Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
24.07. klo 17:00 Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 v
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 255 henk. (456 lajisuoritusta)
M19 100m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna11.15 / 11.15
Tatu HeikkinenHelsingfors IFK11.64 / 11.65
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat12.01 / 12.01
Toma LahtinenHelsingfors IFK11.86 / 11.87
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat12.26 / 12.26
Ilmari NiiranenHyvinkään seudun Urheilijat11.70 / 11.70
Michael NiskalaKenttäurheilijat -5811.63 / 11.63
 
M19 200m (7)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.11 / 22.11
Elias JradKenttäurheilijat -5822.93 / 22.93
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat24.05 / 24.05
Omar MustafHelsingin Kisa-Veikot23.32 / 23.32
Ilmari NiiranenHyvinkään seudun Urheilijat23.93 / 23.93
Michael NiskalaKenttäurheilijat -5824.65 / -
Jaakko SalopeltoKarhulan Katajaiset23.19 / 23.88
 
M19 400m (8)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 50.09 / 50.09
Elias JradKenttäurheilijat -58 49.73 / 50.79
Leevi KallioLahden Ahkera 53.9h / -
Janne KanervaLahden Ahkera 51.88 / 52.52
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat 55.94 / 55.94
Samu LaaksoTapanilan Erä 52.25 / 52.25
Omar MustafHelsingin Kisa-Veikot 52.62 / 52.62
Veikka VäänänenEspoon Tapiot 54.08 / -
 
M19 800m (8)
Nico AgardVantaan Salamat2:01.17 / -
Vilho HeleniusNokian Urheilijat2:03.86 / 2:07.09
Elias JradKenttäurheilijat -582:10.34 / -
Leevi KallioLahden Ahkera2:00.93 / 2:00.93
Janne KanervaLahden Ahkera1:55.44 / 1:55.44
Tuomas LehtoEspoon Tapiot2:06.99 / 2:10.13
Tuomas MyllysiltaKenttäurheilijat -582:01.88 / 2:04.75
Veikka VäänänenEspoon Tapiot1:59.16 / 1:59.77
 
M19 1500m (3)
Aatu KomulainenKenttäurheilijat -58 - / -
Tuomas LehtoEspoon Tapiot 4:30.29 / 4:36.63
Tuomas MyllysiltaKenttäurheilijat -58 4:18.69 / 4:28.66
 
M19 5000m (1)
Ville MannonenPakilan Veto - / -
 
M19 110m aj (4)
Daniel AaltonenHelsingin Kisa-Veikot15.96 / 15.96
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot16.18 / 16.18
Arttu SaariKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.73 / 14.73
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku14.43 / 14.43
 
M19 400m aj (2)
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna 54.91 / -
Samu LaaksoTapanilan Erä 56.70 / 56.70
 
M19 seiväs (5)
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna4.95 / 4.95
Sami LaakkonenHelsingin Kisa-Veikot4.30 / 4.20
Toma LahtinenHelsingfors IFK3.57 / 3.57
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.20 / 4.20
Veeti VesalainenLahden Ahkera4.47 / 4.47
 
M19 pituus (5)
Sami HakanenVantaan Salamat5.94 / -
Luukas KoskiViipurin Urheilijat6.54 / 6.29
Samu LaaksoTapanilan Erä6.17 / 6.17
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat5.62 / -
Michael NiskalaKenttäurheilijat -586.18 / 6.18
 
M19 3-loikka (6)
Daniel AaltonenHelsingin Kisa-Veikot13.46 / 13.46
Luukas KoskiViipurin Urheilijat13.40 / 13.19
Sami LaakkonenHelsingin Kisa-Veikot13.23 / 13.23
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat11.58 / -
Michael NiskalaKenttäurheilijat -5812.05 / -
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot12.83 / 11.94
 
M19 kuula (3)
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Samu LaaksoTapanilan Erä9.60 / 9.60
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
M19 kiekko (1)
Aleksi MutanenHelsingfors IFK47.37 / 47.37
 
M19 moukari (3)
Joonas HasuKouvolan Urheilijat58.40 / 56.38
Oskari KaarilaNurmijärven Yleisurheilu51.82 / 51.82
Valtteri VajavaaraLappeenrannan Urheilu-Miehet44.76 / 44.76
 
M19 keihäs (4)
Joonas AholaSjundeå IF55.64 / -
Niklas FranzenIF Sibbo-Vargarna - / -
Niilo KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Aapo NieminenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
N19 100m (8)
Camilla KohlEspoon Tapiot12.73 / 12.88
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo12.72 / 12.82
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo12.57 / 12.57
Sandra LiljendalBorgå Akilles12.54 / 12.91
Petra MannonenKarhulan Katajaiset13.37 / 13.37
Ruusu NurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.14 / -
Liisa SätiläEspoon Tapiot12.65 / 12.99
Iida TolonenHyvinkään seudun Urheilijat13.78 / 13.97
 
N19 200m (12)
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö27.61 / 27.70
Siiri KarjalainenLahden Ahkera26.96 / 26.96
Camilla KohlEspoon Tapiot26.34 / -
Susanna KumpulainenEspoon Tapiot27.52 / 27.52
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo26.46 / 27.16
Nea LaineHämeenlinnan Tarmo25.57 / 25.57
Sandra LiljendalBorgå Akilles25.43 / 26.52
Laura LuukkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu27.03 / -
Petra MannonenKarhulan Katajaiset27.99 / 27.99
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna25.82 / 25.82
Iina NykänenLahden Ahkera26.19 / 27.14
Veera WibergLahden Ahkera26.96 / 27.42
 
N19 400m (8)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 59.97 / -
Jonna JalkanenKarhulan Katajaiset 58.47 / 58.47
Anni LuukkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 63.61 / 64.25
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 57.66 / 57.66
Emma PasanenLahden Ahkera 66.01 / 66.01
Sofie RoosHelsingin Kisa-Veikot 60.19 / 60.39
Liisa SätiläEspoon Tapiot 59.13 / 59.13
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 60.07 / 60.95
 
N19 800m (5)
Ada OutinenHelsingin Kisa-Veikot2:17.41 / 2:17.41
Emma PasanenLahden Ahkera2:28.68 / 2:28.68
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat2:27.94 / 2:32.65
Marleena TulkkiHelsingin Kisa-Veikot2:22.13 / 2:22.13
Helmi VuorimaaLahden Ahkera2:17.96 / 2:19.85
 
N19 1500m (2)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas 5:06.57 / 5:07.77
Essi HeiskanenKenttäurheilijat -58 4:59.93 / 5:00.85
 
N19 100m aj (9)
Tua-Talvikki AnttilaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sanni KettunenSalon Vilpas14.71 / 14.71
Camilla KohlEspoon Tapiot14.67 / 14.72
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.61 / 15.61
Meeri ManninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16.81 / 16.81
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna14.67 / 14.67
Neea NurmiEspoon Tapiot16.20 / 16.20
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu19.52 / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat15.36 / 15.36
 
N19 400m aj (9)
Anna DahlströmIF Raseborg 69.04 / 69.04
Camilla KohlEspoon Tapiot 72.08 / -
Meeri ManninenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 71.07 / 71.99
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 61.91 / 62.22
Neea NurmiEspoon Tapiot 67.66 / 68.50
Ruusu NurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 68.59 / 68.59
Salla ParviainenEsbo IF - / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 65.23 / -
Sofie RoosHelsingin Kisa-Veikot 69.76 / 69.76
 
N19 korkeus (1)
Neea NurmiEspoon Tapiot1.53 / 1.53
 
N19 seiväs (4)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.40
Yvonn LindholmHyvinkään seudun Urheilijat3.00 / -
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu3.35 / -
Iida TolonenHyvinkään seudun Urheilijat3.40 / 3.40
 
N19 pituus (5)
Petra KallionpääJanakkalan Jana5.03 / 4.67
Elina KujalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.71 / 5.68
Neea NurmiEspoon Tapiot5.01 / 5.01
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat - / -
Marisa VärtinenHelsingin Kisa-Veikot5.00 / 4.67
 
N19 3-loikka (3)
Tua-Talvikki AnttilaHelsingin Kisa-Veikot11.81 / 11.61
Petra KallionpääJanakkalan Jana10.81 / 10.38
Elina KujalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.83 / -
 
N19 kuula (6)
Emilia AnttilaBorgå Akilles11.02 / 11.02
Susanna KumpulainenEspoon Tapiot8.86 / 8.78
Neea NurmiEspoon Tapiot9.26 / 9.26
Maria OlkkonenHartolan Voima12.11 / 12.11
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu8.38 / -
Sohvi TorikkaKarkkilan Pojat10.27 / 9.65
 
N19 kiekko (3)
Emilia AnttilaBorgå Akilles37.95 / 37.95
Maria OlkkonenHartolan Voima41.71 / 41.71
Iida PulkkanenLahden Ahkera37.48 / 37.48
 
N19 moukari (2)
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK50.17 / 50.17
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu47.04 / 47.04
 
N19 keihäs (5)
Tuuli KattilamäkiKenttäurheilijat -5836.59 / 36.59
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot35.24 / 35.24
Neea NurmiEspoon Tapiot24.90 / 24.90
Annamaija SuontaustaTrack and Field Espoo - / -
Iida TolonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
N19 5000m kävely (1)
Netta TuusjärviHelsingfors IFK28:03.15 / 28:56.58
 
M17 100m (17)
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot11.92 / 11.92
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna12.07 / 12.07
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot11.19 / 11.19
Aalto FrimanHelsingfors IFK12.10 / 12.10
Mauno HavukorpiVihdin Viesti11.47 / 11.47
Lassi HirvonenHelsingfors IFK11.27 / 11.56
Henrik IllmanBorgå Akilles11.70 / 11.70
Elis KautonenVihdin Viesti12.40 / 12.40
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.80 / 11.80
Valtteri KeskinenVihdin Viesti12.00 / 12.00
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna13.33 / -
Joel KuosmanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.26 / 13.26
Daniel NivaBorgå Akilles11.42 / 11.42
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot11.65 / -
Justus TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat13.40 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot11.66 / -
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.33 / 12.33
 
M17 200m (17)
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna26.98 / 26.98
Aalto FrimanHelsingfors IFK - / -
Mauno HavukorpiVihdin Viesti22.56 / 22.89
Lassi HirvonenHelsingfors IFK22.76 / 23.67
Henrik IllmanBorgå Akilles23.75 / 23.75
Elis KautonenVihdin Viesti25.69 / 25.69
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Valtteri KeskinenVihdin Viesti24.30 / 24.30
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot22.77 / 22.77
Abdinain MoalinHelsingfors IFK24.69 / 24.69
Daniel NivaBorgå Akilles23.16 / 23.16
Akseli SalinHelsingfors IFK23.78 / 23.78
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot23.55 / 23.56
Justus TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat31.39 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot23.55 / 23.55
Walter TörnwallEsbo IF26.20 / 26.20
Aaron UtulahtiVihdin Viesti24.76 / 24.76
 
M17 400m (16)
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna 60.23 / 60.23
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 56.49 / 56.49
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 49.41 / 49.41
Mauno HavukorpiVihdin Viesti 50.81 / 50.81
Juho HirstoHelsingin Kisa-Veikot 60.47 / 60.47
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 53.77 / 53.77
Elis KautonenVihdin Viesti 58.36 / 58.36
Andrei KiviharjuEsbo IF 55.66 / 55.66
Tomi LaaksoTapanilan Erä 55.38 / 55.38
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot 54.29 / 54.29
Otto LintulaViipurin Urheilijat - / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot 56.26 / 56.26
Akseli SalinHelsingfors IFK 52.52 / 52.52
Matvei TelovHelsingfors IFK 55.60 / 55.60
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat 58.96 / 58.96
Walter TörnwallEsbo IF - / -
 
M17 800m (10)
Carl BjörkendahlPorvoon Urheilijat2:07.65 / 2:07.65
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat2:26.21 / 2:26.21
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat2:04.85 / 2:04.85
Lauri KlingaHelsingin Kisa-Veikot2:07.45 / 2:07.45
Ville LehtoniemiPorvoon Urheilijat2:10.34 / 2:10.34
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:57.37 / 1:57.37
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset2:03.88 / 2:03.88
Elias RiskuKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:23.95 / 2:28.15
Tuomas RiskuKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:21.19 / 2:21.19
Akseli StarkLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:13.71 / 2:13.71
 
M17 1500m (6)
Carl BjörkendahlPorvoon Urheilijat 4:15.23 / 4:15.23
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat - / -
Ville LehtoniemiPorvoon Urheilijat 4:22.24 / 4:22.24
Roope NiemiRekolan Raikas 5:03.73 / 5:03.73
Jaakko NyholmKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Iiro VirrankoskiEspoon Tapiot 4:34.15 / -
 
M17 3000m (4)
Jussi AlastaloRiihimäen Kisko 9:51.81 / 9:51.81
Kristian BoströmIF Raseborg10:08.36 / 10:08.36
Olli EloJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Tuomas RuuskanenMäntsälän Urheilijat - / -
 
M17 110m aj (6)
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna - / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä15.27 / 15.27
Abdinain MoalinHelsingfors IFK - / -
Jaakko PoutanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.41 / 15.41
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot15.08 / -
Batuhan YildirimHelsingfors IFK14.86 / -
 
M17 400m aj (8)
Andrei KiviharjuEsbo IF 66.20 / 68.83
Tomi LaaksoTapanilan Erä 59.52 / 59.52
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 59.35 / 59.35
Roope NiemiRekolan Raikas - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK 59.52 / 59.52
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat - / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot 58.88 / 58.88
Batuhan YildirimHelsingfors IFK 56.60 / 57.55
 
M17 korkeus (3)
Aalto FrimanHelsingfors IFK1.76 / 1.76
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat1.51 / 1.51
Andrei KiviharjuEsbo IF1.58 / 1.58
 
M17 seiväs (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF3.80 / 3.80
Juho RuuskanenEspoon Tapiot3.87 / 3.87
Niklas TallqvistBorgå Akilles3.90 / 3.90
 
M17 pituus (5)
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot6.06 / 6.06
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna5.57 / 5.57
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat6.00 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat5.21 / 5.21
Aaron UtulahtiVihdin Viesti6.15 / 6.10
 
M17 3-loikka (3)
Joel KuosmanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.77 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat11.23 / 10.99
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.61 / 12.57
 
M17 kuula (5)
Ilmari PehkonenRekolan Raikas11.05 / 11.05
Elias PusaHelsingfors IFK14.10 / 14.10
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu13.40 / 13.40
Jesse SorvariBorgå Akilles12.78 / 12.78
Jermu TarkiainenHyvinkään seudun Urheilijat12.97 / -
 
M17 kiekko (4)
Andrei KiviharjuEsbo IF34.49 / 34.49
Ilmari PehkonenRekolan Raikas33.97 / 33.97
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu26.65 / -
Joona TuusjärviHelsingfors IFK37.01 / 37.01
 
M17 moukari (4)
Matias KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu47.19 / 47.19
Santtu KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu64.90 / 64.90
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu61.55 / 61.55
Joona TuusjärviHelsingfors IFK54.35 / 54.35
 
M17 keihäs (10)
Matias KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Max KoskinenEspoon Tapiot39.09 / -
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot75.83 / 75.83
Teemu NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu49.17 / 49.17
Jere NyforsKeski-Uudenmaan Yleisurheilu56.64 / 56.64
Kalle PalolaHelsingfors IFK48.42 / 48.42
Lauri PohtoEspoon Tapiot34.45 / -
John RamstedtKarkkilan Pojat37.27 / 37.27
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu51.98 / -
Arno ToivolaRiihimäen Kisko - / -
 
M17 5000m kävely (1)
Sulo AaltoJanakkalan Jana25:08.0h / 25:08.0h
 
N17 100m (31)
Laura EinamoEspoon Tapiot13.19 / 13.19
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot12.44 / 12.44
Vilma HakalaEspoon Tapiot12.82 / 12.82
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat13.54 / 13.56
Silja JaatinenEspoon Tapiot12.86 / 12.86
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko13.98 / 13.98
Nelli JärvinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.79 / 12.85
Henna JulkunenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Meri KahilaPorvoon Urheilijat13.85 / 13.85
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.98 / 13.98
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.85 / 14.60
Emma KuikkaJanakkalan Jana13.60 / 13.65
Anni LähdemäkiHyvinkään seudun Urheilijat13.22 / 13.31
Jessica LaxenIF Sibbo-Vargarna13.04 / 13.04
Helmi LievonenRiihimäen Kisko13.09 / 13.09
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.97 / 12.97
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.44 / 13.44
Jenni NatunenPorvoon Urheilijat13.03 / 13.03
Tia PalmunenHyvinkään seudun Urheilijat13.60 / 13.90
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK12.52 / 12.58
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.84 / 13.87
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat13.89 / 13.89
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat12.95 / 13.05
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot13.54 / -
Jenny SarioEspoon Tapiot12.97 / 12.97
Judit SchwarzVeikkolan Veikot12.90 / 13.16
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot12.43 / 12.54
Venla SimolinEsbo IF - / -
Sofia TabitHelsingin Tarmo14.67 / -
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot14.66 / 14.66
Vappu ValtonenEspoon Tapiot12.98 / 13.34
 
N17 200m (23)
Laura EinamoEspoon Tapiot27.28 / 27.28
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot26.18 / 26.19
Silja JaatinenEspoon Tapiot29.01 / -
Henna JulkunenHyvinkään seudun Urheilijat31.61 / 31.61
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.07 / -
Laura KemppainenPohjan Koitto26.38 / 26.38
Nora Koskela-KoivistoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.88 / -
Emma KuikkaJanakkalan Jana28.60 / 28.60
Anni LähdemäkiHyvinkään seudun Urheilijat27.95 / 27.95
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.57 / 25.01
Jessica LaxenIF Sibbo-Vargarna27.03 / 27.03
Siiri MetsäläEsbo IF29.10 / 29.22
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK26.27 / 26.27
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu31.98 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot28.22 / 28.56
Judit SchwarzVeikkolan Veikot27.39 / -
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot28.88 / -
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot25.59 / 25.66
Sofia TabitHelsingin Tarmo29.98 / 29.98
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot27.25 / 27.25
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot31.27 / 31.27
Vappu ValtonenEspoon Tapiot27.02 / 28.24
 
N17 400m (14)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot - / -
Vilma HakalaEspoon Tapiot 60.15 / 60.15
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 59.63 / -
Laura KemppainenPohjan Koitto 60.91 / 60.91
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot 59.66 / 59.66
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Noomi MalmgrenEsbo IF 60.36 / 60.36
Siiri MetsäläEsbo IF 66.27 / 66.27
Tia PalmunenHyvinkään seudun Urheilijat 64.35 / 64.35
Viivi PatronenEspoon Tapiot 62.69 / 62.69
Julia RaunioHelsingin Kisa-Veikot 63.28 / 63.76
Judit SchwarzVeikkolan Veikot 63.11 / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot 63.10 / 63.10
 
N17 800m (8)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot2:22.38 / 2:22.38
Emmi HietanenRiihimäen Kisko2:31.54 / 2:35.59
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko2:36.38 / 2:36.38
Noomi MalmgrenEsbo IF2:18.65 / 2:18.65
Rosa SalonenKenttäurheilijat -582:32.60 / 2:32.63
Paula SavolainenHelsingin Kisa-Veikot2:35.02 / 2:35.02
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat2:21.95 / 2:21.95
Ea VuoriMäntsälän Urheilijat2:30.67 / 2:30.67
 
N17 1500m (2)
Edith EikkinenKenttäurheilijat -58 4:59.47 / 5:00.66
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat 4:45.14 / 4:45.14
 
N17 3000m (1)
Ida HaapalaNurmijärven Yleisurheilu - / -
 
N17 100m aj (9)
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko - / -
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu - / -
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Vilma RönkäHyvinkään seudun Urheilijat15.18 / 16.32
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5816.41 / 16.41
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot14.83 / 14.83
Vappu ValtonenEspoon Tapiot14.47 / 15.45
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
 
N17 400m aj (7)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot 72.62 / 72.62
Vilma HakalaEspoon Tapiot 66.42 / 66.42
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Emmi PennanenJyväskylän Kenttäurheilijat 67.27 / 69.66
Venla PulkkanenLahden Ahkera 66.78 / 66.78
Ella PullinenJanakkalan Jana 71.74 / 71.74
Vappu ValtonenEspoon Tapiot - / -
 
N17 korkeus (10)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko1.54 / 1.54
Jenni KallioniemiNurmijärven Yleisurheilu1.45 / 1.45
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.57 / 1.57
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu1.51 / 1.51
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.60 / 1.60
Saimi LupalaIF Raseborg1.61 / 1.59
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.71 / 1.71
Rosa SalonenKenttäurheilijat -581.53 / 1.45
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.46 / 1.46
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot1.67 / 1.55
 
N17 seiväs (9)
Silja AnderssonEsbo IF3.50 / 3.50
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.20 / 3.20
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu3.10 / 2.90
Matilda KoponenTampereen Urheilijat -383.15 / 3.15
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu2.90 / 2.90
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.15 / 3.15
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.20 / 3.20
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.60 / 3.60
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.20 / 3.20
 
N17 pituus (19)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko4.93 / 4.93
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.64 / 5.64
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.98 / 4.98
Laura EinamoEspoon Tapiot4.95 / 4.59
Amina El MrabtEspoon Tapiot4.68 / 4.68
Marianna HalmetojaTapanilan Erä5.00 / 4.79
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.18 / 5.07
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat4.76 / 4.63
Ronja KallionpääJanakkalan Jana4.52 / 4.36
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.17 / 4.03
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu5.31 / -
Emma KuikkaJanakkalan Jana4.83 / 4.83
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat4.74 / 4.45
Vilma RönkäHyvinkään seudun Urheilijat5.07 / 4.89
Hilla SaarinenEspoon Tapiot5.14 / 5.14
Rosa SalonenKenttäurheilijat -584.75 / 4.75
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot4.94 / -
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot4.42 / 4.42
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.82 / 4.70
 
N17 3-loikka (8)
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.35 / 11.35
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.05 / 11.05
Marianna HalmetojaTapanilan Erä10.22 / -
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat10.36 / 10.36
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / 10.85
Siiri MetsäläEsbo IF10.72 / 10.72
Linda PohtoEspoon Tapiot9.84 / 9.38
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.56 / 9.56
 
N17 kuula (13)
Emma HonkalaAsikkalan Raikas11.90 / -
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.80 / 13.80
Laila LehtinenHyvinkään seudun Urheilijat9.64 / 9.64
Elsa MattilaHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK12.39 / 12.39
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot13.67 / 13.41
Nilla RättyäJanakkalan Jana11.15 / 11.15
Vilma RönkäHyvinkään seudun Urheilijat11.75 / 11.75
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat9.56 / 9.56
Salla SavikkoRiihimäen Kisko10.64 / 10.64
Sara SavikkoRiihimäen Kisko10.71 / 10.71
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat13.63 / 13.63
Venla ToivolaRiihimäen Kisko11.05 / 9.66
 
N17 kiekko (9)
Sanni KuparinenJanakkalan Jana45.94 / 45.94
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK38.48 / 38.48
Emmy OllasBorgå Akilles31.54 / 30.42
Pinja PikkarainenRiihimäen Kisko35.66 / 35.30
Nilla RättyäJanakkalan Jana35.61 / 35.17
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat36.34 / 36.34
Venla ToivolaRiihimäen Kisko26.94 / 26.94
Emma UosukainenEspoon Tapiot38.14 / 36.24
Iida UosukainenEspoon Tapiot32.04 / 32.04
 
N17 moukari (10)
Nea HirvonenRiihimäen Kisko40.02 / 40.02
Elisa HuhtaNurmijärven Yleisurheilu37.65 / 37.65
Helmi LievonenRiihimäen Kisko - / -
Emmi MaloLopen Urheilijat51.80 / 51.80
Senja PanttiIF Sibbo-Vargarna43.86 / 41.50
Pinja PikkarainenRiihimäen Kisko46.09 / 41.44
Salla SavikkoRiihimäen Kisko24.10 / 24.10
Sara SavikkoRiihimäen Kisko34.82 / 34.82
Emma UosukainenEspoon Tapiot59.57 / 57.91
Iida UosukainenEspoon Tapiot50.63 / 50.63
 
N17 keihäs (10)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko - / -
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko29.30 / 29.30
Yasmin LaouariHelsingin Kisa-Veikot37.41 / 31.38
Helmi LievonenRiihimäen Kisko - / -
Siiri LuukkonenTrack and Field Espoo - / -
Iida OvaskainenRiihimäen Kisko32.66 / 32.66
Rosa SalonenKenttäurheilijat -58 - / -
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Vivian SuominenHelsingfors IFK50.20 / 50.20
Venla ToivolaRiihimäen Kisko35.29 / 32.32
 
N17 3000m kävely (1)
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko - / -