Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
09.09. klo 13:00 Alueelliset syyskisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 101 henk. (205 lajisuoritusta)
M19 100m (1)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi HeinänenÄänekosken Urheilijat13.33 / 13.41
 
M19 kuula (1)
Ari SaastamoinenKeiteleen Kunto - / -
 
M19 keihäs (7)
Jaakko Hauta-AhoTöysän Veto67.02 / 64.09
Juhani Hauta-AhoTöysän Veto63.35 / 63.35
Juho JärvinenKarstulan Kiva - / -
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat78.12 / 74.83
Leevi LindiKeiteleen Kunto58.11 / 58.11
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku60.09 / 59.98
Eetu VanhamäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat77.77 / 74.71
 
N19 100m (1)
Siiri MöllerSuolahden Urho14.36 / 14.62
 
N19 pituus (1)
Siiri MöllerSuolahden Urho4.50 / 4.50
 
N19 keihäs (2)
Heli PynnönenHankasalmen Hanka42.35 / 42.29
Roosa YlönenHankasalmen Hanka49.24 / 49.24
 
M17 pituus (1)
Heikki VuorinenÄänekosken Urheilijat5.06 / 5.06
 
M17 keihäs (1)
Juho JärvinenKarstulan Kiva64.70 / 64.70
 
N17 pituus (2)
Aino HovinenKaipolan Vire4.96 / 4.96
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.86 / 3.86
 
N17 kuula (1)
Kangas EmiliaSeinäjoen Seudun Urheilijat14.14 / 14.14
 
N17 keihäs (1)
Tessa ToropainenSuolahden Urho42.08 / 42.08
 
P15 korkeus (1)
Heikki VuorinenÄänekosken Urheilijat1.63 / 1.63
 
P15 kuula (3)
Toni HaapapuroPihtiputaan Tuisku13.32 / 13.32
Paavo PuroSuolahden Urho9.66 / 9.66
Joona TurpeinenPihtiputaan Tuisku11.40 / 11.40
 
P15 keihäs (1)
Mikko PeriläHankasalmen Hanka52.36 / 52.36
 
T15 100m (4)
Milja LahtinenSuolahden Urho - / -
Jenna MaukonenSuolahden Urho - / -
Inka NahkalaSuolahden Urho16.44 / 16.75
Janika PekkarinenKinnulan Kimmot15.34 / 15.34
 
T15 kuula (6)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö11.24 / 11.24
Olivia LähdesmäkiJyväskylän Kenttäurheilijat10.29 / 10.29
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat7.89 / 7.89
Viivi RaatikainenViitasaaren Viesti11.78 / 11.78
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti11.24 / 11.24
Aino SavolainenÄänekosken Urheilijat9.03 / -
 
T15 keihäs (3)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö40.57 / 40.57
Olivia LähdesmäkiJyväskylän Kenttäurheilijat42.32 / 42.32
Viivi RaatikainenViitasaaren Viesti48.59 / 48.59
 
P13 60m (5)
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä 9.10 / 9.10
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat 8.52 / 8.52
Tatu SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat 9.78 / 9.78
Vilho StenmanUuraisten Urheilijat 9.13 / 9.13
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus 9.79 / 10.52
 
P13 korkeus (1)
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä1.30 / 1.30
 
P13 kuula (6)
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä8.05 / 8.05
Leo-Matti HeinänenSuolahden Urho7.50 / 7.50
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat13.29 / 13.29
Aleks NorontausSuolahden Urho10.72 / 10.72
Paavo PuroSuolahden Urho11.39 / 11.39
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus7.83 / 7.83
 
P13 keihäs (7)
Otto HämäläinenKarstulan Kiva41.60 / 41.60
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä37.91 / 37.91
Leo-Matti HeinänenSuolahden Urho27.04 / 27.04
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat49.74 / 49.74
Aleks NorontausSuolahden Urho44.27 / 44.27
Paavo PuroSuolahden Urho34.78 / 34.78
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus32.13 / 32.13
 
T13 60m (8)
Justine HämäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.20 / 9.24
Vilma HonkonenSuolahden Urho 9.36 / 9.36
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva 8.41 / 8.41
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä 8.85 / 8.85
Nea LainePylkönmäen Yrittävä 9.62 / 9.62
Riikka SorriPylkönmäen Yrittävä 9.52 / 9.61
Ilona TapperJyväskylän Kenttäurheilijat 9.22 / -
Siiri TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.22 / 9.22
 
T13 korkeus (9)
Vilma HonkonenSuolahden Urho1.20 / 1.20
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva - / -
Mia KänsäkangasKokkolan Veikot1.47 / 1.41
Nea LainePylkönmäen Yrittävä1.25 / 1.25
Vilja LiimatainenSuolahden Urho1.30 / 1.25
Mari-Anne NaarminenSuolahden Urho - / -
Inka NahkalaSuolahden Urho1.15 / 1.15
Riikka SorriPylkönmäen Yrittävä1.45 / 1.45
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko1.35 / 1.35
 
T13 kuula (6)
Jenni HonkonenPylkönmäen Yrittävä9.93 / 9.93
Sinna KorpinenSuolahden Urho8.85 / 8.85
Nea LainePylkönmäen Yrittävä8.07 / 8.07
Anja SavolainenÄänekosken Urheilijat5.37 / -
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko10.00 / 10.00
Siiri TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat9.30 / 9.30
 
T13 keihäs (6)
Vilma HonkonenSuolahden Urho30.59 / 30.59
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva24.38 / -
Sinna KorpinenSuolahden Urho24.88 / 24.88
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus42.56 / 42.56
Inka NahkalaSuolahden Urho19.80 / 19.80
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko27.74 / 27.74
 
P11 60m (6)
Alex KärkkäinenÄänekosken Urheilijat10.09 / 10.09
Mico KumpulainenPihtiputaan Tuisku 9.27 / 9.27
Aatos ManninenÄänekosken Urheilijat - / -
Kosti MoisioKaipolan Vire 9.33 / 9.35
Voitto MoisioKaipolan Vire10.13 / 10.13
Benedict SeppäläJoutsan Pommi 9.24 / 9.24
 
P11 pituus (6)
Alex KärkkäinenÄänekosken Urheilijat - / -
Mico KumpulainenPihtiputaan Tuisku4.22 / 4.22
Kosti MoisioKaipolan Vire3.88 / 3.88
Benedict SeppäläJoutsan Pommi3.98 / 3.98
Joona TaipalePälkäneen Luja-Lukko3.61 / 3.61
Kalle TossavainenJyväskylän Kenttäurheilijat3.33 / -
 
P11 kuula (7)
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku8.25 / 8.25
Ilmari LaitinenJoutsan Pommi5.55 / 5.55
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.20 / 5.20
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit7.45 / 7.45
Topi RäsänenViitasaaren Viesti10.51 / 10.51
Benedict SeppäläJoutsan Pommi8.20 / 8.20
Joona TaipalePälkäneen Luja-Lukko7.00 / 7.00
 
P11 keihäs (9)
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku32.94 / 32.94
Ilmari LaitinenJoutsan Pommi16.41 / 16.41
Olli MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat16.33 / 16.33
Kosti MoisioKaipolan Vire21.71 / 21.71
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit31.68 / 31.68
Topi RäsänenViitasaaren Viesti44.89 / 44.89
Aapo RasiPihtiputaan Tuisku28.41 / 28.41
Benedict SeppäläJoutsan Pommi32.30 / 32.30
Joona TaipalePälkäneen Luja-Lukko26.37 / 26.37
 
T11 60m (10)
Kerttu AartolahtiMuuramen Yritys 9.59 / 9.59
Venla HonkonenSuolahden Urho 9.8h / 9.8h
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves 9.33 / 9.44
Ninni KorpinenSuolahden Urho 9.50 / 9.50
Pihla LähteeläSuolahden Urho10.16 / 10.16
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä 9.30 / 9.30
Mari-Anne NaarminenSuolahden Urho 9.67 / 9.67
Eerika PekkarinenKinnulan Kimmot - / -
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat 9.66 / 9.66
Menna TurpeinenPihtiputaan Tuisku10.40 / -
 
T11 pituus (11)
Kerttu AartolahtiMuuramen Yritys - / -
Venla HonkonenSuolahden Urho3.54 / 3.54
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves4.13 / 4.13
Ninni KorpinenSuolahden Urho3.58 / 3.58
Pihla LähteeläSuolahden Urho3.24 / 3.24
Selma MöllerSuolahden Urho3.55 / 3.55
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä4.16 / 4.16
Senja NorontausSuolahden Urho4.04 / 4.04
Eerika PekkarinenKinnulan Kimmot3.73 / 3.73
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat3.80 / 3.80
Menna TurpeinenPihtiputaan Tuisku3.18 / 3.18
 
T11 kuula (8)
Venla HonkonenSuolahden Urho5.73 / 5.73
Ninni KorpinenSuolahden Urho6.57 / 6.57
Pihla LähteeläSuolahden Urho6.40 / 6.40
Selma MöllerSuolahden Urho5.74 / 5.74
Senja NorontausSuolahden Urho9.33 / 9.33
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit6.85 / 6.85
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat7.38 / 7.38
Menna TurpeinenPihtiputaan Tuisku5.85 / 5.85
 
T11 keihäs (6)
Pihla LähteeläSuolahden Urho14.79 / 14.79
Moona LahtinenSuolahden Urho17.70 / 17.70
Selma MöllerSuolahden Urho21.04 / 21.04
Senja NorontausSuolahden Urho26.55 / 26.55
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit20.65 / 20.65
Ella SaalastiJyväskylän Kenttäurheilijat18.74 / 18.40
 
P9 40m (7)
Reino HautanenPylkönmäen Yrittävä 7.66 / 7.66
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat 7.24 / 7.24
Anton LindgrenKarstulan Kiva 7.00 / 7.00
Aarne MoisioKaipolan Vire 7.45 / 7.45
Voitto MoisioKaipolan Vire 6.91 / 6.91
Oskari PekkarinenKinnulan Kimmot 7.39 / 7.39
Daniel PollariJyväskylän Kenttäurheilijat 7.21 / 7.21
 
P9 pituus (6)
Reino HautanenPylkönmäen Yrittävä2.80 / 2.80
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat3.68 / 3.68
Anton LindgrenKarstulan Kiva3.14 / 3.14
Oskari PekkarinenKinnulan Kimmot3.11 / 3.11
Daniel PollariJyväskylän Kenttäurheilijat3.36 / 3.36
Arttu VuorinenÄänekosken Urheilijat2.78 / 2.78
 
P9 kuula (6)
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö6.87 / 6.87
Reino HautanenPylkönmäen Yrittävä4.73 / 4.73
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat5.25 / 5.25
Anton LindgrenKarstulan Kiva5.58 / 5.58
Aarne MoisioKaipolan Vire5.18 / 5.15
Arttu VuorinenÄänekosken Urheilijat4.29 / 4.29
 
P9 keihäs (6)
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö - / -
Reino HautanenPylkönmäen Yrittävä - / -
Ville KankainenÄänekosken Urheilijat - / -
Anton LindgrenKarstulan Kiva - / -
Aarne MoisioKaipolan Vire - / -
Daniel PollariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
T9 40m (9)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.15 / 7.15
Aada ArpiainenÄänekosken Urheilijat 8.20 / -
Emmi KönssiÄänekosken Urheilijat 7.39 / 7.39
Petra LähteeläSuolahden Urho 7.63 / 7.63
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat 6.99 / 6.99
Iina MannerÄänekosken Urheilijat 7.50 / 7.50
Meea OikariKarstulan Kiva 7.36 / 7.36
Elli RantaSuolahden Urho 7.59 / 7.59
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat 7.27 / 7.27
 
T9 pituus (9)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat3.36 / 3.36
Aada ArpiainenÄänekosken Urheilijat2.68 / -
Emmi KönssiÄänekosken Urheilijat2.86 / 2.86
Petra LähteeläSuolahden Urho2.81 / 2.81
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat3.16 / 3.16
Iina MannerÄänekosken Urheilijat3.14 / 3.14
Meea OikariKarstulan Kiva3.37 / 3.37
Elli RantaSuolahden Urho2.90 / 2.90
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat3.15 / 3.15
 
T9 kuula (8)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma JärvinenKarstulan Kiva4.97 / 4.97
Petra LähteeläSuolahden Urho3.61 / 3.61
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat4.83 / 4.83
Iina MannerÄänekosken Urheilijat3.42 / 3.42
Kiira PaananenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat3.72 / 3.72
Hilda ViikiläSaarijärven Pullistus5.51 / 5.51
 
T9 keihäs (6)
Eeva AlonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma JärvinenKarstulan Kiva - / -
Petra LähteeläSuolahden Urho - / -
Enni MakkonenÄänekosken Urheilijat - / -
Iina MannerÄänekosken Urheilijat - / -
Hilda ViikiläSaarijärven Pullistus - / -