11.96 / 11.96
Tuukka IngersLahden Ahkera12.05 / 12.05
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.85 / 11.85
Viljami KariVetelin Urheilijat12.08 / 12.48
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5811.69 / 11.69
Miska KäyhköSavonlinnan Riento12.84 / -
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.60 / 11.60
Eemeli KeinänenValkealan Kajo11.90 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat12.49 / -
Tuukka KoskinenLahden Ahkera11.35 / 11.35
Rasmus KujalaHelsingfors IFK12.40 / 12.40
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot11.90 / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja11.65 / -
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3811.24 / -
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot12.91 / -
Ari MahmoudianTampereen Pyrintö12.27 / 12.62
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.88 / 11.57
Elia NevalainenYlivieskan Kuula11.72 / -
Olli PalmumaaValkealan Kajo12.25 / 12.30
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat11.48 / 11.48
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo11.27 / -
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera11.61 / 11.66
Joonas RajaniemiOulaisten Huima11.68 / -
Eelis SnåreLahden Ahkera11.90 / -
Niklas TallqvistBorgå Akilles12.00 / 12.00
Walter TörnwallEsbo IF12.74 / -
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo11.07 / 11.36
 
M17 200m (40)
Elmeri ArvajaLahden Ahkera24.15 / 24.25
Niklas BjörkenheimEsbo IF - / -
Adrian BjörkgrenIF Drott - / -
Alexander BjörkgrenIF Drott23.01 / -
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna22.8h / 22.8h
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot28.08 / -
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet27.68 / -
Juho HaapalaMaskun Kataja23.05 / 23.05
Rasmus HaavistoMaskun Kataja24.48 / 24.48
Patrick HagaValkealan Kajo24.37 / 24.37
Lassi HakonenPihtiputaan Tuisku23.38 / 23.59
Tuukka IngersLahden Ahkera23.92 / 24.37
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat23.75 / 23.75
Eetu KalskeEspoon Tapiot25.00 / 25.00
Viljami KariVetelin Urheilijat24.40 / 24.79
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5823.80 / 23.80
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu23.29 / 23.29
Eemeli KeinänenValkealan Kajo24.11 / 25.73
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto23.46 / 24.03
Henri KorhonenViipurin Urheilijat - / -
Tuukka KoskinenLahden Ahkera22.98 / 23.11
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.99 / 22.99
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat24.48 / 24.48
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot24.39 / 24.39
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja23.49 / -
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3822.74 / -
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot30.46 / -
Jonathan LindroosEspoon Tapiot31.21 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö23.76 / 23.76
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat23.75 / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat22.14 / 22.68
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat24.16 / -
Eemil PorvariHartolan Voima24.22 / -
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera24.10 / 24.21
Joonas RajaniemiOulaisten Huima - / -
Eelis SnåreLahden Ahkera25.40 / 25.40
Jonatan SperrynEspoon Tapiot24.88 / 24.88
Walter TörnwallEsbo IF25.68 / -
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo22.58 / -
Adnan VuorinenEsbo IF - / -
 
M17 800m (20)
Niklas BjörkenheimEsbo IF2:02.00 / 2:02.00
Jonathan EkbergEsbo IF2:40.12 / -
Ville HarjuKenttäurheilijat -582:11.07 / -
Onni IkonenHankasalmen Hanka2:18.48 / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat2:01.00 / 2:01.00
Miro KallioHelsingfors IFK2:10.83 / 2:10.83
Eetu KalskeEspoon Tapiot2:05.36 / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:08.07 / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot2:01.89 / -
Saku MiettinenJoutsenon Kullervo2:11.65 / 2:13.00
Eetu PaasikiviJoensuun Kataja - / -
Teo PenttinenLahden Ahkera2:36.74 / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot2:07.11 / -
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:04.57 / 2:04.57
Pyry TeräLahden Ahkera2:02.95 / 2:04.97
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat2:19.12 / -
Sebastian TorkkelViipurin Urheilijat2:19.82 / -
Arvi VäreHämeenlinnan Tarmo2:07.79 / 2:07.79
Adnan VuorinenEsbo IF2:11.55 / 2:11.55
Atte YlipahkalaKuivasjärven Aura2:11.05 / -
 
M17 3000m (5)
Jonathan EkbergEsbo IF - / -
Jaakko NyholmKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Teo PenttinenLahden Ahkera10:30.92 / 10:30.92
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Atte YlipahkalaKuivasjärven Aura10:00.57 / -
 
M17 110m aj (14)
Adrian BjörkgrenIF Drott - / -
Alexander BjörkgrenIF Drott14.24 / -
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna14.94 / 15.33
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot15.51 / -
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna15.17 / 15.17
Tomi LaaksoTapanilan Erä14.90 / 14.90
Julius LehtoTampereen Urheilijat -38 - / -
Veeti LettojärviPertunmaan Ponnistajat16.14 / 16.14
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö15.43 / 15.43
Manu MetsäkangasLahden Ahkera17.08 / 17.08
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.59 / 14.59
Jonatan SperrynEspoon Tapiot - / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot15.08 / -
Sakari ValliusJoensuun Kataja - / -
 
M17 korkeus (9)
Toni AppelqvistEsbo IF1.76 / 1.76
Juho KahelinTampereen Pyrintö1.80 / 1.80
Miska KäyhköSavonlinnan Riento1.75 / 1.75
Jonathan LindroosEspoon Tapiot1.67 / 1.67
Kare LysmäHelsingin Kisa-Veikot1.73 / 1.73
Manu MetsäkangasLahden Ahkera1.70 / 1.64
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.89 / 1.89
Joonatan VeijolaHämeenlinnan Tarmo1.90 / 1.85
 
M17 3-loikka (14)
Toni AppelqvistEsbo IF12.83 / 12.70
Mathias GustafssonTurun Urheiluliitto11.64 / -
Aleksi HuotariPohjan Koitto13.15 / 13.15
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat12.05 / -
Miska KäyhköSavonlinnan Riento12.09 / -
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot11.07 / -
Manu MetsäkangasLahden Ahkera12.00 / -
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat12.68 / 12.68
Eelis SnåreLahden Ahkera12.73 / 12.71
Niklas TallqvistBorgå Akilles11.20 / -
Miro TanninenJoensuun Kataja12.35 / -
Aaron UtulahtiVihdin Viesti13.14 / 12.53
Sakari ValliusJoensuun Kataja11.45 / -
 
M17 kuula (7)
Tuukka IngersLahden Ahkera11.33 / 11.33
Veeti LettojärviPertunmaan Ponnistajat10.88 / 10.88
Jonathan LindroosEspoon Tapiot11.81 / 11.81
Ilmari PehkonenRekolan Raikas11.82 / 11.82
Joonas PulkkinenRistiinan Urheilijat15.40 / 15.40
Jesse SorvariBorgå Akilles13.78 / 13.78
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.30 / 11.87
 
M17 kiekko (7)
Miika LahtonenMynämäen Isku53.20 / 53.20
Jonathan LindroosEspoon Tapiot37.88 / 37.88
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot41.87 / 41.87
Kalle PalolaEspoon Tapiot42.90 / 42.90
Ilmari PehkonenRekolan Raikas38.40 / 38.40
Ahti PokkinenIF Sibbo-Vargarna41.19 / 41.19
Joonas PulkkinenRistiinan Urheilijat43.62 / 41.52
 
N17 100m (50)
Sofia HärkönenOulun Pyrintö13.00 / 13.00
Suvi HeikkinenSuomussalmen Rasti12.97 / 13.04
Veera HolopainenKaavin Kaiku13.54 / 13.54
Iina HonkaVeikkolan Veikot13.96 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.60 / 12.60
Juulia InkinenLahden Ahkera13.90 / 13.90
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö12.63 / -
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot12.74 / 13.02
Vilma JukkolaLohtajan Veikot13.82 / 14.31
Niina KarttunenSavonlinnan Riento12.47 / 12.72
Adeliina KemppainenPohjan Koitto13.42 / -
Eeva KilpeläinenOulun Pyrintö13.49 / -
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa12.39 / 13.07
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3813.02 / -
Daniela KulankoEsbo IF13.99 / -
Venla LaineLahden Ahkera13.33 / -
Aliisa LautalaValkealan Kajo14.71 / -
Enni LehtomäkiOulun Pyrintö12.79 / 12.79
Siiri LithoviusLimingan Niittomiehet12.99 / 13.13
Janette LohilahtiHelsingfors IFK13.23 / 13.30
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.77 / 12.77
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.11 / 13.58
Siiri MetsäläEsbo IF14.04 / -
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö12.82 / 13.00
Sandra PahkalaValkealan Kajo15.74 / -
Nea PalokangasKuivasjärven Aura14.43 / -
Saana PeuraTervolan Terävä13.21 / 13.47
Anna PursiainenEspoon Tapiot12.17 / 12.17
Sani RantalainenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.86 / -
Senja RoosLahden Ahkera12.72 / 13.11
Pinja RuohoLahden Ahkera13.15 / 13.33
Olivia SalmelainenMaskun Kataja13.49 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot13.54 / 14.00
Jenny SarioEspoon Tapiot12.97 / 13.28
Nea SavolaLahden Ahkera13.98 / -
Sofia ShashkinaKarhulan Urheilijat13.79 / 13.89
Venla SimolinEsbo IF13.11 / 13.11
Sonja StångKuivasjärven Aura12.50 / -
Wilma TaavitsainenRistiinan Urheilijat13.45 / 13.49
Emma TainioPaimion Urheilijat12.69 / -
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.21 / -
Margarita TsubarevaSjundeå IF13.03 / 13.03
Heidi TyrväinenSavonlinnan Riento14.09 / 14.22
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö12.56 / 12.83
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.63 / -
Oona VasilevTapanilan Erä13.38 / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet12.46 / -
Jannika ViljakainenBorgå Akilles13.01 / 13.41
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.00 / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat13.35 / -
 
N17 200m (54)
Sofia HärkönenOulun Pyrintö - / -
Suvi HeikkinenSuomussalmen Rasti27.66 / -
Veera HolopainenKaavin Kaiku28.40 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot26.19 / 26.19
Sanni IivariPohjan Koitto29.17 / 29.17
Juulia InkinenLahden Ahkera29.97 / -
Helmi IsometsäHelsingfors IFK25.28 / -
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö25.41 / -
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot26.67 / 27.53
Nelli JärvinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu26.18 / -
Vilma JukkolaLohtajan Veikot28.13 / 28.42
Wilma JungarEsbo IF27.63 / -
Vanessa JuntunenSuomussalmen Rasti28.65 / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa - / -
Adeliina KemppainenPohjan Koitto27.71 / -
Eeva KilpeläinenOulun Pyrintö28.57 / -
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa26.40 / -
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3826.53 / -
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.13 / 25.13
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot29.76 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura - / -
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat30.12 / -
Emma KuikkaJanakkalan Jana28.10 / -
Anni LähdemäkiRiihimäen Kisko27.90 / 29.67
Aliisa LautalaValkealan Kajo29.01 / 29.01
Enni LehtomäkiOulun Pyrintö27.52 / 27.52
Janette LohilahtiHelsingfors IFK26.78 / 26.78
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu27.01 / -
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat25.44 / 27.30
Emma MäkikallioPohjan Koitto26.05 / 26.20
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot29.49 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat27.91 / 27.91
Siiri MetsäläEsbo IF29.10 / -
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.45 / -
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö27.31 / -
Sandra PahkalaValkealan Kajo - / -
Nea PalokangasKuivasjärven Aura - / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot24.74 / 24.74
Sani RantalainenLappeenrannan Urheilu-Miehet27.29 / -
Senja RoosLahden Ahkera26.90 / 27.16
Pinja RuohoLahden Ahkera28.45 / -
Erika RuotsalainenViipurin Urheilijat - / -
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5826.21 / 26.21
Jutta SeppänenEspoon Tapiot27.02 / 28.15
Venla SimolinEsbo IF - / -
Wilma TaavitsainenRistiinan Urheilijat27.98 / 27.98
Emma TainioPaimion Urheilijat26.52 / 26.52
Margarita TsubarevaSjundeå IF32.28 / -
Heidi TyrväinenSavonlinnan Riento29.58 / -
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö26.19 / 26.48
Oona VasilevTapanilan Erä27.98 / 27.98
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet26.08 / -
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat27.75 / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat30.53 / -
 
N17 800m (22)
Milla AirolaVantaan Salamat2:46.81 / -
Ronja HaavistoNokian Urheilijat2:36.88 / -
Riina IlvesluotoKuivasjärven Aura2:37.22 / -
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko2:36.38 / 2:39.64
Ella KainulainenSavonlinnan Riento2:19.62 / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa2:47.94 / 2:47.94
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot3:03.16 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:13.99 / 2:13.99
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat2:36.69 / 2:36.69
Veera KoskinenLahden Ahkera2:43.19 / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:35.76 / 2:37.95
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot2:33.62 / 2:40.58
Veera MattilaVammalan seudun Voima2:15.81 / 2:29.62
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:25.47 / 2:25.47
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:23.91 / 2:23.91
Sofia PiispaSalon Vilpas2:28.79 / 2:30.88
Aava SevonkariKeravan Urheilijat - / -
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot2:26.66 / -
Nea TarvoEspoon Tapiot2:46.32 / -
Heidi TyrväinenSavonlinnan Riento2:44.98 / 2:56.59
Nella VarjasEspoon Tapiot2:21.05 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:09.68 / -
 
N17 3000m (8)
Ronja HaavistoNokian Urheilijat - / -
Essi HietulaTapanilan Erä12:04.82 / 12:04.82
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:45.42 / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot12:38.61 / 12:38.61
Emma RainioJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Katri SaavalainenSysmän Sisu11:30.13 / -
Aava SevonkariKeravan Urheilijat - / -
Nea TarvoEspoon Tapiot12:17.17 / 12:17.17
 
N17 100m aj (24)
Iitu HeikkinenKuivasjärven Aura15.28 / 16.27
Juulia InkinenLahden Ahkera16.80 / 16.80
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko16.31 / -
Wilma JungarEsbo IF15.04 / 15.85
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu16.32 / 16.42
Niina KarttunenSavonlinnan Riento14.01 / 14.11
Adeliina KemppainenPohjan Koitto15.36 / -
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3815.58 / -
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.69 / 13.72
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö - / -
Sofia LindholmLappeenrannan Urheilu-Miehet13.91 / 13.91
Ilana OnnelaNaantalin Löyly - / -
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja - / -
Sani RantalainenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.77 / 14.77
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot - / -
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5815.75 / -
Sonja StångKuivasjärven Aura13.81 / -
Wilma TaavitsainenRistiinan Urheilijat16.48 / 16.48
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.44 / -
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö14.56 / 14.56
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot17.34 / 17.34
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.17 / 14.17
Iida VerainenNousiaisten Susi - / -
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat15.47 / -
 
N17 korkeus (12)
Juulia InkinenLahden Ahkera1.50 / 1.47
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko1.57 / 1.55
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.59 / 1.59
Neea KäyhköSavonlinnan Riento1.66 / 1.64
Aino KoskelaRiihimäen Kisko1.63 / 1.63
Veera KoskinenLahden Ahkera1.45 / 1.41
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö1.53 / 1.53
Siiri LithoviusLimingan Niittomiehet1.57 / 1.52
Saana PeuraTervolan Terävä1.62 / 1.62
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.74 / 1.74
Milka RiialiImatran Urheilijat1.70 / 1.65
Sonja StångKuivasjärven Aura1.60 / -
 
N17 3-loikka (18)
Enni AulaPohjan Koitto9.84 / -
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.18 / 11.18
Maryana IshanovaHämeenlinnan Tarmo10.60 / -
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot10.18 / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa9.30 / -
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu10.44 / -
Mimi KontalaHelsingfors IFK10.20 / -
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot9.81 / -
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.54 / 10.54
Venla LaineLahden Ahkera9.86 / 9.54
Venla LindroosKeravan Urheilijat9.02 / 9.02
Elina MännikköKuivasjärven Aura11.10 / -
Siiri MetsäläEsbo IF10.72 / -
Saana PeuraTervolan Terävä11.00 / 10.87
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto11.72 / -
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet10.88 / -
Margarita TsubarevaSjundeå IF9.97 / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat9.53 / -
 
N17 kuula (19)
Enni AulaPohjan Koitto13.71 / 13.71
Sonja FermRekolan Raikas11.72 / 11.54
Juulia InkinenLahden Ahkera11.28 / 11.28
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö10.10 / -
Tuuli KinnunenJoensuun Kataja11.41 / 11.41
Veera LaamanenHeinolan Isku14.20 / 14.20
Venla LaineLahden Ahkera10.39 / 10.19
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö12.25 / 11.47
Siiri LithoviusLimingan Niittomiehet10.35 / 10.35
Elina MännikköKuivasjärven Aura12.40 / 12.38
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot10.50 / 10.50
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK12.58 / 12.58
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.27 / 11.41
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö11.69 / 11.44
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset12.02 / 12.02
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5810.10 / -
Annukka VainonenIitin Pyrintö13.82 / 13.63
Jannika ViljakainenBorgå Akilles10.58 / 10.58
Ilona VuoriMarttilan Murto13.81 / 13.81
 
N17 kiekko (13)
Enni AulaPohjan Koitto43.86 / 43.86
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat41.00 / 41.00
Nea HirvonenRiihimäen Kisko - / -
Veera LaamanenHeinolan Isku41.81 / -
Nea LuukkonenPuumalan Viri35.89 / 35.89
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK41.52 / 41.52
Saskia NahiEspoon Tapiot33.86 / 31.94
Emmy OllasBorgå Akilles32.05 / 32.05
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko28.43 / 28.43
Nea SavolaLahden Ahkera29.75 / 29.75
Iida UosukainenEsbo IF32.04 / 31.06
Annukka VainonenIitin Pyrintö37.72 / 37.72
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö40.20 / 40.20
 
P15 100m (31)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat11.93 / 11.93
Vertti EtelämäkiViipurin Urheilijat - / -
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.63 / -
Emil HamströmKenttäurheilijat -5813.02 / 13.02
Aatu HolopainenJoensuun Kataja13.00 / 13.00
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.28 / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat13.19 / -
Joonas JäppinenEspoon Tapiot11.68 / 11.68
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa - / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat11.88 / 11.96
Henri KorhonenViipurin Urheilijat12.67 / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot13.49 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske12.29 / 12.29
Ville LehtinenVaasan Vasama11.78 / 11.78
Jami LeppäkoskiBorgå Akilles13.06 / 13.06
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat12.43 / -
Miki LikanderLappeenrannan Urheilu-Miehet12.31 / -
Eerik MäkeläLahden Ahkera12.87 / 12.87
Henri MatikainenEspoon Tapiot12.24 / 12.24
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat12.33 / 12.33
Eliel MulariKarhulan Katajaiset12.78 / 12.78
Anton MustonenLahden Ahkera12.43 / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot12.40 / 12.40
Benjamin OlliIF Femman11.78 / 11.78
Simo PiirainenKaipolan Vire12.74 / -
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.39 / -
Nikolay RinasViipurin Urheilijat13.13 / 13.13
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.60 / -
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet11.75 / 11.75
Atte TuominenLahden Ahkera14.18 / 14.35
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.28 / 12.28
 
P15 300m (23)
Vertti EtelämäkiViipurin Urheilijat - / -
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu48.51 / -
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö51.28 / -
Johannes HakalaEspoon Tapiot39.23 / -
Aatu HolopainenJoensuun Kataja - / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat42.56 / -
Joonas JäppinenEspoon Tapiot37.69 / 37.69
Miska KoponenViipurin Urheilijat38.67 / -
Henri KorhonenViipurin Urheilijat - / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot45.75 / -
Jonne KovaniemiOulun Pyrintö43.32 / -
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat39.97 / 39.97
Atte LeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat42.39 / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot - / -
Anton MustonenLahden Ahkera40.99 / 40.99
Benjamin OlliIF Femman40.48 / -
Kristian PirnesEsbo IF40.61 / 40.61
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet39.89 / 39.89
Nikolay RinasViipurin Urheilijat44.03 / -
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet38.61 / -
Otso VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu38.34 / 38.34
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot40.08 / -
 
P15 800m (7)
Aarni EijsSalon Vilpas2:13.99 / -
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö2:04.86 / 2:04.86
Risto HakkarainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat2:15.65 / -
Jonne KovaniemiOulun Pyrintö2:18.97 / 2:18.97
Oscar NyholmBorgå Akilles2:13.67 / 2:13.67
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:31.62 / -
 
P15 100m aj (12)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö14.62 / 14.62
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.23 / 15.23
Joonas JäppinenEspoon Tapiot14.98 / 14.98
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske15.31 / -
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat14.31 / 14.31
Henri MatikainenEspoon Tapiot17.15 / -
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot15.19 / -
Nikolay RinasViipurin Urheilijat - / -
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.55 / 13.55
Otso VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16.47 / 16.50
Sampo VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.61 / 14.61
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot14.63 / 14.63
 
P15 korkeus (14)
Samu KauppiTammelan Ryske1.58 / 1.58
Samuel KoskiViipurin Urheilijat1.57 / 1.51
Jami LeppäkoskiBorgå Akilles1.51 / 1.51
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat1.45 / -
Roope MaaninkaPyhäselän Urheilijat1.65 / 1.65
Eerik MäkeläLahden Ahkera1.45 / -
Eliel MulariKarhulan Katajaiset1.62 / 1.62
Anton MustonenLahden Ahkera - / -
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu1.62 / 1.59
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot1.55 / 1.55
Jere NyströmKorian Ponsi1.81 / 1.81
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset1.60 / 1.59
Atte TuominenLahden Ahkera1.51 / 1.51
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.53 / 1.51
 
P15 seiväs (5)
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet3.81 / 3.81
Eerik MäkeläLahden Ahkera3.50 / 3.50
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.35 / 3.35
Atte TuominenLahden Ahkera2.70 / 2.70
Otso VäyrynenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.50 / 3.50
 
P15 3-loikka (19)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat11.28 / -
Vertti EtelämäkiViipurin Urheilijat10.18 / -
Aatu HolopainenJoensuun Kataja11.36 / 11.36
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima9.66 / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot9.93 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske - / -
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat11.29 / -
Ville LehtinenVaasan Vasama10.69 / -
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot10.95 / 10.85
Henri MatikainenEspoon Tapiot10.60 / -
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat11.96 / 11.96
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot10.80 / -
Jere NyströmKorian Ponsi12.31 / -
Niklas PiirainenTampereen Pyrintö10.47 / 10.47
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet11.12 / 11.12
Ilmari TervaskantoOulun Pyrintö - / -
Atte TuominenLahden Ahkera9.81 / 9.81
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot12.46 / 12.44
 
P15 kuula (3)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu12.99 / 12.99
Eliel MulariKarhulan Katajaiset11.98 / 11.98
Vili VälimäkiTammelan Ryske13.11 / 13.11
 
P15 kiekko (11)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu45.57 / 45.57
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu42.55 / 42.55
Jani LaaksoTammelan Ryske39.81 / 39.81
Jami LeppäkoskiBorgå Akilles27.66 / -
Eliel MulariKarhulan Katajaiset40.93 / 40.93
Joona NieminenEspoon Tapiot39.81 / 38.27
Simo PiirainenKaipolan Vire46.82 / 46.82
Topi RönniTampereen Pyrintö46.47 / 44.20
Onni RustholkarhuLahden Ahkera37.71 / 37.71
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku45.26 / 45.26
Pyry SelinLahden Ahkera30.44 / 30.44
 
P15 3000m kävely (3)
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat15:31.76 / -
Miska JohanssonHeinolan Isku - / -
 
T15 100m (53)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.64 / 12.78
Nelli AnttonenImatran Urheilijat13.05 / 13.06
Amanda AsikainenMikkelin Kilpa-Veikot13.82 / 14.21
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet14.11 / 14.15
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.74 / -
Laura EinamoHelsingfors IFK13.19 / 13.47
Minttu EskelinenIisalmen Visa12.72 / 12.79
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat13.99 / 14.08
Emma HalonenSavonlinnan Riento13.82 / 14.17
Sara-Julia HellstenKeravan Urheilijat13.34 / 13.34
Lina HelminenVantaan Salamat14.68 / 14.68
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.05 / -
Helmi IsometsäHelsingfors IFK12.47 / 12.55
Aada JuhalaPorin Tarmo13.45 / 13.45
Iiris KämäräinenLimingan Niittomiehet15.21 / -
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.98 / -
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.89
Helmiina KivilahtiPorin Yleisurheilu14.03 / 14.03
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa13.03 / -
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot14.19 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK13.29 / 13.29
Gerli KumarViipurin Urheilijat13.95 / 13.95
Sohvi LaineLahden Ahkera13.73 / -
Venla LehtonenNurmijärven Yleisurheilu13.32 / -
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.94 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot13.04 / 13.04
Aada MäättäläToholammin Urheilijat12.7h / 12.7h
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet12.97 / 13.38
Nea NakariVehkalahden Veikot13.55 / -
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto12.85 / -
Emma NoponenVantaan Salamat15.66 / -
Iida PahtajaPohjan Koitto12.67 / 13.24
Ella PaukkuEsbo IF13.06 / 13.06
Anniina PiitulainenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.38 / -
Pinja PitkäläLimingan Niittomiehet15.38 / -
Petranella PoranenKeravan Urheilijat14.43 / 14.43
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.39 / 14.39
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera13.31 / -
Saara SyrjäläEspoon Tapiot - / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat13.65 / 13.65
Liina TervoHelsingfors IFK13.51 / -
Alisa TikkanenHelsingfors IFK13.09 / 13.37
Riika TirkkonenKuopion Reipas13.18 / -
Vilma ToivonenHämeenlinnan Tarmo13.97 / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF13.17 / 13.17
Milka UkkonenLahden Ahkera12.89 / 13.08
Emilia VaahtolaVantaan Salamat14.19 / -
Anniina VaittinenEspoon Tapiot12.91 / 13.72
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot13.46 / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö13.09 / 13.09
Aino VenäläinenImatran Urheilijat13.08 / 13.08
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat13.00 / 13.00
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.66 / 12.66
 
T15 300m (37)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu42.93 / -
Amanda AsikainenMikkelin Kilpa-Veikot49.57 / -
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet45.09 / 45.09
Laura EinamoHelsingfors IFK42.79 / 42.79
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat - / -
Emma HalonenSavonlinnan Riento47.99 / -
Sara-Julia HellstenKeravan Urheilijat45.52 / -
Lina HelminenVantaan Salamat - / -
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet48.29 / -
Helmi IsometsäHelsingfors IFK41.14 / -
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu45.82 / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa40.84 / -
Anna KokkoKuivasjärven Aura46.45 / -
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot49.27 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK47.12 / 47.12
Gerli KumarViipurin Urheilijat - / -
Sohvi LaineLahden Ahkera46.05 / 46.25
Emmi LampioKeravan Urheilijat - / -
Venla LehtonenNurmijärven Yleisurheilu45.13 / 45.46
Helmi LievonenRiihimäen Kisko44.35 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot42.49 / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat42.97 / -
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja45.11 / -
Hilda OilaEspoon Tapiot - / -
Iida PahtajaPohjan Koitto45.71 / 45.71
Ella PaukkuEsbo IF45.12 / -
Petranella PoranenKeravan Urheilijat - / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera43.72 / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat41.98 / -
Saara SyrjäläEspoon Tapiot - / -
Liina TervoHelsingfors IFK - / -
Alisa TikkanenHelsingfors IFK44.19 / -
Riika TirkkonenKuopion Reipas42.96 / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF48.4h / -
Milka UkkonenLahden Ahkera41.66 / 42.49
Anni VälimäkiPorin Yleisurheilu51.65 / -
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat43.09 / -
 
T15 800m (13)
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet2:35.51 / 2:35.51
Minttu KaukonenLahden Ahkera2:33.21 / -
Erika KenttäEspoon Tapiot2:52.34 / -
Venla LäderbergLahden Ahkera2:31.82 / -
Ilona LampilaVammalan seudun Voima2:28.10 / 2:28.71
Noomi MalmgrenEsbo IF2:18.65 / 2:20.88
Emma NoponenVantaan Salamat2:59.76 / -
Emma NyströmHelsingfors IFK - / -
Petranella PoranenKeravan Urheilijat2:46.75 / 2:46.75
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:41.96 / 2:46.73
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:24.34 / 2:27.14
Saara SyrjäläEspoon Tapiot - / -
Anni VälimäkiPorin Yleisurheilu2:58.36 / -
 
T15 80m aj (26)
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.47 / 13.66
Laura EinamoHelsingfors IFK12.63 / 12.63
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.20 / 13.40
Iiris KämäräinenLimingan Niittomiehet - / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera - / -
Helmiina KivilahtiPorin Yleisurheilu14.24 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK13.49 / 13.49
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot12.56 / -
Helmi LaineSavonlinnan Riento12.72 / 12.72
Emmi LampioKeravan Urheilijat14.74 / 14.74
Venla LehtonenNurmijärven Yleisurheilu13.24 / 13.24
Carla LiukkonenEspoon Tapiot11.70 / 12.13
Viveka LoukolaRaision Kuula11.67 / 11.93
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet11.87 / 12.57
Emma NoponenVantaan Salamat - / -
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja12.25 / 12.25
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja13.12 / 13.27
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera12.77 / -
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.29 / 13.29
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat12.78 / 12.90
Liina TervoHelsingfors IFK11.89 / 12.34
Anniina VaittinenEspoon Tapiot12.82 / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot12.80 / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö12.49 / -
Rosa ValkendorffLappeenrannan Urheilu-Miehet13.84 / 13.84
 
T15 korkeus (29)
Ina AppelqvistEsbo IF1.42 / 1.42
Pauliina AuttiKuivasjärven Aura1.50 / 1.50
Elizabeth FogdeMalax IF1.68 / 1.68
Ella HaapasaloLahden Ahkera1.56 / 1.51
Jenni JohnssonLahden Ahkera1.55 / 1.55
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.61 / 1.58
Erika KenttäEspoon Tapiot1.45 / 1.45
Anni KonnuImatran Urheilijat1.62 / 1.60
Saima KossaSauvon Urheilijat1.59 / 1.59
Gerli KumarViipurin Urheilijat1.57 / -
Viivi KupiainenHartolan Voima1.59 / 1.58
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.56 / 1.56
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.63 / 1.63
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet1.53 / 1.53
Pinja MähönenSonkajärven Pahka1.53 / 1.53
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet1.45 / 1.45
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat1.53 / 1.50
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat1.53 / 1.51
Ella PaukkuEsbo IF1.55 / 1.55
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja1.49 / 1.49
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet1.47 / 1.47
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.36 / 1.36
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat1.60 / 1.60
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.48 / 1.48
Sanja SiuralaEspoon Tapiot1.50 / 1.45
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat1.45 / 1.39
Ella WesterlundEsbo IF1.41 / 1.41
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä1.55 / 1.55
 
T15 seiväs (3)
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.21 / 3.05
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat3.31 / 3.31
Riikka VirkkiSomeron Esa3.05 / 3.05
 
T15 3-loikka (34)
Ina AppelqvistEsbo IF9.39 / 9.39
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.49 / 11.30
Minttu EskelinenIisalmen Visa10.93 / -
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto8.94 / -
Lina HelminenVantaan Salamat - / -
Emmiina HiltunenJyväskylän Kenttäurheilijat9.17 / -
Erin KainulainenSavonlinnan Riento10.96 / 10.96
Iiris KämäräinenLimingan Niittomiehet8.87 / -
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet9.57 / -
Elinda KoivulaHelsingfors IFK10.00 / -
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot9.99 / -
Helmi LaineSavonlinnan Riento10.51 / 10.51
Aava LajunenVantaan Salamat10.17 / 10.17
Helmi LipsanenJanakkalan Jana10.92 / 10.92
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet10.78 / -
Emilia MartinsénOulun Pyrintö9.85 / -
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö9.95 / 9.95
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet10.68 / 10.16
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö9.28 / -
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja11.24 / 10.75
Alisa OkkonenKuivasjärven Aura7.14 / -
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.81 / 9.56
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat10.48 / 10.48
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat11.14 / -
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.62 / 10.62
Maria SuntioKarhulan Katajaiset8.79 / -
Mimosa TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat10.73 / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat9.56 / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF - / -
Ella TuohiniemiPorin Tarmo10.66 / 10.66
Anniina VaittinenEspoon Tapiot10.54 / 10.12
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot10.22 / -
Rosa ValkendorffLappeenrannan Urheilu-Miehet10.34 / 9.78
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat10.16 / -
 
T15 kuula (13)
Ina AppelqvistEsbo IF9.30 / 9.29
Janna HuuhoPyhäselän Urheilijat12.10 / 12.10
Tiina JärvinenLahden Ahkera12.97 / 12.97
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo9.54 / -
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot13.99 / 13.99
Sohvi LaineLahden Ahkera10.07 / 9.62
Aino LaitinenRiihimäen Kisko11.20 / 11.20
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat10.80 / 10.80
Siru MyllykangasHeinolan Isku10.58 / 10.58
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja11.36 / 11.36
Aada SipiläinenOrimattilan Jymy10.39 / -
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo12.32 / 12.32
Jonna VirénLiljendal IK11.62 / 11.62
 
T15 kiekko (24)
Lyydia HerralaTöysän Veto41.30 / 41.30
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö19.31 / 19.31
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.69 / 29.69
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo - / -
Alice KoskelainenLahden Ahkera36.21 / 36.21
Aino LaitinenRiihimäen Kisko - / -
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat33.47 / 33.47
Pinja MuotkaOrimattilan Jymy32.53 / 30.77
Siru MyllykangasHeinolan Isku31.96 / 28.43
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto48.22 / 43.39
Noora NiininenEspoon Tapiot21.26 / 21.26
Julia NystrandEsbo IF35.76 / 35.76
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat34.81 / 34.81
Siiri PetäjäsaariValkealan Kajo - / -
Alisa RauhamaaLahden Ahkera25.92 / 25.92
Pinja RintamaaLiedon Parma - / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera33.33 / 33.33
Aada SipiläinenOrimattilan Jymy30.33 / 30.33
Vilma ToivonenHämeenlinnan Tarmo30.65 / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö40.19 / 40.19
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo40.87 / 40.87
Ilona VerhoKangasalan Kisa35.49 / 35.49
Jonna VirénLiljendal IK30.45 / 30.45
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana25.52 / 25.52
 
T15 3000m kävely (6)
Anna KokkoKuivasjärven Aura18:08.38 / -
Emilia MalinenPylkönmäen Yrittävä17:27.49 / 17:44.7h
Rosa NiittyviitaLahden Ahkera16:38.87 / -
Taika NurroRekolan Raikas17:56.91 / -
Maria SuntioKarhulan Katajaiset19:44.48 / 19:44.48
Anni VälimäkiPorin Yleisurheilu20:10.63 / 20:27.9h
 
P14 100m (42)
Tuomas AhokasVantaan Salamat13.44 / 13.44
Maximilian BergholmEsbo IF13.32 / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF14.41 / 14.41
Roger EklundEsbo IF - / -
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento12.66 / 12.66
Miro HeikkiläGamlakarleby IF15.13 / 15.13
Lauri HirstoHelsingin Kisa-Veikot16.16 / 16.16
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat12.98 / 12.98
Oiva KasurinenAsikkalan Raikas - / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi12.76 / 12.76
Antti KinnunenOulun Pyrintö14.15 / 14.15
Niklas KjellbäckGamlakarleby IF14.08 / 14.08
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot12.50 / 12.50
Noa KorhonenOulun Pyrintö14.77 / -
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet12.74 / 12.74
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat14.28 / 14.28
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö - / -
Taavi LauttamusKauhavan Wisa13.12 / -
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Rado LindbergEsbo IF12.66 / 12.66
Sampo MäättäKuivasjärven Aura12.42 / 12.42
Eero MauroLieksan Urheilijat12.04 / 12.04
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu - / -
Eerik NyyssönenEspoon Tapiot13.93 / 13.93
Oliver ÖhmanIF Raseborg12.13 / 12.22
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.57 / 12.57
Peik PihlströmEsbo IF - / -
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.02 / 12.02
Jimi RousuGamlakarleby IF15.30 / 15.30
Konsta RutanenKuivasjärven Aura12.93 / 12.93
Oskari SalmelainenMaskun Kataja12.57 / 12.57
Jerry SavolainenLahden Ahkera13.73 / 13.73
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat - / -
Elliot SchmidtBorgå Akilles12.69 / 12.69
Viktor StoreGamlakarleby IF16.15 / 16.15
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset13.08 / 13.08
Oliver TakanenGamlakarleby IF - / -
Einari TiainenVantaan Salamat13.93 / 13.93
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö - / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö15.01 / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet11.98 / 11.98
Luka VeselinovicEspoon Tapiot14.11 / 14.11
 
P14 300m (30)
Jimi AhoSalon Vilpas - / -
Maximilian BergholmEsbo IF - / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF - / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF - / -
Linus HenrikssonBorgå Akilles59.13 / -
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet43.62 / 43.62
Lauri HirstoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Oiva KasurinenAsikkalan Raikas - / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot - / -
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet52.85 / -
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö - / -
Taavi LauttamusKauhavan Wisa41.9h / 41.9h
Juho MantilaRiihimäen Kisko - / -
Eero MauroLieksan Urheilijat40.06 / 40.06
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu - / -
Oliver ÖhmanIF Raseborg - / -
Veeti PihlajaSeinäjoen Seudun Urheilijat40.0h / 40.0h
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Jimi RousuGamlakarleby IF - / -
Jerry SavolainenLahden Ahkera45.30 / 45.30
Vilho StenmanUuraisten Urheilijat46.7h / -
Viktor StoreGamlakarleby IF - / -
Rasmus TenkanenIF Raseborg - / -
Eeli TohmolaOulun Pyrintö49.57 / -
Tuomas ToivonenOrimattilan Jymy - / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö - / -
Elmer VauhkonenLapinlahden Veto42.49 / 42.49
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet38.03 / 38.03
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat48.47 / -
 
P14 800m (23)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot2:53.32 / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF2:26.14 / 2:26.14
Roger EklundEsbo IF - / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF2:39.73 / 2:39.73
Lauri HirstoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Aapo IkolaKenttäurheilijat -582:19.91 / -
Oiva KasurinenAsikkalan Raikas - / -
Antti KinnunenOulun Pyrintö2:51.54 / 2:51.54
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät2:32.48 / 2:41.51
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat2:23.15 / -
Noa KorhonenOulun Pyrintö2:43.57 / -
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet2:19.51 / -
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:38.16 / -
Jimi RousuGamlakarleby IF2:36.70 / 2:36.70
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat2:31.54 / 2:31.54
Jyri SäyriöValkealan Kajo - / -
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot2:24.62 / -
Tuomas StadigValkealan Kajo2:38.9h / -
Viktor StoreGamlakarleby IF2:51.22 / -
Eeli TohmolaOulun Pyrintö2:33.57 / 2:33.57
Tuomas ToivonenOrimattilan Jymy - / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö2:16.59 / -
Konsta VuorelaJyväskylän Kenttäurheilijat2:33.61 / -
 
P14 100m aj (14)
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento16.57 / 16.57
Niklas KjellbäckGamlakarleby IF19.82 / 19.82
Samuel KoskiViipurin Urheilijat - / -
Rado LindbergEsbo IF - / -
Juho MantilaRiihimäen Kisko16.58 / 16.58
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat14.39 / 14.39
Joona NieminenEspoon Tapiot15.82 / 15.82
Peik PihlströmEsbo IF - / -
Konsta RutanenKuivasjärven Aura18.61 / 18.61
Elliot SchmidtBorgå Akilles16.71 / 16.71
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset15.80 / 15.80
Matias TapanainenEspoon Tapiot16.53 / 16.53
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.18 / 14.18
Luka VeselinovicEspoon Tapiot16.54 / 16.54
 
P14 seiväs (6)
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot2.12 / 2.12
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat3.16 / 3.10
Oiva KasurinenAsikkalan Raikas1.85 / -
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset2.85 / 2.85
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat3.25 / 3.25
Petteri TuomaalaSaloisten Salama3.40 / 3.40
 
P14 pituus (35)
Tuomas AhokasVantaan Salamat4.28 / -
Maximilian BergholmEsbo IF - / -
Roger EklundEsbo IF4.37 / -
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento5.19 / 5.19
Linus HenrikssonBorgå Akilles4.33 / -
Jim HerleviOrimattilan Jymy4.59 / -
Thomas IsakssonBorgå Akilles4.54 / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi4.75 / 4.75
Antti KinnunenOulun Pyrintö3.84 / 3.75
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot5.02 / -
Samuel KoskiViipurin Urheilijat4.93 / -
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.08 / -
Luukas KyrönlahtiJyväskylän Kenttäurheilijat4.78 / 4.78
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö3.73 / -
Taavi LauttamusKauhavan Wisa4.60 / -
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Rado LindbergEsbo IF - / -
Sampo MäättäKuivasjärven Aura4.87 / 4.87
Lauri MäkinenKenttäurheilijat -584.63 / 4.63
Juho MantilaRiihimäen Kisko4.74 / 4.74
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat5.45 / 5.45
Joona NieminenEspoon Tapiot5.03 / -
Eerik NyyssönenEspoon Tapiot4.35 / -
Peik PihlströmEsbo IF4.85 / -
Konsta RutanenKuivasjärven Aura4.82 / 4.82
Elliot SchmidtBorgå Akilles4.49 / -
Oliver TakanenGamlakarleby IF3.70 / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot4.76 / 4.76
Rasmus TenkanenIF Raseborg4.73 / 4.58
Ilmari TervaskantoOulun Pyrintö3.57 / 3.57
Einari TiainenVantaan Salamat4.33 / -
Tuomas ToivonenOrimattilan Jymy4.29 / -
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö4.99 / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.80 / 5.58
Luka VeselinovicEspoon Tapiot4.33 / -
 
P14 moukari (10)
Akseli HelminenLahden Ahkera21.46 / 21.46
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät21.34 / 21.34
Samuel PuustinenBorgå Akilles39.85 / 39.85
Onni RustholkarhuLahden Ahkera42.37 / 42.37
Lassi SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat31.45 / 31.45
Pyry SelinLahden Ahkera28.51 / 28.51
Reko TuominenTarvasjoen Urheilijat49.01 / 49.01
Aaro TurkiaYlämaan Pyrkijät34.57 / 34.57
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö39.28 / 39.28
Filip WikholmIF Raseborg43.35 / 43.35
 
P14 keihäs (13)
Santeri HarjulaLahden Ahkera - / -
Linus HenrikssonBorgå Akilles - / -
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat36.04 / 36.04
Veikko KoskiPorin Yleisurheilu27.17 / 27.17
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emil MatikainenEspoon Tapiot30.31 / -
Eerik NyyssönenEspoon Tapiot24.39 / -
Saku RönkköVihdin Viesti42.85 / 42.85
Tiitus SiikalaKenttäurheilijat -5830.81 / 30.81
Ilmari TervaskantoOulun Pyrintö - / -
Einari TiainenVantaan Salamat22.12 / 22.12
Eeli TohmolaOulun Pyrintö30.21 / 30.21
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu - / -
 
T14 100m (88)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot14.44 / 14.44
Helmi EklundEspoon Tapiot13.77 / 13.77
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto14.91 / 14.91
Noora GustafssonNastolan Naseva15.39 / -
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot14.22 / 14.22
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat14.46 / 14.46
Venla HämäläinenLiedon Parma13.89 / -
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti14.17 / -
Emmi HeikkinenKajaanin Kipinä13.31 / 13.31
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento13.84 / 13.95
Lotta HelkearoTurun Urheiluliitto14.62 / 14.71
Emmiina HiltunenJyväskylän Kenttäurheilijat14.16 / 14.21
Maggie HolloEspoon Tapiot14.29 / 14.29
Alina HummastiSaloisten Salama15.14 / -
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä13.45 / 13.45
Anni KantolaTampereen Pyrintö - / -
Ainasylvia KariSaloisten Salama13.98 / 13.98
Sofia KeronenOutokummun Partio - / -
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet13.68 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat - / -
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat12.50 / 12.50
Helmi KiralyJyväskylän Kenttäurheilijat14.15 / 14.15
Olivia KollinEsbo IF16.25 / -
Thea KoluNurmijärven Yleisurheilu14.06 / -
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.60 / 13.60
Martta KoskelaOulun Pyrintö13.96 / -
Iida KujanpääTampereen Pyrintö13.84 / -
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko14.52 / 14.52
Veera LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat14.32 / 14.32
Aava LajunenVantaan Salamat13.39 / 13.39
Venni LassilaKuivasjärven Aura - / -
Venla LaukkaOulun Pyrintö13.64 / 13.89
Malin LindrothEsbo IF13.64 / 13.64
Pinja MähönenSonkajärven Pahka16.67 / -
Milja MajuriVantaan Salamat13.48 / 13.48
Milka MansikkaViipurin Urheilijat13.68 / 13.68
Sofia MattilaLapuan Virkiä14.29 / 14.29
Sofia MehtäläKuivasjärven Aura - / -
Vilma MeriläinenVihdin Viesti14.01 / 14.01
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö15.61 / -
Anni NapariVihdin Viesti13.95 / -
Alisa NiemiOulun Pyrintö13.32 / 13.32
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot13.34 / 13.57
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset13.27 / 13.44
Noora NiininenEspoon Tapiot14.72 / 14.72
Essi NiskalaOulun Pyrintö14.44 / -
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet15.57 / -
Saana NuolikoskiVantaan Salamat - / -
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti13.66 / 13.66
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo13.29 / 13.29
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot13.50 / 13.50
Inkeri PaavolaEspoon Tapiot14.66 / 14.66
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat14.40 / -
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.06 / 14.19
Teresa PerttiläHelsingfors IFK12.64 / 13.02
Rita RäisänenJoroisten Urheilijat - / -
Edith RantalaLahden Ahkera13.93 / 13.93
Emmi RantalaLimingan Niittomiehet13.96 / -
Emilia RauhalaOulun Pyrintö13.69 / -
Nea RehnOrimattilan Jymy - / -
Elsa RönkköKeravan Urheilijat - / -
Amanda RontuKeravan Urheilijat14.06 / 14.06
Erika RuotsalainenViipurin Urheilijat14.91 / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot14.07 / 14.07
Hilla SaarinenHelsingfors IFK13.09 / 13.17
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat13.67 / 13.67
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat13.47 / 13.47
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat13.39 / -
Venla SavolainenImatran Urheilijat13.56 / 13.56
Selma SeppäläJyväskylän Kenttäurheilijat15.03 / 15.03
Valentina SeppäläEspoon Tapiot14.60 / 14.60
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.79 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot14.47 / 14.47
Bettina SiltalaOulun Pyrintö13.72 / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot14.51 / -
Emma SjöbergRaision Kuula13.93 / 14.17
Julia SuihkonenVihdin Viesti14.34 / 14.34
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.14 / -
Jenna TarvoEspoon Tapiot14.55 / 14.55
Emma ToivonenJyväskylän Kenttäurheilijat14.43 / 14.43
Vivian TranHelsingfors IFK13.08 / 13.08
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat15.37 / -
Sara VainikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.51 / 14.51
Suvi VehomäkiSulkavan Urheilijat -4113.96 / 13.96
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo14.03 / 14.03
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti13.31 / 13.31
Ella WesterlundEsbo IF14.39 / 14.39
 
T14 300m (54)
Pauliina AuttiKuivasjärven Aura - / -
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto49.58 / -
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti65.18 / -
Emmi HeikkinenKajaanin Kipinä48.24 / -
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento - / -
Lotta HelkearoTurun Urheiluliitto - / -
Maggie HolloEspoon Tapiot - / -
Alina HummastiSaloisten Salama - / -
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma - / -
Ainasylvia KariSaloisten Salama - / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat - / -
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat44.51 / 44.51
Helmi KiralyJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Thea KoluNurmijärven Yleisurheilu46.79 / 46.79
Martta KoskelaOulun Pyrintö - / -
Veera LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aava LajunenVantaan Salamat - / -
Venla LaukkaOulun Pyrintö - / -
Malin LindrothEsbo IF - / -
Helmi LipsanenJanakkalan Jana - / -
Salla MäkipereLiedon Parma - / -
Milka MansikkaViipurin Urheilijat - / -
Sofia MehtäläKuivasjärven Aura49.41 / -
Safia MekkiPohjan Koitto - / -
Alisa NiemiOulun Pyrintö - / -
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot44.30 / -
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet48.97 / 48.97
Essi NiskalaOulun Pyrintö - / -
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo43.91 / 45.05
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot46.14 / 46.14
Inkeri PaavolaEspoon Tapiot - / -
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat52.08 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK - / -
Emilia RauhalaOulun Pyrintö45.95 / -
Elsa RönkköKeravan Urheilijat - / -
Amanda RontuKeravan Urheilijat - / -
Erika RuotsalainenViipurin Urheilijat - / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot - / -
Hilla SaarinenHelsingfors IFK46.86 / -
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat45.01 / 45.01
Valentina SeppäläEspoon Tapiot - / -
Bettina SiltalaOulun Pyrintö - / -
Venla SimonenJoensuun Kataja - / -
Emma SjöbergRaision Kuula49.39 / 49.39
Julia SuihkonenVihdin Viesti53.03 / -
Jenna TarvoEspoon Tapiot - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vivian TranHelsingfors IFK42.84 / 42.84
Sara VainikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet48.31 / 48.31
Martta ValtonenEspoon Tapiot - / -
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö - / -
 
T14 800m (27)
Ida FinellBorgå Akilles2:32.61 / -
Noora GustafssonNastolan Naseva2:57.09 / -
Aleksandra HuhtalaPorin Yleisurheilu2:37.99 / -
Jenni JohnssonLahden Ahkera2:29.12 / 2:44.22
Fanny KeroIF Raseborg2:37.11 / -
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat2:37.4h / 2:37.4h
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:40.69 / -
Sanni KoivistoLahden Ahkera2:26.12 / 2:26.12
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus2:28.53 / 2:28.53
Venni LassilaKuivasjärven Aura - / -
Noora NiininenEspoon Tapiot3:00.01 / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat2:33.16 / -
Jenna RäisänenSuomussalmen Rasti - / -
Rita RäisänenJoroisten Urheilijat2:54.56 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:23.29 / 2:30.21
Selma SeppäläJyväskylän Kenttäurheilijat2:57.84 / 2:57.84
Valentina SeppäläEspoon Tapiot2:35.85 / 2:35.85
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden2:28.68 / 2:28.68
Anni TakamaaLapuan Virkiä2:40.41 / 2:40.81
Jenna TarvoEspoon Tapiot2:56.56 / -
Alina TikkaJoensuun Kataja2:49.51 / 2:49.51
Sara VainikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:38.88 / 2:38.88
Pihla VäisänenKeravan Urheilijat2:42.53 / -
Anni VuoriSaarijärven Pullistus2:39.03 / 2:39.03
Ea VuoriLahden Ahkera2:25.67 / 2:25.67
Maria WennerstrandKarhulan Urheilijat - / -
Pinja YläharjuPuumalan Viri2:31.43 / 2:31.43
 
T14 80m aj (45)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Pauliina AuttiKuivasjärven Aura14.08 / 14.08
Elizabeth FogdeMalax IF12.86 / 12.86
Ella HaapasaloLahden Ahkera12.93 / 12.93
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat16.92 / 16.92
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti - / -
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet13.00 / 13.00
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat11.89 / 11.89
Helmi KiralyJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.39 / 13.39
Saima KossaSauvon Urheilijat - / -
Iida KujanpääTampereen Pyrintö12.60 / 12.60
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko13.42 / 13.42
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet - / -
Milja MajuriVantaan Salamat - / -
Milka MansikkaViipurin Urheilijat13.35 / 13.35
Emilia MartinsénOulun Pyrintö14.67 / 14.67
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.82 / -
Essi NiskalaOulun Pyrintö - / -
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet13.38 / 13.38
Saana NuolikoskiVantaan Salamat15.65 / 15.65
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö14.74 / 14.74
Elena OkkonenTampereen Pyrintö14.84 / 14.84
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot12.89 / 12.89
Inkeri PaavolaEspoon Tapiot - / -
Edith RantalaLahden Ahkera18.31 / 18.31
Emmi RantalaLimingan Niittomiehet15.61 / 15.61
Vilma RönnemaaLiedon Parma - / -
Amanda RontuKeravan Urheilijat13.47 / 13.47
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.77 / 13.77
Hilla SaarinenHelsingfors IFK12.22 / -
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat14.37 / -
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.54 / 13.54
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.63 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot13.75 / 13.75
Bettina SiltalaOulun Pyrintö13.56 / 13.56
Jenna TarvoEspoon Tapiot - / -
Emma ToivonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat - / -
Carmen VahaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot15.04 / 15.04
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö - / -
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti12.67 / 12.67
 
T14 seiväs (14)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.10 / 3.10
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat3.26 / 3.26
Oona KärkkäinenJoensuun Kataja1.75 / 1.75
Iida KujanpääTampereen Pyrintö3.20 / 3.20
Viivi KupiainenHartolan Voima3.00 / 2.80
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot2.82 / 2.82
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti3.15 / 3.15
Eerika RahkoPohjan Koitto2.70 / 2.70
Edith RantalaLahden Ahkera3.10 / 2.70
Elli RantalaEspoon Tapiot2.30 / 2.30
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat2.80 / 2.80
Emma SjöbergRaision Kuula2.43 / 2.43
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat2.62 / 2.62
Emma VäänänenVantaan Salamat2.05 / -
 
T14 pituus (67)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot4.47 / 4.47
Helmi EklundEspoon Tapiot4.20 / -
Elizabeth FogdeMalax IF5.17 / 5.17
Ella HaapasaloLahden Ahkera4.73 / 4.73
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot4.52 / 4.52
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.31 / 3.62
Venla HämäläinenLiedon Parma4.35 / 4.35
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti3.85 / -
Lotta HelkearoTurun Urheiluliitto4.33 / 4.33
Emmiina HiltunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Maggie HolloEspoon Tapiot4.01 / 4.01
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä4.61 / 4.61
Anni KantolaTampereen Pyrintö4.34 / -
Sofia KeronenOutokummun Partio4.17 / 4.17
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat3.77 / -
Thea KoluNurmijärven Yleisurheilu3.83 / -
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat4.95 / 4.75
Martta KoskelaOulun Pyrintö3.87 / -
Iida KujanpääTampereen Pyrintö4.92 / 4.92
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko4.50 / -
Veera LahtinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Venni LassilaKuivasjärven Aura - / -
Venla LaukkaOulun Pyrintö4.49 / 4.49
Maria LindbohmHelsingfors IFK - / -
Malin LindrothEsbo IF4.61 / 4.61
Helmi LipsanenJanakkalan Jana4.82 / 4.82
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet4.96 / 4.62
Pinja MähönenSonkajärven Pahka4.68 / -
Milja MajuriVantaan Salamat4.42 / -
Emilia MartinsénOulun Pyrintö4.27 / 4.27
Sofia MattilaLapuan Virkiä4.41 / 4.41
Vilma MeriläinenVihdin Viesti4.43 / 4.18
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö4.58 / -
Anni NapariVihdin Viesti4.63 / -
Alisa NiemiOulun Pyrintö4.11 / 4.11
Saana NuolikoskiVantaan Salamat3.62 / 3.60
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö4.32 / 4.32
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.25 / 4.94
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot4.51 / -
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.58 / 4.58
Eva PeltopuroVantaan Salamat4.24 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK5.42 / -
Rita RäisänenJoroisten Urheilijat4.13 / -
Edith RantalaLahden Ahkera4.71 / 3.39
Emmi RantalaLimingan Niittomiehet4.85 / 4.63
Emilia RauhalaOulun Pyrintö4.57 / 4.47
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet4.86 / 4.86
Pinja RintamaaLiedon Parma4.89 / -
Elsa RönkköKeravan Urheilijat4.28 / -
Vilma RönnemaaLiedon Parma4.54 / 4.54
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat4.91 / 4.82
Selma SeppäläJyväskylän Kenttäurheilijat4.04 / 4.04
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot4.83 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot4.44 / 3.84
Sanja SiuralaEspoon Tapiot4.48 / -
Miia SöderströmHelsingfors IFK3.81 / -
Julia SuihkonenVihdin Viesti4.75 / 4.75
Jenna TarvoEspoon Tapiot3.94 / -
Emma ToivonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vivian TranHelsingfors IFK4.16 / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot3.84 / 3.84
Suvi VehomäkiSulkavan Urheilijat -414.15 / 4.15
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö4.82 / 4.82
Tytti VilpakkaVähänkyrön Viesti4.99 / -
Ella WesterlundEsbo IF4.00 / -
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat4.25 / 4.25
 
T14 moukari (10)
Sinja JohanssonLahden Ahkera28.05 / -
Alice KoskelainenLahden Ahkera35.15 / 35.15
Viivi KupiainenHartolan Voima33.00 / 33.00
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat41.76 / 41.76
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa35.58 / 35.58
Julia NystrandEsbo IF40.20 / 40.20
Elena OkkonenTampereen Pyrintö33.12 / 33.12
Veera SantanenRaision Kuula37.31 / 37.31
Ellen UschanowRaision Kuula55.70 / 55.70
Ilona VerhoKangasalan Kisa53.39 / 53.39
 
T14 keihäs (27)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo41.91 / 41.91
Venla HämäläinenLiedon Parma22.65 / -
Ira HirvonenOutokummun Partio44.96 / 44.96
Katja HonkanenLappeenrannan Urheilu-Miehet21.11 / 21.11
Siru HuuskolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.55 / 29.41
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö24.87 / 24.87
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat34.10 / 34.10
Sinja JohanssonLahden Ahkera27.46 / 27.46
Sofia KeronenOutokummun Partio20.53 / 20.53
Alice KoskelainenLahden Ahkera32.12 / 31.19
Jutta KovaniemiOulun Pyrintö17.66 / -
Aino LaitinenRiihimäen Kisko35.09 / 35.09
Sallamari LeskinenLiperin Taimi23.06 / 23.06
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat28.80 / 28.59
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team33.27 / 33.17
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset39.20 / -
Elena OkkonenTampereen Pyrintö26.49 / 26.49
Eena PesonenLiperin Taimi25.98 / 25.98
Ella RåstedtEsbo IF32.04 / 32.04
Alisa RauhamaaLahden Ahkera30.97 / 30.97
Vilma RönnemaaLiedon Parma30.88 / 30.47
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto46.89 / 46.89
Sara SavolainenOulun Pyrintö20.96 / 20.96
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet42.06 / 42.06
Fanny TairaKurikan Ryhti37.00 / 34.44
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat28.49 / 26.73
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko30.88 / -
 
T14 3000m kävely (5)
Jenni JohnssonLahden Ahkera - / -
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat19:33.0h / 19:33.0h
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset15:59.87 / 15:59.87
Pinja SundströmKarkkilan Pojat - / -
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
P13 60m (47)
Vertti ÅkerblomGamlakarleby IF 8.55 / 8.55
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot 9.44 / -
Kimi EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.36 / 8.36
Eeti HänninenHämeenlinnan Tarmo 8.83 / -
Anton HietapakkaGamlakarleby IF 8.42 / 8.42
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.74 / -
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.32 / 8.32
Otto HolmGamlakarleby IF 8.63 / 8.89
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö 9.48 / 9.50
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot 8.55 / 8.55
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat 8.46 / 8.46
Elmo JukkolaLohtajan Veikot 8.79 / -
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima 8.44 / -
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.61 / 8.61
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot 8.43 / 8.43
Vili LahtinenTampereen Pyrintö 8.61 / -
Lauri LeivonenEspoon Tapiot 9.13 / -
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat 9.25 / 9.25
Edvard LindroosNastolan Naseva 9.34 / -
Eeli MäkeläVantaan Salamat 8.63 / 8.63
Otso MeronenLahden Ahkera 8.74 / -
Aleksanteri MursuPohjan Koitto 8.68 / 8.94
Veikko PaanaNaantalin Löyly 8.68 / 8.68
Veeti PakkanenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.13 / 9.13
Pekka PeltolaEsbo IF 9.56 / -
Jami PesonenTampereen Pyrintö - / -
Markus PorvariHartolan Voima 8.92 / -
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo 8.65 / -
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö10.01 / -
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö 8.55 / -
Tumi SirankoVantaan Salamat 8.40 / 8.40
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot 8.56 / -
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot 8.50 / -
Benjamin StenbackaVeikkolan Veikot 8.21 / 8.21
Jimi SundholmHelsingin Kisa-Veikot 9.05 / 9.05
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.46 / -
Juuso TiihonenKangasniemen Kalske 8.58 / 8.80
Topi TimonenOulun Pyrintö 8.01 / 8.01
Emil TörmäläTampereen Pyrintö 9.06 / -
Armas UusitaloOulun Pyrintö 8.81 / 8.81
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu 9.44 / -
Elmer VauhkonenLapinlahden Veto 7.96 / -
Juho VenäläinenImatran Urheilijat 8.13 / 8.13
Rasmus VuonorantaEsbo IF 8.82 / -
Lauri WeckströmPorin Yleisurheilu - / -
Kalle WesankoHelsingin Kisa-Veikot 8.95 / 8.95
 
P13 1000m (27)
Maxim BådeHelsingin Kisa-Veikot3:26.14 / -
William ForsténEsbo IF3:32.23 / -
Otto HolmGamlakarleby IF3:43.58 / -
Ukko IkonenVantaan Salamat3:15.53 / 3:15.53
Elmo JukkolaLohtajan Veikot3:10.52 / -
Aleksi KarvoVantaan Salamat3:23.22 / -
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu3:34.07 / -
Aaro KiviluotoKeravan Urheilijat3:38.51 / -
Tero KorpiKenttäurheilijat -583:16.49 / -
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy - / -
Edvard LindroosNastolan Naseva3:42.94 / -
Eino MannonenValkealan Kajo3:14.87 / 3:14.87
Miro MattilaLiedon Parma3:25.39 / 3:33.20
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat3:22.38 / -
Samuel PasanenLahden Ahkera3:11.96 / 3:11.96
Jami PesonenTampereen Pyrintö - / -
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö3:33.43 / 3:33.43
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö3:25.94 / -
Arttu RouhiainenOrimattilan Jymy - / -
Tuukka SalmiLahden Ahkera3:20.15 / 3:20.15
Otto SivonenJoensuun Kataja3:37.42 / 3:37.42
Jere SoininenEsbo IF3:12.6h / 3:23.61
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3:02.72 / 3:18.5h
Jesse TuomainenIitin Pyrintö3:52.22 / -
Armas UusitaloOulun Pyrintö3:09.76 / 3:09.76
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot3:08.33 / 3:08.33
Melker WikblomIF Nykarlebynejden3:15.12 / 3:15.12
 
P13 60m aj (25)
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet10.07 / -
Miro HottinenEspoon Tapiot12.44 / -
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö12.65 / 13.08
Ukko IkonenVantaan Salamat11.28 / 11.28
Tommi JärvenpääKeuruun Kisailijat 9.71 / 9.71
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima 9.78 / 9.78
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat10.37 / 10.37
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot 9.38 / 9.38
Lauri LeivonenEspoon Tapiot12.17 / -
Erik LipsanenImatran Urheilijat10.31 / -
Eeli MäkeläVantaan Salamat11.32 / -
Juuso MäkeläOulun Pyrintö10.34 / -
Aleksanteri MursuPohjan Koitto11.26 / -
Veeti PakkanenJyväskylän Kenttäurheilijat11.38 / -
Jami PesonenTampereen Pyrintö12.45 / 12.45
Niklas PiirainenTampereen Pyrintö10.62 / -
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo10.35 / 11.57
Tumi SirankoVantaan Salamat 9.66 / 9.66
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot 9.94 / 9.94
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot 9.74 / 9.74
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.75 / -
Juuso TiihonenKangasniemen Kalske10.71 / -
Topi TimonenOulun Pyrintö10.43 / 10.43
Emil TörmäläTampereen Pyrintö10.97 / 10.97
Armas UusitaloOulun Pyrintö10.37 / 10.37
 
P13 korkeus (21)
Eeti HänninenHämeenlinnan Tarmo1.44 / 1.40
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima1.57 / 1.57
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu0.87 / -
Aaro KiviluotoKeravan Urheilijat1.36 / 1.36
Vili LahtinenTampereen Pyrintö1.24 / -
Erik LipsanenImatran Urheilijat1.47 / 1.47
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu1.51 / 1.50
Juuso MäkeläOulun Pyrintö1.60 / 1.60
Eeli MustonenJoensuun Kataja1.52 / 1.52
Veikko PaanaNaantalin Löyly1.35 / 1.35
Veeti PakkanenJyväskylän Kenttäurheilijat1.40 / 1.40
Samuel PasanenLahden Ahkera1.45 / 1.45
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo1.41 / 1.40
Tumi SirankoVantaan Salamat1.67 / 1.67
Otto SivonenJoensuun Kataja1.35 / 1.35
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot1.50 / 1.50
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot1.50 / 1.50
Emil TörmäläTampereen Pyrintö1.39 / 1.39
Jesse TuomainenIitin Pyrintö1.31 / 1.31
Armas UusitaloOulun Pyrintö1.50 / 1.50
 
P13 pituus (35)
Vertti ÅkerblomGamlakarleby IF3.89 / 3.89
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot3.76 / -
Eeti HänninenHämeenlinnan Tarmo4.53 / -
Anton HietapakkaGamlakarleby IF4.66 / 4.65
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.64 / -
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet4.90 / 4.90
Otto HolmGamlakarleby IF4.46 / 4.33
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö3.85 / 3.42
Ukko IkonenVantaan Salamat4.10 / -
Elmo JukkolaLohtajan Veikot4.46 / -
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima4.98 / -
Aleksi KarvoVantaan Salamat4.32 / -
Oliver KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.11 / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot4.46 / 4.46
Lauri LeivonenEspoon Tapiot3.97 / -
Edvard LindroosNastolan Naseva - / -
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu4.16 / -
Eeli MäkeläVantaan Salamat4.58 / -
Juuso MäkeläOulun Pyrintö4.85 / 4.85
Aleksanteri MursuPohjan Koitto4.37 / 4.25
Eeli MustonenJoensuun Kataja4.28 / 4.14
Veikko PaanaNaantalin Löyly4.49 / 4.49
Niklas PiirainenTampereen Pyrintö4.45 / -
Markus PorvariHartolan Voima4.27 / -
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo4.75 / 4.60
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö4.46 / -
Tumi SirankoVantaan Salamat4.92 / 4.92
Otto SivonenJoensuun Kataja3.75 / 3.75
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.10 / 4.77
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.22 / 4.79
Jimi SundholmHelsingin Kisa-Veikot4.56 / 4.56
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Topi TimonenOulun Pyrintö5.05 / 5.05
Armas UusitaloOulun Pyrintö4.75 / 4.45
 
P13 kuula (16)
Ilari Ala-HarjaEspoon Tapiot7.92 / 7.92
Mikael BöckermanEsbo IF12.13 / 12.13
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu8.71 / 8.71
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot7.49 / 7.49
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu18.29 / 18.29
Vili LahtinenTampereen Pyrintö8.43 / 8.43
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat9.41 / 9.41
Tobias MorenoLahden Ahkera8.40 / 8.40
Eeli MustonenJoensuun Kataja8.94 / 8.94
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat9.98 / 9.98
Pekka PeltolaEsbo IF6.93 / 6.93
Jimi SundholmHelsingin Kisa-Veikot7.92 / 7.92
Aapo VanhanenEspoon Tapiot9.32 / 9.32
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu9.30 / 9.30
Jasper VilénEsbo IF9.86 / 9.86
 
P13 moukari (11)
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot25.31 / 25.31
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu66.79 / 66.79
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot42.74 / 42.74
Akseli KinnunenYlämaan Pyrkijät33.95 / 33.95
Veikko KoskiPorin Yleisurheilu32.18 / 32.18
Isko KovanenSavonlinnan Riento45.82 / 45.82
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat26.83 / 26.83
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat19.87 / 19.87
Sakari MäkeläLahden Ahkera24.45 / 24.45
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat21.17 / 21.17
Roope ViitalaPetäjäveden Petäjäiset32.85 / 32.85
 
P13 2000m kävely (4)
William ForsténEsbo IF14:47.0h / -
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu15:54.43 / -
Pekka PeltolaEsbo IF13:52.49 / -
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö - / -
 
T13 60m (93)
Maisa AarikkaPorin Yleisurheilu 9.21 / -
Sara AhlforsHelsingfors IFK 8.83 / -
Aida AhlholmEspoon Tapiot 9.01 / 9.01
Kiia ÄikääHelsingfors IFK 8.81 / -
Emilia ArvolaKärsämäen Kataja 8.99 / 8.99
Fanny BöhlingBorgå Akilles 8.68 / 8.68
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.34 / -
Elle CederKeravan Urheilijat 9.26 / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot 8.71 / -
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu 9.50 / 9.50
Saara ErikssonPorvoon Urheilijat 8.46 / 8.60
Anni ForssTampereen Pyrintö 9.19 / -
Sara ForsströmEspoon Tapiot 9.58 / 9.58
Tara HatakkaVantaan Salamat 9.91 / 9.91
Vilja HautaniemiLahden Ahkera 8.93 / 9.14
Sara HekkalaHelsingin Tarmo 8.94 / -
Matilda HelminenEsbo IF 8.82 / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot 8.83 / 8.95
Katja HonkanenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.78 / 8.78
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma 8.75 / 8.85
Oona ImmonenSavonlinnan Riento 9.22 / -
Nathalie JakobssonEsbo IF 8.79 / 8.79
Iina-Reeta KaikkonenOulun Pyrintö 8.78 / 8.78
Charlotte KajanderHelsingfors IFK 8.62 / 8.62
Milla KangasOulun Pyrintö 8.47 / 8.47
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat 8.90 / -
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat 8.86 / 8.86
Kiira KiiskinenJoensuun Kataja 9.18 / 9.18
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat 8.72 / 8.72
Oona KokkoTampereen Pyrintö 9.55 / -
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot 8.80 / 9.03
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot 9.53 / 9.53
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot 9.41 / 9.72
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet10.13 / -
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat 9.25 / -
Siiri KylmänenKuivasjärven Aura 8.97 / -
Emma KyyräMäntsälän Urheilijat - / -
Maija LahtelaKuopion Reipas 9.01 / 9.01
Saana LaineNastolan Naseva 8.65 / 8.81
Milla LautalaTampereen Pyrintö 9.21 / -
Krista LehtiTampereen Pyrintö 8.31 / 8.43
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu 9.80 / -
Isla LehtonenNaantalin Löyly 9.50 / 9.50
Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu10.10 / -
Unni LeinonenTampereen Pyrintö 9.04 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat 8.98 / 9.09
Salla MäkipereLiedon Parma 8.86 / 8.86
Selma MäntyselkäKuopion Reipas 8.88 / 8.88
Venla MartikainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.35 / -
Ella MartimoVeitsiluodon Kisaveikot 9.37 / 9.37
Safia MekkiPohjan Koitto 8.64 / 8.64
Anni MinkkinenTampereen Pyrintö 9.45 / -
Emina MykkänenNastolan Naseva 9.64 / 9.64
Neela NotkonenLahden Ahkera 9.39 / 9.62
Anni NurminenEspoon Tapiot 9.60 / -
Wilma NybergIF Åsarna 8.74 / 8.81
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske 9.06 / -
Alisa OkkonenKuivasjärven Aura10.13 / -
Kärki OliviaLauttakylän Luja 8.73 / -
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 8.99 / 8.99
Seela PaavilainenTampereen Pyrintö 8.63 / -
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja 8.45 / 8.45
Ella PeltolaAnjalan Liitto 8.56 / 8.61
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat 8.99 / 8.99
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat 9.25 / 9.25
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot 9.02 / 9.02
Sofia PuolakanahoOrimattilan Jymy 8.51 / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö 8.43 / 8.43
Iina RantonenViipurin Urheilijat - / -
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo 9.15 / -
Iida RautioVantaan Salamat 9.07 / 9.07
Veera ReponenJoutsan Pommi 8.43 / 8.43
Emmi RiissanenNastolan Naseva 9.34 / 9.18
Sofia RinneLahden Ahkera 9.44 / 9.64
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera 8.54 / 8.80
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat 8.75 / -
Saana SäiläViipurin Urheilijat 9.13 / 9.13
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat 8.76 / -
Sofie SchroderusKuivasjärven Aura 8.97 / -
Jenni SeppäläIitin Pyrintö 9.51 / -
Peppi SeppänenNokian Urheilijat 9.24 / -
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot 8.26 / 8.26
Vilma SorolaNummen Kipinä 9.76 / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.32 / 8.32
Emmi TiljanderNaantalin Löyly 8.31 / 8.31
Jade ToivolaLahden Ahkera 8.73 / 9.11
Kiia VanhatupaOulun Pyrintö 8.72 / -
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko 8.31 / 8.54
Alexandra VilanderLahden Ahkera 9.50 / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat 8.63 / 8.63
Moona YlitaloNastolan Naseva 9.18 / 9.18
 
T13 1000m (29)
Helmi BerndtsonHelsingfors IFK - / -
Elle CederKeravan Urheilijat3:32.70 / 3:32.70
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas3:13.68 / 3:22.79
Helmi HaavistoNokian Urheilijat3:35.63 / -
Tiitu HjerppeLappeenrannan Urheilu-Miehet3:24.77 / 3:28.05
Lotta HulkkoJalasjärven Jalas3:37.23 / -
Oona ImmonenSavonlinnan Riento3:32.49 / 3:34.32
Pihla KallioKarhulan Katajaiset3:37.73 / -
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet3:32.61 / 3:32.61
Jutta KovaniemiOulun Pyrintö3:47.05 / -
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat3:18.01 / 3:23.14
Vilja LäderbergLahden Ahkera3:22.43 / 3:22.43
Maija LahtelaKuopion Reipas3:48.78 / 3:58.91
Anni MinkkinenTampereen Pyrintö4:11.82 / 4:11.82
Tilde NordmanVasa IS - / -
Neela NotkonenLahden Ahkera3:32.37 / -
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot3:32.95 / -
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu3:33.01 / -
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot3:15.62 / 3:19.17
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat3:41.70 / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö3:26.36 / -
Iitu RantalainenTampereen Pyrintö4:10.94 / -
Sofia RinneLahden Ahkera3:30.39 / -
Matilda RyyppöJyväskylän Kenttäurheilijat3:54.44 / 3:54.44
Marianne SalmiMäntsälän Urheilijat3:17.38 / -
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä3:39.63 / -
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu3:10.23 / -
Noora TiilikainenPyhäselän Urheilijat3:43.65 / -
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot3:06.91 / -
 
T13 60m aj (67)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo10.11 / 10.11
Maisa AarikkaPorin Yleisurheilu11.55 / 11.55
Sara AhlforsHelsingfors IFK10.88 / 10.91
Aida AhlholmEspoon Tapiot - / -
Kiia ÄikääHelsingfors IFK - / -
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.91 / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot10.33 / 10.33
Anni ForssTampereen Pyrintö10.78 / -
Vilja HautaniemiLahden Ahkera10.53 / 11.03
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.57 / 9.57
Matilda HelminenEsbo IF - / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot10.85 / 11.27
Katja HonkanenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma 9.86 / 9.91
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat10.54 / 10.54
Charlotte KajanderHelsingfors IFK 9.68 / 9.68
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat11.14 / 11.14
Kaisa KivinenEspoon Tapiot10.70 / -
Vilma KnutarKokkolan Veikot10.98 / -
Elinda KoivulaHelsingfors IFK10.00 / 10.00
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot10.19 / -
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot12.54 / -
Emma KoskinenEspoon Tapiot10.15 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot11.98 / 12.77
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat11.32 / 11.32
Siiri KylmänenKuivasjärven Aura10.46 / -
Saana LaineNastolan Naseva10.76 / -
Milla LautalaTampereen Pyrintö12.09 / -
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu12.54 / 14.64
Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu12.76 / 13.20
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat10.99 / 10.99
Salla MäkipereLiedon Parma10.77 / 10.77
Venla MartikainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.85 / -
Anni MinkkinenTampereen Pyrintö13.18 / 13.18
Oona MoisioTampereen Pyrintö10.65 / 10.65
Emina MykkänenNastolan Naseva12.53 / -
Neela NotkonenLahden Ahkera12.05 / 12.56
Anni NurminenEspoon Tapiot11.47 / 11.47
Wilma NybergIF Åsarna10.60 / -
Alisa OkkonenKuivasjärven Aura14.04 / -
Kärki OliviaLauttakylän Luja10.68 / 10.68
Seela PaavilainenTampereen Pyrintö11.31 / -
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja11.18 / -
Ella PeltolaAnjalan Liitto10.94 / -
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat12.48 / -
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat10.60 / -
Elli RantalaEspoon Tapiot11.53 / -
Iina RantonenViipurin Urheilijat10.29 / 10.29
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo10.97 / 10.97
Alisa RauhamaaLahden Ahkera10.98 / 10.98
Iida RautioVantaan Salamat12.52 / 12.52
Jonna RomoKangasniemen Kalske10.83 / -
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera 9.70 / 10.03
Sofie SchroderusKuivasjärven Aura11.49 / 11.49
Jenni SeppäläIitin Pyrintö11.28 / 11.28
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot 9.74 / 9.74
Venla SimonenJoensuun Kataja13.92 / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat10.31 / 10.31
Emmi TiljanderNaantalin Löyly10.63 / -
Jade ToivolaLahden Ahkera10.20 / 10.25
Emma VäänänenVantaan Salamat11.07 / 11.07
Kiia VanhatupaOulun Pyrintö 9.99 / -
Alexandra VilanderLahden Ahkera - / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat10.72 / 10.91
 
T13 korkeus (40)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo1.73 / 1.73
Sara AhlforsHelsingfors IFK1.43 / 1.43
Helmi BerndtsonHelsingfors IFK1.37 / 1.37
Vilja HautaniemiLahden Ahkera1.36 / 1.36
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.50 / 1.50
Sara HekkalaHelsingin Tarmo1.40 / 1.39
Saara HokkanenEspoon Tapiot1.44 / 1.44
Siru HuuskolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.42 / 1.42
Nathalie JakobssonEsbo IF1.26 / 1.26
Iina-Reeta KaikkonenOulun Pyrintö1.35 / 1.35
Charlotte KajanderHelsingfors IFK1.50 / 1.50
Milla KangasOulun Pyrintö1.33 / 1.33
Kaisa KivinenEspoon Tapiot1.35 / 1.35
Susanna KiviojaIlmajoen Kisailijat1.40 / 1.35
Vilma KnutarKokkolan Veikot1.53 / 1.53
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot1.55 / 1.55
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot1.50 / 1.50
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu1.33 / 1.33
Sanni LehtonenNurmijärven Yleisurheilu1.33 / 1.33
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.55 / 1.55
Oona MoisioTampereen Pyrintö1.33 / 1.32
Neela NotkonenLahden Ahkera1.36 / 1.36
Anni NurminenEspoon Tapiot1.41 / 1.41
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus1.53 / 1.53
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot1.30 / 1.25
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat1.33 / 1.33
Iitu RantalainenTampereen Pyrintö1.20 / 1.19
Iina RantonenViipurin Urheilijat1.49 / 1.49
Alisa RauhamaaLahden Ahkera1.34 / 1.34
Emmi RiissanenNastolan Naseva1.41 / 1.41
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera1.47 / 1.47
Saana SäiläViipurin Urheilijat1.44 / 1.44
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu1.45 / 1.44
Hertta SomeroNastolan Naseva1.10 / -
Noora TiilikainenPyhäselän Urheilijat1.30 / 1.26
Jade ToivolaLahden Ahkera1.38 / 1.38
Emma VäänänenVantaan Salamat1.35 / 1.35
Heidi VakkilainenVantaan Salamat1.36 / 1.36
Moona YlitaloNastolan Naseva1.35 / 1.35
 
T13 pituus (93)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo4.78 / 4.78
Maisa AarikkaPorin Yleisurheilu4.36 / 1.92
Sara AhlforsHelsingfors IFK4.91 / 4.91
Aida AhlholmEspoon Tapiot - / -
Kiia ÄikääHelsingfors IFK3.78 / -
Helmi BerndtsonHelsingfors IFK - / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot4.62 / 4.62
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu3.79 / 3.71
Saara ErikssonPorvoon Urheilijat4.32 / 4.19
Anni ForssTampereen Pyrintö3.99 / 3.62
Vilja HautaniemiLahden Ahkera4.15 / 4.12
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.59 / 4.59
Sara HekkalaHelsingin Tarmo4.19 / 4.19
Matilda HelminenEsbo IF4.28 / -
Saara HokkanenEspoon Tapiot4.68 / 4.68
Oona ImmonenSavonlinnan Riento3.69 / -
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat4.46 / 4.23
Iina-Reeta KaikkonenOulun Pyrintö4.21 / -
Charlotte KajanderHelsingfors IFK4.77 / 4.77
Milla KangasOulun Pyrintö4.14 / 4.14
Oona KärkkäinenJoensuun Kataja3.13 / 3.13
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat4.29 / -
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat4.24 / 4.24
Kiira KiiskinenJoensuun Kataja4.03 / 4.03
Kaisa KivinenEspoon Tapiot4.55 / -
Vilma KnutarKokkolan Veikot4.71 / 4.71
Elinda KoivulaHelsingfors IFK4.89 / 4.89
Oona KokkoTampereen Pyrintö4.12 / 4.12
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot3.38 / -
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot4.09 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot3.88 / 3.66
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet3.37 / 3.37
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat - / -
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat3.85 / -
Siiri KylmänenKuivasjärven Aura3.98 / -
Emma KyyräMäntsälän Urheilijat3.44 / 3.44
Maija LahtelaKuopion Reipas3.97 / 3.97
Saana LaineNastolan Naseva4.28 / -
Krista LehtiTampereen Pyrintö4.58 / 4.58
Isla LehtonenNaantalin Löyly3.96 / 3.96
Unni LeinonenTampereen Pyrintö3.44 / -
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat4.39 / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.59 / -
Selma MäntyselkäKuopion Reipas4.42 / 4.28
Venla MartikainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.87 / -
Ella MartimoVeitsiluodon Kisaveikot4.17 / 4.17
Safia MekkiPohjan Koitto4.81 / 4.81
Oona MoisioTampereen Pyrintö3.89 / -
Emina MykkänenNastolan Naseva3.36 / -
Neela NotkonenLahden Ahkera4.03 / -
Wilma NybergIF Åsarna4.38 / 4.17
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske4.50 / -
Kärki OliviaLauttakylän Luja4.50 / 4.49
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot4.20 / 4.20
Seela PaavilainenTampereen Pyrintö4.44 / -
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja4.55 / 4.43
Ella PeltolaAnjalan Liitto5.10 / 4.83
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat4.00 / 3.73
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat3.32 / -
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot4.02 / 3.81
Sofia PuolakanahoOrimattilan Jymy4.04 / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö4.38 / 4.28
Elli RantalaEspoon Tapiot3.99 / -
Iitu RantalainenTampereen Pyrintö3.38 / 3.24
Ella RåstedtEsbo IF3.97 / 3.97
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo4.30 / 4.30
Alisa RauhamaaLahden Ahkera3.87 / 3.87
Iida RautioVantaan Salamat4.20 / 4.20
Emmi RiissanenNastolan Naseva3.78 / -
Jonna RomoKangasniemen Kalske4.35 / -
Matilda RyyppöJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera4.74 / 4.50
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat4.45 / 4.45
Saana SäiläViipurin Urheilijat4.28 / 4.28
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat4.72 / 4.72
Sara SavolainenOulun Pyrintö3.55 / -
Sofie SchroderusKuivasjärven Aura4.22 / 4.22
Jenni SeppäläIitin Pyrintö3.79 / 3.76
Peppi SeppänenNokian Urheilijat3.96 / -
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot4.54 / 4.54
Aino SipiläinenOrimattilan Jymy3.33 / 3.33
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu4.42 / 4.36
Hertta SomeroNastolan Naseva - / -
Vilma SorolaNummen Kipinä3.73 / 3.73
Isabella StrömbergEspoon Tapiot - / -
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat4.92 / 4.70
Emmi TiljanderNaantalin Löyly4.93 / 4.93
Jade ToivolaLahden Ahkera4.33 / 4.11
Emma VäänänenVantaan Salamat4.13 / 4.13
Kiia VanhatupaOulun Pyrintö4.55 / -
Alexandra VilanderLahden Ahkera - / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat4.43 / -
Moona YlitaloNastolan Naseva4.31 / -
 
T13 kuula (42)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo12.57 / 12.57
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu7.88 / 7.88
Roosa HaanpääViialan Valtti11.35 / 11.35
Tara HatakkaVantaan Salamat7.26 / 7.26
Vilja HautaniemiLahden Ahkera8.53 / 8.53
Siru HuuskolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.63 / 9.63
Aino IkäheimoEspoon Tapiot10.91 / 10.91
Nathalie JakobssonEsbo IF7.37 / 7.37
Jenna KamulaKiimingin Urheilijat9.00 / 9.00
Pinja KärhäLoimaan Voima11.68 / 11.68
Venla KärhäLoimaan Voima10.23 / 10.23
Oona KärkkäinenJoensuun Kataja5.30 / 5.30
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot10.54 / 10.54
Emma KyyräMäntsälän Urheilijat6.77 / 6.77
Milla LautalaTampereen Pyrintö7.24 / 7.24
Krista LehtiTampereen Pyrintö10.67 / 10.67
Isla LehtonenNaantalin Löyly6.82 / -
Unni LeinonenTampereen Pyrintö6.05 / 6.05
Sallamari LeskinenLiperin Taimi7.10 / 7.10
Ronja LjungbergIF Åsarna8.63 / 8.63
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti15.27 / 15.27
Matilda MehtoNaantalin Löyly9.87 / 9.87
Sara MuukkaVantaan Salamat10.15 / -
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team10.86 / 10.86
Wilma NybergIF Åsarna8.87 / 8.79
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske9.60 / 9.60
Eena PesonenLiperin Taimi9.37 / 9.37
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo9.25 / 9.25
Jonna RomoKangasniemen Kalske9.30 / 9.30
Sara SavolainenOulun Pyrintö9.43 / 9.43
Venla SimonenJoensuun Kataja6.31 / 6.31
Hertta SomeroNastolan Naseva - / -
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat8.85 / 8.85
Ellen TelénLänsi-Uudenmaan Urheilijat7.19 / 7.19
Noora TiilikainenPyhäselän Urheilijat7.13 / 7.13
Jade ToivolaLahden Ahkera7.84 / 7.39
Oona TolvanenLiperin Taimi6.22 / 6.22
Meeri TorssonenLiperin Taimi6.86 / 6.86
Emma VäänänenVantaan Salamat10.15 / 10.15
Heidi VakkilainenVantaan Salamat6.98 / 6.98
Kiia VanhatupaOulun Pyrintö8.25 / -
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko12.13 / 12.13
 
T13 moukari (23)
Roosa HaanpääViialan Valtti39.83 / 39.83
Tara HatakkaVantaan Salamat26.83 / 26.83
Aino IkäheimoEspoon Tapiot40.92 / 38.79
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö20.27 / 19.03
Pinja KärhäLoimaan Voima47.42 / 47.42
Venla KärhäLoimaan Voima44.29 / 44.29
Kiira KiiskinenJoensuun Kataja14.83 / -
Oona KokkoTampereen Pyrintö24.29 / 24.29
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot41.08 / 41.08
Isla LehtonenNaantalin Löyly - / -
Sallamari LeskinenLiperin Taimi - / -
Melina LundqvistBorgå Akilles37.41 / 37.41
Venla MäkiAlavuden Urheilijat37.34 / 37.34
Matilda MehtoNaantalin Löyly26.90 / 26.90
Sara MuukkaVantaan Salamat27.87 / -
Eena PesonenLiperin Taimi22.55 / 22.55
Ella RåstedtEsbo IF24.03 / 23.28
Alisa RauhamaaLahden Ahkera27.69 / 27.69
Mea RosenvallNakkilan Vire31.50 / 31.50
Aino SipiläinenOrimattilan Jymy14.56 / -
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat27.50 / -
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja13.49 / -
Nella VoutilainenJoensuun Kataja19.12 / -
 
T13 2000m kävely (8)
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu14:38.14 / -
Helmi HaavistoNokian Urheilijat11:31.95 / 12:12.24
Emma KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot11:34.64 / -
Jutta KovaniemiOulun Pyrintö - / -
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu12:41.87 / -
Sara PuiroKenttäurheilijat -5815:33.62 / -
Pihla SuntioKarhulan Katajaiset11:53.0h / 12:57.09
Heidi VakkilainenVantaan Salamat12:30.81 / -
 
P12 60m (31)
Emil AlhopuroEspoon Tapiot 9.82 / -
Hannes BottasJyväskylän Kenttäurheilijat 9.40 / -
Evert EngbergHelsingfors IFK 9.41 / -
Anton FuruGamlakarleby IF 9.23 / 9.32
Theo GullbergVasa IS 9.57 / -
Aaro HartikainenTampereen Pyrintö 9.49 / -
Leo HeimonenMikkelin Kilpa-Veikot 9.15 / 9.15
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa 9.11 / -
Luukas KarppinenLiperin Taimi 9.97 / -
Santtu KekkonenLahden Ahkera 8.79 / 9.02
Elias KeräläHämeenlinnan Tarmo 9.16 / -
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.42 / 8.42
Aarni KivistöTapanilan Erä 9.85 / -
Teemu KoskelaKempeleen Kiri 8.91 / 8.97
Otso KylmänenKuivasjärven Aura 8.96 / -
Niilo LaukkanenTammelan Ryske 9.59 / 9.93
Luukas LehtinenLapin Salama 8.65 / 8.65
Lauri MeskanenPorin Yleisurheilu 9.97 / -
Tobias MorenoLahden Ahkera 9.07 / 9.47
Otso NyyssönenJoensuun Kataja 9.11 / 9.11
Leevi OrtjuTampereen Pyrintö 9.85 / -
Erno PaappanenKeravan Urheilijat 9.34 / -
Joel PeltonenPorin Tarmo 9.46 / 9.46
Roope RaatikainenKuivasjärven Aura 8.90 / -
Joel RoutamaaTampereen Pyrintö - / -
Benedict SeppäläJoutsan Pommi 8.39 / 8.39
Juho SoikkeliValkealan Kajo 9.06 / 9.06
Touko TarvonenLahden Ahkera 8.93 / 8.93
Antti TurunenKuivasjärven Aura 9.82 / -
Oula VuoriTampereen Pyrintö 9.49 / -
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat 9.21 / 9.21
 
P12 1000m (23)
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat3:07.58 / 3:08.00
Evert EngbergHelsingfors IFK3:30.61 / -
Theo GullbergVasa IS3:31.51 / -
Luukas KarppinenLiperin Taimi - / -
Eelis KauppilaEsbo IF3:31.15 / -
Anton KemppiNurmijärven Yleisurheilu3:18.23 / -
Jens-Aarne KeroIF Raseborg3:19.13 / -
Emil KuparinenLahden Ahkera3:44.83 / -
Lauri LakanenJyväskylän Kenttäurheilijat3:25.78 / -
Niilo LaukkanenTammelan Ryske3:55.04 / 4:11.50
Daniel LeeHelsingin Kisa-Veikot3:50.69 / 3:50.69
Luukas LehtinenLapin Salama3:14.18 / 3:14.44
Jonne MourujärviNurmijärven Yleisurheilu3:13.37 / -
Joel PeltonenPorin Tarmo3:20.12 / -
Kasper PulkkinenValkealan Kajo3:30.79 / -
Joel RoutamaaTampereen Pyrintö - / -
Eeli RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3:12.16 / -
Olavi SivenLahden Ahkera3:41.59 / -
Antti TurunenKuivasjärven Aura3:51.18 / -
Konsta VäisänenLahden Ahkera3:14.82 / 3:20.07
Ville ViitakoskiMikkelin Kilpa-Veikot3:11.86 / -
Oula VuoriTampereen Pyrintö4:08.40 / -
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat3:44.25 / 3:44.25
 
P12 60m aj (12)
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Hannes BottasJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Onni HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot11.24 / 11.24
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa10.61 / 10.61
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat10.2h / 10.2h
Teemu KoskelaKempeleen Kiri - / -
Otso KylmänenKuivasjärven Aura - / -
Otso NyyssönenJoensuun Kataja12.06 / 12.06
Leevi OrtjuTampereen Pyrintö - / -
Saku PuustinenLahden Ahkera12.89 / 12.89
Roope RaatikainenKuivasjärven Aura - / -
 
P12 korkeus (16)
Miro AhlKauhavan Wisa1.00 / 1.00
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot1.13 / -
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot1.20 / 1.20
Kasper HortlingHelsingfors IFK1.12 / 1.12
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa1.38 / 1.35
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu1.47 / 1.47
Ville KeronenOutokummun Partio1.49 / 1.49
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset1.35 / 1.35
Aarni KivistöTapanilan Erä1.15 / -
Teemu KoskelaKempeleen Kiri1.50 / -
Topias MustonenJoensuun Kataja1.40 / 1.40
Kasper PulkkinenValkealan Kajo1.26 / 1.25
Saku PuustinenLahden Ahkera1.30 / 1.30
Roope RaatikainenKuivasjärven Aura1.30 / 1.29
Samuel RuohonenTampereen Urheilijat -381.40 / 1.40
Touko TarvonenLahden Ahkera1.29 / 1.29
 
P12 pituus (34)
Emil AlhopuroEspoon Tapiot4.16 / 4.16
Hannes BottasJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Anton FuruGamlakarleby IF3.78 / 3.78
Theo GullbergVasa IS3.85 / 3.85
Aaro HartikainenTampereen Pyrintö - / -
Leo HeimonenMikkelin Kilpa-Veikot4.16 / 4.16
Kasper HortlingHelsingfors IFK - / -
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot - / -
Kaapo IkonenLiperin Taimi - / -
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa4.35 / -
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu4.08 / 4.08
Ville KeronenOutokummun Partio - / -
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat4.39 / 4.39
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset4.47 / 4.47
Aarni KivistöTapanilan Erä - / -
Teemu KoskelaKempeleen Kiri4.06 / 4.06
Otso KylmänenKuivasjärven Aura - / -
Luukas LehtinenLapin Salama4.77 / 4.77
Niklas MäntyläVammalan seudun Voima - / -
Tobias MorenoLahden Ahkera3.43 / 3.43
Otso NyyssönenJoensuun Kataja4.07 / 4.07
Leevi OrtjuTampereen Pyrintö3.67 / 3.67
Erno PaappanenKeravan Urheilijat - / -
Kasper PulkkinenValkealan Kajo - / -
Tuomas PyökkilehtoKeravan Urheilijat - / -
Roope RaatikainenKuivasjärven Aura - / -
Joel RoutamaaTampereen Pyrintö - / -
Eeli RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat4.39 / -
Benedict SeppäläJoutsan Pommi4.87 / 4.87
Olavi SivenLahden Ahkera - / -
Touko TarvonenLahden Ahkera - / -
Antti TurunenKuivasjärven Aura - / -
Oula VuoriTampereen Pyrintö - / -
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat - / -
 
P12 kiekko (24)
Miro AhlKauhavan Wisa - / -
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Ohto HeiskanenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Aarni IkäheimoEspoon Tapiot22.02 / 22.02
Kaapo IkonenLiperin Taimi14.42 / 14.42
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Luukas KarppinenLiperin Taimi - / -
Ville KeronenOutokummun Partio26.02 / 26.02
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat28.29 / 28.29
Jussi KoskelaKangasalan Kisa27.56 / 27.56
Oliver KoskelainenLahden Ahkera25.33 / 25.33
Niilo LaukkanenTammelan Ryske - / -
Luukas LehtinenLapin Salama29.03 / 29.03
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat19.09 / 19.09
Sakari MäkeläLahden Ahkera19.76 / 19.76
Niklas MäntyläVammalan seudun Voima21.58 / 21.58
Tobias MorenoLahden Ahkera24.88 / 24.88
Topias MustonenJoensuun Kataja - / -
Riku NaulaTurun Urheiluliitto37.15 / 37.15
William OlliVasa IS23.03 / 23.03
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat23.53 / 23.53
Bernard SjöblomHelsingfors IFK13.20 / 13.20
Juho SoikkeliValkealan Kajo23.61 / 23.61
Aapo VanhanenEspoon Tapiot26.50 / 26.50
 
P12 keihäs (28)
Miro AhlKauhavan Wisa13.03 / -
Emil AlhopuroEspoon Tapiot15.38 / 10.15
Aaro HartikainenTampereen Pyrintö23.52 / 23.52
Leo HeimonenMikkelin Kilpa-Veikot25.79 / 25.79
Kasper HortlingHelsingfors IFK11.00 / -
Kaapo IkonenLiperin Taimi28.35 / 28.35
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa32.10 / 32.10
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu28.95 / 28.08
Elias KeräläHämeenlinnan Tarmo26.52 / -
Aleksi KinnunenSuolahden Urho40.96 / 40.96
Jussi KoskelaKangasalan Kisa37.62 / 37.62
Oliver KoskelainenLahden Ahkera30.85 / 30.36
Ilmari LaitinenJoutsan Pommi24.92 / -
Niilo LaukkanenTammelan Ryske25.26 / -
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat21.69 / 21.69
Niklas MäntyläVammalan seudun Voima32.19 / 32.19
Lauri MeskanenPorin Yleisurheilu26.85 / 26.85
Tobias MorenoLahden Ahkera29.57 / 29.57
Tobias MorenoLahden Ahkera29.57 / 29.57
Topias MustonenJoensuun Kataja35.94 / 35.94
William OlliVasa IS22.84 / -
Erno PaappanenKeravan Urheilijat28.70 / -
Valtteri PaksuniemiJyväskylän Kenttäurheilijat34.96 / 34.96
Tuomas PyökkilehtoKeravan Urheilijat27.56 / 27.56
Benedict SeppäläJoutsan Pommi40.52 / -
Juho SoikkeliValkealan Kajo35.80 / 35.80
Touko TarvonenLahden Ahkera20.76 / 20.76
Aapo VanhanenEspoon Tapiot34.40 / 34.40
 
P12 2000m kävely (2)
Lauri MeskanenPorin Yleisurheilu - / -
Joel PeltonenPorin Tarmo12:20.5h / 12:20.5h
 
T12 60m (70)
Maria DjuskoHämeenlinnan Tarmo 8.87 / -
Silja FileniusHelsingfors IFK 9.20 / -
Mia FlinkEspoon Tapiot 9.05 / -
Aino HärkkiTampereen Pyrintö 9.94 / -
Vieno HeinoHelsingin Kisa-Veikot 9.90 / -
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.70 / 9.70
Linnea HirveläLapuan Virkiä 8.58 / 8.67
Fanni HokkanenKuivasjärven Aura 9.15 / 9.15
Taija HuovinenJoroisten Urheilijat10.62 / -
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat 9.39 / -
Silja KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot 9.17 / 9.17
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK 8.67 / 8.67
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat 9.23 / 9.24
Iida KastarinenTampereen Pyrintö 8.82 / 9.27
Venla KetoHelsingin Kisa-Veikot 9.29 / -
Alva KollinEsbo IF 9.68 / -
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.75
Arianna KortelainenValkealan Kajo10.03 / 10.03
Ruusu KoskelaHelsingin Kisa-Veikot 9.34 / -
Emma KrögerJoensuun Kataja10.54 / 10.54
Siiri KukkolaKuivasjärven Aura10.14 / -
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.17 / 9.17
Eden KytöNaantalin Löyly 9.04 / 9.04
Matilda LahtiEspoon Tapiot 9.04 / -
Olivia LainePohjan Koitto 8.95 / 8.95
Angelina LaurénIF Åsarna 8.65 / 8.65
Lumi LehtinenKeravan Urheilijat 9.75 / -
Elina LikhanovaLiperin Taimi 9.07 / 9.07
Ingrid LindroosNastolan Naseva 9.73 / -
Pinja LiskiHelsingin Tarmo - / -
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö 9.56 / -
Mimmi MarttinenJoensuun Kataja 9.05 / 9.05
Isla MehtäläKuivasjärven Aura 9.42 / 9.42
Matilda MehtoNaantalin Löyly 8.93 / 8.93
Milja MiikkulainenPorin Yleisurheilu 9.11 / -
Jemina NevalainenKuivasjärven Aura - / -
Silja NiemiMäntsälän Urheilijat 9.24 / 9.24
Elina NiinikangasValkealan Kajo 9.88 / 9.94
Edit PalménEspoon Tapiot 9.81 / 9.81
Sini PekkalinJoroisten Urheilijat 9.62 / -
Anniina PiipponenVeitsiluodon Kisaveikot 8.65 / 8.65
Emmi PiispanenNastolan Naseva 9.00 / -
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat 9.45 / -
Ella PohjansaroHelsingfors IFK 9.27 / -
Sonja PurmonenLiperin Taimi10.83 / -
Aino-Kaisa PyykkönenKeravan Urheilijat 9.21 / -
Saara RahlanSaloisten Salama 8.52 / 8.52
Sini RantalaTampereen Pyrintö 8.62 / 8.62
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa 9.02 / 9.18
Åsa RehnOrimattilan Jymy 9.09 / -
Kerttu RenValkealan Kajo 9.41 / 9.41
Venla ReunanenHelsingfors IFK 8.84 / -
Elina RuusuvuoriLiperin Taimi 9.69 / 9.69
Henna SaarenpääSaloisten Salama 9.00 / 9.00
Aada SalonenPorin Yleisurheilu 9.24 / -
Celina SalonenNastolan Naseva 9.25 / 9.28
Kerttu SalonsaariLappeenrannan Urheilu-Miehet10.01 / -
Vivian SatamaHämeenlinnan Tarmo 9.39 / -
Lotta SavilahtiTampereen Pyrintö 9.50 / -
Kira ShilovEspoon Tapiot 9.04 / 9.04
Emma SimonenKenttäurheilijat -58 9.78 / -
Hanna SipponenKuopion Reipas 9.72 / 9.72
Lotta SiukonenTampereen Pyrintö10.64 / -
Vanessa StoreKälviän Tarmo 8.79 / -
Iida TossavainenHelsingin Kisa-Veikot 9.06 / -
Jenni VäänänenLahden Ahkera 8.47 / 8.47
Ella VäisänenAsikkalan Raikas 9.26 / -
Roosa VälimäkiNaantalin Löyly10.08 / 10.08
Lara VirkkunenAsikkalan Raikas 9.54 / -
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa 9.20 / -
 
T12 1000m (25)
Vieno HeinoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Nella HjortEspoon Tapiot3:37.10 / 3:37.10
Taija HuovinenJoroisten Urheilijat3:59.24 / -
Ella KausePorin Yleisurheilu3:19.40 / -
Emma KrögerJoensuun Kataja4:15.09 / -
Angelina LaurénIF Åsarna3:41.07 / 3:41.07
Lumi LehtinenKeravan Urheilijat4:07.27 / -
Ingrid LindroosNastolan Naseva3:25.80 / 3:25.80
Maiju MäkeläVantaan Salamat3:28.95 / 3:28.95
Siiri MäkeläLauttakylän Luja3:34.36 / -
Edit PalménEspoon Tapiot3:25.23 / 3:25.23
Sini PekkalinJoroisten Urheilijat4:29.60 / -
Inka PeltolaVehmaisten Urheilijat3:14.52 / -
Matilda PennanenEsbo IF3:40.86 / -
Emmi PiispanenNastolan Naseva3:32.77 / -
Celina SalonenNastolan Naseva3:27.61 / 3:27.61
Emma SimonenKenttäurheilijat -58 - / -
Matleena SivenLahden Ahkera3:48.51 / -
Elsa StadigValkealan Kajo3:42.17 / 3:42.17
Ellen TelénLänsi-Uudenmaan Urheilijat3:39.28 / 99:99.99
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot3:19.17 / 3:19.17
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat3:41.11 / 3:41.11
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja3:54.33 / 3:54.33
Nella VoutilainenJoensuun Kataja3:37.58 / 3:37.73
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa3:29.28 / -
 
T12 60m aj (40)
Maria DjuskoHämeenlinnan Tarmo11.92 / 11.92
Mia FlinkEspoon Tapiot10.28 / 10.28
Ranim HamdiTampereen Pyrintö12.61 / 12.61
Aino HärkkiTampereen Pyrintö12.96 / 12.96
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä10.26 / 10.26
Nanna HuvinenHeinolan Isku - / -
Erika JuseliusHämeenlinnan Tarmo10.07 / 10.07
Silja KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK10.56 / 10.56
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat - / -
Iida KastarinenTampereen Pyrintö10.95 / 10.95
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat11.21 / 11.21
Ruusu KoskelaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet10.77 / 10.77
Matilda LahtiEspoon Tapiot10.61 / 10.61
Elina LikhanovaLiperin Taimi12.47 / 12.47
Ronja LjungbergIF Åsarna - / -
Siiri MäkeläLauttakylän Luja10.83 / 10.83
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö12.07 / 12.07
Matilda MehtoNaantalin Löyly - / -
Ella MikkolaTampereen Pyrintö11.63 / 11.63
Hanna MustonenMäntsälän Urheilijat11.30 / 11.30
Edit PalménEspoon Tapiot11.83 / 11.83
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu12.74 / 12.74
Saara RahlanSaloisten Salama - / -
Heta RantanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.1h / 11.1h
Venla ReunanenHelsingfors IFK10.61 / 10.61
Celina SalonenNastolan Naseva10.90 / 10.90
Matilda SeppänenJoroisten Urheilijat - / -
Kira ShilovEspoon Tapiot11.20 / 11.20
Hanna SipponenKuopion Reipas12.20 / 12.20
Iida TossavainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jenni VäänänenLahden Ahkera10.81 / 10.81
Ella VäisänenAsikkalan Raikas - / -
Roosa VälimäkiNaantalin Löyly - / -
Lara VirkkunenAsikkalan Raikas11.33 / 11.33
Iiris VoutilainenJoensuun Kataja11.91 / 11.91
Nella VoutilainenJoensuun Kataja12.36 / 12.36
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa11.02 / 11.02
 
T12 korkeus (27)
Mia FlinkEspoon Tapiot1.50 / 1.50
Ranim HamdiTampereen Pyrintö1.25 / 1.25
Elsa HeinonenNastolan Naseva1.30 / 1.30
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet1.22 / 1.21
Erika JuseliusHämeenlinnan Tarmo1.50 / 1.50
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK1.47 / 1.47
Olivia LainePohjan Koitto1.36 / 1.36
Pinja LiskiHelsingin Tarmo1.26 / 1.26
Ronja LjungbergIF Åsarna1.30 / 1.30
Siiri MäkeläLauttakylän Luja1.30 / -
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö1.35 / 1.33
Ella MikkolaTampereen Pyrintö1.45 / 1.45
Hanna MustonenMäntsälän Urheilijat1.38 / 1.38
Jemina NevalainenKuivasjärven Aura1.15 / 1.15
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu1.30 / 1.25
Anniina PiipponenVeitsiluodon Kisaveikot1.36 / 1.36
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat1.37 / 1.30
Ella PohjansaroHelsingfors IFK1.25 / 1.25
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa1.25 / -
Åsa RehnOrimattilan Jymy1.30 / 1.30
Elina RuusuvuoriLiperin Taimi1.25 / 1.25
Matilda SeppänenJoroisten Urheilijat1.26 / 1.26
Matleena SivenLahden Ahkera1.00 / -
Meeri TorssonenLiperin Taimi1.26 / 1.26
Vilma VatanenJoensuun Kataja1.25 / 1.25
Lara VirkkunenAsikkalan Raikas1.34 / 1.34
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa1.50 / 1.47
 
T12 pituus (62)
Maria DjuskoHämeenlinnan Tarmo - / -
Mia FlinkEspoon Tapiot4.30 / 4.30
Aino HärkkiTampereen Pyrintö - / -
Vieno HeinoHelsingin Kisa-Veikot - / -
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Linnea HirveläLapuan Virkiä - / -
Fanni HokkanenKuivasjärven Aura3.75 / 3.75
Taija HuovinenJoroisten Urheilijat3.04 / -
Nanna HuvinenHeinolan Isku - / -
Erika JuseliusHämeenlinnan Tarmo4.69 / 4.69
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat3.61 / 3.61
Silja KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot3.35 / 3.35
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK4.38 / 4.38
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat - / -
Iida KastarinenTampereen Pyrintö4.33 / 4.33
Venla KetoHelsingin Kisa-Veikot4.04 / 4.04
Nea KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat4.60 / 4.60
Arianna KortelainenValkealan Kajo3.43 / 3.43
Siiri KukkolaKuivasjärven Aura3.25 / 3.25
Matilda LahtiEspoon Tapiot4.15 / 4.15
Olivia LainePohjan Koitto4.42 / 4.42
Angelina LaurénIF Åsarna4.18 / 4.18
Lumi LehtinenKeravan Urheilijat - / -
Elina LikhanovaLiperin Taimi3.88 / 3.88
Ingrid LindroosNastolan Naseva - / -
Pinja LiskiHelsingin Tarmo3.58 / 3.58
Ronja LjungbergIF Åsarna4.09 / 4.09
Mimmi MarttinenJoensuun Kataja4.05 / 4.05
Isla MehtäläKuivasjärven Aura3.35 / 3.35
Milja MiikkulainenPorin Yleisurheilu - / -
Ella MikkolaTampereen Pyrintö4.03 / 4.03
Jemina NevalainenKuivasjärven Aura - / -
Silja NiemiMäntsälän Urheilijat3.36 / 3.36
Elina NiinikangasValkealan Kajo3.30 / 3.30
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu3.57 / 3.57
Emmi PiispanenNastolan Naseva - / -
Elsa PinolaHyvinkään seudun Urheilijat4.35 / 4.35
Ella PohjansaroHelsingfors IFK - / -
Aino-Kaisa PyykkönenKeravan Urheilijat3.84 / 3.84
Saara RahlanSaloisten Salama4.51 / 4.51
Sini RantalaTampereen Pyrintö3.95 / 3.95
Heta RantanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.91 / 3.91
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa4.36 / 4.36
Venla ReunanenHelsingfors IFK4.68 / 4.68
Elina RuusuvuoriLiperin Taimi - / -
Henna SaarenpääSaloisten Salama4.12 / 4.12
Aada SalonenPorin Yleisurheilu - / -
Celina SalonenNastolan Naseva3.67 / 3.67
Lotta SavilahtiTampereen Pyrintö - / -
Fanny-Amanda SeppäläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.32 / -
Matilda SeppänenJoroisten Urheilijat - / -
Kira ShilovEspoon Tapiot4.31 / 4.31
Emma SimonenKenttäurheilijat -58 - / -
Hanna SipponenKuopion Reipas3.80 / 3.80
Oona TolvanenLiperin Taimi - / -
Meeri TorssonenLiperin Taimi - / -
Iida TossavainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jenni VäänänenLahden Ahkera - / -
Ella VäisänenAsikkalan Raikas - / -
Vilma VatanenJoensuun Kataja3.44 / 3.44
Lara VirkkunenAsikkalan Raikas3.92 / 3.92
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa4.28 / 4.28
 
T12 kiekko (25)
Sara EhrnroothJuvan Urheilijat26.54 / 26.54
Roosa HaanpääViialan Valtti30.30 / 30.30
Nanna HuvinenHeinolan Isku23.18 / -
Pinja KärhäLoimaan Voima40.95 / 40.95
Senja KärhäLoimaan Voima19.63 / 19.63
Venla KärhäLoimaan Voima31.97 / 31.97
Emma KrögerJoensuun Kataja12.13 / -
Eden KytöNaantalin Löyly15.43 / 14.77
Kiia MäkinenPorin Yleisurheilu24.56 / 24.56
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu23.70 / 23.70
Mimmi MarttinenJoensuun Kataja - / -
Matilda MehtoNaantalin Löyly33.46 / 33.46
Tanja MuotkaOrimattilan Jymy22.73 / 22.73
Iida MuukkaVantaan Salamat38.17 / 38.17
Silja NiemiMäntsälän Urheilijat27.20 / 27.20
Sonja PurmonenLiperin Taimi - / -
Natalie SaarinenEspoon Tapiot33.78 / 33.78
Kerttu SalonsaariLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Sirkku SärkkäVesannon Urheilijat22.48 / 22.48
Vivian SatamaHämeenlinnan Tarmo16.53 / -
Lotta SavilahtiTampereen Pyrintö16.26 / 16.26
Ellen TelénLänsi-Uudenmaan Urheilijat14.75 / -
Jenni VäänänenLahden Ahkera28.05 / 28.05
Roosa VälimäkiNaantalin Löyly12.03 / 12.03
Vilma VatanenJoensuun Kataja11.90 / -
 
T12 keihäs (21)
Mia FlinkEspoon Tapiot23.42 / 23.42
Ranim HamdiTampereen Pyrintö21.46 / 21.46
Nanna HuvinenHeinolan Isku22.36 / -
Jonna JäkköLänsi-Uudenmaan Urheilijat21.67 / -
Laura KarusalmiVihdin Viesti18.73 / -
Ella KausePorin Yleisurheilu37.23 / 37.23
Venla KetoHelsingin Kisa-Veikot15.71 / 15.71
Arianna KortelainenValkealan Kajo24.10 / 24.10
Ruusu KoskelaHelsingin Kisa-Veikot15.27 / 15.27
Iida MuukkaVantaan Salamat23.94 / 21.42
Edit PalménEspoon Tapiot15.21 / -
Sonja PurmonenLiperin Taimi20.02 / 20.02
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa16.72 / 16.72
Natalie SaarinenEspoon Tapiot32.26 / 32.26
Sirkku SärkkäVesannon Urheilijat25.72 / 25.72
Vivian SatamaHämeenlinnan Tarmo17.14 / -
Lotta SiukonenTampereen Pyrintö7.50 / -
Jenni VäänänenLahden Ahkera34.61 / 34.61
Melina VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat17.13 / 17.13
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa31.94 / 26.13
Sohvi YlinenAlavuden Urheilijat34.13 / 32.90
 
T12 2000m kävely (7)
Jonna JäkköLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Ella KausePorin Yleisurheilu12:51.8h / 12:51.8h
Noelle KollinEsbo IF - / -
Iina NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu12:12.29 / 12:12.29
Niia NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu12:43.96 / 12:43.96
Elina NiinikangasValkealan Kajo13:58.47 / 13:58.47
Matilda PennanenEsbo IF - / -
 
P11 60m (37)
Joona AuremaaNaantalin Löyly 9.52 / -
Lukas BrandtNaantalin Löyly 8.60 / 8.69
Casper HäkkinenEspoon Tapiot - / -
Aron HäyrynenHelsingin Kisa-Veikot 9.32 / -
Onni HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot 9.45 / 9.45
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö - / -
Abdulrahman ImoroVantaan Salamat 8.75 / 8.94
Renne KankkunenLiperin Taimi 9.19 / 9.19
Väinö KekkonenOulun Pyrintö 9.51 / 9.51
Elias KemppainenNastolan Naseva 9.47 / 9.67
Timo KivikangasOrimattilan Jymy 9.47 / 9.64
Antto KivimäkiKauhavan Wisa10.62 / -
Arvid KockIK Falken 9.36 / 9.36
Jaakko KujalaHelsingin Tarmo - / -
Leo LaaksonenHelsingin Tarmo10.75 / -
Markus MahlamäkiTampereen Pyrintö - / -
Sakari MäkeläLauttakylän Luja10.11 / 10.11
Verneri MarttilaLahden Ahkera 9.06 / 9.16
August MikkolaEspoon Tapiot 9.48 / 9.48
Joel MyllyntausJyväskylän Kenttäurheilijat 9.18 / 9.35
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.44 / -
Aapeli OilaEspoon Tapiot 9.36 / 9.36
Oskari PakarinenPyhäselän Urheilijat - / -
Niilo PelliPolvijärven Urheilijat 9.34 / 9.34
Noel PiirainenTampereen Pyrintö 9.59 / 9.59
Aleksi PohjolaOulun Pyrintö 9.22 / 9.22
Niilo RaudaskoskiOulun Pyrintö11.17 / 11.30
Lauri SahaKeravan Urheilijat 9.93 / -
Onni SavolainenKuivasjärven Aura 9.36 / 9.36
Julius SteinerHelsingin Kisa-Veikot10.00 / 10.00
William StrandvallIF Åsarna 9.70 / 9.75
Vilmer StrømsvikNaantalin Löyly 9.57 / -
Lauri TahkolaNaantalin Löyly 8.82 / 9.25
Juho TonteriMikkelin Kilpa-Veikot 9.50 / 9.58
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö 9.03 / -
Markus VainioLahden Ahkera10.28 / -
Veikko ValovirtaEspoon Tapiot 9.65 / 9.65
 
P11 1000m (22)
Joona AuremaaNaantalin Löyly3:49.10 / -
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot3:36.89 / 3:36.89
Renne KankkunenLiperin Taimi3:46.88 / 3:46.88
Väinö KekkonenOulun Pyrintö3:38.76 / 3:38.76
Elias KemppainenNastolan Naseva3:31.97 / 3:32.44
Antto KivimäkiKauhavan Wisa - / -
Arvid KockIK Falken3:30.92 / 3:30.92
Jaakko KujalaHelsingin Tarmo - / -
Leo LaaksonenHelsingin Tarmo4:06.96 / 4:06.96
Otso LeinonenNurmijärven Yleisurheilu3:56.47 / 3:56.47
Markus MahlamäkiTampereen Pyrintö - / -
August MikkolaEspoon Tapiot - / -
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat3:30.96 / -
Joona SoininenEsbo IF3:17.99 / 3:24.77
Julius SteinerHelsingin Kisa-Veikot3:39.05 / 3:55.29
William StrandvallIF Åsarna3:48.76 / 3:56.22
Juho TaavilaNastolan Naseva3:53.56 / 3:53.56
Lauri TahkolaNaantalin Löyly3:22.17 / 3:24.85
Joel TulikouraTrack and Field Espoo3:43.59 / -
Atte VirtanenLiedon Parma3:31.22 / 3:31.22
Tatu VirtanenLiedon Parma3:11.43 / 3:11.43
Sander WikblomIF Nykarlebynejden3:20.88 / 3:20.88
 
P11 korkeus (17)
Casper HäkkinenEspoon Tapiot1.16 / 1.16
Eelis HartikainenTampereen Pyrintö1.10 / 1.00
Väinö KekkonenOulun Pyrintö1.27 / 1.27
Elias KemppainenNastolan Naseva1.33 / 1.33
Arvid KockIK Falken1.25 / 1.25
Jalmari KoskinenTampereen Pyrintö1.35 / 1.35
Väinö KuronenJoroisten Urheilijat1.15 / 1.15
Viljami LaunonenNaantalin Löyly1.45 / 1.45
Markus MahlamäkiTampereen Pyrintö0.97 / 0.97
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.33 / 1.32
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu1.35 / 1.35
Niilo PelliPolvijärven Urheilijat1.36 / 1.36
Noel PiirainenTampereen Pyrintö1.21 / 1.21
William StrandvallIF Åsarna1.05 / -
Lauri TahkolaNaantalin Löyly1.33 / 1.29
Veikko ValovirtaEspoon Tapiot - / -
Juho ViitanenNoormarkun Nopsa1.21 / 1.21
 
P11 pituus (37)
Joona AuremaaNaantalin Löyly3.82 / -
Lukas BrandtNaantalin Löyly4.80 / 4.80
Casper HäkkinenEspoon Tapiot4.13 / 4.13
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot3.67 / 3.67
Aron HäyrynenHelsingin Kisa-Veikot4.16 / -
Onni HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot4.21 / 4.21
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö3.61 / 3.61
Abdulrahman ImoroVantaan Salamat4.81 / 4.53
Renne KankkunenLiperin Taimi3.96 / 3.96
Timo KivikangasOrimattilan Jymy3.78 / -
Jalmari KoskinenTampereen Pyrintö3.67 / 3.67
Jaakko KujalaHelsingin Tarmo - / -
Leo LaaksonenHelsingin Tarmo2.93 / -
Viljami LaunonenNaantalin Löyly4.73 / 4.73
Sakari MäkeläLauttakylän Luja3.50 / 3.36
August MikkolaEspoon Tapiot4.04 / 4.04
Joel MyllyntausJyväskylän Kenttäurheilijat3.94 / 3.94
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu4.45 / 4.09
Aapeli OilaEspoon Tapiot3.68 / 3.68
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu4.03 / 4.03
Oskari PakarinenPyhäselän Urheilijat - / -
Niilo PelliPolvijärven Urheilijat4.23 / 4.23
Noel PiirainenTampereen Pyrintö3.72 / 3.67
Aleksi PohjolaOulun Pyrintö4.06 / 3.64
Niilo RaudaskoskiOulun Pyrintö2.96 / 2.96
Onni SavolainenKuivasjärven Aura4.17 / 4.17
Julius SteinerHelsingin Kisa-Veikot3.30 / -
Vilmer StrømsvikNaantalin Löyly3.58 / -
Max SundholmEsbo IF3.91 / 3.64
Juho TaavilaNastolan Naseva4.05 / 4.05
Lauri TahkolaNaantalin Löyly4.61 / 4.35
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö4.00 / 3.64
Veikko ValovirtaEspoon Tapiot3.94 / 3.94
Teodor VeselinovicEspoon Tapiot3.90 / 3.90
Joona ViitalaPetäjäveden Petäjäiset4.26 / 4.26
Juho ViitanenNoormarkun Nopsa3.42 / 3.42
Daniel WennerstrandKarhulan Urheilijat3.23 / -
 
P11 kuula (14)
Lukas BrandtNaantalin Löyly9.27 / 9.27
Aarne HannikainenHelsingin Kisa-Veikot7.67 / 7.67
Abdulrahman ImoroVantaan Salamat9.79 / 9.79
Onni JärvinenKeravan Urheilijat - / -
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.20 / 10.20
Väinö KuronenJoroisten Urheilijat5.69 / 5.69
Riko PippuriLiperin Taimi7.95 / 7.95
Aleksi PohjolaOulun Pyrintö6.43 / 6.43
Lauri SahaKeravan Urheilijat7.16 / 7.16
Onni SavolainenKuivasjärven Aura9.06 / 8.58
Bernard SjöblomHelsingfors IFK7.00 / 7.00
Juho TaavilaNastolan Naseva9.29 / 9.29
Teodor VeselinovicEspoon Tapiot7.39 / 7.39
Daniel WennerstrandKarhulan Urheilijat6.10 / 6.10
 
P11 keihäs (21)
Aron HäyrynenHelsingin Kisa-Veikot30.40 / 28.24
Onni HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot31.11 / 31.11
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö - / -
Onni JärvinenKeravan Urheilijat24.66 / -
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.85 / 29.11
Tuomas KärkkäinenLahden Ahkera32.86 / 32.86
Kimi KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot32.24 / 32.24
Antto KivimäkiKauhavan Wisa - / -
Leevi KumpumäkiJyväskylän Kenttäurheilijat30.06 / 30.06
Väinö KuronenJoroisten Urheilijat15.55 / 15.55
Viljami LaunonenNaantalin Löyly33.44 / 33.44
Sakari MäkeläLauttakylän Luja22.33 / 22.33
Aapeli OilaEspoon Tapiot13.37 / -
Hermanni OravainenTampereen Pyrintö34.89 / 34.89
Oskari PakarinenPyhäselän Urheilijat - / -
Riko PippuriLiperin Taimi21.13 / 21.13
Lauri SahaKeravan Urheilijat21.59 / -
Bernard SjöblomHelsingfors IFK8.72 / -
Vilmer StrømsvikNaantalin Löyly18.82 / -
Juho TaavilaNastolan Naseva27.07 / 27.07
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö19.16 / -
 
P11 1000m kävely (5)
Väinö KekkonenOulun Pyrintö - / -
Jalmari KoskinenTampereen Pyrintö 6:08.62 / 6:08.62
Joona PaananenNurmijärven Yleisurheilu 6:02.9h / -
Riko PippuriLiperin Taimi 7:07.2h / 7:07.2h
Niilo RaudaskoskiOulun Pyrintö 5:54.39 / -
 
T11 60m (76)
Stella AndbergEspoon Tapiot 9.31 / 9.31
Elina AnttolainenTampereen Pyrintö11.46 / -
Aura ArvasHelsingin Tarmo10.13 / 10.13
Dayna AustenGamlakarleby IF 8.99 / -
Frida BlomfeltEsbo IF 9.30 / 9.40
Nella EiromaHelsingin Kisa-Veikot 9.60 / 9.60
Milla HämäläinenKuivasjärven Aura 9.93 / 9.93
Jade HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet10.41 / -
Aino HeikkiläTampereen Pyrintö 9.96 / -
Iida HeinoPyhtään Yritys 9.23 / 9.23
Saima HelminenHelsingin Tarmo10.16 / 10.16
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot10.02 / 10.17
Tessa HerronenKokkolan Veikot - / -
Eevi HolmaJoroisten Urheilijat - / -
Nea HyrsyläVihdin Viesti 9.44 / -
Sarah IsakssonBorgå Akilles 9.95 / 9.96
Camilla JunesEspoon Tapiot 9.18 / 9.18
Emma JuntunenSuomussalmen Rasti 8.80 / 8.80
Livia KähtäväAlavieskan Viri 9.19 / 9.19
Helmi KalliomäkiValkealan Kajo10.36 / -
Matilda KarhuValkealan Kajo10.34 / -
Kiira KarttunenImatran Urheilijat 9.38 / 9.38
Ronja KempasViipurin Urheilijat 9.73 / 9.73
Neea KesoTampereen Pyrintö 9.32 / 9.34
Ellen KockIK Falken 9.20 / 9.20
Milka KoivukoskiHelsingin Tarmo10.48 / 10.48
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa 9.40 / -
Nea KokkoTampereen Pyrintö10.90 / 10.90
Veera KortelainenVarkauden Kenttä-Veikot 9.31 / 9.31
Vilma KoskiPorin Yleisurheilu 9.22 / 9.22
Hanna KotakallioKirkkonummen Urheilijat 9.15 / 9.37
Lena LiimatainenEspoon Tapiot 9.74 / 9.74
Jenna LindbergTapanilan Erä10.23 / 10.27
Siiri LindholmSavonlinnan Riento10.14 / -
Anna LuhtHelsingin Tarmo10.87 / 10.97
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö 8.99 / 8.99
Matilda MainioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.16 / -
Janni MajuriKiukaisten Kisailijat10.21 / 10.21
Kiia MäkinenPorin Yleisurheilu10.03 / 10.03
Mimmi MäkinenTampereen Pyrintö - / -
Mandi MetsäkoivuViipurin Urheilijat 9.86 / 9.86
Eerika NieminenJanakkalan Jana10.00 / -
Helmi NieminenHelsingin Tarmo 9.86 / 9.86
Anni NikulaHelsingfors IFK10.05 / 10.05
Anni NiskalaOulun Pyrintö 9.94 / -
Sinja Ohra-AhoKangasniemen Kalske10.12 / 10.58
Anni OlliKarhulan Katajaiset 9.82 / 9.82
Fanni PaanaNaantalin Löyly 9.30 / 9.82
Anni PakkanenMäntsälän Urheilijat 9.34 / -
Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.04 / 9.04
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat10.06 / 10.06
Enni RäisänenAnjalan Liitto10.04 / -
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu 9.66 / 9.66
Olivia RautiainenEspoon Tapiot 9.20 / 9.22
Olga RiikonenLahden Ahkera 9.31 / 9.55
Vilma RyyttyLahden Ahkera 9.27 / 9.27
Elle SaariEspoon Tapiot 9.77 / 9.82
Sani SaarinenVehmaisten Urheilijat 9.92 / 9.92
Naima SainioHelsingin Kisa-Veikot 8.90 / 8.90
Janni SavolainenLahden Ahkera 9.26 / 9.32
Olivia SavolainenKeravan Urheilijat11.53 / -
Aino SeppäläNastolan Naseva 9.84 / 9.84
Veera SeppäläHelsingin Kisa-Veikot 9.64 / 9.64
Tara SohloEspoon Tapiot 9.98 / 9.98
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat 9.13 / 9.13
Armida SuomiLänsi-Uudenmaan Urheilijat 9.65 / -
Venla TainioPaimion Urheilijat 9.25 / -
Onerva TauriainenTampereen Pyrintö 9.97 / -
Unna TörmänenHämeenlinnan Tarmo 9.42 / 9.42
Piitu TourunenLahden Ahkera 9.65 / 9.65
Hilla TuominenLahden Ahkera 9.71 / -
Janette VähäojaTampereen Pyrintö 9.86 / -
Milja VakkilaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.47 / 9.47
Aino-Maria ValkolaSaarijärven Pullistus 9.34 / 9.34
Myy WestersundValkealan Kajo11.38 / -
 
T11 1000m (31)
Frida BlomfeltEsbo IF3:49.29 / -
Nella EiromaHelsingin Kisa-Veikot4:01.33 / -
Milla HämäläinenKuivasjärven Aura4:21.14 / -
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3:43.96 / -
Tessa HerronenKokkolan Veikot3:58.16 / -
Aino KanervalaKerkkoon Urheilijat4:00.66 / -
Ellen KockIK Falken3:44.93 / 3:44.93
Jenna KolariValkealan Kajo3:51.28 / -
Livia KytömaaEspoon Tapiot3:44.06 / 3:44.06
Iiris LaaksonenKarhulan Katajaiset4:13.89 / -
Liia LiskiNummen Kipinä4:15.15 / -
Mimmi MäkinenTampereen Pyrintö - / -
Laura MantilaRiihimäen Kisko3:40.26 / 3:50.33
Elina NaumanenJoroisten Urheilijat3:38.85 / 3:38.85
Erika ParkkonenJyväskylän Kenttäurheilijat3:51.42 / -
Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3:40.66 / -
Iida PiispanenNastolan Naseva3:49.27 / -
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat4:16.71 / -
Olivia PuranenJyväskylän Kenttäurheilijat3:28.78 / 3:28.78
Enni RäisänenAnjalan Liitto3:49.48 / -
Suvi ReunanenNastolan Naseva3:46.90 / -
Elle SaariEspoon Tapiot - / -
Olivia SavolainenKeravan Urheilijat4:22.6h / 4:22.6h
Veera SeppäläHelsingin Kisa-Veikot3:47.04 / 3:47.04
Tara SohloEspoon Tapiot4:22.94 / -
Venla TainioPaimion Urheilijat3:48.33 / -
Hilla TuominenLahden Ahkera3:31.07 / 3:38.58
Janette VähäojaTampereen Pyrintö3:59.53 / -
Silja ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot3:38.84 / 3:38.84
Myy WestersundValkealan Kajo - / -
 
T11 korkeus (28)
Stella AndbergEspoon Tapiot1.31 / 1.31
Elina AnttolainenTampereen Pyrintö0.90 / -
Roosa AulamoTampereen Pyrintö1.10 / 1.10
Jade HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet1.05 / 1.03
Eevi HolmaJoroisten Urheilijat1.12 / 1.12
Aino KanervalaKerkkoon Urheilijat1.15 / -
Kiira KarttunenImatran Urheilijat1.23 / -
Milka KoivukoskiHelsingin Tarmo1.11 / 1.11
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu1.17 / 1.15
Iiris LaaksonenKarhulan Katajaiset1.30 / 1.30
Lena LiimatainenEspoon Tapiot1.20 / 1.20
Liia LiskiNummen Kipinä1.21 / 1.21
Anni MeronenLahden Ahkera1.05 / -
Tanja MuotkaOrimattilan Jymy - / -
Riina-Lotta NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat1.26 / 1.26
Anni NikulaHelsingfors IFK1.13 / 1.13
Anni NiskalaOulun Pyrintö1.25 / 1.25
Anni OlliKarhulan Katajaiset1.28 / 1.28
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat1.25 / 1.25
Olivia RautiainenEspoon Tapiot1.24 / 1.24
Vilma RyyttyLahden Ahkera1.15 / -
Sani SaarinenVehmaisten Urheilijat1.15 / 1.15
Naima SainioHelsingin Kisa-Veikot1.39 / 1.39
Janni SavolainenLahden Ahkera1.33 / 1.33
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko1.49 / 1.49
Hilla TuominenLahden Ahkera1.25 / 1.25
Milja VakkilaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
 
T11 pituus (77)
Stella AndbergEspoon Tapiot4.10 / 4.10
Elina AnttolainenTampereen Pyrintö2.64 / -
Aura ArvasHelsingin Tarmo3.76 / 3.76
Dayna AustenGamlakarleby IF3.50 / -
Frida BlomfeltEsbo IF4.00 / 3.86
Sara EhrnroothJuvan Urheilijat3.95 / 3.95
Nella EiromaHelsingin Kisa-Veikot3.98 / 3.98
Milla HämäläinenKuivasjärven Aura3.64 / 3.64
Jade HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet3.61 / -
Aino HeikkiläTampereen Pyrintö3.58 / 3.58
Iida HeinoPyhtään Yritys4.09 / 4.09
Saima HelminenHelsingin Tarmo3.34 / 3.34
Tessa HerronenKokkolan Veikot3.46 / -
Eevi HolmaJoroisten Urheilijat3.03 / -
Jasmin HuuhoPyhäselän Urheilijat4.00 / 4.00
Kiia HyrsyläVihdin Viesti3.74 / 3.39
Sarah IsakssonBorgå Akilles3.71 / 3.39
Veera JoutlahtiLänsi-Uudenmaan Urheilijat3.62 / 3.62
Camilla JunesEspoon Tapiot3.97 / 3.97
Emma JuntunenSuomussalmen Rasti4.05 / -
Livia KähtäväAlavieskan Viri4.37 / 4.37
Helmi KalliomäkiValkealan Kajo3.44 / -
Matilda KarhuValkealan Kajo3.84 / 3.77
Kiira KarttunenImatran Urheilijat3.72 / -
Neea KesoTampereen Pyrintö4.18 / 4.06
Ellen KockIK Falken4.08 / 4.08
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa4.14 / -
Nea KokkoTampereen Pyrintö3.24 / 3.24
Veera KortelainenVarkauden Kenttä-Veikot3.83 / 3.83
Hanna KotakallioKirkkonummen Urheilijat4.10 / 3.89
Iiris LaaksonenKarhulan Katajaiset3.95 / 3.95
Lena LiimatainenEspoon Tapiot4.18 / 4.18
Jenna LindbergTapanilan Erä3.41 / 3.41
Anna LuhtHelsingin Tarmo3.47 / 3.47
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö4.35 / 4.35
Matilda MainioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.59 / 3.59
Janni MajuriKiukaisten Kisailijat3.62 / 3.62
Mimmi MäkinenTampereen Pyrintö3.01 / 3.01
Laura MantilaRiihimäen Kisko4.06 / 4.06
Mandi MetsäkoivuViipurin Urheilijat - / -
Eerika NieminenJanakkalan Jana3.94 / 3.94
Helmi NieminenHelsingin Tarmo3.40 / 3.40
Anni NikulaHelsingfors IFK - / -
Anni NiskalaOulun Pyrintö - / -
Sinja Ohra-AhoKangasniemen Kalske3.70 / 3.33
Sirian ÖhrnbergHelsingin Kisa-Veikot3.51 / -
Anni OlliKarhulan Katajaiset3.55 / 3.55
Fanni PaanaNaantalin Löyly3.95 / 3.88
Anni PakkanenMäntsälän Urheilijat4.39 / 4.39
Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.19 / 4.15
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat3.62 / 3.62
Enni RäisänenAnjalan Liitto3.76 / 3.76
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu3.56 / 3.56
Olivia RautiainenEspoon Tapiot4.10 / 3.97
Iitu RiekkinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.05 / 4.05
Olga RiikonenLahden Ahkera4.05 / -
Vilma RyyttyLahden Ahkera3.81 / 3.66
Elle SaariEspoon Tapiot3.92 / 3.92
Sani SaarinenVehmaisten Urheilijat3.32 / 3.32
Naima SainioHelsingin Kisa-Veikot4.05 / 4.05
Janni SavolainenLahden Ahkera3.93 / -
Olivia SavolainenKeravan Urheilijat2.71 / 2.71
Veera SeppäläHelsingin Kisa-Veikot3.68 / 3.68
Tara SohloEspoon Tapiot3.68 / 3.68
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat4.21 / 4.21
Armida SuomiLänsi-Uudenmaan Urheilijat3.11 / 3.11
Venla TainioPaimion Urheilijat3.94 / -
Onerva TauriainenTampereen Pyrintö3.84 / 3.84
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko4.30 / 4.30
Unna TörmänenHämeenlinnan Tarmo2.80 / -
Piitu TourunenLahden Ahkera4.03 / 4.01
Hilla TuominenLahden Ahkera3.88 / 3.88
Janette VähäojaTampereen Pyrintö3.75 / 3.58
Milja VakkilaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Elina VakkilainenVantaan Salamat3.38 / 3.32
Aino-Maria ValkolaSaarijärven Pullistus4.04 / 4.03
 
T11 kuula (32)
Roosa AulamoTampereen Pyrintö6.83 / 6.83
Dayna AustenGamlakarleby IF6.40 / 6.40
Sara EhrnroothJuvan Urheilijat8.75 / 8.75
Saima HelminenHelsingin Tarmo4.47 / 4.47
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot5.12 / 5.12
Jasmin HuuhoPyhäselän Urheilijat7.65 / 7.65
Kiira JohanssonHeinolan Isku8.34 / 8.34
Veera JoutlahtiLänsi-Uudenmaan Urheilijat8.25 / 8.25
Livia KähtäväAlavieskan Viri9.41 / 9.41
Janette KaplasLappeenrannan Urheilu-Miehet8.18 / 8.18
Neea KesoTampereen Pyrintö8.72 / 8.72
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu7.38 / 7.38
Vilma KoskiPorin Yleisurheilu8.28 / 8.28
Jenna LindbergTapanilan Erä5.62 / 5.05
Siiri LindholmSavonlinnan Riento8.04 / 8.04
Anna LuhtHelsingin Tarmo7.15 / 7.15
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö8.29 / 8.29
Matilda MainioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.49 / 5.49
Kiia MäkinenPorin Yleisurheilu7.81 / 7.81
Laura MantilaRiihimäen Kisko7.05 / 7.05
Martta MuuttorantaLiperin Taimi7.87 / 7.87
Helmi NieminenHelsingin Tarmo6.83 / 6.83
Sirian ÖhrnbergHelsingin Kisa-Veikot8.54 / 8.54
Anni PakkanenMäntsälän Urheilijat7.69 / 7.69
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu6.10 / 6.10
Iitu RiekkinenJyväskylän Kenttäurheilijat7.94 / 7.94
Vilma RyyttyLahden Ahkera7.52 / 7.52
Janni SavolainenLahden Ahkera8.36 / 8.36
Essi SuniJyväskylän Kenttäurheilijat5.64 / 5.64
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko10.06 / 10.06
Piitu TourunenLahden Ahkera7.07 / 7.07
Elina VakkilainenVantaan Salamat5.23 / 5.22
 
T11 keihäs (25)
Roosa AulamoTampereen Pyrintö20.49 / 20.49
Sarah IsakssonBorgå Akilles16.85 / -
Kiira JohanssonHeinolan Isku21.41 / 21.41
Veera JoutlahtiLänsi-Uudenmaan Urheilijat20.70 / 20.70
Emma JuntunenSuomussalmen Rasti22.17 / -
Aino KanervalaKerkkoon Urheilijat15.94 / -
Matilda KarhuValkealan Kajo11.09 / -
Neea KesoTampereen Pyrintö20.86 / 20.86
Milka KoivukoskiHelsingin Tarmo10.56 / 10.56
Annika KoivuniemiKauhavan Wisa24.63 / -
Nea KokkoTampereen Pyrintö18.46 / 18.46
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu19.77 / -
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö25.57 / 25.57
Laura MantilaRiihimäen Kisko24.98 / 22.04
Tanja MuotkaOrimattilan Jymy21.33 / 18.40
Martta MuuttorantaLiperin Taimi29.29 / 29.29
Eerika NieminenJanakkalan Jana20.46 / -
Sirian ÖhrnbergHelsingin Kisa-Veikot17.03 / 17.03
Fanni PaanaNaantalin Löyly20.36 / 20.36
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat18.20 / -
Vilma RyyttyLahden Ahkera17.12 / 15.21
Janni SavolainenLahden Ahkera26.20 / 22.74
Armida SuomiLänsi-Uudenmaan Urheilijat18.10 / 18.10
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko32.29 / 32.29
Piitu TourunenLahden Ahkera18.37 / 18.37
 
T11 1000m kävely (7)
Frida BlomfeltEsbo IF 6:34.9h / -
Maija HarjuJanakkalan Jana 5:32.13 / 5:38.68
Helmi KalliomäkiValkealan Kajo 7:07.34 / -
Siiri LindholmSavonlinnan Riento 6:13.21 / -
Nea PuiroKenttäurheilijat -58 6:40.93 / -
Elina VakkilainenVantaan Salamat 5:59.80 / -
Myy WestersundValkealan Kajo 7:41.83 / 7:41.83
 
P10 60m (35)
Aaron AdunHelsingin Kisa-Veikot 9.17 / 9.17
Lenni Ala-KrekolaValkealan Kajo10.06 / 10.06
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot10.58 / 10.58
Onni ErkkiläJyväskylän Kenttäurheilijat 9.27 / 9.27
Eerik HäkliRaision Kuula 9.58 / 9.58
Eelis HartikainenTampereen Pyrintö 9.98 / -
Jonatan HeikkiläÅIFK Friidrott 9.07 / 9.07
Adrian JakobssonEsbo IF 9.00 / 9.00
Niilo KemppainenNastolan Naseva10.02 / 10.02
Ville KivikangasOrimattilan Jymy12.36 / -
Anton KrapuEspoon Tapiot 9.91 / 9.91
Niklas LehtinenLapin Salama10.02 / 10.02
Ukko LehtoPyhtään Yritys 9.41 / 9.41
Anton LindgrenKarstulan Kiva 9.52 / -
Karo MajuriVantaan Salamat 9.83 / 9.83
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti10.59 / 10.59
Eemeli MakkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.5h / 9.5h
Nikolai MursuPohjan Koitto10.73 / 11.00
Joona NiinikangasValkealan Kajo - / -
Eetu NousiainenIisalmen Visa 9.92 / 9.92
Matias PietarinenLiperin Taimi - / -
Santeri RantalaNakkilan Vire 9.64 / 9.64
Joel RäsänenEspoon Tapiot 9.58 / -
Vili RasehornRiihimäen Kisko 9.59 / 9.68
Eric RinneLahden Ahkera 9.91 / 9.91
Simeon SivonenHelsingin Tarmo 9.65 / -
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot10.56 / -
Oskari SyvärantaLahden Ahkera - / -
Iivari TiihonenKangasniemen Kalske - / -
Eetu TolvanenLiperin Taimi - / -
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot10.22 / -
Jussi WesankoHelsingin Kisa-Veikot 9.17 / 9.17
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa - / -
 
P10 1000m (26)
Lenni Ala-KrekolaValkealan Kajo - / -
Eemeli HeikkinenSuomussalmen Rasti4:05.8h / 4:05.8h
Aatos HolmströmSuomussalmen Rasti3:41.17 / 3:52.7h
Jaakko KauppinenVehkalahden Veikot3:36.40 / 3:36.40
Niilo KemppainenNastolan Naseva3:32.98 / 3:32.98
Elmeri KinnunenYlämaan Pyrkijät3:38.77 / 3:38.77
Max KostamoTurun Urheiluliitto3:45.31 / 3:45.31
Eelis KuparinenLahden Ahkera3:57.08 / -
Niklas LehtinenLapin Salama3:32.22 / 3:32.22
Ukko LehtoPyhtään Yritys3:53.07 / -
Jere MourujärviNurmijärven Yleisurheilu3:58.08 / -
Lenni NatunenJoroisten Urheilijat4:05.57 / -
Erik NaumanenJoroisten Urheilijat4:03.52 / -
Joona NiinikangasValkealan Kajo3:39.82 / 3:39.82
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu3:58.58 / -
Anton PennanenEsbo IF3:23.43 / -
Casper PenttiläLahden Ahkera4:17.03 / -
Otto RainioJyväskylän Kenttäurheilijat3:56.08 / 3:56.08
Arttu RantalaNakkilan Vire3:37.18 / 3:37.18
Joel RäsänenEspoon Tapiot3:45.11 / -
Eric RinneLahden Ahkera3:55.92 / -
Matias SarjaEspoon Tapiot - / -
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot3:48.24 / -
Onni UnkuriNakkilan Vire3:45.38 / 3:45.58
Jussi WesankoHelsingin Kisa-Veikot4:14.95 / -
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa4:26.14 / -
 
P10 pituus (35)
Aaron AdunHelsingin Kisa-Veikot4.03 / 4.03
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot3.19 / -
Onni ErkkiläJyväskylän Kenttäurheilijat3.99 / 3.99
Eerik HäkliRaision Kuula3.79 / 3.79
Jonatan HeikkiläÅIFK Friidrott3.81 / -
Aatos HolmströmSuomussalmen Rasti3.72 / 3.54
Ville KivikangasOrimattilan Jymy2.59 / -
Max KostamoTurun Urheiluliitto3.87 / 3.87
Niklas LehtinenLapin Salama3.79 / 3.79
Ukko LehtoPyhtään Yritys3.84 / 3.84
Alex LjungbergIF Åsarna3.17 / 3.05
Karo MajuriVantaan Salamat3.32 / 3.15
Julius MäkirantaVähänkyrön Viesti3.26 / 3.26
Eemeli MakkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.56 / 3.56
Nikolai MursuPohjan Koitto3.24 / 2.72
Lenni NatunenJoroisten Urheilijat3.52 / -
Joona NiinikangasValkealan Kajo3.83 / 3.83
Eetu NousiainenIisalmen Visa3.68 / 3.66
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu3.55 / 3.51
Casper PenttiläLahden Ahkera3.50 / 3.50
Matias PietarinenLiperin Taimi3.67 / 3.67
Arttu RantalaNakkilan Vire3.56 / -
Vili RasehornRiihimäen Kisko4.10 / 3.88
Tuomas RikkaKarhulan Katajaiset3.80 / -
Eric RinneLahden Ahkera3.75 / 3.75
Matias SarjaEspoon Tapiot3.36 / 3.36
Vihtori SaukkolaNummen Kipinä3.63 / 3.59
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot3.24 / -
Oskari SyvärantaLahden Ahkera3.57 / 3.57
Iivari TiihonenKangasniemen Kalske2.94 / -
Eetu TolvanenLiperin Taimi - / -
Elias UittamoHelsingin Kisa-Veikot3.73 / -
Janne VerhoKangasalan Kisa3.78 / -
Voitto VirjonenTurun Urheiluliitto4.45 / 4.45
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa3.38 / -
 
P10 kuula (23)
Aaron AdunHelsingin Kisa-Veikot6.85 / 6.85
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot - / -
Onni ErkkiläJyväskylän Kenttäurheilijat8.43 / 8.43
Eemeli HeikkinenSuomussalmen Rasti - / -
Aatos HolmströmSuomussalmen Rasti - / -
Pyry IngersIitin Pyrintö6.50 / 6.50
Ville KivikangasOrimattilan Jymy5.40 / 5.40
Max KostamoTurun Urheiluliitto6.84 / 6.84
Niklas LehtinenLapin Salama6.94 / 6.94
Alex LjungbergIF Åsarna5.56 / 5.55
Roope MäenpääLahden Ahkera6.92 / 6.92
Karo MajuriVantaan Salamat5.79 / 5.79
Eemeli MakkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.10 / 6.10
Jere MurtoAlavieskan Viri8.58 / 8.58
Lenni NatunenJoroisten Urheilijat5.50 / 5.50
Jere PaananenNurmijärven Yleisurheilu6.33 / 6.33
Santeri RantalaNakkilan Vire6.55 / 6.55
Vili RasehornRiihimäen Kisko7.16 / 7.16
Matias SarjaEspoon Tapiot6.29 / 6.29
Elis SundholmHelsingin Kisa-Veikot6.11 / 6.11
Oskari SyvärantaLahden Ahkera - / -
Janne VerhoKangasalan Kisa5.75 / 5.75
Voitto VirjonenTurun Urheiluliitto7.57 / 7.57
 
P10 keihäs (21)
Lenni Ala-KrekolaValkealan Kajo17.15 / -
Onni ErkkiläJyväskylän Kenttäurheilijat20.45 / -
Eerik HäkliRaision Kuula22.53 / 22.53
Eelis HartikainenTampereen Pyrintö16.00 / 16.00
Jonatan HeikkiläÅIFK Friidrott19.34 / -
Adrian JakobssonEsbo IF23.61 / -
Niilo KemppainenNastolan Naseva24.34 / 24.34
Pekka KoskelaKangasalan Kisa26.67 / 25.32
Niklas LehtinenLapin Salama28.47 / 28.47
Alex LjungbergIF Åsarna14.97 / 14.97
Roope MäenpääLahden Ahkera22.94 / 22.94
Topias MäntyläVammalan seudun Voima21.02 / 20.90
Jere MurtoAlavieskan Viri43.28 / 43.28
Matias PietarinenLiperin Taimi26.36 / 26.36
Arttu RantalaNakkilan Vire25.22 / 25.22
Santeri RantalaNakkilan Vire21.53 / 21.53
Eric RinneLahden Ahkera21.45 / 21.45
Iivari TiihonenKangasniemen Kalske14.22 / 14.22
Eetu TolvanenLiperin Taimi13.24 / 13.24
Jussi WesankoHelsingin Kisa-Veikot14.32 / -
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa18.00 / 18.00
 
P10 1000m kävely (3)
Kasper SalmiEspoon Tapiot 6:58.38 / -
Onni UnkuriNakkilan Vire 6:10.4h / 6:10.4h
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa - / -
 
T10 60m (51)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot 9.86 / -
Minea AuremaaTurun Urheiluliitto 9.80 / -
Carla BjörkgrenIF Drott10.79 / -
Sofia FeodoroffTampereen Pyrintö10.80 / 10.80
Fanni HarjuUlvila Sport Team 9.35 / 9.35
Minttu HonkaVeikkolan Veikot10.53 / 10.53
Sade HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Venla-Maria IhamäkiPorin Yleisurheilu 9.72 / 9.72
Jessi JärvinenHelsingin Kisa-Veikot10.12 / 10.12
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat10.26 / 10.26
Tilda JauhiainenKuusankosken Kisa - / -
Piitu JokelaLahden Ahkera - / -
Laura JyrkiäinenValkealan Kajo 9.70 / 9.70
Netta KähtäväAlavieskan Viri10.04 / 10.04
Emmi KallioTampereen Pyrintö 9.88 / -
Saga KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot 9.52 / 9.52
Tuuli KämäräinenKuopion Reipas 9.21 / 9.21
Nelli KarevaaraHämeenlinnan Tarmo 9.70 / 9.70
Vilma KarhuValkealan Kajo10.64 / 10.64
Lotta KotakorpiAsikkalan Raikas - / -
Matilda KrauseHelsingin Kisa-Veikot10.47 / -
Helmi KuitunenKenttäurheilijat -58 9.98 / 9.98
Sara KunnasRauman Urheilijat 9.56 / 9.56
Sonja LahtiKarhulan Katajaiset10.07 / 10.07
Liina LahtinenTampereen Pyrintö11.40 / -
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -5810.56 / 10.56
Liia LehiöNurmijärven Yleisurheilu - / -
Siiri LehtiHelsingin Kisa-Veikot10.12 / 10.12
Venla MennalaHämeenlinnan Tarmo - / -
Anni MeronenLahden Ahkera - / -
Noora MoisioTampereen Pyrintö10.28 / 10.40
Tuuli MuhonenHelsingin Kisa-Veikot10.18 / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.61 / 9.61
Ella MuukkaNurmijärven Yleisurheilu - / -
Riina-Lotta NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 9.34 / 9.34
Enni NotkonenLahden Ahkera - / -
Minda PakolaNastolan Naseva 9.70 / 9.70
Netta PaloheimoKerimäen Urheilijat 9.70 / 9.70
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot 9.74 / 9.77
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot 9.43 / 9.43
Jenna PyykköNurmijärven Yleisurheilu10.19 / 10.1h
Isla RehnOrimattilan Jymy10.05 / 10.05
Minttu SaarilahtiTampereen Pyrintö10.84 / 10.84
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat10.63 / 10.63
Sara SödermanViipurin Urheilijat 9.75 / 9.75
Ellen TaponenSalon Vilpas 9.70 / 9.74
Aino TarkiainenJoroisten Urheilijat - / -
Usva TorroKenttäurheilijat -5810.23 / 10.23
Isabella TuulariEspoon Tapiot10.05 / 10.05
Izabelle ViitasaloIF Åsarna 9.74 / 9.74
Maija WalleniusKiukaisten Kisailijat 9.75 / 9.75
 
T10 1000m (24)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Noora HukkaJoensuun Kataja3:36.52 / 3:36.52
Sade HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Emmi KallioTampereen Pyrintö4:19.46 / -
Nelli KarevaaraHämeenlinnan Tarmo - / -
Lotta KotakorpiAsikkalan Raikas - / -
Sonja LahtiKarhulan Katajaiset3:46.79 / 3:46.79
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -583:47.34 / 3:47.34
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu4:18.78 / -
Venla MennalaHämeenlinnan Tarmo3:39.07 / -
Tuuli MuhonenHelsingin Kisa-Veikot4:04.56 / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat3:50.82 / 3:50.82
Enni NotkonenLahden Ahkera4:37.12 / -
Netta PaloheimoKerimäen Urheilijat3:50.16 / 3:50.16
Oona PasanenLahden Ahkera4:18.15 / -
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot3:40.01 / 3:40.01
Iina PoussuNoormarkun Nopsa3:48.48 / 3:52.18
Moona PuolimatkaVehmaisten Urheilijat4:15.22 / -
Ella RäisänenEspoon Tapiot3:38.26 / 3:38.26
Siru SoininenEsbo IF4:23.49 / -
Aino TarkiainenJoroisten Urheilijat3:36.56 / -
Jenni TuominenLahden Ahkera3:52.38 / 3:52.38
Izabelle ViitasaloIF Åsarna - / -
Maija WalleniusKiukaisten Kisailijat4:07.65 / 4:07.65
 
T10 pituus (48)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot3.64 / -
Helmi ÄäreläNakkilan Vire3.96 / 3.96
Jenny BjörkbergJyväskylän Kenttäurheilijat3.25 / 3.20
Carla BjörkgrenIF Drott3.25 / -
Nea BjörkstenKenttäurheilijat -583.34 / 3.34
Sofia FeodoroffTampereen Pyrintö3.46 / 3.46
Zoe GiovanzanaHelsingin Tarmo3.20 / 3.20
Fanni HarjuUlvila Sport Team3.67 / 3.63
Anna HirstoHelsingin Kisa-Veikot2.30 / -
Sade HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3.42 / 3.42
Piitu JokelaLahden Ahkera3.18 / 3.18
Laura JyrkiäinenValkealan Kajo4.01 / 4.01
Netta KähtäväAlavieskan Viri3.26 / 3.17
Saga KallioinenMikkelin Kilpa-Veikot3.98 / 3.98
Tuuli KämäräinenKuopion Reipas3.85 / 3.85
Nelli KarevaaraHämeenlinnan Tarmo3.72 / 3.72
Vilma KarhuValkealan Kajo3.09 / -
Enni Kenealy-WirtaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Matilda KrauseHelsingin Kisa-Veikot3.20 / -
Helmi KuitunenKenttäurheilijat -58 - / -
Sara KunnasRauman Urheilijat3.83 / 3.83
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -583.49 / 3.46
Luna LeeHelsingin Kisa-Veikot3.34 / 3.34
Siiri LehtiHelsingin Kisa-Veikot3.25 / 3.25
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu3.05 / 3.05
Julia LindellIF Åsarna3.20 / -
Veera LuomaKauhavan Wisa3.36 / 3.36
Anni MeronenLahden Ahkera3.40 / -
Noora MoisioTampereen Pyrintö3.55 / 3.55
Tuuli MuhonenHelsingin Kisa-Veikot3.11 / -
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat3.58 / 3.58
Riina-Lotta NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat4.00 / 4.00
Maya NiemiPadasjoen Yritys - / -
Enni NotkonenLahden Ahkera3.42 / 3.42
Netta PaloheimoKerimäen Urheilijat3.58 / -
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot3.84 / 3.84
Iina PoussuNoormarkun Nopsa3.71 / 3.71
Ella RäisänenEspoon Tapiot3.50 / 3.45
Minttu SaarilahtiTampereen Pyrintö3.37 / 3.36
Vilma SaloHartolan Voima3.14 / -
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat3.11 / 3.11
Sara SödermanViipurin Urheilijat3.83 / 3.83
Ellen TaponenSalon Vilpas3.74 / -
Usva TorroKenttäurheilijat -583.36 / 3.36
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot2.90 / 2.89
Saana VuorijärviKauhavan Wisa3.39 / 3.39
Maija WalleniusKiukaisten Kisailijat3.55 / 3.55
 
T10 kuula (27)
Helmi ÄäreläNakkilan Vire8.73 / 8.73
Jenny BjörkbergJyväskylän Kenttäurheilijat7.23 / 7.23
Fanni HarjuUlvila Sport Team5.59 / 5.59
Anna HirstoHelsingin Kisa-Veikot5.05 / 5.05
Piitu JokelaLahden Ahkera5.28 / 5.28
Laura JyrkiäinenValkealan Kajo5.86 / 5.86
Netta KähtäväAlavieskan Viri5.65 / 5.65
Emmi KallioTampereen Pyrintö5.36 / 5.36
Vilma KarhuValkealan Kajo4.53 / -
Charlotte KnapeIF Sibbo-Vargarna7.61 / 7.61
Liina LahtinenTampereen Pyrintö5.22 / 5.22
Siiri LehtiHelsingin Kisa-Veikot4.91 / 4.91
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu5.79 / 5.79
Julia LindellIF Åsarna4.64 / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa7.83 / 7.83
Enni NotkonenLahden Ahkera4.50 / 4.50
Iida PerttulaHelsingin Kisa-Veikot6.94 / 6.94
Jenna PyykköNurmijärven Yleisurheilu6.70 / 6.70
Minttu SaarilahtiTampereen Pyrintö5.43 / 5.43
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat6.80 / 6.80
Sara SödermanViipurin Urheilijat7.90 / 7.90
Ellen TaponenSalon Vilpas6.56 / 6.56
Usva TorroKenttäurheilijat -585.07 / 5.07
Isabella TuulariEspoon Tapiot7.12 / 7.09
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot7.74 / 7.74
Izabelle ViitasaloIF Åsarna4.61 / 4.61
Maija WalleniusKiukaisten Kisailijat5.70 / 5.70
 
T10 keihäs (21)
Helmi ÄäreläNakkilan Vire16.90 / 16.90
Zoe GiovanzanaHelsingin Tarmo11.13 / 11.13
Piitu JokelaLahden Ahkera13.44 / 13.44
Matilda KrauseHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sonja LahtiKarhulan Katajaiset16.04 / -
Liina LahtinenTampereen Pyrintö10.44 / 10.44
Julia LindellIF Åsarna - / -
Veera LuomaKauhavan Wisa11.42 / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa22.80 / 22.80
Venla MennalaHämeenlinnan Tarmo21.21 / -
Noora MoisioTampereen Pyrintö13.20 / 13.20
Enni MustapartaJyväskylän Kenttäurheilijat12.23 / -
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot14.73 / 10.61
Moona PuolimatkaVehmaisten Urheilijat13.82 / 13.82
Jenna PyykköNurmijärven Yleisurheilu12.62 / -
Anni SaksmanSavonlinnan Riento17.01 / 16.98
Vilma SaloHartolan Voima13.25 / 13.25
Aino TarkiainenJoroisten Urheilijat12.09 / -
Isabella TuulariEspoon Tapiot15.03 / -
Emma ValkilaHelsingin Kisa-Veikot8.71 / -
Saana VuorijärviKauhavan Wisa10.57 / 8.58
 
T10 1000m kävely (7)
Zoe GiovanzanaHelsingin Tarmo 7:50.64 / -
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 7:20.16 / -
Veera LuomaKauhavan Wisa - / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa 7:37.4h / 7:37.4h
Petra PennanenHelsingin Kisa-Veikot 6:28.25 / -
Moona PuolimatkaVehmaisten Urheilijat 7:13.24 / 7:13.24
Saana VuorijärviKauhavan Wisa - / -
 
P9 40m (22)
Samuel AdunHelsingin Kisa-Veikot 7.01 / 7.01
Aslan AitolehtiHelsingin Kisa-Veikot 6.99 / 6.99
Noa EiromaHelsingin Kisa-Veikot 8.07 / 8.07
Oskari HäkliRaision Kuula 7.63 / 7.63
Kalle HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot 6.95 / 6.95
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot 7.33 / 7.33
Julius JuslinVantaan Salamat 7.08 / 7.08
Oskari KauppinenLahden Ahkera 7.18 / 7.18
Jooa KorhonenLahden Ahkera 7.01 / 7.07
Mikko KujalaHelsingin Tarmo 8.25 / 8.25
Rasmus MajuriKiukaisten Kisailijat 7.35 / 7.35
Oliver MikkolaNakkilan Vire 6.84 / -
Kasperi MöttönenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.86 / 6.86
Samu PiispanenNastolan Naseva 7.62 / 7.62
Valtteri RaatikainenKuivasjärven Aura 6.51 / -
Emil RautiainenEspoon Tapiot 7.29 / -
Lauri SkyttäKouvolan Urheilijat - / -
Joona SuokkoLapuan Virkiä 6.65 / 6.65
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat 6.93 / 6.93
Toivo TakanenJoensuun Kataja 6.51 / 6.51
Valtteri ValkolaSaarijärven Pullistus 7.43 / 7.46
Viljo YlitaloLahden Ahkera 7.78 / 7.78
 
P9 600m (21)
Aslan AitolehtiHelsingin Kisa-Veikot2:27.51 / -
Aleksi HuovinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot2:23.99 / -
Julius JuslinVantaan Salamat - / -
Juho KanervalaKerkkoon Urheilijat - / -
Urho KanervalaKerkkoon Urheilijat - / -
Aleksis KiveläPolvijärven Urheilijat - / -
Thomas KöivTapanilan Erä - / -
Mikko KujalaHelsingin Tarmo - / -
Topias LeinonenNurmijärven Yleisurheilu2:05.36 / 2:05.36
Rami LeminenHeinolan Isku2:24.45 / -
Santeri MäkeläLauttakylän Luja - / -
Oliver MikkolaNakkilan Vire2:02.71 / -
Kasperi MöttönenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa2:15.94 / 2:15.94
Peetu PulkkinenOulun Pyrintö - / -
Emil RautiainenEspoon Tapiot - / -
Nici SalonenPadasjoen Yritys2:25.79 / -
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat2:16.23 / -
Akseli TarkiainenJoroisten Urheilijat2:37.35 / -
Voitto VoutilainenJoensuun Kataja2:13.66 / 2:13.66
 
P9 pituus (31)
Samuel AdunHelsingin Kisa-Veikot3.81 / 3.81
Aslan AitolehtiHelsingin Kisa-Veikot3.64 / 3.64
Noa EiromaHelsingin Kisa-Veikot2.79 / 2.78
Oskari HäkliRaision Kuula3.09 / 3.09
Kalle HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot3.49 / 3.47
Aleksi HuovinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot3.10 / 3.10
Julius JuslinVantaan Salamat3.22 / 3.22
Juho KanervalaKerkkoon Urheilijat2.53 / 2.53
Urho KanervalaKerkkoon Urheilijat2.89 / 2.89
Oskari KauppinenLahden Ahkera3.33 / 3.33
Aleksis KiveläPolvijärven Urheilijat3.62 / 3.62
Thomas KöivTapanilan Erä3.03 / 3.03
Riku KorhonenNurmijärven Yleisurheilu3.33 / 3.23
Mikko KujalaHelsingin Tarmo2.72 / 2.72
Topias LeinonenNurmijärven Yleisurheilu3.57 / 3.57
Santeri MäkeläLauttakylän Luja2.90 / 2.90
Tomas MäkinenLahden Ahkera3.27 / 3.22
Oliver MikkolaNakkilan Vire3.67 / 3.45
Kasperi MöttönenJyväskylän Kenttäurheilijat3.54 / 3.54
Samu PiispanenNastolan Naseva2.82 / -
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa3.51 / 3.51
Peetu PulkkinenOulun Pyrintö2.78 / 2.78
Valtteri RaatikainenKuivasjärven Aura3.96 / -
Emil RautiainenEspoon Tapiot3.23 / -
Nici SalonenPadasjoen Yritys3.04 / 2.84
Lauri SkyttäKouvolan Urheilijat - / -
Joona SuokkoLapuan Virkiä3.77 / 3.77
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat3.50 / 3.50
Toivo TakanenJoensuun Kataja3.66 / 3.66
Viljo YlitaloLahden Ahkera3.00 / 3.00
 
P9 kuula (18)
Samuel AdunHelsingin Kisa-Veikot5.34 / 5.34
Aslan AitolehtiHelsingin Kisa-Veikot5.95 / 5.73
Noa EiromaHelsingin Kisa-Veikot4.32 / 4.32
Julius JuslinVantaan Salamat4.97 / 4.97
Leevi KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6.50 / 6.50
Oskari KauppinenLahden Ahkera5.92 / 5.92
Aleksis KiveläPolvijärven Urheilijat5.20 / 5.20
Jooa KorhonenLahden Ahkera6.01 / 6.01
Riku KorhonenNurmijärven Yleisurheilu7.06 / 7.06
Rony LindbergTapanilan Erä5.63 / 5.63
Santeri MäkeläLauttakylän Luja - / -
Kasperi MöttönenJyväskylän Kenttäurheilijat6.48 / 6.48
Peetu PulkkinenOulun Pyrintö4.22 / 4.22
Valtteri RaatikainenKuivasjärven Aura5.81 / 5.81
Lauri SkyttäKouvolan Urheilijat - / -
Joona SuokkoLapuan Virkiä6.48 / 6.48
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat5.52 / 5.52
Viljo YlitaloLahden Ahkera5.90 / 5.90
 
P9 keihäs (11)
Kalle HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Juho KanervalaKerkkoon Urheilijat - / -
Urho KanervalaKerkkoon Urheilijat - / -
Jooa KorhonenLahden Ahkera - / -
Riku KorhonenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Rami LeminenHeinolan Isku - / -
Tomas MäkinenLahden Ahkera - / -
Samu PiispanenNastolan Naseva - / -
Peetu PulkkinenOulun Pyrintö - / -
Nici SalonenPadasjoen Yritys - / -
Romeo UotilaValkealan Kajo - / -
 
P9 1000m kävely (2)
Kalle HirsivaaraVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Jooa KorhonenLahden Ahkera - / -
 
T9 40m (46)
Vera AhlforsHelsingfors IFK 7.00 / 7.03
Neela HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.92 / -
Eevi HautaniemiLahden Ahkera 6.89 / 6.93
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot 7.12 / 7.12
Olga HokkanenKuivasjärven Aura 6.59 / 6.59
Taru HuovinenJoroisten Urheilijat 8.47 / -
Ellen JulkunenValkealan Kajo - / -
Kiira KahilainenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.74 / 6.74
Hilla KalliomäkiValkealan Kajo 6.92 / 6.92
Ilona KauppilaOulun Pyrintö - / -
Aava KekkonenOulun Pyrintö - / -
Verna KivistöTapanilan Erä 7.52 / 7.52
Alisa LaunonenNaantalin Löyly 6.42 / 6.42
Lotta LindholmSavonlinnan Riento 7.90 / 8.28
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu 7.19 / 7.19
Aino MatikainenVeikkolan Veikot 9.14 / 9.14
Isabel MatikkalaLahden Ahkera 8.17 / 8.17
Vilmiina MattilaNakkilan Vire 7.47 / -
Maiju MiikkulainenRiihimäen Kisko 7.24 / 7.24
Ada MikkolaEspoon Tapiot - / -
Senja-Sofia MoilanenLahden Ahkera 7.41 / 7.46
Sonja MuotkaOrimattilan Jymy 7.57 / -
Amanda NiemiOulun Pyrintö 7.84 / 7.84
Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu 8.96 / -
Laila ÖzkilkicLahden Ahkera 8.45 / 8.45
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat 7.11 / 7.11
Ida PelliPolvijärven Urheilijat 7.28 / 7.28
Pihla PeltoniemiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Onerva PennonenNurmijärven Yleisurheilu 7.09 / -
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset 7.63 / 7.63
Ilona RantalaNakkilan Vire 7.16 / 7.16
Annika RistolaOutokummun Partio 7.92 / 7.92
Meeri SahaKeravan Urheilijat 7.93 / -
Martta SeppänenJoroisten Urheilijat 8.02 / -
Peppi-Inkeri SeppänenNakkilan Vire 6.96 / 6.96
Helmi SiitonenRistiinan Urheilijat 6.89 / 6.89
Julia StrandvallIF Åsarna 7.14 / 7.14
Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera 7.90 / 7.90
Iisa TuominenLahden Ahkera 7.92 / 7.92
Nella VäkeväinenOulun Pyrintö 7.71 / 7.71
Salla VakkilainenVantaan Salamat 7.68 / 7.68
Hertta VatanenLiperin Taimi 8.26 / -
Kerttu VatanenLiperin Taimi16.23 / -
Irina VileniusNastolan Naseva - / -
Nella VirtaVehkalahden Veikot 6.82 / 6.82
Jenni VuorinenRiihimäen Kisko 7.38 / 7.47
 
T9 600m (28)
Eevi HautaniemiLahden Ahkera2:18.75 / -
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot2:12.35 / 2:12.35
Ilona KauppilaOulun Pyrintö - / -
Iina KausePorin Yleisurheilu2:12.07 / -
Elsa KemppainenNastolan Naseva2:18.99 / 2:18.99
Jonna KolariValkealan Kajo2:11.89 / -
Vilja KuronenJoroisten Urheilijat2:37.20 / -
Alisa LaunonenNaantalin Löyly2:04.01 / -
Minttu LautkankareNaantalin Löyly2:40.69 / -
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu2:24.04 / -
Ada MikkolaEspoon Tapiot - / -
Fianna MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot2:03.53 / 2:03.53
Amanda NiemiOulun Pyrintö2:33.65 / -
Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Laila ÖzkilkicLahden Ahkera2:59.18 / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Onerva PennonenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset2:41.3h / -
Ilona RantalaNakkilan Vire2:22.74 / 2:22.74
Meeri SahaKeravan Urheilijat - / -
Kielo SaloKarkkilan Pojat - / -
Julia StrandvallIF Åsarna2:26.48 / -
Janette TarkiainenHeinolan Isku2:20.34 / -
Saara TorroKenttäurheilijat -582:15.41 / 2:15.41
Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera - / -
Nella VäkeväinenOulun Pyrintö - / -
Hertta VatanenLiperin Taimi - / -
Kerttu VatanenLiperin Taimi - / -
 
T9 pituus (49)
Vera AhlforsHelsingfors IFK3.64 / 3.64
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot3.21 / 3.21
Neela HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet2.71 / -
Eevi HautaniemiLahden Ahkera3.29 / 3.29
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3.66 / 3.66
Olga HokkanenKuivasjärven Aura3.60 / 3.48
Taru HuovinenJoroisten Urheilijat2.00 / -
Ellen JulkunenValkealan Kajo - / -
Kiira KahilainenJyväskylän Kenttäurheilijat3.77 / 3.77
Ilona KauppilaOulun Pyrintö2.64 / 2.61
Aava KekkonenOulun Pyrintö - / -
Elsa KemppainenNastolan Naseva3.20 / 3.20
Verna KivistöTapanilan Erä2.86 / 2.86
Vilja KuronenJoroisten Urheilijat2.86 / -
Alisa LaunonenNaantalin Löyly4.43 / 4.43
Minttu LautkankareNaantalin Löyly3.29 / 3.29
Kaisu MäkeläVantaan Salamat2.59 / 2.59
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu3.30 / 3.30
Aino MatikainenVeikkolan Veikot - / -
Isabel MatikkalaLahden Ahkera2.54 / 2.54
Vilmiina MattilaNakkilan Vire3.02 / 2.91
Maiju MiikkulainenRiihimäen Kisko3.07 / 3.07
Ada MikkolaEspoon Tapiot - / -
Senja-Sofia MoilanenLahden Ahkera3.15 / 3.15
Sonja MuotkaOrimattilan Jymy3.01 / 3.01
Fianna MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot3.57 / 3.57
Aida NiemiPadasjoen Yritys2.89 / -
Amanda NiemiOulun Pyrintö2.81 / 2.81
Ilona NikulaValkealan Kajo2.95 / -
Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu2.25 / 2.25
Laila ÖzkilkicLahden Ahkera2.47 / 2.47
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat3.34 / 3.34
Ida PelliPolvijärven Urheilijat2.64 / -
Onerva PennonenNurmijärven Yleisurheilu3.29 / 3.29
Eevi PohjansaroHelsingfors IFK3.12 / -
Annika RistolaOutokummun Partio2.78 / 2.78
Meeri SahaKeravan Urheilijat2.78 / 2.78
Kielo SaloKarkkilan Pojat - / -
Martta SeppänenJoroisten Urheilijat2.62 / -
Julia StrandvallIF Åsarna3.30 / 3.30
Janette TarkiainenHeinolan Isku3.25 / -
Saara TorroKenttäurheilijat -583.39 / 3.39
Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera2.59 / 2.59
Iisa TuominenLahden Ahkera2.84 / 2.73
Nella VäkeväinenOulun Pyrintö2.89 / 2.89
Hertta VatanenLiperin Taimi2.81 / -
Kerttu VatanenLiperin Taimi - / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa3.83 / 3.83
Jenni VuorinenRiihimäen Kisko3.14 / 3.14
 
T9 kuula (29)
Vera AhlforsHelsingfors IFK5.27 / 5.27
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot4.97 / 4.97
Neela HänninenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.54 / 4.54
Eevi HautaniemiLahden Ahkera5.72 / 5.72
Taru HuovinenJoroisten Urheilijat3.64 / 3.64
Ellen JulkunenValkealan Kajo - / -
Kiira KahilainenJyväskylän Kenttäurheilijat5.25 / 5.25
Senja KärhäLoimaan Voima7.30 / 7.16
Ilona KauppilaOulun Pyrintö4.25 / 4.25
Iina KausePorin Yleisurheilu5.90 / 5.90
Elsa KemppainenNastolan Naseva4.31 / 4.31
Verna KivistöTapanilan Erä4.19 / 4.19
Vilja KuronenJoroisten Urheilijat4.61 / 4.61
Lotta LindholmSavonlinnan Riento5.25 / 5.25
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu6.90 / 6.90
Aino MatikainenVeikkolan Veikot2.83 / 2.83
Vilmiina MattilaNakkilan Vire5.33 / 5.33
Senja-Sofia MoilanenLahden Ahkera4.39 / 4.22
Ilona NikulaValkealan Kajo3.49 / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat5.27 / 5.27
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset4.26 / 4.26
Annika RistolaOutokummun Partio4.63 / 4.63
Saara TorroKenttäurheilijat -584.74 / 4.74
Hertta-Liina TuominenLahden Ahkera2.83 / 2.83
Nella VäkeväinenOulun Pyrintö3.99 / 3.99
Salla VakkilainenVantaan Salamat4.06 / 4.06
Hertta VatanenLiperin Taimi3.25 / 3.22
Kerttu VatanenLiperin Taimi2.06 / 2.06
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa7.15 / 7.15
 
T9 keihäs (15)
Eevi HautaniemiLahden Ahkera - / -
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Hilla KalliomäkiValkealan Kajo - / -
Senja KärhäLoimaan Voima - / -
Ilona KauppilaOulun Pyrintö - / -
Iina KausePorin Yleisurheilu - / -
Alisa LaunonenNaantalin Löyly - / -
Minttu LautkankareNaantalin Löyly - / -
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu - / -
Isabel MatikkalaLahden Ahkera - / -
Senja-Sofia MoilanenLahden Ahkera - / -
Sonja MuotkaOrimattilan Jymy - / -
Ilona NikulaValkealan Kajo - / -
Annika RistolaOutokummun Partio - / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa - / -
 
T9 1000m kävely (9)
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot - / -
Hilla KalliomäkiValkealan Kajo - / -
Iina KausePorin Yleisurheilu 6:39.75 / -
Aava KekkonenOulun Pyrintö - / -
Lotta LindholmSavonlinnan Riento 6:56.54 / -
Vilmiina MattilaNakkilan Vire - / -
Ida PelliPolvijärven Urheilijat - / -
Martta SeppänenJoroisten Urheilijat - / -
Salla VakkilainenVantaan Salamat - / -